70. rocznica Bitwy pod Lenino


Dziś w Związku Kombatantów odbyła się uroczystość z okazji 70. rocznicy Bitwy pod Lenino.

Honorowym gościem był Ambasador Republiki Białoruś prof. Wiktar Gajsjonok.

Powołana do życia 1 Dywizja Pancerna imieniem Tadeusza Kościuszki przeszła chrzest bojowy pod Lenino.

Po 68 latach została rozwiązana w 2011r.

IMG_9772M-1

IMG_9770M-1

13 uwag do wpisu “70. rocznica Bitwy pod Lenino

 1. Na Lenino trzeba popatrzeć jak na krwawy chrzest bojowy Polaków będący wynikiem walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem.W ramach handlowania wojną i pokojem te systemy miały swoją historię finansowania.
  W miarę został rozliczony nazizm,natomiast komunizm NIE na zasadzie,że zwycięzców,w tym i zbolszewikowanych Żydów się nie sądzi.

  Polubienie

 2. prawdziwychpolakofparchatychsarmatof….
  Panie Romanie, proszę pamiętać że w Gdańsku i w wielu innych miejscach na ziemiach odzyskanych aż roi się od różnego rodzaju wnuczków co mieli dziadków w Wermachcie.
  To oni uprawiają tego typu wrażą propagandę. Ale też są tacy z pośród Polaków którzy tej propagandzie ulegają i można ich nazwać prawdziwychpolakofparchatychsarmatof….
  MSK
  pana wpisy są po trochu żałosne, głupie, idiotyczne.
  Ośmieszają pana

  Polubienie

 3. Pan Romek nie spuszcza palców z pulsu tubylczego życia polityczno-ogórkowego. Młody artysta ma już karierę zagwarantowaną przez Bundesligę. Mądry człowiek. A jakby tak zrobił pomnik dirlewangerowców rżnących bagnetami brzuchy kobiet i gwałcących to kariery by nie zrobił. To samo z pomnikiem dziecka przybitego nożem kuchennym do stołu przez ukraińskiego patriotę. Znawcy tematu twierdzą że Niemcy zgwałcili w ZSRR 12 mln kobiet. Armia Czerwona wkraczając na ziemie niemieckie około 2mln. Nie pamiętam, gdzie to czytałem. Proszę sprawdzić liczby samemu. Untermensche nawet w jurności ustępowali rasie panów. A tu untermensz artysta „pomnikuje” takich niedołęgów. Sześć razy gorszych od hitlersynów.

  Czekamy niecierpliwie na pomnik Żyda palonego przez Polaka.

  Polubienie

 4. Odrzucając fałszywą propagandę będziemy mieli obraz zbrodniczej agresji Niemiec i walkę polskiego żołnierza zarówno na wschodzie jak i na zachodzie. Także fakt, że wyzwolenie spod okupacji niemieckiej przyniosły nam wojska rosyjskie przy boku których szły pułki polskie I dywizji pancernej imienia T. Kościuszki

  Polubienie

 5. W sprawie Lenino jeszcze. Przecież po ucieczce anderszczaków i syjonistów nie było innej drogi dla Polaków z łagrów niż polska armia Berlinga. Utworzenie takiej armii po stronie stalinowców było niestety obowiązkiem politycznym. Utworzenie polskiej frakcji przychylnej Stalinowi i ZSRR również. Gdyby tylko było dość Polaków pojmujących tą kwestię polskojęzyczne żydostwo by się tak nie panoszyło po wojnie. Do tego łatwiej by mu było łeb ukręcić w 1956. Jeśli w ogóle by to żydostwo zdołało się przebić ponad Polakami.

  Ale było jak było. Znowu poszli polscy romantyczni durnie do dołów z wapnem. Inki, Łupaszki, Zapory i inne bohatyry wojujące motyką ze Słońcem o własne halucynacje. Zamiast pomyśleć policzyć i usiąść na żopach. Dorasta dziś kolejne pokolenie cierpiące że się na swoje doły z wapnem spóźniło. Także na braterskie mogiły pod Moskwą … Z SSmanami. Znajdą dla siebie te przygłupy szansę przejścia do historii?

  Polubienie

 6. do felix niekonieczny
  anderszczacy nie uciekli, to tzw tajemniczy mocodawcy z londynu sprawili ze armia andersa zawineła sie do iranu, to tzw tajemniczy mocodawcy z londynu sprawili ze gen sikorski zginął w giblartarze, to nie kto inny jak tajemniczy mocodawcy z londynu uratowali zycie jozefowi ratingerowi ktory mial „ka-esa” od polskich ak-owcow gdy ladowal pod warszawa w 44r jako cichociemny, to tajemniczy mocodawcy londynscy pomogli wybuchnac powstaniu warszawskiemu i ci sami obsadzali ppr swoimi ludzmi po 1944r. zamiast pisac o romantycznych durniach czy o kolejnym pokoleniu czekajacym na swoje doly z wapnem wybierz sie do tych mlodych ludzi i spróbuj im to wytlumaczyc, zrobisz wspaniała przysluge ojczyznie, polskiej mlodziezy i nam wszystkim, z gory uprzedzam-to nie bedzie takie łatwe poniewaz historia Polski ktorej nas uczono jest zaklamana jak zadna inna na swiecie,

  Polubienie

 7. miałem wówczas dwadzieścia parę lat jak opowiadał mi pewien człowiek dwukrotnie ode mnie starszy, który szedł z frontem białoruskim gdy po zajęciu jednego z większych miast w Prusach poszli do miejscowej restauracji całą paczką z młodymi oficerami radzieckimi,
  Wódka jakieś zakąski, muzyka z gramofonu no i niemieckie dziewuchy po pewnym czasie podchodzą ale w pojedynkę do oficerów rosyjskich (nie do mojego znajomego) i zachęcają gestami do tańca.
  Pierwszy poszedł w tany, drugi też dał się uprosić, trzeci nie.
  Podchodzą kolejne dziewczyny i dalej namawiają.
  W końcu jeden z młodych oficerów, a byli to proste chłopaki nierzadko od pługa, którzy swoje porucznikostwo zdobywali dopiero na froncie, odpowiedział żartem
  -My nie tancory, my jebaki.
  Baby się przysiadły do stolika i po północy poszły z sałdatami już mocno podpite do miejskiego parku w krzaki.
  Ten sam gość opowiadał jak to ruskie i on też, ze świeczką w ręku oglądali najpierw Niemki czy nie mają krost, strupów, wesz łonowych, smrodliwego śluzu, bo już od tych co pierwsi szturmowali wiedzieli czego można się nabawić przy zbyt bliskim z nimi kontakcie.

  Polubienie

 8. Anders szedł szlakiem nie-bojowym przez Persję, Irak i Palestynę, gdzie od jego stutysięcznej armii oddzieliło się około 5 tysięcy dobrze wyszkolonych żołnierzy pochodzenia żydowskiego pod wodzą Bienia – Monachema Begina. I to ci, wyprowadzeni z ZSRR przez Andersa uzbrojeni polscy żydzi stali się podstawową siłą, która w kilka lat później zbudowała państwo Izrael. A zatem Anders i jego plan walki o Polskę na froncie we Włoszech, gdzie doszedł bodajże tylko do Bolonii, się komuś bardzo istotnie przydał.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s