Aj, waj- żydowsko-anglosascy spekulanci rolni biją na alarm!


Energia, żywność i informacja, to poważna broń, kto wie, czy nie potężniejsza niż światowy pieniądz – coraz bardziej wirtualny i bez materialnego parytetu.

Kto trzyma lejce produkcji, a tym bardziej handlu żywnością, ten może dowieźć narody jeśli nie do raju, to do dostatku i stabilizacji, albo odwrotnie, może dowieźć je na skraj przepaści, a wówczas być w stanie spowodować katastrofę lub przedstawić tzw. propozycję nie do odrzucenia. Głodny tłum gotów jest na wszystko, gotów poprzeć rewolucję lub strącić z tronu cara, albo prezydenta z fotela, gotów zgodzić się na oddanie wolności za chleb.

Każdy kto rozumie te proste prawdy wie, że żywność jest bronią. Wie o tym Rosja, wie o ty W.Putin.

Winniśmy o tym wiedzieć także my, Polacy, i szybko wyciągać wnioski.

 

PZ

 

Wschód podyktuje warunki?

 

Szykuje się poważny światowy konflikt gospodarczy z Rosją w jednej z głównych ról. Tym razem pójdzie jednak nie o gaz ani o ropę, ale o pszenicę.

Kartel zbożowy miałyby tworzyć Rosja, Kazachstan i Ukraina. Porozumienie, zwane jako „pool zbożowy”, ma dotyczyć eksportu pszenicy. Ta kwestia była głównym tematem rozmów premierów Rosji i Ukrainy: Dmitrija Miedwiediewa i Mykoły Azarowa. Wiadomo, że do umowy dołączy Kazachstan. Idea utworzenia tego kartelu sięga 2009 roku, gdy pomysl zgłosił Dmitrij Miedwiediew, wówczas prezydent Rosji. W tamtym roku wstępną zgodę wyraził też Kijów.

Jakie jest główne założenie umowy? Oficjalnie chodzi o kwestie jakości zboża, jego cen i eksportu. Moskwa, Kijów i Astana tłumaczą, że porozumienia podpisują kraje, które eksportują zboże za pośrednictwem portów położonych nad Morzem Czarnym, więc ich „holding” będzie rzeczą naturalną. Ale w praktyce taki kartel uzyskałby ogromny wpływ na światowe rynki pszenicy i mógłby dyktować ceny nawet tak wielkim producentom jak Stany Zjednoczone, Kanada i Australia.

Także kraje UE nie mogłyby wtedy być spokojne. Dlaczego? Bo już teraz Rosja, Ukraina i Kazachstan kontrolują 30 proc. światowego eksportu zbóż (głównie pszenicy), a wkrótce może to być nawet 35 proc. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał (choć w znacznym stopniu jeszcze niewykorzystany), jakim dysponują te kraje, mogłoby sią za jakiś czas okazać, że na Wschodzie wyrosłaby prawdziwa potęga zbożowa.

– Rosja, która może sprzedawać niedługo 30-40 mln ton pszenicy, do tej pory wykorzystywała do prowadzenia polityki zagranicznej surowce energetyczne. Ale mogłaby posługiwać się zbożem – mówi Andrzej Żuchowski, pracownik firmy handlującej zbożem. – Na świecie będzie na pewno rosło zapotrzebowanie na żywność i pewnie Moskwa chciałaby to wykorzystać – dodaje.

Wizja budowy zbożowego kartelu zaniepokoiła innych wielkich producentów ziarna. Stany Zjednoczone już nazwały ten projekt „zbożowym OPEC”. A ten kartel naftowy wiele razy w przeszłości posuwał się do narzucania limitów eksportowych, co skutkowało gwałtownymi wzrostami cen ropy naftowej. I tego teraz można byłobny obawiać się w przypadku zbóż.

Waszyngton twierdzi, iż to, co budują Rosja, Ukraina i Kazachstan, jest niezgodne z przepisami Światowej Organizacji Handlu (WTO). I przypomina, że Ukraina i Rosja wiele lat zabiegały o członkostwo w WTO, a Kazachstan cały czas ma status obserwatora, licząc na członkostwo. Tym samym te państwa zgodziły się na regulacje, jakie narzuca Światowa Organizacja Handlu. A mówią one m.in. o zakazie tworzenia wszelkich karteli, które blokują wolny światowy handel. Ale Rosja broni się, że sami Amerykanie czy UE stosują wiele instrumentów regulujących rynki rolne, a Moskwie nie zależy na ograniczaniu handlu, tylko jego usprawnianiu. Zachód w te deklaracje raczej nie wierzy.

Krzysztof Losz

za: http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/56910,wschod-podyktuje-warunki.html

 

 

Reklamy

5 uwag do wpisu “Aj, waj- żydowsko-anglosascy spekulanci rolni biją na alarm!

 1. Wikipedia
  Kartel – zmowa (umowa) państw lub przedsiębiorstw posiadających decydujący wpływ w tej samej lub podobnej gałęzi gospodarki, mająca na celu całkowitą kontrolę nad rynkiem i jego regulację (ceny, podaży, popytu). Tworzenie karteli pomiędzy przedsiębiorstwami jest nielegalne w Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych, jak również w wielu innych państwach świata.
  ——————
  Ale jak można wnosić,
  po pierwsze
  Na wschodzie nie ma zakazu tworzenia karteli
  po drugie
  to tylko trzy z pośród kilkuset państw na globie
  i po trzecie
  jest jeszcze kilka innych państw, które produkują żywność, w tym zboża, na wielką skalę i także mają swój udział w handlu i eksporcie tego towaru
  więc o co amerykańcomm chodzi?
  Odpowiedź:
  O DYKTAT
  Dyktat w każdej dziedzinie.
  Ale to już jest ponad ich mocarstwowe możliwości

  Polubienie

 2. Żyd, żydowski kapitalizm i „dbałość o zasady”

  Grona gniewuJ.Steinbeck napisał w 1939r. Jest to historia farmerów wyrzuconych z własnej ziemi za długi w żydowskich bankach, którzy wędrują do innego stanu po lepsze życie. Nie wszyscy docierają do celu, część umiera w drodze. Na miejscu okazuje się, że lepsze życie to nędznie opłacana praca i dla wielu także bezrobocie. To był okres „wielkiego kryzysu”, czyli geszeftu.
  W „Gronach gniewu” J.Steinbeck obnażył okrucieństwo ponurego, żydowskiego kapitalizmu w USA. Powieść została uznana za jedną z jego najwybitniejszych. Mimo stosunku Steibecka do żydowskiego kapitalizmu otrzymał w 1962 roku Literacką Nagrodę Nobla. Natychmiast pojawiły się głosy krytyków. Choć utwory Steinbecka były popularne wśród większości czytelników zarówno w Anglii jak i w Ameryce, jednak wśród naukowców, wykładowców uniwersyteckich i intelektualistów – zażydzonych uczelni amerykańskich – nie cieszyły się taką dobrą opinią. Ci krytycy podkreślali sentymentalność i bardzo prosty sposób postrzegania problemów społecznych przez Steinbecka.

  A dzisiaj – w USA zostało tylko ok. 5% farmerów, właścicieli swojej ziemi. Cała reszta gospodarstw została przejęta przez żydowskie banki.
  Na opornych farmerów, którzy nie chcą podporządkować się dyktatowi żydowskich banków wysyłane są „drony” i miejscowa policja. Oto i Ameryka z etyką żydowskiego kapitalizmu.

  Polubienie

 3. Jakiś czas temu, po 22h oglądałam program o USA, u Niemców. Pokazywali jak hoduje się byki – w kojcach – na oko 10x10m, umieszczonymi jeden obok drugiego, w ilości kilkuset w jednym rzędzie, a rzędów tych wiele – stłoczonych było tysiące zwierząt. Nie miały nic do roboty, tylko w tych kojcach stały, w odchodach po kostki albo wyżej. Kilka razy dziennie przyjeżdżała specjalna ciężarówka i wsypywała im paszę w granulacie. Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu te byki tam stały w tych kojcach i grupach. Padłe zwierzęta wybierała koparka na łyżkę. To jest hodowla nowoczesna wołowiny mejd in Ju Es Ej. Bestialstwo!
  Pokazano też fermę kurzą i autentycznie wkurzoną farmerkę. Fermy kurze nie mają okien, żadnego oświetlenia i zwierzęta w nich żyją przez całe swoje życie w ciemnościach. Ta wkurzona krza farmerka puściła reporterom farbę bo miała już dość dyktatu firm produkujących pasze będących jednocześnie właścicielami ubojni zwierząt. Jeżeli ktoś nie chciał słuchać „rad” firm paszowych zostawał ze swoim drobiem i nie miał szans go sprzedać, banki żądały spłat kredytów (a każda ferma jest zadłużona) i ferma bankrutowała, natomiast farmer stawał się człowiekiem bez ziemi, a za to z kolosalnymi długami. Tej kobiecie – jak mówiła – było już wszystko jedno, ponieważ nie mogła dłużej znieść takiego znęcania się nad brojlerami. Drób w takiej fermie nie widzi ani światła dziennego ani w ogóle żadnego. Farmer wchodzi z latarką, taką na czoło, by pousuwać zdechłe ptaki. Robi to raz dziennie. Pytanie jest, dlaczego te kury hodowane są w absolutnych ciemnościach. Prawdopodobnie jakość mięsa, a konkretnie jego skład chemiczny jest inny niż tych hodowanych normalnie i być może ma to wpływ na psychikę ludzi. Być może po zjedzeniu takiego mięsa ludzie mają stany depresji, ataki strachu czy zakłóconą równowagę psychiczną. A to jest korzystne dla firm farmaceutycznych sprzedających także „witaminy” dla drobiu. Jest to ewidentny obłęd, takie znęcanie się nad zwierzętami, ale ktoś ma w tym jakiś cel. W przeciwnym razie nie było by to robione.
  Ja tylko to oglądając byłam poważnie zszokowana, a do bojaźliwych trudno mnie zaliczyć. Jest to coś tak niesamowicie sadystycznego jak ubój rytualny, który chcą u nas wymusić żydzi rękami mahometan.
  Nie będę pisać, kto za tym stoi, bo i tak wiadomo jest to powszechnie.
  Można pomyśleć nieco jeszcze i znaleźć zbieżności między miastami a takim bestialskimi fermami zwierząt.
  Otóż, takie zwierzęta w fermach są stłoczone, żeby było „taniej”.
  Ludzie w miastach też są stłoczeni, też żeby było „taniej”.
  Zwierzęta w takich fermach dostają paszę tak spreparowaną, by szybko rosły i by można było z nich mieć jak największe zyski.
  Ludzie w miastach dostają jedzenie – rzecz jasna za pieniądze, na które muszą najpierw się napracować – też niczym pasza dla zwierząt, bo w każdym sklepie jest praktycznie to samo, choć czasem nieco inaczej opakowane, ale ma być tanie i to jest aspekt najważniejszy. Więc ekstrakt z flaków zwierzęcych stanowiący podstawę każdej taniej kiełbasy czy parówki doprawiany jest ordynarną chemią i już może udawać jedzenie dla ludzi.
  Na fermie padłe sztuki – czyli nieprzydatne – są utylizowane, czyli wyrzucane na śmietnik, przerabiane na paszę, czy ostatecznie palone.
  W mieście, ludzie którzy nie mają pracy, są usuwani z mieszkań niczym padłe zwierzęce sztuki po czym przenoszą się poza miasto do slamsów by tam wegetować do śmierci.
  Pociągacze za sznurki zrobili to samo ze zwierzętami co z ludźmi.
  Zwierzęta są ofiarami ludzi. A ludziom hańba za to, że udawali iż nie widzą, co się dzieje i do takiego stanu rzeczy dopuścili.

  Polubienie

 4. @ Dariusz Kosiur

  Jakiś rosyjski naukowiec doszedł do wniosku że w latach 30-tych w Ameryce „zniknęło” 7 mln osób (http://rt.com/news/prime-time/millions-of-people-vanished-in-us-historian/).

  Przyznam że nie pamiętam o co chodziło w „Gronach gniewu”. Nie pamiętam czy Steinbeck pisał o latach 30-tych czy 20-tych. Na początku lat 20-tych nastąpił w Ameryce kryzys w rolnictwie. Najpierw banki nakręciły spiralę spekulacyjną rozdając kredyty na prawo i lewo a potem wstrzymały odnawianie kredytów dla rolnictwa. Wtedy przyszła fala bankructw drobnych gospodarzy i ludzka udręka z tym związana.

  @ nana

  Karol Marks, „W kwestii żydowskiej” (http://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm):

  „Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat – świat ludzi jak i przyrodę – jego właściwej wartości.

  Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły. Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś – tylko iluzorycznym wekslem.

  Pogląd na przyrodę, zrodzony pod panowaniem własności prywatnej i pieniądza – to prawdziwa pogarda, faktyczne poniżenie przyrody, która wprawdzie istnieje w religii żydowskiej, ale tylko w urojeniu.”

  Polubienie

 5. Szczypior…roznie licza 7 do 9 mln…..to taki amerykanski Hlodomor….
  Prosze zwrocic uwage, ze w tym samym czasie przeprowadzono 3 wielkie experymenty ekonomiczno socjalne:
  W Bolszewickiek rosji NEP ok 9mln zaglodzonych

  W Srulkapitalistycznej USA New Deal 3 Rs”: Relief, Recovery, and Reform 7-9 mln

  W Rothschildowskiej Angli…Political and Economic Planning (PEP)…ok 12ml liczac kraje zalezne…w ktorych byla zdecydowana wiekszosc glodujacych. Zwywnosc szla do Anglii.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s