Przygotowania do III wojny światowej


Wojna przeciw Iranowi?

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=CHO20100801&articleId=20403

Polskie tłumaczenie na : http://grypa666.wordpress.com/2010/08/05/iran-na-celowniku/

Przygotowania do III wojny światowej:

Iran na celowniku
Część I – wojna globalna
Michel Chossudovsky 1.8.2010, tłumaczyła Ola Gordon, korekta i skrót Piotr Bein
Przygotowania wojenne do ataku na Iran są „w zaawansowanym stadium„. Pentagon planuje to od połowy l. 1990-ych: po Iraku Iran, wg odtajnionego dokumentu sztabu z 1995 r. Strategiczne rozmieszczenie wojska do ataku na Iran, Syrię i Liban, zagraża również Płn. Korei, Chinom i Rosji. Od 2005 r. USA z sojusznikami – partnerami NATO i Izraelem, rozmieścili zaawansowane systemy broni, w tym głowice jądrowe. Systemy lotnictwa USA, członków NATO i Izraela są w pełni zintegrowane. Jest to skoordynowane działanie Pentagonu, NATO, izraelskich sił zbrojnych (IDF) i kilku partnerów spoza NATO z Dialogu Śródziemnomorskiego NATO i Istambulskiej Inicjatywy Współpracy (ICI), zrzeszających 10 krajów arabskich i Izrael. Wśród sojusznikow są Arabia Saudyjska, Japonia, Płd. Korea, Indie, Indonezja, Singapur, Australia i in. (NATO ma 28 państw-członków. Pozostałe 21 są w Partnerskiej Radzie Euro-Atlantyckiej, Dialogu i ICI).
Wśród sojuszników, Egipt kontroluje tranzyt okrętów i tankowców przez Kanał Sueski, a Arabia Saudyjska i inne leżą na zachodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej, Cieśniny Ormuzd i Zatoki Omańskiej. Na początku czerwca, „Egipt zezwolił na tranzyt przez Kanał Sueski jednego okrętu izraelskiego i 11 amerykańskich … jako widoczny sygnał dla Iranu… 12 czerwca prasa regionalna doniosła o pozwoleniu Saudyjczyków na wykorzystanie swojej przestrzeni powietrznej„.
W doktrynie wojskowej po 11 IX to ogromne rozmieszczanie broni jest częścią tzw. „globalnej wojny z terroryzmem” (GWOT) przeciw „niepaństwowym” organizacjom terrorystycznym, w tym Al Kaida i „państwa sponsorujące terroryzm” (Iran, Syria, Liban i Sudan). Utworzenie nowych baz wojskowych USA, składowanie zaawansowanych systemów broni łącznie z taktyczną bronią jądrową itp. realizowano w ramach wyprzedzającej obronnej doktryny wojskowej pod hasłem GWOT
Wojna i kryzys gospodarczy
Wojny finansuje Wall Street, wierzyciel administracji USA. Amerykańscy producenci broni mają wielomiliardowe zamówienia z Pentagonu. Z kolei „walka o ropę” na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej bezpośrednio służy interesom anglo-amerykańskich gigantów naftowych.
USA i sojusznicy „biją w bębny wojenne” w szczytowym momencie światowej zapaści gospodarczej, nie mówiąc już o najpoważniejszej katastrofie ekologicznej w historii świata. Jest tu gorzki akcent, gdyż jeden z głównych graczy (BP) na szachownicy geopolitycznej Bliskiego Wschodu i Azji Śr., wcześniej znany jako Anglo-Persian Oil Co., zainicjował katastrofę ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej.
Dezinformacja
Histeria medialna zrobiła opinię publiczną przyzwalającą, obojętną lub ignorancką na możliwe skutki tego, co przedstawia się jako „ukaranie” Iranu za rzekome instalacje nuklearne, a co naprawdę jest wojną na całego. Przygotowania do wojny obejmują rozmieszczanie broni jądrowej USA i Izraela. Katastrofalne skutki wojny nuklearnej bagatelizuje się, albo po prostu ich się nie porusza.
Wg mediów i rządów, „prawdziwym kryzysem” zagrażającym ludzkości, nie jest wojna lecz globalne ocieplenie. Media wyprodukują kryzys tam, gdzie go nie ma („globalne nastraszenie” – pandemia H1N1), lecz nikt nie wydaje się obawiać wojny nuklearnej sponsorowanej przez USA. Wojna z Iranem prezentowana jest opinii publicznej jako jeden z wielu problemów, a nie jako zagrożenia dla Planety (jak w przypadku globalnego ocieplenia) ani możliwość eskalacji ataku na Iran do „wojny globalnej”.
Kult mordu i zniszczenia…
…zdominował hollywoodzkie filmy oraz seriale TV o wojnach i zbrodniach, emitowane w czasie największej oglądalności. Kult mordu wspierają CIA i Pentagon jako narzędzie propagandy wojennej. B. agent CIA Bob Baer powiedział: „Istnieje symbioza między CIA i Hollywood” i ujawnił, że b. dyrektor CIA George Tenet jest obecnie „w Hollywood i rozmawia ze studiem.”
Machinę mordu umieszczono na poziomie globalnym, w ramach jednolitej struktury dowodzenia walką. Wspierają ją rutynowo, jako niekwestionowane narzędzie pokoju i globalnego dobrobytu, instytucje rządowe, media oraz mandaryni i intelektualiści NWO w Waszyngtonie i instytuty badań strategicznych. Kulturę mordu i przemocy wtopiono w świadomość społeczną. Wojnę szeroko akceptuje się jako część procesu społecznego. Ojczyznę trzeba „bronić” i chronić. Zachodnie demokracje przyjmują „uzasadnioną przemoc” i skryte mordy przeciw „terrorystom„, jako konieczne dla bezpieczeństwa państwowego. Zamiast piętnować zbrodniczą „wojnę humanitarną„, tzw. społeczność międzynarodowa nagradza jej głównych architektów za wysiłki dla pokoju światowego. Prezentacje nt. Iranu są bezsporną legalizacją wojny w imię iluzyjnego pojęcia bezpieczeństwa globalnego.

„Wyprzedzający” nalot na Iran prowadziłby do eskalacji
Mamy trzy teatry wojny na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej: Irak, Afganistan-Pakistan i Palestyna. „Wyprzedzający” atak sojuszników na Iran, zapaliłby region od wschodniego basenu M. Śródziemnego (w tym Syria i Liban) po zachodnią granicę Chin z Afganistanem i Pakistanem, grożąc III wojną światową.
Jest bardzo mało prawdopodobne, że jak mówią oficjalne oświadczenia USA-NATO, naloty ograniczałyby się do obiektów jądrowych Iranu. Atak objąłby cele wojskowe jak i cywilne: infrastrukturę, transport, przemysł i obiekty użyteczności publicznej.
Z zasobami ropy i gazu szacowanymi na 10% globalnych, Iran zajmuje trzecie miejsce po Arabii Saudyjskiej (25%) i Iraku (11%). USA posiada poniżej 2.8% (20 mld baryłek) globalnych zasobów. Bliski Wschód i Azji Środkowa mają 30 razy większe zasoby niż USA, ponad 60% światowych. Niedawno odkryto w Iranie drugie pod wzgl. wielkości złoża gazu ziemnego w Soumar i Halgan, szacowane na 1,4 mld m3. Iran jako cel wojny to odzyskanie anglo-amerykańskiej kontroli nad irańską ropą, gazem i rurociągami oraz wyzwanie wpływom Chin i Rosji w regionie.


Legenda (po kolei): państwa z bazami/wojskami USA
państwa posiadające broń nuklearną
regiony produkujące ropę
główne istniejące ropociągi
proponowane ropo/gazociągi
Planowany atak na Iran jest częścią skoordynowanej globalnej „długiej wojny” Pentagonu, napędzanej przez zyski wojny bez granic, projektem światowej dominacji i kolejnym etapem operacji wojskowych. Wojskowi planiści US-NATO rozważali różne scenariusze eskalacji, świadomi wyjścia wojny poza Bliski Wschód i Azję Śr. oraz skutków gospodarczych na rynki ropy. Bezpośrednimi celami są Iran, Syria i Liban, lecz Chiny, Rosja i Płn. Korea, Wenezuela i Kuba też są zagrożone przez USA.
Działania wojskowe US-NATO-Izrael łącznie z manewrami wojskowymi i ćwiczeniami przy granicach Rosji i Chin, podpowiadają b. mocarstwom zimnej wojny, by nie przeszkodziły w żaden sposób prowadzonemu przez Amerykanów atakowi na Iran.
Globalne działania wojenne
Średnioterminowy cel strategiczny to atak na Iran i neutralizacja jego sojuszników metodą dyplomacji zastraszania. Długoterminowym celem militarnym jest bezpośredni atak na Chiny i Rosję. Globalny program militarny już ustalono. Rozmieszczenie wojsk koalicyjnych i zaawansowanych systemów uzbrojenia przez USA, NATO i partnerów odbywa się równocześnie na całym świecie. Niedawne działania wojsk USA u wybrzeży Korei Płn. i manewry to część globalnego planu.
Skierowane bezpośrednio na Rosję i Chiny, manewry USA, NATO i sojuszników, ćwiczenia, rozmieszczenie uzbrojenia itd. odbywają się w głównych geopolitycznych punktach zapalnych:
• Płw. Koreański, M. Japońskie, Cieś. Tajwańska, M. Płd. Chińskie – przeciw Chinom;
• rakiety Patriot w Polsce, system wczesnego ostrzegania w Czechach – przeciw Rosji;
• marynarka wojenna w Bułgarii, Rumunii i na M. Czarnym – przeciw Rosji;
• wojska USA i NATO w Gruzji;
• potężne siły marynarki w Zatoce Perskiej, w tym izraelskiei łodzie podwodne – przeciw Iranowi.
Militaryzuje się wschodnie M. Śródziemne, M. Czarne, Karaiby, Amerykę Śr. i Andy w Ameryce Płd. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, zagrożenia są skierowane przeciw Wenezueli i Kubie.
Amerykańska „pomoc wojskowa”
Zorganizowano duże transfery broni do wybranych krajów pod sztandarem amerykańskiej „pomocy wojskowej”, w tym 5 mld USD dla Indii, celem rozwijanie możliwości Indii przeciw Chinom. „Sprzedaż broni polepszy stosunki Waszyngtonu z Delhi, oraz umyślnie czy nie, wywrze skutek na poskromienie wpływu Chin w regionie„. USA ma układy o współpracy wojskowej z krajami Azji Płd.-wsch. w tym z Singapurem, Wietnamem i Indonezją, dot. „pomocy militarnej„, udziału w manewrach pod dowództwem USA na wybrzeżach Pacyfiku (lipiec-sierpień 2010). Układy te wspierają rozmieszczenie broni przeciw Chinom.
USA zbroi państwa Zatoki Perskiej (Bahrajn, Kuwejt, Katar i Zjedn. Emiraty Arabskie) w naziemne i morskie pociski przechwytujące.


Źródło: DefenseLINK-Unified Command Plan (Skoordynowany Plan Dowodzenia)
Harmonogram
Transfery broni USA do partnerów i sojuszników są skoordynowane z rozpoczęciem ataku na Iran. Rozpoczęcie operacji wojskowej sponsorowanej przez USA zazwyczaj odbywa się po romieszczeniu tych systemów, wykorzystywanych w szkoleniu (np. Indie). Jest to precyzyjnie skoordynowany globalny projekt Pentagonu połączonych sił zbrojnych ponad 40 krajów, największy pokaz zaawansowanych systemów zbrojnych w historii.
USA i sojusznicy zorganizowali „powierzchnię ziemi … jako szerokie pole bitwy„. Struktura skoordynowanego dowództwa, podzielonego na dowództwa regionalne opiera się na strategii militaryzacji na poziomie globalnym. „Siły USA mają bazy w 63 krajach. Zbudowano nowe bazy od 11 IX w 7 krajach. Łącznie, USA trzyma 255 tys. personelu wojskowego poza USA na całym świecie.”
Scenariusz III wojny światowej
Struktura militarna na mapie powyżej definiuje globalny plan Pentagonu podboju świata w kilku regionach jednocześnie, przez koordynację amerykańskich dowódców regionalnych. Dotyczy ona także gromadzenia broni USA przez sojuszników (niektórzy byli wrogami USA, np. Wietnam i Japonia). Jest to globalne przygotowanie wojskowe pod kontrolą mocarstwa, które wykorzystuje licznych sojuszników do wszczynania regionalnych konfliktów zbrojnych. Natomiast telekomunikacja i bronie II wojny światowej nie były w stanie zapewnić strategicznej koordynacji działań wojennych w osobnych regionach.
Wojna globalna polega na skoordynowanym rozmieszczeniu jednej dominującej siły wojskowej nadzorującej działania sojuszników i partnerów. Z wyjątkiem Hiroszimy i Nagasaki, II wojna światowa użyła broni konwencjonalnej. Planowanie globalnej wojny wykorzystuje militaryzację kosmosu. W wojnie Iranem obok broni jądrowej użytoby nowych zaawansowanych systemów broni, w tym broni elektrometrycznej i techniki modyfikacji środowiska (ENMOD).
Rada Bezpieczeństwa ONZ (RB ONZ)
W pierwszych dniach czerwca, RB ONZ przyjęła czwartą rundę szerokich sankcji wobec Iranu, w tym rozszerzone embargo na broń i „ostrzejszą kontrolę finansową„. Na ironię, uchwałę przyjęto po kilku dniach odmowy przez RB ONZ potępienia Izraela za atak na Flotyllę Wolności na wodach międzynarodowych.
Pod naciskiem USA, sankcje poparły Chiny i Rosja, osłabiając ich pozycję w sojuszu wojskowym Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO), w której Iran jest obserwatorem. Rezolucja RB osłabia współpracę militarną Chin i Rosji oraz ich porozumienia handlowe z Iranem, z poważnym skutkiem dla systemu obrony Iranu, częściowo zależnego od technologii i ekspertyzy Rosji. Rezolucja RB faktycznie daje „zielone światło” wyprzedzającej wojnie z Iranem.
Amerykańska inkwizycja: organizowanie politycznej zgody na wojnę
Zachodnie media napiętnowały Iran jako zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa z powodu jego rzekomego (nie istniejącego) programu nuklearnego. Powtarzając oficjalne oświadczenia, media domagają się karnego bombardowania Iranu, dla bezpieczeństwo Izraela. Mantra ma automatyczne zaszczepić w świadomości ludzi, że irańskie zagrożenie jest prawdziwe i że trzeba „wyeliminować” Islamską Republikę.
Proces organizowania poparcia dla wojny przypomina hiszpańską inkwizycję: wymaga i potrzebuje przyswojenia idei, że wojna jest działaniem humanitarnym. Prawdziwe zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa płynie z sojuszu USA-NATO-Izrael, ale w atmosferze inkwizycji podżegacze wojenni to działacze pokojowi, a ich ofiary – zwolennicy wojny. W 2006 r. prawie dwie trzecie Amerykanów było przeciwnikami działań zbrojnych przeciw Iranowi, a wg badań przez Reuter-Zogby w lutym br., 56% Amerykanów popiera działania zbrojne USA-NATO przeciwo Iranowi.
Zgoda polityczna na podstawie jawnego kłamstwa nie może polegać jedynie na oficjalnym stanowisku twórców tego kłamstwa. Ruch antywojenny w USA, który w części zinfiltrowano i dokooptowano, zajął słabe stanowisko ws. Iranu i jest podzielony, z naciskiem na wcześniejsze wojny (Afganistan, Irak), a nie na zdecydowany sprzeciw wojnom przygotowywanym przez Pentagon. Za Obamy, ruch antywojenny częściowo stracił rozmach. Ponadto, aktywni przeciwnicy wojen z Afganistanem i Irakiem, niekoniecznie przeciwni są „karnemu bombardowaniu” Iranu, ani nie uważają bombardowania za akt wojny, potencjalny początek III wojny światowej. Skala protestu antywojennego ws. Iranu była minimalna w porównaniu z masowymi demonstracjami poprzedzającymi bombardowanie i inwazję Iraku w 2003 r.
Prawdziwe zagrożenie bezpieczeństwa globalnego pochodzi od sojuszu USA-NATO- Izrael. Działania wobec Iranu nie wywołują sprzeciwu dyplomatów Rosji ani Chin; mają poparcie rządów krajów arabskich, zintegrowanych w sponsorowanym przez NATO Dialogu Śródziemnomorskim. Mają one również milczące poparcie zachodniej opinii publicznej.
Wzywamy narody w Ameryce, zachodniej Europie, Izraelu, Turcji i na całym świecie – przeciwstawcie się temu planowi militarnemu, swym rządom wspierającym działania militarne przeciw Iranowi, mediom ukrywającym niszczące następstwa tej wojny.
Plany militarne wspiera kierujący się zyskiem destrukcyjny globalny system gospodarczy, który zubaża duże sektory ludności światowej. Ta wojna to szaleństwo. III wojna światowa będzie ostatnią. Albert Einstein rozumiał skutki wojny nuklearnej i koniec życia na ziemi, co już rozpoczęło się skażeniem zubożonym uranem: „Nie wiem, jaką bronią będą walczyć w III wojnie światowej, ale IV wojna światowa będzie na kije i kamienie.”
Media, intelektualiści, naukowcy i politycy, zgodnym chórem zaciemniają tę prawdę, że wojna na głowice jądrowe zniszczy ludzkość, z złożony proces stopniowego zniszczenia już się rozpoczął. Kiedy kłamstwo wyjdzie, nie będzie odwrotu. Kiedy wojnę uważa się za działanie humanitarne, odwraca się do góry nogami sprawiedliwość i cały międzynarodowy system prawny, kryminalizuje się pacyfizm i ruch antywojenny. Kłamstwo trzeba ujawnić i pokazać jego konsekwencje:
• Sankcjonuje ślepy mord mężczyzn, kobiet i dzieci.
• Niszczy rodziny i narody. Niszczy troskę jednego człowieka o innego.
• Uniemożliwia wyrażanie solidarności cierpiącymi. Przedstawia wojnę i państwo policyjne jako jedyne wyjście.
• Niszczy nacjonalizm i internacjonalizm.
Przełamanie kłamstwa to ujawnienie zbrodniczego planu globalnego zniszczenia, w którym siłą nadrzędną jest pogoń za zyskiem. Kierujący się zyskiem plan militarny niszczy ludzkie wartości i zamienia narody w nieświadome kukły.
Odwróćmy ten bieg. Rzućmy wyzwanie zbrodniarzom wojennym na wysokich urzędach i wspierające ich wpływowe grupy lobbingu korporacyjnego. Skończmy z tą amerykańską inkwizycją. Przeszkodźmy tej amerykańsko-NATOwsko-izraelskiej krucjacie. Zamknijmy fabryki broni i bazy wojskowe. Sprowadźmy naszych żołnierzy do domu, niech odmówią wykonania rozkazów i udziału w zbrodniczych wojnach.
Ten wpis został dodany w 5 Sierpień 2010 @ 1:40 am i znajduje się w kategorii Bałkany, Izrael, NWO, Piotr Bein, Polska, USA i Kanada, kompleks jot.

About these ads

3 uwagi do wpisu “Przygotowania do III wojny światowej

  1. zawsze niech będzie pokój to jest najważniejsza ,doktryna wojenna kto czym wojuje od tego ginie ,gumiś.

    Lubię

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s