Komu po co wojna?


Amerykanie byli zdziwieni, że nagle USA zapragnłęy interweniować w konflikt wewnętrzny w Syrii, którym na dobrą sprawę nikt wcześniej się nie interesował. Ale Amerykanie wolą wysłać do Syrii senatorów i kongresmanów zamiast rakiet.

Reagując na doniesienia o użyciu broni chemicznej w Syrii USA zagroziły wojskową interwencją i wtedy nagle Sekretarz Stanu John Kerry oświadczył że jeśli Assad wyrzekłby się swoich zapasów śmiercionośnych gazów, pozwoliłoby to uniknąć militarnego ataku. Przedstawiciele kompleksu Militarnego w USA uważają że pan Kerry swoim oświadczeniem pozbawił ich 400 miliardów dolarów zysków.

“ Byliśmy gotowi do produkcji i dostaw rakiet tomahawk, zaawansowanych technologii wojskowych, produkcji oraz dostaw bezzałogowych dronów, ale Sekretarz Stanu zrujnował to wszystko przez swe niewyparzone usta mówiąc o możliwości rezygnacj ze zbrojnej interwencji. W ten sposób starciliśmy setki miliardów dolarów dochodów ” oświadczył zdenerwowany szef firmy Lockheed Martin – Marillyn A. Hewson. Żale te powiedział także w imieniu swoich kolegów zarządzajacych takimi firmami jak: Northrop Grumman, Raytheon, czy General Dynamics które były przekonane że wstepne uderzenie na Syrię łatwo przerodzi w długotrwałą interwencję, konflikt międzynarodowy o szerokim zasięgu. W takiej sytuacji wypowiedź Johna Kerry mogła spowodować straty nie miliardów ale trylionów dolarów.
” Mając na uwadze że potrzeba byłobytysiące nowych pocisków orazwsparcie logistyczne, Syria byłaby dla nas kopalnią złota . Przysięgam na Boga, jeśli to nie wypali,John Kerry jest nam winny pół miliarda dolarów. ” dodał Hewson.

Niektórzy mają nadzieję że w najbliższym Kerry jako szef spraw zagranicznych „prawdopodobnie powie coś idiotycznego” co może doprowadzić Stany Zjednoczone do innego lukratywnego konfliktu międzynarodowego.

Źródło: http://www.theonion.com/articles/john-kerry-costs-us-defense-industry-400-billion,33815/?ref=auto

Reklamy

5 uwag do wpisu “Komu po co wojna?

 1. Putin powstał z klęczek i wyprostował plecy.
  USA przysiadła na ten widok na d…pie.
  Być może obserwujemy początek świata wielobiegunowego, zatem koniec NWO i dominacji Ameryki, jak niektórzy mówią dużego USraela

  Russia has every reason to believe that the use of chemical weapons in a Damascus suburb in August was an adroit and smart provocation, President Vladimir Putin has said.

  Polubienie

 2. W tle rynkowej konkutecji o gaz wymsknął się spod kontroli handel wojna i pokojem.Po jednej stronie USA pod wpływem żydowskiej ewolucyjnie ukształtowanej strategii grupowej,po drugiej niedemokratyczna Rosja.
  To wynik finansowania dwóch ze sobą walczących totalitaryzmów faszyzmu i komunizmu.

  Polubienie

 3. Panie Mieczysławie
  pisze pan delikatnie mówiąc pierdoły, ale wolno to panu w ramach powszechnie panującej dermokracji ( nie mylić z demokracją)

  Polubienie

 4. Na takie bogactwo treści komentarza delikatnie mówiąc nie warto odpowiadać.
  Historię handlowania wojna i pokojem od czasów wojen napoleońskich udokumentował Song Hongbing w WOJNA O PIENIĄDZ.Być może Chińczyk pisze pierdoły o sposobie finansowania zbrodniczych totalitaryzmów,które maja swoją kontynuację w finansowaniu terroryzmów.
  ZMOWA MILCZENIA nad głównym architektem użycia broni chemicznej jest tu wielce symptomatyczna.
  Co do demokracji,to jej największym nowożytnym osiągnięciem jest poszanowanie każdej wypowiadającej się jednostki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s