Banki spłacają zadłużenie przejmując prywatne konta


Miej oko na swoje pieniądze: nowe zasady spłaty zadłużenia banków przez przejmowanie

prywatnych kont „przeniosą straty banków na inwestorów”.

 

Mac Slavo, SHTFPlan.com
USA
2013-06-20
Ekonomia
Kiedy w tym roku rząd cypryjski zmusił posiadaczy rachunków do pokrycia strat banku większość świata zakładała, że będzie to jednorazowe wydarzenie, ograniczające się jedynie do Cypru.

Mimo, że ostrzeżenia wzywające deponentów do zabrania swoich pieniędzy z banków rozeszły się po całym świecie, niewielu potraktowało je poważnie. Być może teraz to przemyślą.

Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z planami ratunkowymi banków, gdy rząd ratuje je dając im dziesiątki miliardów dolarów, aby zapobiec upadkowi. Ale czy kiedykolwiek ktoś słyszał o przejmowaniu rachunków oszczędzających (“bail-in”)?

Według Nikkei japońska Agencja Usług Finansowych będzie uchwalała nowe przepisy, które będą, w razie potrzeby, przenosiły straty banku na inwestorów poprzez mechanizm znany jako „bail-in”. Mitsubishi UFJ (MTU), Mizuho Financial (MFG) i Sumitomo Mitsui (SMFG) są za propozycjami takich zmian. Chcą wydać rodzaj akcji uprzywilejowanych lub obligacji podporządkowanych, które będą wykorzystywane w takich przypadkach, stwierdzono w sprawozdaniu.

Cypr był próbą. Udaną próbą.

Jest to już oficjalna polityka Japonii, która jest poważnie rozważana w strefie euro i Stanach Zjednoczonych.

Ministrowie finansów strefy euro będą dyskutować w czwartek, by zdecydować, którzy wierzyciele stracą pieniądze i w jakiej kolejności w przyszłych programach ratunkowych banków, realizowanych przez blok funduszu ratunkowego Europejskiego Mechanizmu Stabilności.

Więc żeby było jasne, w ramach tych definicji wszyscy jesteśmy wierzycielami banku, a tym samym stworzone przepisy mają zastosowanie nie tylko wobec posiadaczy dużych ilości obligacji, ale każdego indywidualnego deponenta.

Zauważmy, że nie stwierdzono że „w przypadku gdyby były potrzebne przyszłe plany naprawcze banków.” Ponieważ oni wiedzą co nadchodzi. Upadek światowego systemu finansowego jest przesądzony i to właśnie zostało potwierdzone przez ministrów finansów na całym świecie.

Kiedy w Stanach Zjednoczonych uderzy następny kryzys bankowy można mieć pewność, że wierzyciele (tj. poszczególni deponenci) będą zmuszeni do „spłacenia zobowiązań banków”.

Biorąc pod uwagę fakt, że wtajemniczeni miliarderzy w szybkim tempie pozbywają się milionów akcji,istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten scenariusz może się wkrótce zrealizować.

Źródło:
Reklamy

5 uwag do wpisu “Banki spłacają zadłużenie przejmując prywatne konta

 1. Z tej sytuacji nie ma wyjścia ani ucieczki.
  Jeśli nie zabiorą ci banki, to zabierze ci ,,zond” podnosząc podatki lub nakręcając spiralę inflacyjną do takiego stopnia, że co ukryłeś pod materacem lub w skarpecie szybko zamieni się w makulaturę.
  Co zatem robić?
  Zamienić ,,zondy” na rządy narodowe, suwerenne, złożone z ludzi gospodarnych, mądrych i uczciwych.
  Tylko jak to zrobić?
  Wszak mamy wyborców głosujących tak jak ich urobią ,,zondowe” media

  Polubienie

 2. Oczywiście na początek pod nóż pójdą większe depozyty bankowe, przekraczające np. dwudziestokrotnie średnie wynagrodzenia – chodzi o to, żeby żydo-system kontrolował społeczne zachowania, czyli eliminował wzrost paniki w społeczeństwie, które może zachować się nieprzewidywalnie i podjąć próbę likwidacji żydo-systemu.

  Żydo-system drży w posadach. Zagrożony jest także bank niemiecki – warto także przeczytać:
  Deutsche Bank zagrożony bankructwem
  Otóż Deutsche Bank podobnie jak większość zachodnich banków w pościgu za zyskiem zapominał o kontroli ryzyka. Przez ostatnie kilka lat ekspozycja banku na derywaty (instrumenty pochodne) wzrosła do 73 bilionów USD i jest 26 razy większa niż aktywa banku. Nieznaczne zatem straty kapitału mogą szybko doprowadzić do problemów z płynnością i bankructwa.

  więcej: http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/deutsche_bank_zagrozony,p548449468

  Zatem, dzień, w którym nagle i wszędzie wystąpi brak pieniądza zbliża się nieubłaganie. Miejmy nadzieję, że będzie to także dzień końca żydo-systemów Zachodu.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/06/banki-v1.jpg?w=700

  Polecam:
  Światowy kryzys – geszeft wszechczasów
  http://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/06/swiatowy-kryzys-geszeft-wszechczasow/

  Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/06/26/zydowscy-bankierzy-swiata-tajny-syndykat-zbrodni/

  Polubienie

 3. Odnośnie wypowiedzi żydo-narodowca R.Winnickiego

  Wszystko się zgadza. Powszechne żydo-media od Michnika do Rydzyka pokazują zdjęcia spalonych przez muzułmanów kościołów na Bliskim Wschodzie. Prawda jest jednak taka, że faktycznie, te kościoły są palone przez ekstremistów, czy radykałów islamskich inspirowanych do takich akcji przez syjonistów z Zachodu i z Izraela – oczywiście żydo-media takiej informacji nie podadzą.
  Z kolei u nas w Polsce (czy w innym chrześcijańskim państwie Zachodu) pojawiają się w żydo-mediach „narodowcy”, którzy wyrażają słuszny sprzeciw wobec polityki imigracyjnej żydo-rządów, ale sprzeciw ten ma zabarwienie szowinistyczne i jest skierowany nie przeciw żydo-rządom realizującym politykę imigracyjną, ale przeciw muzułmanom, bo w zamyśle syjonistów rządzących Zachodem (i Polską) leży skonfliktowanie świata chrześcijańskiego z muzułmańskim.
  Syjonistyczny Żyd dąży do eskalacji wewnętrznych konfliktów między narodem i mniejszościami, żeby odwrócić uwagę społeczną od syjonistycznej zbrodniczej polityki i osłabić siły społeczne mogące wyeliminować syjonistyczny element z życia politycznego kraju.

  Teraz łatwiej chyba zrozumiemy, dlaczego powszechne żydo-media zapraszają przed kamery, a więc promują „narodowców” jak R.Winnicki i tworzony przez nich Ruch Narodowy.

  Polubienie

 4. Pingback: Banki spłacają zadłużenie przejmując prywatne konta « Dziennik gajowego Maruchy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s