Prywatny list w związku z 90 rocznicą urodzin gen.Wojciecha Jaruzelskiego


Szanowny Panie Pawle.

Sezon urlopowy, a w stolicy manifestacje. Jest taka grupa nazywająca siebie narodowcami, dla których każda okazja jest dobra, by wykrzyczeć swoją nienawiść wobec innych. Demokracja pozwala / no może nie wszystkim / na manifestowanie swoich poglądów, ale dlaczego musimy być świadkami chamstwa i nienawiści.

Ludzie mają prawo / podobno / do swoich poglądów, więc czym się różni semita od komunisty? Często tak bywa, że jest to ta sama osoba, a wówczas ataki są jakby mniejsze, niż w przypadku, gdy mamy do czynienia z wyznawcą materializmu, a jednocześnie człowieka kiedyś ochrzczonego, a przez zawirowania wojenne rzuconego w ramiona wrogiej naszemu krajowi ideologii. Gdy jednak swego czasu, taki filozof o nazwisku Kołakowski, który przez ćwierć wieku bałamucił polską młodzież, uznał pod koniec życia, że błądził w swoich poglądach, to mu po śmierci znaleziono na Powązkach miejsce w alei zasłużonych. Ale on był pochodzenia semickiego, chociaż również ochrzczony.

Wojciech Jaruzelski-a o nim piszę- jak każdy człowiek w jego wieku ma prawo do obchodzenia swojego jubileuszu. Mam krytyczny stosunek do wielu jego decyzji i działań, ale nigdy nie będę go oceniał jednostronnie, chociaż mam wiele uzasadnionych powodów. Natura sprawiła, że dożył 90 lat. Trzeba przyznać, że piękny wiek. Z pół godziny rozpoczyna się ta impreza w hotelu naprzeciw moich okien, więc goście / z zaproszeniami / chyłkiem i wyprostowani, zahaczając o nielicznych  dziennikarzy, walą do kamer z wywiadem, by zaznaczyć swój ślad w dniu dzisiejszym lub wjeżdżający do podziemi hotelu, by ich nie zobaczyć, stawiają się przed oblicze dzisiejszego bohatera.  Popatrzę na to z balkonu. Kto to finansuje i czy nie szkoda takich pieniędzy? Po co Jaruzelskiemu taka feta? Policja pilnuje, a gniewni młodzi rozwijają jakieś głośniki, by potęgować swoje niezadowolone głosy. Policjanci w nocy spali i nie pilnowali naszych domów, ale teraz w pełnym rynsztunku stawili się przed hotelem. Właściwie nic się nie dzieje, każdy zamierza robić swoje, jedni będą się bawić, a inni chcą pokazać światu jacy oni są pełni chamstwa i nienawiści.

Źle się jednak  dzieje, że młodzi ludzie napompowani przez wytrawnych graczy politycznych poglądową nienawiścią są zapraszani do mediów, gdzie mogą okazać cały swój „kunszt” chamstwa i nienawiści, które są podobne do tych uczuć, jakie towarzyszyły Ukraińcom w czasie pamiętnej rzezi na Wołyniu. Przecież, gdyby dziś dać tym młodym ludziom / chyba zwą się narodowcami / siekiery i widły, to oni tych wszystkich byłych członków PZPR w ciągu jednej nocy wysłaliby na tamten świat, a Jaruzelskiemu, to wymyśliliby te typowe ukraińskie formy znęcania się. Może, to zbyt ostre co powiedziałem, ale jak wczoraj patrzyłem na takiego gówniarza, który siedział w  programie z Czarzastym, to takie odniosłem wrażenie. Gdy on publicznie nazywał Jaruzelskiego „czerwona gnidą”, to kim on jest i czego można się po nim spodziewać. Podziwiałem Czarzastego, że nie wyszedł z tego programu na znak protestu, przeciwko szerzeniu nienawiści w polskich mediach.
A dziś w ramach protestu śpiewali, że zamiast liści będą wisieć komuniści.

Zupełnie zmieniłem zdanie o tym ruchu. To są niebezpieczni idioci.

 

Oczywiście ekipa pana generała WJ sama doprowadziła do tego, że następcy udają, że oni sami sobie wywalczyli tę wolność, a swoich przeciwników, jak za czasów hord mongolskich mają prawo wbijać na pal. Przecież towarzysze WJ powinni wiedzieć, że na układy z Gieremkami, Kuroniami, Michnikami i Mazowieckimi nie można iść.

Ostatnia wojna nie nauczyła Polaków – a powinna była nauczyć Polaków, że ci, co tak potrzebowali ochrony i obrony, po uzyskaniu niepodległości zamieniają  się w katów. Czy on nie zapamiętał tych lat powojennych? Teraz to potomkowie tamtych, podziękowali mu za oddaną władzę. I będą tak dziękować i po śmierci, ponieważ jest to ideologia, wokół której zbierają swoich zwolenników.

W gazetach oglądam te artykuły, ale to trzeba było przeciąć zaraz w 1989 roku, a teraz trzeba tylko mieć coraz grubszą skórę, by nie bolało od kolejnych razów, których te same środowiska nie będą skąpić. Jeżeli jednak pokazałby się taki atak nienawiści przeciwko Romom lub Semitom, byłby ścigany z urzędu , to nie wiem, dlaczego wolno to bezkarnie czynić wobec tzw. komunistów. To jest też nawoływanie do nienawiści. Trzeba działać zgodnie z prawem, jeżeli były przestępstwa, to trzeba je osądzić, a nie udawać i ciągle gonić króliczka i jednocześnie powodować u młodych uczucie zemsty i chęć natychmiastowego srogiego odwetu.

 

Dzisiejszy dzień, to spotkanie z okazji rocznicy urodzin WJ,  to taki protest uczestników tej imprezy przeciwko tej nagonce, więc niech wbrew tym krzykom się bawią. Tylko, czy zamiast uciekać przed tajniakami z UB, nie przyjdzie czas ucieczki przed nienawiścią młodego pokolenia. Oni przecież wyrośli na moich oczach, ale takiego uczucia pogardy i poniżania, jak zobaczyłem w tym młodym człowieku i słyszę w śpiewie i skandowanych hasłach, to nie przypuszczałem, ze to nastąpi.

Widziałem reżysera Kutza, który wchodził na to spotkanie. To miedzy innymi on swoimi wystąpieniami dał grunt pod takie pokolenie.

Gazeta Polska zorganizowała ten protest. Dwa transparenty, 10 osób i dwie piosenki ciągle powtarzane. Żeby Polska była Polską- w wykonaniu Pietrzaka i przerobione Wozy kolorowe ze słowami anty. Nawet manifestacji nie byli w stanie zrobić. Było też kilku dziennikarzy, więc zobaczymy, co nagrali. Są takie media, które z niczego robią tłumy i odwrotnie.

Upal srogi. Siedzę w domu i wykonuję tylko ograniczone ruchy. Nie czekam na deszcz, bo on bywa w różnym wydaniu jeszcze gorszy.

Czy to pokolenie ma nas zastąpić?

Pozdrawiam

 

JL

Reklamy

46 uwag do wpisu “Prywatny list w związku z 90 rocznicą urodzin gen.Wojciecha Jaruzelskiego

 1. Panie Paziem:
  Tym goracym glowom od protestow pko Generalowi Jaruzelskiemu, bez wzgledu, kto je nadmuchal, a takich jest duzo i nie bez racji, trzeba wylozyc, ze gdyby nie Generala dalekosiezna wizja, nie mial bym tu nic do powiedzenia. Otoz natchnal mnie do walki o POLSKA REDUTE NAD PACYFIKIEM zwalczana dzielnie przez jego nastepcow idacych w sukurs wrogom Polski nad tymze Pacifikiem, co w koncu doprowadzilo do znalezienia sie REDUTY w Okregowym Sadzie w Warszawie, od dwoch lat niewiedzacym co z tym fantem zrobic. Z pozdrowieniem – Wieslaw Czajkowski, w_czajkowski@yahoo.com albo, gdy ten adres zgasnie, nieco skomplikowany: w_ czajkowski(zabka)yahoo.comj

  Polubienie

 2. LIST

  Ten list powyżej, to gorące emocje.

  Ja tak może powiem:

  W roku wprowadzenia stanu wojennego znienawidziłem generała Jaruzelskiego.
  A to także dlatego, że nie sprostał on, wedle mojego ówczesnego wyobrażenia moim oczekiwaniom.
  Dzisiaj nie ma we mnie śladu tamtych emocji.
  Generał Jaruzelski zasługuje na moją uwagę!

  Zdrowia życzę, Panie Wojciechu…

  Polubienie

 3. SUPLEMENT

  Nie, ja nigdzie nie powiedziałem, że postać Generała jest kryształowa.
  Ale, jeśli nawet żołnierz Rzplitej bawi się w politykę, to musi też przyjąć na siebie odium win i zaniechań.

  Inna rzecz, czy w każdych okolicznościach przyrody ten postulat nie zalatuje zdechłą rybą?…

  Polubienie

 4. Ci co protestują powszechnie uznawane prywatnie święto każdego człowieka na Ziemi a na dodatek opluwają jego gości nie zasługują na taką samą celebrację swojego dnia narodzin. Kto tak strasznie okaleczył tych ludzi ze świadomości? I dlaczego Oni dali się tak okaleczyć bezkarnie?

  Polubienie

 5. polska młodzież jest wychowywana w szkołach i na lekcjach religii, że komuna jest zła i już. Nie biorą krytycznie do głowy, że za studia trzeba słono płacić a póżniej nie mieć pracy ,na emeryturę czekać na razie 67 lat itd.ża komuny tego nie było.

  Polubienie

 6. Psy szczekają karawana marksizmu bez Boga i bez Ojczyzny jedzie dalej.Zostały wypełniony postanowienia „moskiewskiego zakonu”,którego zakładnikiem przemian systemowych w Polsce był Wojciech Jaruzelski.
  Kluczową rolę w aktorskiej grze odegrał Aleksander Kwaśniewski,który jako prezydent „Oszust” zawarł braterstwo broni z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
  O strategii moskiewskiego zakonu rąbka tajemnicy ujawnia Władimir Bukowski.Aktualny jest słownik Bertranda Russella dla komunizmu.Aby psychologicznie zrozumieć mesjasza Karola Marksa trzeba go tylko dostosować do globalizmu.

  Polubienie

 7. Po epoce Gierka zabrakło polityka zdolnego do zreformowania państwa.
  Gdyby ówczesny model gospodarczy został poszerzony o gospodarkę rynkową i prywatną bez niszczenia sektora państwowego, nasza pozycja w świecie byłaby bez porównania wyższa od dzisiejszej.
  Mielibyśmy wysoki standard życia, pełną suwerenność i wszystkie zdobycze socjalne tamtych lat.
  Jaruzelski okazał się niezdolny do przeprowadzenia reform, zachował się jak żołnierz który zaczął wojować, przegrał wojnę i oddał Polskę na pastwę jej wrogów.
  Stąd można mieć dla niego jedynie pogardę.
  Natomiast co do tych młodych ,,narodowych antykomunistów”, są tacy jaki ich zaprogramowali ci co niszczyli nam kraj pod hasłem restrukturyzacji i prywatyzacji.
  To nie narodowcy, to raczej źle maskowane bojówki obecnego systemu

  Polubienie

 8. Byłem żołnierzem Generała W.J.
  Wówczas i wojsko, w tym rezerwa (mimo przedłużenia służby) i większą znamienitą część Narodu miał W.J. za sobą. Nie wykorzystał tego i to jego błąd a nasza, dziś przegrana. Solidarność była wypalona (wiem coś o tym od ojca, który był członkiem i jej założycielem na Warmii i Mazurach. Ludzie mieli dość, byli zmęczeni, chcieli stabilizacji. Wiedzieli też, o tym judasze z zachodu, stad naciski ( w tym Watykanu) do podżegania. Gdyby Generał wytrzymał jeszcze z pół roku po solidarności pozostało by wspomnienie.
  A co do klasy, kultury i honoru Generała, to życzę takich postaw jaką reprezentuje Generał Jaruzelski, wszystkim politykom i żołnierzom, bo obecnie to mamy rządzące Nami bydło bez honoru i ambicji.

  Polubienie

 9. Geniuszem nie był, był raczej słabego charakteru. Miał doskonały przykład przechodzenia z gospodarki komunistycznej na kapitalistyczną jaką realizował w Chinach Teng siao ping (Deng po ang.) Jako szef państwa i szef wszystkich służb powinien się orientować co jest grane. Mógł sięgać po wzorce skandynawskie, szwajcarskie. Mógł w końcu już jako prezydent doprowadzić w krótkim czasie do całkowitej kompromitacji KOR-u i takich ludzi jak Michnik, Kuroń, Mazowiecki, Balcerowicz i inni.
  Cóż że miał honor, uczciwość, osobistą kulturę. Od głowy państwa oczekuje się innych przymiotów, twardego charakteru, rozumu, dobrze wybranej drogi rozwoju państwa.
  Popatrzmy jak sobie radzi Łukaszenka, jak wielką klasę polityczną sobą reprezentuje, jak [potrafi sterować gospodarką.
  Przy nim Jaruzelski jest tylko jak ołowiany żołnierzyk.
  Zniszczona polska gospodarka, miliony ludzi którzy stracili pracę, często dom i rodziny to jego zasługa, dopiero w drugiej kolejności tych którzy po nim nastali.
  To on dopuścił ich do rządzenia.
  I to należy uznać za fakt.
  Jak kiedyś napisał ,,opolczyk”, za to winien być sądzony, nie za stan wojenny.

  Polubienie

 10. Oczywiście ma prawo do obchodzenia swoich urodzin, ale byłoby bardziej rozsądnie nie afiszować się z tym publicznie, nie fetować tego z pompą.

  Polubienie

 11. Co za komunistyczny bełkot. Dzisiaj już tylko syjonisci bronią komunizmu. Broniąc WJ stajecie po stronie waszego kolegi A. Michnika. Tyle mam do powiedzenia.

  Polubienie

 12. A GDZIE WY WSZYSCY MEDRKOWIE I PATRIOCI BYLI GDY DOKONYWANO KOLEJNEGO ROZBIORU POLSKI ?
  GDY PODSTAWIANO WAM KONIE SOLDARNOZDRADY I NAWET RZYM WAS TUMANIL !
  CZY POMOGLISCIE GENERALOWI JARUELSKIEMU I WOJSKU POLSKIEMU PRZECIWSTAWIC SIE NASZYM ODWIECZNYM WROGOM KTORZY WZIELI WAS NA KOROWSKI LEP ?
  NIKT NAM WOJSKU NIE POMOGL I SAMI SOBIE WY TEZ NIE POMOGLISCIE !
  MALO TEGO ODDALISCIE WSZYSTKO OBCYM I TO Z ZAPIJACZONYMI GLOWAMI BO BROWAREM WAS PODLANO I INNYMI OCHLAPAMI ORAZ WSZELKIM SWINSYWEM !!!
  Chlejcie dalej rzygajcie na abstynenta Jaruzelskiego,bo on wam rozkradl Polske.
  DZIEKI TEMU DZISIEJSZEMU JUBILATOWI NIE ODBYLA SIE POLSKA REWOLUCJA ZAPLAWANA PRZEZ TYCH KTORZY RZADXILI I NADAL RZADZA SWIATEM I CZYNIA REWOLTY !!!!!!!!

  ZYJ NAM GENERALE STO LAT I NADAL UWAZAJ NA ZDRAJCOW I FARYZESZY !

  Polubienie

 13. A wam mlodym dopisze:
  NIE DAJCIE SIE TUMANIC Z WIELU STRON i na rozne sposoby !
  Rozmawiajcie z zywa histria, zywymi,ludzmi,ktorzy jeszcze zyja i potrafia rozpoznac KTO JEST KTO i JAKIE MA CELE.
  Nie dajcie sie zadnej propagandzie,kierujcie sie uczciwoscia, prawda i CZYNIENIEM DOBRA !
  ZYJEMY DZIS W CYWILIZACJI KLAMSTWA I SMIERC, BADZCIE CZUJNI , JEDNOCZCIE SIE W OBRONIE POLSKI I POLAKOW , BOWIEM WROG JUZ NAS OKUPUJE , NIEWOLI I MORDUJE !!!
  ZGLASZJCIE SIE DO OBRONY POLSKI !

  Polubienie

 14. Źle by to świadczyło o żołnierzu, czy oficerze który nie broniłby swojego dowódcy.

  Jednakże ja, cywil, zadaję sobie proste i podstawowe pytanie.
  Kto patronował i uczestniczył w grabieży i niszczeniu Polski, tragedii wielu milionów Polaków, także tych których zmuszono ekonomicznie do emigracji?
  Czy nie byli to Mazowiecki, Kuroń, Michnik, Geremek, Wałęsa?
  Kto im przy tym stole oddał władzę?
  Czy nie był to generał Jaruzelski ?
  Czy można zatem darzyć go szacunkiem?

  Polubienie

 15. Słuszna uwaga Admin. Szlachta jerozolimska przeszła suchą nogą z jednej władzy do drugiej, bo Jaruzel i Kiszczak podzielili się nią w zamian za zainstalowanie się w nowym systemie i za grubą kreskę. Utworzył on pomost dla tych żydowskich świniopasów, wykorzystując do tego pożytecznych idiotów, jak Wałęsa, który do dzisiaj nie zdaje sobie sprawy do czego służył. Tak na prawdę obie strony okrągłego stołu to były nogi tego samego żyda. I na koniec pytanie: Czy człowiek honoru pije wódkę ze zdrajcami i bandytami Polski takimi jak: Mazowiecki, Kuroń, Michnik, Wałęsa (czytaj: Magdalenka)? Jaruzelski pił, i do dnia dzisiejszego jego kac odbija się na zdrowiu narodu.

  Polubienie

 16. Ludzie, czy Wy nie rozumiecie, że właśnie dlatego Jaruzelski oddał władzę by nie doszło do zaplanowanego rozlewu polskiej krwi. Tak, to jego błąd, ale czy na pewno?. Solidarność i jej poplecznicy (zachód i watykan) szykowali się do zbrojnej konfrontacji. Skąd wiem? – Od członków solidarności. A co do picia przez Jaruzelskiego to nie wypisywać głupot bo tak jak kolega Augustyn P. napisał był abstynentem. Jeżeli, kogoś bym tu obwiniał szczególnie to tylko zdrajcę Kiszczaka, Urbana, Kwaśniewskiego, itp. cieci zachodu.

  Polubienie

 17. Ad vocem:
  Do wyznawców kultu św. Jaruzela (nie mylić z osobami trzeźwo patrzącymi na jego dokonania). Pozwolę sobie zacytować kilka zdań tego „wybitnego” męża stanu i bohatera narodowego Izraela (współdziałał z żydami w emigracji, zasiedlaniu i okupowaniu Palestyny). Oto kilka cytatów:
  „Zadaniem bojówek terrorystycznych miała być bezkompromisowa walka z obecnym ustrojem demokratycznym oraz terroryzowanie i zabójstwa działaczy partii demokratycznych oraz UB i MO, rabowanie pieniędzy w instytucjach państwowych i spółdzielczych, rabowanie broni oraz prowadzenie wszelkimi możliwymi środkami walki i propagandy przeciw demokratycznej Państwowości Polskiej z jej przedstawicielami” (Bohater Izraela WJ o NSZ i WIN (organizacjach walczących o wolną Polskę z okupantem niemieckim i radzieckim)

  „Kadra oddana jest sprawie budownictwa socjalizmu i przyjaźni dla potężnej twierdzy pokoju ZSRR. W szkole w widoczny sposób wśród całego stanu osobowego wzrosło przywiązanie i zrozumienie roli PZPR oraz umocnienie miłości do WKP(b) i wodza postępowej ludzkości Generalissimusa Stalina” (Wybitny Transfer z Izraela po inspekcji w Oficerskiej Szkole Łączności Przewodowej w Sieradzu – napisał w raporcie)

  „Co wiecie o odchyleniu prawicowym Gomułki, Kliszki i Spychalskiego ujawnionym na III Plenum KC PZPR?” (Izraelski Patriota i jedno z jego pytań, jakie zadawał na egzaminach podchorążym). A podobno, według osób znających realia i politykę PRL, to właśnie sekretarz Gomułka był bodajże najbardziej narodowo nastawionym przywódcą Państwa Polskiego po ’56r. do dnia dzisiejszego.

  Na koniec pragnę przypomnieć, a za co często stawia się pomniki Jaruzelowi, że przyczynił się do czystki antyżydowskiej z ’68. Otóż były to tylko przepychanki wewnątrzpartyjne. Gomułka reprezentujący część narodową PZPR zwalczał żydowskich bandytów, głoszących internacjonalizm, antypolskich zbrodniarzy np. środowisko osobników tworzących późniejsze
  s-KOR-wysyństwo, m.in. Michnik itp. Ci stepowi pasterze kóz sami pragnęli opuścić Polskę i przeprowadzić się do USA i Izraela, a w czym wykorzystali te przepychanki do realizacji własnych celów. Wojciech Szalom Jaruzelski mógł co najwyżej być instrumentem-przepustką do przeprowadzki na zachód szlachty żydowskiej. To właśnie w tamtych czasach ogromna liczba „squrwiałych przesiedleńców-emigrantów” była zbrodniarzami i ludobójcami narodu polskiego sprzed ’56r., a dziś wygrzewających się na plażach Tel-Avivu czy Miami. Pozdrawiam Adminów, a w szczególności Pana dr Ziemińskiego – bardzo mądre i dające do myślenia wystąpienie na Kongresie Ruchu Narodowego. Ps. sama młodzież tworząca ruch to aktyw z uczciwymi zamiarami, czego nie można powiedzieć o ich przywódcach takich jak np. Zawisza

  Polubienie

 18. @ wojtas

  Co prawda, to prawda. Sam mam kilka przemówień Jaruzelskiego z czasów stanu wojennego i on tam mówi rzeczy straszne. Trudno też nie zgodzić się, że Jaruzelski zmarnował wiele, bo zapewne zabrakło mu kilku cech koniecznych do rozwiązania takich dylematów. Ale trzeba też pamiętać, z jak poszatkowaną społeczną tożsamością miał wówczas do czynienia.
  Natomiast spychanie na niego wszelkich win, wydaje mi się uspokajaniem naszych sumień.

  @ chor1959orszanski

  Ale przecież Kiszczak był najbardziej zaufanym człowiekiem Jaruzelskiego. Dlatego właśnie został szefem MSW. Jak więc Pan wytłumaczy tę sprzeczność, skoro Pan tytułuje go zdrajcą?

  Polubienie

 19. Tak jak Kiszczak był przyjacielem Jaruzelskiego tak i Jaruzelski Kiszczaka. To były realia tamtych dni i inaczej być nie mogło. A czy Kaczyńscy, Wałęsa, Michnik i Tusk nie byli lub nie są „przyjaciółmi”?. I jeszcze do Pana Woytas – otóż , nie mam zamiaru gloryfikować Jaruzelskiego lub Go usprawiedliwiać, staram się jedynie, zrozumieć motywy Jego działania, brak konsekwencji w realizacji założonych celów itp. Co przeważyło, że uległ i oddał Polskę pod panowanie żydostwa.

  Polubienie

 20. …dlatego właśnie napisałem „Do wyznawców kultu św. Jaruzela (nie mylić z osobami trzeźwo patrzącymi na jego dokonania). I właśnie do Pana, Panie chor1959orszans był ten odnośnik wzięty w nawias. Pana ocena wydarzeń tamtych lat pozostawia miejsce do dyskusji, co do motywów decyzji generała, i to szanuję. Pozdrawiam.

  Polubienie

 21. Możecie się wszyscy popbrażać ale jeżeli z powodu urodzin generała do, których obchodów ma naturalne prawo a Wam nic do tego, jesteście skończoną bandą zawistnych i NIEPRODUKTYWNYCH demagogów. Wstyd i to wielki, zajmijcie się losem umierającej Ojczyzny a nie urodzinową uroczystością i to na dodatek nie swoją w roli niezaproszonych gości. Ojczyzną konającą się zajmijcie.

  Polubienie

 22. Tak !
  WSTYDZMY SIE DZISIAJ WSZYSCY !!!
  Ze nie potrafismy POLSKI OBRONIC GDY JA ROZBIERANO I NIA KUPCZONO !
  Dzis wine przypisujemy przypisuja gen. JARUZELSKIEMU i czynia to ci,ktorych nie ceche nazwac dosadnie ale napisze,ze maja blade pojecie o polityce i zarzadzaniu panstwem i narodem.
  Czy wyobrazacie sobie WY OSKARZYCIELE I KRYTYCY co moze jeden a nawet pieciu zrobic pod naciskiem MOCARZY SWIATOWYCH ???
  Wstawcie sie w ich role i napiszcie nam co wy byscie uczynili SPRAWIEDLIWI .
  MADRZY WYBIORA NAJMNIEJSZE ZLO .
  Glupcy pojda jak stado baranow i owiec.
  ZDRAJCY WYBIORA WLASNE KORZYSCI !
  A FARYZEUSZE POJDA ZA SILNIEJSZYMI I BEDA PLUC NA UCZCIWYCH !
  Teraz wstawcie sie w poszczegolne role aktorow tego SPALONEGO TEATRU o nazwie POLSKA,wezcie kamienie w rece i bijcie wg.wlasnego wyboru w winowajcow lat 80-tych po dzien dzisiejszy.
  Na koniec spojrzcie we wlasne sumienia i ocencie wlasne drogi zyciowe z cytowaniem tego co dobre a co zle bylo w waszym zyciu,lacznie z belka i zdblem w oku !

  BOG A NIE CZLOWIEK WSZYSTKICH ROZGRZESZY !!!

  AMEN

  Polubienie

 23. Wielcy wodzowie kilku ( nastu maximum ) osobowych organizacji w ilości ponad tysiąca, mających jeden cel Wolną Polskę nie mogą stworzyć jednej masowej organizqacji, która byłaby siłą zdolną do objęcia władzy nawet w zarysie nie potrafią przedstawić formy zorganizowania i odtworzenia Państwa mając aspiracje do objęcia kierowniczych stanowisk w Adm. Państwowej zajmująsię obgadywaniem przyjęcia urodzinowego człowieka, który sprawując władzę uczynił najmniej zła spośród całej reszty bandziorów. A jak zapytać o konkrety to zasłaniają się tajemnicą przed zakusami konkurentów, którzy natychmiast dokonają plagiatu. No i oczywiście czekają na śmierć dogorywającej Ojczyzny.

  Polubienie

 24. Dzisiaj przypada kolejna rocznica plucia Polakom w twarz przez Żydów. Z warszawskiej synagogi Nożyków jadą do Jedwabnego wyć Polakom i oczerniając o zbrodnię spalenia pobratymców przy wtórze IPN-u na czele, którego żydostwo stoi a w dokumentach skazania przez Sąd Bundesrepubliki jak byk widnieje, że nadzorcą był Żyd W.A. Macholl, wykonawcą skazanym Herman Schaper do którego dzieciństwa nie zdołałem jeszcze dotrzeć więc ciężko powiedzieć czy był Żydem oraz trzeci dygnitarz z rodowodem najbogatszym bo i Gestapo i NKWD oraz polskie UB niejaki IZAAK STOLTZMAN, tate Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Oni pojechali pluć nam w twarze a w Polsce Suwerennej ani słowa, ważniejsze urodziny Jaruzelskiego, którego jako wroga dzrzę szacunkiem.

  Polubienie

 25. ECH, PANOWIE PUBLICYŚĆI!

  Czy pan walerianda nie jest czasem banalną ofiarą upałów albo spożywanego piwa? Bo czyż rozumny człowiek może nie wiedzieć, że Wojciech Jaruzelski jest osobą publiczną, a więc nie podlega takiej ochronie, jak na ten przykład pan walerianda, czyli osoba najzupełniej prywatna, której sposobu świętowania urodzin nikt nie będzie analizować?
  Tedy miejsce oraz zaproszeni goście na urodziny Wojciecha jaruzelskiego muszą być siłą rzeczy brani pod uwagę i podlegają szczególnej ocenie. Nie ma zmiłuj się! A przy okazji wracają bolesne tematy. Wprawdzie bylejakość pisania — tematów tych raczej nie uniesie.

  Pan chorąży zaś w odpowiedzi na moje pytanie napisał tak, że nijak nie potrafię sensu jego myśli odcyfrować. Widać w wojsku obowiązuje inna logika. Bez wodki nie razbieriosz!

  Polubienie

 26. UBÓJ RYTUALNY

  Idąc nieco za wezwaniem pana waleriandy, pomyślałem, że może nie będzie od rzeczy
  wrzucenie w tym miejscu kawałka naszej rzeczywistości, której Wojciech Jaruzelski jest animatorem.

  Otóż rankiem, w Polskim Radio, usłyszałem, że ma się odbyć manifestacja polskich rolników w obronie zabijania (nieszczęsnych) zwierząt w sposób (nabardziej okrutny z okrutnych) rytualny, ażeby żydowskim nakazom na Ziemi Polskiej sprostać. Czyli rezakom przyznać prawo na Polskiej Ziemi do używania rezackiego noża w sposób rytualny, bo przecież polskie ludzkie barany i polskie zwierząty muszą być koszerne!
  Wypowiedział się nawet jakiś professor, który uzasadnił humanitaryzm takiego mordowania zwierząt!

  Na końcu usłyszałem, że były to wiadomości Informacyjnej Agencji Radiowej.

  Szefem tej Agencji jest wnuk generała Mietkowskiego! (UB)
  Polacy, właśnie znajdujecie się w takiej żydowskiej kiszce stolcowej.

  To może być dobra aura dla świętowania rocznicy urodzin generała Jaruzelskiego! A nie jakiś tam luksusowy hotel.
  Aczkolwiek jestem estetą!

  Panie Generale, takiej Polsce Pan służył!

  Zdrowia życzę!

  Polubienie

 27. GENERAŁ CZESŁAW KISZCZAK

  Nie chcę i nie umiem potwierdzać sławnego sformułowania Adasia Michnika, że Czesław Kiszczak jest człowiekiem honoru. Adaś wziął Generała pod włos i ten dał się uwieść. Staram się zrozumieć Generała z pobudek zwyczajnie ludzkich, aczkolwiek zadziwia mnie także, że Generał dał się zwieść męskiej prostytutce.

  Ale nigdy nie był dla mnie generał Kiszczak synonimem mordercy, a szczególnie mordercy Popiełuszki. Pisałem o tym już dawno w innych miejscach. Co nie znaczy, że nie spoczywa na nim moralna odpowiedzialność za tę zbrodnię. I to jest ten szekspirowski dramat. Albowiem przyjmuję, że generał Kiszczak zdawał sobie sprawę z kosztów, jakie będzie prawdopodobnie musiał ponieść. Bo jeżeli ktoś myśli, że wszystkie karty są odkryte — ten jest zwykłym głupcem.

  Dlatego, kiedy na tych łamach proponowałem Generałowi rozmowę — wykazałem się przede wszystkim bezinteresowną uwagą. My już wszyscy odchodzimy na drugą stronę. Może pozostaną po nas jakieś myśli i bezbronne literki.

  Może pozostanie po nas Polska?!

  Polubienie

 28. WYBAWCY

  I po drugie, primo, gdzie są ci wybawcy konającej Polski?
  Piórka w tyłki sobie włożyli i wiatr czynią.
  Albo czytają właśnie instrukcję używania odkurzacza.

  Albo z prezerwatywy czynią balon dla swoich myśli.

  Polsko, jakże jesteś osamotniona!

  Polubienie

 29. Mości Gagucki, nie gloryfikuję tu W.J. uważam jedynie, że Kiszak i inni są nie mniejszymi zdrajcami jak W.J. I mam takie prawo.
  Po dzisiejszej lekturze napisanej przez niejakiego Szechtera vel A.M. , utwierdza mnie to, w jeszcze wiekszym przekonaniu.
  I jak mawia klasyk : „panowanie nad Polakami i sterowanie Nimi (słowianami) polega na podżeganiu i podsycaniu określonych emocji”.
  Taką emocję w narodzie polskim wywołuje nazwisko, życie i „twórczość” W.J.
  cyt. z GW: „Przypominam to wszystko, by dziś, w dniu urodzin, podziękować generałowi za wszystko, co uczynił dla Polski w 1989 r., decydującym dla polskich przeznaczeń. Do tych słów dorzucam też wdzięczną pamięć, że jako prezydent państwa był lojalnym sojusznikiem polskiego obozu reform. […] Pamiętam wielką klasę, z jaką generał znosił obelgi ludzi, którzy jeszcze niedawno gotowi byli żebrać o jego względy. Pamięta, z jaką klasą i lojalnością wobec państwa odchodził z Belwederu. Za to wszystko należy mu się szacunek i wdzięczność. […] Przez pryzmat tamtych wydarzeń – i następnych 24 lat trudnych dla generała – spoglądam z innej perspektywy na jego biografię. Wbrew kalumniom głupich i podłych pismaków powiadam jasno: to jest biografia polskiego patrioty”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,135274,title,Lukasz-Warzecha-Jaruzelski-w-Hayatcie-Poninski-w-rynsztoku,wid,15803830,wiadomosc.html

  Więc nie sprzeczajmy się o szczegóły, który z Nich jest bardziej a który mniej winien tej zdrady.
  Jeżeli, można nazwać zdradą, pracę na rzecz określonego mocodawcy a Polska jest w tym dziele tylko elementem przejściowym.
  A co do półlitra to piję tylko w dobrym towarzystwie i nie jest Mi ono potrzebne
  do zrozumienia pewnych zagadnień mimo, iż byłem żołnierzem LWP. Pozdrawiam Pana.

  Polubienie

 30. Panie Gerwazy coś się Panu kertki posklejały jak czytał Pan najnowsze dzieje Polski i wynika z tego że tradycyjny groch jest w innym saganie niż kapusta. Zajmuj się Pan dalej prywatnymi obrządkami osób publicznych a nie tym co one czyniły bądź powinny czynić. Jesteś Pan zniewieściałą plotkarą wydarzeń towarzyskich bo polityka bywa ryzykowna ot co można na te upały poradzić. Ja trochę mam może lżej korzystając z klimatyzacji i tak samo wyposażonego samochodu.Bilansu zabijania skrytego w wolnej Polsce nie podaję ale przewyższa tzw. Stan Wojenny. Jaruzel podły sługus sowiecki i zdrajca nie sprzedał ani jednej cegły rabusiom a Wolna Polska ademontowała całą gospodarkę na dodatek astronomicznie zadłużając. Co do oceny mojej osoby pozostawiam Waści wolną rękę.

  Polubienie

 31. Jaruzelski: wrócę na ławę oskarżonych, jeśli lekarze uznają to za możliwe

  Nonsensowne, nawet cyniczne jest porównywanie okolicznościowego spotkania, z uciążliwym fizycznie i psychicznie zasiadaniem przez lata na ławie sądowej – ocenia gen. Wojciech Jaruzelski.

  Zaznacza, że wróci na ławę oskarżonych, jeśli lekarze uznają to za możliwe.

  W ostatnich dniach, po obchodach 90. urodzin generała, katowicki IPN zwrócił się do warszawskiego sądu, by ten zlecił weryfikację opinii, zgodnie z którymi Jaruzelski nie może uczestniczyć w procesach sądowych ze względu na stan zdrowia.

  Jaruzelski jest oskarżony przez IPN o kierowanie zbrojnym związkiem przestępczym, który bezprawnie przygotowywał i wprowadził w Polsce 13 grudnia 1981 r. stan wojenny. Stoi też pod zarzutem kierowania masakrą robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. Latem 2011 r. lekarze uznali, że przez co najmniej 12 miesięcy generał nie może uczestniczyć w procesach, natomiast w połowie ub. roku zespół biegłych lekarzy różnych specjalności orzekł, że Jaruzelski jest trwale niezdolny do udziału w procesach.

  Szefowa pionu śledczego katowickiego IPN prok. Ewa Koj mówiła we wtorek PAP, że skierowanie wniosku o weryfikację opinii o stanie zdrowia było obowiązkiem IPN, jako jednej ze stron zawieszonego postępowania dotyczącego wprowadzenia stanu wojennego.

  W oświadczeniu przesłanym w piątek PAP gen. Jaruzelski podziękował wszystkim, którzy okazali mu „życzliwość i zrozumienie”, w szczególności ludziom lewicy. „Dziękuję też komitetowi, który pod przewodnictwem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego zorganizował i upamiętnił moje urodziny” – napisał.

  Zaznaczył, że stara się nie osądzać tych, którzy po raz kolejny manifestowali swą nienawiść do niego i w ogóle do lewicy, „wznosząc nawet krwiożercze hasła”.

  „To głównie ludzie młodzi, ze skrajnej prawicy, ale nie wyłącznie. Znalazło to odbicie w wypowiedziach niektórych – nawet znanych i politycznie wysoko usytuowanych – osób. ‚Zgorszyły’ się one moją obecnością na owym spotkaniu i jednocześnie zawieszeniu mojego udziału w rozprawach sądowych” – brzmi dalsza część oświadczenia generała.

  Jaruzelski ocenił, że porównywanie okolicznościowego spotkania z „uciążliwym fizycznie i psychicznie” zasiadaniem przez lata na ławie sądowej jest „nonsensowne, nawet cyniczne”.

  „Przeszedłem kilka bardzo ciężkich chorób, czuję się źle, ale jeśli lekarze uznają to za możliwe, wrócę na sądową ławę jako oskarżony o ‚kierowanie zorganizowanym związkiem przestępczym’ (…) Zaznaczam, iż według tegoż artykułu oskarżani i osądzani byli bossowie sławetnych gangów i bandyckich mafii” – podkreślił generał.

  Odnosząc się do wniosku prokuratury katowickiego oddziału IPN Jaruzelski ocenił, że ma ona za sobą „trening” w postaci „bardzo kosztownej, a w skutkach jałowej” ekshumacji zwłok gen. Władysława Sikorskiego. „Myślę, że być może wkrótce odbędzie się powtórka takiej operacji wobec mnie, dla upewnienia, czy rzeczywiście byłem chory” – napisał generał.

  W swoim oświadczeniu Jaruzelski ocenił także, że „bez stanu wojennego nie wiadomo czy, kiedy i jakim kosztem doszłoby do historycznego porozumienia i Okrągłego Stołu”. Jego zdaniem „istotnym wsparciem dla tej tezy” jest wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zamieszczona w książce Teresy Torańskiej z 1994 r. pt. „My”, w której tak ocenił Solidarność: „Ten monstrualny ruch ze względu na swój charakter i konstrukcję do demokracji się nie nadawał (…) gdyby Solidarność w 1989 r. miała siłę z 1981 r., to w ogóle żadnego normalnego mechanizmu demokratycznego w Polsce by się nie zbudowało”.

  „Jarosław Kaczyński – w sposób oczywiście niezamierzony – okazuje w ten sposób zrozumienie dla obaw i decyzji władz. Logicznie bowiem rzecz biorąc, stan wojenny osłabiając, blokując impet Solidarności, przyczynił się do tego, że po kilku latach, w odmienionej sytuacji międzynarodowej, ‚zbudowanie owych demokratycznych mechanizmów’ stało się możliwe” – napisał generał, podkreślając jednocześnie, że liczy na aktualny komentarz prezesa PiS.

  W styczniu ub.r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że stan wojenny nielegalnie wprowadziła tajna grupa przestępcza pod wodzą Jaruzelskiego w celu likwidacji Solidarności, zachowania ówczesnego ustroju oraz osobistych pozycji we władzach.

  za: http://www.rp.pl/artykul/10,1028940-Jaruzelski–wroce-na-lawe-oskarzonych–jesli-lekarze-uznaja-to-za-mozliwe.html

  Polubienie

 32. @ Adam

  „Możemy winić Amerykanów, Rosjan, Żydów ale tak naprawdę winę za ten stan rzeczy zbiorowo i indywidualnie ponosimy my” — Stanisław Tymiński

  I o to mi — z grubsza — chodzi.
  Jaruzelski pozostanie już na zawsze postacią kontrowersyjną. Dlatego też mnie nie chodzi o rozbudzanie jeszcze większych emocji, ale o chłodną i rzeczową dyskusję. Przyzna Pan jednak, że mając za plecami kadzenia Adasia Michnika, nawet ten, kto by chciał Generała zrozumieć — jest w trudnej sytuacji.

  Ja zresztą jeszcze kilka lat temu postulowałem, jako jedyny akt sprawiedliwości dziejowej, (zamiast tego żałosnego spektaklu w tzw. sądzie) degradację Generała do zaszczytnego stopnia szeregowca i przyznanie mu emerytury stosownej dla tej rangi. To oczywiście był zabieg publicystyczny zaledwie, i niech takim pozostanie. Dzisiaj z pogardą i niesmakiem patrzę na tę całą wrzawę wokół Jaruzelskiego, organizowaną nie tylko przecież przez głupców, ale także przez tych, którzy chcą w ten sposób oczyścić własne sumienia.

  Polubienie

 33. Mnie też nie zależy na rozbudzaniu jeszcze większych emocji ale niech pan to powie dziennikarzom. Jaruzelski to Jaruzelski tamto, Jaruzelski w sądzie, Jaruzelski wyszedł z psem…ileż można? zresztą to jest jakieś zboczenie tych ścierwomediów, że niektóre tematy wracają jak bumerang, teraz będą pier*&!ć o uboju rytualnym przez najbliższy miesiąc, jak to się skończy wrócimy do smoleńska albo in vitro ewentualnie do związków partnerskich. Bo przecież tym wszystkim żyje Polska.Jeśli chodzi o pewne kontrowersyjne-historyczne kwestie, to jest to ta sama polityka-dziel i rządź, swoją drogą ciekawe, że przy ostatniej rocznicy Jedwabnego było tak spokojnie, może dlatego, że koliduje z wołyniem ;].

  Polubienie

 34. @ chor1959orszanski

  Wie Pan, ja już od dawna staram się pić wyłącznie we własnym towarzystwie. To też jest przyczynek do rozważań, jak daleko postąpiła społeczna dezintegracja, aczkolwiek nie przeceniam wagi różnych dywagacji przy tzw. flaszce.
  Ja na ten przykład byłem parę ładnych lat prezesem Klubu Angielskiego Gentlemana w sąsiadującej ze mną wiosce. Albowiem uległem złudzeniu, że przynajmniej z kilku moimi sąsiadami stworzymy naszą małą Rzeczpospolitą. Po paru latach moich wytrwałych poświęceń ewangelizacyjnych w zakresie dramaturgii spożywania trunków — zaczęła mi wysiadać wątroba. Był to jedyny skutek mojej misji.

  Choć więc straceńczo pisuję jeszcze tu i ówdzie, głównie ówdzie, to też mam niestety podobne refleksje.
  Ukłony!

  Polubienie

 35. @ Adam

  ŚCIERWOMEDIA,

  jak Pan słusznie zauważył, tworzą własną rzeczywistość. (Czym więc w istocie żyje Polska, to temat do długich raczej rozważań). Dlatego ja tym pismakom, zwanym umownie dziennikarzami, już od dawna nie mam nic do powiedzenia. I dlatego też od lat nie kupuję ŻADNEJ prasy. Niech se mówią sami do siebie!
  A i to jeszcze dodam jako zwykły banał, że wystawianie ludowi Jaruzelskiego do egzekucji, to zwykła prostacka robota macherów od czynienia tubylcom wody w mózgu, czyli odwrócenia uwagi od ich rozpadającego się Domu.

  Połączenie zaś kwestii uboju rytualnego z rzezią wołyńską — to socjotechniczny żałosny blamaż. A jak wielkie wyzwanie dla internetowych publicystów…

  Polubienie

 36. @ walerianda

  KILKA KROPEL WALERIANY

  Zupełnie słusznie Pan łaskawie zauważa, że staram się nie mieszać grochu z kapustą, czyli w miarę moich skromnych możliwości — nie warzyć tradycyjnej w Polszcze umysłowej potrawy.

  Ale chyba idzie Pan zanadto na skróty, nazywając uczestników tego nielegalnego zgromadzenia a to „skończoną bandą zawistnych i NIEPRODUKTYWNYCH demagogów”, a to wyrzuca Pan nas (zapewne ma Pan jakieś plenipotencje) z urodzinowego przyjęcia generała Jaruzelskiego, jako „niezaproszonych gości”. W dodatku ja sam jestem dla Pana „zniewieściałą plotkarą” — jakby „plotkara” musiała być koniecznie zniewieściała.
  Czyli same puste epitety. I tak Pan sobie łazi tu na tych szczudłach.

  W tym kontekście wszyscy tu obecni mogą Panu tylko pozazdrościć klimatyzacji w domu i Pańskim samochodzie. Podziwiamy!

  Ja mam tylko taką nikczemną wątpliwość, czy Pańska klimatyzacja nie za bardzo mrozi płody Pańskiego umysłu!?

  Wynika z tego i taki wniosek, że ocena Pańskiej osoby wydaje się być poza sferą moich zainteresowań.

  Polubienie

 37. jezeli wy jestescie patriotami to nie powinniscie dokladac reki do oglupiania Polakow.
  Takie scierwa chazarskie powinniscie trzymac z daleka od Polakow.
  Temu beszczelnemu chazarowi odpowiem naostatnie pytanie.Ci mlodzi ludzie to NIE faszysci-
  tak ich wyzywaja zydzi ktorzy za wszelka cene nie chca dopuscic do oderwania od niszczenia
  (czego jeszcze???)Polski i postawienia przed trybunalem za dokonane przeogromne zbrodnie.Ci mlodzi ludzie to patrioci i ludzie widzacy co w Polsce dzieje sie – to co wyprawiaja
  w Polsce zydzi juz dlugi czas wola o pomste do nieba.Jest wielka tragedia ze tak duza czesc
  doroslych Polakow jest tak bardzo skretyniala (efekt wszechobecnych mediow zydowskich-
  jest pytanie,czy tak duza czesc Polakow utracila zdolnosc postrzegania i rozumowania???).
  Temu chazarowi odpowiadam:oby Pan Bog pomogl tym mlodym ludziom w odzyskaniu
  Polski i tych zbrodniarzy wszechczasow postawic przed trybunalem sprawiedliwosci.

  Polubienie

 38. @Gerwazy Raz Pan twierdzi, że upał mi dokucza a następnie że zimno a ja staram się zniwelować Pańskie zainteresowanie moim zasobem możliwości i skierowac je na działalność, ale jak widać Pańskie zainteresowania są bardziej konserwatywne iż potrzeby Ojczyzny

  @ Edward. Dziwi to Pana, że jeszcze tacy jak niejaki Adam mają czelność oprócz zaglądania, plucia bezkarnie Polakom i patriotom w twarze i to bezkarnie? Za darmo tego nie robią, nawet gdyby mieli to z poczucia własnej godności siedzieliby ze wstydu cichutko.

  Polubienie

 39. @ walerianda

  Istotnie tak przypuszczałem. Jednak po Pana oświadczeniu w sprawie posiadanej przez Pana klimatyzacji — byłem zmuszony zmienić zdanie.
  Więc jeszcze i to zmuszony jestem powtórzyć, że nie interesuje mnie niczyj „zasób możliwości”. Oceniam tylko to, co czytam. Tutaj Pana wkład umysłowy prezentuje się w wielu miejscach mizernie.

  Polubienie

 40. Ciesz mnie to, że tak mizerny poziom reprezentuję, zawsze to jednak jakaś dodatnia wartość, prawda panie Gerwazy.

  Polubienie

 41. @ walerianda

  Nie umiem się domyślić, dlaczego to Pana cieszy.
  Ale, w istocie, mogę też zgodzić się, że każdy, najmnieszy nawet kamyczek, ma też „dodatnią wartość”.

  Dlatego staram się odpowiadać każdemu, nawet wtedy, kiedy on mnie poszturchuje.
  Pisanie w Internecie ma kilka zalet, ale także wiele tworzy zasadzek. Każdy może mieć gorszy dzień, albo zwyczajnie plecie co mu ślina na język przyniesie, bo ogarnęło go poczucie zniechęcenia i samotności.
  Więc narzędzie jest wspaniałe, tylko trzeba uczyć się go używać. A tej nauki nigdy dla nas wszystkich dosyć.

  Pisuję w Internecie już sporo lat, więc i doświadczeń zebrałem wiele. Wielu Prawdziwych Polaków odsądzało mnie często od czci i wiary, a byli nawet tacy, którzy uważali, że w mojej osobie ukrywa się redaktor Michnik. Na kilku portalach zostałem zabanowany.
  Wymieniam je tu w kolejności: WIRTUALNA POLSKA, BLOG JERZEGO ULICKIEGO-REKA i FORUM STANISŁAWA MICHALKIEWICZA.
  Więc kiedy dzisiaj taki Ulicki prostacko i nieudolnie konfabuluje i muskuły napina, to ja nie mam najmniejszej ochoty iść z nim w zapasy, bo chciałbym mieć poszanowanie dla własnego pisania. I w tym zakresie rzecz też dotyczy Pana.

  Otóż intuicja mi podpowiada, że jest pan szczerym polskim patriotą. Tyle tylko że Pan, jak i wielu innych, wysuwacie własną pierś niejako po odznaczenia. Obrażacie się, pierdolicie bez sensu, nie czytacie ze zrozumieniem, choć pisujecie.

  Otóż mnie można obrażać do woli. Ja w imieniu Rzeczypospolitej obrazić się nie jestem mocen. Albowiem to Rzeczpospolita umiera, i ona potrzebuje naszego wsparcia. Więc pańska klimatyzacja była raczej nieszczęśliwym pomysłem! Jak i kilka innych szarmanckich odzywek.

  Tak więc, kiedy czytam tutejsze komentarze, mam często tylko taki odruch, że moderacja konieczna jest jak wialnia.
  A plewy niechaj spoczywają obok.
  Inaczej zakopiemy się w górze śmieci!

  To, że nasza rozmowa, mimo wszystko, wiedzie się pod tym tytułem — może mieć wymiar symboliczny. Albowiem wiele można Jaruzelskiemu zarzucić, ale on właśnie posługuje się sprawnie nie tylko językiem polskim. Więc w domyśle zostawiam tę resztę…

  Ukłony

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s