Jaka jest Polska?


Ostatnio pod wpływem informacji jakich dostarcza nam polska telewizja publiczna i prywatna popadłem w głęboką niemal nieuleczalną depresję.
W związku z tym poprosiłem żonę by zabrała mnie do miasta, bym na własne oczy, zobaczył tą biedę i nędzę jaka nas otacza.
A żyję na obrzeżach miasta położonego w tej części Polski, która najbardziej dotknięta jest strukturalnym bezrobociem, zatem i największą biedą.
W komentarzach dwa filmy obrazujące to miasto i naszą biedę.

Reklamy

46 uwag do wpisu “Jaka jest Polska?

 1. Muszę powiedzieć, że to co zobaczyłem ,,rozczarowało mnie”, gdyż zamiast bezdomnych łachmaniarzy drzemiących w papierowych kartonach ( niczym w USA) czy snujących się żebraków i żebrzącej dzieciarni, zobaczyłem mnóstwo samochodów na ulicach i parkingach.
  Zamiast odrapanych i zdewastowanych ruin i domów z blachy ( po beczkach) i dykty zobaczyłem kolorowe niemal lśniące elewacje budynków mieszkalnych.
  Zobaczyłem miasto czyste, zadbane i żywe.
  Miasto, w którym warto mieszkać i cieszyć się życiem.
  Myślę, że nie musimy zazdrościć zachodowi, nie musimy go doganiać, a już najmniej iść na dno razem z Unią Europejską.
  Jeśli zrozumie to rządzący, wyzbędę się swojej depresji.

  Polubienie

 2. Inny pozytywny przykład z Polski.
  W jak bezpiecznym żyjemy kraju, jeśli młoda kobieta z dzieckiem może samotnie spacerować w podmiejskim lesie bez jakiejkolwiek obawy ze strony kogokolwiek.

  Polubienie

 3. W Polsce mamy bardziej niż Polskę „A” i „B”, Polskę „na pokaz” i tę drugą, „od kuchni”. Oczywiście, że główne ulice, zwłaszcza te ze sklepami, są zadbane, a budynki są odremontowane. Najbardziej starannie odremontowane są kamienice „sprywatyzowane”, ale czynsze w nich w porównaniu do mieszkań komunalnych są wysokie. Nie każdego stać na takie mieszkanie. W niezłym stanie są spółdzielnie mieszkaniowe, ale i tutaj koszta remontów ściągane są z czynszów. Zdarzają się incydenty wyrzucania ludzi z mieszkań spółdzielczych. W miasteczku z którego pochodzę (bogata Opolszczyzna) rynek jest pięknie odremontowany, ale już jedna przecznica dalej, ul. Damrota, straszy starymi, odrapanymi budynkami- ruderami.
  Na estetykę miast w Polsce wpływ ma zapewne troska samych Polaków, aby miasta były ładne i czyste. Ale i okupanci, aby wykazać wyższość obecnego systemu nad złą PRL, na kredyt (spłacać będą go Polacy) wyremontowali miasta, a przynajmniej te najbardziej uczęszczane ulice.
  Samochodów jest rzeczywiście dużo więcej, niż w czasach PRL. Nie zapominajmy jednak o wielomilionowej emigracji, która aut dorobiła się na Zachodzie. Naturalnie są wśród Polaków ludzie zaradni, pracowici i oni dali radę nawet pozostając w kraju dorobić się samochodu. W tzw. III RP powstała tzw. „klasa średnia” i jej powodzi się (jak narazie) nienajgorzej – tylko że niekoniecznie Polacy w niej dominują. Oni będą powoli spychani na margines. Osobiście znam Polaków, którzy trzymają auta tylko ze względu na to, że one podnoszą ich „status społeczny” i majątkowy. Ale aby auto mieć, rezygnują oni z wielu innych rzeczy. Klasa średnia na Zachodzie coraz bardziej się zawęża i biednieje. To samo dotrze i do Polski. Niedługo nie ten będzie uchodził za bogatego, kto ma auto, a ten, kogo stać będzie na benzynę, podatki drogowe i ubezpieczenia od wypadków.

  Polacy często ukrywają własną biedę. Wolą żyć na pokaz. Znam takich, że lodówkę mają pustą, recepty nie wykupione, ale obdartusami nie są. Bo kupują tanią, używaną, ale niezniszczoną odzież w „szmatlandach”. Kto z Polaków lubi się obnosić z własną biedą? Są nawet tacy, że do opieki społecznej nie pójdą po pomoc, bo duma im na to nie pozwala. Niestety obszar biedy się powiększa. Wypłaty, zasiłki nie rosną tak szybko jak ceny i opłaty.
  Opolszczyzna znana jest z tego, że masa ludzi ma rodziny w Niemczech. A „mniejszość niemiecka” dba o niemieckie inwestycje na Opolszczyźnie. A mimo to „opłatek” urządzany przez kościół dla biednych cieszy się zawsze dużą frekwencją.
  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111201/POWIAT01/977346945
  Sytuacja gospodarcza Polski jest katastrofalna. PKB z doliczaną do niego „szarą strefą” jest propagandą sukcesu. Wystarczy że statystycy zawyżą szarą strefę i mamy piękne PKB.
  http://www.pb.pl/2235778,66080,statystycy-zagladaja-na-czarny-rynek
  Jak dojdzie do PKB jeszcze „czarny rynek” to będziemy prawdziwą potęgą gospodarczą – naturalnie tylko w stytystykach.
  Nie zapominajmy też o priorytetowych inwestycjach związanych z mistrzostwami europy – wszystkich robionych na kredyt. Inwestycje te, napędzające PKB, skończą się. Kredyty spłacać będzie musiało społeczeństwo – np. poprzez obcinane świadczenia socjalne.
  A jak już do reszty Polskę „sprywatyzują” i do budżetu przestaną wpływać miliardy za sprzedawane firmy – wtedy dopiero zobaczymy – jak beznadziejnie zrujnowana jest Polska.

  Polubienie

 4. ps.
  Katastrofalną sytuację Polski obrazuje np. i to, że nie tylko „rzondy” zadłużyły Polskę gigantycznie. Województwa, miasta, gminy są także niewypłacalnie zadłużone, i ciągle nadal biorą nowe kredyty!
  Tylko – kto to ma spłacać?

  http://frazeo.pl/search.jsp?query=&offset=0&limit=10&findSim=true&docids=69371&postSortByDate=false&last_period=—&date_hour_from=null&date_hour_to=null&dummystring=%C4%85%C4%84%C4%87%C4%86%C4%99%C4%98%C5%82%C5%81%C5%84%C5%83%C3%B3%C3%93%C5%9B%C5%9A%C5%BA%C5%B9%C5%BC%C5%BB

  Przykład Katowic: 100 milionów nowego kredytu.
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/katowice-zaciagna-100-mln-zl-kredytu,1,4805339,wiadomosc.html

  No i wyrychtują piknie śródmieście, a później zacznie się wyprzedaż wyremontowanego śródmieścia, aby spłacić kredyty. Koczownicy wykupią wyremontowane śródmieście, a Polaczki będą łupieni, aby Katowice spłaciły kredyt.
  Tak się robi interesy…
  I ma się pięknie odremontowane – dla okupantów – miasta.

  Rzeszów w Polsce „B” jest ładnie odremontowany. A jakie ma długi?
  http://www.rzeszow4u.pl/aktualnosci/spor-o-swiateczne-swiatelka.html
  Te 300 milionów nie nie pierwszy kredyt zaciągnięty przez miasto. I nie ostatni…
  Łódź – w czasach PRL miasto przemysłowe i średnio zamożne obecnie jest bankrutem.
  http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/810946,Lodz-bierze-kolejny-kredyt,id,t.html?kategoria=660
  Nowe kredyty na spłacanie starych kredytów – oto co dała Łodzi „transformacja”.

  Polubienie

 5. To co powyżej, to wszystko prawda, a mimo to my jako Polacy radzimy sobie i jest w nas jakaś taka nadzieja, że poradzimy sobie także w przeszłości.
  Na co chciałem zwrócić uwagę, na to, że odwoływanie się do ludzi biednych ( dla czegoś biedny boś głupi,- jest powiedzeniem w sporej mierze prawdziwe) bądź ludzi niezaradnych, a już najmniej do tych, którym nie chce się kiwnąć palcem w bucie traci sens.
  Ci ludzie niczego nie zmienią, nikogo rozsądnego nie poprą i co najgorsze zagłosują za swoją zgubą, czy to w postaci rządów PO, PiS czy Palikowa.
  Nie sądzę by te wszystkie samochody na ulicach, jakie pokazałem, należały do żydów czy mniejszości niemieckiej, czy też obcokrajowców. Jestem także w stanie pokazać rozległe, piękne dobrze urządzone podmiejskie osiedla mieszkaniowe z domków jednorodzinnych.
  Nieco zmienię temat.
  Przed chwilą przerzucając kanały satelitarne TV załapałem się na końcówkę wypowiedzi Pupina na Rossja24. Putin powiedział – …i to budiet kaniec Rassiji
  O czym mówił i co miał na myśli tego nie wiem.
  Być może obawia się dla Rosji scenariusza Syrii, a tam jest coraz ostrzej, niemal wojna domowa na pełną skalę.

  Polubienie

 6. Adm.
  Napisałem wyraźnie:
  „Naturalnie są wśród Polaków ludzie zaradni, pracowici i oni dali radę nawet pozostając w kraju…”.
  Problem jest w tym, że Polacy, polscy przedsiębiorcy są szykanowani, wpędzani w biedę przez nieuczciwą a bogatą konkurencję. Pomagają w niszczeniu Polaków urzędnicy, kontrole, domiary. Znam sporo takich przypadków.
  Mam dobrego znajomego, miał warsztat samochodowy. Miał… Nasyłali mu kontrole z różnych koczowniczych urzędów, przypieprzali się o nieistniejące „uchybienia”. Tak mu „umilali” życie, że zamknął interes i zamierza emigrować do Francji.
  A co do domów jednorodzinnych. Też znam takie piękne osiedla. Tylko te domy muszą ich „właściciele” najpierw spłacić.
  Ilu z nich za parę lat będzie nadal w tych domach mieszkać, a ilu utraci „zdolność kredytową” i wyląduje na ulicy – Bóg jeden wie.

  Polubienie

 7. Mój dziadek zawsze prawił: „Jak cie nie stykać, to nie kupuj”. Niestety wielu osób tego nie kapuje i pozwalają sztucznym przybłędom (=chazarom) założyć pętlę na swojej szyi … A potem jest zgrzytanie zębami i przerzucanie złości na wszystko co ich otacza. Niestety nie tędy droga… Zawsze jest tak, że mądry/cwany zyskuje,a głupi traci.

  Polubienie

 8. Panie Adm, po co ta „propaganda sukcesu”?

  Polska nędza, Rzeczpospolita dwóch prędkości. Muzyka Górecki
  .

  .
  Nie wymagało wiele wysiłku, by zarejestrować tą skrajną biedę, na filmie widać jak dziewczyna w wieku ok. 13 lat wyjada coś z puszki. Polska to kraj, gdzie wielkie bogactwo sąsiaduje z nędzą, jest to zasługą polskich polityków i ich neokonserwatywnej polityki wykluczania społecznego.

  Polubienie


 9. Wyjadanie z puszek i grzebanie po śmietnikach ma miejsce także na zachodzie.
  Dziadów nigdzie nie brakuje.
  Przy czym człowiek ubogi a dziad to dwa różne pojęcia.

  Polubienie

 10. Ha..nic ino wejsc w koalicje z PO…panie Tadeuszu:-))
  Popatrz takie niby zle-POczywiscie- a jak potrafia robic dobrze,,ja mysle ze ten fimik podrzucny przez polski, blog,ru..to dzialanie razwidki,,,,:-)).oczywiscie najwazniejsze- jak nie widac:-))to nie rzuca sie w oczy!
  Dlatego zazwyczaj kobiety wola byc glupie niz lyse…bo to pierwsze nie rzuca sie tak w oczy:-))
  Polska bieda- brzmi dumnie!
  …precz z polskim dziadostfem!
  Ale poniewaz w Swieta nawet btdleta przemawiaja po ludzku..wszystkim skladam ponizsze zyczenia…mowa niezwiazna i denominacyjna:

  Boże Narodzenie 2011

  Wszystkim ludziom dobrych chęci
  Z okazji Świąt i Noweg o Roku –życzę
  radości przeżuwania świątecznych
  kiełbasek, szyneczek ,baleroników
  salcesoników, polędwiczek, bigosików
  gołąbeczków, żureczków, barszczyków
  mazurków , pierników,torcików.
  W pięknej scenerii choineczek, gałązeczek,
  banieczek i świeczek, kolorowych cukierków
  i złotych papierków, bohomazków
  szopeczek pełnych kukiełeczek,
  Maryjek, Jozefów i bydląteczek.
  gwiazdeczek i skrzydlatych dupeczek,
  pastereczek, kolędeczek,składeczek
  opłateczków i kieliszeczków
  smacznych naleweczek , wódeczek,
  piweczek i wineczek i znośnego
  kacyka w nadraniu przy świątecznym
  Wypróżnianiu…
  .
  A garstce Chrześcijan,- gdziekolwiek są
  Radości przeżywania Objawienia Słowa
  Które Stało się Ciałem… dawno temu,
  Tam w Nędznej Szopie, do której
  Zlatują sie orły….
  Chwała na Wysokości Bogu!
  A na Ziemi Pokój!
  Ludziom…Dobrej Woli.

  Roman Kafel – Dallas- Boże Narodzenie 2011

  Polubienie

 11. Opolczyku..moj znajomy w Rzeszowie prowadzi firme budowlana chlodnicze i grzewcze oraz mechaniczne projekty..kieds zwalilo mu sie dfo firmy 7..slownie siewdem roznych kontroli…kazda po 2-4 udzi..wicej niz on zatrudnia…
  Zapytal grzecznie Prosze Panstwa jak ja mam pracowac i zarobic, zeby was oplacic????
  Jak stary spaochroniarz wiem ze nawet lot bez spadfochronu jest przyjemny,,do moment zetknicia z….. ziemia:-)))

  Polubienie

 12. 1. W Polsce ponad 11 proc. osób pracujących, mimo to jest zagrożonych biedą, wynika z dorocznego raportu Komisji Europejskiej. Dla całej Unii Europejskiej ten wskaźnik wynosi 8 proc.

  [„W Polsce odsetek osób pracujących w wieku produkcyjnym (nazywany w ekonomii wskaźnikiem zatrudnienia) przez wiele lat się obniżał i w latach 2002-2004 wynosił niewiele ponad 51 proc. Pomimo wysokiego tempa wzrostu liczby pracujących w ostatnich 4 latach, w 2007 r. współczynnik zatrudnienia w Polsce wzrósł jedynie do 57 proc. W krajach tzw. starej UE odsetek ten jest natomiast o 10 pkt. proc. wyższy.”]

  2. Zagrożenie biedą jest też czterokrotnie wyższe i wynosi 20 proc. w gospodarstwach domowych, w których pracuje tylko jedna osoba, niż w tych, w których żywicieli rodziny jest dwóch (5 proc.).

  3. W sumie w 2010 roku zagrożonych biedą lub wykluczeniem społecznym było 115 milionów Europejczyków, czyli 23 proc. ludności UE.

  Zob.: http://www.tvn24.pl/1,1728148,druk.html

  Jak to jest? – 43 % ludzi w wieku produkcyjnym nie pracuje (czyli pokaźna część z nich musi żyć w nędzy), a na dodatek 11 % pracujących jest zagrożonych biedą, a Pan Adm twierdzi, że to tylko „dziadostwo”…

  „Każdy widzi dokładnie to, co chce widzieć.” – niestety.

  Polubienie

 13. Nie posadzajcie mnie o zlosliwosc,,ale patrze oczami pana Adminowej kamery na Olsztyn i co widze,,popruskie koszary,,poniemickie i po PRLowskie budynki i drogi…popadajace w ruine i nic nowego zbudowanego za tej niby Wolnej i Demokratycznej Polski,,oprocz stadionow….
  Panem et Circus…
  Lodz :-)) ciagana przez biedna samochodzine. z zarznieta skrzynbia biegow..:-))) i wystarczy:-))) zeby rozweselic i dusze polska i obca..z calkowicie odmiennych powodow:-))))

  Polubienie

 14. Adm,
  Nie tak dawno chwaliles na tutejszym forum okres PRL, a teraz chwalisz post PRL-owska „pierestrojke” i przemalowane budynki okresu PRL m.inn. okresu E.Gierka, ktore nie sa wykladnikiem dobrobytu Polakow, ale wmawiasz ludziom, ze jest lepiej niz bylo bez podania konkretnych danych liczbowych dotyczacych:
  – cennika produktow, towarow i uslug,
  – wysokosci zarobkow w poszczegolnych zawodach,
  – skale bezrobocia i zubozenia wsrod roznych grup spolecznych i zawodowych,
  – liczbe ludzi bezdomnych zyjacych na zasilkach wyplacanych przez urzad miejski,
  – skale podatkow etc.

  Twoj film jest Twoim wewnetrznym odbiciem i ukazuje jaki jestes zalgany, co czynisz z premedytacja wyrzadzajac sobie samemu jeszcze wieksza szkode, poniewaz Twoja propaganda nie robi na mnie wrazenia.

  Ja rozumiem Twoje rozczarowanie Ameryka, ktora zapamietales jako „spanie w kartonie”, ale ja nie slyszalem o przypadkach emigracji rodowitych Amerykanow do Polski w celu poprawy swoich warunkow zycia.
  To Polacy wyjezdzaja z Polski do Ameryki dziesiatkami i setkami tysiecy rocznie w celu poprawy swoich niskich warunkow bytu czyli niekonczacej sie WEGETACJI polskich rodzin od czasu zakonczenia II wojny swiatowej – vide okres PRL i PRL”bis” (po „pierestrojce” w 1990r) – lacznie 65 lat (!) okradania Polski i Polakow przez POLSKOJEZYCZNE EKIPY RZADZACE.

  Przyklad z kanadyjskiego podworka – zdjecia Mississaugi (okolo 700 tysiecy mieszkancow) z prywatnych stron agentow/agencji handlu nieruchomosciami – vide strony:
  http://www.sellmississauga.com/mississauga-area/Hurontario-st.html
  http://www.torontoneighbourhoods.net/suburbs/peel/mississauga
  http://www.citycentrecondos.ca/
  http://property.trovit.ca/mississauga-downtown-pictures
  http://propertylimit.com/Condo_Miss_Absolute.html
  http://propertylimit.com/Condo_Miss_Rathburn330_350.html
  http://en.wikipedia.org/wiki/Mississauga_City_Centre_Transit_Terminal

  Zaznaczam, ze urzad miejski Mississaugi nie dostaje dotacji od Unii Europejskiej na rozbudowe drog i Unia Europejska nie okrada Kanady jak to ma miejsce w przypadku Polski.
  W Mississauga i poza nia nie tez brakuje osrodkow rekreacyjnych i miejsc rozrywki, a ci co chca pracowac i realizowac swoje cele osiagaja sukces bez wzgledu na to czy sa rodowitymi Kanadyjczykami czy emigrantami, pomimo wspolzawodnictwa i przepychanek, tak jak wszedzie na swiecie.
  Ideologia nie da sie nakarmic ludzkich zoladkow i w zyciu czlowieka liczy sie praktyczna umiejetnosc rozwiazywania problemow wlasnych i najblizszej rodziny.
  Nadzieja to matka glupich, mowi polskie przyslowie i wyczekiwanie Polakow, az ktos zrobi za nich porzadek w Polsce i polepszy im warunki bytu jest marzeniem scietej glowy.
  O Polske znow trzeba sie bic, poniewaz polski majatek narodowy stal sie wlasnoscia obcych i to zagraza bytowi Polakow.
  Bierna postawa Polakow jest zacheta dla PASOZYTOW okradajacych bez przerwy Polske i Polakow.
  Kto sie pozwala okradac jest naiwny i glupi.

  Polubienie

 15. Toronto:

  Skończ z propagandą sukcesu żydo-USA i żydo-Kanady…
  Do USA, i owszem, uciekały miliony za chlebem. Nie wiedzieli jednego…
  Koczownicy potrzebowali potężnego państwa, które będzie:
  a) chronić i finansować Izrael,
  b) stanie się militarną pięścią Kliki Globalnych Banksterów do podbijania dla niej całego świata.

  Aby osiągnąć ten cel, pozwolono Gojom zarabiać i żyć na materialnie niezłym poziomie. Było to także konieczne ze względów PROPAGANDOWYCH, aby wykazać „wyższość” złodziejskiego kapitalizmu nad konkurencyjnym systemem, gdzie nie było miliarderów, ale i nie było rzesz bezdomnych i bezrobotnych.
  Do czasu Amerykanom się powodziło. Zajęci zarabianiem nie zauważyli, że pracują na potęgę zachodniego imperium zła. Dzięki pracowitym Gojom w potęgę rośli Rockefeller, Wartberg, Morgan, i inne koczownicze dynastie. W potęgę, zwłaszcza militarną, rósł też dzięki pracowitym Gojom sam Duży USrael stając się za sprawą koczowników żandarmem światowym i kastetem do bicia Gojów.
  Pamiętaj o jednym – tych 15 bilionów dolców długu rządowego kiedyś trzeba będzie zacząć spłacać. A wtedy w Dużym Usraelu będzie płacz i zgrzytanie zębów. Nie wykluczam, że z głodu wystąpią przypadki kanibalizmu.
  A Amerykanie będą szukali chleba, np. w Meksyku.

  Co do Kanady…
  Gdyby w Polsce zadłużenie prywatne, średnio na rodzinę, było takie jak w Kanadzie,
  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/rekordowe-zadluzenie-kanadyjczykow,16228,1
  to i Polska błyszczałaby jak Kanada!
  Kanadyjczycy nie są zadłużeni w Unii, nie dostają nic od Unii, zadłużeni są w żydowskich „własnych” bankach.
  „Dobrobyt” budowany na długach kiedyś się kończy…
  I wtedy zaczyna się licytacja milionów niewypłacalnych dłużników.
  Dodatkowo i rząd Kanady jest zadłużony, i to nieźle.
  http://korwin-mikke.pl/ameryka_polnocna/zobacz/_wzrasta_zadluzenie_kanady/9114
  Nie ma się czemu dziwić – Kanada rządzona przez koczowniczą agenturę bierze udział we wszystkich okupacjach i atakach na nieposłuszne koczownikom państwa. A to kosztuje.
  Kryzys z 2008 roku niby Kanady nie dotknął.
  http://www.gazetafinansowa.pl/index.php/rynki-finansowe/gieldy/3479-kanada-wysza-z-kryzysu-obronn-rk.html
  Niby…
  Zadłużenie prywatne, plus zadłużenie rządowe, plus bezrobocie, plus nadmuchiwana tam aktualnie bańka na rynku nieruchomości, plus uzależnienie gospodarki Kanady od USA mówi jedno: Kanada żyje na Kredyt i jest uzależniona od USA. Kiedyś długi trzeba będzie zacząć spłacać. A jak zbankrutuje światowy koczowniczy żandarm – USA – a zbankrutuje – to pewne jak w banku – to i Kanada stanie się żebrakiem i bankrutem.
  Te piękne domy z Twoich linków będą nadal stały. Puste. Goje będą mieszkali w tunelach metra.

  ps. ten mój komentarz wylądował pierwotnie automatycznie w spamie, jak podejrzewam, ze względu na ilość dołączonych linków.
  I to pomimo tego, że pisząc go byłem zalogowany.
  Tak więc Toronto, jak wkleisz kupę linków i komentarz z tego powodu ląduje w spamie, nie drzyj od razu mordy, że to podejrzana „moderacja”, czyli w domyśle cenzurowanie mondrego Toronto…

  Polubienie

 16. Toronto:
  Pisać możesz sobie co chcesz.
  Niczego ci nie rozkazuję.
  Przytoczyłem jedynie DANE dot. „dobrobytu” na kredyt w Kanadzie.

  Polubienie

 17. Opolczyk,
  W czasach PRL tez trzeba bylo brac pozyczke z banku na wieksze zakupy lub inwestycje i taka sama zasada obowiazuje w dzisiejszym PRL”bis”.
  Nie pozycza ten, kto ma worek pieniedzy lub kogo nie stac na splate pozyczki, ewentualnie komu nie zalezy na poprawie wlasnego bytu lub bytu rodziny.
  Jak sam widzisz, zycie na kredyt nie jest przestepstwem i nalezy umiejetnie korzystac z kredytu.
  Np. interes od kredytu na inwestycje mozna odjac od zyskow z inwestycji i praktycznie koszty kredytu wynosza zero.
  Nalezy rowniez pamietac o inflacji i spadku wartosci pieniadza, czyli jego sily nabywczej co uderza przede wszystkim w ciulaczy pieniedzy, ktorzy na tym traca – nie traci ten kto nie ma pieniedzy.
  A kto lubi prowadzic proste zycie, czyli jesc, sr*c i spac temu kredyt jest niepotrzebny i ma duzo powietrza za darmo.

  Polubienie

 18. Toronto:

  W PRL brałeś kredyt z państwowego banku, a nie z banku prywatnego żyda-bankstera. Oddawałeś pieniądze państwu, a nie napychałeś kieszeni żydowskim oszustom.
  Widzę, że kompletnie nie masz pojęcia o największym oszustwie, jakim jest okradający indywidualnych Gojów, całe narody i świat żydowski system bankowy i system kredytów. To właśnie systemem kredytów banksterzy okradają i wpędzają w nędzę cały świat. Każdy, kto bierze kredyty w żydo-bankach dokłada cegiełkę do wzrostu potęgi banksterów i do zubożynia kraju, w którym żyje.
  Czy nie zastanawia ciebie to, że większość reklam zapychających skrzynki mailowe to propozycje kredytów?
  Dlaczego banksterom tak zależy, aby Goje, firmy i rządy brały kredyty?
  Wciąż walczysz z „komuną”, z Putinem, a bandycki żydokapitalizm i banksterów uważasz za coś dobrego.
  Jesteś kompletnie zaślepionym użytecznym idiotą.
  Czy wiesz, że obecny „ruch” antyputinowski w Rosji jest sterowany przez Sorosa i Brzezińskiego?
  Szczując na Putina jesteś ich użytecznym agentem.
  http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2011/12/anti-putin-bewegung-von-george-soros.html

  Polubienie

 19. Opolczyk,
  Ty nie masz zielonego pojecia n/t kredytu i jego zastosowania w praktyce i napisze wprost, ze pierd*lisz glupoty, co ci udowodnilem w mojej poprzedniej wypowiedzi i dlatego zmieniles temat na „zyda-bankstera”, ale nadal nie masz racji, poniewaz nie znasz metod stosowania kredytu w praktyce, przy pomocy ktorych mozna robic zydow-banksterow w to co kon pod brzuchem nosi zgodnie z obowiazujacymi regulami.
  Podszkol sie „prosiaku” z przepisow bankowych i inwestycyjnych i nie kwicz, ze „zycie na kredyt” jest zlem.
  Zas ciemne masy, ktore daja sie robic zydo-banksterom w „ciula” robia to na wlasne zyczenie i ja nie moge nikomu tego zabronic, poniewaz kazdy ma prawo do wlasnego wyboru i na tym polega m.inn. WOLNOSC.

  Komunizm byl ZLEM, a Putin to agent KGB i komunizmu – w obydwu przypadkach byly to aparaty terroru i te fakty sa znane od dawna, jak rowniez to, ze Putin kolaboruje z ZYDAMI-SYJONISTAMI i wspomaga rozbudowe judaizmu w ZSRR”bis” – Putin sam wlaczyl „zielone swiatlo” w 2000r na osiedlanie sie zydostwa w ZSRR”bis”.
  Jesli te fakty kojarza sie Tobie z moja „agenturalna robota” to Ty jestes:
  1. Albo umyslowo chory.
  2. Albo sam jestes agentem.
  3. Albo 1 i 2.

  Ja rowniez nigdzie nie napisalem, ze uwazam zydo-kapitalizm i banksterow za „cos dobrego” i jest to wylacznie Twoj wymysl i puste tendencyjne pisanie, w czym znajdujesz najwieksze upodobanie i wielokrotnie dowiodlem Tobie w przeszlosci, ze oglupiasz czytelnikow swoja propaganda, w tym m.inn. o „dobrym” zydo-bolszewiku Putinie.

  Ty „Opolczyk” przesiakles komunizmem do szpiku kosci bardziej niz niejeden komuch z legitymacja partyjna, a Twoje lenistwo jest dodatkowa przeszkoda i nie potrafisz odnalezc sie w nowej rzeczywistosci, i dlatego ciagle narzekasz, a nic nie robisz, zeby sobie poprawic warunki bytu.
  Kazdy czlowiek ma jedno zycie i nikt mnie nie bedzie pouczal co jest dla mnie dobre.
  W czasach PRL, propaganda komunistyczna zawsze potepiala „zgnily zachod” i „imperializm amerykanski”, a gdy nadarzyla sie okazja to komunisci przepoczwarzyli sie w kapitalistow.

  Tak sie skonczyla bajka o „komunistycznym raju”, za ktorym wciaz teskni „Opolczyk”.

  A bierz sobie kredyty, napychaj kieszenie banksterom, walcz z komuną i Putinem.
  Szkoda mi czasu na bicie piany ze ślepcem.
  opolczyk

  Polubienie

 20. Moment…. obecnie Pieniadze…kazde pieniadze i prawie wszedzie na calym swiecie powstaja jako DLUG i tylko jako dlug! Ich parytetem jest dlug.
  I tu opolczyku Toronto ci prawidlowo zwraca uwage…tam gdzie duzo pieniezy tam natychmiast duzo dlugu…dokladnei tyle samo co pieniedzy plus odsetki:-)))
  Nie ma innych pieniedzy..jesli nawet ktos ci da..tak ciepla raczka..to i tak badz pewien ze ktos te pieniadze pozyczyl! Np ciesla bierze za robote, od inwestora pieniadze ktore inwestor pozyczyl….Daje zonie i corce te kupuja jakies prezenty..niby dosatly od ojca ..ale pieniadze te powsatly i egzystuja non stop- jako dlug.
  Bp tym polega system ulamkowej bankowosci i tak funkcjonuja fiat money.,
  Ma to swoje dobre i zle strony..dobre np. to to, ze
  zamaist ciulac 40 lat na domek- jak bylo za Komuny..i budowaca swoje wtedy kiedy czas sie szykowac powinno do trumy i gniesc cale zycie z dziecmi w tesciowej komorce…w Kanadzie
  kupuje sie na kredyt dom i wygodnie wychowuje dzieciska A to co ciulalismy w komorce cale zycie zyjac …. w Kanadzie oddajemy ciulajac na splaty,,mieszkajac w tym samym czasie cale zycie w domu… i mamy ten domek splacony przed smiercia…
  Jaka roznica??? chyba widac…

  Polubienie

 21. RomanK.

  Zapomniał pan o drobiażdżku, a więc o odsetkach…
  Na odsetki pieniądze nie są dodrukowywane. Dlatego każdy nowy kredyt plus odsetki na koniec po spłaceniu kredytu plus odsetki sprawia, że na rynku w obiegu pozostaje coraz mniej pieniądzy. Ludności przybywa, domów też, a pieniędzy jest coraz mniej. No i mamy KRYZYS.
  W Niemczech ukrywane są dane o tym, ilu ludzi popełnia samobójstwo po tym, jak za dogodny kredyt kupili dom, ale nim kredyt spłacici, utracili „zdolność kredytową” (np. ich firma padła) i wtedy popełniają oni samobójstwo, a „ich dom” staje się własnością banku i idzie pod młotek. Niekiedy dochodzi do tragedii, gdy samobójca oprócz siebie zabija jeszcze żonę i dzieci.
  Zapomniał pan jeszcze i o kryzysach, o bankrutujących firmach, a więc o tym, że wielu kredytobiorców na koniec pozostaje na ulicy, bez domu i z długiem na garbie.
  Niedawna bańka na rynku nieruchomości w USA (2008) to właśnie sprawiła – tysiące traciło pracę, niespłacone do końca kredyty, a więc i domy.
  Wziąć kredyt jest łatwo. Spłacić go w czasach gdy bandyci na siłę prowadzą do światowego kryzysu – to już insza inszość.
  Pytałem Toronto, ale nie odpowiedział – dlaczego tyle reklam bankowych z propozycjami kredytów zalewa moją pocztę mailową?
  Dlaczego banksterom tak zależy na tym, aby Goje brali kredyty?
  Chyba nie myśli pan, że oni to robią z dobrego serca, bo chcą, aby każdy z nas miał piękny dom?
  No więc dlaczego tak nas pchają do zadłużania się?
  O tym, jak funkcjonuje oszustwo z kredytami i odsetkami i jak to się skończy (kompletne bankructwo państwa i powszechna bieda ) pisałem tutaj:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2011/10/12/dlaczego-swiat-musi-zbankrutowa/

  Polubienie

 22. ps.
  Panie Romku, gdyby Kanadą rządzili Kanadyjczycy, gdyby banki były państwowe a nie żydowskie, gdyby światu i Kanadzie nie groził nadchodzący potężny kryzys, gdyby system bankowy był uczciwy i służył państwu a nie banksterom – wtedy wywody Toronto byłyby słuszne.
  Gdyby…

  Polubienie

 23. Pingback: 2012: Co nadchodzi… « Grypa666's Blog

 24. Opolczyk,
  Czy sam wymysliles te bzdury na temat cyrkulacji pieniedzy i rzekomym „kryzysie” wywolanym brakiem pieniedzy ?… i co to ma wspolnego z obecnym kryzysem swiatowym ?

  Ponad 10 lat temu pisalem na grupach dyskusyjnych, ze obdarzenie Chin statusem „specjalnego uprzywilejowania” w handlu z USA w 1999r (za prezydentury B.Clintona 1993-2001) spowoduje w przyszlosci problemy ekonomiczne w samym USA i pisalem tez, ze najbardziej zalezy amerykanskiemu zydostwu na handlu z Chinami ze wzgledu na olbrzymi chinski rynek i zydowski zysk.
  Jednoczesnie byly realizowane cele polityczne USA, ktore dotyczyly wciagniecia Chin w orbite amerykanskich wplywow przeciwko „Rosji”.
  Administracja B.Clintona byla bardzo zazydzona i lobby zydowskie mialo najwiekszy wplyw na jego decyzje polityczno-ekonomiczne, podobnie jak w przypadku G.Busha Jr.

  Kryzys ekonomiczno-finansowy w USA nie wzial sie z pekniecia „banki” na rynku nieruchomosci jak podaje oficjalna zydowska propaganda, ktora i Ty sie poslugujesz i oglupiasz Polakow – profesor (lesnictwa) M.Giertych tez pisal podobne bzdury.

  Do kryzysu w USA i na swiecie doprowadzilo ZYDOSTWO, ktore wplywa na politykow i polityke oraz kontroluje gielde, finanse, ekonomie i propagande – zydostwo po raz kolejny wydoilo gojow.
  O majacym nastapic krachu na gieldzie, ktory mial miejsce na jesieni 2008r pisalem juz w styczniu 2008r po wczesniejszym przeanalizowaniu sytuacji ekonomicznej w USA – media co najwyzej pisaly o spowalnianiu sie ekonomii amerykanskiej – vide zmniejszanie stopy procentowej przez Bank Rezerw Federalnych w USA i podobnie reagowalo ministerstwo finansow w Kanadzie.
  Ujemne wyniki ekonomiczne sektorow gospodarki amerykanskiej, spadek nowych zamowien i produkcji, spowolnienie w sektorze budownictwa, handlu, sprzedazy, uslug etc oraz ciagle powiekszajacy sie ujemny bilans handlowy USA z Chinami byly sygnalem, ze dzieje sie niedobrze, pomimo, ze „eksperci” od ekonomii i finansow uwazali, ze nie bedzie kryzysu i nastapi ewentualne ozywienie gospodarcze, w czym mialy pomoc ciecia w podatkach i spadajaca stopa procentowa FRB.
  Na gieldzie i na rynku handlu nieruchomosciami byl biznes jak zawsze, tym bardziej, ze spadajace oprocentowanie na kredyty bankowe przyciagaly nowych klientow, ktorzy mieli glowy nafaszerowane propaganda i nie znali realiow zapadajacej sie ekonomii w USA.

  Kiedy nastapil krach na gieldzie w Nowym Jorku i na gieldach swiatowych, wtedy matoly zrozumialy, ze jest zle, a nawet bardzo zle i po niedlugim czasie zaczely wychodzic na jaw przekrety bankierow, spekulantow gieldowych etc i ujawniano gorzka prawde o sytuacji panujacej w ekonomii amerykanskiej, lamaniu przepisow prawnych i naduzyciach.

  Ty Opolczyk nie zrzucaj winy na kredyty tylko na ludzka glupote.
  Samo wziecie kredytu nic nie kosztuje, dopoki nie wydajesz pozyczonych pieniedzy, ktore nalezy wydawac z uzyciem rozumu i w taki sposob, zeby koszty zwrotu kredytu byly jak najnizsze lub ZEROWE – ostatecznie mozna oglosic bankructwo i w ogole nie splacac kredytu i doprowadzic tym samym banksterow do wscieklosci.
  Dlatego jeszcze raz Tobie przypominam, zebys nie wypisywal BZDUR tylko wzial sie za poznanie przepisow prawnych zwiazanych z finansami, bankowoscia, gielda etc.

  p.s.
  Roman K. wie co pisze, bo zna zycie na zachodzie, a Ty Opolczyk uprawiasz swoja komunistyczna propagande i masz ZEROWE POJECIE o tych sprawach.

  Polubienie

 25. 401autobahn
  08 Kwi 2009 21:16
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=262&start=10

  Re: Światowy kryzys – geszeft wszechczasów
  D.Kosiurowi i czytelnikom polecam wywiad z prof.W.Black na temat przyczyn kryzysu finansowego na swiecie – USI (United States of Israel – Stany Zjednoczone Izraela) to najwieksza „zydowska kuznia” produkcji pieniedzy i oszustwa i glowny osrodek dzialania MAFII ZYDOWSKIEJ, ktora kontroluje caly swiat – finanse, polityke, ekonomie, propagande etc.

  Prof.W.Black potwierdza tym samym moje wczesniejsze uwagi i spostrzezenia dotyczace przyczyn zawalenia sie finansow i ekonomii w Ameryce i swiecie, o czym pisalem na forum Prawy.pl ponad rok temu – vide dyskusja i odnosniki do stron internetowych, na stronie:
  http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felietony&id=43044&subdz=

  Wywiad z prof.W.Black na stronie:
  http://finance.yahoo.com/tech-ticker/article/225823/Mortgage-Fraud-Epidemic-How-the-FBI-Blew-It-and-Why-There's-No-'Perp-Walks‚?

  Polubienie

 26. Toronto:

  Widzę, że nareszcie coś do Ciebie zaczyna docierać. Brawo !
  Napisałeś – słusznie zresztą:

  „Do kryzysu w USA i na swiecie doprowadzilo ZYDOSTWO, ktore wplywa na politykow i polityke oraz kontroluje gielde, finanse, ekonomie i propagande – zydostwo po raz kolejny wydoilo gojow.”

  oraz:

  (United States of Israel – Stany Zjednoczone Izraela) to najwieksza „zydowska kuznia” produkcji pieniedzy i oszustwa i glowny osrodek dzialania MAFII ZYDOWSKIEJ, ktora kontroluje caly swiat – finanse, polityke, ekonomie, propagande etc.

  Tylko… dlaczego wcześniej ciągle straszyłeś komunizmem i Putinem? A przecież sam widzisz, że to żydo-kapitalizm dobija świat. A w komuniźmie kapitalistów i banksterów nie było.

  Pytasz:

  „Czy sam wymysliles te bzdury na temat cyrkulacji pieniedzy i rzekomym „kryzysie” wywolanym brakiem pieniedzy ?… i co to ma wspolnego z obecnym kryzysem swiatowym ?”

  Ano – Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Włochom, a nawet Niemcom brakuje pieniędzy. Niemcy biorą nawet wielomiliardowe pożyczki, aby spłacać zaległe kredyty. A gdyby spłaciły wszystkie kredyty z odsetkami, to zabraknie im pieniędzy na comiesięczne pensje dla całej budżetówki i na okręty podwodne dla Izraela. Powodem tego jest właśnie podstępny system żydo-kredytów, wysysający pieniądze z rynku właśnie niedodrukowywanymi odsetkami od kredytów, które należy spłacać.
  Polecam Ci ten film (pieniądze jako dług):
  http://video.google.com/videoplay?docid=-1887591866262119830

  A celem tego bandyckiego systemu kredytowego jest to – co i ślepy by dostrzegł – na wszystkich zadłużonych unijnych barakach wywiera się presję, aby przyspieszyły one „prywatyzację” czego się da. Czyli mówiąc normalnym językiem – wpędzając w długi budżety podbitych krajów żydowstwo osiąga to, że pod ciężarem długów kraje wyprzedają koczownikom majątek narodowy.
  I o to w tym przekręcie chodzi – wykupić za długi wszystko.

  Ostatni kryzys z 2008 roku był tylko preludium, przygrywką do szykowanego „odpowiednio wielkiego kryzysu” (słowa Rockefellera). Zrobili „bańkę”, żydorządy biliony wpompowały w banki dalej w przyspieszony sposób się zadłużając – co przyspieszyło kryzys euro. Tym przekrętem skubnięto Gojom biliony dolców i euro.

  A kredyty w żydobankach są eliksirem życia banksterów. Bez tych bandyckich „kredytów” nigdy by ich potęgi nie osiągnęli. Każdy kto bierze u nich kredyty tworzy ich potęgę. Na koniec zlicytują oni wszystkich Gojów. Nawet tych, którym się chwilowo powodzi dzięki „kredytom”.

  Piszesz dalej bzdury. Koszty zwrotu kredytów dla dłużnika mogą być – być może – teoretycznie nawet „zerowe”. Ale nie są zerowe zyski dla żydo-banksterów. Oddajesz im dodrukowane pieniądze plus procenty. Oni na tym ZAWSZE zarobią.
  A jak ogłosisz bankructwo, to i tak siedem lat musisz jeszcze spłacać ile się da. A banksterzy mają takie prawo, że zlicytują wszystko co masz, aby wydusić z Ciebie jak najwięcej.

  Polubienie

 27. Opolczyk,

  Jestes niespotykanie zabawny czlowiek, poniewaz KOMUNIZM to tez ZYDOWSKI WYNALAZEK, o czym pisalem ponad 15 lat temu i podawalem na grupach dyskusyjnych REFERAT BERMANA z 1946r, ukazujacy podstepne dzialania zydostwa i schemat przejmowania wladzy nad gojami i calymi panstwami, co mialo miejsce w Europie srodkowo-wschodniej; w 1917r w Rosji, a w Polsce juz w lipcu 1944r i zydo-bolszewik Putin jest jednym z wielu wykonawcow zydowskich planow – teraz dla odmiany jest „kapitalista”, z ktorego Ty Opolczyk probujesz zrobic rosyjskiego bohatera narodowego, wbrew faktom dotyczacym KOLABORACJI Putina z SYJONISTAMI, co nawet dostrzegli rosyjscy narodowcy, ktorzy dali sie nabrac na oglupiajace obietnice Putina (chytrego lisa z KGB i kameleona).

  Berman nawet pisze w swoim referacie, ze walka miedzy komunizmem, a kapitalizmem jest POZORNA dla zmylenia gojow, a Ty Opolczyk stales sie zawzietym obronca komunizmu i komunistow.
  I jesli nie jestes zydem to jestes glupim gojem, ktory ma wyprana mozgownice propaganda komunistyczna.
  W czasach PRL krazylo powiedzenie:
  „Kazdy Zyd to komunista. A dobry komunista to martwy komunista” i to wszystko w tym temacie. Amen.
  Nawet nie musisz ciezko myslec, zeby zrozumiec o co chodzi.

  Jeszcze nie istniala strona internetowa PROPOLONIA.PL na ktorej wystepuje Roman K. a tym bardziej nie bylo strony WPS, a ja juz dawno pisalem na grupach dyskusyjnych jak pozbawic zydostwo monopolu (pieniedzy, propagandy, wladzy etc) – moje „5 Przykazan Polaka” podaje od ponad 15 lat, a na stronie E.Maciejczyka znajduja sie moje glowne spostrzezenia i komentarze na rozne tematy z okresu prawie 20 lat moich wystepow na wielu grupach dyskusyjnych.
  Ty Opolczyk dopiero dochodzisz do prawdy i wciaz za malo wiesz, zeby pozbawic zydostwo monopolu i dlatego w wielu swoich wypowiedziach uzywasz propagandy w celu zamaskowania swojej niewiedzy i jestes sfrustrowany, gdy krytykuje Twoja komunistyczna propagande, ktora na nowo chcesz oglupic Polakow co czynisz z uporem maniaka.

  Polska to cywilizacja lacinska i laczenie Polski z obcymi cywilizacjami (turanska, bizantyjska czy zydowska) rodzi konflikty i wyniszcza polskosc i dowodow na to dostarczyla HISTORIA.
  A Ty Opolczyk lekcewazysz HISTORIE POLSKI i przewracasz Polakom w glowach, pchajac Polske i Polakow w lapy Moskwy, podczas gdy inni zdrajcy pchaja Polske w lapy Brukseli, Berlina, Tel-Awiwu, Waszyngtonu lub Watykanu.

  Polacy musza wypracowac swoj wlasny model panstwa, ktory bedzie zawieral elementy kapitalizmu (z ludzka twarza), socjalizmu, demokracji i chrzescijanstwa i pisalem o tym wielokrotnie w przeszlosci, podajac nawet pomysl zlikwidowania bezrobocia w Polsce do zera i zastosowania metod do pobudzenia polskiej ekonomii i wzrostu dobrobytu Polakow.

  Ty Opolczyk tez nie masz racji jesli chodzi o 7-letni okres po bankrupcji, poniewaz bankrut jest pod obserwacja jedynie przez 1 rok i chroni go specjalne prawo i po tym okresie jest nietykalny i moze na nowo kombinowac, obchodzac dookola przepisy bankowe, podatkowe etc i na nowo moze okradac zydowskich bankierow.
  Tak wyglada zycie i o tych sprawach nie ma informacji w zadnych ksiazkach i widze, ze Ty Opolczyk powtarzasz ksiazkowe bzdety, ktorymi karmieni sa ludzie naiwni, probujacy zdobyc „wiedze” na dany temat i ktorych autorami jest w wiekszosci zydostwo.
  Zydostwo steruje rowniez systemem edukacji gojow od najmlodszych lat i ta tragedia gojow zaczyna sie od najmlodszych lat – kosciol katolicki w Polsce tez nie uczyl Polakow tej gorzkiej prawdy.
  Roman K. napisal Tobie o „fiat money” jakie pozyczaja gojom zydowscy bankierzy i w podobny sposob mozna uzywac tej samej metody przy splacaniu kredytu wzietego z zydowskiego banku, nawet pozyczke na kupno domu.
  Zas zysk zarobiony na inwestycjach w formie „fiat money” mozna z latwoscia zamienic na rzeczywiste pieniadze.
  Jak widzisz Opolczyk, nawet zydowskich oszustow mozna wydymac, tylko trzeba wiedziec jak to zrobic.
  Na razie tyle na te tematy.

  Polubienie

 28. Toronto:

  Zabawny jesteś Ty. Historię i korzenie żydobolszewizmu, żydokomunizmu i żydosocjalizmu znam. Nie musisz bawić się w wykładowcę.

  Na Putina, jak powtarzałem wielokrotnie – nie będę szczuł – bo ta nagonka jest zorganizowana przez Sorosa, Brzezińskiego i Clinton.

  Walka między komunizmem a kapitalizmem była być może pozorna do czasu, gdy w ZSRR niepodzielnie rządzili żydzi. Po śmierci Stalina i Berii była już rzeczywistą walką na śmierć i życie. Kosztowała życie milionów ludzi w wojnach zastępczych.

  Z komunizmem nie mam błaźnie nic wspólnego. Nigdy komunizmu nie broniłem, a wręcz przeciwnie. Jedynie pomysł, aby upaństwowić banki i kluczowe gałęzie przemysłu uważam za dobre i konieczne do wprowadzenia – aby żydów odciąć od źródeł ich wpływów i władzy.

  Cywilizacja łacińska to cywilizacja zniewolenia większości przez garstkę oszustów w ornatach i koronach wspierających się nawzajem.

  Nigdzie nie pisałem, że mamy być wasalem Moskwy. Bredzisz, kłamiesz, zmyślasz, wkładasz mi w usta słowa, których nigdzie nie powiedziałem.
  Jedyne co – do optuję na sojusz ze Słowianami a nie z Rzymem i na dobre stosunki z Rosją, jako zabezpieczenie zachodnich granic.
  Twoje jedyne prawie mądre zdanie jest to:

  „Polacy musza wypracowac swoj wlasny model panstwa, ktory bedzie zawieral elementy kapitalizmu (z ludzka twarza), socjalizmu, demokracji i chrzescijanstwa i pisalem o tym wielokrotnie w przeszlosci, podajac nawet pomysl zlikwidowania bezrobocia w Polsce do zera i zastosowania metod do pobudzenia polskiej ekonomii i wzrostu dobrobytu Polakow.”

  Najpierw należy zdefiniować termin „kapitalizm z ludzką twarzą”. Bandycka morda to też ostatecznie „ludzka twarz”. Polska ma być krajem neutralnym światopoglądowo, a nie-chrześcijanie muszą być prawnie chronieni przed zapędami gorliwych chrześcijan chcących innym narzucać rozwiązania na podstawie ich dogmatyki.

  Wciąż zaprzeczasz temu, że chrześcijaństwo to taki sam wynalazek żydów jak komunizm i kapitalizm.

  Prawo w USA i na Zachodzie jest fikcją. Sądy są dyspozycyjne, banksterzy mają najlepszych prawników i zniszą każdego – kogo chcą.

  Patrz – jakie „wyroki” wydają amerykańskie sądy:

  http://www.swr.de/nachrichten/-/id=396/nid=396/did=9065494/1auzwvm/index.html

  Wszyscy wiedzą, że WTC to robota CIA, Pentagonu i ekipy Busha, a tymczasem amerykańscy „sędziowie” współwinę zwalają na Iran, rzekomo pomagający Al-Kaidzie.

  Tak więc nie powołuj się na prawo w USA czy na Zachodzie, bo czegoś takiego tam już nie ma.

  Piszesz, że żydów można wydymać. Poczekajmy… ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Oni potrafią każdego jako tako zamożnego Goja wpędzić w ruinę. Jeśli tylko tego chcą. Na razie takimi płotkami jak Ty się nie zajmują. Bo robią przekręty na globalną skalę. Ale i na Ciebie kiedyś, i to niedługo, przyjdzie kolej do golenia.

  Piszesz bzdury, które same sobie zaprzeczają:

  „Bzdury tez piszesz n/t czlonkostwa Polski w UE i NATO, poniewaz bycie czlonkiem jakiejkolwiek organizacji miedzynarodowej nie jest szkodliwe dopoki organizacja miedzynarodowa nie przejmie kontroli (prawnej lub fizycznej) nad danym panstwem – w okresie komunizmu w Polsce dyrektywy przychodzily z Moskwy, a w okresie judeo-libertynizmu w Polsce dyrektywy przychodza z Brukseli.”

  Ponieważ wiesz, że UE i NATO to żydowskie wynalazki, więc członkostwo w nich automatycznie zniewala Polskę. No więc z czym „polemizujesz”? Co napisałem źle?

  Nie oczerniam chrześcijaństwa. Zbyt wiele wiem o nim, o jego roli w zniewalaniu państw, narodów i umysłów, aby je cenić. Wymyślone zostało przez żydów – czego wciąż nie dostrzegasz.

  Niemcy – jak dostaną rozkaz – to zaatakują Rosję u boku żydo-NATO i żydo-USA. Mieszkam tu od ćwierć wieku i widzę, kto w Niemczech rządzi. To żydowski folwark.

  Głównym motywem Konfederacji Barskiej była „obrona wiary” czyli dominacji katolicyzmu nad protestantyzmem i prawosławiem. Popchali konfederatów do walki niemieccy i polscy masoni, aby na Rosji wymusić zgodę na rozbiór. A partyzantów na rzezie (1768, 1830 i 1863) wysyłano po to, aby odrąbać „polską głowę” a na jej miejscu osadzić żydowski łeb. Tę operację zakończono po II wojnie.

  I przestań bredzić, żem komunista. Bo tylko się ośmieszasz. Siedziałeś choć w komunistycznym pierdlu za walkę z komuną – jak ja?

  Bo walczyć pyskiem z komuną teraz – jak komuny nie ma to tanie bohaterstwo. Należało na miejscu w Polsce walczyć z komuną, jak ona jeszcze była.

  Polubienie

 29. Odpowiedz do zalganego „Opolczyka” na paszkwil jaki ukazal sie na stronie:
  Piszecie…
  http://grypa666.wordpress.com/category/andrzej-szubert/

  Toronto odpowiada:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=520&p=5833#p5833

  Słuchaj oszołomie!
  Moim nazwiskiem gęby sobie nie wycieraj.
  Tym bardziej, że – śmierdzący tchórzu – nigdy nie miałeś odwagi uchylić „przyłbicy”.
  Jesteś zwykłym tchórzliwym anonimowym pyskaczem!
  opolczyk

  ps. ponadto wylądowałeś w spamie…
  Z bredniami się nie polemizuje.

  Polubienie

 30. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet savvy so I’m not 100% certain.
  Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Thank you

  Polubienie

 31. Please let me know if you’re looking for a article writer for your weblog. You have some really good posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love
  to write some content for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please send me an email if interested. Thanks!

  Polubienie

 32. Therefore, the creditors preferred Borders sell itself to
  a group of liquidators leading the sales, says more than $700 liquidation judiciaire million of the loan.
  The House and Senate Democrats, at Lincoln’s liquidation judiciaire request, agreed to leave the club.
  The metals market is manic and I’ve told myself once I get out of the state.
  This will undoubtedly be one of the stock price of $2.

  Polubienie

 33. I am very happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the accidental misinformation that’s at the other blogs.
  Appreciate your sharing this greatest doc.

  Polubienie

 34. Jaka jest Polska ?
  To jeszcze nie widzisz jeden z drugim ???
  ROZKRADZIONA i ROZPIER….NA !!!
  Pod okupacja,ZYDOW,NIEMCOW i CZERWONYCH ROSJAN !!!!!!!!!

  Co nie widzicie ich w partiach jakie wam fundują i caly czas przepoczwarzają ?
  Co nie widzicie jak ich już popularnie nazywają BANK-STEROW ???

  A miejsca pracy czyje sa ?
  Sjklepy i hurtownie to do Polakow naleza ,mało tego czyja i jaka jest w niej zywnosc ,smakujecie trutke ?
  Niebo nad waszymi glowami kto wam kadzi i smrodzi – Polacy to robia ?
  Starczy wyliczanki,chyba jeszcze tylko dodac jak was lecza , szczepią i serwisy pogrzebowe urzadzaja,cmentarze przejmują ,wesela tez urzadzaja na zydowski sposób !

  Masz Polaku wygrana sprawę w sadzie z Zydem ,Niemcem ,czy czerwona swinia ?
  Kazan czyich słuchasz i listow pasterskich ?
  Może we wsi masz polskiego sołtysa czy wojta a w miescie burmistrza ?

  WSZEDZIE ZYDEM SMIERDZI i CHCESZ ABY BYLO CI DOBRZE ???
  Dobrze jest ale im i zobacz jak się w Polsce urządzili a ty KLECZ GOJU i MIAUCZ SWE MODLY NA ZYDOWSKA NUTE !!!

  Chrystus Krol i Matka zydowska cie wyzwoli,ile lat to już czynia ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s