Chcesz mieć długi weź dotację


W urzędach pracy trwa nabór wniosków o dotacje na założenie firmy. Maksymalnie ubiegający się może dostać 20,5 tys. zł.

Komentarze

2: rzeczywistość

Bardzo ostrożnie z tymi dotacjami drodzy Państwo, gdyż można wpakować się w niezły „kanał”. w zeszłym roku dostałem dotację z PUP na działalność i cieszyłem się jak małpa blaszką do puki nie zobaczyłem drugiej strony owej blaszki. Otóż oprócz pieniędzy dostałem ścisłe instrukcje czego mi nie wolno pod groźbą cofnięcia dotacji i zapłaty odsetek, ale już po za rejestrowaniu działalności co skutkowało wykreśleniem z PKB wszystkich wpisów za wyjątkiem jednego, jedynego na który PUP wyraził zgodę a więc odcięto mi możliwość rozwoju ograniczając do jedynej dziedziny a dokładnie usług kurierskich, niby o.k. jak się jednak okazało jako kurier mogę działać sobie jedynie we własnym zakresie gdyż umowa wyraźnie zabrania podpisywania umów o pracę przez okres 1 roku a wszystkie firmy kurierskie podejmują współpracę z kurierami na zasadzie umowy o pracę , a zatem znów blokada w postaci zakazu współpracy z dużymi firmami kurierskimi, i zastaje jedynie działalność we własnym zakresie. W dobie dzisiejszego rozwoju dużych firm kurierskich potencjalny klient traktuje naszą firmę jak żabę która zobaczyła jak konie kują i podsuwa łapę, lub jak mrówkę na defiladzie słoni i tak od ponad pół roku pożyczam pieniądze od rodziny na opłacanie zusu do końca trwania umowy z PUP i z bezrobotnego z zasiłkiem stałem się „bezrobotnym” z długami.

3: Lato

Kolego od komentarza nr 2. Bardzo dobrze, że urzędy blokują podpisywanie umów o pracę po wzięciu dotacji. Jeśli byłoby inaczej mogłoby to prowadzić do dużych nadużyć typu: pani Halina bierze dotację na sklep internetowy kupuje komputer, drukarkę i inne by po chwili zatrudnić się w warzywniaku na umowę o pracę. Pani Halina płaci niższy zus przez jeden rok, pracodawca praktycznie nie odprowadza składek a po roku nasza bohaterka kończy działalność, sprzedaje zakupione towary i tym oto sposobem zabrała potencjalną dotację innej osobie a państwo oprócz niższych wpływów do budżetu wyrzuciło w błoto 20 tysięcy. Tak więc jak widzisz obostrzenia muszą być aby owe dotacje spełniły swą funkcję. Pozdrawiam

4: ja

Z tego co się orientuję, to duże firmy kurierskie nie podpisują z kurierami umowy o pracę, a wręcz wymagają od nich prowadzenia działalności gospodarczej jako warunku sine qua non

5: dotacje z pup pl

Mnie natomiast interesuje informacja dotycząca ogłoszenia konkursu w PUP ZAWIERCIE. Z oficjalnych informacji zamieszczonych na stronie tegoż urzędu wynika że nabór został wstrzymany z dniem dzisiejszym tj. 02.02.2012. Autora proszę o sprostowanie tej informacji aby nie rozbudzać płonnych nadziei w ewentualnych zainteresowanych uzyskaniem dotacji.

6: rzeczywistość

do kom.4) No to kolego spróbuj się przyjąć do DPD lub UPS lub gdziekolwiek indziej, owszem warunkiem jest własna działalność i samochód WARUNKIEM DO PODPISANIA UMOWY!!! umowy o pracę bo firma rozlicz cię tak jak pod wykonawcę pracującego na rzecz owej firmy a nie partnera handlowego gdzie podpisuje się umowy partnerskie.

do kom.3) Ale tym samym wiążą ręce uczciwym ludziom i skazują ich na plajtę jeszcze przed startem swoją drogą znam przypadki gdzie UP dawały dotacje na fikcyjne firmy zakładane przez pracowników UP na podstawione osoby i w tym przypadku jest Ok tak ??!!

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/590274,ruszyly_dotacje_z_urzedow_pracy_na_zalozenie_firmy.html

—————————————————————–

Wybory w USA 

 

- Jaką kukłę wybieramy?

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s