„Obronić prawdę”- Bohdan Poręba


Szanowni Państwo!

Przesyłam uaktualnione dokumenty w sprawie filmu „Obronić prawdę”. Ważna mi się wydaje decyzja Rady Miejskiej w Jedwabnem i rekomendacja Bolesława Szenicera, która jest dla sprawy jakby piorunochronem wobec zarzutów ze strony zainteresowanych przeciwników. Przypominam, że na stronie pierwszej Nowego Ekranu są dwa moje wywiady w tej sprawie: „Jedwabne, o tym nie możemy zapomnieć” oraz ” Sąsiedzi – Żydzi są wśród nas”  a na you tube ” Ostatni świadek”, mój wywiad z głównym skazanym w stalinowskim procesie.

Również na str. „TVniezaleznapolonia” jest wywiad „Jedwabne – świadek historii” z Hieronimą Wilczewską z USA. Narazie „Pokłosie” hula po USA. Takze w innych krajach i urabia nam gębę.  Można się spodziewać Oskara.Wtedy wrócą roszczenia „Holocoust industry”. Przypominam wspaniały pomysł Pana Redaktora ze zwróceniem się do Instytutu Kinematografii o przekazanie pieniędzy zwróconych przez „Pokłosie”.

Serdecznie pozdrawiam. Bohdan Poręba.

Obronić prawdę !

Drodzy Rodacy w kraju i za granicą!

Zwraca się do Was Bohdan Poręba, „reżyser ” Hubala”, „Polonii Restituta” „ Katastrofy w Gibraltarze”, producent „Nad Niemnem”, „Sekretu enigmy” i 86 innych polskich filmów fabularnych. Dwukrotny rekordzista frekwencji:  jako reżyser  „Hubala” – 12 milionów widzów tylko w kinach i kilkadziesiąt emisji  telewizyjnych, oraz jako producent – „Nad Niemnem” – 14 milionów widzów w kinach.

Po „Hubalu”, na dziesiątki lat została obezwładniona „szkoła szyderców” z polskości, polskiego czynu zbrojnego, polskiej historii, polskiej godności. Wiadomo, ze dzisiejsze władze , jak za stalinowskich czasów, znowu promują wszystko, co osłabia naszą narodową tożsamość. Po festiwalu chucpy, bezczelności i bezkarności  Jana Tomasza Grossa, który Polakom przypisał wbrew faktom, niemiecki mord na Żydach w Jedwabnem, czego mimo ubeckich tortur, stalinowski sąd nie mógł udowodnić, mamy polakożerczy film, powielający tezy Grossa – „Pokłosie”.

Jeśli nie damy odporu jawnym fałszom, które przypieczętował autorytetem prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski, to nasze władze z radością wypłacą żydowskim hochsztaplerom z USA, raz już wypłacone w 1960 roku przez PRL, miliardy dolarów odszkodowania za straty poniesione przez Żydów z rąk niemieckiego okupanta, na polskiej ziemi.  A przybywać zacznie filmów, powieści, sztuk teatralnych, odzierających polską historię z prawdy historycznej i dzięki propagandzie wewnętrznej i zewnętrznej, nasz naród powoli zamieni się w opinii świata a co gorzej w umysłach polskiej młodzieży w sojusznika Hitlera.

Nasz film nie ma szans na wsparcie przez czynniki oficjalne. Powstanie drogą obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową.

Producentem filmu jest Fundacja „Polskie Gniazdo”.

Patronat medialny: Portal  „Nowy Ekran”

Redakcja „Myśli Polskiej”

 Powołujemy Komitet Honorowy, w którym jak dotąd zgodzili się uczestniczyć:

Rada Miejska Miasta Jedwabne – na zasadzie jednomyślnej uchwały z dnia 27 września 2013 roku.

Iwo Cyprian Pogonowski – profesor z USA –  inżynier wynalazca, autor wielu książek i artykułów żarliwie broniących polskiej godności.

Ksiądz Stanisław Małkowski – legendarny kapelan „Solidarności”.

Ks. Dr Roman Piwowarczyk – Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich

Ryszard Parulski – adwokat – 3 krotny mistrz świata w szermierce ( w każdej broni), członek P:olskiego Komitetu Olimpijskiego, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich

Piotr Radowski – Prezes Klubu „Sierpień 80” w Wiedniu

Alojzy Szablewski – inżynier budowy okrętów, przewodniczący Komitetu Zakładowego Stoczni Gdańskiej, w stanie wojennym  przewodniczący Tajnej Komisji „Solidarności” Stoczni Gdańskiej.

Kazimierz Świtoń – prezes Ruchu Obrony Krzyża w Polsce. Obrońca Krzyża na Żwirowisku w Oświęcimiu. Założyciel Wolnych Związków Zawodowych 23 lutego1978 roku w Katowicach.

Jan Niewiński – prezes Kresowego Ruchu Patriotycznego.

Artur Górski  –  poseł RP.

Jadwiga Stokarska  – b. senator  RP.

Zygmunt Wrzodak – b. poseł RP, b. przewodniczący Komitetu Zakładowego zakładów Ursus.

Czesław Ryszka – b. poseł Sejmu RP i b. senator Senatu RP

Zdzisław Jankowski – b. poseł RP.

Maria Loryś Mirecka – Dyrektor Kongresu Polonii USA. Zasłuzona Działaczka Stronnictwa narodowego, kapitan Armii Krajowej.

Marek Stawiarski – b. prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Stanu Illinois.

Bolesław Szenicer – Przewodniczący Gminy „Starozakonni” w Warszawie.

Kazimierz Józef Węgrzyn – poeta narodowy.

Maciej Wróblewski – bard narodowy.

Lech. Z.  Niekrasz  –  pisarz – autor „Operacja Jedwabne”.

Wiktor Węgrzyn – prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Robert Artur Winnicki – Honorowy Przewodniczący Młodzieży  Wszechpolskiej, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski – Członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Jan Bodakowski – publicysta narodowy.

Józef Goszczycki – wieloletni przewodniczący Rady Miasta Jedwabne.

Jan Grudniewski – generał, prezes Polskiego Ruchu Uwłaszczeniowego, naczelny komendant Polskich Drużyn Strzeleckich.

Adam Wądołowski – przedsiębiorca z miasta Jedwabne.

Ryszard Rudzki – przedsiębiorca z Kanady, pochodzący z Jedwabnego.

Wiesław Wielopolski – publicysta. Autor „Bez antysemityzmu” – wywiadu rzeki z oskarżonym w stalinowskim procesie Zygmuntem Laudańskim.  

Mira Modelska – Creech – dziennikarka z USA.

Janusz Sanocki – redaktor Naczelny „Nowin Nyskich”.

Jerzy Ziomek – przewodniczący Rady Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Marian Jakubiszyn – prezes Zarządu Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Stanisław Draguła – Ks. Kanonik, kapelan Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Zwracamy się do polskich Fundacji i Stowarzyszeń w kraju i poza jego granicami, a także do polskich firm i osób fizycznych o masowe przyłączanie się do współtworzenia filmu o tymczasowym tytule „Obronić prawdę”. Podajemy konto:

PKO BP S.A. 3 Odział we Wrocławiu

Nr konta: 4  1020  5242  0000  2002  0306  8905

Odbiorca wpłaty: Fundacja „Polskie Gniazdo” : 50-433 Wrocław ul. Generała Ignacego Prądzyńskiego 26B

Opis wpłaty: darowizna na film „Obronić prawdę” Obywatelski Mecenat Nad Kulturą.

Przewidujemy też zakup cegiełek w wysokości 200 zł wraz z imiennym certyfikatem oraz książką „Obronić polskość” Bohdana Poręby i Lecha Niekrasza, z załączoną płytą z wywiadami Bohdana Poręby z całego jego twórczego życia.

Przewidujemy też certyfikaty potwierdzające  udziały w zyskach z filmu w zamian za wpłatę na produkcję w wysokości minimalnej 5000 zł. 

Jaki to ma być film?

Po wielomiesięcznej kwerendzie w archiwach białostockiej prokuratury IPN, w tej chwili wraz z Janem Marszałkiem –  poetą, pisarzem i publicystą, autorem wielu książek ,miedzy innymi trylogii „Ukrzyżować ks. Jankowskiego” i „Polska zdradzona” o Jedwabnem, pracujemy nad scenariuszem  filmu, który ukaże Podlasie, jako ziemię kresową, położoną miedzy Prusami a Związkiem Radzieckim, z ludnością na poły szlachecką, na poły wieśniaczą, już wcześnie przed wojną narażoną na obustronną dywersję. Jednocześnie wcześnie mobilizowaną do obrony przez II Oddział Sztabu Generalnego. Tu, w twierdzy w Osowcu, dowodził dowódca Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, generał Czesław Młot Fijałkowski. Tu zbudowano linię bunkrów Wizna, której tak bohatersko bronił kpt. Władysław Raginis. I właśnie za udział w budowie tych bunkrów, nastąpiły represje obu okupantów. Tu, już we wrześniu 1939, powstało na uroczysku Kobielno nad Biebrzą, zgrupowanie liczące niemal tysiąc partyzantów. W jego obronie przed obławą NKWD zginęła szwagierka bohatera naszego filmu. Ciekawe, że wśród oskarżonych o mord Żydów w Jedwabnem, czego nawet sąd stalinowski w 1949 roku, mimo zastosowanych w śledztwie tortur, nie potrafił udowodnić, główni oskarżeni byli w większości zaprzysiężonymi żołnierzami ZWZ a później AK!

Bohaterami filmu będzie rodzina budowniczych kościoła i bunkrów Wizny, z której jeden z synów przeszedł tortury NKWD i Gestapo, oraz Oświęcim, Dachau i Sachsenhausen. A w 1949 był oskarżonym w stalinowskim procesie.

Bohaterami filmu będą również dwaj proboszcze, organizatorzy ruchu oporu, zamordowani przez NKWD księża Marian Szumowski i Stanisław Cudnik.

W filmie wystąpią również biskup łomżyński Stanisław Kostka Łukomski, sekretarz episkopatu oraz jego przyjaciele, księża Stefan Wyszyński i Maksymilian Kolbe. Ta ziemia i jej godność i dzisiaj szarpana, wymaga obrony nie przez polemikę z paszkwilantami, ile przez ukazanie prawdy, która ma tutaj taki ciężar, że zgniecie wieloletnią pracę nowej szkoły szyderców z polskiej historii. Nasz film rzuci ten skrawek kresowej,  ziemi na szerokie tło machinacji politycznych Stalina, Churchilla i Roosevelta. A przez to powie prawdę o kraju, który pierwszy przyjął na swe piersi uderzenie Hitlera i Stalina w ludzkość, który najdłużej się bronił, przelewał krew na wszystkich frontach,  był czwartą siłą antyhitlerowskiej koalicji , który zatknął swój sztandar na gruzach Berlina, który w ramach unikalnego w świecie podziemnego państwa, mimo wyznaczonej za to kary śmierci dla całych rodzin, zorganizował przy całkowitym milczeniu zachodu, instytucjonalną i spontaniczną  pomoc dla swych żydowskich obywateli. I który w swej bohaterskiej walce, została cynicznie oszukany i osamotniony. To nasz mandat, nakazujący nam nie ugiąć się przed szantażem wewnętrznym i zagranicznym, mającym na celu usprawiedliwienie wyłudzenia raz już spłaconego odszkodowania w wysokości 65 miliardów dolarów , przed czym przestrzega nas sprawiedliwy żydowski uczony z USA Norman Finkelstein w swej książce „Holocoust industry”.

Obrońmy razem prawdę !     

Bohdan Poręba – reżyser filmu. 

Kom: 501 394 583

b.poreba1@gmail.com        

Jerzy Ziomek – przewodniczący Rady Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Tel. Kom: 601 710 774

fundacja@polskiegniazdo.pl

Marian Jakubiszyn – Prezes Zarządu Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Stanisław Draguła – ks. Kanonik, kapelan Fundacji „Polskie Gniazdo”.

 

 

Gmina Wyznaniowa  Starozakonnych

Przewodniczący

Bolesław Szenicer

Tel.602243150

starozakonni@interia.pl

 

 

Do Polaków i Żydów dobrej woli w sprawie poparcia inicjatywy reżysera Bohdana Poręby zrealizowania filmu “Obronić prawdę”

 

Gmina „Starozakonni” i ja, Bolesław Szenicer  osobiście, popieramy inicjatywę reżysera Bohdana Poręby, zrealizowania filmu „Obronić prawdę” . Film ten stawia sobie za zadanie  przywrócenie tej prawdy historycznej, która wpłynie na budowanie normalnych, sąsiedzkich stosunków polsko – żydowskich, jakie panowały w Polsce przed II wojną światową. Film ukaże lojalność dużej części społeczności żydowskiej wobec  polskich współmieszkańców i państwa polskiego. Jednocześnie zgodnie z prawdą pokaże zaczadzenie komunizmem pewnej części młodzieży żydowskiej, ale także polskiej. I nade wszystko, pokaże, że  w 1941 roku Niemcy, jeszcze przed oficjalną akceptacją zagłady narodu żydowskiego , już w 1941 roku dokonywali masowych mordów poprzez specjalnie powołane tzw. Einsatzkommanda, czyli grupy SS podległe Himmlerowi szkolone w mordowaniu ludności na zapleczu frontu. Dowódca takiego komanda Hermann Shaper został osądzony przez niemiecki sąd w Ludwigsburgu za pogromy dokonane w miejscowościach Wizna, Radziłów, Tykocin i Jedwabne.

Film zacznie się 27 czerwca ,kiedy Niemcy zajmują Białystok i dokonują mordu około 1000 Żydów przez ich spalenie żywcem w synagodze ( która była największą w Europie).

8 lipca przybywa do Białegostoku Himmler z Heidrichem , odznaczają morderców i wydają nowe rozkazy. Tego samego dnia Żydzi w Jedwabnem są wypędzeni na rynek . A 2 dni później spaleni.

Film ukaże Polaków ukrywających Żydów, pokaże niektórych Żydów uprzedzających Polaków przed aresztowaniami podczas okupacji sowieckiej i wywózkami na Sybir. Pokaże też Żydów wywożonych Na Sybir.

Jednym z bohaterów filmu będzie naczelny rabin Wojska Polskiego Baruch Steinberg, zamordowany przez NKWD w Katyniu i jego brat, Meyer Steinberg,  kapitan  II Oddziału Sztabu Generalnego, czyli wywiadu.

Będzie również pokazana współpraca w ratowaniu dzieci żydowskich, księży polskich z rabinem z Jedwabnego.

Takie ujęcie filmu wpłynie na przywrócenie prawdy, ostatnio często naginanej dla politycznych manipulacji.

Kiedy p. Poręba prowadził zespół filmowy,zrealizował jako producent film „W cieniu nienawiści” o ratowaniu dzieci z getta , przez jedyną w Europie organizację Polski Podziemnej, pod nazwą „ŻEGOTA”.

Osoba reżysera, naszego i nie tylko naszego przyjaciela,  bo również wybitnej, nieżyjącej już uczonej i pisarki polsko – żydowskiej,  Dory Kacnelson, niezwykle zasłużonej dla normalizacji stosunków polsko – żydowskich, która nie jeden swój utwór literacki dedykowała Bohdanowi Porębie, gwarantuje rzetelność spojrzenia na nasze wspólne, trudne, historyczne problemy.

O prawdziwej postawie reżysera Bohdana Poręby niech świadczy fakt,  iż w kwietniu 2009 roku, obchodziliśmy wspólnie  65 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Bohdan Poręba w swoim przemówieniu mówił o dotychczas przemilczanym ze względów ideologicznych Żydowskim Związku Wojskowym, organizacji powstałej w ramach Polskiego Państwa Podziemnego, złożonej z Żydów, oficerów i podoficerów Wojska Polskiego. Poręba mówił też o 2 oddziałach Armii Krajowej, które przez 3 dni walczyły wewnątrz getta, ponosząc straty w wysokości połowy swego stanu. A po bitwie ewakuowały swoich i żydowskich bojowców poza teren getta.Myślę, że tak, w prawdzie, należy budować dobre stosunki na polskiej ziemi. Ostatnio, miało miejsce sporo zadrażnień, związanych ze skrajnie nierzetelną książką Jana Tomasza Grossa i opartym na niej równie nierzetelnym filmie „Pokłosie”.

Bolesław Szenicer

  

 

Gmina Wyznaniowa  Starozakonny
Obronić prawdę !

Drodzy Rodacy w kraju i za granicą!

Zwraca się do Was Bohdan Poręba, „reżyser ” Hubala”, „Polonii Restituta” „ Katastrofy w Gibraltarze”, producent „Nad Niemnem”, „Sekretu enigmy” i 86 innych polskich filmów fabularnych. Dwukrotny rekordzista frekwencji:  jako reżyser  „Hubala” – 12 milionów widzów tylko w kinach i kilkadziesiąt emisji  telewizyjnych, oraz jako producent – „Nad Niemnem” – 14 milionów widzów w kinach.

Po „Hubalu”, na dziesiątki lat została obezwładniona „szkoła szyderców” z polskości, polskiego czynu zbrojnego, polskiej historii, polskiej godności. Wiadomo, ze dzisiejsze władze , jak za stalinowskich czasów, znowu promują wszystko, co osłabia naszą narodową tożsamość. Po festiwalu chucpy, bezczelności i bezkarności  Jana Tomasza Grossa, który Polakom przypisał wbrew faktom, niemiecki mord na Żydach w Jedwabnem, czego mimo ubeckich tortur, stalinowski sąd nie mógł udowodnić, mamy polakożerczy film, powielający tezy Grossa – „Pokłosie”.

Jeśli nie damy odporu jawnym fałszom, które przypieczętował autorytetem prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski, to nasze władze z radością wypłacą żydowskim hochsztaplerom z USA, raz już wypłacone w 1960 roku przez PRL, miliardy dolarów odszkodowania za straty poniesione przez Żydów z rąk niemieckiego okupanta, na polskiej ziemi.  A przybywać zacznie filmów, powieści, sztuk teatralnych, odzierających polską historię z prawdy historycznej i dzięki propagandzie wewnętrznej i zewnętrznej, nasz naród powoli zamieni się w opinii świata a co gorzej w umysłach polskiej młodzieży w sojusznika Hitlera.

Nasz film nie ma szans na wsparcie przez czynniki oficjalne. Powstanie drogą obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową.

Producentem filmu jest Fundacja „Polskie Gniazdo”.

Patronat medialny: Portal  „Nowy Ekran”

Redakcja „Myśli Polskiej”

 Powołujemy Komitet Honorowy, w którym jak dotąd zgodzili się uczestniczyć:

Rada Miejska Miasta Jedwabne – na zasadzie jednomyślnej uchwały z dnia 27 września 2013 roku.

Iwo Cyprian Pogonowski – profesor z USA –  inżynier wynalazca, autor wielu książek i artykułów żarliwie broniących polskiej godności.

Ksiądz Stanisław Małkowski – legendarny kapelan „Solidarności”.

Ks. Dr Roman Piwowarczyk – Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich

Ryszard Parulski – adwokat – 3 krotny mistrz świata w szermierce ( w każdej broni), członek P:olskiego Komitetu Olimpijskiego, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich

Piotr Radowski – Prezes Klubu „Sierpień 80” w Wiedniu

Alojzy Szablewski – inżynier budowy okrętów, przewodniczący Komitetu Zakładowego Stoczni Gdańskiej, w stanie wojennym  przewodniczący Tajnej Komisji „Solidarności” Stoczni Gdańskiej.

Kazimierz Świtoń – prezes Ruchu Obrony Krzyża w Polsce. Obrońca Krzyża na Żwirowisku w Oświęcimiu. Założyciel Wolnych Związków Zawodowych 23 lutego1978 roku w Katowicach.

Jan Niewiński – prezes Kresowego Ruchu Patriotycznego.

Artur Górski  –  poseł RP.

Jadwiga Stokarska  – b. senator  RP.

Zygmunt Wrzodak – b. poseł RP, b. przewodniczący Komitetu Zakładowego zakładów Ursus.

Czesław Ryszka – b. poseł Sejmu RP i b. senator Senatu RP

Zdzisław Jankowski – b. poseł RP.

Maria Loryś Mirecka – Dyrektor Kongresu Polonii USA. Zasłuzona Działaczka Stronnictwa narodowego, kapitan Armii Krajowej.

Marek Stawiarski – b. prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Stanu Illinois.

Bolesław Szenicer – Przewodniczący Gminy „Starozakonni” w Warszawie.

Kazimierz Józef Węgrzyn – poeta narodowy.

Maciej Wróblewski – bard narodowy.

Lech. Z.  Niekrasz  –  pisarz – autor „Operacja Jedwabne”.

Wiktor Węgrzyn – prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Robert Artur Winnicki – Honorowy Przewodniczący Młodzieży  Wszechpolskiej, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski – Członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Jan Bodakowski – publicysta narodowy.

Józef Goszczycki – wieloletni przewodniczący Rady Miasta Jedwabne.

Jan Grudniewski – generał, prezes Polskiego Ruchu Uwłaszczeniowego, naczelny komendant Polskich Drużyn Strzeleckich.

Adam Wądołowski – przedsiębiorca z miasta Jedwabne.

Ryszard Rudzki – przedsiębiorca z Kanady, pochodzący z Jedwabnego.

Wiesław Wielopolski – publicysta. Autor „Bez antysemityzmu” – wywiadu rzeki z oskarżonym w stalinowskim procesie Zygmuntem Laudańskim.  

Mira Modelska – Creech – dziennikarka z USA.

Janusz Sanocki – redaktor Naczelny „Nowin Nyskich”.

Jerzy Ziomek – przewodniczący Rady Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Marian Jakubiszyn – prezes Zarządu Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Stanisław Draguła – Ks. Kanonik, kapelan Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Zwracamy się do polskich Fundacji i Stowarzyszeń w kraju i poza jego granicami, a także do polskich firm i osób fizycznych o masowe przyłączanie się do współtworzenia filmu o tymczasowym tytule „Obronić prawdę”. Podajemy konto:

PKO BP S.A. 3 Odział we Wrocławiu

Nr konta: 4  1020  5242  0000  2002  0306  8905

Odbiorca wpłaty: Fundacja „Polskie Gniazdo” : 50-433 Wrocław ul. Generała Ignacego Prądzyńskiego 26B

Dla wpłat z zagranicy:

Kod SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL84102052420000200203068905

Opis wpłaty: darowizna na film „Obronić prawdę” Obywatelski Mecenat Nad Kulturą. Przewidujemy też zakup cegiełek w wysokości 200 zł wraz z imiennym certyfikatem oraz książką „Obronić polskość” Bohdana Poręby i Lecha Niekrasza, z załączoną płytą z wywiadami Bohdana Poręby z całego jego twórczego życia.

Przewidujemy też certyfikaty potwierdzające  udziały w zyskach z filmu w zamian za wpłatę na produkcję w wysokości minimalnej 5000 zł. 

Jaki to ma być film?

Po wielomiesięcznej kwerendzie w archiwach białostockiej prokuratury IPN, w tej chwili wraz z Janem Marszałkiem –  poetą, pisarzem i publicystą, autorem wielu książek ,miedzy innymi trylogii „Ukrzyżować ks. Jankowskiego” i „Polska zdradzona” o Jedwabnem, pracujemy nad scenariuszem  filmu, który ukaże Podlasie, jako ziemię kresową, położoną miedzy Prusami a Związkiem Radzieckim, z ludnością na poły szlachecką, na poły wieśniaczą, już wcześnie przed wojną narażoną na obustronną dywersję. Jednocześnie wcześnie mobilizowaną do obrony przez II Oddział Sztabu Generalnego. Tu, w twierdzy w Osowcu, dowodził dowódca Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, generał Czesław Młot Fijałkowski. Tu zbudowano linię bunkrów Wizna, której tak bohatersko bronił kpt. Władysław Raginis. I właśnie za udział w budowie tych bunkrów, nastąpiły represje obu okupantów. Tu, już we wrześniu 1939, powstało na uroczysku Kobielno nad Biebrzą, zgrupowanie liczące niemal tysiąc partyzantów. W jego obronie przed obławą NKWD zginęła szwagierka bohatera naszego filmu. Ciekawe, że wśród oskarżonych o mord Żydów w Jedwabnem, czego nawet sąd stalinowski w 1949 roku, mimo zastosowanych w śledztwie tortur, nie potrafił udowodnić, główni oskarżeni byli w większości zaprzysiężonymi żołnierzami ZWZ a później AK!

Bohaterami filmu będzie rodzina budowniczych kościoła i bunkrów Wizny, z której jeden z synów przeszedł tortury NKWD i Gestapo, oraz Oświęcim, Dachau i Sachsenhausen. A w 1949 był oskarżonym w stalinowskim procesie.

Bohaterami filmu będą również dwaj proboszcze, organizatorzy ruchu oporu, zamordowani przez NKWD księża Marian Szumowski i Stanisław Cudnik.

W filmie wystąpią również biskup łomżyński Stanisław Kostka Łukomski, sekretarz episkopatu oraz jego przyjaciele, księża Stefan Wyszyński i Maksymilian Kolbe. Ta ziemia i jej godność i dzisiaj szarpana, wymaga obrony nie przez polemikę z paszkwilantami, ile przez ukazanie prawdy, która ma tutaj taki ciężar, że zgniecie wieloletnią pracę nowej szkoły szyderców z polskiej historii. Nasz film rzuci ten skrawek kresowej,  ziemi na szerokie tło machinacji politycznych Stalina, Churchilla i Roosevelta. A przez to powie prawdę o kraju, który pierwszy przyjął na swe piersi uderzenie Hitlera i Stalina w ludzkość, który najdłużej się bronił, przelewał krew na wszystkich frontach,  był czwartą siłą antyhitlerowskiej koalicji , który zatknął swój sztandar na gruzach Berlina, który w ramach unikalnego w świecie podziemnego państwa, mimo wyznaczonej za to kary śmierci dla całych rodzin, zorganizował przy całkowitym milczeniu zachodu, instytucjonalną i spontaniczną  pomoc dla swych żydowskich obywateli. I który w swej bohaterskiej walce, została cynicznie oszukany i osamotniony. To nasz mandat, nakazujący nam nie ugiąć się przed szantażem wewnętrznym i zagranicznym, mającym na celu usprawiedliwienie wyłudzenia raz już spłaconego odszkodowania w wysokości 65 miliardów dolarów , przed czym przestrzega nas sprawiedliwy żydowski uczony z USA Norman Finkelstein w swej książce „Holocoust industry”.

Obrońmy razem prawdę !     

Bohdan Poręba – reżyser filmu. 

Kom: 501 394 583

b.poreba1@gmail.com        

Jerzy Ziomek – przewodniczący Rady Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Tel. Kom: 601 710 774

fundacja@polskiegniazdo.pl

Marian Jakubiszyn – Prezes Zarządu Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Stanisław Draguła – ks. Kanonik, kapelan Fundacji „Polskie Gniazdo”.

 

 

Gmina Wyznaniowa  Starozakonnych

Przewodniczący

Bolesław Szenicer

Tel.602243150

starozakonni@interia.pl

 

 

Do Polaków i Żydów dobrej woli w sprawie poparcia inicjatywy reżysera Bohdana Poręby zrealizowania filmu “Obronić prawdę”

 

Gmina „Starozakonni” i ja, Bolesław Szenicer  osobiście, popieramy inicjatywę reżysera Bohdana Poręby, zrealizowania filmu „Obronić prawdę” . Film ten stawia sobie za zadanie  przywrócenie tej prawdy historycznej, która wpłynie na budowanie normalnych, sąsiedzkich stosunków polsko – żydowskich, jakie panowały w Polsce przed II wojną światową. Film ukaże lojalność dużej części społeczności żydowskiej wobec  polskich współmieszkańców i państwa polskiego. Jednocześnie zgodnie z prawdą pokaże zaczadzenie komunizmem pewnej części młodzieży żydowskiej, ale także polskiej. I nade wszystko, pokaże, że  w 1941 roku Niemcy, jeszcze przed oficjalną akceptacją zagłady narodu żydowskiego , już w 1941 roku dokonywali masowych mordów poprzez specjalnie powołane tzw. Einsatzkommanda, czyli grupy SS podległe Himmlerowi szkolone w mordowaniu ludności na zapleczu frontu. Dowódca takiego komanda Hermann Shaper został osądzony przez niemiecki sąd w Ludwigsburgu za pogromy dokonane w miejscowościach Wizna, Radziłów, Tykocin i Jedwabne.

Film zacznie się 27 czerwca ,kiedy Niemcy zajmują Białystok i dokonują mordu około 1000 Żydów przez ich spalenie żywcem w synagodze ( która była największą w Europie).

8 lipca przybywa do Białegostoku Himmler z Heidrichem , odznaczają morderców i wydają nowe rozkazy. Tego samego dnia Żydzi w Jedwabnem są wypędzeni na rynek . A 2 dni później spaleni.

Film ukaże Polaków ukrywających Żydów, pokaże niektórych Żydów uprzedzających Polaków przed aresztowaniami podczas okupacji sowieckiej i wywózkami na Sybir. Pokaże też Żydów wywożonych Na Sybir.

Jednym z bohaterów filmu będzie naczelny rabin Wojska Polskiego Baruch Steinberg, zamordowany przez NKWD w Katyniu i jego brat, Meyer Steinberg,  kapitan  II Oddziału Sztabu Generalnego, czyli wywiadu.

Będzie również pokazana współpraca w ratowaniu dzieci żydowskich, księży polskich z rabinem z Jedwabnego.

Takie ujęcie filmu wpłynie na przywrócenie prawdy, ostatnio często naginanej dla politycznych manipulacji.

Kiedy p. Poręba prowadził zespół filmowy,zrealizował jako producent film „W cieniu nienawiści” o ratowaniu dzieci z getta , przez jedyną w Europie organizację Polski Podziemnej, pod nazwą „ŻEGOTA”.

Osoba reżysera, naszego i nie tylko naszego przyjaciela,  bo również wybitnej, nieżyjącej już uczonej i pisarki polsko – żydowskiej,  Dory Kacnelson, niezwykle zasłużonej dla normalizacji stosunków polsko – żydowskich, która nie jeden swój utwór literacki dedykowała Bohdanowi Porębie, gwarantuje rzetelność spojrzenia na nasze wspólne, trudne, historyczne problemy.

O prawdziwej postawie reżysera Bohdana Poręby niech świadczy fakt,  iż w kwietniu 2009 roku, obchodziliśmy wspólnie  65 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Bohdan Poręba w swoim przemówieniu mówił o dotychczas przemilczanym ze względów ideologicznych Żydowskim Związku Wojskowym, organizacji powstałej w ramach Polskiego Państwa Podziemnego, złożonej z Żydów, oficerów i podoficerów Wojska Polskiego. Poręba mówił też o 2 oddziałach Armii Krajowej, które przez 3 dni walczyły wewnątrz getta, ponosząc straty w wysokości połowy swego stanu. A po bitwie ewakuowały swoich i żydowskich bojowców poza teren getta.Myślę, że tak, w prawdzie, należy budować dobre stosunki na polskiej ziemi. Ostatnio, miało miejsce sporo zadrażnień, związanych ze skrajnie nierzetelną książką Jana Tomasza Grossa i opartym na niej równie nierzetelnym filmie „Pokłosie”.

Bolesław Szenicer

 

Reklamy

12 uwag do wpisu “„Obronić prawdę”- Bohdan Poręba

 1. „Film ten stawia sobie za zadanie przywrócenie tej prawdy historycznej, która wpłynie na budowanie normalnych, sąsiedzkich stosunków polsko – żydowskich, jakie panowały w Polsce przed II wojną światową. Film ukaże lojalność dużej części społeczności żydowskiej wobec polskich współmieszkańców i państwa polskiego. Jednocześnie zgodnie z prawdą pokaże zaczadzenie komunizmem pewnej części młodzieży żydowskiej, ale także polskiej. I nade wszystko, pokaże, że w 1941 roku Niemcy, jeszcze przed oficjalną akceptacją zagłady narodu żydowskiego …..”

  Ktos tu kpi czy o droge pyta?

  Jerzy

  Polubienie

 2. (…) budowanie normalnych, sąsiedzkich stosunków polsko – żydowskich, jakie panowały w Polsce przed II wojną światową.

  No, właśnie, coś tu chyba nie tak. Historia Polski pokazuje – i powinna uczyć -, że stosunki polsko – żydowskie nigdy nie były normalne, co nie kłóci się z twierdzeniem, że i owszem, zamieszkiwali Polskę Żydzi, którzy mogli być lojalni wobec RP. Ilu było takich lojalnych Żydów? I tu jest problem.

  Żona kazała kupić mi kilogram maku do ciasta. Okazało się, że część ziaren maku jest spleśniała. Co zrobić, przebierać mak i wybierać dobre ziarna? Czy wyrzucić wszystko? Wybrałem najrozsądniejsze rozwiązanie: wyrzuciłem cały mak.

  Nie wolno ulegać złudzeniom, że istnieją jakiekolwiek szanse na budowę normalnych stosunków polsko-żydowskich. Nie wydaje mi się także możliwe, ani wskazane, ani tym bardziej potrzebne, żebyśmy spośród mniejszości żydowskiej wybrali lojalnych obywateli względem RP.
  RP możemy i musimy odbudować sami, pomocników nie potrzebujemy.

  Polubienie

 3. Ktoś tu naprawdę bardzo mąci i próbuje usprawiedliwiać naród wybrany.Już jestem świadkiem uprawianych bzdur że Naród Polski był okrutnym katem dla rzeszy koczowników w całej Historii Naszego Narodu,a teraz dowiaduję się iż ten” wielki i dobroczynny naród”wspierał nas i powiem więcej walczył w obronie NASZYCH INTERESÓW.Jak długo jeszcze przyjdzie nam słuchać tych bzdur.Sława

  Polubienie

 4. Bardzo szanuję reżysera pana Bohdana Porębę, ale obawiam się, że jego patriotyzm, jego ból serca, że oto nas Polaków szkaluje się chcąc nam przypisywać nie popełnione zbrodnie, chce się w dość perfidny sposób wykorzystać by kręcił film, który następnie żydzi wykorzystają do swojego holokauz -biznesu. By żydzi mogli dalej głosić światu jak ich okrutnie mordowano na ziemiach polskich.

  Polubienie

 5. Po co zaraz wyrzucać cały mak jak on jest tylko trochę spleśniały?
  Aj panie Dariusz, jak pan byłby dobry, żyd, to by pan tego maku nie wyrzucał…
  Pan niech będzie mądry żyd i niech go pan sprzeda Malinowskiej.
  Pan nie może krzywdzić swojej rodziny, ani swojej żony, niech pan ten mak sprzeda z dobrym zyskiem. Pan go kupił pan ma go prawo sprzedać.
  jak go chcą wyrzucać to niech go inni wyrzucają

  Polubienie

 6. Dariusz Kosiur: „Nie wolno ulegać złudzeniom, że istnieją jakiekolwiek szanse na budowę normalnych stosunków polsko-żydowskich. Nie wydaje mi się także możliwe, ani wskazane, ani tym bardziej potrzebne, żebyśmy spośród mniejszości żydowskiej wybrali lojalnych obywateli względem RP.”

  Trudno się z tym nie zgodzić. Sądzę że coś jest nie tak nie z Polakami ale z Żydami. To jest jakaś amatorska lista miejsc, z których Żydzi zostali wypędzeni: http://www.biblebelievers.org.au/expelled.htm

  Wypędzenie to chyba przejaw szczytu niechęci. Nikt Żydów nie lubi ale nikt ostatnio ich nie wypędza dlatego że są wszechmocni.

  Polubienie

 7. We appreciate you the nice writeup. The idea the truth is once were some sort of enjoyment consideration this. Glimpse innovative to help significantly introduced reasonable of your stuff! Nonetheless, how should we speak?

  Polubienie

 8. Glosic i bronic PRAWDY to za mało
  jak na PATRIOTE POLSKIEGO przystalo.

  By obronić to co jeszcze do POLAKOW należy,
  by nie dac się DO KONCA ZNIEWOLIC
  POLACY MUSZA SIE ZJEDNOCZYC POD JEDNYM PRZYWODZTWEM ,
  W JEDNEJ SILNEJ i ZBROJNEJ POLSKIEJ ORGANIZACJI NARODOWEJ !!!

  Czy wy MLODZI i SILNI rozpoczęliście już to DZIELO ???
  Mój stary wzrok tego nie dostrzega .
  Mlodych zmuszono wyjechać w swiat ,bo z czego zyc Panie P-rezydencie a etacie i w palacu.
  Przed toba inni P-rezydenci tez swoje zadania spełnili i dziś oni jak i ich familie czuja się dobrze na szmulolandzie.

  Premierzy także,posly i osly nie inaczej ,
  biskupi i pomniejsi ksieza pasa się dobrze
  zas ludek bozy nawet się już nie płodzi ,
  bo z czego jajo nowe zycie zrodzi ?!

  Bronimy prawde i bronic będziemy .
  poki my starzy dziś jeszcze zyjemy.

  Mlodzi na dyskotekach ,w budach
  tancza na haju w grupie
  i swoja przyszlosc rychtuja na du..ie.

  Gdzie im dziś prawde odrozniac od kłamstwa
  ,kiedy wokoło tyle swinstw i kłamstwa !

  Na nic w radyju starych dziś rozance
  kiedy ważniejsze imprezy i tance .

  To dzisiaj rodzic na swój problem wszelki,
  oglada serial, siega do butelki !

  Nie siegaj POLAKU po zadnrego sznapsa
  weź pale i lunij nie jednego garbca !!!

  Pogon z Polski DZIADOSTWO gdzies na cztery wiatry,
  gdy tego nie dokonasz będziesz jutro martwy !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s