Gospodarka Narodowa


Od pewnego już czasu zastanawiam się od czego powinno się zacząć odbudowę POLSKIEJ GOSPODARKI NARODOWEJ.

Byśmy my i nasze potomstwo miało pracę, dochód gwarantujący stabilne życie,  perspektywy na przyszłość.

By Polska się rozwijała i nie kojarzyła się z zacofaniem, bezrobociem, nędza, emigracją zarobkową i upadkiem.

Odpowiedz zapewne nie jest prosta, a drogi do odbudowy naszej polskiej gospodarki zapewne niełatwe i mogące trwać więcej niż jedną dekadę.

Zapraszam do dyskusji.

Sipotex materiał jak się wydaje znakomity dla budownictwa domków jednorodzinnych, magazynów, budynków w gospodarstwach rolnych, ale jak z poniższego filmu wynika także do innych obiektów i budowli wcale eleganckich.

 

22 uwagi do wpisu “Gospodarka Narodowa

 1. W rzeczy samej odpowiedź nie jest prosta i wymaga stworzenia konkurujących ze sobą programów w wyniku interdyscyplinarnego myślenia.Każdy program (najwyżej w ilości dwa!!!) powinien mieć zaplecze terenowe i poddany wyborowi w JOW.
  To dobry przyczynek dla powstania z prawdziwego zdarzenia dwóch partii,zdolnych do kompleksowego analizowania,których siłą będzie mądrość frakcji.Wyjście z PUŁAPKI kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu to rewolucyjny proces.
  Nie przez przypadek Niemcy zaczęli dbać o swoją firmową markę,która ma być jakościowym ich wyróżnikiem.
  Przewidział to James Goldsmith,który brał pod uwagę możliwość powtórki z chęci dominacji Niemców w Europie.
  Oczywiście jest i możliwość pogłębienia zbliżenia kultury wynikającej z CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ do kultury ukształtowanej przez CYWILIZACJĘ BIZANTYJSKĄ.temu służy MIESZANKA CYWILIZACYJNA,której doświadczamy w Polsce.

  Polubienie

 2. Ploter to w sumie dość prosta obrabiarka napędzana tak zwanymi silnikami krokowymi, pracuje w kilku płaszczyznach najczęściej XYZ ( lewa, prawa, w tył, do przodu, góra, dół)

  Polubienie

 3. ploter (inaczej obrabiarka CNC) można zbudować sobie w domu, a zamiast ołówka oczywiście używać frezów. sterowanie komputerowym programem MACH 3

  Polubienie

 4. w moim rozważaniu brałem pod uwagę kwestie
  Czy zaczniemy odnowę gospodarczą od inwestowania w budownictwo i rolnictwo kupując za granicą sprzęt, maszyny i nawet surowce/ nawozy?
  Czy zaczniemy od budowy fabryk obrabiarek, tokarek, frezarek, by kolejne fabryki produkowały, ciągniki, samochody, żurawie, betoniarki, koparki, całe linie technologiczne i roboty?

  Polubienie

 5. Adm,
  Zacznij od strugania „debowego kropidla”, ktorym bedziesz mogl przegonic PASO-ZYDOW z Polski – letnia i zimowa szarancze, ktora polskie wsie ubozy, a miasta smrodem napycha…. ZYDZI SA ZARAZA WEWNATRZ, pisal o tym polski polityk i maz stanu, uczony ksiadz dr S.Staszic 200 lat temu w „Przestrogi dla Polski”.

  Polubienie

 6. MARS( Z TORONTO) – ZADZIWIA MNIE, JAK TY, TAKI „ANTYŻYD” WYTRZYMUJESZ W TYM KRÓLESTWIE ŻYDOWSKIM, JAKI JEST AMERYKA, WYMYŚLONA I KONTROLOWANA PRZEZ ŻYDÓW? A DO TEGO Z JAKIM ZAPAMIĘTANIEM „ŚCIEMNIASZ” NT.PRL, KTÓRA JAK OBAJ PAMIĘTAMY( BO MNIEJ WIĘCEJ WYDAJE MNIE SIĘ ,ŻE JESTEŚMY RÓWIEŚNIKAMI) NIE BYŁA RAJEM, ALE NIE MA ONA NIC WSPÓLNEGO Z TA KARYKARTURĄ, KTÓRA TY STARASZ SIĘ UPOWSZECHNIAĆ. TWOJE DANE „EKONOMICZNO-SOCJALNE” Z LAT 1980-81 SA NIERZETELNE. STOSUJESZ METODY I DANE JAK PROPAGANDA MICHNIKOWSZCZYZNY. AMNEZJA TO BARDZIEJ CHOROBA ZMAGDONALDYZOWANEGO UMYSŁU AMERYKAŃSKIEGO, MNIE JESZCZE NIE DOTYCZY.

  Polubienie

 7. „paziem”,
  Sytuacja ekonomiczno-socjalna w Polsce jest w o wiele gorszym stanie niz na kontynencie AP i wasze krakanie, ze Ameryka sie zawali i ze upadnie dolar amerykanski nie spelnilo sie w ciagu ostatnich 5-ciu lat (2008-2013) i wyszliscie na durniow.
  Zabawna jest rowniez wasza „argumentacja” czyli brak argumentacji, gdy podaje konkretne zarobki i ceny towarow i produktow jakie obowiazywaly w PRL i porownuje je z cenami na zachodzie tego samego okresu – skoro twierdzisz, ze podaje nierzetelne informacje to musisz udowodnic swoje twierdzenie poprzez podanie konkretnych liczb i osobnik z wyzszym wyksztalceniem powinien wiedziec jak to zrobic, zamiast kijem wode macic i belkotac bez sensu.
  Zydowski bandyta i komunistyczny idiota Margulis vel „gen.Jaruzelski”, ktorego gloryfikowaliscie na forum WPS za wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981r przyczynil sie w duzym stopniu i spowodowal FALE MASOWEJ EMIGRACJI Polakow z Polski w samym 1981r , ktora wynosila ponad 900 tysiecy osob (o tym zaden z was nie napisal) – to byl efekt dokrecania Polakom sruby po strajku generalnym w sierpniu 1980r przez rzadzacych komunistow; ocet na polkach sklepowych, niedobory artykulow zywnosciowych i rzucanie Polakom ochlapow do sklepow mialo zmusic narod polski do posluszenstwa wobec komunistycznych squrwysynow, ktorzy ZIGNOROWALI POSTULATY ROBOTNICZE z sierpnia 1980r, dotyczace lepszych warunkow, pracy, placy i spraw socjalnych.
  W tym samym czasie wasi rosyjscy przyjaciele prowadzili WOJNE W AFGANISTANIE (1979-1989), ktorej glownym celem bylo ZAPROWADZENIE KOMUNIZMU i z tego powodu szly duze kontyngenty z zaopatrzeniem z Polski do ZSRR, co spowodowalo niedobory w Polsce i wprowadzenie podwyzek cen przez rzadzacych komunistow 1 lipca 1980r, co wywolalo fale strajkow protestacyjnych w calej Polsce.
  Polacy znienawidzili Jaruzelskiego i rzadzacych komunistow. Napiecie polityczne roslo pomiedzy Narodem polskim a rzadzacymi komunistami i tego napiecia nie wytrzymala psychicznie rzadzaca klika komunistyczna i w panice wprowadzila STAN WOJENNY na obszarze calego panstwa w CELU RATOWANIA KOMUNIZMU, DOSTEPU DO KORYTA I WLASNEJ DUPY.
  c.d.

  Polubienie

 8. c.d. do „paziem”,
  Polakom nie zagrazala interwencja sowiecka w 1981r, poniewaz ZSRR prowadzil wojne w Afganistanie na pelna skale, a interwencja w Polsce grozilaby wojna domowa, ktora bez problemu rozszerzylaby sie na inne panstwa „obozu komunistycznego”, jak Wegry i Czechoslowacje (vide wydarzenia z 1956 na Wegrzech i z 1968r w Czechoslowacji) i ZSRR utracilby zaplecze zaopatrzeniowe, co w efekcie wywolaloby kryzys ekonomiczny w samym ZSRR, co zaszkodziloby wojnie prowadzonej w Afganistanie.
  Argumentacja zwolennikow zyda Margolisa vel „gen.Jaruzelskiego”, ze zapobiegl przejeciu wladzy w Polsce przez zydow z Solidarnosci i KOR nie posiada rzeczowych argumentow, poniewaz TAJNE SLUZBY w Polsce oraz MO i LWP dysponowaly wystarczajaca liczba pracownikow, a do tego uzbrojonych w bron palna, ze mogli wylapac kazdego kogo chcieli, poniewaz Solidarnosc, KOR i inne organizacje swieckie i koscielne byly zinfiltrowane przez TW i AGENTOW tajnych sluzb komunistycznych (np. „Bolek” Walesa), ktore w nocy z 12 na 13 grudnia 1981r dokonaly masowych aresztowan dzialaczy Solidarnosci.
  Ponadto ZSRR otrzymalo ULTIMATUM od prezydenta USA R.Reagana, zeby trzymalo sie z daleka od spraw Polski.
  Rozmowy przy „okraglym stole” na jesieni 1989r dowiodly, ze tak naprawde rzadzacy ZYDZI-KOMUNISCI dogadywali sie z ZYDAMI z Solidarnosci i KOR i cala ta ZYDOWSKA MASKARADA wyszla na jaw.
  Stan wojenny powaznie zaszkodzil polskiej ekonomii i gospodarce, czego nie odczuli komunisci z zydem Margolisem vel „gen.Jaruzelskim” na czele.

  Z Michnikiem i MacDonaldem nie mam nic wspolnego i aluzja pod moim adresem dowodzi, ze strzelasz i pudlujesz za kazdym razem przez co sam sie osmieszasz, a tak chciales mnie osmieszyc.
  Tymczasem wasz „towarzysz Jaruzelski” mial przyjaciol zydow, ktorych ze smutkiem zalowal z powodu usuniecia ich ze stanowisk w 1968r (zydowska zawierucha) przez duet Gomulka-Moczar (rzeczywiste: Diomko), ktorzy usuwali tylko zydow-syjonistow, a reszta ZYDOWSKIEJ PIATEJ KOLUMNY siedziala przyczajona na stanowiskach.
  I jeszcze jeden wazny szczegol.
  Otoz w 1985r zyd Margolis vel „gen.Jaruzelski” spotkal sie potajemnie z zydem Rockefellerem w Nowym Jorku, a to dowodzi, ze na pewno nie dzialal w polskim interesie narodowym, a przeciez wy okrzykneliscie go bohaterem narodowym, bo taka wersja pasuje wam do waszej ideologii i dlatego macie tendencje do podawania wylacznie wybiorczych informacji z mysla, ze nikt niczego sie nie domysli.

  Polubienie

 9. Panie MARS

  w tym swym przydługim referacie nie uwzględniłeś jednej istotnej dla ZSRR rzeczy,
  a mianowicie tarć na linii Armia Radziecka – KGB, GRU

  chłopcy ktorzy zarządzali oboma wywiadami + wtajemniczeni pozostałych bratnich narodów, już od przynajmniej kilkunastu lat, w porozumieniu z Zachodem (tj. CIA, MI6, Mossad)

  przygotowywali sie do demontażu Układu Warszawskiego, a następnie
  prywatyzacji zasobów poszczególnych krajów przez tzw. do Mamona „WYBRANYCH”.

  ZSRR prowadził wojnę w Afganistanie na pół gwizdka, więc interwencja w Polsce nie była żadnym problemem…
  w Polsce doszło do wprowadzenia Stanu Wojennego na rządanie KGB (czy też GRU), ponieważ przede wszystkim miało to zapobiec interwencji Armii Radzieckiej na terenie naszego kraju dla obalenia wybuchu potencjalnej rebelii.
  de facto Stan Wojenny był działaniem wyłącznie prewencyjnym, obliczonym na przegrupowanie sił WYBRANYCH w kierunku dla siebie korzystnym przy transformacji Systemu …
  i bez tego wprowadzenia SW, tzw. „Komuniści”, których zaczął coraz bardziej dotykać syndrom ewolucji (palec boży) w kierunku Demokracji i Liberalizmu, mogliby swe mamono – szlachecki marzenia co najwyżej odłożyć na później…

  Polubienie

 10. „paziem”,
  Pod swoim nosem, czyli w miescie Lodzi miales okazje zobaczyc protesty polskich kobiet i matek, ktore domagaly sie….. POPRAWY WARUNKOW ZYCIA i CHLEBA !

  Pierwszy odbył się 25 lipca 1981 w Łodzi z udziałem ok. 5 tys. ludzi, w kolejnych dniach podobne demonstracje miały miejsce w Krakowie, Nowym Sączu, Kutnie, Przemyślu, Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Zduńskiej Woli, Puławach, Częstochowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Zelowie i Szczecinie.

  30 lipca ulicą Piotrkowską w Łodzi przeszedł największy w Polsce marsz głodowy. Maszerowały w nim głównie kobiety z dziećmi. Według różnych szacunków ulicami przeszło od 20 do 100 tysięcy osób.

  Szczegoly w artykule pt. „Marsz głodowy Piotrkowską” – Dziennik Lodzki.
  Cytat:
  „30 lipca 1981 roku przed Urzędem Miasta Łodzi przemaszerowały kobiety domagające się poprawy warunków życia.
  Co zapamiętaliśmy z czasów pierwszej ”Solidarności”? Na pewno ”Marsz głodowy”. Tysiące łódzkich włókniarek przechodzących ul. Piotrkowską koło Urzędu Miasta, żądających chleba i lepszego życia.”

  Zrodla:
  http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=D01751_Demonstracje
  http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=TL-1981/07
  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/296928,marsz-glodowy-piotrkowska,id,t.html?cookie=1

  Polubienie

 11. „paziem”
  Wasz glowny ideolog „Opolczyk” (A.Szubert w jarmulce – adres do zdjecia jest na forum WPS) zaklamuje wydarzenia historyczne – oto oglupiajaca informacja:
  Sprawa Rockefellera.
  W tekscie znajduje sie ewidentna dezinformacja.
  Przypominalo to troche wizyte jego „mistrza” – prezydenta generala Wojciecha Jaruzelskiego u amerykanskiego Zyda miliardera Rockeffelera w 1985, po której wkrótce zaczeto przygotowywac rozmowy okraglego stolu.
  Jaruzelski nie spotkal sie z Rockefellerem….
  http://www.neon24.pl/comments/5679,opolczyk

  Otoz „Opolczyk” klamie, poniewaz n/t spotkania zyda Margolisa vel „gen.Jaruzelskiego” z zydem Rockefellerem sa sporzadzone notatki osob, ktore braly udzial w niejawnym spotkaniu, o ktorym milczala prasa, radio i telewizja w PRL.

  Notatka Z.Brzezinskiego po spotkaniu z Jaruzelskim u Rockefellera we wrzesniu 1985r – cytat:
  „Gość: David Rockefeller; Gość honorowy: Generał Jaruzelski; Inni obecni Polacy: minister spraw zagranicznych Olszowski, były minister spraw zagranicznych Czyrek, W. Górnicki, charge d’affairs Ludwiczak; po stronie amerykańskiej: Zbigniew Brzeziński, Lawrence Eagleburger i trzech członków Fundacji Rockefellera.”
  http://www.videofact.com/jaruzelnyc3.html

  Obiad na Manhattanie – Nieznany zapis z rozmowy gen. Wojciecha Jaruzelskiego
  z Davidem Rockefellerem.
  Zapis niniejszy został sporządzony 26 maja 1990 r. przez Doradcę Politycznego Prezydenta RP, ppłk. Wiesława Górnickiego na podstawie własnych notatek.
  „Spotkanie premiera W. Jaruzelskiego z Davidem Rockefellerem odbyło się na propozycję tego ostatniego w dniu 11 września 1985 r. Premier przebywał w Nowym Jorku w związku ze swym uczestnictwem w XL Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
  D. Rockefeller zjechał osobiście na parter budynku głównego Rockefeller Center przy Piątej Alei i powitał premiera na chodniku przed wejściem od 52 ulicy zachodniej. Poinformowano, że był to gest niezwykły pod względem kurtuazji. O godz. 12.00 D. Rockefeller i W. Jaruzelski odbyli prywatną rozmowę w gabinecie Rockefellera. Obecny był tylko tłumacz, wicedyrektor DMO MSZ, Jerzy Sokalski, oraz szefowa sekretariatu Domu Rockefellerów, pani Patrycja Smolley. Nie istnieje polski zapis tej rozmowy. Należy przypuszczać, że strona amerykańska zapis ten posiada.
  Rozmowa w cztery oczy przedłużyła się z planowanych 60 do 105 minut. Podczas jej trwania D. Rockefeller oprowadził W. Jaruzelskiego po swej prywatnej kolekcji wielkich dzieł malarstwa.
  O godzinie 13.40 w sali recepcyjnej na 72. piętrze rozpoczął się posiłek południowy. Uczestniczyli w nim ze strony amerykańskiej: D. Rockefeller, laureat Nagrody Nobla, Norman Borlaugh, zastępca sekretarza stanu, Lawrence Eagleburger, prof. Zbigniew Brzeziński oraz wiceprezes Chase Manhattan Bank, którego nazwisko nie zachowało się w notatkach.
  Ze strony polskiej udział wzięli: premier W. Jaruzelski, minister spraw zagranicznych, Stefan Olszowski, sekretarz KC PZPR, Józef Czyrek, doradca premiera, mjr Wiesław Górnicki, oraz chargé d’affaires PRL w Waszyngtonie, Zdzisław Ludwiczak.
  D. Rockefeller raz jeszcze bardzo serdecznie powitał premiera PRL, przedstawił gości i poprosił o informację na temat sytuacji w Polsce.”
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/obiad-na-manhattanie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s