Putin: USA zmusiły Snowdena do pozostania w Rosji


Putin: USA zmusiły Snowdena do pozostania w Rosji

Były pracownik CIA Edward Snowden opuści Rosję, jak tylko będzie miał taką możliwość. Na razie jego sytuacja jest niejasna – powiedział dzisiaj prezydent Rosji Władimir Putin.

Prezydent podkreślił, że Stany Zjednoczone w rzeczywistości zmusiły Snowdena do pozostania na terytorium Rosji, wywierając presję na inne kraje, którym nie dano możliwości wydania zezwolenie na przelot Snowdena nad ich terytorium.

„Nie leciał on do nas, ale nasi amerykańscy partnerzy w rzeczywistości uniemożliwili mu kontynuowanie podróży” – powiedział Putin.

 

za: http://polish.ruvr.ru/2013_07_15/Putin-USA-zmusily-Snowdena-do-pozostania-w-Rosji/

 

 

Putin: Snowden zaprzestaje działalności przeciwko USA

 

Władimir Putin

 

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że widzi oznaki, iż Edward Snowden zmienia stanowisko i zmierza w kierunku zaprzestania „działalności politycznej” przeciwko Stanom Zjednoczonym. Był to warunek udzielenia Amerykaninowi tymczasowego azylu politycznego w Rosji. Putin zarzucił też USA, że „zastraszyły kraje chcące przyjąć Snowdena”. 

Rosyjski przywódca, który wcześniej odmówił władzom USA wydania Snowdena, dodał, że sytuacja informatyka w dalszym ciągu jest nierozwiązana, po tym jak Waszyngton zablokował Amerykaninowi możliwości podróżowania. USA anulowały paszport Snowdena, który od paru tygodni przebywa na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo.

Na pytanie, co będzie dalej z Amerykaninem, Putin odparł: – Skąd mogę wiedzieć? To jego życie, jego los.

– Przybył do nas bez zaproszenia. My go nie zapraszaliśmy. Nasz kraj nie jest jego docelowym punktem. Podróżował tranzytem do innych państw, lecz w momencie gdy był w powietrzu, nasi amerykańscy partnerzy faktycznie zablokowali mu dalszą podróż – powiedział rosyjski prezydent.

Putin dodał również, że Waszyngton zastrasza inne kraje ws. Snowdena. – Nikt nie chce go przyjąć i w ten sposób USA faktycznie zablokowały go na naszym terytorium – podkreślił rosyjski prezydent.

– Jak tylko będzie miał możliwość wyjazdu gdziekolwiek, sądzę, że uczyni to. Zna warunki przyznania mu azylu. Sądząc po ostatnich działaniach, zmienia swe stanowisko, lecz sytuacja jeszcze się nie wyklarowała – dodał Putin.

W piątek, podczas spotkania z obrońcami praw człowieka i prawnikami, Snowden ogłosił, że będzie się ubiegał o tymczasowy azyl polityczny w Rosji. Docelowo ma wyjechać do jednego z krajów Ameryki Łacińskiej. Jednak już następnego dnia rosyjskie władze poinformowały, że nie otrzymały żadnego oficjalnego wniosku o azyl.

„Dysydent światowego formatu”

Tymczasem przewodniczący Dumy Państwowej chce, aby Rosja dała azyl Snowdenowi. Siergiej Naryszkin oświadczył, że były analityk CIA jest dysydentem światowego formatu, który stanął w obronie milionów ludzi.

Naryszkin jest uważany za jednego z najbliższych współpracowników prezydenta Władimira Putina. Rosyjscy komentatorzy podkreślają, że przewodniczący niższej izby parlamentu nie składałby takich oświadczeń bez konsultacji z Kremlem.

Podobnego zdania jest znany adwokat Anatolij Kuczerena. W jego opinii Snowdenowi należy się międzynarodowa pomoc.

Przeciek o inwigilacji

30-letni Snowden ujawnił dziennikom „Guardian” i „Washington Post”, że NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA) prowadzi inwigilację elektroniczną na wielką skalę, obejmującą również sojuszników Stanów Zjednoczonych.

Amerykanin zwrócił się o azyl polityczny do ponad 20 państw, a trzy z nich – Wenezuela, Boliwia i Nikaragua – odniosły się pozytywnie do jego prośby; władze w Caracas twierdzą jednak, że nie otrzymały dotąd formalnego wniosku w tej sprawie.

(mp, bart)

 

za:http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Putin-Snowden-zaprzestaje-dzialalnosci-przeciwko-USA,wid,15815269,wiadomosc.html?ticaid=110f35

Reklamy

10 uwag do wpisu “Putin: USA zmusiły Snowdena do pozostania w Rosji

 1. Oni tworza militarne jednostki do walki z Amerykanami. Oni nas zapierdola. Jestesmy silni militarnie ale nie az tak jak wojsko.
  Pzeciez FEMA to panstwo w panstwie. oni nie ppodlegaja nawet rzadowi.

  Polubienie

 2. Moim zdaniem Putin prowadzi miękką politykę (w stosunku do USA)
  Aleksander Dugin nazywa ją w przysiadzie.
  Amerykanom w zasadzie taka polityka odpowiada, co więcej w podzięce od czasu do czasu wbijają mu w nóż plecy ( szczególnie od strony Kaukazu)
  Jak długo będzie to trwało i do czego zmierza Putin obecnie trudno rozszyfrować.
  A te wojska rosyjskie w USA?
  Może marzy się Putinowi, to co prorokował prof. Pogorin, podział Ameryki na kilka części,
  Jedna dla Latynosów, druga dla Azjatów, trzecia dla czarnych, Nowy Jork dla Żydów, Alaska a także Pitsburg (Petersburg) dla Rosji, Teksas dla Teksasów, coś by trzeba było dać także makaroniarzom, New Berlin oczywiście dla Niemców, Greenpoint dla Polaków

  Polubienie

 3. @Aldona-kanibal

  Zbyt mało wiem na temat faktycznych przesłanek, które zdecydowały o porozumieniu USA – Rosja dotyczącym udziału żołnierzy rosyjskich w oddziałach prewencji w USA.
  Mogę się tylko domyślać nastepujących przesłanek:
  – coraz trudniejsza sytuacja społeczno-polityczna wew. USA i niebezpieczeństwo rozruchów,
  – brak zaufania faktycznej władzy (żydowskiej finansjery) do służb woskowych USA,
  – obawa przerodzenia się rozruchów w wojnę domową i rozpad USA,
  – obawa przed przejęciem arsenału jądrowego USA i użycia go przeciw innym państwom,
  – stabilizowanie procesu secesji USA.

  Trudno przewidywać, czy ewentualny proces secesji USA wyeliminuje żydowską finansjerę z polityki i gospodarki nowych tworów państwowych po takim rozpadzie. Jeśli do tego nie dojdzie, sytuacja społeczeństwa amerykańskiego nie ulegnie poprawie. Natomiast wzrośnie możliwość takiej poprawy w Europie, m.in. przez rozpad UE, która jest tworem żydowskiej finansjery anglosaskiej.

  Proces upadku USA – niewątpliwej światowej potęgi gospodarczej i militarnej XX w./XXI w. – jest analogiczny z procesem upadku Polski XVII w./XVIII w., potęgi gospodarczej i militarnej ówczesnej Europy. Przyczyny tych upadków mają te same źródła. Upadek RP był „stabilizowany” przez Prusy, Rosję i Austrowęgry.
  Zatem upadek USA może być stabilizowany przez Rosję, do której w podobnym charakterze – być może – dołączą Chiny. Ze względu na swoje położenie, USA lub to, co z nich powstanie, nie muszą być okupowane tak, jak Polska w okresie zaborów. A jak będzie, czas pokaże.

  Polubienie

 4. Pani Aldono, odpowiedź na Pani pytanie (Drugie pytanie jest takie, co robią wojska rosyjskie na terenie USA?) i niepokój jaki temu towarzyszy, ma Pani w książce ( opartej na dokumentach rządu USA) pt. „THE WORLD’S LAST DICTATOR”
  Copyright second edition by Dwight L. Kinman
  Copyright – for the Polish Edition 1997 by VERITAS ET PNEUMA PUBLISHERS
  LTD. (Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za poglądy wyrażone w książce) (Wszystkie prawa wydania polskiego zastrzeżone. Żadna część
  tej publikacji nie może być reprodukowana, przechowywana w systemie komputerowym, ani transmitowana w żaden sposób i w żadnej formie, bez
  wcześniejszego pisemnego pozwolenia wydawcy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s