Demonstracja Polaków przed siedzibą BBC w Wielkiej Brytanii


 

Plakat pt. "Nowa Europa?" odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. "Nasze matki, nasi ojcowie"

fot. PAP / Grzegorz Jakubowski

Plakat pt. „Nowa Europa?” odnoszący się do niemieckiego trzyczęściowego serialu wojennego pt. „Nasze matki, nasi ojcowie”

Kilkudziesięciu Polaków demonstrowało przed siedzibą BBC przy Portland Place w Londynie przeciwko planom wyemitowania przez tę stację serialu niemieckiej telewizji ZDF „Nasze matki, nasi ojcowie”. 
Podczas demonstracji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patriae Fidelis i grupę Polish Media Issues rozwieszono transparent z napisem „Stop Nazi Propaganda”. Był to już drugi protest tego rodzaju.

W przemówieniach przypominano wcześniejsze obraźliwe dla polskich imigrantów wypowiedzi prezenterów BBC, na które dyrekcja nie reagowała. Protestowano też przeciwko nierzetelnemu przedstawianiu Polski w kontekście drugiej wojny światowej.

– Nie protestujemy tylko przeciw filmowi, ale generalnie przeciwko nieprawdziwemu przedstawianiu Polski i Polaków przez tego publicznego nadawcę, np. przeciwko straszeniu czarnoskórych kibiców z Anglii „krwawą łaźnią” w programie „Stadiony Nienawiści„, jeśli pojadą do Polski na Euro 2012, posługiwaniu się obraźliwym dla nas określeniem „polskie obozy koncentracyjne”, czy amnezji w sprawie wkładu Polski w zwycięstwo aliantów nad Niemcami – powiedział Jan Niechwiadowicz, działacz grupy Polish Media Issues, który na demonstrację przyjechał z Cardiff. 

– Są to sprawy narastające od pewnego czasu i
Sądzimy, że protestując będziemy mogli sprostować nieprawdy zawarte w serialu ZDF, zmieniając np. niektóre podtytuły, usuwając fragmenty lub opatrując je komentarzem itd., ale BBC odmawia dialogu. To organizacja będąca światem samym dla siebie. Jeśli postanowi coś zignorować, to nie ma jak się od tego odwołać – dodał.

– Współczesna młodzież ogląda program telewizyjny i bierze go za dobrą monetę. Wiadomości czerpie z Facebooka i Wikipedii. Stwarza to potrzebę ciągłego monitorowania mediów i prostowania małych i dużych kłamstw, które pojawiają się cały czas – podkreślił Niechwiadowicz.

Grupa Polish Media Issues systematycznie monitoruje brytyjskie media, prostując nieprawdziwe informacje o Polsce i Polakach. Własnym nakładem wydała broszurę „A Challenge to the BBC” (Wyzwanie dla BBC), w której poddaje dogłębnej analizie to, co nadawca mówi i pisze o Polsce.

Serial „Nasze matkinasi ojcowie” ma wyemitować drugi program telewizji BBC pod zmienionym tytułem „Generation War”.

Film „Nasze matki, nasi ojcowie” wywołał dyskusję w Polsce i Niemczech. Po emisji filmu w publicznej telewizji ZDF w marcu w niemieckich mediach rozpoczęła się burzliwa debata o odpowiedzialności „zwykłych Niemców” za zbrodnie II wojny. W Polsce produkcję krytykowano za ukazywanie partyzantów z AK jako antysemitów i relatywizowanie odpowiedzialności Niemców. 
(ap)

 

za:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Demonstracja-Polakow-przed-siedziba-BBC-w-Wielkiej-Brytanii,wid,16176347,wiadomosc.html?ticaid=111ad7&_ticrsn=3

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Demonstracja Polaków przed siedzibą BBC w Wielkiej Brytanii

  1. Zobaczcie czym w ramach wojny ideologicznej /informacyjnej/ w obszarze szeroko rozumianej kultury, w tym konkretnym przypadku sztuki jesteśmy karmieni przez naszych „sojuszników” z Zachodu i ich wewnętrznych klakierów. Masakra. W głównej roli tej maszkary odtwórczyni św.Faustyny aktorka Dorota Segda. Tak dać się sprostytuować ….Szok. Z polskiego teatru zrobiono…burdel. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/profanacja-sztuki-polacy-nie-wytrzymuja-2013-11

    Polubienie

  2. Walka zła ze złem to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM ma dzisiaj różne odsłony polityki historycznej.Również zwalczaniu cywilizacji łacińskiej,co nie jest obce w historii kiedy zbliżały się do siebie : ŻYDOWSKA,BIZANTYJSKA i TURAŃSKA.Dziś też mamy do czynienia z rozdarciem między USA pod znaczącym wpływem żydowskich ruchów umysłowych i politycznych a Rosją z imperialną polityką.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s