Wspólne manewry wojskowe Rosji i Japonii


 Japonia i Rosja wzmacniają współpracę

Japonia i Rosja porozumiały się w sprawie wzmocnienia współpracy wojskowej, w tym przeprowadzenia wspólnych manewrów i ustanowienia mechanizmów konsultacji w dziedzinie obronności – ogłoszono w Tokio po spotkaniu szefów MSZ i resortów obrony obu krajów.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział po rozmowach, że wzmocnienie współpracy w dziedzinie obronności będzie korzystne dla interesów narodowych zarówno jego kraju, jak i Japonii. Chodzi m.in. o zagrożenia związane z terroryzmem, programem nuklearnym Korei Północnej i innymi napięciami w regionie.

Spór między Rosją i Japonią o Wyspy Kurylskie sprawił, że oba kraje nie podpisały jeszcze traktatu pokojowego po II wojnie światowej. Sobotnie rozmowy były pierwszym wspólnym spotkaniem szefów MSZ i resortów obrony. Rosję reprezentował Ławrow i minister obrony Siergiej Szojgu. Po stronie japońskiej w rozmowach uczestniczyli: szef MSZ Fumio Kishida i minister obrony Itsunori Onodera.

mid_18868                                                                          Siergiej Ławrow, fot. kremlin.ru

Ławrow podkreślał jeszcze przed rozpoczęciem rozmów, że będą one oznaką „nowego etapu w relacjach między Rosją a Japonią″.

W piątek ogłoszono, że pod koniec stycznia lub na początku lutego odbędą się spotkania na szczeblu wiceministrów z obu krajów, natomiast szef japońskiej dyplomacji planuje na wiosnę wizytę w Rosji. Tematem rozmów wiceszefów MSZ obu państw będzie rozwiązanie trwającego od blisko 70 lat sporu o Wyspy Kurylskie.

Coraz silniejsza obecność wojskowa Chin w regionie oraz zagrożenia ze strony Korei Północnej sprawiają, że Japonia stara się o szerszą, nie tylko ze swym kluczowym partnerem – USA – współpracę w sferze obronności. Z kolei Rosja wzmacnia więzy handlowe w Azji. Stara się też o bliższe relacje z Japonią, by częściowo zrównoważyć rosnącą siłę wojskową Chin – zauważa agencja Associated Press.

 

za: Nasz Dziennik, http://www.naszdziennik.pl/swiat/58493,japonia-i-rosja-wzmacniaja-wspolprace.html

zamieścił D.Kosiur

*                                     *                                *

Japonia nie jest członkiem NATO, mimo to w Japonii stacjonują wojska USA. Nie jest dużym błędem stwierdzenie, że w zasadzie Japonia jest państwem okupowanym przez USA od 1945r. Okupacja ta zmieniała swoje formy, od wojskowej, która zakończyła się w 1952r., do politycznej zależności od USA (od lichwiarzy z Wall Street i z londyńskiego City), która trwa do dzisiaj przyczyniając się do pogłębiania kryzysu gospodarczego oraz cywilizacyjnego w Japonii.

Żydowska finansjera świata anglosaskiego blokowała rozwój gospodarczy Japonii od końca XIX w., m.in. przez blokowanie wymiany handlowej, co skłoniło Japonię do przystąpienia do II wojny światowej przeciw USA i Wlk.Brytanii.

Podjęcie współpracy wojskowej Rosji z Japonią jest sukcesem polityki Rosji oraz narodowych dążeń Japonii do suwerenności politycznej wobec syjonistycznego Zachodu.

Z polskiej perspektywy fakt ten należy ocenić bardzo pozytywnie. Mamy do czynienia z mobilizacją państw Wschodu i z coraz bardziej widoczną próbą przeciwstawienia się syjonistycznej ekspansji Zachodu – Zachodu, który jest obezwładniony przez degeneracyjny system żydowskiego kapitalizmu. My, Polacy winniśmy podjąć poważne wysiłki w celu politycznej eliminacji okupacyjnego żydo-systemu i opowiedzenia się po stronie suwerennych narodowych państw, które realizują politykę gospodarczego i cywilizacyjnego rozwoju, po stronie takich państw jak Rosja – nasz słowiański sąsiad.

W niedalekiej przyszłości należy oczekiwać wycofania się upadających gospodarczo USA z Europy. Jeśli do tego czasu nie zlikwidujemy w Polsce systemu żydo-rządów, Polska jako wyspa interesów żydostwa anglosaskiego, sprzecznych całkowicie z interesami Rosji oraz z interesami Niemiec (nie wykluczone, że zrzucających jarzmo anglosaskie) zostanie wchłonięta przez sąsiadów. Żydowskie rządy w Polsce nie są i nie mogą być rozwiązaniem naszych żywotnych problemów. Oddolna narodowa samoorganizacja jest naszą koniecznością.

 

Dariusz Kosiur

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s