Oświadczenie kibiców Ruchu Chorzów


Opublikowano: poniedziałek, 19, sierpień 2013 21:47

Oświadczenie Stowarzyszenia „Niebiescy” w sprawie zajść do jakich doszło na gdyńskiej plaży 18.08.2013 r.

„Jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy” odnosimy się do sytuacji jaka miała miejsce na gdyńskiej plaży w niedzielę 18 sierpnia z udziałem kibiców Ruchu Chorzów udających się na mecz z Arką Gdynia w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Chorzowscy kibice podobnie jak przy ostatnich wizytach meczowych w Gdyni przybyli wcześniej, by móc chociaż przez chwilę uraczyć się pięknem polskiego morza. Ostatnie wizyty oraz obecna, o której zrobiło się głośno przebiegała spokojnie do momentu zaplanowanej zbiórki, z której kibice mieli udać się w stronę stadionu miejskiego.

Sytuacja, do której doszło i w której media próbują wskazać jednostronnego winowajcę w postaci kibiców zmuszają nas jako Stowarzyszenie do odniesienia się do okoliczności całego zajścia, by zdementować medialne przypuszczenia i stereotypowe oskarżenia, jakoby kibice byli winni zaistniałej sytuacji i zachowywali się agresywnie szukając zaczepki. Pragniemy zauważyć, że kibice Ruchu Chorzów jak również meksykańscy marynarze przebywali na gdyńskiej plaży od wczesnych godzin rannych i przez ten czas nie dochodziło do zakłócenia porządku. Iskrą zapalną zaistniałej sytuacji przed zbliżającą się godziną zbiórki kibiców było niewybredne zaczepianie, a w efekcie uderzenie w twarz kobiety przez jednego z meksykańskich marynarzy. W obronie kobiety stanął jeden z kibiców Ruchu, który momentalnie został zaatakowany przez kilku kolejnych obywateli Meksyku i w czasie zajścia został ugodzony nożem. W efekcie tego zajścia chorzowscy kibice ruszyli z pomocą zaatakowanemu koledze co doprowadziło do bezpośredniego starcia obu grup, w którym Meksykanie użyli noża oraz stłuczonych butelek. Jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów pragniemy zauważyć, że prowodyrem zamieszek nie byli kibice Ruchu Chorzów, których się o to oskarża, a zaproszeni przez Sz. P. Prezydenta Miasta Gdynia goście.

Jako Stowarzyszenie „Niebiescy” zwracamy się do Pana Prezydenta Szczurka o lepszy dobór zapraszanych w przyszłości gości, wśród których nie znajdą się sprawcy przemocy w stosunku do kobiet i nożownicy, niezależnie od kraju pochodzenia czy też przynależności etnicznej. Zwracamy się również do Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka o nie wydawanie oświadczeń na podstawie medialnych nacisków i bez jakichkolwiek dowodów, bo nagle okazuje się, że to jednak zaproszeni przez Pana Prezydenta goście okazali się „brutalnym napastnikiem”. Niemniej jednak zgadzamy się z dalszą częścią oświadczenia Pana Prezydenta: „Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie”.

W kwestii całego zajścia i podawania przez media i Pana Prezydenta domagamy się, jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”, podania przez media prawdziwej wersji zaistniałych zdarzeń oraz przeprosin za podanie do informacji publicznej nierzetelnej informacji szkalującej dobre imię Klubu i Kibiców Ruchu Chorzów.

Z poważaniem SKRCh „Niebiescy”
Za: stowarzyszenie.niebiescy.pl”

narodowcy.net/polska/3051-oswiadczenie-kibicow-ruchu-chorzow

 

za:http://second.life.nowyekran.net/post/97480,oswiadczenie-kibicow-ruchu-chorzow

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Oświadczenie kibiców Ruchu Chorzów

 1. Nikt nie mówi, że kibice to są jakieś tam aniołki, a czy w policji nie ma ludzi o sadystycznych skłonnościach, którzy znęcają się nad zatrzymanymi, doprowadzając nawet do ich śmierci, jak to ostatnio miało miejsce na Wybrzeżu???

  Polubienie

 2. From: Henryk Mościbrodzki
  To: kancelaria.glowna@msw.gov.pl
  Subject: Wydarzenia w Gdyni
  Date: Wed, 21 Aug 2013 13:11:13 +0200
  X-Mailer: Claws Mail 3.8.1 (GTK+ 2.24.17; x86_64-pc-linux-gnu)

  Pan
  Bartłomiej Sienkiewicz
  Minister Spraw Wewnętrznych

  Nie chodzę na mecze, i nie jestem kibicem, ale sprawy trzeba nazywać
  „po imieniu”. Przecież jak ktoś staje w czyjeś obronie to nie może być
  napastnikiem, i ma też prawo do tzw. aktywnej obrony, łącznie z
  fizycznym przepędzeniem napastnika.

  Bratanek mojej żony (z Kotulina) został w niedzielę (18 sierpnia 2013
  r.) pobity w czasie festynu rodzinnego, który odbywał się w Wielowsi
  (powiat gliwicki). W obronie chłopaka stanęło małżeństwo (kobieta w
  awansowanej ciąży), cała trójka została tak pobita, że musiały
  przyjechać 3 karetki pogotowia i odwieść ich do szpitala. Może pan
  minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz też stanie w obronie
  napastników a nie ich ofiar ???


  Z wyrażamy szacunku,
  Henryk Mościbrodzki
  ul. *********
  44-105 Gliwice

  Polubienie

 3. https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/08/0002gn6ykar2ypn7-c116-f4.jpg?w=700

  Sienkiewicz: Monopol na przemoc ma państwo, nie bandyci

  Skoro, państwo zawłaszczone jest przez „garbate nosy” (hasło kibiców: „śmierć garbatym nosom”), to nie dziwota, że to właśnie państwo ma monopol na przemoc, czego doświadczamy od 1980r, co tak nieporadnie zdradził ten „potomek” autora Trylogii.

  za: http://fakty.interia.pl/polska/news-sienkiewicz-monopol-na-przemoc-ma-panstwo-nie-bandyci,nId,1014395#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s