Wojsko Polskie – korpus najemników, czy nowoczesna, suwerenna armia narodowa?!


Napoleon Bonaparte wiódł otumanionych Polaków, by walcząc „za wolność waszą i naszą” gubili resztkę rozsądku politycznego w wojnach sterowanych przez Brytanię i rodzinę Rotszyldów. Po ponad 200 latach nic się nie zmieniło, czego najnowszym przykładem było zagrzewanie  przez gen. Martina Dempsey’a żołnierzy polskich do obecności w Afganistanie i poparcia amerykańsko – żydowskiego globalnego terroryzmu.

Żołnierz polski- wieczny tułacz o statusie najmity, to był cel wrogów polskości i powagi Rzeczypospolitej, jako wpływowego i suwerennego bytu państwowego w Europie. Ten scenariusz jak widzimy jest kontynuowany także współcześnie.

Z mądrości twórców Narodowej Demokracji, z geniuszu dowódczego polskich oficerów oraz z męstwa i daniny polskiej krwi, głównie chłopskich synów, narodziło się nowoczesne Wojsko Polskie na początku lat 20-tych minionego wieku. Tacy dowódcy jak generałowie T. Jordan-Rozwadowski, W. Ostoja-Zagórski, W. Sikorski, J.T. Tarnawa-Malczewski, St. Haller, B. Jaźwiński, płk. Czesław Mączyński i inni – dawali szanse zbudowania nowoczesnej siły zbrojnej, gwarantującej bezpieczeństwo Polski.

Wiedząc o tym – Brytania i światowe żydostwo – rękoma Józefa Piłsudskiego i zmanipulowanych przez żydowską agenturę socjalistów zrealizowało antypolski przewrót wojskowy w maju 1926.

Od tego czasu realizowany jest plan istnienia Wojska Polskiego jako narzędzia poza polskiej polityki.

Szansę na powstanie silnej polskiej armii stworzyła II WŚ i potrzeby aliantów, tak na zachodzie, jak i na wschodzie.

Daleko bardziej owocne, pomimo koniecznego kompromisu ideowo-politycznego, było powstanie Wojska Polskiego u boku Armii Radzieckiej.

Błędy polityczne gen. W.Jaruzelskiego i niewystarczający stan intelektualno-moralny większości polskiej kadry dowódczej pozwoliły na demontaż siły bojowej i myśli strategicznej Wojska Polskiego od końca lat 80-tych minionego wieku.

Po tzw. wejściu do NATO, Wojsko Polskie spadło do statusu korpusu najemnego na potrzeby anglosasko-żydowskiej polityki globalnej.

Suwerenna Polska wymaga szkolenia nowych kadr,  odbudowy taktycznej siły bojowej i odbudowy strategicznej polskiej myśli wojskowej.

 

PZ

Izrael/Szef Kolegium Szefów Sztabów USA o „umacnianiu współpracy”

Przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA gen. Martin Dempsey, który przybył w piątek z wizytą oficjalną do Izraela, podkreślił konieczność umacniania wzajemnych powiązań USA-Izrael w kontekście istniejących zagrożeń.

„Mamy wiele wspólnych interesów w regionie w tych tak dynamicznych czasach. Im bardziej będziemy wzmacniać wzajemne powiązania, tym lepiej dla wszystkich” – powiedział Dempsey przed rozmową z izraelskim ministrem obrony Ehudem Barakiem w Tel Awiwie.

Gen. Dempsey rozpoczął swój pobyt w Izraelu od wizyty w sztabie generalnym izraelskich sił zbrojnych, gdzie spotkał się z szefem sztabu Bennym Gancem i innymi wysokimi oficerami izraelskimi, a następnie z ministrem obrony.

AFP odnosi stwierdzenie Dempseya dotyczące umacniania wzajemnych powiązań do faktu, że w ostatnich tygodniach przed wizytą Dempseya pojawiły się między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem rozbieżności w ocenie tego, na ile skuteczne są sankcje przeciwko rozwijaniu przez Teheran jego programu nuklearnego oraz w sprawie możliwości ataku przeciwko irańskim instalacjom nuklearnym.

Izrael – podkreśla AFP – niejednokrotnie dawał do zrozumienia, że w jego ocenie sankcje gospodarcze przeciwko Iranowi nie są wystarczające, i nie wykluczał operacji wojskowej w celu pokrzyżowania irańskich planów uzyskania broni atomowej.

Niektórzy przedstawiciele wysokich amerykańskich kręgów dowódczych wyrażali ostatnio zaniepokojenie możliwością dokonania przez Izrael jednostronnego ataku na Iran – przypomina agencja.

Jest to ewentualność, na temat której izraelskie media spekulują już od listopada ubiegłego roku.

Waszyngton nie sądzi jednak, aby Izrael miał zaatakować Iran, nie uprzedzając amerykańskich sojuszników – podkreśla AFP.

Izraelski minister obrony zapewnił w tym tygodniu, że jego kraj „jest daleki” od podjęcia tego rodzaju decyzji.(PAP)

ik/ mc/

10620593 10620394

Ikonowicz Mirosław 20.01.12

Źródło:

Za: http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/izrael-szef-kolegium-szefow-sztabow-usa-o-umacnianiu-wspolpracy

Gen. Martin Dempsey w Polsce – liczy na wsparcie w Afganistanie po 2014 roku

PAP, IAR | aktualizacja 2013-07-24 (14:32)

Szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Gocuł spotkał się z przebywającym w Polsce przewodniczącym kolegium połączonych sztabów sił zbrojnych USA gen. Martinem Dempsey’em. Amerykanin oznajmił, że po zakończeniu obecnej misji w Afganistanie liczy na dalszą obecność naszego wojska w tym kraju. 

– Właśnie wróciłem z Afganistanu, gdzie wizytowałem żołnierzy polskich sił zbrojnych, którzy służą ramię w ramię z żołnierzami amerykańskimi w prowincji Ghazni i w Kabulu – powiedział Dempsey po rozmowie z Gocułem, podkreślając wkład polskiego wojska w operację ISAF.

– Niektórzy kwestionują, czy my, społeczność międzynarodowa, możemy odnieść sukces w Afganistanie; nie jestem jednym z nich. Na podstawie obserwacji moich i waszych żołnierzy uważam, że możemy i odniesiemy sukces i damy Afgańczykom szansę na lepsze życie, uczynimy region, a ostatecznie także cały świat, bezpieczniejszym – oświadczył Dempsey.

Jak powiedział Gocuł, wizyta najwyższego rangą oficera USA była okazją, by omówić szczegóły współpracy w przyszłości i podsumować dotychczasowe współdziałanie, a także „spojrzeć wstecz, sięgnąć do pobytu gen. Depmsey’a w Iraku”, którego Gocuł spotkał tam służąc w wielonarodowej dywizji pod polskim dowództwem.

– Gdyby nie było misji w Iraku i naszej obecności w Afganistanie, zdolności sił zbrojnych i nasza armia wyglądałyby zupełnie inaczej – powiedział Gocuł, nazywając zdolności zdobyte na misjach wartością dodaną do podstawowej roli, jaką jest obrona własnego terytorium.

Generałowie rozmawiali o amerykańskiej pomocy przy wycofywaniu polskiego kontyngentu z Afganistanu. – Jak wszyscy wiemy, mamy ograniczone zdolności strategicznego transportu powietrznego, prosiliśmy o wsparcie w tym obszarze – powiedział szef SGWP.

– Wiadomo, że po 2014 r. nadal będziemy zainteresowani Afganistanem, mam nadzieję, że nie będę musiał być pomocny w wycofywaniu całego waszego sprzętu z Afganistanu, ponieważ koalicja i partnerzy będą kontynuować pomoc Afgańczykom – powiedział Dempsey. Zapewnił, że USA będą pomagać nie tylko przy wycofaniu sił opuszczających Afganistan, ale i tym wojskom, które udadzą się tam w nowej roli już po zakończeniu misji ISAF.

Gocuł zaznaczył, że wojsko przygotowuje różne warianty, ale decyzje o skali zaangażowania należą do polityków, dlatego nie można na razie mówić, jaka będzie liczebność polskich specjalistów pomagających siłom afgańskim po zakończeniu misji ISAF. – Mówiąc kolokwialnie, zostanie taka grupa, żeby pomóc stanąć na nogi społeczeństwu afgańskiemu – powiedział.

Dempsey przypomniał, że zgodnie z uzgodnieniami NATO będzie to 8-12 tysięcy żołnierzy. Zaznaczył, że „każdy kraj koalicji podejmie rozsądne ustalenia” dotyczące przyszłego zaangażowania w Afganistanie, sugerując jednocześnie, że dla amerykańsko-polskiej współpracy oraz dla przyszłej koalicji dobrze by było, gdyby Polacy wysłali tam tak wielu żołnierzy, jak to jest możliwe.

Gocuł przedstawił Dempsey’owi także informacje o transformacji polskiej armii i podpisanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie zmieniającej system dowodzenia.

W programie wizyty szefa kolegium połączonych szefów sztabów znalazła się także wizyta w Akademii Obrony Narodowej i w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku koło Łodzi, gdzie na okresowe ćwiczenia przylatują lotnicy amerykańskich sił powietrznych. Obecnie w Łasku stacjonuje sześć amerykańskich F-16 z bazy we włoskim Aviano, polskie i amerykańskie załogi ćwiczą współdziałanie z żołnierzami wojsk specjalnych i samolotem systemu wczesnego ostrzegania i rozpoznania AWACS.

(ap, tbe)

Za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Martin-Dempsey-w-Polsce-liczy-na-wsparcie-w-Afganistanie-po-2014-roku,wid,15840665,wiadomosc.html

2013-07-24 11:20:15

GENERAŁ DEMPSEY CHWALI POLSKICH ŻOŁNIERZY

,,Polscy żołnierze są znakomitym przykładem na to, jak powinny wyglądać profesjonalne siły zbrojne

24.07.2013

GENERAŁ MARTIN E. DEMPSEY CHWALI POLSKICH ŻOŁNIERZY

,,Polscy żołnierze są znakomitym przykładem na to, jak powinny wyglądać profesjonalne siły zbrojne”

powiedział przebywający w Polsce na zaproszenie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała broni Mieczysława Gocuła, Przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Martin E. Dempsey.

W środę 24 lipca br., w Sztabie Generalnym WP, po uroczystym powitaniu z ceremoniałem wojskowym odbyły się polsko-amerykańskie rozmowy dwustronne. W trakcie spotkania poruszono między innymi tematy dotyczące współpracy pomiędzy Siłami Zbrojnymi USA i Polski, transformacji Wojska Polskiego oraz zaangażowania w operacje poza granicami kraju. ,,Omówiliśmy szczegóły współpracy wojskowej. Podsumowaliśmy jej dotychczasowe wyniki, ale również podzieliliśmy się wspólnymi spostrzeżeniami dotyczącymi naszej obecności w operacjach w Iraku i Afganistanie. Zdolności naszego wojska wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby nie doświadczenia i wnioski wyniesione z tych działań. Te zdolności operacyjne oraz doświadczenia jakie pozyskaliśmy, są niewątpliwie wartością dodaną do tego, co nazywamy podstawową misją sił zbrojnych, a więc zadaniem obrony naszej ojczyzny”, powiedział tuż po rozmowach generał broni Mieczysław Gocuł. ,,Rozmawialiśmy również na temat zakończenia misji w Afganistanie i sytuacji po 2014 roku. Poprosiliśmy naszych amerykańskich partnerów o wsparcie w zakresie transportu strategicznego, tak aby bezpiecznie można było zakończyć naszą operacyjną misję”, dodał szef SG WP. Generał Gocuł podziękował Przewodniczącemu Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA, za amerykańskie wsparcie dla procesu transformacji i modernizacji Wojska Polskiego oraz za wspólne, profesjonalne wykonywanie zadań przez polskich i amerykańskich żołnierzy.

Nawiązując do swojej ostatniej wizyty w Afganistanie, generał Martin E. Dempsey wyraził uznanie dla Polaków pełniących służbę w operacji ISAF. Podkreślił, że ,, wkład jaki wnoszą polscy żołnierze w poprawę sytuacji w regionie jest znaczący i istotny.” Podziękował też szefowi Sztabu Generalnego WP i Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej za przyjaźń, partnerstwo, które trwa już wiele lat. Zapewnił, że partnerstwo to będzie nadal rozwijane.

W dalszej części dnia Przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA wygłosił na Akademii Obrony Narodowej wykład  nt. bezpieczeństwa, podczas którego odniósł się m.in. do obecnej sytuacji w Afganistanie oraz działań prowadzonych przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Następnie spotkał się z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem.

Na zakończenie pobytu w Polsce gen. Martin E. Dempsey odwiedził 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotkał się z żołnierzami sił powietrznych USA ćwiczącymi z polskimi lotnikami.

***

Współczesna polsko-amerykańska współpraca wojskowa rozwija się dynamicznie, na poziomie strategicznym, operacyjnym i taktycznym, w ramach wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w wymiarze bilateralnym jak i sojuszniczym. Praktycznym wymiarem tych relacji jest współpraca w obszarach:
– wsparcia wdrożenia w polskich Siłach Powietrznych samolotu wielozadaniowego F-16 (największy obszar realizowanej współpracy) oraz transportowego C-130.
– szkolenia i wspólnego udziału w operacjach wojskowych;
– udziału instruktorów USA w czasie certyfikacji grup bojowych do kolejnych zmian PKW Afganistan (cykl ćwiczeń BAGRAM);
– szkolenia kadr;
– programów pomocowych;
– medycyny wojskowej, w tym wymiany personelu medycznego i szkolenia w zakresie nowych technik diagnostycznych i operacyjnych;
– bezpieczeństwa systemów łączności i informatyki.

Wojska Lądowe rozwijają współpracę w obszarach m.in. operacyjnym, szkoleniowym, rozwoju korpusu podoficerskiego i systemu opieki nad poszkodowanymi w misjach. Zasadniczym elementem współpracy polsko – amerykańskiej jest współpraca szkoleniowa, oparta na szkoleniach dla żołnierzy Wojsk Lądowych w ośrodkach USAREUR w Niemczech, a także na wyjazdach na kursy i szkolenia do Stanów Zjednoczonych. Istotnym faktem jest udział amerykańskich mobilnych zespołów szkoleniowych (MTT – Mobile Training Team), prowadzących szkolenia na terenie Polski m.in. przygotowujących żołnierzy do prowadzenia działań w rejonie misji w ramach PKW ISAF.
Siły Powietrzne. W czerwcu 2011 r. podpisano polsko-amerykańskie porozumienie międzyrządowe „Memorandum of Understanding” o rotacyjnym stacjonowaniu komponentu lotniczego Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Stacjonarna część komponentu AV-DET (Aviation Detachment) liczącego około 10 osób przybyła do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku w listopadzie 2012 roku. W pierwszym kwartale 2013 roku przyleciał do Polski pierwszy rotacyjny pododdział lotniczy. Wspólne treningi z Amerykanami podczas rotacyjnego ich stacjonowania wykorzystane są do szkolenia pilotów i techników w działaniach w środowisku koalicyjnym. Piloci myśliwscy ćwiczą loty instruktorskie, zwalczanie celów powietrznych i naziemnych we współpracy z operatorami Wojsk Specjalnych. Natomiast piloci C-130 doskonalą umiejętności desantowania żołnierzy i ładunków oraz szkolą się z przetrwania na wrogim terenie. Obecnie w Łasku dobiega końca III rotacja. Czwarta planowana jest na październik 2013 roku. Wtedy do Powidza przylecą lotnicy z jednostki lotnictwa transportowego. 30 maja 2012 roku dowódcy Sił Powietrznych i United States Air Force, w obecności ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka podpisali „Memorandum o Porozumieniu Między Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych Reprezentowanym przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych i Ministrem Obrony Narodowej RP w Sprawie Wymiany Personelu Wojskowego”. Porozumienie ustala ramy prawne dla wymiany żołnierzy służby czynnej. Inicjatywa jest obustronnie korzystna. Wykonywanie obowiązków na polskim sprzęcie, wyprodukowanym w Stanach Zjednoczonych, przez specjalistów amerykańskich w wiodących obszarach funkcjonowania Wojsk Lotniczych zapewnia stałą wymianę doświadczeń, co wpływa na podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności naszego personelu. A służba Polaków w strukturach USAF pozwala SP szkolić kolejnych oficerów do działań koalicyjnych. Polscy kapitanowie wyjechali już do USA w czerwcu. Teraz stanowiska w naszych bazach powinni obejmować kapitanowie z USA. Po zakupie myśliwców F-16 i pozyskaniu samolotów C-130 Polacy przeszkolili od 2004 roku w Stanach Zjednoczonych kilkuset pilotów i techników eksploatujących obecnie te maszyny. Kolejni lotnicy wyszkoleni byli podczas obecności w naszych bazach amerykańskich zespołów Mobile Training Team. Za Atlantykiem szkolą się także piloci samolotów transportowych. W 2012 roku specyficznego latania na śmigłowcach z Wojskami Specjalnymi uczyli naszych lotników instruktorzy amerykańskiej 6 Eskadry Operacji Specjalnych (6th Special Operation Squadron), podległej 1 Skrzydłu Lotnictwa Operacji Specjalnych. Nasi lotnicy trenowali na Florydzie na śmigłowcach Mi-17 trudne loty w nocy, w goglach noktowizyjnych, w szyku, szybki dowóz i odbiór grup specjalnych na i z terytorium przeciwnika, desantowanie komandosów na budynki. W czerwcu 2012 r. w Bazie Lotniczej Eielson na Alasce, polski komponent lotniczy wziął udział w międzynarodowym ćwiczeniu pk. „RED FLAG 2012”. Polscy piloci trenując na Alasce sprawdzili kompleksowo w warunkach zbliżonych do rzeczywistych działań wojennych systemy uzbrojenia i nawigacyjno-celownicze naszych samolotów F-16.

Współpraca sił morskich Polski i USA to przede wszystkm udział w działaniach Sił Odpowiedzi NATO. Polskie i amerykańskie okręty współdziałały m. in. podczas operacji Active Endeavour na Morzu Śródziemnym oraz w istotnych manewrach NATO na Atlantyku, Morzu Północnym i Bałtyku. Współdziałały także podczas operacji Desert Storm, Enduring Freedom i Iraqi Freedom. Od kilkunastu lat polskie i amerykańskie okręty uczestniczą w największych na Bałtyku ćwiczeniach pod kryptonimem BALTOPS oraz w wielu ćwiczeniach NATO, głównie przy wykorzystaniu potencjału bliźniaczych jednostek typu Oliver Hazard Perry. Prowadzone są rozmowy sztabowe oraz współpraca w zakresie uczelni morskich. Studenci Akademii Marynarki Wojennej od wielu lat studiują w US Naval Academy w Annapolis, a także uczestniczyli w konferencjach naukowych oraz praktykach morskich na pokładach okrętów US Navy.
W obszarze współpracy wojsk specjalnych strona amerykańska udziela wsparcia działań dla uzyskania przez Polskę statusu tzw. państwa ramowego w zakresie organizacji Wielonarodowego Połączonego Dowództwa Komponentu Sił Specjalnych NATO – (Combined Joint Force Special Operations Component Command – CJFSOCC). Kontynuowana jest współpraca szkoleniowa jednostek Wojsk Specjalnych z jednostkami partnerskimi USA.
W zakresie operacji w Afganistanie współpraca obejmuje m.in. wsparcie udzielane przez stronę amerykańską w zakresie transportu strategicznego oraz transportu na teatrze działań, użyczanie pojazdów MRAP oraz urządzeń przeciwdziałających IED, współdziałanie jednostek bojowych, współpracę w dziedzinie rozpoznania i wywiadu, zabezpieczenie medyczne i ewakuację medyczną, pomoc w rozbudowie infrastruktury, obsługi technicznej sprzętu, współpracę o charakterze cywilnym w ramach PRT.
Od 1991 roku strona polska kieruje żołnierzy zawodowych i pracowników wojska do uczelni i ośrodkówszkolenia Stanów Zjednoczonych w ramach programu International Military Education and Training (IMET). Oferta strony amerykańskiej obejmuje formy szkolenia od studiów podyplomowych w zakresie kierowania i zarządzania siłami zbrojnymi dla oficerów zajmujących kierownicze stanowiska na różnych szczeblach dowodzenia, aż po rozmaite kursy specjalistyczne dla żołnierzy zawodowych i personelu cywilnego. Dodatkową formą pomocy szkoleniowej są kursy dla instruktorów szkół podoficerskich wojsk lądowych prowadzone w Grafenwöhr. Dodatkowo, pomoc szkoleniowa strony amerykańskiej dotyczy przygotowania naszych sił do prowadzenia działań w rejonie misji oraz jednolitych procedur i zasad działania na teatrze. Szkolenie prowadzone jest głównie w Oberammergau i Hohenfels.

Za: http://www.sgwp.wp.mil.pl/pl/1_988.html

Gen. Dempsey: Wygramy wojnę w Afganistanie

Reklamy

5 uwag do wpisu “Wojsko Polskie – korpus najemników, czy nowoczesna, suwerenna armia narodowa?!

  1. Dla realizacji ukrytych celów służyło zawarte braterstwo broni spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego,prezydenta „Oszusta” z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
    Genealogię handlowania wojną i pokojem przedstawił Chińczyk Song Hongbing w książce WOJNA O PIENIĄDZ 2.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s