Groźba wojny domowej we Francji? I inne….


Groźba wojny domowej we Francji? Niemcy już są gotowe!

Na przełomie września i października niemiecka Bundeswehra przeprowadziła manewry, podczas których ćwiczony scenariusz ataku zewnętrznego oraz wojny domowej.

Zaledwie dwa dni temu cytowałem francuską polityk Marine Le Pen, która twierdzi, że w jej kraju sytuacja jest tak napięta, że już wkrótce dojść tam może do wojny domowej. Te niepokoje wyczuwane są nie tylko w Paryżu, o czym świadczyć mogą ostatnie ćwiczenia Bundeswehry.

Niemieckie siły zbrojne zorganizowały bowiem trwające 10 dni manewry, podczas których ćwiczono scenariusze napaści zewnętrznej oraz powstania wewnątrz kraju. W przeznaczonych dla żołnierzy instrukcjach zawarto między innymi informacje na temat tego jak radzić sobie z rozwścieczonym tłumem i jak radzić sobie podczas walki z powstańcami w terenie zurbanizowanych. W manewrach wzięło udział 3 500 żołnierzy oraz około 700 naziemnych pojazdów bojowych, do rekonesansu wykorzystywane były również drony szpiegowskie.

Jedną z testowanych taktyk było przykładowo sprawdzenie terenu przez drony, następnie wprowadzenie na ulice małych czołgów zwiadowczych typu „Fennek”. Kolejne budynki miały być zabezpieczane po kolei a nad wszystkim mieli czuwać odpowiednio umieszczeni snajperzy.

Jak twierdzą środowiska wojskowe scenariusze uwzględniały przebieg wydarzeń, które „mogą mieć miejsce w przyszłości” a także umożliwić żołnierzom przetestowanie swoich zdolności w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Cała operacja nosiła kryptonim „Obsidia” i zakładała atak fikcyjnego państwa o takiej samej nazwie.

Ćwiczenia Bundeswehry to nie pierwszy sygnał świadczący o pogarszającej się sytuacji w Europie. W tym przypadku szczególnie intrygujące wydają się informacje, że Niemcy zdecydowali się na przeprowadzenie samodzielnych manewrów (nie zaproszono sojuszników z NATO) a także uwzględniono możliwe zagrożenie wewnętrzne. Czy niemiecki wywiad przewiduje, że jest coś czego powinni się obawiać?

stratrisks/german-foreign-policy

http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/11/grozba-wojny-domowej-we-francji-niemcy.html

————————————–

Czechy – referendum w sprawie wyjścia z Uni ?

Możliwe, że Europa Narodów, która mogłaby powstać na gruzach Uni będzie miała swój początek właśnie w Pradze.

Po poważnym ciosie jaki zadał Janukowycz zadufanej w sobie kaście euro-matołów wyglada na to, że na horyzoncie widać następne, dużo poważniejsze problemy.
Jakby mało było jeszcze premiera Orbana, który swoimi odważnymi decyzjami prowadzi Węgry do ożywienia gospodarczego, następnym krajem, który będzie spędzał sen z powiek całej urzędniczo – banksterskiej kliki są Czechy.

Republika Czeska powstała z pokojowego podziału Czechosłowacji, trochę z powodu „realnego socjalizmu”, który trenowała na własnej skórze ponad 40 lat a trochę pod wpływem szczerej „europejskości” Vaclava Havla. Natychmiast zaczęła negocjacje w sprawie przystąpienia do Uni Europejskiej. Na temat przystąpienia odbyło się dyskutowane do dziś referendum. Udział wzięło ok. 55 % uprawnionych do głosowania z czego za przystąpieniem było 77 % co oznacza, że ok. 42 % ogółu uprawnionych.
Tak więc można przyjąć, że mniej niż połowa społeczeństwa była „za”.
Teraz zanosi się na drugie referendum, które może zadecydować o rozwodzie z Unią co oczywiście nie będzie wydarzeniem szczególnie oczekiwanym przez brukselskie elity.

więcej na:

http://spiritolibero.neon24.pl/post/102861,czechy-referendum-w-sprawie-wyjscia-z-uni

—————————–

”Polska Razem” Jarosława Gowina i Wiplera z Republikanami oraz Polska Jest Najważniejsza.

————————————–

Szef komisji Dumy Państwowej ds. międzynarodowych Aleksiej Puszkow uważa, że Unia Europejska próbuje siłą zająć Ukrainę.

„Saakaszwili w jakimś stopniu ma rację. Podjęto próbę zajęcie Ukrainy, ale nie ze strony Moskwy, tylko ze strony Brukseli: złapać za gardło i ciągnąć do raju” – napisał na swoim Twitterze Puszkow.

„Słowo „raj” należy ująć w cudzysłów. Dla Bułgarii, Gracji, a nawet dla Serbii, która jedynie stara się o przyjęcie do Unii Europejskiej, obiecany „raj” okazał się zmierzchem bez nadziei…” – dodał dyplomata.

Głos Rosji

———————————

Chiński juan drugą walutą na  świecie, wyprzedza euro

—————————–

„Już przygotowano „mapę drogową” odbudowy pełnowartościowej współpracy między Ukrainą a Rosją. Mam nadzieję, że po wczorajszych rozmowach prezydentów Wiktora Janukowycza i Władimira Putina w Soczi usunięto praktycznie wszystkie problematyczne kwestie. Ważnym tematem omawianym na spotkaniu szefów państw były przygotowania do ostatecznych negocjacji w sprawie gazu” – powiedział dzisiaj premier Ukrainy Nikołaj Azarow.

Premier powiedział również, że kwestii wstąpienia Ukrainy do Unii Celnej nie poruszono na spotkaniu.

„Przede wszystkim omawiano kwestie związane ze współpracą przemysłową między Ukrainą a Rosją” – podkreślił Azarow.

———————————–

Trzy statki patrolowe marynarki wojennej Chin wpłynęły na wody terytorialne Japonii niedaleko wysp Senkaku – poinformowała w sobotę japońska straż przybrzeżna. W kierunku chińskich statków został wysłany statek straży przybrzeżnej z żądaniem natychmiastowego opuszczenia japońskich wód terytorialnych.

Poszerzyły także swoją przestrzeń powietrzną

http://polish.ruvr.ru/2013_12_07/Plan-odbudowy-wspolpracy-miedzy-Rosja-a-Ukraina-jest-gotowy/

——————————

Gowin odkrywa londyńskie mosty

Będzie jak zapowiada w polityce mieszał Tuskowi i Kaczyńskiemu

czyli Mambo Italiano w polityce postokrągłostołowej

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Groźba wojny domowej we Francji? I inne….

  1. Tuska i Kaczyńskiego nie lubię, za Gowinem także nie przepadam, syjonistycznej jew-ropejskiej unii serdecznie nienawidzę, z całego serca, ale Mambo Italiano – no, no – jestem jak najbardziej za. Nie ma jak dobra kuchnia, a w każdym razie zupa – dobra zupa to podstawa.

    Żydowska UE musi upaść.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s