Bloger został skazany zaocznie


„Wysoki Sądzie! Nas wszystkich nie da się ukarać ani zamknąć” – pisał w grudniu bloger Kula Lis.

„Witam, co Ty na to? – pyta mnie bloger Kula Lis (wcześniej: Kula Lis 62). – Właśnie zaocznie zostałem skazany przez sąd w Opolu na ponoć rok i dwa miesiące, tylko nie wiem, czy w zawieszeniu, ponieważ nie otrzymałem odpisu wyroku, tylko jakieś pisemko z sądu, mówiące o poprawianych błędach, i że mam 7 dni na odwołanie, które jutro złożę, za me wpisy na moim nieczynnym od 2007 r blogu oraz w Nowym Ekranie”.

Pisałem już pięciokrotnie o sądowych kłopotach Kuli Lisa. Zaczęło się w październiku ub.r. od zabrania właścicielowi komputera przez prokuraturę, która zarzuciła mu „publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, jak też publiczne znieważenie poszczególnych osób z powodu przynależności narodowej, to jest przestępstwo z art. 256kk.

17 grudnia 2012r. wystosowała prokuratura akt oskarżenia przeciwko blogerowi, który na przełomie lat 2007 – 2008 pisał np.:

— „Biblią wszelkich nazizmów, totalizmów, wyższości jakiejś jednej rasy (kasty lub klasy) nad innymi jest raczej żydowski Talmud. Tam są najważniejsze korzenie i szkielety tych późniejszych zgubnych, ludobójczych, szatańskich, rasistowskich ideologii. Wiele zbieżności z hitleryzmem można również znaleźć w żydowskiej Halasze (prawie żydowskim);

— Zdzisław Kwaśniewski, ojciec prezydenta RP to żydowski zbrodniarz wojenny winny zbrodni przeciwko narodowi polskiemu”.

Czytamy w akcie oskarżenia, iż opolski bloger „wyjaśnił, że ma prawo pisać, i pisząc korzystać z przekazów rodziny oraz danych z internetu, przekazów książkowych, to jest m.in. książki Pająka, Piecucha, felietonów Michalkiewicza, a także korzysta z Bundesarchiv, Biblioteki Departamentu Stanu USA, archiwum Akt Nowych w Szczecinie oraz archiwum CIA”. Jednakże „z przytoczonych powyżej wpisów, objętych treścią postawionych podejrzanemu zarzutów, nie wynika, aby wypowiedzi w/w były jedynie cytatami zaczerpniętymi z literatury książkowej lub też stanowiły jedynie powtórzenie wypowiedzi osób trzecich, których Kula Lis 62 nie podziela”.

Sąd Rejonowy w Opolu „przyjął na podstawie zebranych dowodów, że wina oskarżonego i okoliczności czynów nie budzą wątpliwości” i wydał 28 grudnia 2012r. wyrok nakazowy, na podstawie którego opolski komentator ma zapłacić 1000 zł grzywny oraz pokryć koszty sądowe w kwocie 640 zł.

Kula Lis odwołuje się od wyroku, pisząc: „Wysoki Sądzie! Nas wszystkich nie da się ukarać ani zamknąć (za wypowiadaną, czasem ostro, bo nas się bezczelnie prowokuje – prawdę dostępną w archiwach, internecie czy książkach) ust nam Polakom. Wnoszę i proszę Wysoki Sąd o odrzucenie aktu oskarżenia i uniewinnienie lub umorzenie sprawy w oparciu o art. 54 Konstytucji – nadrzędnej nad KK i art. 19 PPCz ONZ, którego Polska jest sygnatariuszem”.

Bloger Kula Lis przekazał mi wczoraj treść odwołania od wyroku:

„Odwołanie do Sądu Okręgowego od wyroku Sądu Rejonowego w Opolu z dnia 04.09.2013

(występuje także data wydania wyroku w piśmie, które dziś (tj. 07.10.2013 – przypis ZB) otrzymałem: data 02.10.2013, więc pytam, kiedy zapadł w końcu ten kapturowy wyrok? Ponieważ pismo pisane jest chyba przez wtórnego analfabetę, tzw. „wykrztałciucha”- celowo przez „rz”; kto tam w sądach pracuje? Jakieś niedouki? – pytam) w sprawie VIIK 1444/12.

Oświadczam także, że odpisu zapadłego wobec mnie wyroku nie otrzymałem do dnia dzisiejszego, wyłącznie jakieś sprostowanie z nieznanym mi nazwiskiem. Żądam stanowczo, by Sąd Okręgowy zapoznał się ze wszystkimi moimi e-mailami przesłanymi tak Sądowi Rejonowemu, jak i Prokuraturze, ponieważ mam do tego prawo jako oskarżony. Jest to moja linia także obrony, do której mam prawo, jak i do wolności wypowiedzi, którą gwarantuje mi tak Konstytucja RP, jak i PDPCzł., których Polska jest sygnatariuszem, o czym poniżej :

[„Każdy ma prawo do wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów bez ingerencji oraz do poszukiwania, otrzymywania i przekazywania informacji i idei wszelkimi środkami, bez względu na granice.” Artykuł 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego, 10 grudnia 1948. – Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych. To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa”.]

Prawa te powinny być znane tak Prokuraturze, jak i Sądowi Rejonowemu, myślę, że także Sądowi Okręgowemu. Wnoszę więc o uchylenie zapadłego wobec mnie politycznego wyroku z inspiracji żydostwa i ponowne wnikliwe rozpatrzenie mej sprawy. Nadmieniam, że po wyczerpaniu drogi sądowej w Polsce, sprawę łamania prawa do swobodnej wypowiedzi, głoszenia prawdy przez polskie sądy, prokuratury skieruję do Trybunału Sprawiedliwości w Strasbourgu, a tam już masę spraw Polska przegrała, czym ośmieszono polskie prokuratury i sądownictwo” – Podpis.

Zwraca się do mnie opolski bloger: „Napisz, Zygmunt, tekst o łamaniu praw człowieka w POlsce, a raczej już POlen, za pisanie prawdy. Poinformuj Krzyśka Cierpisza. A najlepiej będzie, gdy wpadniesz do mnie, to pogadamy. Pozdrawiam”.

http://zygumntbialas.neon24.pl/post/99971,opolski-bloger-zostal-skazany-zaocznie

Reklamy

6 uwag do wpisu “Bloger został skazany zaocznie

 1. ŻYDOWSKA MONOLATRIA zrodziła NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA,które opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.Ewolucyjną analizę zaangażowania Żydów w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne przedstawił Kevin MacDonald,profesor psychologii ewolucyjnej na Uniwersytecie Kalifornijskim,w KULTURA KRYTYKI.
  Uzasadnienie powszechnie znanych tez majacych bogatą literaturę nie musi się ograniczać do cytatów.Na jawnej rozprawie sądowej powołanie się na cytaty nie byłoby problemem.
  W ramach nadużywania pojęcia ANTYSEMITYZMU,dla ograniczania żydowskiego etnocentryzmu stosuje się najnowsze narzędzie jakim jest KULT HOLOCAUSTU,co wynika z opinii wokół książki KULTURA KRYTYKI.W uleganiu szantażom na tym tle i usuwaniu komentarzy charakteryzują się moderatorzy Forum POLITYKI.

  Polubienie

 2. Sąd rejestrowy w Warszawie, który jest typową agendą żydo-systemu nie zarejestrował Stowarzyszenia WPS uznając jako niezgodne z prawem zapisy Statutu WPS – sąd działał zgodnie z sugestiami żydo-władz stolicy, którą włada HGW, potocznie zwana „bufetową”. Kwestionowane przez żydo-sąd zapisy dotyczyły działalności poza granicami Polski oraz działalności zarobkowej (dochód przeznaczany na cele statutowe) zgodnej z działalnością statutową.
  Ten sam żydo-sąd zarejestrował żydowską Krytykę Polityczną, która w swoim statucie posiada identyczne zapisy.

  W jaki sposób Polak może bronić się w sądach, które służą wyłącznie do obrony żydo-systemu RP, które interpretują (nie stosują) zapisy prawa w zależności od własnych potrzeb? Dla Polaków nie istnieje w Polsce ochrona prawna – dotyczy to nie tylko wyrażania poglądów.

  Swego czasu czekałem na odpowiedź sądu (ubiegałem się o zwrot przejętych przez Państwo nieruchomości, którymi obecna władza chce handlować łamiąc wyrok o wywłaszczeniu), który jest zobligowany w terminie trzech miesięcy do udzielenia odpowiedzi. Otrzymałem odpowiedź po 1,5 roku następującej treści: przekroczył pan obowiązujący siedmiodniowy termin składania odwołań o jeden dzień, zatem odwołanie zostaje odrzucone. To była ostatnia instancja.
  Czyli, jak na razie żydo-system górą.

  A niejaki J.Jachnik i jego Stow. Przeciw Bezprawiu mają być głównym punktem politycznego programu akcji JOW P.Kukiza i s-ki. Te koncesjonowane błazny chcą nam wmówić, że trzeba zmusić sądy do przestrzegania prawa i wszystko będzie „git”.

  O reżimach i demokracjach pisałem tu:

  Reżimy i demokracje – refleksjahttps://wiernipolsce.wordpress.com/2011/06/24/rezimy-i-demokracje-refleksja/

  Zachodnia demokracja przeciw reżimomhttps://wiernipolsce.wordpress.com/2013/02/21/zachodnia-demokracja-przeciw-rezimom/

  Demokracja na Zachodzie – reżim w Syrii https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/05/10/demokracja-na-zachodzie-rezim-w-syrii/

  Terroryzm syjonistycznych reżimów Zachodu bezkarny!http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/21/terroryzm-syjonistycznych-rezimow-zachodu-bezkarny-dariusz-kosiur/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s