Petycja o odwołanie prokurator Katarzyny Kalinowskiej-Rinas


Szanowni Państwo,

Poniżej zamieszczam petycję o odwołanie prokurator Katarzyny Kalinowskiej-Rinas – „bohaterki” artykułu „Prokurator, która się faktom nie kłania”.

W tym miejscu można podpisać petycję:

http://www.petycjeonline.com/wniosek_o_odwoanie_prokurator_katarzyny_kalinowskiej-rinas

Proszę o podpisy i przesyłanie dalej. Dziękuję.

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Treść petycji:

Szanowny Pan Andrzej Seremet
Prokurator Generalny

PETYCJA
w sprawie odwołania
Prokurator Katarzyny Kalinowskiej-Rinas

Szanowny Panie Prokuratorze Generalny,

Wnosimy o natychmiastowe odwołanie Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Katarzyny Kalinowskiej-Rinas. Uważamy, że osoba ta swoim postępowaniem przynosi hańbę polskiemu Wymiarowi Sprawiedliwości. W związku stanowczo sprzeciwiamy się pełnieniu przez nią tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji – tym bardziej, że jej działania mają bezpośredni wpływ nie tylko na wizerunek Wymiaru Sprawiedliwości, ale przede wszystkim na konstytucyjne prawa obywateli do wolności, sprawiedliwości i prawdy.

Prokurator Katarzyna Kalinowska-Rinas skrzywdziła swoimi bezpodstawnymi oskarżeniami, swoją ignorancją w dziedzinie prawa i swoim brakiem zwykłego, ludzkiego poczucia przyzwoitości już niejedną osobę. Szczególnie jaskrawym przykładem nieudolności i bezczelności Prokurator Katarzyny Kalinowskiej-Rinas jest sprawa Sławomira Swaczyny – brygadzisty w RWE Stoen Operator sp. z o.o, który 19 września 2007 roku dosłownie spłonął żywcem podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Do tego wypadku – zgodnie z licznymi opiniami biegłych i wynikami kontroli – doszło w wyniku rażących zaniedbań ze strony pracodawcy p. Swaczyny w zakresie BHP. Pani Elżbieta Swaczyna, wdowa po tragicznie zmarłym Sławomirze, od 6 lat walczy o prawdę i sprawiedliwość. Tymczasem Prokurator Katarzyna Kalinowska-Rinas w kolejnych postępowaniach:

– jawnie ignorowała niekorzystne dla pracodawcy dowody, w tym pinie biegłych,
– celowo pomijała wszelkie dowody świadczące o winie pracodawcy
– wielokrotnie wykazała się rażącą nieznajomością obowiązującego prawa
– demonstrowała całkowitą ignorancję w zakresie podstawowych przepisów BHP.

Co więcej, Prokurator Katarzyna Kalinowska-Rinas próbowała udowodnić, że to ofiara była winna – że Sławomir Swaczyna, doświadczony i odpowiedzialny pracownik, sam doprowadził do dramatycznego wypadku, w wyniku którego 60% powierzchni jego ciała uległo ciężkim poparzeniom, co w efekcie doprowadziło do jego śmierci!

Pełny opis sprawy znajduje się na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA:

http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/wiadomosci/interwencje/208-prokurator-ktora-sie-faktom-nie-klania

Szanowny Panie Prokuratorze Generalny!

W opinii wielu osób Prokurator Katarzyna Kalinowska-Rinas jest niewłaściwą osobą na niewłaściwym stanowisku. Jej niekompetencja, uporczywe ignorowanie faktów, nieznajomość prawa i celowe pomijanie wszelkich dowodów stojących w sprzeczności z jej oskarżeniami, to jawna kpina nie tylko ze społeczeństwa, ale też z Wymiaru Sprawiedliwości, którego przecież jest reprezentantką!

Dlatego wnosimy o natychmiastowe odwołanie Prokurator Katarzyny Kalinowskiej-Rinas ze stanowiska oraz odsunięcie jej teraz i w przyszłości od pełnienia wszelkich funkcji związanych z funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości.

Z wyrazami szacunku

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA
http://www.fundacja.lexnostra.pl

Petycja została zamieszczona także na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA
http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/wiadomosci/aktualnosci/210-petycja-w-sprawie-odwolania-prokurator-katarzyny-kalinowskiej-rinas

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s