Polskie łupki. Żydo-rządy RP pośredniczą w grabieży polskich zasobów naturalnych.


29.10.2013r. w Ministerstwie Gospodarki odbyła się Konferencja n/t polskich łupków
Pod patronatem:

Pana Janusza Piechocińskiego – Ministra Gospodarki
Pana Piotra Grzegorza Woźniaka – Głównego Geologa Kraju, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska
Ministerstwa Skarbu Państwa
temat konferencji:


„NAJLEPSZE PRAKTYKI PRZYJAZNEGO DLA ŚRODOWISKA ROZWOJU GAZU Z FORMACJI ŁUPKOWYCH”

baner-info-konferencjaStowarzyszenie będące krajowym komitetem reprezentującym Polskę w międzynarodowej organizacji „World Energy Council” (WEC) – „Światowa Rada Energetyczna”(ŚRE), której celem jest wspieranie rozwoju i pokojowego wykorzystania zasobów energetycznych z największym pożytkiem dla krajów członkowskich i w skali globalnej.

*                             *                               *

Na konferencji Stowarzyszenie WPS reprezentowali Zbigniew Tynenski, Paweł Ziemiński.

                    Energetyka (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.10)

 Wskaźnik samowystarczalności energetycznej Polski w 1970r wynosił 113% (czyli 13% nadwyżki, którą można sprzedać w eksporcie), w 1980r ten wskaźnik wynosił ok. 120%.

Wg założeń Polityki Energetycznej Polski do roku 2010 (zgodnej z zaleceniami UE, na które przystali rządzący Polską – rząd M. Belki, SLD) musimy zredukować ten wskaźnik do 60% w roku 2020.

Zalecenia te realizują wszystkie kolejne żydo-rządy w Polsce.

Importujemy dziś surowce energetyczne (mając, w stosunku do potrzeb, nadmiar własnych) oraz energię elektryczną (ok.20%), a przecież zniknęło 80% naszego przemysłu, który tę energię wykorzystywał. Ceny energii w Polsce są już wyższe niż w USA. Wszystkie te działania i decyzje mają uniemożliwić konkurencyjność polskiej gospodarce, mają zniszczyć Państwo Polskie.

za: http://dariuszkosiur.streemo.pl/Community/26292,Blog_Wpis,Energetyka__Polska_potrzebuje_powaznej_naprawy_cz_10.html

                            Refleksje po konferencji

Dariusz Kosiur

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Polskie łupki. Żydo-rządy RP pośredniczą w grabieży polskich zasobów naturalnych.

 1. Dr Paweł Ziemiński:

  Zastanawiający jest także ów „historyczny kompromis” w kwestii łupków między koalicją rządzącą i opozycją PiSowską i Radiomaryjną! Czyżby wszystkie drogi prowadziły do źródła spekulacyjno-lichwiarskich kapitałów z Georgem Sorosem w tle ???

  Wczoraj, tj. 29 października 2013r. w Ministerstwie Gospodarki odbyła się konferencja, a nawet jak to zostało nazwane „warsztaty”, zatytułowana: „Najlepsze praktyki przyjaznego dla środowiska rozwoju gazu z formacji łupkowych”. Impreza została zorganizowana przez Polski Komitet Światowej Rady Energetycznej, a oficjalny patronat nad konferencją(„warsztatami”) objęli: Pan Janusz Piechociński- Minister Gospodarki, Pan Piotr Grzegorz Woźniak- Główny Geolog Kraju, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Ministerstwo Skarbu Państwa.

  Wśród uczestników konferencji była obecna także ekipa studia telewizyjno-radiowego WPS PRODUCTION działającego przy Stowarzyszeniu Wierni Polsce Suwerennej oraz członkowie Kongresu Polski Suwerennej i Stowarzyszenia Centrum Zrównoważonego Rozwoju.

  Za wyjątkiem Pana prof. Krzysztofa Szamałka z UW, głos prelegentów i panelistów konferencji, to w zasadzie propagandowy głos entuzjastów rzekomej „rewolucji łupkowej” w polskiej energetyce.

  Zupełnie inne wnioski wypływają z przebiegu konferencji – w świetle tego, co na niej powiedziano, jak i tego, co „solidarnie” przemilczano.

  Propaganda prołupkowa, która do tej pory była domeną mediów mainstreamowych i Ośrodka Medialnego o. Tadeusza Rydzyka, a także święciła tryumfy w Urzędzie Głównego Geologa Kraju, zawitała teraz jak widzimy na dobre nie tylko do nowomowy premiera Tuska, ale i do bieżących priorytetowych zadań podległych mu resortów odpowiedzialnych za tak ważne obszary polityki państwa polskiego, jak gospodarka, własność skarbu państwa oraz środowisko( zarówno w kontekście jego funkcji ekologicznej jak i zasobów).

  Zastanawiający jest także ów „historyczny kompromis” w kwesti łupków między koalicją rządzącą i opozycją PiSowską i Radiomaryjną! Czyżby wszystkie drogi prowadziły do źródła spekulacyjno-lichwiarskich kapitałów z Georgem Sorosem w tle ( dla przypomnienia, kontrolującego 25% koncesji na poszukiwanie i eksploatacje gazu łupkowego na terenie Polski, ale także, co skrzętnie się przemilcza tzw. zasobów towarzyszących, jak wegiel,konwencjonalny gaz ziemny, metale szlachetne, metale rzadkie itp) ???

  za: http://wps.neon24.pl/post/100993,polski-gaz-lupkowy-w-lapach-lichwiarzy-z-wall-street
  zamieścił: D.Kosiur

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s