Białoruś szykuje się przyjmować MŚ-2014


W 2014 roku w Mińsku odbędą się mistrzostwa świata w hokeju. Jest to największy turniej sportowy, który odbędzie się na Białorusi za cały okres niepodległości państwa.

Trening narodowej reprezentacji Białorusi w hokeju. Zdjęcie: interfax.by.

Trening narodowej reprezentacji Białorusi w hokeju. Zdjęcie: interfax.by.

Białoruś dwukrotnie składała zgłoszenie do przeprowadzenia Mistrzostw Świata. Republika pretendowała do przeprowadzenia MŚ-2013 (w Mińsku i Bobrujsku), jednak podczas głosowania na kongresie IIHF przegrała Szwecji.

Na następnym kongresie Białoruś ponownie złożyła zgłoszenie – już na przeprowadzenie MŚ-2014 i tylko w Mińsku. Do przeprowadzenia mistrzostw pretendowały również Węgry, Łotwa i Ukraina. Podczas głosowania na Białoruś oddano 75 głosów, na Węgry – 24, na Łotwę – 3 i na Ukrainę – 2.

Mistrzostwa Świata odbędą się na dwu arenach usytuowanych w 15 minutach jazdy od centrum miasta. Podstawowym stadionem jest „Mińsk-Arena” o pojemności 15 tyś. widzów. Drugi stadion to obecnie budowana „Czyżówka-Arena”, która będzie mogła zmieścić 9,6 tys. widzów. Zawody odbędą się w okresie od 9 do 25 maja 2014 roku.

Mińsk poważnie przygotowuje się do turnieju i radośnie przyjmie drużyny i kibiców hokejowych. W białoruskiej stolicy będą wznowione już istniejące hotele i zbudowane nowe od trzech do pięciu gwiazd. Zakwaterowanie dla gości zaoferuje około 30 hoteli.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta Republiki Białoruś dla oficjalnych uczestników Mistrzostw Świata i turystów ustalono bezwizowy tryb wjazdu na terytorium Białorusi w okresie od 25 kwietnia do 31 maja 2014 roku. Podstawą jest obecność oryginalnego lub elektronicznego biletu na mecze mistrzostw.

W toku przygotowania do Mistrzostw Świata personel sfery usług, kawiarni, restauracji, sklepów z upominkami, pracownicy organów policji, kierowcy taksówek ze wzmożoną uwagą studiują język angielski.

Gościom białoruskiej stolicy zaoferują masę rozrywek, upominków i wycieczek Mińskiem i Białorusią. Każdy pakiet turystyczny będzie zawierał, oprócz biletów na mecze, wsparcie wizowe, planowanie trasy, ubezpieczenie zdrowotne, zakwaterowanie w Mińsku, najrozmaitsze rozrywki (od elitarnego klubu golfowego do rosyjskiej łaźni). Oprócz tego każdy kibic otrzyma specjalny folder zawierający wszystką niezbędną informację, w tym mapę miasta z trasami turystycznymi.

 

za:http://poland.mfa.gov.by/pl/belarus/sport/hockey_2014/

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Białoruś szykuje się przyjmować MŚ-2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s