Uwagi do organizacji Marszu Niepodległości


Uwagi do organizacji MN

Kilka wniosków z marszu ,,Niepodległości”

Oceniam kolejny tzw. ,,marsz niepodległości” pod kątem organizacyjnym oraz politycznym bardzo żle. Mam takie wrażenie, jakby organizatorom tego marszu zależało na celowej klęsce. Nie wyciągnięto żadnych wniosków z lat poprzednich, w których lewacki świat medialno – salonowy wył z powodu burd wyrządzanych przez prowokatorów podczas marszu. Organizatorzy mając to w pamięci, powinni następny marsz przygotować pod kątem organizacyjnym i politycznym perfekcyjnie. Wszystkie media trąbiły w jedną trąbę, wiedząc z góry co się wydarzy podczas marszu, podobnie czynili to prowokatorzy,  ponieważ organizatorzy puścili marsz na żywioł, a więc hasło ,,róbta co chceta” podczas tego marszu aż nadto było widoczne.

Kilka demonstracji w swoim życiu przygotowywałem, te pierwsze (pomijam te z czasów stanu wojennego) na początku lat 90 domagając się lustracji i dekomunizacji oraz przeciwko tzw. ,,Bolkowi”, min. paląc jego kukły przed Belwederem. Demonstracje wtedy też były puszczone na żywioł, konsekwencje były poważne, ale następne były już dokładnie wyreżyserowane pod kątem organizacyjnym. Za moich czasów nie mogło być osób na demonstracji pod wpływem alkoholu oraz w kominiarkach, tacy byli natychmiast usuwani z tłumu, robiły to nasze służby i policji, wcześniej informując każdego demonstranta o naszych zasadach jakie obowiązują podczas demonstracji.

Każda demonstracja miała swój przekaz medialno – polityczny, demonstracja miała swój transparent przewodni z hasłem oraz transparenty informacyjne o co nam chodzi. Drukowaliśmy ulotki z postulatami, plakaty, instrukcje dla demonstrantów a w kolejnych demonstracjach mieliśmy swoją łączność.

Niestety, ale organizatorzy marszu nie przebili się do opinii publicznej z konkretnym hasłem przewodnim,  kompletnie położyli organizacje marszu. Hasła w rodzaju ,,raz sierpem,,,,,,to przeżytek, to było dobre na przełomie lat 80/90, a nie teraz. Potrzeba nowego rozdania.

Zawsze demonstracje powinny zacząć się od zebrania ludzi w jednym miejscu, wystąpień osób, które odpowiadają za taki marsz,  są przemówienia organizacyjne i polityczne.

Następnym błędem była sama trasa przemarszu, po co taki długie włóczenie się po Warszawie, wystarczyło przejście o wiele krótszą trasą. Kończąc przed pomnikiem Romana Dmowskiego, takim samym programem jakim się zaczęło, można jeszcze zakończyć krótkim koncertem pieśni patriotycznych.

Sama ochrona marszu, to gołym okiem było widać, że nie została przeszkolona a powinna.

Właśnie ,,salonowi” zależało na takim chaosie, jak było podczas marszu. Ale największym błędem było zapewnienie policji, że sami się ochronimy i policji nie potrzebujemy. To poważny błąd organizatorów. Takie zapewnienia może sobie składać Tusk, Kaczyński, Kalisz, ponieważ salon, media i ich bojówki samych siebie nie zaatakują. Dlatego obowiązkiem było na dwa dni przed marszem objechać trasę z policją i na bieżąco usuwać miejsca, które mogły skończyć się rozróbami. To organizator powinien zażądać od policji zamknięcia bram i bocznych ulic na trasie przemarszu oraz ochrony ambasad. Policja powinna chronić boki i tył demonstracji, od tego oni są. Własna ochrona jest tylko uzupełnieniem ochrony demonstrantów przez policję. To organizatorzy powinni informować demonstrantów dużo wcześniej, jaki scenariusz przewidują podczas marszu, wydając dyscyplinującą demonstrantów instrukcję. Tego nie było. Lepiej mieć o 1000 mniej demonstrantów, niż skompromitowany marsz.

O to chodziło okrągłostołowcom, żeby taki scenariusz przyjąć, aby odpowiedzialność za rozróby, które urządzili ich prowokatorzy spadło na Ruch Narodowy w Polsce, który tak bardzo ciężko odtworzyć. Te ,,błędy” celowe lub nie, doprowadziły do tego, że przeciętny Polak nie wie o co chodzi ,,narodowcom” i wyciągają wniosek, że następni to świry i rozrabiacze i nie mają żadnego planu ratowania Narodu i Polski.

Min. dlatego odpowiednie służby, tak na szybko w piątek udekorowali tęczę, by prowokatorzy ich, mieli co podpalić.

Swoich agentów ustawili z koktajlami mołotowa na dach budynku przy ulicy Skorupki, by rzucać i prowokować demonstrantów oraz rozrabiali tam skuteczni prowokatorzy w kominiarkach. Klasyczne sprowadzenie na boczny tor celów przemarszu.

Największym sukcesem salonu, była ewidentna prowokacja przed ambasadą rosyjską. Przecież ten Sienkiewicz łże w żywe oczy,  wręcz rżnie głupca, że Policja chroniła ambasadę Rosji od frontu, ponieważ tędy marsz nie przechodził, marsz szedł na tyłach ambasady? Czyli  z góry wiedział, że tył ambasady będzie zaatakowany i on nie reagował, mógł nawet swojego prowokatora z butelką benzyny wpuścić w tłum i cel osiągnąć – w postaci kompromitacji ruchu narodowego i skłócanie na życzenie Niemiec i Usraela Polaków z Rosjanami. Ta gnida polityczna Sienkiewicz to wyjątkowo niebezpieczny człowiek dla Polski, podobnie zresztą jak Sikorski, ci dwaj ,,spadochroniarze” wiedzą dla kogo pracują i ,,dobrze” wywiązują się z swoich zadań. Ci dwaj ,,geniusze” powinni codziennie być badani na wariografie w związku z ich działalnością ,,polityczną”.

Proszę zauważyć, kto zyskał politycznie na tzw. ,,marszu niepodległości”. Moim zdaniem skorzystali wszyscy oprócz Ruchu Narodowego. Skorzystała władza czyli PO, ponieważ skompromitowała ten marsz pod kątem organizacyjnym, skorzystał Kaczyński, ponieważ on jest ,,odpowiedzialnym, spokojnym, wyważonym, prawicowym” politykiem, skorzystała lewica, ponieważ pokazują palcem, że to ,,faszyści” z RN chcą nam podpalić Polskę. Czyli skorzystali salonowcy, ,,dwór magdalenkowy”, oni się umocnili politycznie i uwiarygodnili się w swoich elektoratach, że są ,,rozsądnymi” politykami. Okrągły stół znowu górą!!!

Oczywiście, pomogli im dziennikarze, tu wszyscy w jedną trąbę dmuchali, polegało to na tym, aby przypodobać się władzy i koncesjonowanej opozycji, tak by mieć intratne zlecenia reklamowe dla swoich mediów, a za tym idą wysokie apanaże finansowe dla darmozjadów pracujących dla tych medialnych oszustów.

Pytanie jest jedno, ale zasadnicze, czy o konsekwencjach takiego bałaganu zdawali sobie sprawę organizatorzy marszu???

Myślę, że jedni z tych organizatorów są kompletnie nie przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za przewodzeniu RN, a drudzy to karierowicze, którzy przykleili się do RN, by zaistnieć medialnie. Słuchając wypowiedzi Artura Zawiszy i  Krzysztofa Bosaka, śmiem twierdzić, że oni są tu dla swoich karier a nie z powodu swoich ideologii narodowej. Oni nie odróżniają anarchistów oraz anarchii od myśli narodowej. Pomijać organizację marszu, wypowiedzi tych dwóch panów są żenujące. Brną w kłamstwie i głupocie, ponieważ nie potrafią logicznie wytłumaczyć gdzie była przyczyna błędu organizatorów ale również i policji. Przecież spalenie tęczy, rozróby na ulicy Skorupki i rzucanie rac na teren ambasady wraz z spaleniem budki policyjnej, winni są przełożeni policjantów, czyli minister MSW i Komendant Główny Policji, trzeba o tym wyrażnie mówić. Winą organizatorów jest to, że kolejny raz nie przewidzieli skutków prowokacji.

Pytam dlaczego ambasada Izraela i USA w Warszawie była chroniona od tyłu i przodu a ambasada Rosji nie była chroniona?.

Zawisza i Bosak cieszą się z skutków i konsekwencji ataku na ambasadę Rosji, ale dlaczego ci dwaj karierowicze nie zaatakowali ambasad Niemiec, Izraela i USA, przecież to nowi – starzy nasi ekonomiczni okupanci. Trzeba być wyjątkowo podłym watażką, aby chronić prawdziwych oprawców rozbiorów Polski, odwracając uwagę Polaków, atakując tych co w rozbiorach Polski nie maczają palców. Zawisza & Bosak informują opinię publiczną, że oni 11-11 maszerują po Warszawie, ,,świętując Niepodległość” Polski. Pytam jaką ,,Niepodległość” Czyją Niepodległość??? Tak działa głupota lub konspira, tak by wtłaczać Polakom kłamstwa, w rodzaju, że Polska jest Niepodległa, bo tak nie jest.

Powielanie tekstów Komorowskiego to nic innego jak zgoda z ekonomicznymi rozbiorami Polski, to  służy tym co doprowadzili do takiej sytuacji Polskę i służy wrogom Polski.

Przecież Polska po wejściu do NATO i UE oraz podpisaniu Traktatu Lizbońskiego przez L. Kaczyńskiego, utraciła swoją Niepodległość na rzecz tych ponadnarodowych korporacji. Polska nie ma już własnej polityki zagranicznej, ekonomicznej, gospodarczej, obronnej.

Jarosław Kaczyński, powiada, że są ,,siły wewnętrzne w Polsce, które osłabiają naszą Niepodległość” Przecież to wyjątkowy kłamca, wyjątkowy agent w/w korporacji. To nie kto inny tylko on razem z Kwaśniewskim , Komorowskim, swoim bratem walczyli o wejście do kołchozu UE, to oni razem walczyli o zatwierdzenie TL, to oni razem na rozkaz swoich mocodawców z usraela napadli na suwerenne kraje.

Niepodległość Polski wyprowadzono z Polski do Berlina, Brukseli, Waszyngtonu, Tel Avivu.

Polskę wyprowadzono z Polski do w/w korporacji. O jakiej Niepodległości mówi Zawisza, co on świętuje??? Polską rządzi wynajęta przez w/w korporacje służba, której pomagają obce służby specjalne oraz wszech – potężne media. To jedyna Rosja nie chce przyjąć prawa narzuconego z zachodu ,,cywilizacji satanizmu i homoseksualizmu”, to jedyna Rosja zamknęła w więzieniu złodziei majątku narodowego w tej części europy i to kole w oczy agentom niemieckimi usraelskim, którzy są zainstalowani tu nad Wisłą.

Jedynym krokiem po za zajściu przed ambasadą Rosji,  który mógłby skompromitować układ rządowy, to organizatorzy powinni odciąć się od tych, którzy podpalili budkę i co rzucali race na teren ambasady i potępić Sienkiewicza szefa MSW za to, że celowo nie zabezpieczył terenów ambasady Rosji i to on w pełni odpowiada za to co się stało. Wtedy mogłoby skończyć się dymisją tego nieudacznika w rządzie, a tak to Polacy nadal wierzą, że to narodowcy podpalili budkę przed ambasadą. Niestety, ale Zawisza chce wymienić spaloną budkę na tupolewa, takie stwierdzenia kompromitują go.

Narodowiec, który nie potrafi  odróżnić dobra od zła, nie jest Narodowcem, jeżeli nie wie co to jest prawdziwa Niepodległość z Suwerennym Narodem nie jest Narodowcem.

Śmiem twierdzić, że wielu pod szyldem budowy RN w Polsce podpisują się uzurpatorzy, których celem jest skompromitowanie prawdziwego RN, tak żeby on nigdy nie powstał. Jeżeli już RN podnosi się to w odpowiednim momencie, uzurpatorzy ci zadają ciężki cios jak to robią swoimi nieodpowiedzialnymi słowami Zawisza & Bosak.

Bardzo bolesny cios RN zadał Roman Giertych, który z radykalnego narodowca przemianował się w salonowca, tubę środowisk skrajne liberalnych, który dla kariery poświęcił nawet bliskich z swojej rodziny. Czy Bosak i Zawisza z czasem nie pójdą w śladami  RG, tego nie jestem pewien.

Podkreślam, bez budowy formacji ideowej, bez programu, bez szkoleń, ciężkiej pracy organizacyjnej nie zbuduje się trwałej organizacji.

Za rok ,,Marsz o odzyskanie Niepodległości”, musi ulec organizacyjnej, ideowej, programowej, personalnej zmianie. Powielanie co roku tych samych błędów, to równa się z powolnym zejściem z sceny.

Zygmunt Wrzodak

13-11-2013 rok

za: http://wrzodakz.neon24.pl/post/101613,uwagi-do-organizacji-mn

——————————————–

Marsz

 

Reklamy

13 uwag do wpisu “Uwagi do organizacji Marszu Niepodległości

 1. Ooo.. Dokładnie to co wcześniej pisałem…. Całkowicie się zgadzam z Panem Wrzodakiem… Cui bono?.. Kto na tym skorzystał..? Tusk i Kaczyński!… Te dwa psy zakulisowo grają tym marszem od trzech lat… A wataszki – Zawisza, Winnicki, Bosak.. itp.. to realizują… Już skanalizowali młodzież narodową, która nie ma doświadczenia, dostatecznej wiedzy, nie potrafi dokonać rzetelnej analizy i jak to młodzież.. kieruje się emocjami…. Zastanawiam się po jaką cholerę jechać do Warszawy na marsz, który organizują prowokatorzy, a sami już uważają się za liderów Ruchu Narodowego.. Kto ich na tych liderów wybrał…????…

  Pytam uczestników marszu:

  Czy wybraliście tych „organizatorów” ?

  Czy odbyło się jakieś głosowanie?

  Czy znaliście scenariusz, cel marszu i program?

  Czy wiedzieliście co chcecie przekazać Polsce?

  Założę się że nie..

  Przecież wiadomo jaki był cel… – Zniszczyć wszelki Ruch Narodowy.. Temu trzeba położyć tamę!! Młodzieży potrzebna jest wiedza,,,Jak można świętować ‚święto Niepodległości’ skoro tej niepodległości nie ma?!.. Cała forma i treść marszu całkowicie powinna ulec zmianie…. Dlaczego właśnie marsz?…pod dyktando nie wiadomo kogo..? Czy nie istnieją inne formy..? Dlaczego godzić się na tą wyreżyserowaną grę Tuska i Kaczyńskiego..?

  W tym dniu, każdy któremu leży na sercu niepodległość Polski powinien wywiesić czarną flagę, bądź biało czerwoną z kirem..! Gdyby to miało miejsce w całej Polsce to czyż nie było by to bardziej wymowne i treściwe… ?

  Nie da się świętować niepodległości w spokoju i radośnie… to jest mit!.. Przecież ta żydowska hucpa nigdy na to nie pozwoli…!! I tu żadna organizacja, czy wewnętrzna ochrona nic nie da..!

  Organizatorzy tego marszu i ich zwolennicy hucznie ogłaszają, że „Marsz osiągnął sukces”.. Jaki sukces..? Jaki był cel tego marszu..?

  Celem było wywołać międzynarodową hucpę z wskazaniem na Rosję, /która w mniemaniu oszołomów – Winnicki, Zawisza, Kaczyński – jest winna obecnej sytuacji w Polsce/, i oczywiście odciągnąć uwagę od prawdziwych oprawców – żydo – niemców – jak też ośmieszyć narodowców…

  No nie można w tym spektaklu uczestniczyć jeżeli idea wolnej Polski ma przetrwać..

  Czas sobie uświadomić fakt, że ‚anglosascy narodowcy’ nie są narodowcami polskimi !… Oni nie walczą o wolna Polskę… ale o żydo – niemiecki interes…

  Co robi ten krzyż przy Dmowskim..?
  /Osobiście uważam, że wiara ma swoje miejsce w państwie Polskim i nie jestem wrogiem katolików, protestantów czy prawosławnych, którzy są również członkami mojej rodziny/

  Ale nie da się pogodzić krzyża watykańskiego i orła… Albo jedno albo drugie… Ten krzyż nie ma obecnie żadnego odniesienia do wiary i Boga!… To jest krzyż „POLITYCZNY”… symbol władzy obcego Państwa – Watykan – Niemcy – czyli Cesarstwo Niemieckie dawniej Rzymskie…

  W knesejmie też mamy krzyż i Orzeł… Jak jest różnica z tym co jest przy pomniku Dmowskiego..? Żadna…! Orzeł i reszka tej samej monety!

  W tej konfiguracji obecnie żyjemy i co… dalej ma istnieć taka konfiguracja..?? Tyle że nie z zabarwieniem lewicowym, a ‚prawicowym’..? To jest nasz interes – wolnej Polski..?
  Ale to już oddzielny temat.

  Polubienie

 2. Niech się Pan Jan cieszy, że Sendecki nie postawił repliki obecnego krzyża z Giewontu a podmienionego na symbol najgroźniejszej, masońskiej sekty scjentologów! W porę został uprzedzony ale prośby o nie stawianie krzyża nie posłuchał.
  Widocznie było to jemu zlecone. Zapewne ta stypa (prosiak, kiełbaski itp) przed pomnikiem Dmowskiego to też mogła być zlecona. Tam nie było haseł przeciw uzurpatorom, przeciw okupacji Polski przez żydowstwo,.Tam promowało się Kobylańskiego, który rzucił grosik na stypę i pobłogosławił pseudonarodowców, samozwańczych liderów na zlecenie okupanta!

  Polubienie

 3. Każdy marsz,każde zgromadzenie,
  może zostać dowolnie sponiewierane przez tych co mają władzę.Na tym to polega,recepta-wygrać wybory po to, by służby pracowały dla dobra kraju a nie politycznych ambicji.Pozdrawiam.

  Bibrus
  ——————————-
  w kilku miejscach Zygmunt ma rację ale, jego negatywna ocena jest błędna.
  Organizatorzy marszu nie dysponowali takimi środkami jakimi dysponowała władza.
  Siły porządkowe Marszu nie miały uprawnień do legitymowania, zatrzymywania, czy zakładania kajdanek na ręce tych którzy byli w kominiarkach( zapewne byli to milicyjni prowokatorzy).
  Organizatorzy odnieśli sukces na wielu płaszczyznach. Rozsądnie myślący człowiek wie kto prowokował, kto podpalał, kto wzniecał burdy.
  A ma starzy nie żądajmy od młodych, od małolatów, by mieli naszą zimną krew, opanowanie, rozum i doświadczenie.
  Nie dzielmy samych siebie, nie pomagajmy w tym rządzącym, nie skłucajmy

  Polubienie

 4. Artykuł podnosi kwestie współpracy karierowiczów jakim jest Zawisza,Winnicki,Bosak i tym im podobni faryzeusze z okupacyjnym rządem Polski.Ta cicha współpraca ma niewątpliwie za cel ośmieszenie i zniszczenie zrywów Narodowych.Da się wyczuć że co niektórzy na tym czy innym blogu to schowani w ciemności mistrzowie krytyki i tylko krytyki.Jestem przekonany że jest tak ,,dokładnie tak jak opisuje tu autor tego artykułu ale czy -jakiś tam siedzący przed komputerem jegomość zaproponował inną formę protestu.Już pisałem że Rewolucji nie robi się na papierze ale nie wszyscy chcą to zrozumieć.Papierem można sobie wiadomo co podetrzeć.Nie wątpię .że ci pseudo organizatorzy wiedzą do czego im służy ta narastająca fala Patriotyzmu ale pytanie czy my wiemy jak to zagospodarować żeby tego nie zniszczyć.Jak napisał ”adm”służby pilnujące bezpieczeństwa Marszu mają ograniczone możliwości działania,więc będziemy w przyszłości?świadkami ciągłych prowokacji w wykonaniu policji umundurowanej i przebranej w kominiarki.Myślę że Marsze nie będą zakazane ze względu na to że żydorząd nie miał by argumentów w ręku do dzielenia Narodów Słowiańskich,a tak mają je pod dostatkiem.Dziś nasze Narody nie są już takie głupie i dokładnie wiedzą kto jest prawdziwym wrogiem Słowian i nie tylko.Sława

  Polubienie

 5. Do POLSKIE LOGOS A ETHOS Feliksa Konecznego trzeba językiem matematyki dopisać rozdział o wartościach narodowych.Tym sposobem będzie można ograniczyć wojnę na slogany pogłębiającą rozdarcie miedzy USA pod wpływem żydowskich ruchów umysłowych i politycznych a rosyjskim militaryzmem.

  Polubienie

 6. Nic nowego w tej opinii.Wszystko to można wyczytać i usłyszeć w głównych nurtach środków masowego komunikowania.

  Polubienie

 7. Nagranie wystąpienia doc. Józefa Kosseckiego z dnia 16 listopada 2012 roku w Poznaniu podczas seminarium z cybernetyki.
  Warto przeczytać: http://socjocybernetyka.wordpress.com

  Przewidywania docenta Kosseckiego (obecne w wypowiedzi sprzed miesiąca http://youtu.be/KnBKBSDHH1A) co do prowokacji się sprawdziły. We wrogim narodowcom układzie organizowanie marszy jest zbyt ryzykowne, więc raczej należy skupić się na innych formach walki o odzyskanie niepodległości. Warto zwrócić uwagę, że mimo sukcesu frekwencyjnego zabrakło wyraźnego narodowego przesłania, które gdzieś zniknęło pod naporem różnorodnych haseł. Pojawiły się za to hasła i nawoływania, które można odczytać jako przejaw infiltracji trockistowskiej lub ignorancji historycznej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s