W krajach Unii Europejskiej 880 tys. osób wykonuje pracę niewolniczą


Unia Europejska, to ponoć obszar przestrzegania praw europejskich i prawdziwa jutrzenka postępu.

Jednym z haseł krzykliwej prounijnej agitacji sprzedajnych elit tzw. III Rzeczypospolitej była obietnica „zaprowadzenia”w Polsce po jej wepchnięciu do UE niemal wyższej cywilizacji, zwanej za jej żydowskimi autorami „społeczeństwem obywatelskim”.

Unijni biurokraci nie przepuszczają także żadnej okazji, aby pouczać suwerenne kraje Europy, jak np. Rosję i Białoruś, czym jest demokracja z jej „standardami”.

A prawda jest naga i obnaża  unijnych hipokrytów ?

PZ

 

„Der Spiegel”: w krajach UE 880 tys. osób wykonuje pracę niewolniczą

 

W krajach UE 880 tys. osób pracuje w warunkach niewolniczych, a jedna czwarta z nich wykorzystywana jest seksualnie – podał w niedzielę niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, powołując się na dane zebrane przez komisję Parlamentu Europejskiego. 

Jak twierdzi komitet CRIM, będący komisją specjalną PE, na terenie UE działa 3,6 tys. międzynarodowych gangów. Ich zyski z handlu ludźmi szacowane są na 25 mld euro rocznie. Sprzedaż ludzkich organów oraz dzikich zwierząt przynosi gangsterom od 18 do 26 mld euro rocznie – czytamy w „Spieglu”.

Straty państw UE spowodowane przestępczą działalnością oceniane są na 290 mld euro.

Autorzy sprawozdania uznali korupcję za „poważne zagrożenie” dla UE. Kontrolerzy wykryli tylko w sektorze publicznym 20 mln przypadków korupcyjnego zachowania. Roczne straty z tego tytułu wynoszą 120 mld euro rocznie.

Komisja domaga się likwidacji rajów podatkowych na terenie UE, penalizacji przypadków kupowania głosów w wyborach i pięcioletniego zakazu podpisywania umów na publiczne dostawy z osobami skazanymi za korupcję. Osoby, które ujawniają nieprawidłowości w działalności instytucji i urzędów, nie powinny być ścigane przez wymiar sprawiedliwości.

Parlament Europejski ma głosować nad raportem komitetu CRIM 23 października.

(mj)

 

za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Der-Spiegel-w-krajach-UE-880-tys-osob-wykonuje-prace-niewolnicza,wid,16071132,wiadomosc.html?ticaid=11179c&_ticrsn=3

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “W krajach Unii Europejskiej 880 tys. osób wykonuje pracę niewolniczą

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s