W Moskwie na Łubiance odrestaurują pomnik Feliksa Dzierżyńskiego


W Moskwie na placu Łubianka władze miasta odrestaurują pomnik Feliksa Dzierżyńskiego

Image

Jak podaje portal http://www.km.ru władze Moskwy nieoczekiwanie wyasygnowały kwotę 25 milionów rubli (2,5 miliona złotych) na odrestaurowanie pomnika Feliksa Dzierżyńskiego, który w roku 1958 został odsłonięty na placu Łubianka, przed budynkiem dawnej carskiej Ochrany, a potem CZEKA, NKWD i KGB. Został on zburzony za czasów „hiper-rozkradania Rosji” (głównie zresztą przez żydostwo rosyjskie i zagraniczne pod wodzą Sorosa) za czasów Jelcyna w 1991 roku. Ponieważ niedawno na naszym portalu była dyskusja nt. „żydostwa” Feliksa Dzierżyńskiego, to przypominam, że „krwawy Felek”, to był z pochodzenia polski herbowy szlachcic z Białorusi. Mawiał on iż rewolucjonista musi mieć „gorące serce, chłodną głowę i czyste ręce” i w ciągu swego krótkiego życia współuczestniczył w czymś, co dokładnie w 70 lat później – czyli aż po 3-4 pokoleniach – musieli pracowicie „odkręcać”, spiskując ze sobą na Florydzie, pochodzący z podkrakowskich Wadowic papież Jan Paweł II z prezydentem Reaganem. O ile Karol Wojtyła nie był nawet po matce Żydem (patrz http://www.bibula.com/?p=425 ) to był otwartym, nie ukrywającym się ze swymi poglądami żydofilem, twierdził to samo co i rabini, że „Naród żydowski narodem (do żłoba) wybranym” (http://www.fzp.net.pl/historia/jan-pawel-ii-i-zydzi ) i właśnie dlatego został papieżem.

No i ten”żydo-słowiański papież” skutecznie przyprowadził polskie „owieczki” do GLOBALISTYCZNEGO STADA pod wodzą tak zwanego USraela. Za co mu postawiono wiele pomników, Jak ten w Gdańsku w 2012 roku z Ronaldem Reaganem, któremu wczoraj dolutowano uciętą 1 października rękę z brązu. Tego aktu zbezczeszenia pomnika WDZIĘCZNOŚCI ZA WYZWOLENIE DO MAMONA dokonali ponoć  bezrobotni – po likwidacji Stoczni i innych zakładów pracy – złomiarze,  inkasując po 15 zł, za kilogram cennego złomu Prezydenta wszystkich Prawdziwych Polaków.

Image

 

Reklamy

15 uwag do wpisu “W Moskwie na Łubiance odrestaurują pomnik Feliksa Dzierżyńskiego

 1. ŻYDOCHAZARIA

  dokumentuje wprawdzie swoją tożsamość wieloma etnicznymi typami, ale portrecik mamy Wojtyły nie pozostawia żadnej wątpliwości w dociekaniach na temat jej związków krwi. Więc brak komentarza Dariusza Kosiura jest najzupełniej zrozumiały.
  Co zaś do pochodzenia Dzierżyńskiego — to jego szlachectwo nie jest bynajmniej żadnym dowodem. Jeśli zaś idzie o te przykłady tworzonego kultu założyciela bolszewii — nie sposób wykręcić się jednym zdaniem.
  Czy to jednak nie jest tak, że szczególnie intelektualistom imponuje brutalna siła?
  Są przykłady!

  Polubienie

 2. CZYSTE RĘCE KATA

  Jak trudno jest ustalić całkiem proste fakty z czyjegoś życiorysu, a szczególnie twórcy CZEKA, niech świadczy historyjka z Fanny Kapłan (Feiga Chaimowna Rojtblat) w roli głównej, wykonawczyni zamachu na towarzysza Lenina. Otóż natychmiast aresztowana została poddana torturom, w celu wyjawienia wspólników lub mocodawców. I tak sponiewierali tę dwudziestoośmioletnią dziewczynę, że towarzysz Dzierżyński sam, w ludzkim odruchu współczucia, osobiście ją zastrzelił.
  Niech ktoś teraz rozsądzi, czy to prawda, czy nikczemna plota.

  Polubienie

 3. Feliks Dzierzynski byl polskim szlachcicem, ktorego ZYD o nazwisku Rufus bedacy komendantem CZEKA zeslal na Syberie, a nastepnie przejal po nim nazwisko i majatek i tak powstal mit o krwawym „Feliksie Dzierzynskim”, ktory rzekomo byl Polakiem i takie bzdety sa propagowane rowniez na forum WPS przez M.Glogoczowskiego.
  Tymczasem przebiegle zydowskie robactwo zmienialo swoje nazwiska w celu ukrycia swojego pochodzenia i przeszlosci, mieszalo sie z innymi ludami i udawalo rdzennych mieszkancow, aby moc kontynuowac swoje perfidne dzialanie jak im nakazuje TALMUD.

  ZYD ZAWSZE POZOSTANIE ZYDEM… niezaleznie od koloru skory, klimatu, miejsca zamieszkania na kuli ziemskiej i wymieszania sie z gojami, poniewaz zydowskie DNA jest niezmienne, co zostalo potwierdzone przez ponad 30-letnie badania naukowcow nad DNA.

  Polubienie

 4. jakie żydowskie DNA, większość dzisiejszych żydów to potomkowie chazarów którzy przeszli na judaizm w pierwszym tysiącleciu naszej ery, niewielu dzisiejszych żydów to potomkowie żydów starotestamentowych, semickich. A samo pojęcie „naród żydowski” to wymysł syjonistów

  Polubienie

 5. 85 lat po śmierci Dzierżyńskiego Polacy nadal nie mają pojęcia kim była ta postać historyczna. Potwierdzają to wpisy j.w.

  Książka hr.Ronikiera „Dzierżyński czerwony kat”, bardzo popularna, także nie wiele wyjaśniłą. Ronikier wbrew temu co mówił, nie znał Dzierżyńskiego, a jedynie się z nim zetknął raz lub dwa razy. Sam Ronikier był oskarżony i skazany za zabójstwo, co także podważa jego wiarygodność.

  Dzierżyński z całą pewnością był Polakiem i szlachcicem. Otwarte jedynie pozostaje pytanie, czy jego rodzina miała korzenie frankistowskie, nie słychać jednak aby ktoś przedstawił na to jakiekolwiek dowody. Co więcej, liczne jego rodzeństwo dało dowód na to, że była to rodzina patriotyczna, jego brat nawet poświęcił życie za Polskę.

  Pozostaje nadal zagadką jakie były motywy działania Dzierżyńskiego. Moim zdaniem należy poważnie rozpatrzeć możliwość pobudek idealistycznych. Po wieloletnim pobycie w więzieniach rosyjskich, Dzierżyński był rozgoryczony wobec administracji carskiej i wiązał nadzieję z obaleniem caratu.
  Nie ma chyba podstaw to posądzania go o tendencje ludobójcze, podobno jest odpowiedzialny za śmierć 14 tysięcy ludzi, z których nie wszyscy byli „nice guys”. Aresztowanych Polaków zwalniał, co potwierdza sam Ronikier. Jest całkiem prawdopodobne, że w obaleniu caratu widział on nową szansę dla Polski.
  Był porywczy z natury, na co wskazuje nie wyjaśnione zdarzenie z jego wczesnej młodości, zastrzelenie własnej siostry. Na jego postępowanie wpływ miało małżeństwo z kobietą pochodzącą z rodziny inteligencji żydowskiej, co ciekawe jednak ślub odbył się w Kościele katolickim.

  Dzierżyński pomógł Stalinowi w odsunięciu trockistów. Jego śmierć w wieku 41 lat nadal jest zagadką.

  Polubienie

 6. @ Przecław

  Polacy mają takie wyobrażenie o Dzierżyńskim, które on sam zechciał stworzyć. A tę polskość szczególnie dokumentuje jego rola przy Armii Czerwonej u wrót Warszawy. Chyba tego obrazu jego polskiego patriotyzmu nie trzeba precyzować.
  Naturalnie wielu frankistów weszło w polskie szlacheckie buty, więc umówmy się, że nie ma dostatecznych dowodów na obie tezy. A jego „rozgoryczenie” i „pobudki idealistyczne” to raczej marne przesłanki nawet do hagiograficznych wniosków.

  Możemy naturalnie oczarować się książką Bożeny Krzywobłockiej o Dzierżyńskim w ten sam sposób, jak zaczarowano wielu książeczką o Soso.

  Polubienie

 7. @ GG
  Dokładnie, umarł mając 48 lat. Przyznaję się do błędu, ale to niczego nie zmienia.

  W ogóle nie wiedziałem do tej pory kto to jest Krzywobłocka, ani tymbardziej nie znałem jej książki, dopiero teraz zajrzałem do wikipedii.

  Oficjalnie przyczyną jego śmierci był atak serca, napewno nie gruźlica, jednak okoliczności wskazują że raczej padł ofiarą zamachu, czyli był dla kogoś niebezpieczny.

  „Portrecik mamy Wojtyły nie pozostawia wątpliwości”, ależ poluzuj Pan…

  Nie zamierzam przeprowadzać apologii FD, ani usprawiedliwiać go, to co robił dyskredytuje go wystarczająco, chcę jednak zrozumieć motywy jego postępowania. Nie satysfakcjonują mnie proste recepty jnp „był chazarem”, otóż wszystko wkazuje, że nie był. Myślę, że cierpiał na pewien rodzaj psychopatii, na co jest wiele wskazówek.

  Historia jego licznego rodzeństwa świadczy niezbicie o wysokim morale i patriotyzmie rodziny Dzierżyńskich.

  Polubienie

 8. @ Przecław

  FELIKS EDMUNDOWICZ DZIERŻYŃSKI

  Urodzony 11 września 1877 roku, zmarł 20 lipca 1926 roku.
  Więc, jeśli dobrze policzyłem, żył 48 lat i 11 miesięcy. Więc bliższe prawdy jest stwierdzenie, że żył lat 49.
  Ja napisałem, że miał gruźlicę. Sam sobie tego nie wymyśliłem, a internetowe źródła często mijają się z prawdą.
  Na co w rzeczywistości umarł to inny temat. Jakie to były (podejrzane) okoliczności, skoro podaje się, że zmarł na posiedzeniu, czyli publicznie ?
  „ależ poluzuj Pan…” — nie wiem o co Panu chodzi.
  Gdzieś napisałem, że na moją intuicję mógł mieć chazarskie pochodzenie. Dowodów na to żadnych nie mam.
  Historia jego rodziny, choćby najbardziej patriotycznej, nie zdejmuje z niego żadnych grzechów.
  Bożena Krzywobłocka to było w latach osiemdziesiątych twarde jądro ortodoksyjnego komunizmu.

  Polubienie

 9. Przytoczę jeszcze raz rzecz o „krwawym Feliksie” (a był z konieczności „krwawy” bo bez rządowego terroru Rosję post-rewolucyjną po prostu rozkradli by najrozmaitsi, w swej większości żydowskiego pochodzenia „przedsiębiorcy” i szefowie mafii, jak się to stało z Polską w roku 1989 i Rosją w 1991 w momencie gdy zwalono w nich pomniki Dzierżyńskiego.

  Oto coś dla pana Marsa, który swym czekoladkowym gównem z Dupo-Głowy (wszechamerykański kult Żopo-Gława, czyli Cul-Capita, patrz google) zanieczyszcza systematycznie portal WPS.

  Otóż postukalem trochę w Google (obecnie u mnie niedostępne) i znalazłem interesujące wspomnienie “żydowskiego (?) hrabiego” Jaxy-Ronikera (współczesną rodzinę trochę znam, pani Joanna Olczak-Ronikier, żona wyższego ode mnie prawie o 10 cm Michała jest nieukrywaną żydówką) o symbolicznym spotkaniu z “żydowskim (?) szlachcicem” Dzierżyńskim:

  Sławomir Koper przypomina na przykład, że choć “Krwawy Feliks” był twórcą tajnej policji politycznej CzeKa, która bez pardonu rozprawiała się z każdym, kto myślał inaczej niż komuniści, to czasem wykazywał się zaskakującym propolskim sentymentem.
  [Sławomir Koper, ]
  Sławomir Koper, “Wielcy zdrajcy. Od Piastów do Jagiellonów”

  Miał okazję przekonać się o tym hrabia Bogdan Jaksa-Ronikier, który został schwytany przez CzeKa z paszportem na fałszywe nazwisko. Twierdził, że nazywa się Wilhelm Schmidt. Ponieważ przed wybuchem wojny siedział w jednej celi z Feliksem Dzierżyńskim, zażądał widzenia z nim. Ten przyjął go serdecznie, otworzył butelkę przedniego wina z carskich piwnic i obaj panowie do rana dyskutowali po polsku o komunizmie. Jak pisał potem Jaksa-Ronikier w książce “Dzierżyński. Czerwony kat”, szef CzeKa zadeklamował na rozstanie wierszowaną strofę, parafrazując Adama Mickiewicza:

  Wracaj do domu, ja do lasu muszę. Wy, ludzie, na ten pagórek. Biegajcie sobie i za mą duszę Zmówcie też czasem paciórek.

  Koper przypomina również, że w dniach rewolucji październikowej Dzierżyński również wypuszczał z więzień Polaków, wśród nich między innymi Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej i osobistego adiutanta marszałka Józefa Piłsudskiego.

  Wobec Józefa Piłsudskiego już takich sentymentów nie przejawiał. Sprzeciwiał się dążeniom do odbudowania niepodległej Polski, twierdził, że tylko pod skrzydłami komunistycznej Rosji Polska może się odrodzić…

  Polubienie

 10. „przemo”, masz groch z kapusta w glowie.

  Slowo „zyd” oznacza „chwalcy jahwe” i nie ma nic wspolnego z narodowoscia, a ST jest wymyslem zydow do celow religijnych i tymi bzdetami zatruwane sa umysly m.inn. Polakow od najmlodszych lat – vide odkrycia archeologiczne w temacie „TAJEMNICE BEZ TAJEMNIC” na stronie nr 9 u dolu, witryny POLSKIE FORUM NARODOWE.

  Polubienie

 11. M.Glogoczowski jak zwykle robi Polakom wode w mozgu swoja propaganda o „komunistycznym dobrobycie” – dobrobyt mieli jedynie komunisci, ktorzy najpierw okradli i wymordowali wyzsze bogatsze sfery, a nastepnie przejeli ich majatki i wladze w panstwie.

  Wielki „autorytet” M.Glogoczowskiego, czyli zyd RUFUS vel „Feliks Dzierzynski” mial na mysli CZERWONA POLSKE – vide plany i dazenia zydo-bolszewikow zalania calej Europy komunizmem i czerwone zydowskie squrwysyny napadly na Polske w 1919r, wykorzystujac slabosc odradzajacego sie panstwa polskiego po 123 latach zaborow, rabowania panstwa polskiego i Polakow oraz niewoli.
  p.s.
  M.Glogoczowski podobnie jak D.Kosiur stosuje „gebbelsowska propagande”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s