Referendum – temat zastępczy


Nic nie uczy lepiej człowieka niż popełnione własne błędy. Ta prawda dotyczy także społeczeństw i narodów.

Polacy jako naród nie mogą się dać zmanipulować kolejny raz  okrągłostołowym marionetkom.

Nieubłaganie układ magdalenkowy się wyczerpuje. Zakulisowi dyrygenci, którzy za pomocą korupcji politycznej i tej zwyczajnej finansowej oraz za pomocą agenturalnych uzależnień skonstruowali mafijny układ, i za jego pomocą uczynili z Polski kraj neokolonialny zdają sobie sprawę, że zbliża się czas przełomu. Próbują zakonserwować układ używając zmiany osób i dekoracji, a nawet prowokując tragiczne wydarzenia polityczne, wkalkulowując w to ofiary ludzkie.

Powoli, bo powoli, gdyż ogłupiany medialną propagandą i unijną ułudą – naród polski zdobywa świadomość skali grabieży majątku ogólnonarodowego oraz wyzysku polskich rodzin, polskich przedsiębiorców i polskich rolników. Młodzież przegląda na oczy i wyciąga wnioski ze skali bezrobocia własnego pokolenia oraz pauperyzacji swoich rodziców. Tym co jedynie hamuje młodzież przed radykalnym wybuchem jest póki co – masowa  przymusowa emigracja za chlebem oraz  niedostateczna wiedza historyczno- społeczna tego pokolenia, wychowanego na antypolskich mediach i przez niedostatecznie patriotyczną edukację szkolną. Na tej niedostatecznej wiedzy i podsycaniu emocji opierają swe intrygi i prowokacje zakulisowi dywersanci.

Zostały na szczęście rodziny. I choć poddane uciążliwościom codzienności ( życiu na granicy minimum socjalnego, niepewności zatrudnienia oraz bezwzględnym fiskalizmem łupieżczego antypaństwa przejętego przez magdalenkowych mafiosów) – polskie rodziny ostały się  jako  jedna z ostatnich redut polskości. Wypychane poza granice Polski, rozrywane przymusową emigracją ekonomiczną , mimo to,  stanowią punk wyjścia do odzyskania Polski dla Polaków.

W oparciu o więzi rodzinne i sąsiedzkie muszą być odbudowane więzi społeczne i narodowe. Samoorganizacja społeczeństwa i dalsze jego uświadamianie- to droga do odrodzenia państwa, jako gwaranta pomyślności polskich rodzin. Towarzyszyć temu musi samoorganizacja narodu w formie ogólnonarodowego ruchu społecznego Suwerennej Polski.

Polski jako państwa dbającego o dobrobyt i bezpieczeństwo Polaków nie ma. Polska jest pod miękką, ale wrogą okupacją. Polskę trzeba zbudować od podstaw poprzez samoorganizację obywateli,  poprzez tworzenie narodowego funduszu odbudowy. Z jego zasobów muszą być  finansowane niezależne polskie media, niezależne ośrodki badania opinii publicznej i kontroli wyborów, niezależni  eksperci w dziedzinie gospodarki i finansów, prawa i wymiaru sprawiedliwości, edukacji i kultury, zdrowia i polityki społecznej oraz obrony i ładu publicznego. Budowa zaplecza nowych kadr państwowych lub ich selekcji spośród już istniejących  jest potrzebą bardzo pilną.

Wyżej wspomnianych celów społecznych nie osiągnie się drogą protestów ulicznych, manifestacji, wieców, czy też intencyjnych pielgrzymek religijnych.

Pozostaje inna, organiczna droga:  pamięć polityczna, samoorganizacja, dyscyplina społeczna , konsekwencja i  mądrość wynikająca z popełnionych wcześniej błędów, a także nie uleganie, co bardzo ważne,  tzw. tematom zastępczym.

Trzeba intensywnie spotykać się w mniejszych i większych gremiach, poznawać wzajemnie, oddzielać ziarno od plew, ludzi wartościowych od prowokatorów i karierowiczów. Wykorzystywać szeroko i efektywnie nowoczesne technologie, ale nie ulegać złudzeniu, że społeczeństwo, państwo i naród można zbudować przez internet.

PZ

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Referendum – temat zastępczy

  1. Watykan podlega Mojzeszowi a ten steruje Izraelem i biora sie za ciebie. Nie daj sie!!! Nawet Chrystus ci nie pomoze (czytaj Ewangelie Mateusza 10:34)

    Polubienie

  2. Problem nie stanowi referendum,tylko wartość tego za czym ma się głosować.
    @Ted Pióro.
    Chrystus nie stoi na przeszkodzie wartościom narodowym.To CYWILIZACJA ŁACIŃSKA te wartości szanuje jak i to aby nie było JEDNOSTAJNOŚCI.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s