Czy za szczytem G20 kryje się rewolucja finansowa?


W dniach 5-6 września odbędzie się spotkanie G20 w Petersburgu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie liczne pogłoski o możliwym ogłoszeniu nowego systemu rozliczeń handlowych w miejsce systemu dolarowego. Kolejnym „dziwnym” faktem jest odmowa uczestnictwa w spotkaniu przez Baracka Obamę. Prezydent odwołał przybycie argumentując to decyzją przyznającą azyl Edwardowi Snowdenowi w Rosji.

Ewentualne decyzje o uformowaniu nowego systemu rozliczeń oczywiście nie zapadają na spotkaniach typu G8 czy G20 lecz są to miejsca prezentacji założeń ustalonych na nieformalnych spotkaniach. Podobnie, prezydent największego kraju nie odwołuje przyjazdu obrażając się na „gospodarza” spotkania. Czyżby coś z pogłosek było na rzeczy?

Generalnie na wrześniowym spotkaniu największe gospodarki świata będą głosowały nad globalnymi rozwiązaniami podczas gdy USA stoi z boku i jedynie obserwuje. Sytuacja nie do pomyślenia 5 czy 10 lat temu.

Przyjrzyjmy się zatem trochę faktom:

Począwszy od marca 2013 roku prezydent jak i premier Rosji otwarcie ostrzegają rosyjskich obywateli oraz instytucje przed trzymaniem oszczędności w zachodnich instytucjach bankowych. Co więcej Prezydent Putin ogłosił abolicję podatkową dla Rosjan, chcących przenieść do kraju oszczędności, które niekoniecznie były wcześniej opodatkowane. Ruch taki może mieć na celu ochronę obywateli przed walącym się systemem bankowym zapoczątkowanym odejściem od dolara. Inny aspekt to wzmocnienie rosyjskiego systemu bankowego środkami opuszczającymi USA czy UE.

W zeszłym tygodniu Yao Yudong przewodniczący Chińskiej Komisji Monetarnej otwarcie wezwał do wprowadzenia nowego „Bretton Woods” pod patronatem Międzynarodowego Funduszu Walutowego w miejsce systemu opartego na dolarze. Generalnie od kilku lat mamy do czynienia z odchodzeniem od dolara zarówno jako waluty rezerwowej jak i używanej w wymianie handlowej. Tylko pomiędzy marcem a październikiem 2012 Chiny podpisały umowy handlowe z 9 krajami przyjmując Juana jako walutę rozliczeniową.

Tendencja ta nasiliła się w minionym roku. Bank Chin niedawno podpisał umowę z 20 krajami, w których walutą rozliczeniową będzie Juan (tzw. swap arrangements). Wartość umów przekracza 320 mld USD. Stroną umowy jest m.in Europejski Bank Centralny.

Porzucenie dolara we wzajemnych rozliczeniach jest już faktem. Nie jest jednak on dostrzegany przez główne media w efekcie wojen walutowych oraz sztucznego zaniżania stóp procentowych.

Gdyby jednak na spotkaniu ogłoszono, że 18 głównych potęg gospodarczych  zdecydowało o odejściu od dolara, proponując rozwiązania alternatywne byłoby to druzgocące dla rynków finansowych. Bez znaczenia byłoby, że większość wymiany  handlowej już odbywa się z pominięciem USD. Ważna jest percepcja.

W zachodnich mediach zapewne moglibyśmy usłyszeć, że USA nie zaproszono na spotkanie podczas, którego niespodziewanie kraje odpowiadające za 55 % globalnego PKB zdecydowały o zastąpieniu systemu dolarowego nowym systemem.

Możliwych rozwiązań czy kształtów nowego systemu jest wiele lecz moim zdaniem odeszlibyśmy od systemów jednowalutowych jakie funkcjonowały przez wieki. 

Globalne waluty rezerwowe

Źródło: zerohedge.com

Nowy system zgodnie z nawoływaniem krajów BRICS mógłby być wielowalutowy. Naturalny prym moim zdaniem wiodłyby waluty, które jako pierwsze będą miały oparcie w złocie będące synonimem stabilizacji. Nie widzę tutaj jednego leadera. Chiny z rezerwami co najmniej 4000 tys. ton nie byłyby w stanie dostarczyć wystarczającej ilości płynności do systemu. Gdy układ Bretton Woods tuż po II wojnie światowej zapewniał status globalnej waluty rezerwowej dolarowi amerykańskiemu, rezerwy złota USA stanowiły o ile się nie mylę około 60% globalnych zapasów. Taka proporcja stawia USA z 1946 roku na pozycji dużo lepszej niż Chiny mogłyby się znaleźć w przeciągu najbliższych 10 lat.

Globalna gospodarka nie ma już jednego lidera. Jest USA, podzielona UE, następnie Chiny i Japonia, Brazylia, Rosja, Kanada. To co może wysuwać Chiny na czele wielonarodowej koalicji walutowej to gigantyczne rezerwy walutowe odpowiadające za ponad 30% globalnych rezerw.

Moim zdaniem na wrześniowym spotkaniu nie dojdzie do tak przełomowych wydarzeń jak otwarte przemodelowanie systemu walutowego. Propozycja taka wywołałaby natychmiastową ucieczkę od amerykańskich obligacji, skokową dewaluację dolara przeradzającą się w panikę.

Z drugiej strony władze USA winę za masową utratę siły nabywczej swoich obywateli oraz kataklizm finansowy zrzuciłyby na Chiny i Rosję, które i tak od dawna są demonizowane w mediach.

Jednocześnie negatywne GOFO utrzymujące się od 26 dni obejmujące także stawki 6 miesięczne świadczy o ogromnym popycie na złoto fizyczne co wydaje się mieć potwierdzenie w opustoszałych magazynach Comexu. Czyżby ktoś korzystał z ostatnich dni przeceny. Czy Hingenburg Omen tym razem zwiastuje krach na giełdach? O wszystkim przekonamy się na początku wrześniu.

Trader21

http://independenttrader.pl/136,czy_za_szczytem_g20_kryje_sie_rewolucja_finansowa.html

 

Przyjrzyjmy się zatem trochę faktom:
http://independenttrader.pl/136,czy_za_szczytem_g20_kryje_sie_rewolucja_finansowa.html

Allegro zakazuje handlu złotem i srebrem
http://independenttrader.pl/134,allegro_zakazuje_handlu_zlotem_i_srebrem.html

Ujemne GOFO – czyżby koniec korekty w złocie?
http://independenttrader.pl/130,ujemne_gofo_-_czyzby_koniec_korekty_w_zlocie.html

Kto i czemu manipuluje ceną złota/srebra?
http://independenttrader.pl/110,kto_i_czemu_manipuluje_cena_zlota_srebra.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinczycy-masowo-kupuja-zloto-z-Hong-Kongu-2825320.html

Wstęp do prognoz na 2013
http://independenttrader.pl/61,wstep_do_prognoz_na_2013.html

Banki centralne kupują masowo złoto
Coraz więcej krajów kupuje złoto, aby zwiększać swoje rezerwy. Czyżby władze coś przeczuwały?
http://zlotoisrebro.blox.pl/2012/05/Banki-centralne-kupuja-masowo-zloto.html

 

za: http://talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/post/97110,czy-za-szczytem-g20-kryje-sie-rewolucja-finansowa

Reklamy

8 uwag do wpisu “Czy za szczytem G20 kryje się rewolucja finansowa?

 1. System dolarowy musi odejść do historii. Można mieć nadzieję, że razem z nim do historii odejdzie syjonistyczny imperializm USA. Z politycznego punktu widzenia jest to operacja trudna, zważywszy na potencjalną siłę militarną, jaką dysponują Żydzi (żydowska finansjera) rządzący USA. Jeśli nawet likwidacja pozycji $ USA będzie przebiegała w warunkach pokojowych (bez wojen między istniejącymi i rozwijającymi się potęgami) nie do uniknięcia będzie upadek wielu żydowskich fortun i panika spowodowana niewypłacalnością banków na Zachodzie, a więc utrata oszczędności przez zwykłych obywateli – dotknie to najbardziej mieszkańców USA oraz państw tzw. starych członków UE.
  Ciekawe, jak zostaną potraktowane długi państw wobec żydowskiej finansjery?

  Metody gaszenia wielkich pożarów lasów polegają na wzniecaniu pożarów kontrolowanych, które zabierają potrzebny do spalania tlen i w ten sposób tłumią pożar niekontrolowany. Wydaje się, że dzisiaj z podobną metodą kanalizowania społecznej energii i niezadowolenia mamy do czynienia w USA, w postaci różnych niszczących zjawisk pogodowych, które mogą być rezultatem stosowania broni geofizycznych (HAARP – http://pl.wikipedia.org/wiki/HAARP). Przeciw rozwojowi tych technik przez USA protestowali już w 2000r. rosyjscy parlamentarzyści, zobowiązując swoje władze do podjęcia na forum ONZ uchwały blokującej prace USA w tej dziedzinie.
  Podobnym celom służy zastraszanie społeczeństw zamachami terrorystycznymi, a w polityce światowej inicjowanie konfliktów zbrojnych, np. na Bliskim Wschodzie – tu oczywiście cele są także i inne. Wszystkie te techniki i metody stosują żydowscy właściciele systemu finansowego USA w obawie przed reakcją nie tylko amerykańskiego społeczeństwa, na coraz trudniejsze do ukrycia przestępstwa finansowe i zbrodnie, nie wykluczając ludobójstwa, których winna jest finansowa mafia.

  Jeśli chcemy mieć przewidywalną ekonomię i realne możliwości rozwoju gospodarczego musimy bezwzględnie wrócić w polityce finansowej do parytetu kruszcu, jako jedynego miernika ilości pieniądza w obiegu i oczywiście jego wartości, choć zasadniczo o niej będzie decydował parytet gospodarczy.
  Żydowska finansjera – właściciele finansowego systemu Zachodu (to im i ich interesom miała służyć obmyślona przez nich UE i € UE; pierwsze projekty takiej unii pojawiły się już w 1913r.) – celowo zlikwidowała parytet kruszcu, żeby w sposób niekontrolowany tworzyć pieniądz rzeczywisty oraz wielokrotnie już większe od zasobów pieniądza rzeczywistego, zasoby pieniądza wirtualnego.
  I znów należy postawić pytanie, tym razem w kontekście złodziejskiej, lichwiarskiej działalności żydowskiej finansjery: jak zostaną potraktowane długi państw wobec żydowskiej finansjery?

  W kontekście konieczności przywrócenia parytetu kruszcu warto przypomnieć aferę z firmą Amber Gold, firmą, która umożliwiała lokowanie oszczędności w złocie, czym podkopywała żydowski przekręt z lansowanym przez nich hasłem (powtarzały i nadal powtarzają je powszechne żydo-media): „wartość pieniądza opiera się na zaufaniu do niego”.

  A czy można mieć zaufanie do żydowskich finansistów? – mam nadzieję, że jest to dzisiaj pytanie retoryczne.

  I refleksja ostatnia: my, Polacy, ciągle nie jesteśmy przygotowani na upadek $ USA oraz na upadek syjonistycznego imperializmu USA, a co za tym idzie, na odzyskanie przez Polskę suwerenności. Jeśli oddolnie nie zorganizujemy się władza w Polsce nadal będzie w żydowskich łapach, czego konsekwencją może być likwidacja państwa i polskiego narodu.

  O aferze z Amber Gold pisałem tu: https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/08/11/amber-gold-wsrod-zlodziei-czy-przezyje/

  Polubienie

 2. Trwa od dawna WOJNA O PIENIĄDZ,stąd i potrzeba określenia się jak POLSKA w tej frontowej sytuacji ma się zachować.Tymczasem same slogany mężów opatrznościowych niepodległości i suwerenności.

  Polubienie

 3. Nie sądzę by 5-6 wrzesień był „przełomową” datą w świecie finansów. Może dogadają się co do nowej strategii oszustw, ale rozpadu finansowo-zachodniej mafii nie powinno być (Snowden, to tylko medialna przykrywka i gra pozorów). Dlaczego? Wszyscy mieliby zbyt dużo do stracenia. Ten globalny finansowy balon nie pęknie z hukiem, powietrze (oszustwo) będzie z niego spuszczane stopniowo (maksymalnie długo jak tylko się da). Islandia w skali globalnej nie powtórzy się, bangsterzy nie mieli by gdzie uciec. Ponadto, Chiny nie są jeszcze na tyle skonfliktowani z Ameryką by wypowiedzieć jej finansową wojnę (tym bardziej militarną), a Amerykanie by masowo pójść na złodziejskie klany zamieszkujące ich kraj. Przez ten czas światowy handel będzie miał różne waluty, z różnymi przelicznikami.

  By finansowy świat pasożyta zupełnie upadł muszą być wprowadzone zupełnie inne systemy ekonomiczne, przede wszystkim nie oparte na lichwie. Są takie systemy i pasożyt nazywa je utopiami, ale w jego „położeniu” jak inaczej mógłby je nazwać.

  Polubienie

 4. Panie Kaźmierzak,

  w zasadzie pana arsenał merytoryczny się jakby wyczerpał, i to nie kto inny, a właśnie pan od pewnego czasu zamienił się w zwykłego spamera, który wkleja na nasz portal jedynie slogany( o których unikanie pan apeluje do naszego środowiska, a trzeba by do siebie).

  Podpiera się pan autorytetem prof. F. Konecznego ( w dużej części uzasadnionym , ale który nie powinien być stosowany bezkrytycznie i automatycznie; przy okazji ciągle nie udziela pan odpowiedzi na konkretne i bezlitośnie logiczne pytanie pana Dariusza Kosiura o wyższości cywilizacyjnej i stosowanym kryterium ) oraz V.Orbana ( który jest już politycznie bardzo dyskusyjny, i przedwcześnie kreowany na wzór do naśladowania dla polskiego ruchu narodowo-patriotycznego).

  Był pan już raz kategorycznie poproszony albo o merytoryczne wypowiedzi, które zawsze są mile i bez żadnej cenzury widziane u nas, albo o poszukanie sobie innego forum do szerzenia sloganów.

  Proszę to traktować za ostateczną prośbę. Szkoda czasu i zdrowia….głównie naszego.

  Polubienie

 5. Odejście od waluty $ jako jedynej waluty światowej -TAK, ale stopniowo, co zresztą dzieje się już od kilku lat za sprawą Rosji i Chin, które do rozliczeń w swoich walutach narodowych wciągają coraz większą ilość partnerów gospodarczych i to tak ważnych jak Iran, Indie, Japonia, Turcja, Brazylia i zapewne wiele innych.
  Trzeba jednak pamiętać, że zarówno Rosja jak i szczególnie Chiny posiadają przeogromne ilości dolarów i kto wie czy to nie właśnie Chiny poniosłyby największe straty w przypadku upadku dolara, lub znacznej jego dewaluacji.
  posiadając dolary jako walutę w pełni wartościową mogą wywierać znaczący wpływ na wiele pomniejszych państw ( patrz Chiny i jej bardzo ożywione kontakty z Afryką)
  Gospodarka USA jest na tyle wielka i produktywna, że dolar zawsze będzie się liczył nie tylko w obrębie zachodu, a że straci monopol jako jedyna światowa, jest raczej bez większego znaczenia.
  Powinienem napisać, nigdy jedyną światową walutą nie była, bo przecież cały powojenny okres ( a wcześniej także) był frank szwajcarski, francuski, funt szterling, marka, po wojnie jen i kilka innych lokalnych ale wymiennych walut.
  Świat się zmienia i to stale, powstawały i upadały imperia, toczyły się wojny.
  Dziś dokonują się także zmiany.
  Jeśli prawdą, jest że Barak nie zjawi się na szczycie, będzie to oznaczało, że poprzez swój wywiad dostał informację, o tym, co ma się na nim zdarzyć, a skala tego zdarzenia ma być na tyle dla USA niekorzystna, iż lepiej by nie firmował go swoją obecnością.
  Ma to umożliwić na przyszłość sugestię, że szczyt G-20 bez Ameryki to żaden szczyt, a jedynie mały lokalny miting.
  Jednakże dla reszty będzie to sygnał, że Ameryka już nie jest światowym liderem, a jedynie byłym i przegrywającym, jakby to powiedzieć po ludzku, potworek z podwiniętym pod siebie ogonem.

  Jeśli Baraka (Barack) nie będzie, powiemy, wycofał się ze światowej gry rakiem.
  Oznaczało by to, że oddał pole Putinowi.
  Tak jednak chyba nie będzie, Amerykanie aż tak głupi nie są.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s