Dawna „Ukraina” zatriumfowała


Dawna „Ukraina” zatriumfowała

Hotel Radisson Royal Hotel (dawniej „Ukraina”), mieszczący się w jednym z siedmiu słynnych „stalinowskich drapaczy chmur” w Moskwie, zwyciężył w walce o prawo do nazywania się najlepszym światowym biznes-hotelem klasy lux. Odpowiednią decyzję podjęło jury renomowanego międzynarodowego konkursu World Travel Awards (WTA).

Finał konkursu odbył się w zeszłym tygodniu w stolicy Kataru – Doha. Eksperci mówią, że zwycięstwo w nim można porównać do „Oscara” w sztuce filmowej. Co ciekawe, najwyższą nagrodę w tej nominacji Radisson Royal Hotel Moscow zdobywa po raz trzeci z kolei. Walka trwa nie na żarty: od momentu powstania konkursu w 1993 roku o prawo do nazywania się najlepszym hotelem „zmagali się” wyłacznie liderzy przemysłu turystycznego. Dlatego zwycięstwo w konkursie z definicji nie może przypaść słabemu kandydatowi. Cechy pretendentów rozpatrują wiodący eksperci w tym biznesie, a zwycięzcy otrzymują możliwość wykorzystywania emblematu WTA jako znaku jakości.

Prawdziwa duma w związku z osiągniętym rezultatem rozpiera wiceprezydenta Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych Rosji Władimira Kantorowicza.

Hotele w Moskwie i Petersburgu są rzeczywiście na wysokim poziomie. To dotyczy zarówno budowli, pomieszczeń i numerów, jak i obsługi. Samwielokrotniesię ztymspotykałem. Dlategozwycięstwowcaleniedziwi. Tym bardziej, że roczne zapełnienie tego hotelu to 80 %, co jest dobrym wskaźnikiem.

Dziś Radisson Royal Hotel Moscow dysponuje największym i najróżnorodniejszym spektrum numerów wśród pięciogwiazdkowych hoteli stolicy: prawie 500 numerów i 38 apartamentów o powierzchni do 370 metrów kwadratowych. Niektóre z nich są wyposażone w kuchnie i przeznaczone do długiego przebywania. W kompleksie znajdują się restauracje kuchni włoskiej, irańskiej i śródziemnomorskiej, bar koktajlowy, sala konferencyjna, basen, spa, sauna oraz klub dla dzieci. Czyli wszystko to, co jest niezbędne dla bogatych gości dla komfortowego i zapadającego w pamięć pobytu. Za wybitny hotel uważa go także przewodniczący Komitetu ds. turystyki i hotelarstwa miasta Moskwy Siergiej Szpilko.

Nie tylko z punktu widzenia obsługi turystów klasy biznesowej, ale w całościowej perspektywie. Tozupełniewyjątkowyprojekt, nietylkowsensiearchitektonicznym. Gdzie znajdziecie Państwo jeszcze hotel, który ma swoją przystań rzeczną i własną nowoczesną rzeczną flotę wycieczkową klasy lodołamaczy, która realizuje całoroczną nawigację po rzece Moskwie. Ponadto hotel ma kolosalną i unikalną kolekcję dzieł sztuki w stylu socrealizmu: malarstwo i rzeźbę. A jeszcze dysponuje restauracją dla dwóch gości „pod iglicą”.

73-metrowa iglica wieńczy 34-piętrowy budynek, którego łączna wysokość wynosi 200 metrów. Warto podkreślić, że budynek hotelu uznano za architektoniczne arcydzieło okresu radzieckiego. Nad stworzeniem kompleksu pracowali wybitni specjaliści, łącznie z prezydentem Akademii Architektury Związku Radzieckiego Arkadijem Mordwinowem. Nad projektem pracował zespół twórczy i techniczny składający się z dwóch tysięcy wybranych zawodowców. Nie licząc budowniczych. Oczywiście, tak ogromna i piękna budowla nie mogła pozostać niezauważona przez artystów i filmowców, przy czym nie tylko rosyjskich. W budynku byłego hotelu „Ukraina” toczą się na przykład wydarzenia jednego z kultowych hollywoodzkich filmów „Szklana pułapka 5” ze słynnym Brucem Willisem w roli głównej.

 

za:http://polish.ruvr.ru/2013_12_08/Dawna-Ukraina-zatriumfowala/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s