Robert Winnicki do prezesa USOPAŁ


Oświadczenie młodzieży narodowej odczytane przez Roberta Winnickiego

27 lipca 2013 podczas XX-lecia USOPAŁ

Panie Prezesie,

Podjęliśmy decyzję o wydaniu takiej deklaracji zobowiązującej nas do dalszej pracy na gruncie krajowym.

Odczytam teraz ten projekt.

Delegacje ruchu narodowego oraz środowisk patriotycznych obecne na jubileuszowym Zjeździe USOPAŁ w dniach 26-27 lipca 2013 roku składają wyrazy uznania i gratulują 20-letniej imponującej działalności Unii. Jesteśmy przekonani, że aktywność USOPAŁ na gruncie południowoamerykańskim jest dobrym przykładem dla organizacji działających w kraju. W obliczu wyzwań stojących przed Polską apelujemy do wszystkich środowisk narodowych i patriotycznych o mobilizację oraz dążenie do narodowej jedności. Proces budowania tej jedności został zapoczątkowany 8 czerwca br. Na Kongresie Ruchu Narodowego, podczas którego kilkadziesiąt organizacji ogólnopolskich i lokalnych podpisało deklarację ideową Ruchu. Zapraszamy kolejne organizacje i środowiska polskie zarówno w kraju jak i za granicą do włączenia się w ten proces. Deklarujemy, że 14 września w Warszawie odbędzie się spotkanie Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego z przedstawicielami wszystkich środowisk zainteresowanych współpracą.

—————————————————————————————
Komentarz Prezesa Jana Kobylańskiego o pospolitym ruszeniu

XX-lecie USOPAŁ, 27 lipca 2013

To co pan Prezes Kazimierz Świtoń powiedział, jest bardzo ważne, konieczne i słuszne. Trzeba iść do wyborów, trzeba się łączyć. Jeszcze raz pragnę powtórzyć, bo było to może niedobrze zrozumiane przez Pana Roberta Winnickiego. My potrzebujemy pospolitego ruszenia. Tego nie trzeba łączyć z historycznym pospolitym ruszeniem, gdzie szli ludzie albo zwołani przez króla albo przez senat. W całej Europie w tej epoce był taki zwyczaj. My chcemy dziś wypowiedzieć pospolite ruszenie, to znaczy WSZYSCY. Żeby to dobrze zrozumieć, to trzeba wziąć pod uwagę, że my się nie powołujemy na historię, mówimy o tym, co dzisiaj jest potrzebne. Kiedyś do pospolitego ruszenia powoływano szlachtę i chłopów, którzy szli z kosami. Dzisiaj trzeba być obecnym, trzeba głosować, trzeba zaokrąglić tą kwadratową głowę żeby zrozumieć, że do ludzi trzeba mówić i bez przerwy im tłumaczyć. Bardzo się cieszyliśmy słuchając wystąpienia młodzieży polskiej na tym wielkim zebraniu. Winszuję, że tak to zorganizowaliście, ale to musi być stale, to musi być „już”. Stale to powtarzamy, że trzeba zbudzić ten Naród. Dziś nie namawia się nikogo do robienia krwawej rewolucji, bo to byłaby zbrodnia, ale trzeba starać się zdobyć głosy i zdobyć młodzież. I pospolite ruszenia znaczy młodzi, średniowieczni i starzy. W pospolitym ruszeniu na wojnę starych nie wołali. My wołamy wszystkich, bo głos starego czy młodego jest tyle samo wart. Głos tego, który był dobrym Polakiem i katolikiem i tego, który nim nie był, jest też tyle samo wart. Musimy wszystkich mieć z nami. Tylko w ten sposób można wygrać. Ja jako przykład wczoraj, może dla Was względnie nieznany, mówiłem o Wenezueli. 85% Narodu poszło do głosowania. W tym momencie nie mamy już czasu i do wyborów jest 6 miesięcy. Do głosowania trzeba zacząć przygotowywać się już od teraz.

Macie taki przykład, że wroga propaganda przeciwko Narodowi Polskiemu namawiała ludzi, by nie szli do głosowania. Na co czekać?? To że nie głosowano na swoich własnych kandydatów, nie byliście przy stołach wyborczych przy liczeniu głosów dało taki rezultat, że w Polsce głosowało około 40% uprawnionych do głosowania. To jest tragedia narodowa! Proszę was, idźcie głosować na swojo nowo utworzone partie, miejcie kontrolę przy stołach do głosowania!

To jest konieczne!

———————————————————–

Najpierw Kochany trzeba opuscic Unie Europejska !!!!

Gośka

Reklamy

11 uwag do wpisu “Robert Winnicki do prezesa USOPAŁ

 1. @Gośka.
  Opuszczenie UE to nie na pstryknięcie palcami,czego doświadcza Victor Orban.
  Jest pewien ciąg historyczny,który bazuje na antycznej kulturze greckiej i trzeba go szanować,aby nie wprowadzić wyniszczającej MIESZANKI CYWILIZACYJNEJ.
  Mamy POLSKIE LOGOS A ETHOS Feliksa Konecznego,do którego trzeba językiem matematyki dopisać rozdział o wartościach narodowych i szczególnie poprzez TV POLONIA propagować go w ramach wykonywania JEDNEGO ZBIOROWEGO OBOWIĄZKU.

  Polubienie

 2. Wydaję się ze opuszczenie UE jest łatwe ale nie musi być konieczne, tylko UE nie musi naruszać polskiej suwerenności gospodarczej i politycznej. Wyjścia z UE może dokonać tylko Naród Polski poddając osądowi rzeczywistych korzyści członkostwa Polski w UE
  Zdzisław Jankowski

  Polubienie

 3. A co z żydostwem, które niszczy wszystko – oprócz siebie oczywiście -, które wymordowało nasze elity, żeby przejąć władzę a ich dzieci do tej pory rządzą wszędzie? Przypomnę słowa Beniamina Franklina:

  Ten wybitny polityk nowożytny, znany wynalazca i wielki uczony, któremu nikt nie może zarzucić ciasnoty umysłu ani lekkomyślności, usiłował dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić szczęście i pomyślność obywatelom młodego wówczas państwa – USA.
  Z największym tragizmem wystosował do będących u władzy Amerykanów poniższą przestrogę:

  BENJAMIN FRANKLIN ON THE JEWS

  From the written records of CHARLES PINCKNEY of South Carolina, of the proceedings during the drafting of the Constitution in 1789 concerning the statement of BENJAMIN FRANKLIN at the convention concerning Jewish immigration. (Original in the Franklin Institute, Philadelphia.)
  „There is a great danger for the United States of America. That great danger is the Jew. Gentlemen , in whichever land the Jews have settled, they have depressed the moral level and lowered the degree of commercial honesty. They have created a State within a State, and when they are opposed, they attempted to strangle the nation financially as in the case of Portugal and Spain.”
  „For more than 1700 years they have lamented their sorrowful fate, namely that they were driven out of the motherland; but gentlemen, if the civilized world today should give them back Palestineas their property , they would immediately find pressing reasons for not returning there. Why? Because they are vampires and cannot live on other vampires. They cannot live among themselves. They must live among Christians and others who do not belong to their race.”
  „If they are not excluded from the United States by the Constitution, within less than a hundred years they will stream into our country in such numbers that they will rule and destroy us, and
  change our form of government for which Americans have shed their blood and sacrificed life, property and personal freedom. If the Jews are not excluded, within 200 years our children will be working in the fields to feed the Jews, while they remain in the Counting House gleefully rubbing their hands.”
  „I warn you, gentlemen, if you do not exclude the Jew forever, your children`s children will curse you in your grave.”
  „Their ideas are not those of Americans. The leopard cannot change his spots. The Jews are a danger to this land, and if they are allowed to enter, they will imperil its institutions.”
  „They should be excluded by the Constitution.”

  [ tłumaczenie z oryginału ]

  „Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzie i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.”

  źródło : http://whitewolf-pl.blogspot.com/2008/06/benjamin-franklin-o-zagroeniu-dla-usa.html

  200 lat od tamtej pory już minęło – Amerykanie zlekceważyli ostrzeżenie i stało się dokładnie to, czego obawiał się wspomniany wybitny polityk, wynalazca i wielki uczony – żydzi całkowicie podporządkowali sobie Amerykę, czego chyba nie trzeba specjalnie dowodzić. Rząd, finanse, media, oświatę, wielki przemysł filmowy – wszystko to w Stanach zdominowali właśnie żydzi! W Hollywood nakręcono ponad 400 filmów o żydach, ale żaden, ani jeden z nich nie ukazuje żydostwa w złym świetle. Wyłącznie się je faworyzuje, podobnie jak strzelanki uliczne, zboczenia i mieszanie ras. Dziś kraj ten, toczony od lat przez żydowski liberalizm, płacący co roku Izraelowi tytaniczny haracz [ponad 6 miliardów dolarów rocznie] i wydatnie go dozbrajający, a także prowadzący liczne wojny w jego interesie – mimo pozornego dobrobytu i ogromnej siły militarnej, chwieje się jednak coraz bardziej. Do czego doprowadzi go dalsza polityka pro-syjonistyczna, z której on sam nie jest w stanie wyzwolić się o własnych siłach? Nie wiadomo, ale – jak uczy historia – na współpracy z żydami, tak dobrowolnej jak i przymuszonej, żaden goj ani żadne państwo na dłuższą metę nigdy dobrze nie wyszło.

  Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/179950/O-zydach-pisal-tez-B-Franklin-i-przestrzegal

  Polubienie

 4. wracając do Gośki i UE.
  Opuszczenie Unii byłoby o tyle trudne, że uderzono by odwetem w polską złotówkę, polski eksport i import który z miejsca stałby się wyjątkowo drogi, w polskich pracowników na zachodzie.
  My wychodzimy z nagła z UE, a Unia odsyła nam pięć milionów Polaków, którzy tu w kraju dnia następnego wychodzą na ulice. Padają polskie firmy bo eksport ich produktów do Unii jest zablokowany. Złotówka w stosunku do dolara i euro traci kilkaset procent, a V kolumna prowokuje zamieszki i burdy.
  I kto by nad tym zapanował, oczywiście jakiś kolejny wnuczek co miał dziadka w Wermachcie, z pomocą sił porządkowych z nad Reni i Westwali

  Najpierw trzeba się zorganizować, urosnąć w siłę, znaleźć liderów, utworzyć sensowną siłę polityczną która by dopilnowała liczenia głosów wyborczych i miała kadry do rządzenia.
  Czy są jacyś ludzie którzy zdolni byliby rządzić Polską zgodnie z jej i tylko jej interesem, naszym interesem?
  Czy tylko są stare kadry po PO i PiS

  Polubienie

 5. Franz
  …Jan Paweł II powiedział w 2001 r.: ,,Stając się członkiem wspólnoty Europejskiej,
  Rzeczpospolita Polska nie może tracić niczego ze swych dóbr materialnych
  i duchowych, których za cenę krwi broniły pokolenia naszych przodków”….

  Masz dowód jak się ludzi tumani ( o ile coś takiego w ogóle mówił, bo ja akurat tego nie słyszałem)

  k

  Polubienie

 6. @ Zdzisław Jankowski

  Szanowny Panie Zdzisławie,

  Pana krótki tekst to zaiste próba trwania w dość uciążliwym rozkroku, któremu nikt na dłuższą metę nie podoła. A ta opcja nigdy się Polsce dobrze nie przysłużyła.
  Tak więc Pana wobec UE postulaty wydają mi się zwyczajną dziecinadą.

  Polubienie

 7. PANIE PREZESIE KOBYLAŃSKI,

  Pan nie zna mojego imienia, chociaż ja znam Pańskie. I to jest w istocie wystarczający dowód, że nasze wyobrażenia o Polsce się rozminęły.
  Pan wspiera Radio Maryja, a ja obarczam katolicyzm winą za upadek Polski.
  Pan pisze do przedszkolaka Winnickiego, a ja piszę sobie i muzom.

  Mimo to, szanuję Pana.

  Polubienie

 8. A kogo wspierało Radio Maryja nie trzeba przypominać.
  A może trzeba.
  Kaczyńskich, tego który podpisał Traktat Lizboński i tego, który za jego ratyfikacją głosował

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s