PROTEST OGÓLNOPOLSKI


From: tzytynski@op.pl

PROTEST OGÓLNOPOLSKI > > > > Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców.Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a > > > potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu „nie kupuj paliwa w danym dniu”, które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji > > > krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw > > > rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego > > > roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy > > > pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda > > > następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10… Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP > > > i STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet > > > najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). > > > Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa naBP i STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ . > > Wysyłajcie gdzie się da… 😉 > > > Pozdrawiam
————————————————–
Co kręci Palikot?

I co wspólnego z tym ma aresztowanie generała?

Palikot coś kręci. To jasne i oczywiste. Podano dzisiaj do wiadomości, że złożył pozew do prokuratury w sprawie fałszerstw wyborczych. Nie znam losów pozwów JKM i Nowego Ekranu (przy okazji Panowie, pasowało by poinformować jak się sprawy toczą), ale trzeba to z całą pewnością stwierdzić, że pozew Palikota, z natury rzeczy jest zupełnie innego kalibru. Kaliber nie dotyczy oczywiście kwestii merytorycznych. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w Polsce nie jest ważne „dlaczego”, tylko „kto” składa pozew do prokuratury.

Bezpośrednio po wyborach pisałem o tym, że istnieje spora doza prawdopodobieństwa, że Janusz Palikot dołączy do protestu wyborczego. Tak się nie stało, a ja zastanowiłem się dlaczego. Odpowiedź możemy znaleźć w dzisiejszych wiadomościach o pozwie, w sprawie fałszerstw. Osobom nie wtajemniczonym wyjaśniam. Jeden z kandydatów Palikota w ostatniej chwili zrezygnował z kandydowania w okręgu 12. Miało to miejsce już po wydrukowaniu kart wyborczych. Tak więc, jego osoba wciąż znajdowała się na listach. Ponieważ bandzie Palikota brakło 280 głosów w tym okręgu by mieć jednego posła więcej, Janusz Palikot skierował pismo do prokuratury, by wyjaśniła sprawę, czy komisje uwzględniały przy liczeniu głosów, głosy oddane na wycofanego kandydata. Zgodnie z obecnie funkcjonującym kodeksem wyborczym, głosy te powinny zostać doliczone do ogólnej puli głosów. Nie znam wystarczająco dobrze poprzedniego kodeksu, ale można przypuszczać, że wedle poprzednich przepisów takie głosy uznawane były za nieważne. 280 głosów w okręgu to bardzo niewiele.

Zaprzysiężeni posłowie nie mogą zostać odwołani z powodu fałszerstw, konstytucja nie dopuszcza zwiększenia liczby posłów. W przypadku „udowodnienia” fałszerstwa czekają nas nowe wybory. Pozostaje pytanie, dlaczego Janusz Palikot tak długo czekał na wyjaśnienie tej sprawy?

Odpowiedzi na to pytanie może być wiele. Pierwsza to taka, że czekał na wyniki pierwszych sondaży powyborczych. Te jak na chwilę obecną wygląda dają mu już 3% poparcia więcej !!! Druga to taka, że czekał na gorzkie expose premiera. Chociaż oficjalnie po bardzo gorzkich słowach, jakie padły z mównicy sejmowej poparcie dla PO o dziwo nie spadło, to jednak należy przypuszczać, że rewelacja dotycząca emerytur kobiet może mieć działanie ze spóźnionym zapłonem (wiadomość musi dotrzeć do społeczeństwa). Trzecia to taka, że czekał na odejście Ziobry z PiSu. Do kolejnych odpowiedzi można doliczyć kwestie związane z przemianam w SLD, rozwiązanie kwestii pozostałych pozwów wyborczych (jeśli by kto inny anulował wybory Palikot tyle nie zyska) oraz… czekał na aresztowanie Gromosława Cz.

Ktoś zapyta co wspólnego ma aresztowanie generała z potencjalnymi nowymi wyborami. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Generał Cz. miał znaczące wpływy w zakresie źródeł finansowania tzw Ordynackiej czy też inaczej mówiąc Puławian. W chwili obecnej Ryszard Kalisz będzie musiał poważnie przymyśleć sprzedaż swojego złotego Jaguara. Chyba, że ten odłam lewicy znajdzie nowego protektora. Tym protektorem będzie Palikot i światowa finansjera. W obliczu takiego obrotu sytuacji dużo do myślenia dają ostatnie doniesienia, że Aleksander Kwaśniewski i spółka wypowiedzieli się wyraźnie za liberalizacją przepisów narkotykowych. Ryszard Kalisz chwalił się już swego czasu, że planował założenie jednej partii z Palikotem, ale coś im nie wyszło. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W chwili obecnej właściciel złotego Jaguara nie będzie miał nic przeciwko inicjatywie Nowej Lewicy. W szczególności, że swoje agonalne dni SLD planuje przeżyć na miłych wspomnieniach i pod kuratelą towarzystwa z Natolina. Leszek Miller jako szef klubu SLD to jasny sygnał, że Ordynacka i Puławianie mogą w końcu zdecydować się na ostateczny rozwód z pobratymcami z PZPR.

Na całokształt sytuacji nakłada się jeszcze jedna, bardzo ciekawa sprawa. Wiele osób dworowało sobie ze sprawy Romana Kotlińskiego i jego ataku na Monikę Olejnik, a dokładniej jej związki z agenturą. Powszechnie odebrano sprawę, jako naiwny atak, po którym przyszło się płaszczyć w telewizji. Czy zwróciliście uwagę co się stało ostatnio? Poseł’anka Grodzka poczuła się wielce zbulwersowana pytaniami zadawanymi przez tą samą Panią Olejnik. Dodatkowo afera związana z Marszem Niepodległości i trafiającymi do szerszej publiki oskarżeniami mediów o stronniczość.

Ofensywa trwa na całej linii. Wyrok w sprawie fałszerstw ma zapaść początkiem stycznia. Oznacza to, że przed ogłoszeniem wyroku czeka nas przynajmniej jeden poważny kryzys. W przypadku udanego ataku na złotówkę końcem roku Polska przekroczy ustawowy próg zadłużenia. Nie pomogą dalsze machinacje Rostowskiego, na nie jest już zbyt późno. Biorąc pod uwagę środowisko w którym obracał się Janusz Palikot (Komisja Trójstronna) jest wysoce prawdopodobne, że taki atak będzie miał miejsce. Jest również bardzo prawdpodobne, że będzie on skuteczny. Spadek złotówki możemy obserwować już od paru dni. Jeśli trend się nasili, to choćby dla ratowania kursu wydano wszystkie rezerwy (a mamy ich sporo) to i tak będzie to nieskuteczne. Światowa finansjera nie tylko będzie miała okazję zarobić kolejne kilkadziesiąt miliardów, ale także zyska wspaniałą szansę na wprowadzenie bezpośredniego koalicjanta do rządu w Polsce. Koalicjanta, który nie zgodzi się na dwa mniej istotne stołki ministerialne. Koalicjanta, który zażyczy sobie minimum tego, by ministrami finansów, skarbu i gospodarki zostali doradcy Goldman Sachs itp.

7 uwag do wpisu “PROTEST OGÓLNOPOLSKI

 1. Natowski ( czyt. amerykański) helikopter ostrzelał pakistański posterunek na granicy Afganistan Pakistan.
  26 żołnierzy pakistańskich zabitych wielu rannych.
  Lotniskowiec USA z bronią atomową i okręty towarzyszące
  na wodach syryjskich ( u wybrzeży Syrii)

  BBC i RT

  Polubienie

 2. Pakistan zamknął główny szlak, którym szło zaopatrzenie wojsk NATO w Afganistanie
  Iran zarządził duże manewry swojej floty wojennej na wodach międzynarodowych.
  Iran i Syria mają podobno pakt wojskowy o wzajemnej pomocy na wypadek wojny.

  Polubienie

 3. Dlaczego daje Pan link do komunisty Głogoczowskiego?
  Ja rozumiem że lubi Pan lizanie moskiewskich butów ale z pozycji (pseudo)narodowych a nie ekologiczno-komunistycznych?
  Barnim Regalica

  Polubienie

 4. Odgrzewac,odgrzewac tematy !

  Idzie zima a w zbiorniku paliwa ni ma !!!

  Nie będzie wegla ni gazu
  zamarzniesz goju od razu .

  A gdy przyjdzie luty,
  nie zdadza się nawet buty.

  Sztywnego do trumny cie wloza
  na cmentarz pobliski zawioza .

  Może i nikt nie pogrzebie
  rodzina tez jest w potrzebie.

  Ziemniokow w kopcu nima
  z supermarketu ruina.

  Wszystko szlag nagle trafi
  to będą osiągi mafii !

  Czy można się przed tym urchronic (?)
  można,
  SZMULI i SZWABOW POGONIC !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s