„Unijna demokracja” na polskiej wsi, czyli przypadki Bogdana Dziubały


W dnia 16 grudnia 1991 roku Polska podpisała tzw.Układ Europejski, czyli układ stowarzyszeniowy ze Wspólnotami Europejskimi. Jednym z najistotniejszych elementów Układu Europejskiego zgodnie z jego art. 68  była tzw. harmonizacja prawa polskiego i unijnego. Oznaczało to daleko idące konsekwencję dla polskiej gospodarki, dla polskiej własności, a także dla indywidualnych losów Polaków, a także dla naszego bytu narodowego.

Poniższy reportaż pokazuje losy polskiego chłopa i przedsiębiorcy rolnego dotkniętego „niewidzialną ręką”  polskiego porządku prawnego zharmonizowanego z jego unijną wykładnią i praktyką.

Reportażem tym rozpoczynamy cykl poświęcony dokumentacji bezprawia i eksploatacji Polaków pod hasłem transformacji ustroju polityczno-prawnego  zapoczątkowanego układem okrągłego stołu, a następnie kontynuowanego w okresie stowarzyszeniowym z Unią Europejską i w końcu po aneksji Polski do struktur instytucjonalnych i ” unijnego porządku prawnego”.

Inicjując ten cykl zapowiadamy jednocześnie proces działań prawno-politycznych w celu odzyskiwania należnych odszkodowań oraz domagania się ukarania winnych przestępstw wobec mienia i dobrego imienia Polaków. 

 

PZ

 

Reklamy

12 uwag do wpisu “„Unijna demokracja” na polskiej wsi, czyli przypadki Bogdana Dziubały

 1. Pingback: “Unijna demokracja” na polskiej wsi, czyli przypadki Bogdana Dziubały « Dziennik gajowego Maruchy

 2. Pingback: Unijna demokracja na polskiej wsi | ZYGFRYD GDECZYK

 3. Wielotygodniowe protesty rolników w Szczecinie, wrzesień 2013 – nie informowały o nich powszechne żydo-media.

  Tyle mamy Polski, ile mamy ziemi w polskich rękach – hasło z transparentów protestujących rolników.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/09/protest-rolnikc3b3w-w-szczecinie_styczec584-2013.jpg?w=700

  Polubienie

 4. Pingback: “Unijna demokracja” na polskiej wsi, czyli przypadki Bogdana Dziubały.Skandal. | NOWY EKRAN

 5. Ostrzegawczą akcję protestacyjną w Szczecinie zapowiadają zachodniopomorscy rolnicy. W przyszłym tygodniu na ulicy Szczerbcowej pojawi się kilkanaście traktorów.

  Jak mówi organizator akcji Edward Kosmal, w tej chwili przepisy uniemożliwiają młodym rolnikom tworzenie własnych gospodarstw i zakup gruntu od ANR-u.

  Akcja odbędzie się 6 grudnia. Na razie rolnicy będą protestować przez jeden dzień. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, to na początku przyszłego roku odbędą się kolejne manifestacje.

  Podczas ostatniej, dużej akcji ciągniki stały na Wałach Chrobrego przez 77 dni.

  http://radioszczecin.pl/1,105841,zolta-kartka-dla-rzadu-rolnicy-znow-na-walach-ch

  Polubienie

 6. HE, HE…

  Nawet ja, nie osądzający nigdy ludzi po cechach rasowych, chciałbym się bliżej przyjrzeć tym „nieprawidłowościom” w ocenie Staniszewskiego. A ten ma tę niezwykle rzadką przypadłość, że mi się jakoś tak nieszczęśliwie kojarzy, co naturalnie jest moją charakterologiczną przypadłością.

  Panie Staniszewski — a nie miał Pan wśród swoich obrzezanych przodków bardziej dowcipnych przedstawicieli? Ostatecznie od Staśka i innych imion wiele powstało polskich nazwisk.

  Polubienie

 7. Moje doświadczenia z sądami potwierdzają słowa pana Dziubały. Wygląda jakby w sprawach oczywistych sądy miały obowiązek wydawać niesprawiedliwe wyroki.

  Polubienie

 8. Dobrze,że wreszcie ujawniono prawdziwy charakter zainstalowanych mechanizmów niszczenia polskiej wsi.Bogdan Dziubała jest tego ewidentnym przykładem.Dało to asumpt do wzrostu świadomości rolników i Polaków wobec rzeczywistych planów Unii Europejskiej wobec naszej Ojczyzny Polski.Rolnicy i społeczeństwo zaczęli organizować się.Szczególne podziękowania dla Bogdana Dziubały za jego niezłomną postawę w walce o sprawiedliwość społeczną i ukaranie sprawców,najemników obcej sprawy.

  Polubienie

 9. Znam Bogdana od wielu lat .Jesteśmy w stałym kontakcie. Musicie wiedzieć, że takich, jak Bogdan jest w Polsce parę tysięcy, żyjących i co najmniej drugie tyle zamordowanych w nigdy nie wyjaśnionych okolicznościach ! W Rzeszowie żyje, a raczej wegetuje Wielki Polak i Patriota Profesor Antoni Jarosz !!! Stworzył On olbrzymie dzieło uczelniane w Jarosławiu mianowicie WYŻSZĄ SZKOŁĘ ZAWODOWĄ IM.BŁ.BRONISŁAWA MARKIEWICZA .W tym celu wykupił On cztery likwidowane J.W i wiele terenów w Jarosławiu. Studentów było tam w kulminacyjnym okresie 15 tys. na różnych kierunkach studiów ,,wielopoziomowych, czyli studia dzienne, studia wieczorowe i studia zaoczne .W kasie uczelni było ponoć 36 mln-ów N.P.złotych !!!Z chwilą rozpoczęcia budowy kościoła akademickiego rozpoczęły się ataki na Niego i Jego uczelnię . ZOSTAŁ PODSTĘPNIEOSKARŻONY O NIEGOSPODARNOŚC I ZAMKNIĘTY!!! Tam Go bito i maltretowano, zrobiono kaleką !!!To trwa już kilkanaście lat, pomimo, że uczelnię rozgrabiono .Z 15 tys. studentów zostało ok.1 tys .a uczelnia jest zadłużonanaok.100milionów,jak donosiła wielokrotnie tamtejsza prasa, która wcześniej odżegnywała Go od czci i honoru i wypisywało o Nim niestworzone rzeczy!!! On samschorowany79 letni starzec nadal jest maltretowany psychicznie i sądzony, a ponieważ jest chory ( choroba Astchaichera,,4 guzy w głowie, co nazywa się encyfalopatią pourazową !!! A ubrana w togę SSO niejaka SEPIOŁ ŚCIGA GO LISTAMI GOŃCZYMI, POMIMO, ŻE POSIADA ZWOLNIENIA LEKARSKIE LEKARZA BIEGŁEGO SĄDOWEGO na Podkarpacie!!! !!! W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM w podobny sposób tępiony jest Leopold Żurowski ! W Krakowie wegetuje Tadeusz Chołda !!! TO WSZYSTKODZIEJE SIĘOD LAT W PODOBNOWOLNEJ INIEPODLEGŁEJ POLSCE PODOKUPACJĄ ŻYDOWSKĄ!!!!!!PANIEBOŻE TY TO WSZYSTKO WIDZISZ INIEGRZMISZ, CHOĆ GROMY POWINIENEŚSPUSZCZAĆ NA TO DIABELSKIE PLEMIĘ!!! powinniśmy interesować się losami wielu Polaków którzy zrobili tyle dobra dla Naszej Ojczyzny Polski, a teraz żyją w nędzy i drżą o swoje życie, które cały czas jest zagrożone !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s