Dzień Gniewu i program Ruchu Wolność i Godność


Szanowni Państwo,

zachęcając do dyskusji załączam poniżej dosyć długi tekst, ilustrujący nagłaśnianą na portalu NowyEkran (NE) inicjatywę tzw. „Dnia Gniewu”. Jest ona lansowaną przez Ruch Wolność i Godność (  lidera, Tomasza Urbasia oraz grono współpracowników, m.in. blogera mariovana), z którą jak rozumiem, opierając się na wypowiedziach redaktora naczelnego NE, Tomasza Parola( Łażącego Łazarza), sympatyzuje także redakcja i główni animatorzy Nowego Ekranu.

Uważam tę enigmatyczną ideę „Dnia Gniewu”- koordynowaną przez zagadkowe „środowiska młodych, które zostały rzekomo( w sensie ich dojrzałości politycznej i pro polskości?!) dostatecznie  zweryfikowane przez organizację Marszu Niepodległości i protesty przeciwko ACTA” – za wysoce niebezpieczną dla spraw narodowych i bezpieczeństwa Polski.

Posługiwanie się młodzieżą, jako właściwie zdefiniowaną, główną siłą niezadowolonych i skutecznym narzędziem do użycia jej dla zrealizowania pozornej rewolucji i pozornej zmiany „elit” w Polsce -jest wysoce prawdopodobne i niemal pewne ( jest to podobny mechanizm jak kolorowe rewolucje i ruchy niezadowolonych na zachodzie i „anty reżimowe” rewolucje w Afryce Pn.). Pozostaje pytanie: kto jest głównym dyrygentem i kto ma być głównym beneficjentem tej zawieruchy? Obawiam się, że nie Polacy- jako naród i obywatele państwa polskiego.

Faktem jest, że rząd Tuska, jako skrajnie niewydolny, wyczerpał swoją formułę i wyczerpała się także ponad dwudziestoletnia karuzela w ramach ” okrągłostołowych elit”. Pozostaje jedynie już zupełnie tragikomiczna, nihilistyczno-socjotechniczna trupa Palikota, jako ostatni szaniec przed spodziewanym nadejściem rządów środowisk narodowo-patriotycznych.

Faktem jest także, że bliska załamania, a nawet upadku jest syjonistyczno-anglosaska hegemonia  w układzie globalnych stosunków polityczno-gospodarczych. USA-Izrael- Brytania gotowe są wywołać zawieruchę bliskowschodnią, ale i nie rezygnują z wywołania innych niepokojów lokalnych ( czemu nie w Polsce ?!), aby przedłużyć własne trwanie lub ugruntować zdobycze polityczno-biznesowe przed ewentualnym( a nawet nieuchronnym starciem z niepodporządkowanym światem ( głównie Rosją, Chinami i ich sojusznikami).

Dzień Gniewu ze względu na doświadczenia polskiego społeczeństwa ma się odbyć według unowocześnionego scenariusza i przy współpracy atrakcyjnych społecznie aktorów- młodych, wykształconych „prawicowych” liberałów. Obawiam się, że Ruch Wolność i Godność, to jedno z wytypowanych środowisk do zmanipulowania Polaków.

Program Ruchu WiG jest na pierwszy rzut oka atrakcyjny, choć ogólnikowy, ale główne jego zagadki i rzeczywisty wydźwięk jest w niedopowiedzeniach, bądź niedostatecznym zdefiniowaniu pewnych pojęć: np. ” Polak-Obywatel”, „Naród- Wspólnota- Obywatele”, „Bratnie Narody- Historyczne Braterstwo Narodów” , „Współpraca międzynarodowa-Integracja” itd.
Zdumiewa jednak pewna sprzeczność  między „intelektualnym chłodem” programu, a „gorącymi narzędziami” zmian?! w drodze niekontrolowanych manifestacji ulicznych, które mogą uzasadnić praktyki państwa policyjnego.

Będę wdzięczny za wyrażenie swoich opinii na maila  wiernipolsceDEK@o2.pl  lub pod niniejszym wątkiem na stronie

Paweł Ziemiński

 

 

 

Dzień Gniewu

Tomaasz Urbaś

Młode pokolenie postawiło cel polityczny – ustąpienie rządu Donalda Tuska – jednocześnie wyrażając brak zaufania do partii systemu. To kolejna akcja po Marszu Niepodległości 2011 r. oraz protestach przeciwko ACTA (ponad 100 tys. protestujących).

Ruch Wolność i Godność włącza się w DZIEŃ GNIEWU. Protest odbędzie się w całym kraju w dniu 21 marca 2012 r.

DZIEŃ GNIEWU nie jest przedsięwzięciem żadnej z partii politycznych reprezentowanych w Parlamencie. Organizatorzy w czasie protestu zakazują agitacji partiom politycznym. DZIEŃ GNIEWU jest kolejnym przedsięwzięciem młodych po Marszu Niepodległości 2011 r. (ponad 20 tys. manifestujących) oraz protestach przeciwko ACTA (ponad 100 tys. protestujących). Młodzi czują swoją rosnącą siłę zdolną do rozkucia betonu pokrywającego polską scenę polityczną.

Włączcie się do DNIA GNIEWU na Facebooku. Organizatorzy przedstawią kolejne kroki organizacyjne, które umożliwią sprawne, bezpieczne i zdyscyplinowane przeprowadzenie protestu. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń spodziewamy się nawet setek tysięcy protestujących.

Bądźmy razem w DNIU GNIEWU!

A oto wybór ciekawszych komentarzy, za: http://urbas.nowyekran.pl/post/52986,dzien-gniewu


@

To kolejna okazja dla Palikota, …byc może tym razem mu sie uda.

Nikt, kto może dużo stracić albo dużo zyskać nie będzie siedział z założonymi rekoma tylko bedzie próbował wpłynąć na… albo przejęć jeżeli nie cały to część tego ruchu.

P.S.
Jeżeli ktoś mysli, że rzady Tuska i ski obali „niepolityczny” (nie posiadający swojej silnej reprezentacji w sejmie i/lub w samorządach ani nie mający sprawnych struktur w terenie, ani mózgu-centrali w stolicy) ruch protestu (który poza hasłem odsunięcia od władzy obecnej ekipy nie ma zbyt wiele do zaproponowania) to jest po prostu naiwny albo celowo wprowadza innych w błąd ….i tyle.

A niech nawet pokrzyczy sobie i 200tys. ludzi …czemu nie?!…a jak się rozejdą do domów to najwyżej Tusk lub inny Komorowski przeprosi w telewizorni społeczeństwo i ogłosi „nowe otwarcie” ogłaszając kolejny koniec epoki „błędów i wypaczeń”.

nadużycie link skomentuj

Aleksy 17.02.2012 21:04:44

 

 

 

Powiewa rewolucją z tego plakatu.

Oby nie skończyła się jak wszystkie inne.
Po monarchii francuskiej w rewolucji wypłynęli Jakobini i przywódca Robespier. Tak zaczęli zaprowadzać swoje porządki, że głowy były ścinane jak leci, winny, czy niewinny.
W rewolucji solidarnościowej też różne męty Bolki wypłynęły na powierzchnię i zakończyło się grabieżą przy okrągłym stole.

Jak dla mnie nie ma negocjacji z kimkolwiek.
Należy wprowadzić swój system.
Tylko czy ten tłum młodych ma pojęcie jak ten nowy system ma wyglądać
i co chcą osiągnąć?

nadużycie link skomentuj

SmokWschodu 17.02.2012 22:05:33

 

 

@SmokWschodu 22:05:33

Protest przygotowują doświadczeni młodzi ludzie, którzy wręcz sprawdzili się w boju.

Ruch ma pomysły:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom
i ich analizy finansowe:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

Wniesiemy cegiełkę w kształt przyszłości Polski.

Zapraszamy!

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 17.02.2012 22:13:53

 

 

@Tomasz Urbaś”Młode pokolenie postawiło cel polityczny – ustąpienie rządu Donalda Tuska ”

A co po ustąpieniu proponuje młode pokolenie, Pana zdaniem?

nadużycie link skomentuj

konserwatystka 17.02.2012

 

 

@konserwatystka 23:17:01

Może np. to:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom
analizy finansowe:
http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

nadużycie link skomentuj

Mariovan 17.02.2012 23:24:34

 

 

 

 

 

 

@IvanKruk 23:36:43

tak ,szanowny pan ma rację ,obserwuję od dłuższego czasu działania propagandowe rządu,dostrzegam wszystko to o czym pan wspomina ,celowe prowokacyjne medialne zagrywki ,jakby choćby z ACTA,teraz ujawnianie tych finansowych przekrętów ze stadionem,teraz bardzo dziwne zagrywki z emeryturami,wszystko po to aby sprowokowac ludzi do masowych wystąpień do DNIA GNIEWU …hi..hi.. do których władza jest obecnie DOSKONALE PRZYGOTOWANA…panie URBAŚ…TO DO PANA ..pan z tym apelem podkłada się rządowi,PEWNIE JAKIŚ UKRYTY CEL PAN W TYM MA ,trudno jeszcze przypuszczać jaki jest cel rządu aby takie wystąpienia sprowokować ,pewnie jednym z celów jest zrobienie z PALIKOTA trybuna ludowego który przejmie całe to wystąpienie i naturalnĄ koleją rzeczy ze wsparciem ,,służb” przejmie władzę po upadającym TUSKU…A DALEJ JUZ POLECI…takie prowokacje są na porządku dziennym gdy wali się już dyktatura i każda NIEPLANOWANA MASOWA DEMONSTRACJA może być końcem reżymu TUSKA ,dlatego trzeba taką demonstrację sprowokować przy pomocy swoich służ co było doskonale przetrenowane przy protestach w sprawie ACTA w czasie dogodnym dla reżymu…pozdrawiam

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 05:39:23

 

 

hi..hi…pan TOMASZ

wchodzi w buty znanego mu pewnie carskiego prowokatora AZEFA który tak samo zachęcał do demonstracji przeciw reżymowi carskiemu a wyprowadzał pochód na doskonale przygotowane juz KORDONY POLICJI….panie TOMASZU pewnie pan wie ile razy nawoływał do demonstracji słynny organizator tychże w EGIPCIE…wiele prób było nieudanych,wiele zostalo rozpędzonych ,a gdy w końcu odbyła się ta NAJWAŻNIEJSZA to on sam ..w tym czasie spa łwe własnym domu.. U NAS TEŻ TAK BĘDZIE …TO BĘDZIE SPONTANICZNA DEMONSTRACJA ,NIEZAPLANOWANA ,RUSZY TAK JAK NAGŁA LAWINA ,TRZEBA TYLKO CIERPLIWIE CZEKAĆ…TO JEST NIEUNIKNIONE…

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 05:51:39

 

 

 

@IvanKruk 23:36:43

„Fakt, jestem bardzo podejrzliwy i wszędzie wietrzę spiski, ale uważam tez że na szczyty władzy dostają się osobniki najsprytniejsze a nie te tępe.”

Nim przystąpiliśmy do DNI GNIEWU zrobiliśmy bardzo dokładne rozpoznanie. Młodzi ludzie gwarantują, że towarzysze od betonu i od styropianu nie mogą kręcić swoich lodów.

Nadszedł czas młodych!

http://ruchwig.pl/index.php/pl/ruch/strategia/33-nieuchronnosc-wybuchu-spolecznego-w-polsce

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 07:39:23

 

 

 

@Łażący Łazarz 01:20:42

„Niemniej, żeby sie udało musi to być działanie fraktalne, rozłozone po zasobach i samopączkujące. Bezpieczniej tak i dla Ciebie. Tuszę, że masz jakiś szczegołowy plan.
W kazdym razie NE będzie wspierał jak tylko będzie mógł.”

Dziękuję Tomku. Popieramy ten protest i zrobimy wszystko, aby przyniósł on wymarzone konstruktywne owoce.

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 07:42:40

 

 

 

@val 05:39:23

„panie URBAŚ…TO DO PANA ..pan z tym apelem podkłada się rządowi,PEWNIE JAKIŚ UKRYTY CEL PAN W TYM MA”

Przyłączyliśmy się do protestu. Jest nas coraz więcej. To sprawdzeni w boju młodzi ludzie. Nieprzemakalni. Sprawdziliśmy.

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 07:56:43

 

 

 

 

@Tomasz Urbaś 07:56:43

panie TOMASZU….to co pan promuje tutaj to jest juz nieuniknione..tylko jedna obawa że ktoś to wykorzysta dla własnych celów ZNOWU..tyle już mieliśmy w naszej politycznej przestrzeni przypadków wykorzystania ,,GNIEWU LUDU” dla niecnych celow hochsztaplerów politycznych lub mafijnych grup ,a to słynny WAJDA tak ceniony wśród społeczeństwa okazał sie słynnym ,,WENTYLEM” PRLu,hołubiony przez obecny rzad za ,,zasługi” nadal ,a to WAŁESA postawiony na czele SOLIDARNOSCI okazał sie zwykłym łajdakiem ,a teraz czai sie taki POlikuta,któremu w ostatnich wyborach nadmuchano elektorat…a za nim podobny mu Schetyna ,niby mocno sklocony ze swoim GURU ,obaj na usługach…wyprowadzić ludzi na ulice w obecnej kryzysowej sytuacji łatwo,tylko zanim to się stanie to rozpoznać zamiary przeciwników i nie dać sie ponownie oszukać..TRZEBA BYĆ CWAŃSZYM NIŻ ONI…i dlatego trzeba to przygotowywać w utajnieniu…generalnie wystarczy ISKRA …pozdrawiam…

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 08:33:26

 

 

@Tomasz Urbaś 07:53:29

panie TOMASZU ,niech pan sie tym tak nie podnieca ,z dobrych żródeł wiem że do wejscia PALIKOTA była przygotowana inna grupa która miała go entuzjastycznie przywitać,była tam także już gotowa ekipa z mediow ktora to miała zaraz transmitować ,ale ten POlikuta pomylił miejsca…i podjechał do NIE TEJ GRUPY !!! no i potem juz nie było odwrotu…jak pan myśli taki POlikuta… pojedzie na nieprzygotowane…???

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 08:38:45

 

 

@Tomasz Urbaś 07:50:22

Panie Tomaszu przeczytałem „naszym dzieciom ” może szybko i niezbyt uważnie – Pan jest zwolennikiem globalizacji ! Więc Ostrzeżenia Łażącego Łazarza są tu zbędne – może Pan spać spokojnie . Opis jest na tyle ogólnikowy że każdy może tam znaleźć coś innego . Nie pisze Pan nic na tema tego :
Jak? i Kto? zrobi tą rewolucję ….

nadużycie link skomentuj

BGnatowski 18.02.2012 08:49:24

 

 

 

@autor.

Obalacie i co dalej. Gdzie jest program? Polityczny i społeczno-gospodarczy. Gdzie przygotowane kadry? Znowu zaufacie doradcom? Którym tym razem?

Dzień gniewu, powiadasz. Takich dni gniewu było już wiele. Problem w tym, że później tak jakoś dziwnie się składało, że różnego rodzaju bolki czy michniki, a w prostej linii tusie chwytały wszystko za mordy. Oczywiście z pomocą wsioków, uboli, betoniarzy itp.

Czyli znowu od początku? A więc jako ów stary ramol były łobuz opozycjonista oraz zdrajca co to znalazł się poza granicami kraju, o konkrety proszę.

A jeŚli nie będzie konkretów, to pocałujcie mnie wszyscy w dupę!

nadużycie link skomentuj

Jurand 18.02.2012 09:05:10

 

 

 

Odnajduję w sobie skłonność do wspierania słusznego gniewu.

W Polsce mamy coraz więcej powodów do słusznego gniewu.
I młodzi i starsi, i pracodawcy i pracownicy, i mieszkańcy wielkich aglomeracji i mieszkańcy małych miasteczek oraz wsi – wszyscy jesteśmy traktowani jak bydło przez ten pożal się Boże establishment.

Mam jednak pewien problem, Szanowny Autorze. Nie dostrzegam w Tobie gniewu, a raczej zimną kalkulację polityczną. A jeśli jednak mylę się i po prostu starasz się ubrać własny gniew w zimną kalkulację polityczną, to będziesz potrzebował roztropności, by się nie pogubić i nie dać rozegrać.

No… kierunek jest słuszny. Trzeba odciąć całą klasę polityczną a zwłaszcza lewackich bojówkarzy od wpływu na przebieg protestów.

A także, łączyć a nie dzielić różne środowiska i grupy wiekowe. Jedziemy na tym samym wózku – wszyscy lub prawie wszyscy, gdyż kilka a może kilkanaście procent obywateli Państwa Polskiego to beneficjenci systemu. Żerują na niesprawiedliwości, jest im dobrze oku cyklonu niesprawiedliwości, ergo będą jej bronić jak socjalizmu.

Powodzenia. 🙂

nadużycie link skomentuj

Synergie 18.02.2012 10:13:36

 

 

@BGnatowski 08:49:24

Niech Pan siądzie spokojnie i przeczyta szczególnie na temat systemu bankowego i emisji pieniądza, a później porozmawiamy o globalizacji 🙂

nadużycie link skomentuj

Mariovan 18.02.2012 10:58:10

 

 

 

@Jurand 09:05:10

Nie spamuj Waść tylko przestudiuj linki 🙂

nadużycie link skomentuj

Mariovan 18.02.2012 10:59:10

 

 

@Synergie 10:13:36

Nie wolno by gniew zaślepiał, bo wtedy walimy na odlew we wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka.
Dlatego jest diagnoza, są środki zaradcze, czas na narzędzia i ich realizacje.
Ja wiem, że betonowi zwolennicy poszczególnych sił będą próbowali jechać po inicjatywie młodych i ją postponować ale to do czasu.
Coraz więcej ludzi widzi, że nasza polityka, zarówno rządowa jak i opozycyjna jedzie na biegu jałowym.
Nie ma śmiałych całościowych rozwiązań dla Polski, jest tylko pudrowanie syfa, utrzymanie status quo i nic więcej.
Nie chciałbym moim dzieciom czegoś takiego zostawić, bo w tej chwili to nie jest kraj dla młodych ludzi. Ba powiem więcej, coraz więcej ludzi widzi, że to nie jest kraj dla zwykłych normalnych ludzi.

nadużycie link skomentuj

Mariovan 18.02.2012 11:06:50

 

 

 

panie TOMASZU…

czytając te posty dostrzegam i chyba tylko nie ja …wołanie o takiego niekwestionowanego…LIDERA …a konkretnych nazwisk niestety brak…jest wśrod nas mnóstwo świetnych blogerów potrafiących bez zadnego strachu wbić medialną szpilę w tyłek rzadowi,ale to za mało ,myślę zeby przydał sie ktoś typu pana byłego premiera OLSZEWSKIEGO czy pana MACIEREWICZA,im można wierzyć bez zastrzeżeń,dawniej było ich wiecej ,wielu zostało wtedy zamordowanych,jak ksiądz Popiełuszko,wielu zniszczonych ciągłą walką o PRAWDĘ jak ksiądz Zalewski …ALE ISTNIEJĄ do dzisiaj środowiska gdzie mozna takich oddanych i doświadczonych ludzi znależć,także wśród obecnych młodych można stworzyć podobną grupę ,mogą się wyróżnić np publicznym oskarżaniem obecnego reżymu TUSKA ,wytaczaniem im spraw kriminalnych ,oskarżaniem o przestępstwa,każde nagłośnienie i wygranie takowej sprawy która będzie dotkliwa porażką rzadzących będzie jednocześnie świetną propagandą dla powyższych osób , to będzie test na ich umiejętnosci,pan może sam tutaj wbrać jakiś temat korupcyjny i przy pomocy NE wytoczyc sprawę rządowi ,pańska wygrana bedzie dla pana WIELKĄ PROMOCJĄ i furtka do szczytu władzy w przyszłosci,a dla nas świadomoscią ze jest pan naprawdę Z NAMI…pozdrawiam…

nadużycie link skomentuj

val 18.02.2012 11:09:45

 

 

 

@val 11:09:45

„pańska wygrana bedzie dla pana WIELKĄ PROMOCJĄ i furtka do szczytu władzy w przyszłosci,a dla nas świadomoscią ze jest pan naprawdę Z NAMI…pozdrawiam…”

1. Dzień Gniewu to przedsięwzięcie zespołowe. Coraz lepiej poznających się młodych ludzi doskonale wiedzących czego pragną.

2. W swoim czasie walczyłem o prawa właścicieli nieruchomości wynajmujących lokale mieszkalne dotkniętych pokomunistycznymi restrykcjami prawa własności. Wiele lat, z sukcesami. Poznałem o co biega w ministerstwach, komisjach sejmowych, sądach z Trybunałem Konstytucyjnym.
Wspaniałe doświadczenie. Systemu nie można zmienić od środka z wykorzystaniem aparatu systemu!!!

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 11:23:40

 

 

 

@michalko 11:17:46

„Wkrótce wybory w Grecji, Francji i konfrontacja z Iranem.
W przypadku Grecji prawdopodobnie skończą się cięcia i nastąpi odejście z UE.
Kaczyński ze względu na USA, Tusk ze względu na Niemcy uwikłają nas w kolejną wojnę. Pośród kłótni to ich połączy i pogrąży.
Pod te wydarzenia trzeba się „podpiąć”…”

Nie działamy bezrozumnie i przypadkowo 😉

nadużycie link skomentuj

Tomasz Urbaś 18.02.2012 11:25:52

 

 

 

@michalko 11:17:46

Właśnie o tym chciałem – o polityce zagranicznej.
Wiadomo, że rząd Tuska jak i wszystkie rządy poprzednie, realizowały raczej obce niż narodowe interesy. Dlatego inicjatywa dnia gniewu będzie miała za przeciwnika nie słaby rząd przygotowany już do odstrzału, ale rzeczywistą siłę sprawczą w Polsce. Nastąpi to w chwili, kiedy na arenie światowej zaostrza się konflikt pomiędzy mocarstwami i nawet słychać pobrzękiwanie orężem. Polska nie jest Islandią schowaną gdzieś na krańcach świata, ale miejscem gdzie przebiega granica wpływu tychże mocarstw. Jeżeli sprawy wymkną się spod kontroli, na 100% będziemy mieli do czynienia z wariantem przerabianym już w Jugosławii, Czeczenii albo ostatnio w Libii. Szkoda krwi. Tak więc problemem wiodącym naszej rewolucji jest kwestia siły i zaplecza politycznego.
Z drugiej strony mamy taką a nie inną sytuację na Węgrzech, która stoi obecnie pod pręgierzem krytyki ze strony UE i jakoś nikt nie staje w jej obronie. Mamy prawie identyczną sytuację społeczno-polityczną jak Polsce w innych krajach Europy Środkowej. Tam pewnie też ciśnienie społeczne rozpiera układ polityczny. Dalsze kroki narzucają się same – wykorzystać internet do rozszerzenia idei zmiany w innych krajach europy środkowej a nade wszystko skontaktować się z rządem Węgierskim w sprawie poparcia ewentualnych zmian politycznych w Polsce.

nadużycie link skomentuj

IvanKruk 18.02.2012 11:38:31

 

 

 

Naszym dzieciom. Program Ruchu Wolność i Godność.

Spis treści

Preambuła
Zasady
Wolność i godność
Postęp
Bezpieczeństwo
Integracja
Rozwiązania
Edukacja
Nauka
Leczenie
Ubezpieczenia społeczne
Demografia
Bankowość
Międzynarodowe przepływy towarów i kapitału
Wymiar sprawiedliwości
Wojsko
Władze
Finanse publiczne

Preambuła

Polska jest wspólnotą w której Polacy tworzą warunki do krzewienia wolności i godności każdego człowieka od początku życia do śmierci.

Prawa do wolności i godności są niezbywalne i przyrodzone człowiekowi. Wolność i godność są podstawami ładu społecznego i gospodarczego w stosunkach wewnątrzpaństwowych oraz w nawiązywanych przez Polskę stosunkach  międzynarodowych.

Polska zapewnia Polakom wolność. Brak zniewolenia oraz swoboda podejmowania decyzji umożliwia każdemu wybór własnej drogi do szczęścia. Rodzi poczucie odpowiedzialności za dokonywane wybory osobiste oraz obywatelskie. Godność jest niezbędnym warunkiem rozkwitu wolności. Polska ugruntowuje godność poprzez  przyznanie każdemu Polakowi praw do dóbr przyrodzonych, które z natury mają charakter monopolistyczny. Wspólnota gwarantuje każdemu Polakowi finansowanie edukacji i leczenia.

Źródłami postępu cywilizacyjnego jest praca i rozwój nauki dzięki powszechnej edukacji oraz wykorzystywaniu ludzkich talentów. Postęp zwiększa szanse godnego życia dla wszystkich ludzi. Wzrost liczby ludności ułatwia wyławianie talentów, odkrycia i wynalazki. Celem badań jest poznanie i wykorzystanie praw nauki dla czynienia przyjaznego życiu środowiska na Ziemi oraz poza Ziemią.

Polacy chronią wolność i godność wykorzystując własne siły oraz współdziałają w tym celu z bratnimi narodami. Polacy działają w celu pokojowego zakończenia toczących się na świecie wojen.

Polacy kultywują braterskie więzy z narodami, którym bliskie są zasady wolności i godności. Podstawą integracji jest suwerenność każdego narodu. Uznanie i pozycję pierwszego między równymi naród osiąga dzięki postępowi cywilizacyjnemu.

Zasady

Wolność i godność

Wolność i godność umożliwiające najpełniejszy rozkwit szczęścia, pracowitości i pomysłowości ludzkiej.

Polacy korzystają z wolności od niewolnictwa, prześladowań, głodu, ingerencji państwa w zdrowie i biologiczne życie oraz z wolności słowa, sumienia, wyznania, gospodarczej, zgromadzeń i uczestniczenia w życiu publicznym.

Instytucjonalną podstawą godności Polaków jest udział Polaków w równych częściach we własności przedsiębiorstw dysponujących dobrami przyrodzonymi.

Dobrami przyrodzonymi są dobra o charakterze monopolu naturalnego oraz pieniądz. Oprócz pieniądza są nimi bogactwa naturalne, infrastruktura: drogi, wodociągi, sieci energetyczne, rurociągi, pasma częstotliwości do nadawania fal elektromagnetycznych, wiodące szpitale, szkoły i uczelnie wyższe.

Obywatelskie prawo własności do przedsiębiorstw dysponujących dobrami przyrodzonymi przysługuje z mocy prawa w czasie życia Polaka. Prawo to ma charakter osobisty i niezbywalny, nie może być zastawiane. Dochody banku centralnego oraz ze sprzedaży bogactw naturalnych i eksploatacji infrastruktury stanowią prawo korporacyjne. Dochód Polaka z banku centralnego nie podlega egzekucji.

Dochody z dóbr przyrodzonych są podstawą bezpieczeństwa ekonomicznego każdego Polaka bez względu na sytuację w której się znajduje. Są wyrazem solidaryzmu społecznego oraz równości szans.

Polska wyrównuje szanse dzieci, młodzieży oraz grup społecznie wykluczonych poprzez powszechną i obowiązkową edukację. Polacy gwarantują finansowanie edukacji każdemu na każdym szczeblu nauki.
Polacy mają bezwarunkowe prawo do gwarancji finansowania przez Wspólnotę wydatków na ochronę zdrowia. Gwarancja zapewnia leczenie każdemu, nawet nie posiadającemu dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego lub środków własnych.

Każdy kto skorzystał z gwarancji Polaków pokrycia kosztów edukacji oraz leczenia zwraca poniesione przez społeczeństwo nakłady w ciągu swego życia w formie daniny publicznej.

Postęp

Wspólnota zachęca do podejmowania pracy zapewniając wolność jej podejmowania jako przedsiębiorca lub pracownik. Dzięki pracy Polacy stwarzają warunki coraz łatwiejszego zaspokojenia rosnących potrzeb o charakterze materialnymi i niematerialnym. Wzrost liczby pracujących oraz wydajności pracy daje w rezultacie większą liczbę produktów zaspakajających potrzeby. Dzięki masowej produkcji podstawowe potrzeby Polaków są coraz łatwiej zaspakajane i Wspólnota może coraz więcej środków przeznaczyć m.in. na prace badawczo-rozwojowe.

Prace badawczo-rozwojowe oraz rozkrzewienie edukacji i osiągnięć nauki wpływają na wzrost wydajności pracy. Praca przynosi coraz więcej owoców i staje się łatwiejsza i coraz bardziej satysfakcjonująca.

Wydatki Wspólnoty na prace badawczo-rozwojowe generują zapotrzebowanie na talenty. Wykształcenie i innowacyjność są w Polsce źródłami awansu społecznego.

Wspólnota zapewnia ochronę patentową oraz praw autorskich w zakresie nie tworzącym długoterminowego monopolu oraz nie zawłaszczającym dotychczasowego dorobku ludzkości.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wewnętrzne opiera się o prawo Polaków do samoobrony oraz o wysokie sankcje karne dla osób łamiących nakazy prawa. Przyznanie Polakom praw do dóbr przyrodzonych zmniejsza skalę przestępczości.

Bezpieczeństwo zewnętrzne Polacy zapewniają własnymi działaniami, wynikającymi z odwagi, męstwa oraz umiłowania wolności i godności. Głównym celem obrony jest zachowanie potencjału ludnościowego Polski.

Siła obronna Polski opiera się na powszechnym uzbrojeniu Polaków oraz  profesjonalnym dowództwie. Potencjał obronny jest zwiększany dzięki sojuszom militarnym.

Polacy stwarzają warunki do negocjacji pokojowych pomiędzy wszystkimi zwaśnionymi stronami wojen na świecie bez względu na różnice w tym etniczne, religijne i polityczne oraz popełnione zbrodnie. Wspólnota w imię pokoju gwarantuje uczestnikom rozmów pokojowych bezpieczeństwo na terenie Polski. Polacy zachęcają do zawieszenia działań zbrojnych w celu ułatwienia przystąpienia do negocjacji i zawarcia pokoju.

Integracja

Polska nawiązuje więzi, które korzeniami sięgają historycznego braterstwa narodów. Dzięki połączeniu wysiłków narody dynamizują postęp cywilizacyjny oraz zwiększają bezpieczeństwo.

Polska dąży do objęcia integracją wszystkich narodów na zasadzie suwerenności każdego z nich. Każdy naród ma niezbywalne i bezwarunkowe prawo do wypowiedzenia każdej umowy międzynarodowej.

Polacy przywracają więzi braterstwa począwszy od swych etnicznych sąsiadów, z którymi dzielą historię, aż po narody na innych kontynentach, z którymi bliskie więzy zanikły w trakcie kolonizacji Ziemi.

Integracja obejmuje wspólne: przedsięwzięcia naukowe, zasady edukacji, usuwanie skutków klęsk żywiołowych, politykę obronną, wspólny obszar gospodarczy oraz w najwyższej formie wspólne konfederacyjne państwo.

Polska integruje się gospodarczo z narodami zapewniającymi swoim obywatelom wolność i godność. Obywatelska własność banku centralnego oraz przedsiębiorstw dysponujących bogactwami naturalnymi i infrastrukturą zmniejsza różnice majątkowe w obrębie narodów i pomiędzy narodami. Umożliwia to uwolnienie przepływu towarów, oszczędności i inwestycji między narodami celem uczciwej wymiany i inwestycji pomnażających dobrobyt każdego narodu.

Jedną z form integracji jest unia gospodarcza oparta o obywatelską własność przedsiębiorstw dysponujących dobrami przyrodzonymi przez wszystkich obywateli integrujących się narodów. Zwieńczeniem integracji jest zniesienie formalnych granic państwowych dla członków odradzającej się wspólnoty w ramach konfederacji wolnych narodów.

Polacy stosują ograniczenie w przepływie towarów i kapitału w stosunkach z państwami, które wykorzystują nieuczciwe praktyki handlowe i finansowe w celu przejęcia kontroli nad majątkiem Polaków.

Rozwiązania

Edukacja

Edukacja kształtuje zdolność Polaków do logicznego myślenia, umiejętność zdobywania i wykorzystywania informacji o świecie oraz odkrywania praw natury.

Koszty edukacji mogą być pokrywane bezpośrednio przez rodziców uczącego się, przez uczącego się, stypendia oraz przez Wspólnotę.

Zapłata bezpośrednio przez uczącego się jest ułatwiona dzięki jego dochodom z dóbr przyrodzonych.

Zapłata za edukację każdego Polaka jest gwarantowana przez Wspólnotę. Gwarancja przysługuje z mocy prawa bez żadnych dodatkowych procedur poza identyfikacją uczącego się. Środki wypłacone za edukację przez Wspólnotę są zwracane przez uczącego się w formie daniny publicznej. Jej wysokość jest ustalana przez rozłożone ceny usługi edukacyjnej na równe nieoprocentowane raty płatne od ukończenia 25 roku życia przez czas statystycznego dalszego trwania życia nie krócej niż przez 10 lat.

Usługi edukacyjne są świadczone przez prywatne i publiczne szkoły oraz uczelnie wyższe. Własnością Wspólnoty pozostaje podstawowa sieć placówek edukacyjnych, w tym ośrodki uniwersyteckie. Stanowią one część infrastruktury, która stanowi własność obywatelską. Szkoły publikują wyniki osiągnięte przez uczniów w jednolitych w skali Wspólnoty testach i egzaminach.

Wspólnota wyrównuje szanse grup społecznie wykluczonych przez przyznawanie bezzwrotnych stypendiów edukacyjnych i szkoleniowych. Ich celem jest m.in. zmniejszenie analfabetyzmu pierwotnego i wtórnego oraz społecznej bezradności. Programy te oprócz warstwy edukacyjnej zapewniają również wsparcie psychologiczne.

Edukacja jest promowana jako źródło awansu społecznego oraz postępu cywilizacyjnego.

Nauka

Wspólnota wspiera badania naukowe podstawowe i stosowane poprzez finansowanie ze źródeł publicznych.

Strategicznym celem badań naukowych Polaków są odkrycia i technologie umożliwiające kolonizację przestrzeni kosmicznej w tym: nowe źródła energii, napędy, materiały konstrukcyjne, techniki obliczeniowe, obserwacje kosmosu, tworzenie warunków do życia na innych ciałach niebieskich, pozyskiwanie bogactw naturalnych. Osiągnięcia przemysłu kosmicznego są przenoszone do pozostałych sektorów gospodarki.

Badania mają również charakter militarny. W miarę wzrostu bezpieczeństwa wzrasta udział wydatków na technologie cywilne kosztem technologii wojskowych. Wyniki finansowanych przez Polaków badań mających zastosowanie cywilne są jawne.

Leczenie

Polacy mają wolność wyboru miejsca oraz sposobu leczenia. Alokacja zasobów w sektorze usług zdrowotnych odbywa się na podstawie indywidualnych decyzji zgłaszających popyt pacjentów. Pacjentowi są dostępne różne formy zapłaty ceny za świadczone usługi: bezpośrednio przez leczonego, z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz z gwarancji Wspólnoty.

Zapłata bezpośrednio przez pacjenta jest ułatwiona dzięki jego dochodom z dóbr przyrodzonych.

Ubezpieczenia zdrowotne są dobrowolne. Wysokość składki nie może być uzależniona od stanu zdrowia i wieku ubezpieczonego.

Każdy Polak ma prawo do gwarancji finansowych Wspólnoty na zapłatę za świadczone mu usługi medyczne. Gwarancja przysługuje z mocy prawa bez żadnych dodatkowych procedur poza identyfikacją leczonego.

Środki wypłacone za leczenie przez Wspólnotę są zwracane przez leczonego w formie daniny publicznej. Jej wysokość jest ustalana przez rozłożone ceny usługi na równe nieoprocentowane raty płatne od ukończenia 25 roku życia przez czas statystycznego dalszego trwania życia nie krócej niż przez 10 lat.

Usługi medyczne są świadczone przez prywatne i publiczne zakłady opieki zdrowotnej. Własnością Wspólnoty pozostaje podstawowa sieć zakładów zdrowotnych, w tym ośrodki uniwersyteckie. Stanowią one część infrastruktury, która stanowi własność obywatelską.

Ceny usług są ustalane na podstawie umowy pomiędzy zakładem opieki zdrowotnej, a leczonym. Cenniki są publicznie dostępne, a o cenie usługi zakład obowiązany jest informować leczonego w ramach uzyskiwania zgody na rozpoczęcie leczenia. Zakłady opieki zdrowotnej publikują informacje o efektywności leczenia, powikłaniach i śmiertelności.

Ubezpieczenia społeczne

Wspólnotową formę zabezpieczenia społecznego stanowią należne każdemu Polakowi dochody z dóbr przyrodzonych.

Polacy korzystają z wolności form oszczędzania i inwestowania. Korzystanie z funduszy emerytalnych, ubezpieczeń rentowych, na wypadek utraty pracy jest dobrowolne.

Przejście na emeryturę jest indywidualną decyzją każdego Polaka opartą wyłącznie o osobistą kalkulację korzyści i kosztów. Brak przymusu zakończenia aktywności zawodowej umożliwia Wspólnocie odnoszenie korzyści z talentów i doświadczeń Polaków bez względu na osiągnięty wiek.

Demografia

Wspólnota stwarza warunki sprzyjające wzrostowi liczby Polaków.

Dzieci od chwili ustalenia poczęcia mają prawo do dóbr przyrodzonych. W okresie ciąży dochodami z dóbr przyrodzonych dysponuje w imieniu dziecka ciężarna kobieta, po urodzeniu do uzyskania przez dziecko pełnoletniości rodzice lub inni opiekunowie prawni.

Rodzice zrzekający się praw opiekuńczych do dziecka, zwłaszcza nowonarodzonego, mają prawo otrzymać od wspólnoty jednorazowe świadczenie z tytułu trudów ciąży.  Z chwilą adopcji dziecka, rodzice adopcyjni wnoszą wspólnocie opłatę zwracającą wypłacone rodzicom biologicznym świadczenie.
Dziecko ma pełne prawo do skorzystania z gwarancji wspólnoty na finansowanie edukacji i leczenia. Nakłady na edukację i leczenie sfinansowane przez wspólnotę w okresie do ukończenia przez Polaka 25 lat, zobowiązany jest on po przekroczeniu tego wieku zwracać wspólnocie w formie daniny publicznej.

Faktyczna dostępność każdego Polaka do usług medycznych zmniejsza śmiertelność. Większa skuteczność leczenia jest wynikiem rozwoju badań naukowych.

Bankowość

Bank centralny w Polsce stanowi własność obywatelską wszystkich Polaków. Bank centralny ma wyłączne prawo emisji pieniądza na terenie Polski. Renta emisyjna stanowi dochód banku centralnego dzielony między jego właścicieli.

Bank centralny utrzymuje podaż pieniądza zapewniającą stabilność średniego poziomu cen. Bank centralny zwiększa podaż pieniądza wraz ze wzrostem gospodarczym wyrażającym się wzrostem ilości towarów na rynku. W przypadku upadłości banku komercyjnego i obniżenia podaży pieniądza bank centralny dokonuje emisji uzupełniającej lukę.

Bank centralny nie finansuje długu publicznego Polski oraz innych państw.

Bank centralny prowadzi bieżące konta o podstawowej funkcjonalności dla jego właścicieli. Koszt ich prowadzenia jest pokrywany przez bank centralny.

Banki komercyjne prowadzą konta bieżące o rozszerzonej i zindywidualizowanej funkcjonalności. Banki komercyjne są zobowiązane utrzymywać w banku centralnym pełne rezerwy od kont bieżących.

Banki komercyjne prowadzące konta bieżące i terminowe nie mogą prowadzić działalności inwestycyjnej na rynku kapitałowym, ani oferować klientom produktów opartych o aktywa rynku kapitałowego, a zwłaszcza pochodnych instrumentów finansowych.

Międzynarodowe przepływy towarów i kapitału

Polacy ułatwiają uczciwą międzynarodową wymianę dóbr i przepływ kapitału w stosunkach z innymi narodami. Wymiana produktów z innymi narodami umożliwia zwiększenie dobrobytu każdego narodu oraz zacieśnia pokojową współpracę między nimi.

Poprzez ograniczenia w przepływie kapitału, w tym spekulacyjnego, cła i inne bariery Wspólnota utrzymuje sprawiedliwą równowagę w stosunkach z państwami stosującymi nieuczciwe praktyki handlowe i finansowe. Polska znosi te ograniczenia  proporcjonalnie do rezygnacji przez  państwo z stosowania takich praktyk.

Wymiar sprawiedliwości

Polacy mają prawo do samoobrony. Każde działanie poszkodowanego w trakcie zamachu na jego dobra korzysta z domniemania zagrożenia zdrowia i życia w stopniu uzasadniającym zabicie sprawcy.

Kary dla przestępców są wysokie i mają cel odstraszający. Najwyższym wymiarem kary za najcięższe zbrodnie jest kara śmierci. Kara śmierci nie jest wykonywana, gdy inne państwo na wniosek skazanego zgodzi się osadzić go na swym terytorium celem odbycia kary dożywotniego więzienia.

Elementem wyroku skazującego jest orzeczenie o zadośćuczynieniu poszkodowanemu lub jego rodzinie, w tym za utratę zdolności do pracy i śmierć. Skazani są resocjalizowani poprzez pracę przy utrzymaniu i rozbudowie infrastruktury oraz zapobieganiu oraz usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.

Wojsko

Obronę Polski zapewniają: ochotnicza gwardia narodowa oraz zawodowa armia.

Gwardia narodowa jest terytorialną formacją ochotniczą. Gwardia narodowa zapewnia spokój publiczny w czasie klęsk żywiołowych, przeciwdziała ich skutkom, wspiera usuwanie ich skutków. W przypadku wojny potencjał gwardii narodowej jest wykorzystywany do szybkiego rozwinięcia strategicznego polskiej armii. Żołnierze gwardii narodowej w czasie pokoju przechowują broń osobistą, a w okresie zagrożenia bezpieczeństwa Polski również przenośne środki rażenia celów zmechanizowanych i lotniczych przeciwnika.

Armia jest formacją zawodową. Siła armii oparta jest o innowacyjne wykorzystanie osiągnięć nauki do przeciwdziałania agresji przeciwnika. Osiągnięcia armii w badaniach podstawowych oraz stosowanych są stopniowo wykorzystywane do celów pozamilitarnych. Armia działa na wszystkich obszarach działań wojennych z wykorzystaniem najnowocześniejszych środków rozpoznania i rażenia przeciwnika.

Armia organizuje obronę Polski integrując jednostki gwardii narodowej w celu realizacji strategicznego planu obrony narodu. Poszczególne jednostki są zdolne do samodzielnego działania w przypadku dezintegracji systemu dowodzenia.

Władze

Władza ustawodawcza należy do parlamentu oraz prezydenta.

Parlament jest jednoizbowy z liczbą posłów nie przekraczającą stu osób. Posłowie są wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. Podstawowymi kompetencjami parlamentu są decyzje w sprawie wysokości podatków, liczby urzędników, wyrażenie zgody na ratyfikację umów międzynarodowych oraz w sprawie wojny i użycia polskiej armii.

Prezydent jest wybierany w wyborach powszechnych. Prezydent posiada prawo wydawania dekretów z mocą ustawy. Prezydent powołuje radę o charakterze doradczo-naukowym.

Władzę wykonawczą sprawuje premier mianowany przez prezydenta.

Wspólnota jest chroniona przed rozrostem władz poprzez ograniczenie kompetencji władz, określenie maksymalnej liczby urzędników oraz przypisane do finansowania poszczególnych funkcji publicznych konkretnych podatków.

Finanse publiczne

O finansowaniu funkcji publicznych Polacy decydują bezpośrednio lub pośrednio przez swoich przedstawicieli w parlamencie.

Polacy bezpośrednio wpływają na finansowanie usług edukacyjnych i zdrowotnych poprzez decydowanie przez każdego o zakupie danej usługi na rynku i formie płatności za nią. Strumień finansowania tych usług składa się z płatności gotówkowych uczących się i leczących się oraz z płatności funduszu gwarancyjnego zasilanego przez rozłożoną w czasie zapłatę za wyświadczone usługi. Fundusze gwarancyjne mogą być bilansowane ze środków budżetowych w przypadku niedoborów. Ponadto budżet może zasilać fundusze gwarancyjne płatnościami za programy ograniczające wykluczenie społeczne.

Polacy finansują pośrednio przez budżet przede wszystkim badania badawczo-rozwojowe, bezpieczeństwo oraz inwestycje infrastrukturalne. Na finansowanie każdego rodzaju działalności publicznej Wspólnota przeznacza określone podatkowe źródło dochodu.

Zapewnienie godności każdemu Polakowi w zakresie bezpieczeństwa ekonomicznego odbywa się poza systemem finansów publicznych dzięki dochodom z obywatelskiej własności dóbr przyrodzonych.

Podatki mają prostą konstrukcję obniżającą koszt ich wyliczania i poboru. Podatki dochodowe są oparte o zasadę proporcjonalności. Ciężar podatków konsumpcyjnych jest rozłożony w sposób minimalizujący zakłócenia relacji cen na rynku.

Budżet nie może wykazywać deficytu przekraczającego zakumulowane nadwyżki z lat poprzednich.

Informacje o wszystkich nie utajnionych operacjach budżetowych są publicznie dostępne. Dane są jawne na każdym poziomie analitycznym począwszy od operacji jednostkowych, w formie umożliwiającej ich różnorodną agregację. Wspólnota utajnia informacje finansowe wyłącznie w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Partie polityczne nie są finansowane ze środków publicznych Wspólnoty.

Opublikowany w Święto Matki Boskiej Zielnej 2010 r. i w dziewięćdziesiątą rocznicę wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami (15 sierpnia 2010 r.).

Poprawiony (wtorek, 03 maja 2011 08:07)

za: http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom

Reklamy

54 uwagi do wpisu “Dzień Gniewu i program Ruchu Wolność i Godność

 1. Zapewne Pańskie obawy są uzasadnione zwłaszcza że nie wiemy kto stoi za N.E i Nowym Ruchem Młodzieżowym, jednak czuję powiew optymizmu gdyż dzisiejsi Polacy są odporni na manipulacje .
  Uczestniczyłem w marszu 11 listopada 2011 roku w Warszawie i przyznam że byłem w pełni usatysfakcjonowany obrazem współczesnej Młodzieży która spontanicznie manifestowała miłość do Ojczyzny i zrozumienie pozycji w jakiej się znalazła.
  Zrozumiałem że nasz czas dobiega końca i generacja solidarnościowa która wyrosła na chamach odrąbanych siekierą od imadeł sterowanych przez Watykan i Lożę P2 musi odejść jak najszybciej.
  Moherowa epoka Polaków wiszących na krzyżu ( PiS ) podparta niedobitkami z Holokaustu ( PO ) traci dziś znaczenie bo została zdemaskowana jako zużyta dziwka i to był jedyny powód dla którego Gnom Palikot uzyskał poparcie młodzieży, co nie jest automatyczne z akceptacją kierunku w którym zmierza tylko wynika z luki która powstała jako jedyna alternatywa do starej patologii.
  Gdyby na miejscu Palikota spontanicznie ( w ostatniej chwili ) powstała Partia Narodowa na wzór skompromitowanych wcześniej NOP, ONR, itp. to proces aktywacji młodych Polaków nastąpił by o wiele wcześnie, teraz należy spokojnie czekać na zaproszenie, bo to Młodzież nadaje kierunek działania.
  Podczas marszu widziałem normalnych, wykształconych Polaków którzy powrócili z Zachodu gdzie nauczyli się szacunku do Ojczyzny i Rodaków.
  Maszerowały Matki z Dziećmi i całe Rodziny dla których realia były jasne mimo medialnej propagandy sukcesu III RP i Żydowskiej indoktrynacji.
  Zobaczyłem po raz pierwszy od ponad 30 lat Suwerenny Naród szukający prawdy , idący na własnych nogach a nie na kolanach.
  Moim skromnym zdaniem nie powinniśmy przeszkadzać Polskiej Młodzieży , wystarczy że będzie miała dostęp do wolnego od cenzury internetu a reszta wyniknie spontanicznie tak jak akcje Kibiców, Marsz anty AKTA i inne które zaczną się pojawiać z dnia na dzień.
  Manipulatorzy sami się wykruszą ponieważ cel postawiony przez młodych Polaków jest jasny „Suwerenność” bez Żydowskiej smyczy, a tu pole manewru dla intrygantów jest ograniczone.
  Edward Maciejczyk

  Polubienie

 2. DOkladnie TaK!
  Rzad Tuska. czy Kaczynskiego czy kogos innego to nie zadne rzady polskie ale
  namiestnicze agentury , ktore realizuja ponadnarodowe plany zmiany Status
  Quo,,i wlaczenie w Globalny Rzad NWO…
  W tym celu kreuja quasi organizacje, ktore sa niczym innym niz „grupami
  cultu” tzw Demokracji, Praw Czlowieka, Wolnosci….
  a ic guru wwszelakiej masci libertyni, pederasci, lesbijki,pojeby, i
  wszelakie barachlo narkomanskie.

  Proces ten trwa nieprzerwanie od przyjecia nowej tzw polskiej
  konstytucji..ktora juz prawie 20 lat zmienia nasz Polski Paradygmat Narodowej
  Kultury poprzez zmieniajacy sie pod ta polamana konstytucje calego porzadek
  prawny/
  Widocznymi skutkami jest skandaliczny poziom edukacji i jej chaotyczna
  struktura i nedzne produkty. System wymiaru Sprawiedliwoci i Sadownictwo,
  ktore urazga nazwie sprawiedliwosc.
  Skutki widzimy wszyscy w panoszeniu sie mordercow Ukladow skrytych za
  fasadami niby politycznymi, ale bedace czystej wody Strukturami Mafii –
  Miedzynarodowej Mafii. czyli Skorumpowanmi Ukladami INteresow Finansowych
  Banksterstwa i Zbrodni. Serie morderstw i wygodnych smierci naglych
  wiarygodnych swiadkow, jest oststnim ostrzezeniem.
  UKlad zgrywa po koleji kolejne eszelony spolegliwych i poslusznych kukielek..i
  w tej chwili siega po ostatnie rezerwy.Stad ruchy tzw prawdziwych patryjotow
  malujacych swoje ryje narodowymi barwami.
  Ten caly Niowy Ekran od samego pocztku jest Nowym..ale Parawanem dla
  przykrywki Okraglostolowej pryszczato-parchatej Fasady!pod haselkiem
  „Prawicowosci”..
  RomanK

  Polubienie

 3. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek rewolucji, ale gdy takie są nieuniknione cóż innego czynić jak je wspierać, bądź wziąć w nich udział. Bo tu nie o rewoltę chodzi lecz o odzyskanie Polski dla Polaków

  Termin 21 marca jest dniem bardzo dobrze wybranym, bo cała wiosna i lato przed nami.

  Sytuacja w kraju po licznych potknięciach Tuska i przy pełnej świadomości zła, jakie dokonało się w Polsce za sprawą łże elit sprzyja nastrojom do definitywnych zmian.

  Sytuacja na świecie także jest korzystna, bo obcy mają nadmiar własnych problemów, Unia długami i bankrutującymi gospodarkami poszczególnych krajów UE oraz narastającą frustracją tamtych społeczeństw, USA i Izrael Syrią, Iranem i Pakistanem deklarującym ostatnio pomoc Iranowi na wypadek ataku ze strony USA-Iz

  21 marca będzie po wyborach w Rosji.

  Gdyby nowy prezydent Rosji Putin zaostrzył politykę wobec USA i zaczął ją stopować w zespole Chiny, Pakistan, Iran i przyłożył nieco ręki do podgrzania niepokojów na zachodzie Europy i w samych Stanach, choćby tak jak to robi USA w ramach kolorowych rewolucji, to w Polsce dla jej wyzwolenia i odrodzenia mielibyśmy idealny czas.

  Czy Marsz Gniewu coś da?

  Nie od razu Kraków zbudowali, ale kolejny i kolejny może doprowadzić do sukcesu .

  Młodzi rosną w siłę i mają tego świadomość, starsi i mądrzejsi niech ją wspomogą mądrą radą, blokują prowokatorów i tych co spróbują ruch ten przejąć i wykorzystać dla własnych celów.

  Kordony policji można rozbić bardzo łatwo, nie kamieniami i nie butelkami z benzyną, ale zmiękczając jej odporność psychiczną i dezinformacją ( np. tak jak to zrobili mieszkańcy Moskwy z gwardią szwajcarską broniącą dostępu do Kremla na którym zasiadał samozwańczy car Griszka Otriepiew w 1604r.) a do tego wystarczy kilka komórek z funkcją aparatu fotograficznego i wcześniej zebrana informacja o miejscu zamieszkania rodzin policjantów stojących w kordonie.

  Bo który policjant ustoi w szeregu na wieść, że rabują i podpalają mu mieszkanie.

  Bańka niezadowolenia młodych wcześniej czy później wybuchnie, trzeba się więc do tego wybuchu szykować.

  Będziemy my i inni bierni, ruch zostanie zawłaszczony przez tych co go najpierw będą tłumić.

  Chodzi o to by do tego nie dopuścić a do tego trzeba być aktywnym i wchodzić do działania już na początku.

  I mieć paszporty w kieszeni by w razie czego móc wyjechać do Mińska lub Kaliningradu na kilka najbardziej gorących dni gdyby doszło do ostrych prowokacji i aresztowań.

  Trzeba też wziąć pod uwagę tak zwane Euro 2012 i przyjazd do polski z Niemiec ,,kibiców”, może nawet całej Bundesarmi na ten czas ubranej po cywilnemu.

  Jeśli cała akcja planowana jest przez te właśnie siły z Brukseli i Berlina to i tak temu nie zapobieżemy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby w takim razie przejąć rządy już w marcu- kwietniu, zamknąć zachodnią granicę, odwołać Euro 2012 a w razie zagrożenia militarnego ze strony zachodniej nie wahać się poprosić o pomoc wschodnich sąsiadów.

  Ten rok na pewno będzie niespokojny, bardzo niespokojny.

  Tak jak był 1812.

  Dziś trzeba pilnie śledzić sytuację i jej rozwój w Polsce i na świecie, szczególnie działania USA Izrael, reakcje Iranu, Pakistanu Chin, Rosji oraz w samej Unii Europejskiej i jej bankrutujących członków.

  Na Nowy Ekran nie ma co się boczyć, jest jaki jest, Opara i Ł. Łazarz także ma świadomość że ma różny element na swojej stronie.

  td

  Polubienie

 4. To już nie są amatorzy , w skali Europy ruch przekroczył 1 milion w pełni świadomych osób.
  Nie trzeba używać siły, wystarczy świadomość władz okupacyjnych że zostały rozpoznane.

  EM

  Polubienie

 5. Szanowny Panie Pawle.
  Wolno mieć Panu swoją ocenę. Ale jakie są Pańskie koncepcje i sposoby na
  wyjście z obecnej sytuacji? Nie widzę liderów.
  Pozdrawiam
  JL

  Polubienie

 6. Ladnie wam te listy/korespondencja zapodana wychodzi ,wszystkie trafne i wywazone ale jak na moj „rozum dachowca” cos w tym wszystkim brak a mianowicie jednosci mysli i dzialan polskich.
  Prosze nie zapominac,ze nasi wrogowie sa bardzo przebiegli i planuja z bardzo duzym wyprzedzeniem .
  Ich nie mozna zaskoczyc dopiero wiosna 21 marca ale trzeba to zrobic w najmniej i niespodziewanej godzinie ,zaraz (jutro,za tydzien lub juz) i bez uprzedzen !
  A jak, to radzcie madre glowy w swoich zespoalch w realu ,we wlasnym gronie !
  POLACZCIE WSZYSTKIE SILY POLSKIE !!!
  Nie zachwycajcie sie tym jakie to MY POLACY mamy dobrze wyedukowana mlodziez przez obcych w roznych szkolach,bo dzisiaj nie macie wiedzy jak zachowaja sie chocby wasze wlasne dzieci gdy beda POLAKOW zakuwac w kajdany, wczesnym wiosennym czy letnim switem.
  Zima jest noc dluzsza i wiele mozna zrobic i to w najmniej oczekiwanej chwili dla „sluzb czuwajacych”.
  Wartownikow na posterunkach sen bierze miedzy 1 a 3-cia w nocy ,prosze o tym nie zapominac.
  Zaskoczenie przynosi zwyciestwo.

  Polubienie

 7. z tego co Pan pisze wynika, że każdy taki protest można podpiąć pod nacjonalizm, a potem, czemu nie pod faszyzm, tylko co z tym ma wspólnego narodowość polska ? sądzę, że 99% protestujących ma głęboko w doopie narodowość i patriotyzm i zresztą całkiem słusznie, a chodzi im wyłącznie o normalność, której jest coraz mniej…

  Polubienie

 8. „Cyt::Polska jest wspólnotą w której Polacy tworzą warunki do krzewienia wolności i godności każdego człowieka od początku życia do śmierci. …”..
  -zaczyna Preambule tworca programu Wolnosc i Godnosc….

  i niczym sie nie rozni od obecnej Preambuly Konstytucji Polski..ba smiem twierdzic idzie dalej w odnarodowieniu Panstwa Polskiego- czyli Panstwa- Ojczyzny Plakow!
  Coz to za wspolnota, w ktorej Polacy maja obowiazek tworzenia warunkow dla..”.kazdego czlowieka” i nie maja sami z tego zadnej korzysci????
  Polacy to wspolnota Narodowa nie jakas obywatelska…POlacy to wspolnota opierajca sie na krwi i ziemi! Nie na wyimagowanych prawach wolnosci i godnosci.
  Kazdy czlowiek ma przyrodzone prawa do:
  Zycia….wolnosci …i poszukiwania szczescia….tylko tyle…na godnosc czlowiek musi sobie zapracowac i zasluzyc! Niegodziwiec niezasluguje na godnosc mimo, ze tez jest czlowiekiem!
  Zatem panowie juz w pierwszych slowach popelniacie oszustwa…
  Nie jest to nowy problem ale bardzo stary…tak stary- jak obecna Polska Konstytucja Masonska i antynarodowa!
  PIsalismy ostrzegajac juz przed jej przyjeciem:

  Na Milosc Boska Polacy
  – tylko nie “Taka”Konstytucja!!!!!

  W zblizajacym sie referendum konstytucyjnym zadecydujecie o swej wlasnej
  przyszlosci, o ksztalcie Polski takiej, jaka pozostawicie swoim dzieciom i
  wnukom. Zatem zanim zdecydujecie sie na udzial, czy tez na odmowe udzialu w
  referendum, na opowiedzenie sie za, czy przeciw- zastanowcie sie prosze, bo
  bierzecie na siebie smiertelnie powazna odpowiedzialnosc.
  Wada glowna “Tej” Konstytucji, jaka przyjal Sejm Polski -jest kontynuowanie
  “prawnej tradycji” masono- komunistycznej, czego wyrazem jest typowa
  masonska preambula. Cala reszta – z czego wymienic nalezy najbardziej
  szkodliwe poczawszy od odebrania istocie ludzkiej kardynalnego prawa do
  zycia, przez odpolonizowanie Panstwa jako instytucji narodowej, do
  wyrzeczenia sie suwerennosci zarowno politycznej jak i ekonomicznej i
  bagatelizacji instytucji obywatelstwa, etc, etc etc – wynika wlasnie z owej
  diabolicznej filozofii smierci, wylozonej jasno i wyraznie w preambule.
  Preambula ta wyraznie odrzuca mozliwosc budowania porzadku prawnego opartego
  na prawie Boskim, czyli inaczej Naturalnym. Wprowadza natomiast zasade
  stanowienia prawa tylko i wylacznie w oparciu o spoleczny consensus czyli
  na bazie tzw. umow spolecznych. Zastanowmy sie zatem chociaz chwile w czym
  tkwi roznica????
  Czym jest Prawo Boskie czyli inaczej Naturalne???
  W koncepcjach filozoficznych – w tym miedzy innymi chrzecijanskiej-
  bazujacej na fundamencie akceptacji Stworcy i jego Doskonalego Porzadku
  Wszechswiata, zawiera sie nasz szacunek dla jego dziela i jego Rozumu-
  ktorego przejawem jest Lad i Doskonala Rownowaga- czyli Sprawiedliwosc,
  zarowno w Macro, jak i Micro Cosmosie, ktorych nieodlaczna czescia jest
  Ludzkosc.
  Jako istota stworzona na wzor i podobienstwo Boga, Czlowiek -tylko i
  wylacznie w drodze rozwoju, zdobywania wiedzy, samodoskonalenia sie, czyli
  poprzez progress sensu largo, odkrywa coraz to nowe ( oczywiscie nowe dla
  Czlowieka) prawa, wedlug ktorych uporzadkowany jest Wszechswiat. A stosujac
  sie do nich, zbliza sie coraz bardziej do doskonalego wzorca, …..zbliza
  sie do samego Boga .
  W procesie tym, sam Czlowiek – jako taki- nie ustanawia zadnych nowych praw,
  ale tylko i wylacznie odkrywa te same stare, odwieczne,naturalne- boskie
  Prawa Stworcy, o ktorych nie mial wczesniej zadnego pojecia. Nie mial on
  pojecia, bo i nie mogl miec, poniewaz stopien jego rozwoju nie pozwalal mu
  na ich postrzeganie i na ich odkrycie. Coraz to nowe, szersze i glebsze
  poznawanie samego siebie, Swiata -ktory nas otacza, czyli Natury, powoduje
  wielokierunkowy progress Ludzkosci, dzieki to ktoremu nastepuje
  postrzezenie, zrozumienie i akceptacja “Prawa” istniejacego od wszechczasow.
  Dotyczy to zarowno nauk scislych – matematyki , fizyki, astronomii, bioloii,
  mikrobiologlii, jak i tak samo i w takim samym stopniu odnosi sie do
  ekonomii, socjologii, psychologii i innych dziedzin nauk spolecznych.
  Odwolywanie sie tylko do Dekalogu, chociaz sluszne, byloby splyceniem
  tematu, gdyz Dekalog w postaci, w jakiej zostal objawiony Mojzeszowi na
  gorze Synaj, byl doskonalym logicznym skrotem o matematycznej precyzji, praw
  Stworcy, ktorymi powinni kierowac sie jego Wybrani. Zachowanie Tych wlasnie
  Praw i regulacja przy ich pomocy stosunkow spolecznych zarowno miedzy
  czlonkami grupy, jak i obcymi – gwarantowala poslugujacym sie nimi i
  przestrzegajacych ich …prawidlowy rozwoj- progress – zarowno – jako
  wielkiej grupy spolecznej, jak i rodziny i w takim samym stopniu jednostki.
  Natomiast sam Dekalog nie byl Nowym Prawem, tzn. byl on Nowym dla
  wyprowadzonych z Egiptu Zydow, ludzi ktorzy nie pamietali starych Praw
  Boskich istniejacych wczesniej eony czasu. O czym przypominaja nam wersety
  Swietych Ksiag cyt:
  ” Patrz! Oto cos nowego”?
  A to bylo juz bardzo dawno temu,
  bylo to juz przed Nasza Era.
  Ale nie pamietamy ludzi dawnych epok,
  I nawet ci, ktorzy sie jeszcze nie narodzili
  Zapomniani beda przez tych , ktorzy nastapia po nich” {Ecclesiastes 1:
  10-12}
  Byl on bowiem przypomnieniem Prawa Boskiego, ktore istnialo o wiele
  wczesniej. Te same prawa, ktore zostaly tak doskonale skodyfikowane w
  dziesieciu zakazach, znajdujemy rozproszone w wielu tekstach wczesniejszych
  o tysiace lat, czytamy je na wielu glinianych tablicach Biblioteki Niniweh
  Ashurbanipala. Prawa te obowiazywaly przed Potopem, ktorym to ukaral
  Stworca Ludzkosc- wlasnie za ich lekcewazenie, za ich zlamanie. To na te
  Prawa Boskie Natury powolywali sie antyczni kodyfikatorzy zyjacy milenia
  przed Mojzeszem.
  Madrosc polega na wyciaganiu wnioskow z doswiadczenia, na pamieci rzeczy
  zlych i rzeczy dobrych. Doskonale Prawo Boskie zabezpieczone jest samo w
  sobie sankcja w postaci kansekwencji za zlamanie owego prawa. Sankcja ta (
  Kara Boza) dziala samoczynnie i bezwarunkowo w kazdym, zarowno powaznym, jak
  i mniej znaczacym przypadku zlamania Bozego Prawa- ktore tez nazywamy
  Prawami Naturalnymi.
  Podobne jest to- mieszkancom miasta, ktorym rozumny architekt wybudowal
  gmach, ktorego sklepienie oparl na jednej kolumnie.
  Powiedzial tez im opuszczajac miasto, zeby pamietali o jednej zasadzie,
  jezeli kiedykolwiek beda chcieli dokonac remontu badz przerobek. Nie wolno
  im nigdy i w zadnym wypadku naruszyc owej jednej, jedynej kolumny. Pytany
  dlaczego powiedzial,
  – zastanowcie sie dobrze i starajcie zrozumiec konstrukcje budowli, co
  bedzie to dla was wieksza korzyscia nizli sama budowla, a sami dojdziecie do
  przekonania, ze mam racje. Teraz ani nie mam czasu, ani mozliwosci
  wytlumaczyc wam wielu nauk, przyswojenie ktorych wymaga czasu. Gmach ten
  wybudowalem wam w oparciu i z poszanowaniem doskonalych praw Boga, ktory
  jest Stworca Natury i zlamanie ich przyniesie tragiczne skutki. Pamietajcie!
  I sluzyl ow gmach wielu generacjom, przekazujacym z pokolenia na pokolenie
  nakaz i przestroge budowniczego. Ale pewnego dnia “miejscowe autorytety
  moralne”, doszli do wniosku, ze ta jedna, jedyna kolumna, jest niemodna,
  staroswiecka, zbyt duza, zbyt gruba, przeslania widok. Zatem demokratycznie
  i w wyniku referendum przeglosowali decyzje- czyli nowe Prawo Stanowione,
  oparte na spolecznej umowie Ludzi Rozumnych z Autorytetami Moralnymi, ze
  nalezy rozebrac kolumne, a wtedy nic nie bedzie przeslanialo widoku.
  Po wyjeciu zaledwie kilku blokow ciezki gmach runal, grzebiac zywcem wielu i
  wielu czyniac kalekimi.
  Bo Naturalne Prawa Boskie istnieja bez wzgledu na to czy ktos ich zna czy
  nie, czy ktos sie z nimi zgadza, czy nie, czy jest ich ktos swiadomy czy
  nie. I tak samo dziala sankcja za ich zlamanie czyli Kara Boza. Obojetnie
  czy poslugiwac sie bedziecie prawem stanowionym ( jak obecnie), czy innym
  pseudo prawem, skutki zlamania Naturalnych Praw Boskich- odczujecie
  zawsze( tak, jak odczuwacie w tej chwili, gdyz cala bieda naszej Ojczyzny,
  niemoznosci wyjscia z kryzysu i haosu, jest wlasnie konsekwencja rzadzenia
  sie stanowionym prawem sprzecznym i niedoskonalym)… gdyz nie ma prawa nad
  Jego Prawo!
  Pomyslcie prosze!!! Chociaz przez chwile, do Was bowiem nalezec bedzie ta
  ogromnej wagi decyzja. Decydowac bedziecie calym waszym postepowaniem,
  waszym aktywnym udzialem, jak i ignorancja i lekcewazeniem.
  Wasze bowiem zachowanie oceni sam Bog, a rozliczac Was beda wasze wlasne
  wnuki i prawnuki z pokolenia na pokolenie!

  Roman Kafel
  Dallas Texas 3 Maj 1997.

  Polubienie

 9. @Roman Kafel i po co Pan wypisuje takie religijne brednie z Texasu ?, bez pojęcia co się tu dzieje – my chcemy tylko normalności i goowno nas obchodzi Pana religia, tak samo jak goowno nas obchodzi narodowość i jakiś chory patriotyzm, domagamy się tylko prawa do bycia normalnymi ludźmi i nic więcej, więc niech się Pan powstrzyma z Pana kazaniami, bo takich już mamy dosyć…

  Polubienie

 10. Kuzynie malpy…rozumiem twoje malpie gesty..zatem niech pan glosi swoje metody poszukiwania szczescia w Malpim Gaju do swoich wlasnych kuzynow.
  Niech pan wyciagnie cale stada na ulice i zamieni je w cyrk Godny Uwagi Swiata:-)))
  Pisze z Texasu..bo tu jestem..jak polowa Narodu Polskiego rozsiana po calym swiecie, ktora laczy i krew i ziemia,,,bo jestesmy Narodem Polskim! Mamy swoja Kulture, Religie i Tradycje, czyli wszystko co czyni nas Narodem…..i z malpami ich malpia normalnoscia nie chcemy miec nic wspolnego!
  Ja rozumiem, ze o malo nie spadles z galezi….ale widzisz Polacy nie Malpy i swoj rozum maja:-)))i widza i slysza i rozumieja malpie sztuczki.:-))
  Ja rozumiem dokladnei ze „was” nie obchodzi ani narodowosc, ani patriotyzm..a co do bycia normalnymi ludzmi masz prosta droge…musisz dac obciac sobie caly ogon..a ne tylko troszeczke:-))))

  Polubienie

 11. dziękuję za Pana szacunek do mojej wypowiedzi i za Pana odpowiedź, którą z mojej strony też szanuję, proszę tylko zrozumieć, że z naszej perspektywy to wszystko wygląda zupełnie inaczej niż z Pana perspektywy….

  Polubienie

 12. Do kuzyna_maupy ,

  ostatnie ostrzeżenie. Normalności na wzór trupy Palikota, szukaj w jego Ruchu, albo włącz sobie telewizor lub fejsbuka.

  PZ

  Polubienie

 13. ten mój post wykasowano, nie wiem dlaczego ? cenzura ? więc powtarzam:

  dziękuję za Pana szacunek do mojej wypowiedzi i za Pana odpowiedź, którą z mojej strony też szanuję, proszę tylko zrozumieć, że z naszej perspektywy to wszystko wygląda zupełnie inaczej niż z Pana perspektywy….

  Polubienie

 14. Program Ruchu Wolność i Godność trudno określic inaczej niż jako nieprzemyślany liberalny żart. Kwalifikuje się wyłącznie do kosza.
  Ten „program” nie porusza najistotniejszych dla gospodarki kwestii, tj. kto w państwie realizuje politykę fiansową, czyją własnością jest sytem finansowy, jak jest skonstruowany system podatkowy.

  Polubienie

 15. Panie Ziemiński, z całym szacunkiem, mnie nie interesuje Pana normalność, ani normalność Ruchu Palikota, ani normalność Pana telewizora, ani normalność Pana fejsbuka, bo co mnie to to wszystko obchodzi ? bo mnie obchodzi tylko taka normalność, bym mógł żyć jak normalny człowiek i nic więcej…stąd nie rozumiem o czym Pan mówi…, bo jak widać Pana w ogóle nie obchodzi to, o czym ja mówię….

  Polubienie

 16. kuzynie, kogo ma obchodzić co Ty chcesz ? Ślimak chciałby przejść przez autostradę , niech idzie !!!!
  Albo naradzi się ze stadem ślimaków jak zrobić kładkę….
  Przeczytaj ten fragment Antoniego Wacyka – Mit polski

  „NARÓD – Jest to historyczna, organiczna wspólnota duchowa, w pracy i walce zdążająca do swych dziejowych celów. Dziejowe cele wspólnoty narodowej wyznaczane są przez fakt istnienia w świecie walki o byt, przez charakter ludzi tworzących wspólnotę i przez obiektywne warunki, w jakich ona żyje.

  Decydująca jednak jest rola charakteru narodowego. Charakter członków narodu decyduje o jego istnieniu i o jego miejscu pod słońcem. Charakter narodowy to kategoria psychologiczna, to sentyment. Mocny charakter, to mocny sentyment, to mocna więź duchowa łącząca zbiorowość ludzką w naród, to mocna jego pozycja w świecie. Bo:”Prawo do bytu niepodległego przysługuje tylko narodom o silnej indywidualności, umiejącym o ten byt walczyć i zwyciężać, zdolnym przeciwstawić sile siłę, mścić krzywdy doznane i zapewniać na sobie przewagę sprawiedliwości.

  Charakter narodu – oto klucz do zrozumienia jego losów.

  Gdy dzisiaj, jak Polska długa i szeroka, dyskutuje się zbawienność takiego czy innego ustroju, takiej czy innej polityki, która by wyciągnęła nas z cywilizacyjnego dołka, dobrze jest zacytować znanego brytyjskiego socjologa: „Under the best possible organization of society, civilization will decay and go to pieces if the quality of its human stuff is poor. Under the most anomalous and imperfect social forms, men will thrive and civilization will advance and improve itself, if the quality of its human stuff is sufficiently good.”
  (Przy najlepszym możliwie ustroju cywilizacja upadnie, jeśli jakość ludzkiego w nim elementu jest licha. W najbardziej nienormalnym i niedoskonałym systemie społecznym ludziom będzie się powodziło i nastąpi postęp cywilizacyjny, jeśli jakość ludzkiego materiału będzie wystarczająco dobra.)”

  Teraz widzisz jak nas lepili przez setki lat. Dlaczego, mimo gigantycznego potencjału, jesteśmy ewenementem w skali świata, bez suwerenności ( wszelkiej )

  Połowa całe życie ma na celu „zbawienie” lub dąży do „Wszechmiłości – biernej solidarności ze wszystkim, co żyje. Ideałem tu jest powszechny kwietyzm, stan, w którym nikt z nikim o nic nie walczy, wszyscy się miłują w poczuciu własnej niemocy i nieważności czegokolwiek na tym świecie. ”
  druga połowa to ” konsumpcja tego wszystkiego, co wytworzyli inni ”

  jak chcesz, poczytaj resztę:

  http://toporzel.republika.pl/teksty/wacyk1f.html

  Polubienie

 17. No i uwaga na już teraz popularyzowany „Dzień gniewu”.
  http://ruchwig.pl/index.php/pl/ruch/wydarzenia/87-dzien-gniewu

  Podejrzewam, że jest to agenturalnie zorganizowana impreza mająca na celu wypromowanie nowych liderów, nowych „trybunów ludu”. Tak jak po sierpniu 80 wypromowano Bujaków, Frasyniuków, Rulewskich, Borusewiczów. Którzy dzisiaj spijają nektary za ich zasługi wepchnięcia Polski w łapska Zachodu.
  Okupant wie, że w Polsce dojdzie do mniej czy bardziej spontanicznych protestów i buntów głodowych, kiedy znajdziemy się w sytuacji Grecji. Dlatego na wypadek przymusowej ewakuacji (do USA, Argentyny czy gdziekolwiek indziej ) dotychczasowej rządzącej nami agentury, jej miejsce zająć powinni nowi, pewni, zaufani ludzie. Wypromowani w takich właśnie jak Dzień gniewu protestach.

  http://opolczyk.wordpress.com/2012/02/20/jaka-polska/

  Polubienie

 18. @ Dariusz Kosiur
  „Program Ruchu Wolność i Godność trudno określic inaczej niż jako nieprzemyślany liberalny żart. Kwalifikuje się wyłącznie do kosza.
  Ten “program” nie porusza najistotniejszych dla gospodarki kwestii, tj. kto w państwie realizuje politykę fiansową, czyją własnością jest sytem finansowy, jak jest skonstruowany system podatkowy.”
  Ta wypowiedź świadczy o tym, że nie czytał Pan Programu. Kwestie, o które Panu się rozchodzi są jasno określone. Dlaczego Pan manipuluje?

  @All
  Strach przed służbami Was zaślepia – poznajcie po owocach. Program WiG jest bardziej konkretny niż wszystkie inne programy razem wzięte. Ma studium wykonalności – czy ktoś widział coś takiego u kogoś innego?

  Polubienie

 19. Jak uratowac Okragly Stol, ktory zrobiono z…. Wielkiego Kantu?

  Ktoby sie spodziewal ,ze taka swiatowa i libertynska banda- tak alergicznei zareaguje i rasistowsko na etnicznosc, bo przeciez to- co laczy te dwie grupy to przedewszystkim tylko wspolne polskie pochodzenie!
  Oto jest pytanie, na ktore usiluja odpowiedziec tabuny dyzurnych naganiaczy i straznikow Ukladu!
  Panujacy nam niemilosciwie od czasu Wielkiego Przewalu, ow zklecony na poczekaniu mebel , raz po raz nakrywajacy ie nowymi emanacjami i roznymi- coraz to nowszymi wcieleniami tej samej Mafii Zlodzieji Mordercow i Oszustow zdaje sie- juz sie rozlatuje, a ci ktorzy z niego niezle pozarli wpadaja w panike, ze sie im to konczy.
  Wbrew pozorom to bardzo madre rozwiaznie- taki okragly stol, nie ma przy nim stron, ani pierwszego , ani ostatniego, ani wysokiego ani nizszego konca. Podmiana obsiadajacych tez zachodzila porzadnie i bez przepychanek, nikt nie musial sie przeciskac pod scianami i deptac odciskow juz siedzacych…dostep byl z kazdej stronyi i co najwazniejsze kropic swiecona woda mozna bylo nad kazdym kantem.
  Tak ustawiona na okraglo biesiada funcjonowala doskonale prawie 20 lat, jak ktoras z nog okazywala sie chroma to ja pod stolem wymieniano, zagluszajac robote choralnym spiewem, powtarzajac kilka razy -Niebo gwiazdziste nademna…. ci spod Cyrkla i winkla -….. na co a ci spod Modernistycznej Trojcy- Tacy,Korka i Rozporka odpowiadali …,,Modl sie za nami!,,, co uspokajalo natychmiast watpiacych w uczciwosc i spatan, czyli dozgonna wiernosc i umilowanie demokracji – Mafii zwanej dalej Ukladem MagdalenskimJ
  Stoi sobie lata i sluzy dobrze ten mebel , przy ktorym wyzywily sie- ba spasly, jak wieprze- cale plejady najgorszych SS-ynow..znanych z imienia i nazwiska wiekszosci Polakow, na widok ktorych…. wiekszosc ta moze tylko zgrzytac zebami.
  I czekali leniwie Szalbierze Okraglego Stolu powtarzajac magdalenskie gusla stare i uznane, az sie doczekali…… Ze Polacy w koncu upomnieli sie o swoje, czyli narazie…. o ulice!
  Ooooo,,ulicy sie im zachcialo????? Ooooo?? Przeciez wiadomo od Rakowskiego, ze ….
  Kto ma ulice…ma wladze. A stad do kamienicy….szat prast!I ho hoooo! NIgdy!!!!!!Rykneli Stolniki Magdalenskie!
  I Mafia Polityczna Rzadzacego Polska Ukladu za nimi zaczyna porykiwac… i szykuje sie do obrony…narazie porykuje na kiboli i akademikow…ze zatrzymam sie na tych dwoch- wydawaloby sie tak od siebie odleglych srodowiskach polskich. Moze przecietny Polak nie wie..ale nasi Niemilosciwie Nam Panujacy dobrze wiedza..co laczy profesorow KULu, rezyserow, studentow i bezrobotnych posiadaczy dyplomow, wyzszych uczelni w Polsce z…kibicami Legii – Widzewa, czy WislyJ))
  Ktoby sie spodziewal ,ze taka swiatowa i libertynska banda- tak alergicznei zareaguje i rasistowsko na etnicznosc, bo przeciez to- co laczy te dwie grupy to przedewszystkim tylko wspolne polskie pochodzenie!
  Otoz wlaczono megafony ,mikrofony, ekrany , parawany i szlabany , wlaczono glosniki , prokurature i zamknieto bramy stadionow i namierzonych organizatorow i malkontentow, oraz natychmiast rozpoczeto stare gusla sprawdzone przed kazda Selekcja Swoich chetnych do koryta zwanej dalej Wyborami…Ze niby to jest Elekcja- a nie Selekcja…Zaczeto tez teraz troszke wczesniej , wlasnie okroaglostolowa Banda rozpoczyna swoje Godzinki Medialne i Operatywne..wyjac…Niebo Gwiazdziste nad Nami…a druga polowka Modlsiezanami…..ale…..oto…….zaczyna sie cos niedobrego!
  Oto ta uspokajana Modlsiezanami wyciami…. milczaca i potulna, sluchajca czczych obietnic od 20 lat..ta walona sloganami i tandeta, karmiona owinietym w plastik gownem ulica zaczyna spiewac….. paskudnie i obzydliwie odspiewujac….w dodatku na ta sama nute…..Pocalujata w dupe Wojta…!
  I co???….. dziwicie sie- ze ich szlag trafia???? Jesli strach staje sie mniejszy od Paly..nie zastapi jej nawet Pastoral! Sojusz Paly z Pastoralem przestaje zatem miec jakikolwiek sensJ))
  Wolny wybor wolnych ludzi dzis- to nie zadne glosowanie nie zmieniajace nic i niczego, a tylko dajace wygodny pretekst legalnosci rzadzacej Mafii. Odwazny i wolny wybor dzis- to Calkowity Swiadomy i Dobrowolny Bojkot Zla! Bez wzgledu na jego rozmiary…bo Zlo- nawet najmniejsze- jest zawsze i tylko zwyklym…..Zlem!
  Jakakolwiek kolaboracja,” proba jednoonczenia” pod sztandarami i wlaczanie sie w Obzydliwa Selekcje obojetnie pod jakimi auspicjami, sztandarami, racjami i intencjami- jest poprostu zwykla kolaboracja i zdrada Polskiej Racji Stanu. Jest Sluzba ZLU!
  Roman Kafel
  Dallas Texas Maj 2011.
  ————–
  To bylo w maju..teraz mamy druga akcje wyciagniecia Polakow na Ulice…niezorganizowanych … ale tylko pod haslami,,,Wolnosci i Godnosci…….wicie rozumicie, poprzycie….bo nas tzn,” srodowisko” bijom i katujom- jeszcze wiencej obiecujom:-))))
  Wyjdzcie z : „NAMI” .. na ulice dajcie sie poznac, zfotografowac…zidentyfikowac…poustawiajcie sami do zdjec…aby w nastepnej demonstracji wiadomo bylo kogo palowac, kogo puszkowac…. a kogo oskarzyc o..no ooooo to co zwykle:-))))

  Polubienie

 20. Nie mam czasu obecnie pisac ale kilka slow na ten temat:

  Wszystko to smierdzi

  Bede mowil bez ogrodek. Tomasz Urbas to typowy glupiec ukrywajacy swa glupote pod sztucznym intelektualizmem. Jego strona internetowa na ktorej sie narcystycznie prezentowal zgromadzila stadko marzycieli, przyklaskiwaczy, ludzi niedowartosciowanych i slabych, ktorzy potrzebuja dowartosciowania ze strony niby intelektualisty.

  Urbasia pierwsza akcja pisania listow protestacyjnych do ambasady amerykanskiej z rzadaniem zwrocenia Indianom ziemi, byla typowa pusta akcja z podpuszczenia zydowskiego lub CIA. Sam Urbas sie chwalil ze w ambasadzie USA maja swoj kontakt ktory niby im przekazuje ze w ambasadzie wystapila panika po tym gdy zaczeli pisac swoje protesty.

  Prawdopodobnie byl to agent CIA ktory podpuszczal Urbasia i megalomanow jego pokroju aby pisali te swoje glupie protesty i w ten sposob dostarczyli zydom dane osobowe potencjalnej opozycji w Polsce, czyli aby sama opozycja podala siebie na tacy zydom.

  Dopiero po moim tekscie w ktorym powiedzialem mu ze cala obsada ambasady USA w Warszawie i konsulatu USA w Krakowie sklada sie wylacznie z zydow tak jak caly State Department USA (odpowiedzialny za obsade ambasad i konsulatow USA i polityke zagraniczna), Urbas, pisal na swoim blogu „Surprise… surprise…” bo sprawdzil ze ambasadorem i konsulem w Polsce sa zydzi.

  Cala ta akcja ze swoja nazwa „Dni Gniewu” przedstawia symptomy typowej akcji CIA (ktora jest agenda Banku Anglii) z mlodymi, glupimi, megalomanami ktorym powiedziano kilka milych frazestow. Tomasz Urbas udowodnil w przeszlosci ze jest calkowicie nieodpowiedzialny nabuzowany idota. Przypomina tych z KPN-u w latach 1980-tych. Te jego obecne bunczuczne wypowiedzi o mlodych i sprawdzonych ludziach (gdzie? kiedy?) ukazuja ze swietnie nadaje sie na uzytecznego glupca dla manipulantow z Tavistock, CIA, Mossadu, i „intelektualistow zydowskich”. Oni nawet nie maja pojecia co to znaczy doswiadzczyc skutkow globalistow. Urbas, po prostu, malo wie.

  Jego nalezalo by zapiac w kaftan bezpieczenstwa bo gotow jest zrobic wiele zla.

  Ten ich program to pierdoly nawiedzonych wyksztalciuchow idiotow.

  Tak jak pisalem wczesniej, Nowy Ekran zdradza wszelkie symptomy, narzedzia do wypromowania sztucznej opozycji i nowej elity na nastepne 20-30 lat. Pisalem o tym zaraz gdy pojawil sie ten portal na rynku.
  http://marucha.wordpress.com/2011/03/15/najwiecej-zlotych-zniwiarzy-bylo-wsrod-zydow-2/#comment-83226

  Wiele innych wydarzen potwierdzalo te wydarzenia. Gdy Opara nazwal siebie „humanista” (slowie-hasle) w swoim resume (Polak-humnista-patriota), byl to jakby znak dla okreslonych kol ze to jeden z naszych. Jego sztuczna odezwa o „Polsce w potrzebie” ukazuje ze to aktor. W jego przemowieniu jest wiele sprzecznosci. Z jednej strony twierdzi ze to portal narodowy i patrotyczny, a z drugiej mowi o sukcesie finansowych i „puszczeniu” spolki na gielde gdzie z pewnoscia bedzie przejeta przez zydow. Czyli cala ta acja ma na celu najpierw zwabienie mlodych ludzi i przyzwyczajenie ich do NE, by pozniej juz oficjalnie przekazac je akcjonariuszom. Nikt oczywiscie nie bedzie wiedzial co to akcjonariusze i kto za nimi stoich.

  Ta cala akcja pelna halasu z lamaniem prawa wyborczego, miala typowe cechy promocyjne zorganizowane przez ciemne sily. Nalezy zauwazyc ze Lazacy Lazarz i jego giermek z NE (ktory jest zawsze z LL) nie atakowali ciemnych sil, lecz … Panstwo Polskie i je obwiniali za ten stan rzeczy. Ten Lazacy Lazarz to chyba mieszaniec lub zyd. Ta szpara miedzy przednimi zebami na to by wskazywala.

  Jego akcja KAT dotyczaca katastrofy smolenskiej byla promocja portalu NE, i LL, Zastanawiajace jest skad Lazacy Lazarz dostal kopie korespondencji ktora kursowala pomiedzy Prezydentem L. Kaczynskim a rzadem Tuska? Przeciez ona jest tajna i nie tak latwo dostepna. Jeszcze trudniej wytlumaczyc to ze nic mu sie nie stalo. Nikt nie pozwal go ani portalu NE do sadu za to. A przeciez za duzo blachsze sprawy ludzie maja rozprawy i to latami.

  Oceniajac ogolnie NE w swoim poczatkowym okresie przeprowadzil cala serie akcji uwiarygadniajacych ten portal, zwlaszcza w srodowisku mlodych. Jest niemozliwe aby to moglo sie odbyc bez wspolpracy i wsparcia ciemnyc sil. Takze Urbas i mlodzy ludzie skupieni wokol niego i NE sa najwyrazniej manipulowani i podpuszczani do podjecia dzialan w interesie globalistow a ktore maja na celu:
  1. Wypromowanie nowej generacji figurantow i marionetek do kontroli Polski
  2. Wywolania zawieruchy strajkowej-rewolucyjnej
  3. Krwawej konfrontacji pod ktorej plaszczykiem zydzi beda mogli wyeliminowac narodowcow i patriotow a zwlaszcza ich przywodcow.
  4. Wyeliminowac ludzi ktorzy juz nie sa im potrzebni czyli ludzie ktorzy pomogli przejac zydom wladze w latach 1980-tych a ktorzy wiedza zbyt duzo, czyli ludzi z dawnej SB, WSI, wywiadu, Policji. Mniej ludzi do podzialu wiekszy lup dla swoich.

  Polubienie

 21. Marek S.
  Niektóre komentarze są kwalifikowane przez Akismet wordpress jako spamy i umieszczane w takiej właśnie kategorii w przechowalni spamów.
  Będę do tej przechowalni w miarę swojego czasu zaglądał by je przenieść do komentarzy na stronie, co niniejszym uczyniłem z pańskim wpisem.

  Polubienie

 22. @Admin:

  Dziekuje. Czy sa wiec jakies kryteria wedlug ktorych kometarz sie ukaze lub nie? Np: liczba linkow zalaczona z komentarzem? Liczba znakow lub slow uzyta w komentarzu?

  P.S. W takim razie mozna skreslic ten nastepny komentarz o z pytaniem o nie ukazywanie.

  Polubienie

 23. Panowie, planuje i buduje się potężne budowle mające trwać dziesiątki lat a one czasem ulegają całkiem niespodziewanym katastrofom.
  Tam gdzie jest czynnik ludzki a nie stal i beton tam planowanie także występuje, z tym, że tu częściej może zdarzyć się rzecz nieprzewidziana, jak z ogniem, za bardzo się rozpali i to czy tamto spłonie, co spłonąć wcale nie miało.
  Np. nie wierzę że upadek Grecji był planowany, owszem miano ją doić ale nie zarznąć.
  To samo z Marszem, może chcą nieco wypalić zapał, może chcą nieco spuścić pary z kotła, może chcą wypromować nowych liderów z własnego czwartego szeregu i może się to im udać, ale nie musi!
  Władza nie zawsze wygrywa, władza też popełnia błędy i władza też ulega zmęczeniu.
  Pytanie, czy będziemy stali i kibicowali, że to nie jest autentyk, że to manipulacja, że nie warto się tym zajmować, czy może spróbujemy w to wejść, rozpoznać od środka, zablokować tych, których trzeba zablokować i gdy się nadarzy okazja podsunąć mądrą radę czy wybrać właściwych ludzi.
  Czas jest dość niespokojny, bo idzie na zmianę

  Polubienie

 24. Mam ustawienie strony jak niżej

  Pozostaw komentarz do moderacji, jeżeli zawiera on 6 lub więcej odnośników. (Spam często charakteryzuje się dużą ilością odnośników w treści wiadomości).

  Tyle co sam wiem.

  Polubienie

 25. Woclaw:

  Na horyzoncie pozaparlamentarnej polityki coraz mocniej i aktywniej działa ruch Wolność i Godność.
  ich “program” to miałka papka, dobrze przeżuta, ale wysana z jakichkolwiek odżywczych składników.
  http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom

  Jest tam np. takie stwierdzenie:
  “Polacy chronią wolność i godność wykorzystując własne siły oraz współdziałają w tym celu z bratnimi narodami.”
  Ale nie ma nazwanych po imieniu owych bratnich narodów. A ja Niemców, Amerykanów czy Izraelczyków nie uważam za bratnie, a za wrogie nam narody.

  A co pisze “WiG” w sprawie bankowości?

  “Bank centralny ma wyłączne prawo emisji pieniądza na terenie Polski”

  Czyżby do tych ślepców nadal nie docierało to, że bankructwo świata spowodowane jest właśnie prawem banków do emisji pieniądza!

  Ja też chcę mieć takie prawo!

  Albo jest równouprawnienie – albo go nie ma!

  Albo pisze WiG:
  “Bank centralny utrzymuje podaż pieniądza…”.
  Ale program WiG nie pisze – jak to bank robi? Czy będą może rozdawać nam dodrukowane pieniądze na ulicy? Czy też dalej będziemy je otrzymywać jako dług biorąc kredyty w bankach komercyjnych? A to właśnie dało nieograniczoną potęgę banksterom.

  I co oni tak uparli się na armię zawodową. Wszystkie obecne armie zawodowe Zachodu są armiami kolonialnymi, służącymi do okupacji innych krajów (Serbia, Afganistan, Irak, Libia – w kolejce Syria i Iran). Armia obronna musi bazować na milionach przeszkolonych w ramach powszechnej służby wojskowej Polaków. Służba nie musi trwać dwa lata, jak to było w czasach PRL. Wystarczy intensywne dwu-trzy miesięczne szkolenie. I szafy pancerne z bronią w mieszkaniach milionów Polaków. To byłaby najlepsza armia obronna.

  A już pomysł z JOW-ami jest absurdem. Przy JOW-ach zwycięstwo z zasady przypada kandydatom dużych partii agenturalnych, mających zaplecze organizacyjne, pieniądze i dojścia do chazarskich mediów. Tak było z ostatnimi wyborami do Senatu u nas – nieomal w 100% zabetonowanym przez PO-PiS. Podobnie jest w USraelu gdzie istnieje wiele partii, ale Kongres zabetonowany jest dwoma partiami głównymi, agenturalnymi wobec banksterów i Izraela.

  http://opolczyk.wordpress.com/2012/02/20/jaka-polska/

  Polubienie

 26. Re: woclaw

  Czy to oznacza, że istnieje jakiś obszerniejszy zapis od tego z linku: http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom ?

  Bo jeśli cały program WiG znajduje się właśnie pod tym linkiem, to w tej chwili podaję o wiele lepszy: Aa, Bb……Zz oraz 0,1,2,….9
  Podałem wszystkie niezbędne elementy do zbudowania dobrego programu dla kraju.
  A poważnie, proszę sobie porównać liberalne śmiesznostki programowe WiG np. z programem Stowarzyszenia WPS: http://dariuszkosiur.streemo.pl/Community/Default.aspx

  Polubienie

 27. Wykorzystać tą akcje na swoja korzyść a nie się zastanawiać co będzie gdy…zbierają ludzi wkurzonych na władzę? super,odwalili za nas robotę,teraz po prostu uświadomić tych ludzi jak jest na prawdę,co trzeba zmienić aby polepszyć byt przeciętnego Kowalskiego.Najważniejsze postulaty programu narodowego wypisać na transparencie,coś w stylu np”Oddajcie nasz przemysł”,czy”W Katyniu mordowali Żydzi”.
  Okazje trzeba wykorzystywać,ludzi świadomych tez jest dużo i to właśnie oni na takich akcjach niech uświadamiają resztę jak jest na prawdę,i kto nas wykorzystuję.
  Zawsze tłumacze kolegom na politechnice,jak to może być że 40 mln naród a nawet ogólnie ponad 50 mln nie może sam stworzyć sobie przemysłu obronnego i zbudować samolotów albo chociaż czołgów,czy my jesteśmy wszyscy debilami?!no chyba nie,więc o co chodzi?!nie ma pieniędzy?! to w sejmie pracować charytatywnie a nie za 15tys.,jak ktoś może rządzić czym kol wiek jak nie potrafi samemu się ogarnąć bo jak dla mnie to w parlamencie powinni być ludzie którzy mają dochody z innych źródeł a polityką zajmują się z pasji i chęci zapisania się pozytywnie na kartach historii. A to byłby mój pierwszy z pomysłów na program dla kraju.

  Polubienie

 28. Mamy wybór albo stać z boku i krytykować, albo dołączyć i naprawiać.
  tu student, (może dla tego że młody) ma rację, a nie my stare zrzędy

  Polubienie

 29. Przed dyskusją programową zachęcam do zapoznania się z programem:

  http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom

  oraz jego analizą finansową:

  http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

  Panie Dariuszu, gdzie zalinkował Pan analizę wykonalności pod względem finansowym programu WPS?

  Pozdrawiam
  🙂

  PS Ruch Wolność i Godność nie jest organizatorem Dnia Gniewu. Nasi sympatycy dołączyli do setek innych młodych ludzi… A kim oni są? Polakami. Nie robiącymi pierdu, pierdu. Mającymi bardzo konkretne osiągnięcia w dziele łączenia sił młodego pokolenia przeciwko starym zdziadziałym elitom oraz sukcesy w otwartym sprzeciwie przeciwko systemowi.

  Polubienie

 30. Panie Tomaszu,
  wykonalnością finansową można i warto zająć się jedynie wtedy, gdy mamy dostęp do rzeczywistych danych o stanie gospodarki i finansów państwa. Ja niestety, do takich danych nie mam dostępu. Zresztą zakładam wariant najgorszy, że nowy rząd rozpoczyna działanie w sytuacji pod wieloma względami podobnej do tej (a często gorszej od tej), jaka istniała w 1918r. Nie mamy też pewności, czy Polska nie zostanie wprowadzona do strefy €. A więc ewentualne obliczenia byłyby sztuką dla sztuki. Musimy zaczynać niemal od zera.

  Polubienie

 31. Panie Dariuszu
  Do rzeczywistych danych o stanie gospodarki i finansów państwa to nie ma dostępu nikt. I nie będzie miał. Polacy ukrywają wiele ze swej aktywności 🙂 Dane zawsze będą stanowiły jakieś przybliżenie rzeczywistości. Również w kontekście kreacyjności uprawianej przez ministra finansów. W tej sytuacji można
  1) albo siedzieć i medytować, nie ma danych, nie ma danych, nie ma danych,
  2) albo wziąć te które są, być świadomym ich ułomności, ale dzięki nim przynajmniej wstępnie zweryfikować realność swojego programu.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 32. Zanim przystapicie do szybkich dzialan,zbierzcie swoich w kazdym miejscu Polski i ogladnijcie na poczatek dlugi ,bo ponad dwugodzinny film z przemysleniami i wypowiedziami madrych ludzi i to do konca ,bez zrazania sie poczatkiem filmu.

  Potem ustalcie WASZE DZIALANIA – WSZYSCY RAZEM POLACY DZIALAJCIE !
  Kazdy narod,kazde panstwo moze sie jeszcze uratowac .
  Czasu pozostalo juz nam bardzo malo ,niczym zamienia nas w proch wariaci tego swiata .

  Oto film:

  Przekazujcie wiadomosci i materialy z tego filmu gdzie tylko mozecie ,nagrywajcie,odtwarzajcie we wlasnych rodzinach i wsrod znajomych,w organizacjach.
  Broncie i ratujcie sie !

  Polubienie

 33. Kilka uwag dotyczących protestów ulicznych

  Protest uliczny, jako taki, w postaci marszów np: planowany obecnie tzw: „Dni Gniewu”, jest protestem biernym. On sam w sobie nic nie może zmienić. Może jedynie posłużyć pewnych grupom politycznym lub osobom wprawionym w manipulacje polityczne, do osiągnięcia swoich własnych celów politycznych.

  Zastanówmy się nad tym co ten „Dzień Gniewu” może osiągnąć. Przynajmniej oficjalnie można się domyślić że chodzi o wyrażenie niezadowolenia z polityki rządu Donalda Tuska i rządaniem aby zmienił swoje postępowanie.

  Z taką interpretacją celu planowanego protestu jest kilka problemów. Po pierwsze, rząd Donalda Tuska doskonale już chyba wie że społeczeństwo jest niezadowolone z jego działalności. Nikt tak przecież jak ludzie PO nie analizuje wyników badań społecznych przeprowadzanych przez CBOS i inne ośrodki badania opinii społecznej. Ponadto, ludzie PO z pewnością czytają blogi internetowe i wiedzą co ludzie o nich sądzą i jakie informacje docierają do społeczeństwa.

  Po drugie, Donald Tusk, i jego koledzy (raczej kolesie) w rządzie, nawet gdyby naprawdę chcieli umiejętnie rządzić, to nie są w stanie tego zrobić z prostej przyczyny, że, po prostu, do tego się nie nadają. Nie są do tego przygotowani, nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w rządzeniu. Są kompletnymi dyletantami. Dlatego też w rządzeniu opierają się na opiniach „doradców” i „ekspertów”, a którzy to pracują dla zakulisowych sił światowych i działają przeciw interesowi Polaków i Polski.

  Po trzecie, Donald Tusk i jego koledzy, nie mają charakteru i silnej woli aby się sprzeciwić lub nawet wyrazić swoje zdanie i twardo je forsować. Są to mięczaki, obojniaki, ludzie nijacy, i właśnie dlatego zostali wypromowani przez zakulisowe siły bo są łatwi do zakulisowego sterowania i można ich całkowicie kształtować do swoich potrzeb.

  Tak więc oficjalna wersja organizatorów (prawdopodobnie zakulisowych) tego protestu nie ma sensu. Jaki więc może być rzeczywisty powód organizowania tego protestu? Nasuwają się dwa. Perwszy. Promocja nowej generacji marionetek do rządzenia Polską przez następne 20 lat. Drugi. Wyprowadzenie ludzi na ulice, przyzwyczajanie i uczenie ich pewnych irracjonalnych zachowań, i stosowania prowokacji tak jak a marszu 11 listopada 2011 roku.

  W myśl zasady „problem(akcja)-reakcja-rozwiązanie”, ten „problem (akcja)” z irracjonalnymi zachowaniami (które zakulisowe siły same chcą sprowokować) spowodowało by „reakcję” w postaci medialnej nawały gdzie za irracjonalne zachowania obwiniano by narodowców i siły patriotyczne i co skutkowało by „rozwiązaniem” w postaci restrykcyjnego prawa, represji, i/lub zniechęcenia ludności do tej grupy patriotów, a która to była by przedstawiona z najgorszej strony.

  Tak więc ogólny schemat działania zakulisowych sił polega na stworzeniu (przez te zakulisowe siły) sztucznego problemu za który te siły winią grupę którą chcą zniszczyć. Jest to więc konspiracja i może się to udać jedynie wtedy gdy te siły i osoby nie zostaną wyciągnięta na światło dzienne. Z działań (nie)polskiego rządu wynika obecnie że zakulisowe siły będą potęgować metody prowokacji czyli „akcji” czyli tworzenia „problemu”. Należy się liczyć z możliwością zamachów terrorystycznych na terenie Polski i/lub należących do Polski/Polaków. Według umowy podpisanej z Izraelem w lutym 2011, Mossad i inne agendy Izraela mogą legalnie działać na terenie Polski.

  Jeśli Tomasz Urbaś chciałby odegrać pozytywną rolę, to mógłby np: wyjaśnić od kogo pochodziła inspiracja do pisania listów do ambasady amerykańskiej w Warszawie w sprawie oddanie Indianom ich ziemi? Czy był to jego własny pomysł czy też ktoś inny mu go umiejętnie podsunął? I gdzie było źródło tej irracjonalnej inicjatywy? Podobnie z „Dniami Gniewu”. Kogo właściwie jest ta inicjatywa i pomysł? Kim te osoby są i jak są powiązani? Odpowiedź na te pytania mogła by wyjaśnić cel dla którego ta manifestacja jest robiona. Należy zaznaczyć że Tomasz Urbaś uczestnicząc w, i promując „Dni Gniewu”, popiera (świadomie lub nieświadomie) również cel tego wydażenia. Bierze więc wieć odpowiedzialność za skutki (krótko i długoterminowe) tej manifestacji. Stawia się więc po określonej stronie.

  Kiedy protest uliczny ma sens?

  Protest uliczny ma sens wtedy gdy:

  1. Ma się swojego przedstawiciela we władzach (sejmie, rządzie, lub na stanowisku prezydenta) i chce się go poprzeć przeciw grupie lub opcji która nie działa w interesie Polaków. Polacy nie mają swojego przedstawiciela w żadnej z tych instytucji. Tak więc ten argument odpada. Prawie wszystkie partie (oprócz PSL która jest partią ignorantów i opportunistów) są utworzone i kierowane poprzez zakulisowe siły globalistyczne i składają się z ludzi pochodzących z mniejszości etnicznej, czyli potomków stalinowców którzy przybyli aby kontrolować Polskę.

  2. Gdy chce się wykorzystać ten protest aby zmienić władzę. Należy się przyjrzeć temu jak siły globalistyczne próbowały zmienić władzę na Białorusi w dniu 19 grudnia 20011 roku. W celu zmiany władzy należy zająć budynki rządkowe, stacje radia i telewizji, i mieć poparcie lub neutralność wojska i policji. Do tego jednak potrzebna jest organizacja, synchronizacja, i odpowiednio przygotowane struktury i kompetentni ludzie którzy po objęciu władzy podejmą zdecydowane i prawidłowe i szybkie kroki w celu neutralizacji pasożytniczej grupy jak i prawidłowego rozwoju kraju. W tym też celu odpowiednie przepisy, prawa, i ustawy muszą być napisane PRZED objęciem władzy, jak też starannie przemyślany plan działania i sekwencja wprowadzania zmian. To musi być zrobione PRZED objęciem z tego prostego powodu że reakcja zakulisowych sił będzie natychmiastowa, bezwzględna, i brutalna. Po prostu nie będzie wtedy czasu na zastanawianie się nad tym co i jak właściwie chciało by się zrobić. Ponadto, należy przewidzieć sposób i metody reakcji globalistów w Polsce i na Polskę z zewnątrz (restrykcje, sankcje gospodarcze i polityczne, oskarżenia o rasizm, antystemityzm, ksenofobię, itd.) i posiadania planu i środków obronnych i/lub neutralizujących. Organizacje narodowców, patriotów, czy szerzej Polaków nie mają ani jednego z tych koniecznych elementów.

  Nie bardzo widzę cel marszów ulicznych np: takiego jak ten 11 listopada 2011 roku. Nabardziej wartościową częścią marszu 11 listopada 2011 roku był wiec pod pomnikiem Romana Dmowskiego, a zwłaszcza wartościowe przemowy (których nie było). Jeśli bowiem chce się poszerzać swój krąg oddziaływania to zamiast marszu lepiej zrobić wiec. Istotą wiecu jest przemowa która jest środkiem komunikacji pomiędzy przywódcami a zwolennikam. Po to się właśnie spotyka aby usłyszeć co przywódcy mają do powiedzenia, aby ich zobaczyć, zaobserwować, i poczuć siłę wspólnoty. Taka przemowa powinna zawierać ocenę tego jak jest i kto za to odpowiada (Lepiej opierać się na faktach a nie demagogii). Powinna przedstawiać jak powinno być. I powinna wskazać uczestnikom co mają robić w celu osiągnięcia celu. (np: Dokształcać się, podać strony internetowe, metody działania, popularyzowanie wiedzy o programie, jak należy się zachować w danym czasie i jakie stosować metody walki np: unikać prowokacji czy konfrontacji)

  Lecz właśnie tą najbardziej wartościową część marszu 11 listopada 2011 roku, rozbito. Czyli władza obawiała się przemówień i tego co te 20 tysięcy ludzi mogło usłyszeć od osób które orientują się w rzeczywistości.

  Jest wiele działań, choć mniej spektakularnych lecz bardziej efektywnych niż uczestniczenie w „Dniach Gniewu”, czyli całkowicie pustym przedsięwzięciu które ma na celu skierowanie niezadowolenia w błędnym kierunku, wypalenie energii na pustych działaniach, wypromowanie sztucznej opozycji, i zniszczenie opozycji autentycznej poprzez prowokacje.

  Zastanawiające jest że takie organizacje jak ONR czy MW, nie zajęły się propagowaniem mediów lub stron internetowych które, przynajmniej starają się dociekać prawdy. Jedną z lepszych ston która przedstawia wiele artykułów historycznych i z dnia obecnego jest marucha.wordpress.com. Nie jest zaangażowana politycznie i nie popiera żadnej z partii. Tam właśnie można się dowiedzieć tego co powinno być uczone w szkołach średnich i na Uniwersytetach a nie jest. Bez właściwej wiedzy ludzie zawsze będą podejmować błędne działania z katastrofalnymi skutkami.

  Ta strona powinna mieć przynajmniej 100 tys wizyt na dzień, a ONR i MW (z tysiącami swoich członków w we wszystkich miastach w Polsce) z łatwością mogłyby rozprowadzić milion ulotek (http://marucha.wordpress.com/ulotka-2/) wśród studentów i co z pewnością skutkowało by wzrostem wiedzy i bardziej racjonalnym zachowaniem (np: przy wyborach, w dyskusjach) i zwiększeniem liczby zwolenników zarówno ONR, MW jak i ruchów narodowych. Sami zresztą przywódcy tych ruchów czytają tą stronę, dlaczego więc nie podejmą działań aby więcej ludzi uświadomić? Niestety, tego ONR i MW nie robią, a zamiast tego uczestniczą w pustych, efekciarskich przedsięwzięciach.

  Innym pozytywnym działaniem jest założenie stron internetowych w językach obcych, np: angielskim, rosyjskim, niemieckim, i prezentowanie tam tłumaczeń wartościowych artykułów (np: tłumaczeń Albina Siwaka o zbrodniach które żydzi popełnili na wschodnich terenach Polski i w ZSRR) które obecnie ukazały się jedynie w języku polskim. Z tą wiedzą my musimy wyjść w świat i nauczyć ich żydach, Polsce, i naszej historii nawet gdy tego nie chcą.

  Ta walka jest globalna i świat musi mieć możliwość dotarcia do naszego punktu widzenia, poglądów, i interpretacji wydarzeń historycznych z tej prostej przyczyny że poglądy, szerzone o Polakach i Polsce przez główne media światowe, są fałszywe a nasza historia została również zafałszowana i jest przedstawiana w świecie przez wrogich nam „historyków” i „publicystów”.

  Tak walka jest walką globalną (bo globaliści działają globalnie napuszczając jedne państwa na drugie) i jeżeli chcemy odzyskać Polskę, siły narodowe muszą zrozumieć że należy prowadzić swoją walkę globalnie. Nie po to Bóg rozproszył Polaków do każdego kraju świata i nie po to jest internet aby nie wykorzystać tych atutów w naszej walce. W każdym kraju jest grupa ludzi dociekliwych która interesuje się, szuka, i docieka pewnych spraw. Tej grupie należy zaprezentować naszą historię, wiedzę i doświadczenie z talmudystami w ich języku.

  99% Żydów w zaborze pruskim określiło się że zawsze popierało Niemców i działało przeciw Polakom. Pisał zresztą o tym Jerzy Robert Nowak. W tym 1% można zakłożyć że 9 na 10 określiło się Polakami z powodów ekonomicznych lub dla szpiegostwa. Tak więc tutaj mamy odpowiedź na pytanie: dlaczego jest konieczna identyfikacja żydów w Polsce. Dlatego ze 99.9% działa przeciw interesom Polaków i Polski. Są to dane historyczne i pochodzą od samych żydów.

  Tak więc, następnym pozytywnym działaniem jest dociekanie kto jest z pochodzenia żydem, i publikowanie tych informacji w necie. Ponieważ Polska została podbita poprzez infiltracje, jedyną metodą obrony jest dociekanie i ujawnianie infiltratorów. I wbrew powszechnej opinii (promowanej przez koła żydowskiej elity), grzebanie w życiorysych jest nie tylko wskazane lecz jest obowiązkiem patriotów. Z różnych źródeł wynika że w Polsce jest być może nawet 4 miliony ukrytych żydów (neofitów, frankistów, litwaków), a po II wojnie światowej sowieci przysłali nawet 250 – 400 tys. dziczy chazarsko-mongolskich żydów.

  Należy przypuszczać że żydzi doskonale orientują się kto jest kto w ruchu narodowym i patriotycznym. My takiej informacji nie posiadamy o naszym wrogu. Dotarcie do tych informacji jest konieczne choćby ze względu na nasze bezpieczeństwo. W przypadku jakieś zawieruchy lub stanu wyjątkowego żydzi wiedzą kim się zająć. I my też musimy wiedzieć. Walka na oślep jest z góry skazana na porażkę.

  W obronie musi uczestniczyć całe społeczeństwo Polskie. Obecnie, można zauważyć że większośc się schowała i ma nadzieję że inni za nich będą walczyć. Inteligencja zupełnie stchórzyła i nie pisze nawet anonimowo tego co, jako swój obowiązek względem reszty narodu, powinna robić. Również duchowieństwo, zupełne stchórzyło. Te grupy społeczne domagają się szacunku od reszty i cieszą się prestiżem w Polskim środowisku. Coś tu jest nie tak. Ci ludzie muszą się opowiedzieć, bo może być tak jak po II wojnie światowej że najwięksi tchórze poszli do komunistów i odgrywali po wojnie największych bohaterów znęcając się często nad tymi co autentycznie byli bohaterami i walczyli w czasie okupacji.

  Tchórz i/lub miernota zawsze będzie nienawidził człowieka z odwagą, wiedzą, umiejętnościami, i doświadczeniem i będzie mu szkodził.

  Należy pomyśleć i rozwinąć system dzięki któremu będzie wiadomo kto jest kto. Jeśli ktoś się boi, to w porządku, ale niech to powie. Niech też powie że jest miernota, to jak nastanie rząd narodowy, to takie osoby się usunie z eksponowanych stanowisk w nauce, edukacji, itd. Należy to zrobić, choćby po to aby było jasne i aby później takie osoby nie mogły odgrywać bohatera tak jak Piłsudski po swojej dezercji z pola walki. Nieujawniony tchórz jest w stanie zrobić wiele podłych rzeczy a nawet „wbić nóż w plecy” w krytycznej sytuacji. Tacy są gorsi niż otwarci wrogowie.

  Nasza inteligencja jest mierna (sprzedajna) lub nie jest nasza. Nie zasługuje więc na szczególne względy ani szacunek. Zwykle ludzie zaczynają głośno krzyczeć i reagować dopiero jak im osobiście zaczyna dziać się krzywda. A najwięcej krzyczą ci, którzy najbardziej byli obojętni na los ogólny społeczeństwa i inne osoby. Zadaniem więc inteligencji jest przewidywać wydarzenia, informować, i podejmować odpowiednie kroki zapobiegawcze. Inteligencja w Polsce od 1990 wogóle nie wypełniła tej powinności względem narodu.

  Niewątpliwie inteligencja i duchowieństwo jest na celowniku sił globalistycznych (wg: talmudu i tak jak to było w czasie II wojny światowej) jako pierwsze do zlikwidowania. Prawdopodobnie wtedy będzie rządać i oczekiwać od narodu aby ich bronić. Bronić ich nie należy. Zasłużyli bowiem na swój los. Należy im jedynie wtedy zadać pytanie: gdzie byli od 1990 roku i czy nie dostrzegali nadchodzącego zagrożenia? Jeśli nie dostrzegali lub stchórzyli, to znaczy że nie są nikomu potrzebni. Należy im wtedy powiedzieć: „bracie/siostro zasłużyłeś na swój los”.

  Przedstawione propozycje (lub tym podobne) działań konstruktywnych z pewnością przyniosą pozytywne efekty w określonym czasie. Zamiast więc uczestniczyć w pustej żydowskiej chucbie siły narodowe powinny skupić się na realizacji tych i tym podobnych postulatów. Chyba że ONR i MW również są zinfiltrowane przez wrogie osoby i/lub wrogą i błędną ideologię?

  Polubienie

 34. Uwaga:
  Wkleilem tekst ktory nie ukazal sie. Prawdopodobnie system zakwalifikowal go do spamu lub kosza na smieci. Moze uda sie go znalezc i umiescic na portalu.

  Polubienie

 35. Świetny komentarz Panie Marku,najlepszy jaki czytałem tutaj i ogólnie na podobnych portalach.Chętnie się z panem skontaktuje i wysłucham pańskich uwag abym mógł się dzielic nimi w swoim gronie studenckim.

  Polubienie

 36. Ad. Student PG,

  Dziekuje. Niestety nie mam obecnie wiele czasu i nie moge wciagnac sie w dyskusje. Napisalem ten artykul tylko po to aby wyjasnic moje wczesniejsze wypowiedzi pod tym tematem. Ale sporo moich wypowiedzi znajduje sie na http://www.marucha.wordpress.com. Mozna je znalezc wpisujac w google: Marek S powiedzia site:marucha.wordpress.com

  Jest tam tez kilka moich artykulow ktore mozna znalezc poprzez wpisanie mojego imienia (Marek S) w wyszukiwarke wordpress’u.

  Polubienie

 37. Ad. Student PG.

  Dziekuje. Niestety nie mam obecnie czasu i nie moge wciagac sie w dyskusje. Ten komentarz napisalem jedynie dla wyjasnienia moich wczesniejszych komentarzy pod tym tematem. Sporo jednak moich wypowiedzi na wiele kwestii mozna znalezc na forum Maruchy, pod marucha.wordpress.com, wpisujac w google „Marek S powiedzia site:marucha.wordpress.com”. Jest tam tez kilka moich artykulow ktore mozna znalezc wpisujac Marek S w wyszukiwarke wordpress’u.

  Jesze raz dziekuje, ale obecnie, po prostu, nie jestem w stanie tym sie zajmowac.

  Polubienie

 38. Ruch Wolność i Godność podkłada młodym kartki wyborcze (na ich stronie internetowej) z listami ugrupowań chętnych przejąć władzę w kraju. Jest tam zdesperowany i sędziwy już Korwin. Ale co powinno zaalarmować patriotyczną prawicę, jest stowarzyszenie Pro Milito (ubecja z WSI).

  Pytałam się organizatora Dnia Gniewu na facebooku, dlaczego akceptują RWiG z Pro Milito, a on na to, że Tomasz Urbaś nie wsparł nikogo im znanego a całe wydarzenie nie jest organizowane przez żadne ugrupowanie polityczne czy stowarzyszenie, które mogą jedynie wesprzeć akcję. Czyli ponoć jest to ruch oddolny.

  Polubienie

 39. Martwi mnie, że pewnie do Dnia Gniewu przyłączą się kibole, którzy wcale nie chcą silnego państwa, ani silnych przedsiębiorstw. Dziś działają po naszej stronie, ale co, jeśli zorientują się, iż sprawa narodowa wymaga wzięcia całego bydła za mordę i obrony porządku prawnego?

  Polubienie

 40. W Polsce nie tylko trzeba zmienić władzę, ale system kontroli władzy. Nigdy nie interesowałem się polityką ale ostatnie 2 lata śledzę tę szopkę , ostatnio oglądałem wykład na temat modelu demokracji w Szwajcarii „demokracja bezpośrednia” może to byłby krok w dobrym kierunku dla Polski.

  Polubienie

 41. To wymagałoby odsunięcia od władzy nie tylko cwaniaków u żłobu, ale i tych w naszych własnych strukturach. Pytanie, czy jesteśmy na to gotowi/e.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s