Platforma Oburzonych


Wrocław, 2.07.2013

 

Witam,

 

Reprezentuję Platformę Oburzonych Pracodawców i Pracowników Polskich. Jestem zdegustowany działaniami komisji trójstronnej.

Uważam, że przedsiębiorców polskich powinny reprezentować osoby i przedstawiciele Firm, którzy prowadzą aktualną działalność gospodarczą i zatrudniają przynajmniej 30 osób w swojej Firmie. To oni najbardziej odczuwają i są dotknięci nieodpowiedzialną polityką rządu. To my, przedsiębiorcy musimy dbać o interes pracowniczy, trzeba pamiętać o tym, że nie wolno zrobić z pracownika niewolnika. Interes zarówno pracodawcy, musi iść wspólnie z interesem pracowniczym. My, Pracodawcy Platformy Oburzonych mówimy wyraźnie: Stop umowom śmieciowym!

Chcemy zatrudniać pracowników na umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony, ale to Państwo Polskie i Rząd Polski ma nam stworzyć takie warunki działalności gospodarczej, by było nas stać na odpowiednie i zadowalające pracownika wynagrodzenie, a jednocześnie wszystkie zobowiązania w stosunku do Państwa.

Nie zgadzamy się z taka polityką, że obce firmy zagraniczne prowadzą działalność gospodarczą na terenie naszego kraju i nie są obwarowane żadnymi przepisami podatkowymi, a Polskie Przedsiębiorstwa od pierwszego dnia założenia firmy są bombardowane potężnymi zobowiązaniami w stosunku do państwa.

Nie może być tak, że my przedsiębiorcy musimy wybierać kolejność zobowiązań, albo płaca pracownika, albo ZUS, albo zobowiązania Urzędu Skarbowego. To wszystko musi iść w jednej linii, to znaczy, ze kontrakty musza być w taki sposób zakontraktowane, że na wyżej wymienione zobowiązania będzie stać polskiego pracodawcę. Niestety w obecnej chwili rząd Polski pomimo kryzysu światowego, swoją zachłannością, doprowadził do patowej sytuacji, gdzie działalność polskich małych i średnich przedsiębiorstw została położona „na łopatki”.

Zbyt dużo w waszych działaniach polityki, a mało działań dla Pracodawców i Pracowników Polskich! Jako przedstawiciel Platformy Oburzonych i Pracowników Polskich mówię STOP takim działaniom.

Domagamy się zaproszenia Naszych przedstawicieli do rozmów w ramach komisji trójstronnej w sprawach nieodzownych dla Pracodawców i Pracowników Polskich. Zawsze uważałem i uważam, ze nic o nas bez nas. Nie może być tak, że reprezentują nas ludzie i korporacje, które nie mają nic wspólnego z prawdziwą działalnością gospodarczą i obecną sytuacją, która funkcjonuje w polskich przedsiębiorstwach. Nie zgadzamy się na takich reprezentantów. Domagamy się szerokiego dialogu ze społeczeństwem, Pracodawcami i Pracownikami Polskimi. To my, Platforma Oburzonych, pokazaliśmy Wam, Panowie rządzący, że w tej Polsce rozgrywa się dramat na najniższych szczeblach życia społecznego. Ci ludzie, wołający o pomoc, zwrócili się do nas, do Ruchu Oburzonych, byśmy podjęli działania i pomogli rozwiązać ich problemy, które tak szeroko i dotkliwie dotyczą naszego społeczeństwa. Gdyby było tak wspaniale w tym kraju, nie powstałby Ruch Oburzonych. Bo dzisiaj na terenie naszej Ojczyzny nawet dziecko w wieku szkolnym jest już oburzone obecną sytuacją i tragedią Narodu Polskiego. Ale Wy, Panowie Rządzący, tego nie czujecie, nie widzicie tych problemów ludzkich, bo macie wspaniałe uposażenia. Nie rozumiecie, albo nie chcecie widzieć tych problemów, ponieważ patrzycie tylko na wasz osobisty lub partyjno-rządowy interes.

Powtarzam, My, Platforma Pracodawców Pracowników Polskich: KONIEC i STOP takim działaniom! Wołamy glosami oddolnej masy, ludzi pracy i przedsiębiorców Polskich. Zacznijmy rozmawiać ludzkim głosem, głosem ludzi pracy, bo oni są największą wartością w tym Narodzie.

Proszę Was, by mój apel do Was nie zakończył się na tym, ze odczytacie go i zostanie wyrzucony do kosza. Proszę Was, zacznijcie myśleć o Narodzie Polskim, bo do tego zostaliście powołani. Samo słowo DIALOG jest wielkim słowem i uważam, że powinno znaleźć się miejsce dla wszystkich przedstawicieli tego Narodu, którzy chcą zmienić oblicze tego kraju.

Kończąc, oczekuję, że weźmiecie sobie Panowie mój apel do serca, bo w przeciwnym razie stanie się tragedia Narodu Polskiego. Panowie, nie doprowadzajcie do tragedii Narodu Polskiego i manifestacji na ulicach, bo to już jest ostateczność. Nie zasłużyliśmy sobie jako Naród Polski i moi Rodacy, których tak ciężko doświadczyła historia, by dziś walczyć o swoje prawa na ulicach. Jest w Naszym Narodzie wiele krzywd, ale Wy Panowie, nie dokładajcie następnych krzywd Naszym Rodakom.

Oczekuję od Was, że wznowicie Wasze rozmowy i otworzycie się Waszymi sercami na wszystkich przedstawicieli Pracowników i Pracodawców Polskich i niech zapanuje w Waszym i Naszym dialogu prawdziwy duch interesu Pracowników i Pracodawców Polskich.

Tego oczekuje od Was Naród Polski i Ojczyzna.

Platforma Oburzonych

Pracodawców i Pracowników Polskich

Piotr Rybak

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Platforma Oburzonych

 1. Proszę Was, by mój apel do Was nie zakończył się na tym, że odczytacie go i zostanie wyrzucony do kosza.” (cytat z listu pana Piotra Rybaka)

  Doceniam nie tylko głos Platformy Oburzonych Pracodawców i Pracowników Polskich, reprezentowany tu przez pana Piotra Rybaka, doceniam także Państwa wiedzę i wysiłek zawodowy oraz zaangażowanie tak w sprawy gospodarcze jak i polityczne naszego kraju.
  Dobrze, że tu, na stronie WPS, pojawił się głos polskich przedsiębiorców, reprezentantów polskiej klasy średniej. Dobrze, że mogą spotkać się wiedza i niewątpliwy talent przedsiębiorców, zawodowców w swojej dziedzinie, z przedstawicielami nie tyle polityki, ile politycznego myślenia, myślenia narodowego o całokształcie polityki kraju.
  Razem reprezentujemy to, co przy wspólnym wysiłku może powstrzymać regres naszego Państwa i Narodu we wszystkich sferach ich funkcjonowania i wprowadzić Polskę na drogę autentycznego rozwoju. To jest zadnie trudne i czasochłonne, ponieważ wymaga odbudowy narodowej, politycznej świadomości Polaków. I nie odmienimy Polski w inny sposób, jakąś drogą na skróty. To jest jeden z ostatnich momentów, gdy jeszcze istnieje, gdy jeszcze trwa polska klasa średnia – nieliczni polscy przedsiębiorcy, którzy mogą udzielić wsparcia takiej właśnie inicjatywie: odbudowie narodowej, politycznej świadomości Polaków. To jest właśnie ta praca, którą możemy skutecznie wykonać razem – ale niestety, prawda jest brutalna: nie ma polityki bez pieniędzy.
  Doświadczenie dwudziestu lat uczy, że tej polityki nie zrobią ani sami przedsiębiorcy, ani ci, którzy bez kapitałowego wsparcia próbują powstrzymać niszczenie naszego Państwa i Narodu.

  Wielu z nas sądzi, że ludzie sprawujący w Polsce władzę to często nieudacznicy, karierowicze, osoby bez kompetencji lub, że do najważniejszych decydentów nie docierają głosy z dołu, od ludzi pracy, od przedsiębiorców, że w następnych wyborach trzeba się zjednoczyć i wybrać tych, którzy głoszą hasła poprawy sytuacji gospodarczej i materialnej itd., itp. W takim błędnym myśleniu trwamy od 1989r., a kraj popada w coraz większą ruinę.

  Przeciętny obywatel nie posiada ekonomicznej wiedzy i nie zauważa, że żaden polityk, żadna partia nie porusza najistotniejszej kwestii dla funkcjonowania całego organizmu państwa: system bankowy powinien być własnością narodową – państwową, niezależną politykę pieniężną musi prowadzić rząd, a cały system finansowy nie może nigdy podlegać światowej żydowskiej finansjerze. Jeśli ten warunek nie pojawi się w politycznym programie i nie będzie spełniony, wtedy tracą sens jakiekolwiek rozmowy o polityce i gospodarce.

  Niestety, kolejna brutalna prawda jest taka, że mamy w Polsce rządy (chodzi o całe zaplecze doradcze, lobbingowe itd.) wybitnych fachowców, ale realizujących program wyniszczania wszystkich sił wytwórczych Narodu, łącznie z samym Narodem. Polska znajduje się pod okupacją światowej finansjery Zachodu i nie ma najmniejszego znaczenia, jaki rząd zostanie wyłoniony po kolejnych „wyborach” Polaków – i tak będzie realizowana cały czas ta sama polityka pod dyktando imperialistycznych zbrodniarzy.

  Zatem, mijają się z celem jakiekolwiek postulaty, prośby, zaproszenia do rozmów, adresowane do rządzących. Z wrogiem, z okupantem, nie dyskutuje się.

  Naszym celem winna być samoorganizacja Narodu i wypracowanie sposobu oraz wybór właściwego politycznego momentu dla przejęcia władzy przez przedstawicieli Narodu Polskiego.
  O tym trzeba myśleć już dzisiaj, ponieważ system żydowskiego kapitalizmu i zachodniej „demokracji” pogrąża się w zapaści i ich koniec jest coraz bliższy – używając przenośni można powiedzieć, że zbliżamy się do analogicznej sytuacji jak w 1918r., ale tym razem nie jesteśmy na taką okazję przygotowani.

  Dariusz Kosiur

  Polubienie

 2. Pingback: Polski kapitał i polska narodowa myśl polityczna – wspólne działanie | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s