Dzień Gniewu i program Ruchu Wolność i Godność

Posted on 18 Luty 2012 - autor:

54


Szanowni Państwo,

zachęcając do dyskusji załączam poniżej dosyć długi tekst, ilustrujący nagłaśnianą na portalu NowyEkran (NE) inicjatywę tzw. “Dnia Gniewu”. Jest ona lansowaną przez Ruch Wolność i Godność (  lidera, Tomasza Urbasia oraz grono współpracowników, m.in. blogera mariovana), z którą jak rozumiem, opierając się na wypowiedziach redaktora naczelnego NE, Tomasza Parola( Łażącego Łazarza), sympatyzuje także redakcja i główni animatorzy Nowego Ekranu.

Uważam tę enigmatyczną ideę “Dnia Gniewu”- koordynowaną przez zagadkowe “środowiska młodych, które zostały rzekomo( w sensie ich dojrzałości politycznej i pro polskości?!) dostatecznie  zweryfikowane przez organizację Marszu Niepodległości i protesty przeciwko ACTA” – za wysoce niebezpieczną dla spraw narodowych i bezpieczeństwa Polski.

Posługiwanie się młodzieżą, jako właściwie zdefiniowaną, główną siłą niezadowolonych i skutecznym narzędziem do użycia jej dla zrealizowania pozornej rewolucji i pozornej zmiany “elit” w Polsce -jest wysoce prawdopodobne i niemal pewne ( jest to podobny mechanizm jak kolorowe rewolucje i ruchy niezadowolonych na zachodzie i “anty reżimowe” rewolucje w Afryce Pn.). Pozostaje pytanie: kto jest głównym dyrygentem i kto ma być głównym beneficjentem tej zawieruchy? Obawiam się, że nie Polacy- jako naród i obywatele państwa polskiego.

Faktem jest, że rząd Tuska, jako skrajnie niewydolny, wyczerpał swoją formułę i wyczerpała się także ponad dwudziestoletnia karuzela w ramach ” okrągłostołowych elit”. Pozostaje jedynie już zupełnie tragikomiczna, nihilistyczno-socjotechniczna trupa Palikota, jako ostatni szaniec przed spodziewanym nadejściem rządów środowisk narodowo-patriotycznych.

Faktem jest także, że bliska załamania, a nawet upadku jest syjonistyczno-anglosaska hegemonia  w układzie globalnych stosunków polityczno-gospodarczych. USA-Izrael- Brytania gotowe są wywołać zawieruchę bliskowschodnią, ale i nie rezygnują z wywołania innych niepokojów lokalnych ( czemu nie w Polsce ?!), aby przedłużyć własne trwanie lub ugruntować zdobycze polityczno-biznesowe przed ewentualnym( a nawet nieuchronnym starciem z niepodporządkowanym światem ( głównie Rosją, Chinami i ich sojusznikami).

Dzień Gniewu ze względu na doświadczenia polskiego społeczeństwa ma się odbyć według unowocześnionego scenariusza i przy współpracy atrakcyjnych społecznie aktorów- młodych, wykształconych “prawicowych” liberałów. Obawiam się, że Ruch Wolność i Godność, to jedno z wytypowanych środowisk do zmanipulowania Polaków.

Program Ruchu WiG jest na pierwszy rzut oka atrakcyjny, choć ogólnikowy, ale główne jego zagadki i rzeczywisty wydźwięk jest w niedopowiedzeniach, bądź niedostatecznym zdefiniowaniu pewnych pojęć: np. ” Polak-Obywatel”, “Naród- Wspólnota- Obywatele”, “Bratnie Narody- Historyczne Braterstwo Narodów” , “Współpraca międzynarodowa-Integracja” itd.
Zdumiewa jednak pewna sprzeczność  między “intelektualnym chłodem” programu, a “gorącymi narzędziami” zmian?! w drodze niekontrolowanych manifestacji ulicznych, które mogą uzasadnić praktyki państwa policyjnego.

Będę wdzięczny za wyrażenie swoich opinii na maila  wiernipolsceDEK@o2.pl  lub pod niniejszym wątkiem na stronie

Paweł Ziemiński

 

 

 

Dzień Gniewu

Tomaasz Urbaś

Młode pokolenie postawiło cel polityczny – ustąpienie rządu Donalda Tuska – jednocześnie wyrażając brak zaufania do partii systemu. To kolejna akcja po Marszu Niepodległości 2011 r. oraz protestach przeciwko ACTA (ponad 100 tys. protestujących).

Ruch Wolność i Godność włącza się w DZIEŃ GNIEWU. Protest odbędzie się w całym kraju w dniu 21 marca 2012 r.

DZIEŃ GNIEWU nie jest przedsięwzięciem żadnej z partii politycznych reprezentowanych w Parlamencie. Organizatorzy w czasie protestu zakazują agitacji partiom politycznym. DZIEŃ GNIEWU jest kolejnym przedsięwzięciem młodych po Marszu Niepodległości 2011 r. (ponad 20 tys. manifestujących) oraz protestach przeciwko ACTA (ponad 100 tys. protestujących). Młodzi czują swoją rosnącą siłę zdolną do rozkucia betonu pokrywającego polską scenę polityczną.

Włączcie się do DNIA GNIEWU na Facebooku. Organizatorzy przedstawią kolejne kroki organizacyjne, które umożliwią sprawne, bezpieczne i zdyscyplinowane przeprowadzenie protestu. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń spodziewamy się nawet setek tysięcy protestujących.

Bądźmy razem w DNIU GNIEWU!

A oto wybór ciekawszych komentarzy, za: http://urbas.nowyekran.pl/post/52986,dzien-gniewu


@

To kolejna okazja dla Palikota, …byc może tym razem mu sie uda.

Nikt, kto może dużo stracić albo dużo zyskać nie będzie siedział z założonymi rekoma tylko bedzie próbował wpłynąć na… albo przejęć jeżeli nie cały to część tego ruchu.

P.S.
Jeżeli ktoś mysli, że rzady Tuska i ski obali “niepolityczny” (nie posiadający swojej silnej reprezentacji w sejmie i/lub w samorządach ani nie mający sprawnych struktur w terenie, ani mózgu-centrali w stolicy) ruch protestu (który poza hasłem odsunięcia od władzy obecnej ekipy nie ma zbyt wiele do zaproponowania) to jest po prostu naiwny albo celowo wprowadza innych w błąd ….i tyle.

A niech nawet pokrzyczy sobie i 200tys. ludzi …czemu nie?!…a jak się rozejdą do domów to najwyżej Tusk lub inny Komorowski przeprosi w telewizorni społeczeństwo i ogłosi “nowe otwarcie” ogłaszając kolejny koniec epoki “błędów i wypaczeń”.

nadużycie link skomentuj

Aleksy 17.02.2012 21:04:44

 

 

 

Powiewa rewolucją z tego plakatu.

Oby nie skończyła się jak wszystkie inne.
Po monarchii francuskiej w rewolucji wypłynęli Jakobini i przywódca Robespier. Tak zaczęli zaprowadzać swoje porządki, że głowy były ścinane jak leci, winny, czy niewinny.
W rewolucji solidarnościowej też różne męty Bolki wypłynęły na powierzchnię i zakończyło się grabieżą przy okrągłym stole.

Jak dla mnie nie ma negocjacji z kimkolwiek.
Należy wprowadzić swój system.
Tylko czy ten tłum młodych ma pojęcie jak ten nowy system ma wyglądać
i co chcą osiągnąć?

nadużycie link skomentuj

SmokWschodu 17.02.2012 22:05:33

 

 

@SmokWschodu 22:05:33

Protest przygotowują doświadczeni młodzi ludzie, którzy wręcz sprawdzili się w boju.

Ruch ma pomysły:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom
i ich analizy finansowe:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

Wniesiemy cegiełkę w kształt przyszłości Polski.

Zapraszamy!

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 17.02.2012 22:13:53

 

 

@Tomasz Urbaś”Młode pokolenie postawiło cel polityczny – ustąpienie rządu Donalda Tuska “

A co po ustąpieniu proponuje młode pokolenie, Pana zdaniem?

nadużycie link skomentuj

konserwatystka 17.02.2012

 

 

@konserwatystka 23:17:01

Może np. to:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom
analizy finansowe:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

nadużycie link skomentuj

Mariovan 17.02.2012 23:24:34

 

 

 

 

 

 

@IvanKruk 23:36:43

tak ,szanowny pan ma rację ,obserwuję od dłuższego czasu działania propagandowe rządu,dostrzegam wszystko to o czym pan wspomina ,celowe prowokacyjne medialne zagrywki ,jakby choćby z ACTA,teraz ujawnianie tych finansowych przekrętów ze stadionem,teraz bardzo dziwne zagrywki z emeryturami,wszystko po to aby sprowokowac ludzi do masowych wystąpień do DNIA GNIEWU …hi..hi.. do których władza jest obecnie DOSKONALE PRZYGOTOWANA…panie URBAŚ…TO DO PANA ..pan z tym apelem podkłada się rządowi,PEWNIE JAKIŚ UKRYTY CEL PAN W TYM MA ,trudno jeszcze przypuszczać jaki jest cel rządu aby takie wystąpienia sprowokować ,pewnie jednym z celów jest zrobienie z PALIKOTA trybuna ludowego który przejmie całe to wystąpienie i naturalnĄ koleją rzeczy ze wsparciem ,,służb” przejmie władzę po upadającym TUSKU…A DALEJ JUZ POLECI…takie prowokacje są na porządku dziennym gdy wali się już dyktatura i każda NIEPLANOWANA MASOWA DEMONSTRACJA może być końcem reżymu TUSKA ,dlatego trzeba taką demonstrację sprowokować przy pomocy swoich służ co było doskonale przetrenowane przy protestach w sprawie ACTA w czasie dogodnym dla reżymu…pozdrawiam

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 05:39:23

 

 

hi..hi…pan TOMASZ

wchodzi w buty znanego mu pewnie carskiego prowokatora AZEFA który tak samo zachęcał do demonstracji przeciw reżymowi carskiemu a wyprowadzał pochód na doskonale przygotowane juz KORDONY POLICJI….panie TOMASZU pewnie pan wie ile razy nawoływał do demonstracji słynny organizator tychże w EGIPCIE…wiele prób było nieudanych,wiele zostalo rozpędzonych ,a gdy w końcu odbyła się ta NAJWAŻNIEJSZA to on sam ..w tym czasie spa łwe własnym domu.. U NAS TEŻ TAK BĘDZIE …TO BĘDZIE SPONTANICZNA DEMONSTRACJA ,NIEZAPLANOWANA ,RUSZY TAK JAK NAGŁA LAWINA ,TRZEBA TYLKO CIERPLIWIE CZEKAĆ…TO JEST NIEUNIKNIONE…

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 05:51:39

 

 

 

@IvanKruk 23:36:43

“Fakt, jestem bardzo podejrzliwy i wszędzie wietrzę spiski, ale uważam tez że na szczyty władzy dostają się osobniki najsprytniejsze a nie te tępe.”

Nim przystąpiliśmy do DNI GNIEWU zrobiliśmy bardzo dokładne rozpoznanie. Młodzi ludzie gwarantują, że towarzysze od betonu i od styropianu nie mogą kręcić swoich lodów.

Nadszedł czas młodych!

http://ruchwig.pl/index.php/pl/ruch/strategia/33-nieuchronnosc-wybuchu-spolecznego-w-polsce

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 07:39:23

 

 

 

@Łażący Łazarz 01:20:42

“Niemniej, żeby sie udało musi to być działanie fraktalne, rozłozone po zasobach i samopączkujące. Bezpieczniej tak i dla Ciebie. Tuszę, że masz jakiś szczegołowy plan.
W kazdym razie NE będzie wspierał jak tylko będzie mógł.”

Dziękuję Tomku. Popieramy ten protest i zrobimy wszystko, aby przyniósł on wymarzone konstruktywne owoce.

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 07:42:40

 

 

 

@val 05:39:23

“panie URBAŚ…TO DO PANA ..pan z tym apelem podkłada się rządowi,PEWNIE JAKIŚ UKRYTY CEL PAN W TYM MA”

Przyłączyliśmy się do protestu. Jest nas coraz więcej. To sprawdzeni w boju młodzi ludzie. Nieprzemakalni. Sprawdziliśmy.

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 07:56:43

 

 

 

 

@Tomasz Urbaś 07:56:43

panie TOMASZU….to co pan promuje tutaj to jest juz nieuniknione..tylko jedna obawa że ktoś to wykorzysta dla własnych celów ZNOWU..tyle już mieliśmy w naszej politycznej przestrzeni przypadków wykorzystania ,,GNIEWU LUDU” dla niecnych celow hochsztaplerów politycznych lub mafijnych grup ,a to słynny WAJDA tak ceniony wśród społeczeństwa okazał sie słynnym ,,WENTYLEM” PRLu,hołubiony przez obecny rzad za ,,zasługi” nadal ,a to WAŁESA postawiony na czele SOLIDARNOSCI okazał sie zwykłym łajdakiem ,a teraz czai sie taki POlikuta,któremu w ostatnich wyborach nadmuchano elektorat…a za nim podobny mu Schetyna ,niby mocno sklocony ze swoim GURU ,obaj na usługach…wyprowadzić ludzi na ulice w obecnej kryzysowej sytuacji łatwo,tylko zanim to się stanie to rozpoznać zamiary przeciwników i nie dać sie ponownie oszukać..TRZEBA BYĆ CWAŃSZYM NIŻ ONI…i dlatego trzeba to przygotowywać w utajnieniu…generalnie wystarczy ISKRA …pozdrawiam…

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 08:33:26

 

 

@Tomasz Urbaś 07:53:29

panie TOMASZU ,niech pan sie tym tak nie podnieca ,z dobrych żródeł wiem że do wejscia PALIKOTA była przygotowana inna grupa która miała go entuzjastycznie przywitać,była tam także już gotowa ekipa z mediow ktora to miała zaraz transmitować ,ale ten POlikuta pomylił miejsca…i podjechał do NIE TEJ GRUPY !!! no i potem juz nie było odwrotu…jak pan myśli taki POlikuta… pojedzie na nieprzygotowane…???

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 08:38:45

 

 

@Tomasz Urbaś 07:50:22

Panie Tomaszu przeczytałem “naszym dzieciom ” może szybko i niezbyt uważnie – Pan jest zwolennikiem globalizacji ! Więc Ostrzeżenia Łażącego Łazarza są tu zbędne – może Pan spać spokojnie . Opis jest na tyle ogólnikowy że każdy może tam znaleźć coś innego . Nie pisze Pan nic na tema tego :
Jak? i Kto? zrobi tą rewolucję ….

nadużycie link skomentuj

BGnatowski 18.02.2012 08:49:24

 

 

 

@autor.

Obalacie i co dalej. Gdzie jest program? Polityczny i społeczno-gospodarczy. Gdzie przygotowane kadry? Znowu zaufacie doradcom? Którym tym razem?

Dzień gniewu, powiadasz. Takich dni gniewu było już wiele. Problem w tym, że później tak jakoś dziwnie się składało, że różnego rodzaju bolki czy michniki, a w prostej linii tusie chwytały wszystko za mordy. Oczywiście z pomocą wsioków, uboli, betoniarzy itp.

Czyli znowu od początku? A więc jako ów stary ramol były łobuz opozycjonista oraz zdrajca co to znalazł się poza granicami kraju, o konkrety proszę.

A jeŚli nie będzie konkretów, to pocałujcie mnie wszyscy w dupę!

nadużycie link skomentuj

Jurand 18.02.2012 09:05:10

 

 

 

Odnajduję w sobie skłonność do wspierania słusznego gniewu.

W Polsce mamy coraz więcej powodów do słusznego gniewu.
I młodzi i starsi, i pracodawcy i pracownicy, i mieszkańcy wielkich aglomeracji i mieszkańcy małych miasteczek oraz wsi – wszyscy jesteśmy traktowani jak bydło przez ten pożal się Boże establishment.

Mam jednak pewien problem, Szanowny Autorze. Nie dostrzegam w Tobie gniewu, a raczej zimną kalkulację polityczną. A jeśli jednak mylę się i po prostu starasz się ubrać własny gniew w zimną kalkulację polityczną, to będziesz potrzebował roztropności, by się nie pogubić i nie dać rozegrać.

No… kierunek jest słuszny. Trzeba odciąć całą klasę polityczną a zwłaszcza lewackich bojówkarzy od wpływu na przebieg protestów.

A także, łączyć a nie dzielić różne środowiska i grupy wiekowe. Jedziemy na tym samym wózku – wszyscy lub prawie wszyscy, gdyż kilka a może kilkanaście procent obywateli Państwa Polskiego to beneficjenci systemu. Żerują na niesprawiedliwości, jest im dobrze oku cyklonu niesprawiedliwości, ergo będą jej bronić jak socjalizmu.

Powodzenia. :-)

nadużycie link skomentuj

Synergie 18.02.2012 10:13:36

 

 

@BGnatowski 08:49:24

Niech Pan siądzie spokojnie i przeczyta szczególnie na temat systemu bankowego i emisji pieniądza, a później porozmawiamy o globalizacji :)

nadużycie link skomentuj

Mariovan 18.02.2012 10:58:10

 

 

 

@Jurand 09:05:10

Nie spamuj Waść tylko przestudiuj linki :)

nadużycie link skomentuj

Mariovan 18.02.2012 10:59:10

 

 

@Synergie 10:13:36

Nie wolno by gniew zaślepiał, bo wtedy walimy na odlew we wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka.
Dlatego jest diagnoza, są środki zaradcze, czas na narzędzia i ich realizacje.
Ja wiem, że betonowi zwolennicy poszczególnych sił będą próbowali jechać po inicjatywie młodych i ją postponować ale to do czasu.
Coraz więcej ludzi widzi, że nasza polityka, zarówno rządowa jak i opozycyjna jedzie na biegu jałowym.
Nie ma śmiałych całościowych rozwiązań dla Polski, jest tylko pudrowanie syfa, utrzymanie status quo i nic więcej.
Nie chciałbym moim dzieciom czegoś takiego zostawić, bo w tej chwili to nie jest kraj dla młodych ludzi. Ba powiem więcej, coraz więcej ludzi widzi, że to nie jest kraj dla zwykłych normalnych ludzi.

nadużycie link skomentuj

Mariovan 18.02.2012 11:06:50

 

 

 

panie TOMASZU…

czytając te posty dostrzegam i chyba tylko nie ja …wołanie o takiego niekwestionowanego…LIDERA …a konkretnych nazwisk niestety brak…jest wśrod nas mnóstwo świetnych blogerów potrafiących bez zadnego strachu wbić medialną szpilę w tyłek rzadowi,ale to za mało ,myślę zeby przydał sie ktoś typu pana byłego premiera OLSZEWSKIEGO czy pana MACIEREWICZA,im można wierzyć bez zastrzeżeń,dawniej było ich wiecej ,wielu zostało wtedy zamordowanych,jak ksiądz Popiełuszko,wielu zniszczonych ciągłą walką o PRAWDĘ jak ksiądz Zalewski …ALE ISTNIEJĄ do dzisiaj środowiska gdzie mozna takich oddanych i doświadczonych ludzi znależć,także wśród obecnych młodych można stworzyć podobną grupę ,mogą się wyróżnić np publicznym oskarżaniem obecnego reżymu TUSKA ,wytaczaniem im spraw kriminalnych ,oskarżaniem o przestępstwa,każde nagłośnienie i wygranie takowej sprawy która będzie dotkliwa porażką rzadzących będzie jednocześnie świetną propagandą dla powyższych osób , to będzie test na ich umiejętnosci,pan może sam tutaj wbrać jakiś temat korupcyjny i przy pomocy NE wytoczyc sprawę rządowi ,pańska wygrana bedzie dla pana WIELKĄ PROMOCJĄ i furtka do szczytu władzy w przyszłosci,a dla nas świadomoscią ze jest pan naprawdę Z NAMI…pozdrawiam…

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 11:09:45

 

 

 

@val 11:09:45

“pańska wygrana bedzie dla pana WIELKĄ PROMOCJĄ i furtka do szczytu władzy w przyszłosci,a dla nas świadomoscią ze jest pan naprawdę Z NAMI…pozdrawiam…”

1. Dzień Gniewu to przedsięwzięcie zespołowe. Coraz lepiej poznających się młodych ludzi doskonale wiedzących czego pragną.

2. W swoim czasie walczyłem o prawa właścicieli nieruchomości wynajmujących lokale mieszkalne dotkniętych pokomunistycznymi restrykcjami prawa własności. Wiele lat, z sukcesami. Poznałem o co biega w ministerstwach, komisjach sejmowych, sądach z Trybunałem Konstytucyjnym.
Wspaniałe doświadczenie. Systemu nie można zmienić od środka z wykorzystaniem aparatu systemu!!!

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 11:23:40

 

 

 

@michalko 11:17:46

“Wkrótce wybory w Grecji, Francji i konfrontacja z Iranem.
W przypadku Grecji prawdopodobnie skończą się cięcia i nastąpi odejście z UE.
Kaczyński ze względu na USA, Tusk ze względu na Niemcy uwikłają nas w kolejną wojnę. Pośród kłótni to ich połączy i pogrąży.
Pod te wydarzenia trzeba się “podpiąć”…”

Nie działamy bezrozumnie i przypadkowo ;-)

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 11:25:52

 

 

 

@michalko 11:17:46

Właśnie o tym chciałem – o polityce zagranicznej.
Wiadomo, że rząd Tuska jak i wszystkie rządy poprzednie, realizowały raczej obce niż narodowe interesy. Dlatego inicjatywa dnia gniewu będzie miała za przeciwnika nie słaby rząd przygotowany już do odstrzału, ale rzeczywistą siłę sprawczą w Polsce. Nastąpi to w chwili, kiedy na arenie światowej zaostrza się konflikt pomiędzy mocarstwami i nawet słychać pobrzękiwanie orężem. Polska nie jest Islandią schowaną gdzieś na krańcach świata, ale miejscem gdzie przebiega granica wpływu tychże mocarstw. Jeżeli sprawy wymkną się spod kontroli, na 100% będziemy mieli do czynienia z wariantem przerabianym już w Jugosławii, Czeczenii albo ostatnio w Libii. Szkoda krwi. Tak więc problemem wiodącym naszej rewolucji jest kwestia siły i zaplecza politycznego.
Z drugiej strony mamy taką a nie inną sytuację na Węgrzech, która stoi obecnie pod pręgierzem krytyki ze strony UE i jakoś nikt nie staje w jej obronie. Mamy prawie identyczną sytuację społeczno-polityczną jak Polsce w innych krajach Europy Środkowej. Tam pewnie też ciśnienie społeczne rozpiera układ polityczny. Dalsze kroki narzucają się same – wykorzystać internet do rozszerzenia idei zmiany w innych krajach europy środkowej a nade wszystko skontaktować się z rządem Węgierskim w sprawie poparcia ewentualnych zmian politycznych w Polsce.

nadużycie link skomentuj

IvanKruk 18.02.2012 11:38:31

 

 

 

Naszym dzieciom. Program Ruchu Wolność i Godność.

Spis treści

Preambuła
Zasady
Wolność i godność
Postęp
Bezpieczeństwo
Integracja
Rozwiązania
Edukacja
Nauka
Leczenie
Ubezpieczenia społeczne
Demografia
Bankowość
Międzynarodowe przepływy towarów i kapitału
Wymiar sprawiedliwości
Wojsko
Władze
Finanse publiczne

Preambuła

Polska jest wspólnotą w której Polacy tworzą warunki do krzewienia wolności i godności każdego człowieka od początku życia do śmierci.

Prawa do wolności i godności są niezbywalne i przyrodzone człowiekowi. Wolność i godność są podstawami ładu społecznego i gospodarczego w stosunkach wewnątrzpaństwowych oraz w nawiązywanych przez Polskę stosunkach  międzynarodowych.

Polska zapewnia Polakom wolność. Brak zniewolenia oraz swoboda podejmowania decyzji umożliwia każdemu wybór własnej drogi do szczęścia. Rodzi poczucie odpowiedzialności za dokonywane wybory osobiste oraz obywatelskie. Godność jest niezbędnym warunkiem rozkwitu wolności. Polska ugruntowuje godność poprzez  przyznanie każdemu Polakowi praw do dóbr przyrodzonych, które z natury mają charakter monopolistyczny. Wspólnota gwarantuje każdemu Polakowi finansowanie edukacji i leczenia.

Źródłami postępu cywilizacyjnego jest praca i rozwój nauki dzięki powszechnej edukacji oraz wykorzystywaniu ludzkich talentów. Postęp zwiększa szanse godnego życia dla wszystkich ludzi. Wzrost liczby ludności ułatwia wyławianie talentów, odkrycia i wynalazki. Celem badań jest poznanie i wykorzystanie praw nauki dla czynienia przyjaznego życiu środowiska na Ziemi oraz poza Ziemią.

Polacy chronią wolność i godność wykorzystując własne siły oraz współdziałają w tym celu z bratnimi narodami. Polacy działają w celu pokojowego zakończenia toczących się na świecie wojen.

Polacy kultywują braterskie więzy z narodami, którym bliskie są zasady wolności i godności. Podstawą integracji jest suwerenność każdego narodu. Uznanie i pozycję pierwszego między równymi naród osiąga dzięki postępowi cywilizacyjnemu.

Zasady

Wolność i godność

Wolność i godność umożliwiające najpełniejszy rozkwit szczęścia, pracowitości i pomysłowości ludzkiej.

Polacy korzystają z wolności od niewolnictwa, prześladowań, głodu, ingerencji państwa w zdrowie i biologiczne życie oraz z wolności słowa, sumienia, wyznania, gospodarczej, zgromadzeń i uczestniczenia w życiu publicznym.

Instytucjonalną podstawą godności Polaków jest udział Polaków w równych częściach we własności przedsiębiorstw dysponujących dobrami przyrodzonymi.

Dobrami przyrodzonymi są dobra o charakterze monopolu naturalnego oraz pieniądz. Oprócz pieniądza są nimi bogactwa naturalne, infrastruktura: drogi, wodociągi, sieci energetyczne, rurociągi, pasma częstotliwości do nadawania fal elektromagnetycznych, wiodące szpitale, szkoły i uczelnie wyższe.

Obywatelskie prawo własności do przedsiębiorstw dysponujących dobrami przyrodzonymi przysługuje z mocy prawa w czasie życia Polaka. Prawo to ma charakter osobisty i niezbywalny, nie może być zastawiane. Dochody banku centralnego oraz ze sprzedaży bogactw naturalnych i eksploatacji infrastruktury stanowią prawo korporacyjne. Dochód Polaka z banku centralnego nie podlega egzekucji.

Dochody z dóbr przyrodzonych są podstawą bezpieczeństwa ekonomicznego każdego Polaka bez względu na sytuację w której się znajduje. Są wyrazem solidaryzmu społecznego oraz równości szans.

Polska wyrównuje szanse dzieci, młodzieży oraz grup społecznie wykluczonych poprzez powszechną i obowiązkową edukację. Polacy gwarantują finansowanie edukacji każdemu na każdym szczeblu nauki.
Polacy mają bezwarunkowe prawo do gwarancji finansowania przez Wspólnotę wydatków na ochronę zdrowia. Gwarancja zapewnia leczenie każdemu, nawet nie posiadającemu dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego lub środków własnych.

Każdy kto skorzystał z gwarancji Polaków pokrycia kosztów edukacji oraz leczenia zwraca poniesione przez społeczeństwo nakłady w ciągu swego życia w formie daniny publicznej.

Postęp

Wspólnota zachęca do podejmowania pracy zapewniając wolność jej podejmowania jako przedsiębiorca lub pracownik. Dzięki pracy Polacy stwarzają warunki coraz łatwiejszego zaspokojenia rosnących potrzeb o charakterze materialnymi i niematerialnym. Wzrost liczby pracujących oraz wydajności pracy daje w rezultacie większą liczbę produktów zaspakajających potrzeby. Dzięki masowej produkcji podstawowe potrzeby Polaków są coraz łatwiej zaspakajane i Wspólnota może coraz więcej środków przeznaczyć m.in. na prace badawczo-rozwojowe.

Prace badawczo-rozwojowe oraz rozkrzewienie edukacji i osiągnięć nauki wpływają na wzrost wydajności pracy. Praca przynosi coraz więcej owoców i staje się łatwiejsza i coraz bardziej satysfakcjonująca.

Wydatki Wspólnoty na prace badawczo-rozwojowe generują zapotrzebowanie na talenty. Wykształcenie i innowacyjność są w Polsce źródłami awansu społecznego.

Wspólnota zapewnia ochronę patentową oraz praw autorskich w zakresie nie tworzącym długoterminowego monopolu oraz nie zawłaszczającym dotychczasowego dorobku ludzkości.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wewnętrzne opiera się o prawo Polaków do samoobrony oraz o wysokie sankcje karne dla osób łamiących nakazy prawa. Przyznanie Polakom praw do dóbr przyrodzonych zmniejsza skalę przestępczości.

Bezpieczeństwo zewnętrzne Polacy zapewniają własnymi działaniami, wynikającymi z odwagi, męstwa oraz umiłowania wolności i godności. Głównym celem obrony jest zachowanie potencjału ludnościowego Polski.

Siła obronna Polski opiera się na powszechnym uzbrojeniu Polaków oraz  profesjonalnym dowództwie. Potencjał obronny jest zwiększany dzięki sojuszom militarnym.

Polacy stwarzają warunki do negocjacji pokojowych pomiędzy wszystkimi zwaśnionymi stronami wojen na świecie bez względu na różnice w tym etniczne, religijne i polityczne oraz popełnione zbrodnie. Wspólnota w imię pokoju gwarantuje uczestnikom rozmów pokojowych bezpieczeństwo na terenie Polski. Polacy zachęcają do zawieszenia działań zbrojnych w celu ułatwienia przystąpienia do negocjacji i zawarcia pokoju.

Integracja

Polska nawiązuje więzi, które korzeniami sięgają historycznego braterstwa narodów. Dzięki połączeniu wysiłków narody dynamizują postęp cywilizacyjny oraz zwiększają bezpieczeństwo.

Polska dąży do objęcia integracją wszystkich narodów na zasadzie suwerenności każdego z nich. Każdy naród ma niezbywalne i bezwarunkowe prawo do wypowiedzenia każdej umowy międzynarodowej.

Polacy przywracają więzi braterstwa począwszy od swych etnicznych sąsiadów, z którymi dzielą historię, aż po narody na innych kontynentach, z którymi bliskie więzy zanikły w trakcie kolonizacji Ziemi.

Integracja obejmuje wspólne: przedsięwzięcia naukowe, zasady edukacji, usuwanie skutków klęsk żywiołowych, politykę obronną, wspólny obszar gospodarczy oraz w najwyższej formie wspólne konfederacyjne państwo.

Polska integruje się gospodarczo z narodami zapewniającymi swoim obywatelom wolność i godność. Obywatelska własność banku centralnego oraz przedsiębiorstw dysponujących bogactwami naturalnymi i infrastrukturą zmniejsza różnice majątkowe w obrębie narodów i pomiędzy narodami. Umożliwia to uwolnienie przepływu towarów, oszczędności i inwestycji między narodami celem uczciwej wymiany i inwestycji pomnażających dobrobyt każdego narodu.

Jedną z form integracji jest unia gospodarcza oparta o obywatelską własność przedsiębiorstw dysponujących dobrami przyrodzonymi przez wszystkich obywateli integrujących się narodów. Zwieńczeniem integracji jest zniesienie formalnych granic państwowych dla członków odradzającej się wspólnoty w ramach konfederacji wolnych narodów.

Polacy stosują ograniczenie w przepływie towarów i kapitału w stosunkach z państwami, które wykorzystują nieuczciwe praktyki handlowe i finansowe w celu przejęcia kontroli nad majątkiem Polaków.

Rozwiązania

Edukacja

Edukacja kształtuje zdolność Polaków do logicznego myślenia, umiejętność zdobywania i wykorzystywania informacji o świecie oraz odkrywania praw natury.

Koszty edukacji mogą być pokrywane bezpośrednio przez rodziców uczącego się, przez uczącego się, stypendia oraz przez Wspólnotę.

Zapłata bezpośrednio przez uczącego się jest ułatwiona dzięki jego dochodom z dóbr przyrodzonych.

Zapłata za edukację każdego Polaka jest gwarantowana przez Wspólnotę. Gwarancja przysługuje z mocy prawa bez żadnych dodatkowych procedur poza identyfikacją uczącego się. Środki wypłacone za edukację przez Wspólnotę są zwracane przez uczącego się w formie daniny publicznej. Jej wysokość jest ustalana przez rozłożone ceny usługi edukacyjnej na równe nieoprocentowane raty płatne od ukończenia 25 roku życia przez czas statystycznego dalszego trwania życia nie krócej niż przez 10 lat.

Usługi edukacyjne są świadczone przez prywatne i publiczne szkoły oraz uczelnie wyższe. Własnością Wspólnoty pozostaje podstawowa sieć placówek edukacyjnych, w tym ośrodki uniwersyteckie. Stanowią one część infrastruktury, która stanowi własność obywatelską. Szkoły publikują wyniki osiągnięte przez uczniów w jednolitych w skali Wspólnoty testach i egzaminach.

Wspólnota wyrównuje szanse grup społecznie wykluczonych przez przyznawanie bezzwrotnych stypendiów edukacyjnych i szkoleniowych. Ich celem jest m.in. zmniejszenie analfabetyzmu pierwotnego i wtórnego oraz społecznej bezradności. Programy te oprócz warstwy edukacyjnej zapewniają również wsparcie psychologiczne.

Edukacja jest promowana jako źródło awansu społecznego oraz postępu cywilizacyjnego.

Nauka

Wspólnota wspiera badania naukowe podstawowe i stosowane poprzez finansowanie ze źródeł publicznych.

Strategicznym celem badań naukowych Polaków są odkrycia i technologie umożliwiające kolonizację przestrzeni kosmicznej w tym: nowe źródła energii, napędy, materiały konstrukcyjne, techniki obliczeniowe, obserwacje kosmosu, tworzenie warunków do życia na innych ciałach niebieskich, pozyskiwanie bogactw naturalnych. Osiągnięcia przemysłu kosmicznego są przenoszone do pozostałych sektorów gospodarki.

Badania mają również charakter militarny. W miarę wzrostu bezpieczeństwa wzrasta udział wydatków na technologie cywilne kosztem technologii wojskowych. Wyniki finansowanych przez Polaków badań mających zastosowanie cywilne są jawne.

Leczenie

Polacy mają wolność wyboru miejsca oraz sposobu leczenia. Alokacja zasobów w sektorze usług zdrowotnych odbywa się na podstawie indywidualnych decyzji zgłaszających popyt pacjentów. Pacjentowi są dostępne różne formy zapłaty ceny za świadczone usługi: bezpośrednio przez leczonego, z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz z gwarancji Wspólnoty.

Zapłata bezpośrednio przez pacjenta jest ułatwiona dzięki jego dochodom z dóbr przyrodzonych.

Ubezpieczenia zdrowotne są dobrowolne. Wysokość składki nie może być uzależniona od stanu zdrowia i wieku ubezpieczonego.

Każdy Polak ma prawo do gwarancji finansowych Wspólnoty na zapłatę za świadczone mu usługi medyczne. Gwarancja przysługuje z mocy prawa bez żadnych dodatkowych procedur poza identyfikacją leczonego.

Środki wypłacone za leczenie przez Wspólnotę są zwracane przez leczonego w formie daniny publicznej. Jej wysokość jest ustalana przez rozłożone ceny usługi na równe nieoprocentowane raty płatne od ukończenia 25 roku życia przez czas statystycznego dalszego trwania życia nie krócej niż przez 10 lat.

Usługi medyczne są świadczone przez prywatne i publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Własnością Wspólnoty pozostaje podstawowa sieć zakładów zdrowotnych, w tym ośrodki uniwersyteckie. Stanowią one część infrastruktury, która stanowi własność obywatelską.

Ceny usług są ustalane na podstawie umowy pomiędzy zakładem opieki zdrowotnej, a leczonym. Cenniki są publicznie dostępne, a o cenie usługi zakład obowiązany jest informować leczonego w ramach uzyskiwania zgody na rozpoczęcie leczenia. Zakłady opieki zdrowotnej publikują informacje o efektywności leczenia, powikłaniach i śmiertelności.

Ubezpieczenia społeczne

Wspólnotową formę zabezpieczenia społecznego stanowią należne każdemu Polakowi dochody z dóbr przyrodzonych.

Polacy korzystają z wolności form oszczędzania i inwestowania. Korzystanie z funduszy emerytalnych, ubezpieczeń rentowych, na wypadek utraty pracy jest dobrowolne.

Przejście na emeryturę jest indywidualną decyzją każdego Polaka opartą wyłącznie o osobistą kalkulację korzyści i kosztów. Brak przymusu zakończenia aktywności zawodowej umożliwia Wspólnocie odnoszenie korzyści z talentów i doświadczeń Polaków bez względu na osiągnięty wiek.

Demografia

Wspólnota stwarza warunki sprzyjające wzrostowi liczby Polaków.

Dzieci od chwili ustalenia poczęcia mają prawo do dóbr przyrodzonych. W okresie ciąży dochodami z dóbr przyrodzonych dysponuje w imieniu dziecka ciężarna kobieta, po urodzeniu do uzyskania przez dziecko pełnoletniości rodzice lub inni opiekunowie prawni.

Rodzice zrzekający się praw opiekuńczych do dziecka, zwłaszcza nowonarodzonego, mają prawo otrzymać od wspólnoty jednorazowe świadczenie z tytułu trudów ciąży.  Z chwilą adopcji dziecka, rodzice adopcyjni wnoszą wspólnocie opłatę zwracającą wypłacone rodzicom biologicznym świadczenie.
Dziecko ma pełne prawo do skorzystania z gwarancji wspólnoty na finansowanie edukacji i leczenia. Nakłady na edukację i leczenie sfinansowane przez wspólnotę w okresie do ukończenia przez Polaka 25 lat, zobowiązany jest on po przekroczeniu tego wieku zwracać wspólnocie w formie daniny publicznej.

Faktyczna dostępność każdego Polaka do usług medycznych zmniejsza śmiertelność. Większa skuteczność leczenia jest wynikiem rozwoju badań naukowych.

Bankowość

Bank centralny w Polsce stanowi własność obywatelską wszystkich Polaków. Bank centralny ma wyłączne prawo emisji pieniądza na terenie Polski. Renta emisyjna stanowi dochód banku centralnego dzielony między jego właścicieli.

Bank centralny utrzymuje podaż pieniądza zapewniającą stabilność średniego poziomu cen. Bank centralny zwiększa podaż pieniądza wraz ze wzrostem gospodarczym wyrażającym się wzrostem ilości towarów na rynku. W przypadku upadłości banku komercyjnego i obniżenia podaży pieniądza bank centralny dokonuje emisji uzupełniającej lukę.

Bank centralny nie finansuje długu publicznego Polski oraz innych państw.

Bank centralny prowadzi bieżące konta o podstawowej funkcjonalności dla jego właścicieli. Koszt ich prowadzenia jest pokrywany przez bank centralny.

Banki komercyjne prowadzą konta bieżące o rozszerzonej i zindywidualizowanej funkcjonalności. Banki komercyjne są zobowiązane utrzymywać w banku centralnym pełne rezerwy od kont bieżących.

Banki komercyjne prowadzące konta bieżące i terminowe nie mogą prowadzić działalności inwestycyjnej na rynku kapitałowym, ani oferować klientom produktów opartych o aktywa rynku kapitałowego, a zwłaszcza pochodnych instrumentów finansowych.

Międzynarodowe przepływy towarów i kapitału

Polacy ułatwiają uczciwą międzynarodową wymianę dóbr i przepływ kapitału w stosunkach z innymi narodami. Wymiana produktów z innymi narodami umożliwia zwiększenie dobrobytu każdego narodu oraz zacieśnia pokojową współpracę między nimi.

Poprzez ograniczenia w przepływie kapitału, w tym spekulacyjnego, cła i inne bariery Wspólnota utrzymuje sprawiedliwą równowagę w stosunkach z państwami stosującymi nieuczciwe praktyki handlowe i finansowe. Polska znosi te ograniczenia  proporcjonalnie do rezygnacji przez  państwo z stosowania takich praktyk.

Wymiar sprawiedliwości

Polacy mają prawo do samoobrony. Każde działanie poszkodowanego w trakcie zamachu na jego dobra korzysta z domniemania zagrożenia zdrowia i życia w stopniu uzasadniającym zabicie sprawcy.

Kary dla przestępców są wysokie i mają cel odstraszający. Najwyższym wymiarem kary za najcięższe zbrodnie jest kara śmierci. Kara śmierci nie jest wykonywana, gdy inne państwo na wniosek skazanego zgodzi się osadzić go na swym terytorium celem odbycia kary dożywotniego więzienia.

Elementem wyroku skazującego jest orzeczenie o zadośćuczynieniu poszkodowanemu lub jego rodzinie, w tym za utratę zdolności do pracy i śmierć. Skazani są resocjalizowani poprzez pracę przy utrzymaniu i rozbudowie infrastruktury oraz zapobieganiu oraz usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.

Wojsko

Obronę Polski zapewniają: ochotnicza gwardia narodowa oraz zawodowa armia.

Gwardia narodowa jest terytorialną formacją ochotniczą. Gwardia narodowa zapewnia spokój publiczny w czasie klęsk żywiołowych, przeciwdziała ich skutkom, wspiera usuwanie ich skutków. W przypadku wojny potencjał gwardii narodowej jest wykorzystywany do szybkiego rozwinięcia strategicznego polskiej armii. Żołnierze gwardii narodowej w czasie pokoju przechowują broń osobistą, a w okresie zagrożenia bezpieczeństwa Polski również przenośne środki rażenia celów zmechanizowanych i lotniczych przeciwnika.

Armia jest formacją zawodową. Siła armii oparta jest o innowacyjne wykorzystanie osiągnięć nauki do przeciwdziałania agresji przeciwnika. Osiągnięcia armii w badaniach podstawowych oraz stosowanych są stopniowo wykorzystywane do celów pozamilitarnych. Armia działa na wszystkich obszarach działań wojennych z wykorzystaniem najnowocześniejszych środków rozpoznania i rażenia przeciwnika.

Armia organizuje obronę Polski integrując jednostki gwardii narodowej w celu realizacji strategicznego planu obrony narodu. Poszczególne jednostki są zdolne do samodzielnego działania w przypadku dezintegracji systemu dowodzenia.

Władze

Władza ustawodawcza należy do parlamentu oraz prezydenta.

Parlament jest jednoizbowy z liczbą posłów nie przekraczającą stu osób. Posłowie są wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. Podstawowymi kompetencjami parlamentu są decyzje w sprawie wysokości podatków, liczby urzędników, wyrażenie zgody na ratyfikację umów międzynarodowych oraz w sprawie wojny i użycia polskiej armii.

Prezydent jest wybierany w wyborach powszechnych. Prezydent posiada prawo wydawania dekretów z mocą ustawy. Prezydent powołuje radę o charakterze doradczo-naukowym.

Władzę wykonawczą sprawuje premier mianowany przez prezydenta.

Wspólnota jest chroniona przed rozrostem władz poprzez ograniczenie kompetencji władz, określenie maksymalnej liczby urzędników oraz przypisane do finansowania poszczególnych funkcji publicznych konkretnych podatków.

Finanse publiczne

O finansowaniu funkcji publicznych Polacy decydują bezpośrednio lub pośrednio przez swoich przedstawicieli w parlamencie.

Polacy bezpośrednio wpływają na finansowanie usług edukacyjnych i zdrowotnych poprzez decydowanie przez każdego o zakupie danej usługi na rynku i formie płatności za nią. Strumień finansowania tych usług składa się z płatności gotówkowych uczących się i leczących się oraz z płatności funduszu gwarancyjnego zasilanego przez rozłożoną w czasie zapłatę za wyświadczone usługi. Fundusze gwarancyjne mogą być bilansowane ze środków budżetowych w przypadku niedoborów. Ponadto budżet może zasilać fundusze gwarancyjne płatnościami za programy ograniczające wykluczenie społeczne.

Polacy finansują pośrednio przez budżet przede wszystkim badania badawczo-rozwojowe, bezpieczeństwo oraz inwestycje infrastrukturalne. Na finansowanie każdego rodzaju działalności publicznej Wspólnota przeznacza określone podatkowe źródło dochodu.

Zapewnienie godności każdemu Polakowi w zakresie bezpieczeństwa ekonomicznego odbywa się poza systemem finansów publicznych dzięki dochodom z obywatelskiej własności dóbr przyrodzonych.

Podatki mają prostą konstrukcję obniżającą koszt ich wyliczania i poboru. Podatki dochodowe są oparte o zasadę proporcjonalności. Ciężar podatków konsumpcyjnych jest rozłożony w sposób minimalizujący zakłócenia relacji cen na rynku.

Budżet nie może wykazywać deficytu przekraczającego zakumulowane nadwyżki z lat poprzednich.

Informacje o wszystkich nie utajnionych operacjach budżetowych są publicznie dostępne. Dane są jawne na każdym poziomie analitycznym począwszy od operacji jednostkowych, w formie umożliwiającej ich różnorodną agregację. Wspólnota utajnia informacje finansowe wyłącznie w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Partie polityczne nie są finansowane ze środków publicznych Wspólnoty.

Opublikowany w Święto Matki Boskiej Zielnej 2010 r. i w dziewięćdziesiątą rocznicę wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami (15 sierpnia 2010 r.).

Poprawiony (wtorek, 03 maja 2011 08:07)

za: http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom

Posted in: Polityka