1 września 2013 Ambasada Syrii w Warszawie – relacja z konferencji


W związku z planowanym atakiem na Syrię sił światowego syjonizmu Narodowy Związek Studentów Syryjskich (NZSS) zorganizował 1.09.2013r w Warszawie, w ambasadzie Syrii konferencję n/t aktualnej sytuacji politycznej w Syrii.

Prezentujemy wystąpienia w kolejności zabierania głosu:

Przewodniczącego NZSS, pana Jamala Bnayata oraz

Charge de Afair Ad Interim Ambasady Arabskiej Republiki Syryjskiej w Polsce dr Idris Mayya

 

 

Reklamy

9 uwag do wpisu “1 września 2013 Ambasada Syrii w Warszawie – relacja z konferencji

 1. Żydo-media milczą jak zaklęte o dzisiejszej (6.09.2013) pikiecie przed syjonistyczną ambasadą Izraela i o manifestacji przed syjonistyczną ambasadą USA, mimo, że przysłały własnych fotoreporterów. Niebawem udostępnimy PT.Czytelnikom nagrania WPS z tych protestów.

  Polubienie

 2. Asma Assad -żona Prezydenta Syrii na spotkaniu z matkami żołnierzy poległych w walce z rebeliantami-najemnikami:

  Mądra i piękna kobieta, przy tym taka bezpośrednia i bezpretensjonalna. Prawdziwa dama.

  USrael jak na razie osiągnął jedno. Udało mu się zjednoczyć przeciwko sobie, poza małymi wyjątkami, ludzkość całego świata.

  Polubienie

 3. Putin: Rosja pomoże Syrii w przypadku ataku na ten kraj
  Rosja będzie pomagać Syrii w przypadku ataku wojskowego z zewnątrz na ten kraj – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Czy będziemy pomagać Syrii? Będziemy” – powiedział Putin w piątek na konferencji prasowej podsumowującej szczyt G20, odpowiadając na zadane pytanie. „Teraz też pomagamy – dostarczamy broń, współpracujemy w sferze gospodarczej. Mam też nadzieję na większą współpracę w sferze humanitarnej” – dodał prezydent.

  Zdaniem Putina USA i inne kraje rozpoczynając operację militarną w Syrii staną poza prawem, ponieważ takie działania możliwe są jedynie na podstawie sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ.
  http://polish.ruvr.ru/2013_09_06/Putin-Rosja-pomoze-Syrii-w-przypadku-ataku-na-ten-kraj/

  Polubienie

 4. Zgrupowanie okrętów marynarki wojennej Rosji wyruszyło w kierunku Syrii
  Wielkie rosyjskie okręty desantowe „Nowoczerkassk” i „Mińsk” wraz z okrętem wywiadowczym „Priazowje” po przepłynięciu przez Dardanele, wpłynęły na akwen Morza Śródziemnego i obrały kurs na jego docelowe wschodnie akweny – poinformował Sztab Generalny marynarki wojennej.

  W tym kierunku wypłynął wcześniej wielki okręt do zwalczania łodzi podwodnych „Admirał Pantielejew” w charakterze okrętu flagowego formacji operacyjnej marynarki wojennej Rosji na Morzu Śródziemnym. Według danych rosyjskiego resortu wojskowego, obecnie znajdują się tam jeszcze trzy wielkie okręty desantowe i jeden okręt patrolowy.
  http://polish.ruvr.ru/2013_09_06/Zgrupowanie-okretow-marynarki-wojennej-Rosji-wyruszylo-w-kierunku-Syrii/

  Polubienie

 5. USA i inne kraje, zaczynając operację wojskową w Syrii, postawią siebie poza prawem. O tym 6 września oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej podsumowującej spotkanie na szczycie „Grupy dwudziestu”.

  W Petersburgu zakończyło pracę forum liderów największych gospodarek świata. Kierownicy państw i kluczowych organizacji międzynarodowych przyjęli szereg ważnych decyzji w sferze globalnych finansów, wzrostu gospodarczego i ograniczenia zadłużenia państwowego. Jednym z najważniejszych pozaplanowych tematów oficjalnych spotkań i nieformalnych kontaktów stała się sytuacja wokół Syrii, która w najbliższych dniach z inicjatywy USA może zostać zaatakowana. Zasadnicze różnice między Moskwą i Waszyngtonem w tej kwestii są dobrze znane. I dlatego zapewne główną informacją drugiego dnia pracy szczytu było spotkanie rosyjskiego i amerykańskiego liderów – Władimira Putina i Baracka Obamy. Jak wiadomo, wcześniej prezydent USA nie planował kontaktów osobistych ze swoim kolegą z Rosji.

  Według Putina rozmowa miała konstruktywny i życzliwy charakter, jednak strony, jak to się mówi, zostały „przy swoim”. A to znaczy, że możliwość uderzenia na Syrię jest aktualna. Zresztą dla Obamy w Petersburgu mimo wszystko zadźwięczał „sygnał ostrzegawczy”. Przeciwko siłowemu scenariuszowi wystąpili nie tylko tradycyjni przeciwnicy agresywnych działań, ale także państwa, które wcześniej wolały zachowywać neutralność. Ogólnie wojskową ingerencję zganiły Chiny, Rosja, Indie, Indonezja, Włochy, Brazylia i wiele innych krajów. Władimir Putin, zwracając się do zwolenników twardej linii, wezwał do zastanowienia się nad następstwami możliwej agresji.

  Wszystko co związane jest z wydarzeniami na Bliskim Wschodzie, bardzo poważnie odbije się na gospodarce, dlatego że jest to region zaopatrujący całą gospodarkę światową, a przynajmniej znaczną jej część, w zasoby energetyczne. Wiemy: jak tylko mają tam miejsce starcia i kataklizmy to od razu rosną ceny nośników energii. A co to znaczy? To znaczy, że te ceny przytłaczają rozwój gospodarki światowej. W takim trudnym dla światowej gospodarki czasie destabilizowanie sytuacji w regionie, mówiąc dyplomatycznie, jest kontrproduktywne.

  Należy zaznaczyć, że przeciwko interwencji w tym kraju wystąpił sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon, a papież Franciszek w specjalnym liście wezwał liderów „dwudziestki” do pokojowego uregulowania konfliktu. W związku z tym naturalnie powstaje kwestia o pomocy Syrii ze strony jednego z jej głównych partnerów – Rosji. Oto, co na ten temat powiedział Władimir Putin.

  Czy będziemy pomagać Syrii? Będziemy. Już teraz pomagamy. Dostarczamy broń, współpracujemy w sferze gospodarczej. Mam nadzieję, że będzie więcej współpracy w sferze humanitarnej, w tym w dostawach pomocy humanitarnej, w udzielaniu pomocy tym ludziom, ludności cywilnej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji w tym kraju.

  USA i ich zwolennicy powinni pamiętać, że scenariusz siłowy stawia jego autorów poza prawem, podkreślił w Petersburgu Władimir Putin. Przypomniał podstawową normę międzynarodową: siłę wobec suwerennego państwa można stosować wyłącznie w przypadku samoobrony. Tak więc, Barack Obama po szczycie „Gr20” gdzie usłyszał zdecydowanie niepochlebne oceny swojej oceny, ma nad czym rozmyślać.

  Polubienie

 6. Czy wiadomo coś komuś o zatopionej w nocy z 2 na 3 maja 2013, o godz. 02.36, izraelskiej łodzi podwodnej Dolphin-U-Boot , trafionej przez rosyjską albo syryjską torpedę? Łódź z załogą zatonęła i nie będzie na razie wyciągana z dna morza. Łodzie podwodne klasy Dolphin budowane przez Niemców dla Izraela należą do najnowocześniejszych, Izrael miał ich pięć, szósta wg umowy jest jeszcze w budowie.

  Polubienie

 7. Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział w sobotę w Wilnie, że jego kraj jest wdzięczny UE za „mocne oświadczenie” w sprawie Syrii, mówiące o „potrzebie odpowiedzialności”. Kerry wypowiadał się po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych 28 państw unijnych. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za oświadczenie po sobotnim spotkaniu odnoszące się do Syrii, mocne oświadczenie o potrzebie odpowiedzialności – powiedział John Kerry.

  Jak przekazała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton (Już nie potrafili znaleźć brzydszej baby na to eksponowane stanowisko?- MG), ministrowie spraw zagranicznych krajów UE zgodzili się, iż świat „nie może pozostać bezczynny” i potrzebna jest „jasna i mocna” odpowiedź, by zapobiec ponownemu użyciu broni chemicznej w Syrii.

  Kraje UE przeciwne działaniom militarnym, „oprócz Francji i Danii”

  Sekretarz stanu USA John Kerry mówił wcześniej w sobotę w Wilnie szefom dyplomacji UE, że jego kraj nie zobowiąże się do czekania z możliwym atakiem na Syrię na raport ekspertów ONZ ws. użycia broni chemicznej.
  W trakcie spotkania z 28 ministrami Kerry powiedział, że „przekaże amerykańskiej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego rekomendacje niektórych państw unijnych, by poczekać na wyniki inspekcji ONZ” – powiedział agencji AFP amerykański dyplomata obecny podczas obrad. Kerry jednak „również powiedział jasno, że USA nie zdecydowały się czekać” na raport ekspertów – dodało to źródło.

  Kerry próbował w Wilnie w sobotę przekonać Unię Europejską do poparcia planów uderzenia na Syrię. Większość z 28 krajów UE jest – jak pisze AFP – wyraźnie przeciwna działaniom militarnym, z wyjątkiem Francji i Danii.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s