Przewodniczący MKOl bojkotuje Izrael.


 

Centrum Szymona Wiesenthala podjęło działania w ONZ w sprawie nowo wybranego prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), Niemca Thomasa Bacha oraz członków władz tej organizacji, którzy zachęcają do podjęcia bojkotu Izraela.

W liście wysłanym przez dyrektora centrum Stosunków Międzynarodowych, dr Shimona Samuelsa do specjalnego doradcy Sekretarza Generalnego ONZ ds. sportu dla pokoju Wilfrieda Lempke, wezwał on aby nowo wybranego przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha zdymisjonować ze względu na zachęcanie do bojkotu Izraela.

W liście tym , który został opublikowany na stronach intrenetowych Centrum Szymona Wisenthala, dr Samuels zacytował rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ 48/11 z 25.10.1995 roku, w której ONZ i MKOL deklarują, że:

„Przyczyniać się będą do pokojowej przyszłości ludzkości, dzięki edukacyjnym walorom sportu…wspierać utrzymanie pokoju, dobrą wolę i wzajemne zrozumienie, które sport dzieli z celami Organizacji Narodów Zjednoczonych…Od 1988 roku MKOl posługiwał się flagą ONZ na wszystkich organizowanych pod swoją egidą imprezach olimpijskich, tym samym wiążąc ONZ jako współodpowiedzialnego za działania i ich konsekwencje podejmowanych decyzji przez MKOl”

W swoim liście dr Shimon Samuels dodał, że:

„To jest spowodowane bez wątpienia konfliktem interesów nowo wybranego prezydenta MKOl Thomasa Bacha, który jest jednocześnie przewodniczącym organizacji Ghofra, jest to skrót arabsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Organizacja ta została założona przez Państwa Arabskie w 1980 roku i podobno zajmuje się ona wydawaniem świadectw pochodzenia towaru, gwarantując, że dostarczane towary  (na rynki arabskie- dopisek mój)  nie zawierają elementów pochodzenia izraelskiego. Takie dyskryminacyjne certyfikaty będące w istocie zamaskowanym bojkotem Izraela zostały zakazane przez rząd Niemiec już ponad dwadzieścia lat temuJeszcze bardziej zanaczące jest, że Thomas Bach już jako przewodniczący MKOl, niegatywnie odniósł się do oddawania hołdu minutą ciszy dla upamiętnienia ofiar jedenastu izraelskich sportowców zamordowanych przez palestyńskich terrorystów w Monachium, czterdzieści lat wcześniej”

Dalej wyjaśniał swoje stanowisko, dlaczego wysłał list do ONZ-tu:

„…w ramach wyżej wymienionych rezolucji ONZ powinna mieć uprawnienia do żądania dymisji Bacha z powodu jego udziału w bojkocie Izraela stosowanym przez Ghorfa. Jego dalsze zajmowanie obu stanowisk (jako przewodniczącego MKOl i szefa organizacji Ghorfa- dopisek mój) doprowadzi do bojkotu na arenie sportowej co narusza deklarowane zasady przez ONZ i MKOl…Dla ocalałych z Holokaustu miłośników sportu, jednoznaczne wspieranie przez Bacha tych, którzy szkodzą państu żydowskiemu budzi Widma nazistowskiej Olimpiady w Berlinie w 1939 roku”

Na zakończenie swego listu dr Samuels zaapelował do Sekretarza Generalnego ONZ, Ban Ki-Moona na”

„Wywarcie skutecznego nacisku na przewodniczącego MKOl Bacha aby zajął się sportem, a nie bojkotowaniem”

Tych informacji nie podają wiodące media: ciekawe dlaczego?

Jednocześnie widać wyraźnie jak jest wielkie przeczulenie na swym punkcje opinii żydowskiego lobby, które w temacie antysemityzmu i bojkotu Izraela jest wręcz chorobliwe. Oczywiście przeczulenie to podparte jest zawsze holokaustem i krzywdą jaką spotkał ten naród, przy czym eksponowanie tych krzywd ma przysłaniać zawsze  zło jakie prowadzi do takiego właśnie negatywnego potrzegania polityki izraelskiej i żydowskich postaw.

Warto też przy okazji zauważyć, że wątek problemu bojkotu izraela coraz częściej zaczyna pojawiać się w różnych krajach i organizacjach, i jednocześnie jest to całkowicie przemilczane przez wiodące media, zaś bardzo czujenie wychwytywane przez media izraelskie i żydowskie. Tak więc światowe media nie informują o tym udając, że problem nie istnieje, a media izraelskie dla odmiany zawsze informują swoją opinię publiczną o każdym takim przypadku, nawet wyimaginowanym i urojonym.

Bardzo ciekawą sprawą jaka pojawia się w tym konkretnym przypadku zasygnalizowanego przez organizacje żydowskie problemu dotyczącego przewodniczącego MKOl, Thomasa Bacha, jest to, że okazuje się, iż wpływy miedzynarodowej diaspory nie sięgają najwyższych władz w MKOl, i wzt. nacisk na tą organizację wywiera się drogą pośrednią po przez ONZ.

Zobaczymy czy wpływy diaspory w ONZ są na tyle silne, że spowodują odwołanie przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha?

Pozdrawiam.

en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Bach

www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/171877#.UjK4M396Ghp

 

za:http://adnovum.neon24.pl/post/98783,przewodniczacy-mkol-bojkotuje-izrael

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Przewodniczący MKOl bojkotuje Izrael.

  1. Jak tu nie być antySEMITĄ,skoro ludy SEMICKO-JĘZYCZNE są w otwartym,a do tego jeszcze krwawym konflikcie,który chce się rozlać na politykę globalną.

    Polubienie

  2. Panie Kazimierzak,

    konflikty: północnoafrykański, bliskowschodni, środkowoazjatycki, w ich aktualnych przyczynach i przebiegu- to nie genetyczna, ani kulturowo-cywilizacyjna skłonność zamieszkujących tam ludów, ale efekt imperialnej polityki anglosaskiej, która doskonale koegzystuje z urojeniowym wybraństwem żydowskim.

    Ciekaw jestem jaki typ cywilizacyjny ( oczywiście wg, typologii Konecznego!!!)przypisał by pan imperialnej cywilizacji anglosaskiej. Czy to jest wyższe stadium cywilizacji łacińskiej( tak przez pana wywyższanej), czy też nieprzewidziany przez Konecznego i niezbadany przez niego typ cywilizacji, a może tak „owocny” typ cywilizacji judeochrześcijańskiej?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s