Herszt schizofreników nowym prezesem NIK


Mentalność kasty polega na ustawicznych kłamstwach, manipulacji prawem, paranoicznej tajności i niszczeniu wszelkich objawów niezależności. I dotyczy to wszystkich szczebli, począwszy do sądu rejonowego skończywszy na Trybunale Konstytucyjnym.

Przez ostatnie osiem lat od przyjazdu do Polski, przyglądam się kolejnym ministrom sprawiedliwości i innym szefom instytucji mających dbać o praworządność w naszym nieszczęśliwym kraju. Z racji doświadczeń z sądami, szczególną uwagę zwróciłem na wspomnianych ministrów. Wielokrotne zastanawiałem się nad zjawiskiem zaklinania rzeczywistości, w którym wszyscy oni biorą udział. Przewodniczą bowiem najbardziej zakłamanej instytucji, o mentalności porównywalnej może jedynie z propagandzistami PRL. W wymiarze „sprawiedliwości” szerzyła się bowiem i szerzy nadal, nie tylko korupcjaale wykształciła się swoista mentalność polegająca na pogardzie a czasem wręcz nienawiści do osób spoza kasty.

Mentalność ta polega na ustawicznych kłamstwach, manipulacji prawem, paranoicznej tajności i niszczeniu wszelkich objawów niezależności. I dotyczy to wszystkich szczebli, począwszy do sądu rejonowego skończywszy na Trybunale Konstytucyjnym. Kolejni zaś ministrowie udają, że wszystko jest w najlepszym porządku, co najwyżej, żeby uzasadnić swoje istnienie wprowadzają chaos kolejnymi reorganizacjami sądów czy prokuratur. Kwestia rzetelności i zdrowego rozsądku w orzekaniu jest tematem tabu i chyba też przekracza ich możliwości intelektualne.

Szczytem arogancji jako minister, był dla mnie Krzysztof Kwiatkowski, niedługo prezes Najwyższej Izby Kontroli. Pan ten był mistrzem robienia pozorów i uwielbiał wdzięczyć się do kamer na aranżowanych konferencjach prasowych. Zapominał jednak, że istnieje Internet i dziennikarstwo społeczne. Wobec dociekliwych pytańszedł w zaparte lub rżnął przygłupa.

Podobną postawę reprezentuje gremium marionetek, które wybrało tego pana na szefa NIK’u. Ludzie ci, na zasadzie sekty religijnej, nie dopuszczają do siebie świadomości, że istnieje inna, normalna rzeczywistość, mimo że byli o tym wprost, ze szczegółami, informowani.

Niewątpliwie nowy prezes NIK’u, mistrz sztuki urzędniczej i gry pozorów, w obecnych okolicznościach jest człowiekiem na właściwym miejscu.

Można się jedynie zastanawiać jak długo ten schizofreniczny system ze swoimi hersztami jest w stanie ludzi ogłupiać. Optymistą jednak nie jestem i sądzę, że to jeszcze potrwa.

Bogdan Goczyński

Linki do innych tekstów

Jak tępa mafia wymiaru robi Polaków w trąbę.

Trybunał Konstytucyjny w służbie szwindlerów

Konferencja prasowa w BCC

Krokodyle łzy ministra sprawiedliwości

Psychopaci w sądzie

 

za:http://bogdangoczynski.nowyekran.net/post/96993,herszt-schizofrenikow-nowym-prezesem-nik

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Herszt schizofreników nowym prezesem NIK

  1. Nasteony blazen i przydupas Tuska i „komoruskiego” musi przed upadkiem obsadzic wszystkie najwazniejsze stanowiska w panstwie swoimi sluzacymi . Ja jednak jestem optymista i wierze ze ten dupek zakoczy „kariere” w przeciagu roku jak zresztacalazgraja niszczacych Polske zlodzieji Tuska . Koniec tej czerwonej brydady niszczycieli juz nadchodzi …..

    Polubienie

  2. Czytając biografię( oczywiście tę oficjalną, hagiograficzną) musi pan zauważyć, że był taki czas kiedy K.Kwiatkowski był także przydupasem Kaczyńskich- nawet od tego zaczął.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s