3,5 miliona polskiej emigracji


Poniższe dane nie są najnowsze, ale bez ryzyka popełnienia wielkiego błędu szacując na podstawie tych danych tendencję w ostatnich 2,5 lat( średnio ok. 200 tys emigrantów rocznie + średnio ok. 250 tys. urodzonych dzieci) można  określić aktualną wielkość posolidarnościowej i poakcesyjnej emigracji z Polski na ok. 4,7 mln osób ( tj. emigrantów i urodzonych w ich rodzinach dzieci) i to z uwagą, że wymieniona wielkość jest zapewne niedoszacowana.

PZ

3,5 miliona emigracji

3 listopad, 2012 – 21:46

Emigracja z Polski trwa. W 2010 roku w krajach OECD zarejestrowano 223 tysiące nowych przybyszów z Polski. To oznacza powrót do wysokiej fali emigracji tuż po akcesji do Unii, gdy w 2005 r. ubyło nas do krajów wysoko rozwiniętych 264 tysiące osób.

Polska jest ofiarnym dawcą nowych mieszkańców dal bogatych krajów. Ustępuje jedynie Chinom, Rumunii i Indiom, zajmując 4. miejsce pod względem wielkości emigracji w 2010 r.

Emigracja_OECD_2012.gifDane dotyczące osób mieszkających na stałe, będących obywatelami innych krajów OECD, a urodzonych w Polsce, są równie ciekawe. Pojawia się tu liczba

3,5 miliona osób To łączna liczba emigracji – osób urodzonych w Polsce (2,38 miliona) i ich dzieci urodzonych w kraju zamieszkania (1,237 mln).

Emigracja_mieszkancy_OECD_2012.gifDość dużo – pod tym względem mieścimy się także w ścisłej czołówce dawców obywateli dla bardziej rozwiniętych krajów świata. To dane na koniec 2008 roku. Ciekawe, jak szybko będą teraz rosnąć…

– – –
Pisałem o tym wcześniej na podstawie danych Eurostatu („Emigrujemy”). Dzisiejszy wpis na podstawie danych OECD – „International Migration Outlook 2012”

za: http://szczesniak.pl/2278

Reklamy

6 uwag do wpisu “3,5 miliona polskiej emigracji

  1. Tuskowa Polska niknie w oczach !! ostatnio odwiedzilem swoj byly Kraj , i mysle ze obecnie Polska liczy 35 mln. ludnosci , to co widzialem te puste ulice (kiedys przejsc na druga strone zabieralo kilka minut) dzisiaj swieca pustkami , moje Katowice , Sosnowiec i te dzieci glodne proszace o jedzenie lub pieniadze . Tragedia Polski POstepuje . Ludziska Tusk musi odejsc – do kryminalu z wieloma innymi za doprowadzenie Polski na krawedz upadku i za mord smolenski !!!! polactwo sie budzi to widac , juz wiekszosc pragnie powrotu PiS a to zwiastuje przebudzenie calego narodu polskiego . Tylko dlaczego czekali az 6 lat ???

    Polubienie

  2. Masz rację USA jarokacz mesjaszem dla Polski, a Antek policmajster na szefa Czeka. Nastąpi ożywienie gospodarcze – wzrośnie zapewne produkcja brązu — popłyną zamówienia na pomniki dla zimnego Lecha. a my wszyscy polecimy do Egiptu by odpocząć po trudach oczekiwania na cud.

    Polubienie

  3. Ten Pan podposujący się USA, krótko mówiąc, bzdury pisze i prawdopodobnie tak samo widzi polskąrację stanu. On uważa PiS za dobro dla Polski, a to błąd.Czas na wywalenie do kosza wszystkie partie i osoby które „otarły „się o KOR i Solidarność.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s