W tzw. sprawie Zygmunta Baumana i Ruchu Narodowego


Pan Jerzy Ulicki-Rek, Pan M.S. Kaźmierzak,

stanowisko WPS w sprawie zaproszenia Zygmunta Baumana z wykładem na Uniwersytet Wrocławski jasno da się wyczytać z zasadniczego tekstu oraz komentarza Dariusz Kosiura        ( patrz:”Precz z komuną” – hasło nowych Żydów” ).

Dalsze wyjaśnienie znajdziecie Panowie  czytając wpisy na niniejszym portalu poświęcone ocenie procesu powoływania tzw. Ruchu Narodowego oraz ocen tzw. liderów tego Ruchu w osobach m.in.: Artura Zawiszy, Krzysztofa Bosaka, Przemysława Holochera, a także Roberta Winnickiego, który tak bardzo przypadł panu do gustu.

Najkrócej rzecz ujmując- bo postaram się rozwinąć temat wkrótce w szerszym artykule:

wobec krążącego nad Polską i Europą „widma rewolucji” narodowej ( czytaj: antyglobalistycznego, antyżydowskiego procesu rewindykacji zasad i instytucji suwerennych państw i narodów ) żydowskie ośrodki decyzyjne podjęły szereg działań wyprzedzających i ewentualnie amortyzujących siłę i skalę rewindykacji skradzionego majątku i zawłaszczonych praw wolnych narodów.

Jednym z ważniejszych działań prewencyjnych jest wykreować kontrolowane przez Żydów „ruchy narodowe lub patriotyczne” ( najlepiej udaje się to w europejskich krajach katolickich, czyli wg. typologii  F.Konecznego – krajach cywilizacji łacińskiej- takich jak Polska, Węgry, Słowacja, Hiszpania, Portugalia, częściowo Austria, Francja, Włochy i Niemcy), aby stanąć ( za pomocą spreparowanych liderów oraz półprawdziwych, populistycznych haseł i programów) na czele rewolucji narodowych i spróbować powieść zrewolucjonizowane narody w otchłań tzw. „Europy Ojczyzn” – nad którą oczywiście w dalszym ciągu kontrolę winny sprawować żydowskie banki, żydowskie fundacje, zjudaizowany Watykan oraz parasol ” demokracji militarnej” w postaci NATO.

Ta konstrukcja Europy Ojczyzn – w wymiarze środkowo-europejskim – odtwarzać ma koncepcję Międzymorza i deprecjonować zarazem ideę powołania sojuszu państw słowiańskich, mających militarne gwarancje Rosji- suwerennego od zjudaizowanej władzy watykańskiej i anglosasko-żydowskich centrów  bankowych i politycznych – zdolnego skutecznie przeciwstawić się polityce destrukcji państw narodowych w Europie, w tym nie tylko słowiańskich. Stąd zamierzona gra na konflikt słowiańsko- niemiecki, wg. starej zasady divide et impera.

Jednym z pól tej skrótowo przedstawionej „szachownicy” jest powołany w Polsce tzw. „Ruch Narodowy” i tzw. „radykalny, katolicki nacjonalizm – patrz NOP”. Liderzy owych koncesjonowanych środowisk narodowych w Polsce, zamiast przedstawiać alternatywę programową wobec okrągłostołowej mafii powstałej na gruzach PRL

( która była próbą podjętą przez „nacjonalistyczne odchylenie w ramach PZPR” zbudowania silnych ekonomiczno – społecznych podstaw pod suwerenną Polskę w ramach antysyjonistycznego sojuszu państw słowiańskich i szerzej antysyjonistycznego, światowego sojuszu wolnych narodów)

wzywają do krucjaty przeciw „komunie”, przeciw „sowieckiej Rosji”, przeciw „reżimowi Łukaszenki” , a  milczą o źródłach współczesnego kolonializmu ekonomicznego i politycznego[i]. Ci „narodowi liderzy”- jak wyżej wymienieni- bazują na „historycznym epitecie” jaki w postaci tzw. „komuny” wdrukowali w świadomość starszego, ale głównie młodego pokolenia Polaków – twórcy KOR-u, a obecnie środowiska Gazety Wyborczej, Krytyki Politycznej i innych spadkobierców żydowsko-ubeckich namiestników na terenie Polski, umocowanych tutaj przez światowe centra syjonistyczne.

„Komuna” ma być wymazana z pamięci Polków, gdyż jest punktem odniesienia do trwjącej od 25-lecia kradzieży i dewastacji- na niespotykaną w warunkach pokojowych skalę – narodowego majątku Polaków oraz niszczenia ich narodowej kultury i tożsamości.

Jeśli zatem Panowie, panie Jerzy i p. M.S.Kaźmierzak,  tak zachwyceni jesteście elokwencją, demokratyczną kulturą dyskursu, matematyczną ( co jak rozumiem miało by oznaczać logiczną procedurę i empirycznie weryfikowalną treść dyskursu?) oraz samą osobowością R.Winnickiego, to stoimy na zupełnie biegunowych pozycjach w ocenie społeczno-politycznej rzeczywistości Polski i Europy AD 2013

Paweł Ziemiński

__________________________________________________________

[i] Patrz chociażby z najnowszych publikacji: Song Hongbing, Wojna o pieniądz, t.1 i 2., Wyd. Wektory, Wrocław.


Reklamy

29 uwag do wpisu “W tzw. sprawie Zygmunta Baumana i Ruchu Narodowego

 1. Panie Pawle
  Dziekuje za odpowiedz.
  Pozwoli Pan ,ze dodam dwa slowa:
  Pisze Pan:”…a także Roberta Winnickiego, który tak bardzo przypadł panu do gustu.”

  Jesli ta uwaga skierowana jest do mnie spiesze wyjasnic.

  To nie pan Winnicki przypadl mi do gustu ale sposob w jaki pokrzyzowal swoim spokojem i opanowanie prowokacyjne zachowanie osob prowadzacych program ,ktory ogladamy na filmie.
  Zachowanie tych osob wahalao sie od obelg do lekcewazenia i z powrotem.
  Nie wnikam w tym momnecie w czym jest lub czym moglby byc R.Winnicki w tym momencie.
  Moja opinia o jego zachowaniu w tym okreslonym nie przenosi sie na srodowisko narodowe ,ktorego R.Winnicki jest czescia.
  Z mojego punktu widzenia na dole globusa nie widac R.Winnickiego ale Polaka.
  Nie interesuje mnie w tym moomencie jego przynaleznosc polityczna.
  Gdyby TO SAMO I TAK SAMO to co mowi R.Winnicki powiedzieli przedstawiciele PO lub PiS to-bez wzgledu na moja opinie o tych dwoch partiach politycznych -ocenilbym ich tak samo.
  Jak Polak patriota sluchajacy tego co mowia inni Polacy-patrioci.
  To co mowia w tej chwili ,ze hanba jest zapraszanie faceta z zyciorysem Baumana na wyklad w osrodku EDUKACJI NARODOWEJ jest paranoiczny.

  Dlaczego zakladacie panowie jedynie jeden wariant:”Jak to sie stalo ,ze „faszysta” Winnicki zostal zaproszony do rzadowej telewizji” ?

  A moze ktos sie przestraszyl rosnacej swiadomosci narodowej i stara sie na wszelki wypadek osmieszyc jej potencjalnych nawet przywodcow?

  A moze obserwujemy po prostu walke starej zydowkiej mafii z mloda zydowska mafia ,ktora tez by chciala do koryta zanim nie bedzie ono puste?

  Kazdy z tych wariantow jest prawdopodobny.
  Dlaczego nie ?

  Ale w tym momencie nie wazne jest moim zdaniem -biorac pod uwage 3 przedstawione przeze mnie mozliwosci-co kieruje R.Winnickim.
  Wazne jest to co mowi i jak odbierja go mlodzi Polacy.

  A ci mlodzi Polacy mowia wyraznie:”Raz sierpem raz mlodem w czerwona holote” (co swiadczy wyraznie o tym ,ze obecnych wlascicieli Polski uznaja za potomkow tych wczorajszych)

  Jak w takim razie- przypominajac ciaglosc komuny i jej nieprzerwane istnienie – mozna ja jednoczesnie „wymazywac z pamieci: Polakow?

  Komuna” ma być wymazana z pamięci Polków, gdyż jest punktem odniesienia do trwjącego od 25-lecia kradzieży i dewastacji na niespotykaną skalę narodowego majątku Polaków i niszczenia ich narodowej kultury i tożsamości.”

  Moim zdanie ci mlodzi polscy patrioci UTRWALAJA komune , jej role ,cele i metody, w pamieci nastepnego pokolenia.

  Jerzy

  Polubienie

 2. Panie Jerzy, ale jeśli dziś, gdy nam rozkradli i zadłużyli Polskę, pozbawili miliony ludzi pracy i perspektyw na przyszłości tz. liderzy narodowi podsuwają młodym hasło ,,Raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę” to my starzy, którzy podnosiliśmy ten kraj ze zgliszczy wojny a następnie przy głodowych pensjach staraliśmy się go uprzemysłowić i umocnić nasze zachodnie granice czujemy się jakby to zawołanie było wymierzone w nas starych dziadków, niezależnie od tego czy któryś z nas, robotnik, technik, inżynier, był członkiem PZPR czy nie.
  Niech pan zauważy, że nie krzyczą …,unijną hołotę” co mogłoby się odnosić dość jednoznacznie do elit post okrągło stołowych, lecz jakby z nakręcanej przez Gazetę Wyborczą kataryny melodii ,,Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”
  Efektem jak można przypuszczać ma byś skierowanie ostrza na starych dziadków, schorowanych i wymierających emerytów.
  I tu akurat pokażą jednego starego komunistycznego zbrodniarza, którego zaraz wywiozą do Izraela, a głupia otumaniona i wściekła młodzież zacznie wieszać polskich staruszków, którym w młodości zdarzyło się żyć i pracować w czasach gdy Polka zwana dziś pogardliwie PRL-em się odbudowywała i budowała.
  Jest tu coś z tym hasłem na rzeczy, niech mi pan wierzy.
  Zakodować w młodych głowach, że wróg to ja i mnie podobni a nie sitwa z pod znaku KOR

  Polubienie

 3. Panie Jerzy,

  okrzyki „Precz z komuną: oraz „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” nie znamionują rosnącej świadomości narodowej, lecz przeciwnie- jej brak i poddawanie się stereotypom wkładanym w głowy niedouczonej młodzieży przez żydo-komunistycznych suflerów upstrzonych w piórka narodowo-patriotyczne. Cała michnikowszczyzna, UPR-owskie liberalne sekciarstwo, Rydzykowo-PiS-owska sekta smoleńska i najnowszy pseudo Ruch Narodowy są kontrolowane i finansowane przez amerykańsko-żydowskie fundacje i syjonistycznych strategów. Co się tyczy SLD-dowsko – PSL-oweskiej nomenklatury i PO-wsko- Palikotowych nuworyszy, to jest to mieszanina zwykłych postPRL-owskich hipokrytów i najgorszego rodzaju bezideowych konformistów z „elitą” wyhodowaną na amerykańskich uczelniach wyższych i różnego rodzaju „stażach”- finansowanych w obu przypadkach ze środków żydowskich fundacji.

  Letnie „obozy integracyjne” Młodzieży Wszechpolskiej, ONR i NOP, to prawdziwa pralnia młodych głów przez socjotechnicznie wyszkolonych „liderów”. Zerwanie więzi pokoleniowej, brak twórczego przekształcania międzywojennej myśli narodowej i wychowanie w atmosferze bezkrytycznego „antykomunizmu” i „antysowietyzmu” oto cel szkoleń rzekomych kadr „Narodowej Polski”, a tak naprawdę bezbronnej intelektualnie i mentalnie podbitej przez syjonistycznych speakerów- grupy młodych samobójców politycznych.

  Polubienie

 4. „a głupia otumaniona i wściekła młodzież zacznie wieszać polskich staruszków”

  Panie Pawle
  Takie stwierdzenie sugerowaloby ,ze polska mlodziez patriotyczna bedzie wieszac wszystkich staruszkow a jedynym kryterium bedzie metryka urodzenia.
  Moim zdaniem mowimy tu tylko o tych „staruszkach’ ,ktorzy jako mlodziency brali czynny udzial w mordowaniu polskiego podziemia niepodleglosciowego po II wojnie swiatowej .
  A tych staruszkow z czystym sumieniem i bez zadnych najmniejszych wyrzutow tegoz sumienia wieszal bym sam .

  Jerzy

  Polubienie

 5. Kłania się Feliks Koneczny ze swoim podziałem i opisem cywilizacji.
  Historia uczy,że dla niszczenia narodowych wartości była podjęta walka z CYWILIZACJĄ ŁACIŃSKĄ,której Polska stała się bastionem.Oczywiście nie można tego mylić z ocenami krytycznymi dotyczącymi hierarchicznego KrK,który poprzez teologię judeochrześcijanską odchodzi od korzeni rozwoju to jest antycznej kultury greckie (PRAWDA,MIŁOŚĆ i PIĘKNO)j.Pozostawiła po sobie dwa kierunki :
  1.Poznawczy,którego fizycznie doświadczamy
  2.Sztukę greckiego teatru a w nim DRAMAT ODKUPIENIA.

  Polubienie

 6. @Mieczysław S.Kazimierzak

  Czy zechciałby Pan w końcu pokusić się o wnioski płynące z faktu, że nasi wrogowie kształtowani przez niżej stojące (wg klasyfikacji prof.Konecznego) od naszej, łacińskiej, cywilizacje turańską i bizantyjską, osiągnęli znacznie wyższe pozycje polityczne niż Polska, która w tym samym czasie ze swoją “wyżej” stojącą cywilizacją ulega systematycznemu upadkowi i degradacji, co prowadzi wprost do likwidacji nie tylko państwa, ale i narodu?

  W czym tkwi istota tego fenomenu, że lepsze jest w istocie gorsze?

  I czy nie czas na ogólniejszą refleksję, że należy zarzucić nieefektywną politycznie cywilizację łacińską, a przynajmniej jej najbardziej charakterystyczne cechy, jak dominantę religijno-polityczną KK (nie odnoszę się tu do religijnych wierzeń i moralności, a wyłącznie do kwestii politycznej roli KK)?

  Polubienie

 7. Czy Polacy ( słowianie ) są tak głupi, umysłowo i duchowo ubodzy, by ciągle zapożyczać od innych ludów „jakąś” cywilizację – czy to łacińską, bizantyjską, zachodnią etc? Dokąd to Nas doprowadziło i dokąd doprowadzi?

  Polubienie

 8. Przeczytalem uwaznie raz jeszcze caly material zamieszczony powyzej.
  Jest tam-moim zdaniem ocena R.Winnickiego i ruchu narodowego ,ktorym on kieruje ale nie widze nawet jednego slowa ,ktore mowilo by o stanowisku WPS w kwestii zaproszenia Baumana na Uniwersytet Wroclawski.
  Jerzy

  Polubienie

 9. Dla:
  jerzyulickirek „kawa na ławę”

  Stanowisko WPS w sprawie zaproszenia Zygmunta Baumana z wykładem na Uniwersytet Wrocławski jasno da się wyczytać z zasadniczego tekstu oraz komentarza Dariusz Kosiura – patrz:”Precz z komuną” – hasło nowych Żydów”;

  patrz komentarz:
  „Zatem, słuszny skądinąd protest przeciw wykładowi Baumana dotyczył tylko wprowadzania na polską uczelnię starego żydowskiego bandziora, ale przecież wykład tego bandziora promował inny Żyd, R.Dutkiewicz, który rządzi dzisiaj Wrocławiem.”

  Polubienie

 10. A wczoraj było jeszcze straszniej.

  Cennik usług został zatwierdzony przez Arcybiskupstwo Kolonii w 1757 r. Pomimo że, wcześniej już Arcybiskupstwo Kolonii przyznało głównemu katu stałe dochody roczne w wysokości osiemdziesięciu reichstalarów i dwudziestu alb oraz dwudziestu małdratów ziarna i czterech fur drewna, okazało się, te w trakcie wykonywania egzekucji i innych czynności z nimi związanych, a także już po ich wykonaniu, pojawia się tyle nieuzasadnionych i wygórowanych żądań zwrotu jakoby poniesionych dodatkowych kosztów, że stało się to poważnym obciążeniem dla Najwyższego Sądu Arcybiskupa Elektora. Z tej też przyczyny, aby położyć kres owym żądaniom, arcybiskupstwo zmuszone jest wydać następujące rozporządzenie, na mocy którego dla każdej czynności kata ustala się należne wynagrodzenie, którego wysokość podana jest poniżej:

  CENNIK
  (ceny w reichstalarach i albach)
  1.
  Za rozrywanie na ćwierci czterema końmi
  5 rt 26 a

  2.
  Za ćwiartowanie
  4 rt

  3.
  Za sznur niezbędny do tego celu
  1 rt

  4.
  Za rozwieszenie onych ćwierci w czterech rogach rynku. włączając w to cenę sznura, gwoździ i transportu
  5 rt 26 a

  5.
  Za ścięcie i spalenie na stosie, wraz z wszelkimi kosztami
  5 rt 26 a

  6.
  Za sznur niezbędny do tego celu oraz przygotowanie i podpalenie stosu
  2 rt

  7.
  Za uduszenie i spalenie na stosie
  4 rt

  8.
  Za sznur niezbędny do tego celu oraz przygotowanie i podpalenie stosu
  2 rt

  9.
  Za spalenie żywcem
  4 rt

  10.
  Za sznur oraz przygotowanie i podpalenie stosu
  2 rt

  11.
  Za łamanie kołem żywcem
  4 rt

  12.
  Za sznur i łańcuchy niezbędne do tego celu
  2 rt

  13.
  Za zdjęcie ciała przytwierdzonego do koła
  2 rt 52 a

  14.
  Za samo ścięcie
  2 rt 52 a

  15.
  Za sznur niezbędny do tego celu oraz za chustę do przykrycia twarzy
  1 rt

  16.
  Za wykopanie dołu i złożenie w nim ciała
  1 rt 26 a

  17.
  Za ścięcie i rozpięcie ciała na kole
  4 rt

  18.
  Za sznur i łańcuchy niezbędne do tego, a także za chustę
  2 rt

  19.
  Za odrąbanie ręki lub kilku palców i ścięcie; łącznie
  3 rt 26 a

  20.
  Za dodatkowe przy tym piętnowanie rozpalonym żelazem
  1 rt 26 a

  21.
  Za niezbędne do tego sznur i chustę
  1 rt 26 a

  22.
  Za ścięcie i zatknięcie głowy na palu
  3 rt 26 a

  23.
  Za sznur i chustę niezbędne do tego
  1 rt 26 a

  24.
  Za ścięcie, rozpięcie ciała na kole i zatknięcie głowy na palu; łącznie
  5 rt

  25.
  Za niezbędny do tego celu sznur, łańcuchy i chustę
  2 rt

  26.
  Za powieszenie
  2 rt 52 a

  27.
  Za niezbędne do tego sznur, gwoździe i łańcuch
  1 rt 26 a

  28.
  Zanim rozpocznie się egzekucja: za szarpanie przestępcy rozpalonymi do czerwoności szczypcami, niezależnie od wyżej wspomnianej opłaty za powieszenie; każdorazowo
  0 rt 26 a

  29.
  Za całkowite lub częściowe odcięcie języka oraz następujące potem przypalanie warg rozpalonym do czerwoności żelazem
  5 rt

  30.
  Za sznur, szczypce i nóż używane zazwyczaj przy tej okazji
  2 rt

  31.
  Za przybicie gwoździami do szubienicy odciętego języka lub odrąbanej ręki
  1 rt 26 a

  32.
  Jeśli ktoś sam się powiesi, utopi lub w inny sposób pozbawi życia za jego odczepienie i przeniesienie, a także wykopanie dołu, w którym można złożyć zwłoki
  2 rt

  33.
  Za wygnanie człowieka z miasta lub z kraju
  0 rt 52 a

  34.
  Za chłostę w więzieniu, wliczając w to rózgi
  1 rt

  35.
  Za obicie
  0 rt 52 a

  36.
  Za postawienie pod pręgierzem
  0 rt 52 a

  37.
  Za postawienie pod pręgierzem i wychłostanie, wliczając w to sznur i rózgi.
  1 rt 26 a

  38.
  Za postawienie pod pręgierzem, napiętnowanie i wychłostanie, wliczając w to węgle, sznur i rózgi, a także maść używaną przy piętnowaniu
  2 rt

  39.
  Za zbadanie więźnia po napiętnowaniu
  0 rt 20 a

  40.
  Za przystawienie drabiny do szubienicy, bez względu na to, czy tego samego dnia ma być powieszona tylko jedna, czy też więcej osób
  2 rt

  WYNAGRODZENIE ZA TORTURY
  41.
  Za wzbudzenie strachu poprzez okazanie narzędzi tortur
  1 rt

  42.
  Za torturę pierwszego stopnia
  1 rt 26 a

  43.
  Za wyłamanie i zmiażdżenie kciuka
  0 rt 26 a

  44.
  Za torturę drugiego stopnia, włączając w to późniejsze nastawienie stawów oraz cenę maści, której się przy tym używa
  2 rt 26 a

  45.
  jeśli wszelako jakaś osoba zostanie jednocześnie poddana torturom obydwu stopni, kat ma otrzymać zapłatę za obydwa stopnie tortur, nastawianie stawów i maść, za co wszystko należy mu się
  6 rt

  46. Za podróż i wydatki codziennie, za każdy dzień, wyłącznie jednak te dni, w czasie których dokonuje on egzekucji lub torturuje, bez względu na to, czy za dni te ukarany będzie tylko jeden, czy też więcej przestępców
  0 rt 48 a

  47.
  Za wyżywienie dziennie
  1 rt 26 a

  48.
  Za każdego z pomocników dziennie
  0 rt 39 a

  49.
  Za wynajęcie konia wraz ze stajnią i obrokiem dla niego, opłata dzienna
  1 rt 16 a
  50. Jeśli tortury lub egzekucja odbywają się w Kolonii, kat winien otrzymać za wykonane czynności wynagrodzenie według powyższego cennika bez jakichkolwiek dodatków za koszta nadzwyczajne, takie jak podróż, diety, wyżywienie, siano i obrok dla konia, i winien być całkowicie usatysfakcjonowany wspomnianym wynagrodzeniem
  51. Kiedy dokonuje on egzekucji w Melaten i Deutz, otrzymuje dodatkową opłatę za siano dla konia i nic ponadto
  52. Jako że punkty 16, 32 i 40 niniejszego rozporządzenia nakładają się na kompetencje grabarza, przeto grabarz powinien także otrzymywać stosowne wynagrodzenie
  53. Jeśli kat wykonywać będzie swoje rzemiosło dla tych, którzy są bezpośrednimi wasalami arcybiskupstwa lub wasalami tychże wasali, winien on otrzymać wynagrodzenie o jedną trzecią większe od podanego wyżej, a to z przyczyny. że nie dokładają się oni do rocznej pensji, jaka jest mu wypłacana.
  54. Wasale owi mają obowiązek zatrudniać wyłącznie jego, w żadnym wypadku nikogo obcego, bez względu na to jakiego rodzaju egzekucja ma być przeprowadzona
  55. Ponieważ uskarżano się wielokrotnie, że podczas egzekucji, którymi kieruje urzędnik arcybiskupstwa, kat ośmielał się żądać pewnych sum pieniężnych lub jako dodatku do obowiązujących opłat lub zamiast nich, praktyka ta, jako wyraźne nadużycie, ma się raz na zawsze skończyć. Z tego też względu nakazujemy, by wszyscy urzędnicy arcybiskupstwa trzymali się wyżej wymienionych zasad i płacili katu wyłącznie przewidziane niniejszym stawki i nic ponadto; mają oni także każdorazowo rozliczać się z nich i przedstawiać skarbowi arcybiskupa stosowne pokwitowania

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/06/28/franek-ratunku-bij-kto-w-boga-nadjordanskiego-wierzy/

  Polubienie

 11. Na szczegółną uwagę zasługuje data zatwierdzenia powyższego cennika za “usługi” – tortury i egzekucje – wypłacane kościelnemu oprawcy – 1757 rok. A więc nie mroczne średniowiecze, nie wieki ciemne – VI, VII, czy VIII. Nawet nie XII czy XIII wiek. Cennik tortur inkwizycji pochodzi z początku drugiej połowy XVIII wieku – końcówki Oświecenia.
  W rozkwicie CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ

  Polubienie

 12. Panowie…
  Jak to sie ma do sprawy Baumana?
  Ktos moglby odniesc wrazenie ,ze uzywacie metody: „A u was bija Murzynow..” 🙂

  Tym ,ktorzy nie pamietaja tego kawalu z okresu Brezniewa I Laskawego przypomne ,ze taki wlasnie argument byl odpowiedzia na pytanie:”Ile zarabia robotnik w zwiazku sowieckim?”

  jerzy

  Polubienie

 13. MIĘDZY MISTRZEM, UCZNIEM I KATEM

  Wyprzedził już mnie Admin, bo też chciałem zacytować podobny cennik. Bo też mamy tu na widoku chętnego wykonawcę katowskiego zawodu: tak się facio wyedukował na patriotycznych polskich — i katolickich naturalnie — powinnościach…

  Wracając zaś do tematu, to przecież nie jest tak trudno zauważyć, że ten Winnicki to jeszcze przedszkolak. Uchwycił się był kurczowo jednej tezy i bał się od niej oderwać. Tedy Celiński z łatwością mógł odegrać rolę Mistrza i skupić się na celebrowaniu własnego wystąpienia. Jeśli jeszcze dodamy do tego kompotu strwożoną panią redaktor, usiłującą sprostać otrzymanemu zadaniu, to wychodzi z tego jedynie Teatrzyk Piątej Klepki..

  Dlatego, albowiem trzeba się trochę skupić, powinienem zacytować chociaż pierwsze zdania z tekstu powyżej, którego autorem jest paziem. Ale macie przecież Państwo możliwość przeczytania go w całości…

  Polubienie

 14. Ile zarabia robotnik w związku sowieckim?”…
  A prawidłowa odpowiedz winna brzmieć;
  Tyle ile można było zarabiać w kraju po barbarzyńskim zniszczeniu miast wsi i całej gospodarki w wyniku niemieckiej agresji, czyli nie wiele mniej niż robotnik amerykański w Ameryce, która na II Wojnie światowej zarobiła jak nigdy poprzednio.

  Polubienie

 15. Regan podczas spotkania z chińskim przywódcą naskoczył w swoim ,,demokratycznym” stylu na Denga, że więzi w kraju Chińczyków trzymając zamknięte granice, Deng mu odpowiedział lakonicznie pytaniem. -A ile chcecie mieć u siebie chińskich emigrantów, milion, dziesięć milionów?
  I tak w prosty sposób zamknął Reganowi japę.

  Polubienie

 16. O WIESZANIU

  Cennik tak się ma do sprawy Baumana, że ktoś tu chce wieszać staruszków. Ja natomiast, i chyba nie tylko ja, byłbym takim egzekucjom przeciwny. Nawet gdyby chodziło o tak zwyrodniałych morderców jak Wolińska i Różański. A to dlatego, że tzw. sprawiedliwość dziejową tym łatwiej jest wymierzać, gdy możemy zbić na tym akcie jakiś kapitał polityczny.

  Przeszłość Baumana może i powinna być poddana ocenie, ale nie w taki sposób. Sąd kapturowy to zaiste ostatnia instancja, a tam już myśl nie mieszka.

  Polubienie

 17. P.S.

  A jak już jestem przy głosie…to jeszcze i to dodam, że nasza reakcja na głupotę, zło i
  niesprawiedliwość musi się objawić tu i teraz. A nie w dalekiej przyszłości, gdy warunki zezwolą. Wtedy to każdy może być chojrakiem.

  Rozliczanie dziś Baumana z jego ubeckiej przeszłości zdaje mi się zakrywać nasze wyrzuty sumienia, żeśmy generała Fieldorfa nie zdołali uratować…

  Polubienie

 18. KATOLSKIE EGZEKWIE

  Chyba zostaliśmy zauroczeni . Katole jako patryjoci!? Śmiechu warte!

  Dopóki nie wyzwolimy się z jahwicznego nakazu, dopóty nie możemy zacząć istnieć.
  To jest stwierdzenia fundamentalne! A kedy się wyzwolimy, wtedy możemy oczekiwać na łaskę skupienia. Może tej iluminacji nie będziemy umieli oddzielić od naszego istnienia?

  Chyba że kogoś interesuje proces przemiany jego tkanek w nawóz dla robali bez żadnego pożytku dla Rzplitej!

  Polubienie

 19. „Rozliczanie dziś Baumana z jego ubeckiej przeszłości zdaje mi się zakrywać nasze wyrzuty sumienia, żeśmy generała Fieldorfa nie zdołali uratować…”

  Bez komentarza 🙂
  Jerzy

  Polubienie

 20. Ulicki-Reku ja tylko zapytac chcialem dlaczego do tej pory globalsjonisci nie zlikwidowali twego portalu,dumnie nazwanego z buta niemiecka polska walczaca i to gdzie w Australi gdzie zydzi z niemcami dobrze zyja i wspolpracuja podobnie jak w USA ?!
  Ten portal i jego wlasciciele zyja i dziaja w Polsce i jak juz dlugo go czytam predzej daje wiare im a nie tobie z ciekawym zyciorysem i pochodzeniem.
  NO I NIE WYZNAWAJ ,ze tez bys wieszal bedac pewny ze ciebie nie powiesza staruszkowie komunisci !
  To wieszanie to jakies nie polskie i krzyzakami mi zalatuje.

  Polubienie

 21. @ Jerzy Ulicki-Rek

  Nie wiem, czy Szanowny Komentator zauważył pewną charakterystyczną prawidłowość, jaka od pewnego czasu ujawnia się w jego własnych komentarzach?

  Otóż, negatywnej ocenie poddaje takich przyzwoitych Polaków, insynuując jednocześnie ich syjonistyczną prowokację, jak np. prof. K.Jasiewicz – usunięty przez syjonistyczne żydostwo z PAN-u -, a staje w obronie syjonistycznego elementu, który tworzy Polakom Ruch Narodowy.
  Podobnie było w przypadku syjonistycznego agenta M.Delimata, który rozbił narodową inicjatywę WPS, a Szanowny Komentator, jak sam przypomniał (w komentarzu do następnego tekstu), stawał w jego obronie.

  Nie trzeba wielkiej elokwencji, żeby na tej podstawie wyciągnąć odpowiednie wnioski – i zostały one wyciągnięte.

  Każda mistyfikacja, jak np. walka Szanownego Komentatora z mitem holokaustu, w jakimś momencie traci swoje ochronne barwy i wyłazi stara pejsata prowokacja.

  Polubienie

 22. Dariusz Kosiur

  Ciekaw bylem jak dlugo obedzie sie bez personalnego ataku na moja osobe za to jedynie ,ze nie podzielam pogladow WPS i osmielam sie mowic glosno to co mysle.
  W przeciwienstwo do ciebie ja nie mam patentu na nieomylnosc jak rowniez nie mieszam z blotem tych wszystkich ,ktorzy maja inne zdanie niz ja.

  Ty twierdzisz ,ze prof.Jasiewicz jest przyzwoitym Polakiem bo zostal usniety ze swojego stanowiska za to ,ze stwierdzil iz zydzi sami byli winni holokaustowi ,ktory ich spotkal.
  Takie stwierdzenie nie robie jeszcze z tego p.”przyzwoitego Polaka” .
  Ja twierdze ,ze holokaust to mit i moge to udownic wiec ,kazdy kto ow mit oglupiajacy narody popiera w kazdej formie zasluguje moim zdaniem na ostroznosc.
  To ,ze prof.jasiewicz zostal usuniety z pracy za swoje wypowiedzi tez nie swiadczy o tym ,ze jest on „przyzwoitym Polakiem” bo w niedalekiej historii jedni zydzi wieszali innych zydow w walce o wladze.
  Slansky w Czechoslowacji ,zyd piewrwszej wody i komuch numer jeden zostal skazany na kare smierci i powieszony przez swoim wspolplemiencow,konkurentow do wladzy.
  Podobno idac na szafot krzyczal:”Nie tak sie umawialismy”

  Napisales rowniez nie tak dawno:

  „Ale jeśli nawet w całym tym zdarzeniu (z prof. Jasiewiczem) istnieje jakieś drugie dno, nic nie szkodzi, wykorzystajmy je dla siebie, właśnie tak: jednocząc się w poparciu jego osoby przeciw syjonistom – bo najważniejsze jest bycie razem przeciw syjonistom.”

  Zgoda.Tyle tylko ,ze nie zaszkodzi przypomniec ,ze utwalanie mitu holokaustycznego jest na reke tymze syjonistom wlasnie .

  A poniewaz osmielilem sie miec inne zdanie niz niz w zwiazku z tym nie omieszkales dolozyc mi personalnie(podobnie jak zrobiles to w swoim wpisie powyzej) :

  „Upieranie się przy stanowisku, że możemy popierać tylko tych, którzy prezentują zgodne z obiektywną prawdą historyczną stanowisko w kwestii Jedwabnego, a już szczególnie w kwestii holokaustu, jest zamykaniem się w medialnej niszy. Jest skazywaniem samych siebie na eliminację ze społecznego odbioru i nawet na drwiny („wariat od spiskowych teorii”).

  Podejrzewam, że właśnie w taką „niszę dla wariatów” chce nas świadomie wprowadzić Jerzy Ulicki-Rek.
  Mechanizm jego zabiegu będzie skutkował następująco:

  znakomita większość społeczeństwa traktuje żydo-medialne informacje o holokauście jako prawdziwe. Zatem, jeśli ktoś, publicznie stwierdzi, że holokaust to mit, w odbiorze społecznym zostanie potraktowany za co najmniej mało poważną osobę lub za nieszkodliwego wariata. Ale niestety, ta opinia może być później przyklejana przy każdej innej okazji, przy każdym innym temacie, czyli sami siebie wyeliminujemy z politycznej dyskusji, a co gorsza z politycznej działalności – usłyszymy o sobie np. „nie, nie, to nie są poważni ludzie”.
  Rozważając, więc różne metody manipulacji nie można wykluczyć i powyżej przedstawionej.
  Bo jednym z głównych celów syjonistycznych zabiegów manipulacyjnych jest eliminacja ze społecznego odbioru ludzi o poglądach narodowych, nacjonalistów.

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=2&t=20144&hilit=Jerzy+Tatol&start=195

  Nie wiem kto tworzy ruch narodowy ale nie zgadzam sie-bo mam takie prawo -z ocena WPS dotyczaca dwoch konkretnych przypadkow: wypowiedzi R.Winnickiego i Dawida Gaszynskiego. ( https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/07/02/nasz-zydowski-dziennik-i-zydowskie-manipulacje-z-baumanem-w-tle/ )

  Podkreslam raz jeszcze:bo mam takie prawo.

  „Nie trzeba wielkiej elokwencji, żeby na tej podstawie wyciągnąć odpowiednie wnioski – i zostały one wyciągnięte.”
  To sa twoje wlasne wnioski i masz do nich prawo ale to nie ty ale inni ocenia czy twoje wnioski sa sluszne czy nie.

  „Każda mistyfikacja, jak np. walka Szanownego Komentatora z mitem holokaustu, w jakimś momencie traci swoje ochronne barwy i wyłazi stara pejsata prowokacja.”

  Podobnie jak ocenianie „mojej walki” z mitem holokaustcznym ,(ktory stanowi jeden z podstawowych filarow zniewolenia ) jako mistyfikacji jest twoja opinia.

  Ja z kolei czytajac Twoje ataki na ruch narodowy zaczynam sie zastanawiac coraz czesciej o co tu chodzi?
  Nie przedstawiasz zadnych dowodow poza insynuacjami wtedy gdy wyglaszasz swoje poglady i oceny .

  Jednoczesnie w mysl nie-polskiej zasady :”Kto nie z nami ten przeciw nam” mieszasz z blotem wszystkich ,ktorych zbrodnia jest to jedynie ,ze nie akceptuja bezkrytycznie twoich pogladow.

  I to by bylo na tyle.

  Jerzy

  Polubienie

 23. POD PRĘGIERZEM

  Trudno jest mi reagować na każde pana Ulickiego-Reka miny, więc skorzystam ze ściągawki: otóż sztubacki wygłup pana Ulickiego-Reka zdaje się być na tych łamach normą.

  Owóż, ażeby napisać w miarę rozumny komentarz, trzeba się jednak wyzbyć nonszalancji, która zwykle poprzestaje na wzruszeniu ramion i drwiącym uśmieszku.

  Ja nie bez powodu przywołałem los generała Fieldorfa. Przecież wiadomo, jeśli już muszę łopatologicznie, że nikt z nas nie był w stanie odbić Generała z łap ubeckich katów, bo raczej najstarsi tu byli wtedy oseskami albo jeszcze się nie narodzili.
  Ale w narodowej pamięci czas biegnie inaczej! Dlatego przeszłość to jest dziś — że przywołam tutaj naszego pensjonariusza paryskiego przytułku. I właśnie dlatego kontekstu trzeba czasem szukać dość daleko.

  Jakże więc ciężko jest opisać tamtą rzeczywistość, gdy obecny staruszek Bauman był w katowskiej drużynie. ( I chociaż, w co mogę uwierzyć, nie zamordował nikogo osobiście, to jednak ma krew na rękach! )

  Bo gdzież się podziali niezłomni żołnierze generała Emila Fieldorfa?
  Być może odpowiedź na to pytanie może oddać skalę komunistycznego terroru.

  Ale to nie znaczy, że my jesteśmy bez winy!

  P.S.
  Gdyby przyszło mi żyć w tamtych czasach, gdyby to był mój dowódca, nigdy bym go nie opuścił. Przynajmniej tak mi się zdaje. Tymczasem generał Fieldorf został zamordowany przy dźwiękach piosenki Marii Koterbskiej…

  Polubienie

 24. FAKSYMILIE

  Naturalnie — jeszcze raz to podkreślam — nie opuściłbym mojego dowódcy — gdybym jeszcze żył!

  W świetle dokonań intelektualnych Baumana — miałbym marne szanse!
  I ten staruszek jest na tyle przy rozumie, że chce Pogańskiej Polsce cokolwiek powiedzieć?

  Panie Bauman, nie jesteś Ty z naszego kraju! Poradzimy sobie bez Pańskiego intelektu.

  Chyba że Dutkiewicz zaprosi także Pana Ofiary!

  Polubienie

 25. EPILOG

  Wprowadzenie zaś uzbrojonych policyjnych odziałów specjalnych na teren uniwersytetu — jest zbrodnią stanu.

  Ci, którzy tego dokonali, powinni być zakuci w dyby z gołymi dupami przed wrocławskim Ratuszem.
  Chyba wyrażam się jasno?!

  Polubienie

 26. DOROBEK

  Otóż dorobek umysłowy Zygmunta Baumana domaga się zapewne sprawiedliwej oceny. Stąd też tak nagłaśniane występy, gdy inni nawet jednej literki nie mogą zamieścić w oficjalnych przekaziorach.To jest ta dbałość o swobodę wypowiedzi, gdzie pan Bauman pełni funkcję oficera politycznego dla tzw. Nowej Lewicy.
  Więc nic się nie zmieniło. Sędzia Gurowska daje dupy Baumanowi, a cały Naród też ma to w dupie. Ale pod flagą biało-czerwoną!

  I to jest ten cymes!
  Dmowski był zaiste wizjonerem!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s