Polska bez Żydów cd.


Żydowski Instytut Historyczny – za pieniądze polskiego podatnika – zorganizował wystawę „Obcy i niemili. Antysemickie rysunki z prasy polskiej 1919-1939„. Na wystawie zaprezentowano ponad 300 prac ilustrujących antysemickie artykuły polskiej prasy z lat 1919-1939, które miały wpływ na nastroje i poglądy społeczne dotyczące „kwestii żydowskiej” – czytamy w gadzinówce Michnika.

                              Poniżej dwóch swoich i sympatycznych,

626899_m644       kurator wystawy, Dariusz Konstantynow i dyrektor ŻIH Paweł Śpiewak podczas konferencji prasowej na wernisażu wystawy

A oto przykłady prac – karykatur z polskiej prasy 1919 – 39 – lub według syjonistycznego i hucpiarskiego Żyda: „szokujące przykłady polskiego antysemityzmu

45dfedbed0a6840499b28f75cf5abbe0W antysemickich pracach przedstawiano symboliczny obraz Żyda dążącego do dominacji nad Polską i Polakami. Miał być on sprawcą wszelkiego zła w kraju.” – tak Żyd podpisał rysunek

626906_m644Teresa Śmiechowska z ŻIH zauważa, że w karykaturach podkreśla się wszystkie stereotypowe żydowskie cechy rasowe, fizyczne i mentalne.

626904_m644

ef5046c13cc15570fa6d920b2770cb34

4e39be7c83196126acbe8d2d93671e6e

0e55e55e1c1500f90c43716920e5dbcf

więcej prac na: http://www.sfora.pl/Zobacz-szokujace-dowody-polskiego-antysemityzmu-g60604

 

Przed II wojną światową Żydzi nie opanowali jeszcze wszystkich polskich mediów, jak ma to miejsce współcześnie. Zaprezentowane na wystawie prace były publikowane na łamach m.in.: „Kuriera Poznańskiego”, „Dziennika Bydgoskiego”, „ABC-Nowin Codziennych”, „Wieczoru Warszawskiego”, „Podbipięty”, „Prosto z mostu”, „Szczutka”, „Szopki”, „Muchy”, „Żółtej Muchy”, „Szarży”, „Pokrzyw” oraz „Szabes-Kuriera”.

Żydowscy syjoniści, którzy zorganizowali tę wystawę, mają niewątpliwą rację w jednej kwestii, że zaprezentowane na wystawie prace są karykaturą. Nie zauważyłem natomiast, żeby podjęli próbę wykazania, iż treść prac mija się z prawdą – byłoby to ponad ich możliwości intelektualne.

O polskiej karykaturze 1919-39 z żydowskiej wystawy można powiedzieć niewątpliwie jedno, że treść tych prac jest dzisiaj, w XXI wieku, jeszcze bardziej aktualna i prawdziwa niż przed wojną – niestety.

W tej samej gadzinówce Michnika (16.10.2013, str. 21) znajduje się informacja, że rząd RP – żydo-rząd RP – przygotowuje ustawę adresowaną do seniorów – pochyla się nad ich trudnym losem w dobie kryzysu. Seniorzy będą mogli otrzymać tzw. odwrócony kredyt hipoteczny. Czyli krótko mówiąc, jeśli w swoim życiu, głównie w czasach PRL-u, dorobili się mieszkania lub domu, dostaną w zamian za nie od banku po kilkaset złotych miesięcznie. Żydo-rzady RP doprowadziły kraj do ruiny, Polaków do nędzy, zniszczyły zabezpieczenia socjalne, emerytalne, a teraz chcą okraść Polaków z ich mieszkań i domów na rzecz żydowskich przeważnie banków.

Na str. 3 gadzinówki znajduje się informacja, że we Wrocławiu w ramach festiwalu teatralnego „Dialog” odbędzie się debata pn. „O brunatnej Polsce” z udziałem prof. Z.Baumana. Bezczelne syjonistyczne żydostwo z prezydentem Wrocławia na czele znów zaprasza żydowskiego bandziora, oprawcę Polaków w latach 1944-56.

Dzisiaj polskich gazet już nie ma i Polacy nie mają żadnej możliwości obrony swoich praw w przestrzeni medialnej. Stąd pojawiają się plakaty na przystankach komunikacji miejskiej, czy w innych miejscach – plakaty są oczywiście nielegalne, a ich treść strasznie szokuje i oburza antypolskich syjonistów:

z14594819Q,Jeden-z-nielegalnych-plakatow--ktorymi-oklejono-pr

Takie obrazki jak poniżej, praca młodej Żydówki (genitalia na krzyżu), artystki Nieznalskiej, czy zdjęcie pederasty i transwestyty  w sejmie RP nie szokują, one są przejawem tolerancji i nowoczesnego, europejskiego myślenia.

Nieznalska - Pasja

z13520175Q

Dariusz Kosiur

Reklamy

17 uwag do wpisu “Polska bez Żydów cd.

 1. ŚPIEWACY NA JEDNĄ NUTĘ

  Jeśli są to „szokujące przykłady polskiego antysemityzmu” to i przyczyny powstawania takich obrazków mogą być także szokujące. Tymczasem ta wystawa potwierdza tylko starą tezę, że wszyscy zgłaszający swój akces do żydowskiej nacji — nie potrafią oddychać bez antysemickich oparów. Gdyby taką wystawę zorganizowali Polanie, to natychmiast by się rozległ krzyk o propagowaniu antysemityzmu. Wygląda więc na to, że śpiewacy zgubili już dawno partyturę, zatracając przy okazji zdolność do racjonalnego myślenia. A to może obudzić demony… Komu to jest potrzebne, Panie Profesorze?

  Polubienie

 2. ANTYSEMITYZM

  Nazwa gazu paraliżującego. Wytrych otwierający każdy skarbiec poza rozumem — dlatego, choć to gaz mocno przeterminowany, nadal cieszy się wzięciem. Niektórym wypełnia niestety obie półkule.

  Hołubiąc przez lata żydowską rodzinę ubeckiego generała, a więc przez los szczególnie poszkodowaną, dorobiłem się dobrowolnie gęby antysemity i chodzić będę w tej aureoli z towarzyszącą jej pamiętliwą mściwością zapewne do końca moich dni. Albowiem niechaj nigdy goj nie stara się czynić honoru i staropolskich wartości spoiwem takiej przyjaźni.
  Kiedy wasz rzekomy żydowski przyjaciel poślizgnie się i wdepnie nieszczęśliwie we własne sumienie, czyniąc trochę swojskiego smrodku, zostaniecie niechybnie obarczeni odpowiedzialnością za ten wypadek i nikt nie weźmie was w obronę. Ale przede wszystkim zostaniecie skazani na zapomnienie, dopiszą was do szyderczej listy skazańców, stojących latami na placu apelowym z gipsem w ustach i workiem na głowie – listy wciąż uzupełnianej przez preparatorów masowej wyobrażni. Na tym placu kapusie przerobią was na kapusia, w jednej chwili z płaczliwego filosemity wyrodzi się z was monstrum oblizujące się po dokonaniu pogromu: — tylko niebieskie światło wyświetli kontur waszej postaci.

  I unosi się nad tą nieszczęsną ziemią ten ciężki balon gaduły, sepleniącego w kółko ten sam refren w każdym referacie i przy każdej okazji, co stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszelkich organizmów żywych, szczycących się posiadaniem choćby jednej komórki. Dlatego do zatwardziałych orędowników antysemityzmu zaliczają się sami Żydzi.
  Żyd Marek Oberländer mawiał w takiej sytuacji: — Wychodzę stąd! Tutaj jest za dużo Żydów!

  http://blotne-abecadlo.blogspot.com

  Polubienie

 3. https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/10/993732_664004523643590_450026193_n.jpg?w=700

  Socjopata Bęgowski nie przypomina wrażliwej pokrzywdzonej Anny Grodzkiej, to komsomolski zamordysta i żadna terapia hormonalna tego nie zmieni. Podobnych ocen nie odważyłbym się skierować pod adresem transseksualistów, którym ten problem złamał, a nierzadko odebrał życie. Bęgowski do takich ludzi nie należy, Bęgowski jest prześladowcą, nie ofiarą i zawsze taki był.Działacz totalitarnej organizacji partyjnej, szkolony przez zbrodniczą organizację komunistyczną Komsomoł, pozbawiony tolerancji partyjny wyrobnik, wspierający stan wojenny i tropiący wrogów ludowej ojczyzny, cyniczny koniunkturalista, nie będzie mnie szantażował swoją świeżo wymodelowaną dewiacyjną osobą. Krystyna Pawłowicz, którą usiłuje się ścigać jak Żyda za okupacji, wykazała się wyjątkowym taktem i delikatnym poczuciem humoru, ja takich pokładów dyplomacji i wrażliwości w sobie nie mam. Widzę nie tylko nażartego hormonami dewianta, który w swoim komsomolskim stylu usiłuje znów łapać za pysk politycznych wrogów, ale widzę prostaka, cynika, pajaca, sprzedajnego ideologa. Dla takich ludzi nie ma miejsca w demokratycznych systemach politycznych i z życia publicznego powinni być wykopani na bruk. Przyklejone cycki dla tego politycznego trolla są alibi, on doskonale potrafił sobie radzić ze swoimi dewiacjami, miał je zawsze pod pełną kontrolą i używał dewiacji tak jak wiały polityczne wiatry
  (komentarz autorki „Ala Alicja” przeniesiony z fb)

  Polubienie

 4. ZDANIE ODRĘBNE

  Nie umiem zaakceptować pomysłu, ażeby do tego ważkiego wątku przyczepić inną orientację seksualną i transseksualizm. Dramaty ludzkie mają różne oblicza i nie powinny być przedmiotem karykatury. A już szczególnie w kontekście „szokującego polskiego antysemityzmu”.
  A Anna Grodzka? — niezła laska…

  Polubienie

 5. C.D.

  Tedy zamiast korzystać z okazji i całą tę wystawę rozpowszechnić publikując wszystkie obrazki — co przecież musi być zgodne z intencją autorów ekspozycji — zmula się i tworzy ściemniające konteksty, do których też zaliczam krzyżyk z genitaliami zawieszony przez Nieznalską. (A niech się kruchta sama broni. Przecież to jeden miot i teraz już razem będą zarzynać zwierzaki rytualnie. A polskie barany robią wszystko, by stać się koszerno-chrześcijańskim żarciem).
  Tym razem nikt nie będzie mógł zarzucić, że rozpowszechnia się taką ikonografię w celu nikczemnym.

  Panowie, gdzie podziała się proletariacka czujność?!

  Polubienie

 6. W tej samej gadzinówce Michnika (16.10.2013, str. 21) znajduje się informacja, że rząd RP – żydo-rząd RP – przygotowuje ustawę adresowaną do seniorów – pochyla się nad ich trudnym losem w dobie kryzysu. Seniorzy będą mogli otrzymać tzw. odwrócony kredyt hipoteczny. Czyli krótko mówiąc, jeśli w swoim życiu, głównie w czasach PRL-u, dorobili się mieszkania lub domu, dostaną w zamian za nie od banku po kilkaset złotych miesięcznie.
  ********
  a za pół roku „nieznany” sprawca wpadnie do mieszkania ( oczywiście w celach rabunkowych ;)) i utłucze staruszków.

  Polubienie

 7. https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/10/1632836.jpg?w=700

  Bartłomiej Sienkiewicz, Minister Spraw Wewnętrznych oraz Małgorzata Omilanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego 15 października br. otworzyli wystawę „Obcy i niemiliAntysemickie rysunki z prasy polskiej 1919-1939.

  W wernisażu udział wzięli przedstawiciele zagranicznych placówek dyplomatycznych i kulturalnych w Polsce, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, środowisk żydowskich oraz zaproszeni goście.

  więcej zdjęć: http://www.jhi.pl/wydarzenia/wystawy/168

  Polubienie

 8. Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma

  zaprasza

  24 października 2013 r., o godz. 18.00

  (ŻIH, sala w „Błękitnym Wieżowcu” przy pl. Bankowym 2, wejście od ul. Tłomackie)

  na spotkanie poświęcone tożsamości twórców pisma, o próbach radzenia sobie z zarzutami i ich relacjach z żydowskim środowiskiem

  Jadąmośki Literackie
  – środowisko Wiadomości Literackich

  wobec antysemickich ataków

  prowadzenie:

  prof. Małgorzata Szpakowska

  dr Karolina Szymaniak

  dr Agnieszka Żółkiewska

  Tygodnik „Wiadomości Literackie” było jednym z najważniejszych ośrodków życia kulturalnego w międzywojennej Polsce. Związani z nim byli m. in. Antoni Słonimski i Julian Tuwim. O tożsamości twórców pisma, o tym, jak radzili sobie z zarzutami i o ich relacjach z żydowskimi twórcami awangardowymi opowiedzą autorka książki „Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich”, prof. Małgorzata Szpakowska oraz literaturoznawczynie dr Karolina Szymaniak i dr Agnieszka Żółkiewska.

  ul. Tłomackie 3/5

  00-090 Warszawa

  Polubienie

 9. KARYKATURA JAKO MOWA NIENAWIŚCI

  Dziwi mnie niezmiernie nikłe zainteresowanie tym tematem, bo szczególnego wdzięku odmówić mu nie sposób. Ale jak widać temat ten jest też niebezpieczny, bo wiadomo że przed takim zarzutem, czyli mową nienawiści, obronić się nie da. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zamknąć Muzeum Karykatury i karykaturzystów do resocjalizacji odesłać. I jak zwykle obiekty karykatur nie poczuwają się do żadnej refleksji nad swoją nacją.
  Tedy dla rozluźnienia trochę zbyt napiętej atmosfery — przytoczę dwa szmoncesy.

  Spotyka się dwóch Żydów.
  — Mój syn się wychrzcił — oznajmia jeden.
  — I co ty na to?
  — No cóż, żaliłem się przed Panem Bogiem…
  — I co on ci powiedział?
  — Powiedział: Mój syn także się wychrzcił. Więc zrób to samo, co ja…
  — A mianowicie?
  — Sporządź Nowy Testament!

  W czasie ogólnopolskiego spisu ludności, organizowanego przez rząd sanacyjny na początku lat trzydziestych, spytano Moryca Feigenblatta:
  — Jakiego jest pan wyznania?
  — Augsbursko-ewangelickiego.
  Urzędnik spojrzał podejrzliwie na wyraźnie semicką twarz neofity…
  — A kim pan był przedtem?
  — Pan nie uwierzysz — rzymskokatolikiem!

  Polubienie

 10. KRÓTKA NAUKA EKONOMII
  (podręcznik poręczny)

  W miasteczku zawrzało. Rebe ma kochankę.
  Do domu, gdzie od pewnego czasu Rebe tylko pomieszkiwał, udała się delegacja świątobliwych mężów, którzy przestępując z nogi na nogę i podkręcając pejsy w najwyższym zdenerwowaniu, wypchnęli przed szereg Joska, bo wiadomo było, że Joskowa puszcza się za kirkutem z przygodnymi handlarzami bydłem.
  Josek, napiętnowany boleścią zdradzanego kozła, wezwał na pomoc trąbę powietrzną, aby nawet odległe Jerycho zadrżało i tymi słowy przed Rabim się ukorzył.
  — Rabi, na ciebie cały lud patrzy i ty taki przykład dajesz, że i nasze małżonki i córki do domów naszych zarazę przynoszą. Opamiętaj się, bo Jahwe i na ciebie patrzy.
  I rzekł Rabi.
  — Widzisz, Josek, ja ciebie znam, ale ty nie znasz ekonomii.
  Ja z moją Salci już ponad pół wieku zusammen żyję i ciągle do niej dokładam. I to jest w porządku. Bo Salci to jest mój kapitał, a ja kapitału nie ruszam.
  A Rywka, to są te odsetki od kapitału. I dlatego ja Rywkę używam.

  P.S.
  Wprawdzie ubogaciłem ten szmonces nieco własnymi słowami, ale chyba nie zatracił on swojej istoty?

  Polubienie

 11. W komentarzu powyżej napisałem, że niejaki B.Sienkiewcz, min. MSW (chwali się powinowactwem z autorem trylogii, choć jego fizjonomia temu przeczy wskazując na całkowicie inne korzenie), a więc przedstawiciel władz państwa Polaków, uczestniczył w antypolskiej hucpie w ŻIH otwierając wystawę n/t polskiego antysemityzmu.

  Antypolska hołota być może nie wie, że już w latach 1970. w USA „telavizje” tego kraju wyświetlały film o powstaniu w warszawskim getcie. Żyd umieścił w filmie sceny z polskimi żołnierzami (mieli rogatywki z orłem), którzy rozstrzeliwali Żydów w getcie.

  Polubienie

 12. BOLESŁAW PRUS I JEGO MOWA NIENAWIŚCI

  Wypatrzyłem na tej wystawie oburzający rysunek: jakiś człowieczek, przy miejskim kąpielisku w Katowicach, montuje tablicę z napisem — BRUDASOM WSTĘP WZBRONIONY. Za jego plecami stoi dwóch symbolicznych w istocie Żydków. (Takiego określenia też Prus używał).

  Otóż właśnie w swoich „Kronikach” przytacza Prus taką dykteryjkę (w roku 1900).

  Pewien młody, lecz konserwatywny Żyd stara się o postępową, ale bogatą pannę. Jego zaś ojciec usilnie radził mu pozyskać serce posażnej jedynaczki i w tym celu kazał mu spełniać wszystkie jej życzenia.
  Pewnego dnia młody mówi do ojca:
  — Wie ojciec, że ona kazała mi obciąć pejsy…
  — Więc obetnij. Nawet będziesz miał mniej nieprzyjemności z policją.
  Syn obciął pejsy, ale w parę dni powiedział nową wiadomość:
  — Wie ojciec, że ona kazała mi skrócić chałat…
  — To go skróć… Co ci szkodzi, że będziesz wyglądał jak hrabia?
  Dobry syn skrócił chałat, lecz po tygodniu przybiegł z nowiną…
  — Wie ojciec, że ona kazała mi się wykąpać…
  — Więc się wykąp.
  — Nu, a co będzie, jak ona za mnie nie zechce wyjść?…

  Polubienie

 13. CO TO JEST KARYKATURA

  Otóż nie od rzeczy będzie przypomnieć autorom wystawy definicję pojęcia KARYKATURA, KARYKATURALNY.

  Według przedwojennego, wydanego w roku 1938 SŁOWNIKA WYRAZÓW OBCYCH Michała Arcta:
  „KARYKATURA: przesadne przedstawianie czegoś, celem ośmieszenia; wizerunek czyjś w postaci dziwacznej i śmiesznej; rzecz tak źle zrobiona, że śmiech wzbudza swoim widokiem; potworek, dziwoląg.”

  Z kolei w SŁOWNIKU JĘZYKA POLSKIEGO, wydanym przez PWN w roku 1995, możemy przeczytać:
  „KARYKATURA : przesadne uwydatnienie charakterystycznych cech osoby lub przedmiotu, głównie w rysunku i grafice lub w utworze literackim, dla wywołania wrażenia śmieszności.”

  Tak więc cel karykatury jest w pojęciach i języku wyraźnie określony. Jest to krzywe zwierciadło, w którym możemy obejrzeć rzeczywistość bez wszelakich zasłon!

  I tu przypomnę, że tak uwielbiany przez wielu marszałek Piłsudski, był wdzięcznym obiektem wielu karykatur w sanacyjnej Polsce, często wręcz szokujących. Oto jedna z nich:

  Marszałek galowym mundurze i z szablą, siedzi z gołą dupą na nocniku, zajęty wiadomą czynnością. W tym dramatycznym momencie podlatuje do niego stado os… Te osy to posłowie Sejmu RP, którą to instytucję Piłsudski tak mało cenił.

  Nie słyszałem zarzutu, że ta mało wybredna karykatura jest przejawem nienawiści do Polaków.

  Polubienie

 14. KAROL SZYMANOWSKI (1882-1937) — O ŻYDACH

  Żydzi ze zwykłą sobie wprawą mieszają karty, szwindlują i wsuwają się pierwsi na opuszczone przez nas z rumowisk placówki, wytwarzając niejasne złudzenie, że kroczą na czele „prawdziwej” kultury. /…/

  Wykształconym Żydom przy całej sprawności i złożoności ich inteligencji brakuje głębi w sądach na tematy sztuki i filozofii. Jest to jakiś brak intuicji, którego przyczyna tkwi w wyjałowieniu i zubożeniu wyobraźni. /…/

  Gdyby Żydzi nie nienawidzili tak bezlitośnie nas Aryjczyków i gdyby tą nienawiścią nie wypełniali po brzegi swego życia — umarliby chyba ze wstrętu do samych siebie. /…/

  Polubienie

 15. PROFESOROWI PAWŁOWI ŚPIEWAKOWI KU ROZWADZE

  Ja takich tekstów, Panie Profesorze, mogę jeszcze zamieścić bez liku albo tyle, żeby Pana wprowadzić w zakłopotanie. Ale to nie o to przecież chodzi, kto z nas ma rację, ale o to jaka jest tzw. prawda obiektywna. Wprawdzie o prawdę obiektywną trudno jest w przyrodzie, bo ta wciąż znosi nas na intelektualne manowce, aliści nie powinniśmy przestać wierzyć, że możemy się o nią otrzeć w poczuciu bezinteresownej myśli.

  Tak więc, jeśli przyjmiemy, że nie chodzi nam o dobra doczesne, to i zamysł Pański zorganizowania takowej wystawy jawi się jako cokolwiek chybiony. Albowiem jest ta wystawa pożywką i uzasadnieniem dla mającego charakter tsunami antysemityzmu, który zbiera wszelkie umysłowe odpadki i własne zaniechania.

  Dlatego twórczą formułą tej wystawy powinno być pokazanie obu stron zwierciadła. W taki sposób, aby Polacy i Żydzi, a także żydochazaria mogli siebie zobaczyć w krzywym zwierciadle. A takie samopoznanie może przyczynić się do zaniechania oczekującej na nasze błędy przemocy. A tej nie aprobuję.

  Wytrzaskajmy się więc intelektualnie po pysku — zanim nie będzie za późno.
  A jakby co — to proszę pamiętać.
  Ostrzegałem!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s