Ukraiński Pat i polski Pataszon idą do Europy


Ukraiński Pat i polski Pataszon (to ten karzeł z kokardką w klapie, nisko pod wzniesioną ręką Kliczko) – ta „zjednoczona ukraińsko-polska opozycja” na pewno pokona ograniczenia celne stosowane przez Niedźwiedzia Północy:

Image

Reklamy

18 uwag do wpisu “Ukraiński Pat i polski Pataszon idą do Europy

 1. Wielkim błędem społeczeństw i rządów wschodniej Europy a także Rosji było nie docenianie siły propagandy zachodniej. Ogłupione i zmanipulowane społeczeństwa same pchały się w łapy pazernych i chciwych bankstwerów.
  Dziś pchają się tam Ukraińcy nieświadomi że mogą także mieć plan Balcerowicza, restrukturyzację przemysłu, bezrobocie i tułaczkę za chlebem
  Czy Janukowycz i jego ekipa sobie z tym poradzi, pytanie pozostaje otwarte.

  j

  Polubienie

 2. Co się dzieje na Ukrainie na bieżąco, można oglądać z naszej strony klikając na obrazek po prawej stronie z napisem
  telewizja -RT na żywo

  Polubienie

 3. Odnośnie Kaczyńskich Kalksteinów cytuję za Opolczyk.pl :

  „Przypomnę tylko, że to PiS wniósł do knessejmu ustawę o odszkodowaniach dla Żydów.

  Proszę zwrócić uwagę, że opisał to nie poganin, a gorliwy katolik.
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/09/rzecz-o-kaczynskich-marku-jurku-i-nie-tylko-zadymy-sejmowe-a-sprawa-odszkodowan-dla-zydow/

  Przypomnę też, że to prezes Kaczyński/Kalkstein w 2003 roku wołał w knessejmie – „wojna w Iraku to nasza wojna”. Nasza czyli czyja?
  Wyjaśnił to drugi Kalkstein podczas jego wizyty w Izraelu:

  Przypomnę jeszcze garść zasług (czy zgadnie Pani dla kogo) prezydęta Kalksteina:

  1. uczestnik żydowskiego spisku w Magdalence
  2. zalegalizował i z radością powitał żydowską Bnai Brith, zdelegalizowaną w 1938 roku
  http://raj.neon24.pl/comments/14
  3. protektor Grosa (zablokował ekshumaję w Jedwabnym, dzięki czemu szumowina Gros może pluć na Polaków)
  4. zwolennik Unii Jewropejskiej (podpisał bilderbergowski TL)
  5. zwolennik wojen na Bliskim Wschodzie, np. w Iraku wbrew polskim interesom a służącym interesom Izraela i banksterów
  6. obrońca Gruzji (która wojnę z Rosją zaczęła atakim na Cchinwali, burząc je w 90 proc. i zabijając ok. 2000 ludzi)
  http://prawica.net/node/13227
  7. prekursor obchodzenia Chanuki w pałacu prezydenckim (zażydzanie siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej)
  9. znany z bezczynności wobec obrzydliwego antypolonizmu jego pobratymców
  10. gorliwy i ślepy zwolennik Izraela (zawetował Raport Goldstone’a, przygotowany dla ONZ, który oskarżał Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie)
  11. sponsor (za publiczne pieniądze) muzeum Żydów polskich.
  12. gorliwie wspierał nagonkę na Białoruś i Łukaszenkę. W tym celu promował m.in. banksterską agentkę Andżelikę Borys (którą miałem wątpliwą przyjemność poznać osobiście, a nawet pociągnąłem ją co nieco za język – i stąd wiem, że była ona agentką banksterskiej sitwy)
  13. oficjalnie “walczył” z PO a po cichu chodził na pogaduszki z Tuskiem do fundacji globalisty Sorosa. ”

  źródło : http://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/30/rusofobia-barnim-regalica-konserwatyzm-pl-i-przyleglosci/#comments

  Odnośnie Kliczki przypomnę jego walkę z Chrisem Byrdem z której przed 6 rundą uciekł z ringu oddając walkę walkowerem :

  Polubienie

 4. Udało mi się znaleźć kilka ciekawych zdjęć z Kijowa, gdzie demonstracja „jak żywo” przypomina wydarzenia w Belgradzie w październiku 2000 roku (buldożer, którym w Belgradzie rozbito mur budynku Serbskiego Radia i Telewizji, tutaj miał posłużyć do zdobycia budynku Administracji Prezydenta).

  Mamy też kopię wydarzeń z 18 grudnia 2010, kiedy to próbowano rozwalić pancerne drzwi Domu Władzy w Mińsku – tutaj celem prawie identycznego ataku były drzwi Zarządu Miasta Kijowa.

  No i oczywiście mamy zdjęcia jak milicja atakuje – a ściślej jest atakowana – przez „pokojowych” demonstrantów uzbrojonych w drągi przypominające starożytne maczugi lub tarany:

  No, ale w Kijowie mają przynajmniej „rewolucję na całego”, nie jakieś wymoczkowate poletka namiotowe, jak w przypadku „pomarańczowej rewolucji” przed 9 laty.

  Polubienie

 5. W stepie szerokim….Kaczyński upajał się pięknem

  „…. Ojcem wielkiej biedy w Polsce jest Donald Tusk…” Poprawcie mnie, ale czy Donald nie jest zwolennikiem UE ?

  Tydzien temu, 24 listopada prezes PiS , Jarosław Kaczyński, przekonywal ,

  że w Polsce jest bieda,…”WIELKA bieda”.

  Mówił to mając na uwadze kilkuletnie rządy Donalda Tuska, szefa megaproeuropejskiej partii…

  Po 19 latach od podpisania umowy stowarzyszeniowej z Brukselą oskarzył polityków realizujących

  z pełnym oddaniem integrację z „ZACHODEM”: To, co dzieje się dzisiaj w naszej ojczyźnie, można określić jako wielka bieda. Wielka bieda, ale nie w rozumieniu tylko braku środków materialnych, bardzo niskiego poziomu życia znacznej części Polaków,

  tylko w rozumieniu szerszym. W rozumieniu, które odnosi się do kształtu naszego

  życia w bardzo różnych jego aspektach.

  Dzisiaj w Kijowie jedyny lider prawicy, jak żartobliwie o sobie powiedział Jarosław K., przemawiał na Majdanie.

  Opowiadał się za wstąpieniem wschodniego sąsiada do brukselskiego klubu…

  Dziwne….., ani słowa nie powiedział , że Ukraińcy będą mieli biedę , wielką biedą….,taką jak w Polsce…

  Nie powiedzial też , ze Polacy będą chętnie płacić na dopłaty do uzytków rolnych „stepów szerokich”…

  Wałęsa oszukał mnie , ale wzbogacił o przewrotną myśl , że „mozna być za , a nawet przeciw…”

  Sikorski też puścił farbę…Nie ma i nie będzie kasy na Ukrainę….Czy nie wiedział tego , gdy reklamował strategiczny sukces dyplomacji warszawskiej pod kryptonimem Partnerstwo Wschodnie ???

  zbigniew1108
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/102548,w-stepie-szerokim-kaczynski-upajal-sie-pieknem
  ———————————————-
  że w Polsce jest bieda,…”WIELKA bieda”.
  JK.
  Panie były premierze, my przecież jesteśmy w Unii więc skąd ta bieda? Kto nas tak obrobił, że mamy taką wielką biedę.
  Kto oddał władzę temu Tuskowi?
  Czy to nie pan?

  Polubienie

 6. Dla młodszych internautów wyjaśnienie.
  Pat i Pataszon to para nędznych komików z okresu kina niemego, ot takich aktorzynów przebierańców

  Polubienie

 7. PO USZCZĘŚLIWIENIU POLSKI, “PIS ZDECYDOWANY JEST POPIERAĆ TO WSZYSTKO, CO PROWADZI UKRAINĘ KU EUROPIE” !!!

  To, co dzieje się na Ukrainie przypomina zaiste, jak kiedyś pisał Dmowski, międzynarodowy i to obwoźny dom publiczny. Mamy tzw. opozycję, która pragnie z całego serca oddać się w niewolę Unii Europejskiej.

  Okazuje się, że nawet wyzbycie się wielu atrybutów suwerennego państwa na rzecz UE ma swoją wartość, byleby tylko, hmm, no właśnie, byleby tylko co? Nie oddać się Rosji?

  Bzdura! Każdy normalny, myślący człowiek wie, że więzy łączące Rosją z Ukrainą są na tyle głębokie i wszechstronne pod każdym względem, że ten cyrk, który aktualnie obserwujemy jest po prostu zaklinaniem nie tylko geopolityki, ale i geografii.

  Oczywiście cyrk potrzebuje małp, także małp przyjezdnych. A któż się do takiej roli może nadawać lepiej od naszych schizofrenicznych rusofobów? Oto, pan Jarosław Kaczyński powiedział nagle, że “PiS zdecydowany jest popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie”. Apelował też, by na Ukrainę udali się szefowie dyplomacji Polski i Szwecji – Radosław Sikorski i Carl Bildt. “W Kijowie powinni się jak najszybciej zjawić panowie Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox”.

  Sam pan Kaczyński wybiera się w niedzielę (1.12). To że PiS wtrąca się do wewnętrznego konfliktu obcego państwa i staje po jednej ze stron tego konfliktu, to, bądź co bądź, znana od dawna patologiczna “norma” polityki prometejskiej, ale okazuje się, że fetysz pod nazwą Rosja powoduje także gwałtowny wzrost sympatii do Unii Europejskiej a nawet do p. Aleksandra Kwaśniewskiego.

  To powinna być kolejna nauczka i jasny sygnał dla zaślepionych Smoleńskiem zwolenników PiS – Unia Europejska jest dla tej partii mniejszym zagrożeniem dla Polski niż Rosja! Szef PiS nawołuje nawet organy UE do reakcji. Czyli, co najmniej, uważa rozciągnięcie na Ukrainę unijnego totalitaryzmu i ideologii występującej otwarcie przeciwko tradycji cywilizacji europejskiej, za mniejsze zło od zła jakie ma nieść ze sobą Rosja i jej polityka.

  Jest to oczywiste zaślepienie rusofobią. Przy tym bardzo niebezpieczna gra. Nikt nie może zagwarantować Polsce, że w przyszłości, gdybyśmy np. chcieli zrzucić pęta unijne, dokładnie takie samo postępowanie, jak wobec Ukrainy, nie zostanie zastosowane wobec naszego kraju. I co wtedy? Co będzie mówił pan Kaczyński, gdy politycy z sąsiednich państw, którzy będą mieli np. podpisane umowy o współpracy, dajmy na to z partią Palikota albo z PO (tak jak PiS ma podpisane umowy z partiami Jaceniuka i Kliczki), będą nawoływali, “w imię zagrożonych wartości europejskich”, do obalenia władzy np. pana Kaczyńskiego? Naturalnie oburzenie sięgnie zenitu, bo przecież jak Kali nawoływać to dobrze, a jak przeciw Kalemu, to zbrodnia.

  Jak biją Polaków na Majdanie (a co tam robili, zdjęcia z misiem? – normalni ludzie nie wchodzą w wir konfliktu politycznego w obcym państwie; ciekawe – jeśli chodzi o Egipt polski MSZ ostrzega przed udawaniem się w miejsca dotknięte konfliktem, gdy chodzi o Ukrainę, nie ostrzega), to jest to skandal, a jakby tak rządził Juszczenko i pobito by Rosjan wspierających Janukowycza, to oczywiście byłoby słuszne złojenie skóry kacapom. Kali zaciera ręce…

  Nieodpowiedzialność polskich prometejczyków, dla których zbudowanie antyrosyjskiej Ukrainy jest dogmatem wiary, nie zna granic. Zrobią to każdym kosztem, nawet kosztem Polski. Przyłożą rękę choćby i do stworzenia banderowskiego państwa ukraińskiego ze stolicą we Lwowie, co może być dalszą konsekwencją tego oczywistego podziału, który trawi sztuczne państwo i, jak się okazuje, także sztuczny naród ukraiński.

  Z całym szacunkiem dla normalnych Ukraińców – nie podważam i nie poddaję w wątpliwość ich uczuć narodowych, tożsamości itd. Niemniej, bez sentymentów muszę zauważyć, że nie ma jednego narodu ukraińskiego. Między wschodnimi a zachodnimi Ukraińcami istnieje przepaść, która wyklucza zbudowanie jednej tożsamości narodowej dla obu stron. Kiedyś w Polsce nazywano jednych (wschodnich) Ukraińcami, a drugich (zachodnich) Rusinami. Miało to swoje uzasadnienie i sens. Paradoksalnie, z różnych wychodząc przesłanek i mając różne cele, uparcie budowali jeden naród ukraiński szowiniści z zachodu i komuniści ze wschodu. Nie ulega wątpliwości, że komuniści popełnili wielki błąd i przegrali, tucząc przy okazji szowinistów. Szowiniści, choć nie zdobyli dla siebie wschodu, niewątpliwie są stroną, która uzyskała więcej. A być może uzyska jeszcze więcej w przyszłości i kto wie, czy to nie będzie własne państwo.

  Dmowski i ludzie jego linii politycznej w ruchu narodowym, mieli rację odnośnie Ukrainy. To nic, że upłynęło 80-90 lat. Zmienili się aktorzy, zmieniły się akcenty, ich rozłożenie, ale istota pozostaje ta sama – antyrosyjska Ukraina, jaką chcieliby widzieć protestujący na Majdanie Ukraińcy odwołujący się do tradycji Bandery, Melnyka i Łebeda (bo innej nie mają), oraz ich polscy, prometejscy, “pożyteczni” poplecznicy, jest wielkim zagrożeniem dla Polski, potencjalnym Piemontem neokonserwatywnych mesjanistów, zwornikiem międzynarodowej agentury wpływu wszelkiego rodzaju, wreszcie, wymarzonym miejscem dla rozmaitych aferzystów.

  Nie wiadomo kiedy i czy nastąpi podział państwa ukraińskiego (obawa przed drugą Jugosławią może przeważyć), ale zagrożenia takiego wykluczyć nie można. Z naszego punktu widzenia stosunkowo najlepsza Ukraina, to właśnie taka, z jaką mieliśmy ostatnio do czynienia, czyli Ukraina pod rządami Janukowycza, który wygasił zapędy neobanderowców i prowadził wobec sąsiadów politykę spokojną, wolną od zadrażnień. Niestety, polscy fantaści polityczni nie chcą, bądź nie mogą tego zrozumieć. Janukowycz potyka się obecnie na sytuacji, która przerasta i jego samego, i całą ledwo skleconą Ukrainę – na konieczności dokonania wyboru.

  Pamiętajmy, kto był katalizatorem tej sytuacji. Nie była nim Rosja. Status quo mogłoby trwać jeszcze wiele lat, ale nie, mesjaniści, za pośrednictwem Unii Europejskiej, musieli zrobić krok do przodu. Z radosnym udziałem Polski w osobie ministra Sikorskiego i jego entuzjazmu wobec Partnerstwa Wschodniego. Janukowycz manewrował póki mógł całkiem zręcznie, teraz jednak może nie wytrzymać nacisku sił znacznie silniejszych od Tiahnyboków, Jaceniuków i Kliczków – sił, które za nimi stoją i od lat przymykają oko na faszystowską tradycję i jej kultywowanie na Ukrainie w XXI wieku. Machina powoli się budzi, już nad sankcjami wobec Janukowycza zastanawiają się miłujące wolność, zwłaszcza zaś szanujące prywatność rozmów telefonicznych oraz tajemnicę korespondencji, Stany Zjednoczone (z jakiej racji, ktoś zapyta, co ma w ogóle piernik do wiatraka? otóż, ma, jeśli pamiętamy o mesjanizmie USA i apetytach na światowego żandarma i sędziego w jednej osobie), już zrywają się polscy harcownicy.

  Dla każdego myślącego Polaka jest to sytuacja głęboko zawstydzająca, ukazująca w całej pełni małość i usługowość naszych polityków wobec planów obcych, byle tylko odpowiadała ich schizofrenicznej wizji świata zamykającej się w haśle “Bij Rucha!”.

  Adam Smiech

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/01/cyrk-na-majdanie/

  Polubienie

 8. Artykuł Adama Śmiecha w oryginale na:

  http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=463

  Tamże interesujący komentarz:

  ” kod dnia grudzień 01 2013 19:33:43
  Zdumiewająca jest megalomania ukraińskiej opozycji nacjonalistycznej, gotowej zniszczyć gospodarkę własnego kraju, byle go oddać pod unijny protektorat. Ba, grozi to rozpadem własnego państwa! Taki fanatyzm i oderwanie od realiów nie wróżą dobrze samej Ukrainie i Ukraińcom. Nie trzeba się tym jednak martwić. A zaproszenie Ukrainy do stowarzyszenia z UE to prztyczek Niemiec pod adresem Rosji, o czym się głośno nie mówi. Wątpliwe, by działo się to bez wiedzy i zgody głównego rozgrywającego w UE mimo, że reflektory mediów skierowane są na Sikorskiego, Bildta i Grybauskaite jako głównych sprawców. Na otwarciu ukraińskiego rynku zbytu skorzystała by gospodarczo również Polska, nie tylko jako główny podwykonawca niemieckiego przemysłu eksplorującego kolejny podbity rynek, ale i jako samodzielny podmiot, bowiem istnieją także bezpośrednie więzy gospodarcze polsko-ukraińskie.

  Smuci mnie natomiast stopień zniekształcenia i zmanipulowania medialnego przekazu, jaki dociera do Polski. Pod tym względem nic nie zmieniło się od tzw. pomarańczowej rewolucji, albo gruzińskiej agresji na Osetię Płd. Sytuację wykorzystuje „kaczystowska” opozycja, mogąca wykazać się w tv-odbiornikach swoim męstwem w podpalaniu sąsiedniego kraju (lecz jest zbyt głupia, żeby to dostrzec).

  Kiedyś w Polsce nazywano jednych (wschodnich) Ukraińcami, a drugich (zachodnich) Rusinami. Miało to swoje uzasadnienie i sens. Paradoksalnie, z różnych wychodząc przesłanek i mając różne cele, uparcie budowali jeden naród ukraiński szowiniści z zachodu i komuniści ze wschodu.

  Nie, to oni sami siebie inaczej nazywali, głosowali na inne partie. Tożsamość ruska w Galicji nie była tożsamością narodową, raczej regionalizmem w ramach narodu rosyjskiego (moskalofilizm), a po 1918r. de facto w ramach polskości. Wg spisu z 1931 r. w woj. stanisławowskim było 325 tys. Rusinów i 693 tys. Ukraińców, w woj. lwowskim 478 tys. Rusinów i 579 tys. Ukraińców, w woj. tarnopolskim 326 tys. Rusinów i 402 tys. Ukraińców.

  Tożsamość ruska w Galicji przegrała na skutek działań austriackich, a potem sanacyjnych – jedni i drudzy wspierając ukrainizm chcieli zaszkodzić Rosji i ZSRR. Komu zaszkodzili – pokazała historia. Rusinów przekuł na Ukraińców dopiero Stalin w 1939r. Swoje też zrobiła cerkiew g-katolicka kierowana przez ukr. nacjonalistę Szeptyckiego oraz banderowski terror. Aż do dzisiaj fałszuje się dawne statystyki na korzyść Ukraińców, których udział w zaludnieniu kresów II RP był jednak mniejszy, uwzględniając czynnik ruski.

  Obecnie Rusini ostali się tylko na Zakarpaciu – samotnej twierdzy Partii Regionów na zachodzie Ukrainy.”

  Polubienie

 9. I jeszcze jeden celny komentarz a witryny http://www.km.ru:

  Ядро майданутых – серая тупая масса с патологической ненавистью к России и русским. На Украине таких меньшинство. Но это – активное меньшинство, которое, как известно, и творит политику и историю. Их лидеры – активны и решительны. Они уверены, что при любом развитии событий им ничего не будет, их не привлекут к ответственности, так как за них вступятся их хозяева из Брюсселя и Вашингтона.

  Na polski się on tłumaczy w ten sposób: „Jądro tych na majdanie – to prymitywna tępa masa, charakteryzująca się patologiczną nienawiścią do Rosji i Rosjan. To jest mniejszość na Ukrainie. Jednak to jest aktywna mniejszość która, jak to widać, tworzy i politykę i historię. Ich przywódcy są aktywni i skuteczni. Oni wierzą, że przy jakimkolwiek rozwoju sytuacji im nic się nie stanie, ich nie pociągną do odpowiedzialności, jako ze za nimi wstawi się ich „bóg” z Brukseli oraz Waszyngtonu.”

  Nic dodać nic ująć z charakterystyki osobistej Jarosława Kaczyńskiego, oraz jego obecnych „przybocznych”, w psychopato-kryminalnych postaciach Antoniego Maciarewicza i Mariusza Kamińskiego (tego od organizacji „afery gruntowej” mającej zlikwidować zbyt rozgarniętego vice-premiera Andrzeja Leppera). Nie dziwota zatem, że mikro-prezes Kaczyński tak się tulił w Kijowie do hodowanego w Niemczech Vitalija Kliczko, przywódcy „Udaru”, czyli UDERZENIA W ROSJĘ.

  Wkrótce zobaczymy, jak im/nam ten (żydo)euro-amerykański UDAR (mózgu) wyjdzie na dobre.

  Polubienie

 10. Zamieszki na Ukrainie realizowane są według amerykańskiego projektu – wystąpienie deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy Oliega Cariowa, który w dniu 20.11.2013 podał informację o bezprecedensowej sytuacji a mianowicie o przygotowywaniu przez USA rewolucji na Ukrainie. Polega się, jak zawsze, na małomiasteczkowych żydach, którzy byli dźwignią wszystkich rewolucji na naszej planecie :

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-pod-zydowskim-jarzmem-2013-12

  Polubienie

 11. Portal http://www.km.ru wyłapał jeszcze jeden, wyraźnie antypolski fragment wczorajszego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Cytuję:

  „Na przykład, poparcie dla „euromajdanu” przez polityków z Polski wglądało wręcz surrealistycznie. Kiedy to Jarosław Kaczyński, w zapale swego przemówienia wykrzykiwał „Sława Ukrainie!”, to narzucała się odpowiedź „bohaterom sława!”, wydobywająca się z ust uczestników „ruchu” „bohaterów” Ukraińskiej Powstańczej Armii. Tej samej, która według polskiej wersji wydarzeń, w 1943 roku dokonała rzezi wołyńskiej. I w 70 lat po tym wydarzeniu, zaledwie w pół roku po napiętnowaniu przez polski senat rzezi wołyńskiej (jako ludobójstwo), Kaczyński takimi (złowieszczymi) wykrzyknikami przypominał te czarne dla Polski dni”

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2013/12/02/mezhnatsionalnye-otnosheniya-v-mire/726659-est-u-oranzhevoi-revolyutsii-nachalo-net

  A tak przy okazji. Vitalij Kliczko, w imieniu swej partii UDAR, zakazał prezydentowi Janukowiczowi przyjmować jakichkolwiek kredytów od chińskich kredytodawców. Co jednoznacznie wskazuje, że jest on po prostu agentem euro(?)-amerykańskiego MFW i Banku Światowego, który pragnie dla siebie zachować nad Dnieprem swój monopol finansowo-polityczno-ekonomiczny. A następnie i militarny.

  Polubienie

 12. Pingback: Nasi sąsiedzi wschodni « Grypa666's Blog

 13. kaczynski to przeciez zyd ukrainski wiec nie ma sie czemu dziwic, moze teraz chociaz garstka polakow zapatrzonych w kalksteina przejrzy na oczy chociaz watpie, pralnia mozgow w wiekszosci mediow, smieciowe zarcie, fluor w wodzie i srodkach chemicznych a takze alkohol wraz z tytoniem spowodowaly ogromne spustoszenie w mozgach naszego narodu ktory dalej nic nie rozumie, poza tym tak samo jak syjonisci nabrali polakow na bajke o dobrobycie unii europejskiej ktora stworzyli nazisci skupieni w firmie i.g. farben podobnie czynia to na ukrainie, zreszta spojrzmy obiektywnie: kto rzadzi ukraina od 1991r? w czyich rekach jest tamtejszy przemysl? mozna łatwo rozpoznac po garbatych nosach

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s