Informacje gospodarcze.


Sz.P

Przesyłam informacje gospodarcze.

Z poważaniem

Prezes Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Jerzy Kowalski WWW.piph.pl


Projekt Program Operacyjny Program Regionu Morza Bałtyckiego 2014-2020 zatwierdził we wtorek, dnia 3 grudnia 2013 roku przez Wspólny Komitet Programowania (JPC) w Tallinie. Projekt programu jest już gotowy do przeprowadzenia procesu konsultacji i zatwierdzenia. Projekt tekstu zostanie opublikowany i skierowany do konsultacji publicznych w styczniu 2014 roku. Śledź wiadomości na eu.baltic.net.


Sz.P.
Parlament Europejski zatwierdził program Horyzont 2020 z budżetem ponad 70 mld euro.
Najbliższe konkursy zostaną ogłoszone 11 grudnia br. Jednak już dziś można zapoznać się z projektami „Programów Pracy „- dokumentami określającymi założenia tematyczne poszczególnych podprogramów.
Dokumenty te dostępne są na stronie internetowej:http://ec.europa.eu/research/horizon2020/index_en.cfm?pg=h2020-documents


Kolejny skok libertynów na kasę – Nacjonalizacji wymagają TVN i POLSAT ,a nie OFE !!! owszem należy tylko odzyskać wyprowadzone nasze składki ….

Karel Svoboda, dyrektor generalny towarzystwa emerytalnego ČSOB, na łamach czeskiej prasy mówi wprost o kradzieży. Jego zdaniem to, co dzieje się w Polsce, ma niewiele wspólnego z faktycznym rozwiązywaniem problemów emerytalnych, a po prostu ‚nędznym zarządzaniem państwem’ – czytamy w ‚Dzienniku Gazecie Prawnej’.
– Zamiast próbować za pomocą sprawnego rządzenia stworzyć zrównoważony budżet, likwiduje się przyszłe świadczenia obywateli tylko po to, by zyskać jednorazowy zastrzyk gotówki. Takie działanie jest bardzo krótkowzroczne, a przede wszystkim nie rozwiąże problemów systemu emerytalnego – twierdzi.


Sz.P.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadal chroni gangsterów samorządowych vel Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ,vel wiceprezydenta Macieja Lisickiego i ich kolesi biznesowych oraz burmistrza Skarszew gangstera samorządowego vel Dariusza Skalskiego i jego kolesi .Czy Premier Donald Tusk ,Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny poradzą sobie z lokalnymi gangsterami samorządowymi ?

Z poważaniem
Prezes PIPH
Jerzy Kowalski CDN.


Biznesmeni z korzeniami TW:
Czy nowy Minister Finansów został wytypowany zgodnie z WSIową tradycją opisaną :
http://monsieurb.neon24.pl/post/16359,specbankier-kostrzewa
Jak zerkniesz przedsiębiorco dla przypomnienia w powyższy link i komentarze , to „chwilowe „ ignorowanie naszego wezwanie do ścigania vel .Vincenta R. w związku z bezprawnym nieudostępnianiem informacji publicznej , w tym nieudostępnienia wykazu od 2009 r umorzeń zobowiązań podatkowych staje się jasne .WSI czuwa…!!!. ,Musimy skontrolować , czy rozdawnictwo publicznej kasy przez vel Vincenta R. było uzasadnione ,czy tylko majstrował dile dla swoich ? jak i podejrzenia wirtualnej księgowości musi zostać wyjaśnione. Nowy Minister Finansów vel Szczurek reprezentował do niedawna holenderski biznes bankowy,.,,czyżby powtórka z rozrywki ?


Z Internetu info o vel Vincencie R. , aby prokuraturze było łatwiej, gdyby się zachciało zrealizować ustawowe obowiązki:
cyt.’ Tyle co z NIPem i PESELem dla wnuka Rotfelda
Nie posiada tytułu naukowego ani stopnia naukowego doktora – przyznaje rzeczniczka Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos. Minister-Rostowski-nie-jest- profesorem.
Jan Antony Vincent-Rostowski (Jacek Rostowski) (ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie) wnuk Jakuba Rothfelda-Rostowskiego (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder) w momencie otrzymania teki ministra finansów nie miał obywatelstwa polskiego i był obywatelem brytyjskim! Wyszło to przypadkiem, gdy się okazało, że nie posiada on ani numeru PESEL, ani NIP-u. Nasuwa się pytanie – jeżeli Polskim Ministrem może być osoba posiadająca inne obywatelstwo (tak jak obecnie w przypadku Rostowskiego), to czyje interesy on reprezentuje? Posiada mnóstwo mieszkań na wynajem, ale próżno szukać tam jakiegoś polskiego adresu, jakby szykował się z góry do desantu, Taki pojawiam się i znikam. Rostowski ponadto będąc po “uszy zadłużonym” w niepolskich instytucjach finansowych znajduje się stale w “konflikcie interesów”!….


Nowego Ministra Finansów Mateusza Szczurka wzywamy do ujawnienia wykazu umorzeń podatkowych dokonanych przez vel Vincenta R.

Z poważaniem

Prezes PIPH
Jerzy Kowalski


Gratulujemy Chorwatom, którzy przyjęli w swojej Konstytucji zapis o tym , że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.


• Na stronie KM PROW 2007-2013 – zamieściliśmy sprawozdania dr Anny Potok ze spotkań Komitetu Monitorującego PROW, w tym z tego, które miało miejsce 12.11.2013.
Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić prośbę naszej ekspertki o przysyłanie na adres sekretariat@faow.org.pl przykładów „niepotrzebnych utrudnień, a nawet absurdów wynikających z obecnego sposobu przyznawania wsparcia w ramach działania 312” (tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw) aby można było ich uniknąć w przyszłej perspektywie planowania PROW


Szanowni Państwo,
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE (RPK CTT PK)w Krakowie wraz
z Narodowym Centrum Nauki zapraszają na spotkanie podsumowujące
przebieg konkursu HERA Cultural Encounters oraz informujące o nowych możliwościach
finansowania badań w naukach humanistycznych i społecznych.
Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2013 r. na kampusie Politechniki Krakowskiej
(ul. Warszawska 24, sala konferencyjna CZYTELNIA, budynek stołówki)
w Krakowie w godzinach 11:00 – 14:00.
Gościem specjalnym spotkania będzie dr Nina Kancewicz-Hoffman
z Europejskiej Fundacji Nauki w Strasburgu, która omówi proces oraz kryteria oceny wniosków
w konkursie ze szczególnym uwzględnieniem zakresu informacji,
które podlegały ocenie międzynarodowego panelu ekspertów.
Druga część spotkania będzie poświęcona możliwościom finansowania badań naukowych z
dziedziny nauk humanistycznych i społecznych
w nowym programie ramowym Unii Europejskiej – Horyzont 2020.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Polską
Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić na konferencję
pt. Przedsiębiorczość a rynek pracy, która odbędzie się 13 grudnia
br. w Międzynarodowym Centrum Kultury przy ul. Rynek Główny 25 w
Krakowie.

Więcej:http://www.parp.gov.pl/index/more/37049


„Europejski Doradca Samorządowy” oraz Związek Banków Polskich
wspólnie z Unią Metropolii Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP,
Związkiem Powiatów Polskich oraz Związkiem Województw RP, zapraszają
na konferencję: Forum Nowoczesnego Samorządu 2013 pod hasłem: „Tyle
państwa, na ile to konieczne, tyle społeczeństwa, na ile to możliwe”,
która odbędzie się we wtorek 3 grudnia 2013 r. w Hotelu Gromada w
Warszawie, ul. 17 Stycznia 32 (w pobliżu lotniska F. Chopina).


http://europeanruralparliament.com/
Pierwszy Europejski Parlament Wiejski odbył się w Brukseli 13 listopada 2013 roku. Zapraszamy na stronę Parlamentu, zawierającą deklarację uczestników (sygnowano ERCA i PREPARE) oraz do zapoznania się z krótką notatką uczestnika, którą zamieściliśmy na naszej stronie.


http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/polska;nie;wykorzysta;nowych;unijnych;pieniedzy;nie;stac;nas,164,0,1429412.html#utm_source=Money.Dziennik&utm_medium=e-mail&utm_campaign=2013.11.27-Money.Dziennik
Polska nie wykorzysta nowych unijnych pieniędzy. ‚Nie stać nas’
– To niesłychane, ale poza machaniem plikiem dokumentów z Komisji Europejskiej premierDonald Tusk nie przedstawił żadnego planu współfinansowania unijnych inwestycji – alarmują eksperci. Tymczasem by wykorzystać to, co zapewniła nam Unia w budżecie na lata 2014-20, państwo, samorządy i inwestorzy prywatni musieliby wyłożyć blisko 300 mld złotych. Okazuje się jednak, że ani resort rozwoju regionalnego, ani Ministerstwo Finansów nie mają pomysłu, skąd wziąć te pieniądze przy obecnym poziomie zadłużenia.
Rozpoczęła się rejestracja ekspertów, którzy będą wspierać Komisję Europejską i
jej agencje wykonawcze w realizacji nowego Programu Ramowego w zakresie badań
naukowych i innowacji – Horyzont 2020.


Komisja Europejska potrzebuje niezależnych ekspertów, którzy będą nie tylko
oceniać wnioski w nowym programie, ale także oceniać sam program, jak również
politykę badawczo-rozwojową i proinnowacyjną UE.

Rejestracja w bazie ekspertów będzie trwała przez cały okres trwania programu
Horyzont 2020, jednakże zachęcamy, by zgłosić się już teraz.
Oprócz najlepszych naukowców KE chce pozyskać specjalistów z innych sektorów, w
tym biznesu i usług.

Osoby, które były zarejestrowane jako eksperci do 7PR, mogą po aktualizacji
swoich danych w bazie (dostęp przez Participant Portal) stać się ekspertami do
H2020.

Zachęcamy polskich ekspertów z różnych dziedzin i z różnym doświadczeniem do
zgłaszania się.
Praca eksperta to unikatowe doświadczenie i możliwość nawiązania bardzo cennych
kontaktów zawodowych.

Trwa druga edycja europejskiego konkursu na najlepsze innowacje społeczne
Masz pomysł, jak walczyć z wysokim bezrobociem? Sądzisz, że znasz sposób na poprawę warunków pracy osób, które z powodu swojej płci, wieku, statusu społecznego lub niepełnosprawności tkwią na źle opłacanych stanowiskach? Czy wiesz, jak zaoferować nowe możliwości 27 milionom Europejczyków, którzy są bez pracy? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi „Tak”,konkursu na najlepsze europejskie innowacje społeczne jest dla Ciebie!
Organizowany przez Komisję Europejską konkurs jest dla Europejczyków okazją, by zaproponować nowe sposoby walki z bezrobociem i ograniczenia jego destrukcyjnego wpływu na gospodarkę i społeczeństwo, teraz i w przyszłości. Innowacje społeczne są nie tylko pożądane, lecz przede wszystkim konieczne.
Nie ma znaczenia, czy już znalazł się inwestor, dzięki któremu zrealizujesz swój projekt, czy nie. Akademia Innowacji Społecznych może pomóc w realizacji Twojego projektu. W tej edycji konkursu trzy zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. euro.
Ale to nie wszystko. Mentoring, możliwość rozwinięcia swojego pomysłu, międzynarodowe kontrakty to także ważne części Konkursu. Laureaci pierwszej edycji podkreślają, że konkurs dał im szansę na rozwinięcie innowacyjnego pomysłu, potwierdził znaczenie ich działań i sprawił, że znalezione przez nich rozwiązanie dotarło do większej liczby osób.
Zgłoszenia, do konkursu, także w języku polskim, są przyjmowane do 11 grudnia.


Ministerstwo Środowiska wróciło do prac nad ustawą o GMO i chwali się, że ‚… resort środowiska chce stworzyć przejrzysty system, który z jednej strony będzie
gwarantował rolnikom swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, a z drugiej umożliwi im wyłączenie pewnych obszarów spod upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych…’
CZYTACIE TO SAMO CO MY? …POZWOLI NA WYŁĄCZENIE PEWNYCH OBSZARÓW SPOD UPRAW GMO…czyli normą będą uprawy GMO a pewne obszary będzie można wyłączyć na uprawy
tradycyjne?…CÓŻ ZA HOJNOŚĆ:(
I jeszcze jedna hojność resortu środowiska: ‚…Chcielibyśmy, żeby również sąsiedzi, czyli właściciele pól, które graniczą z uprawami GM, mieli możliwość wypowiedzenia się
na ten temat…’
CAŁOŚĆ m.in.:
http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_srodowiska,p1817438793

A więc czeka nas kolejne starcie w obronie Polski przed GMO.


Podczas spotkania zaplanowanego na 15 stycznia 2014 r. zostaną przedstawione rezultaty osiągnięte przez polskich partnerów projektów i założenia Programu dla Europy Środkowej na lata 2014-2020. Konferencja odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przy ul. Wspólnej 2/4.

Program dla Europy Środkowej to jeden z instrumentów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Wspiera projekty dotyczące zagadnień istotnych dla obszarów należących do kilku państw. W ramach współpracy transnarodowej powstają m.in. strategie i plany działania, inwestycje są możliwe wyłącznie jako działania pilotażowe o charakterze testowym.

W Programie dla Europy Środkowej 2007-2013 uczestniczy 8 krajów Unii Europejskiej: Austria, Czechy, Niemcy (wybrane regiony), Polska, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy (wybrane regiony) oraz Ukraina. W ramach budżetu na lata 2007-2013 nie będzie kolejnych naborów wniosków. Dostępne środki przeznaczono na realizację 124 projektów. Ze wsparcia programu korzysta 181 polskich instytucji zaangażowanych w realizację 101 projektów.

Trwa przygotowanie edycji programu na lata 2014-2020. W pracach komitetu programowego uczestniczy 9 krajów UE – Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy.


Ruszył konkurs na projekty poprawiające jakość życia mieszkańców miast – BMW/Urban/Transforms/2013. Udział w nim mogą wziąć architekci, urbaniści, designerzy, ale również organizacje społeczne i wspólnoty obywatelskie.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszego projektu poprawiającego jakość życia mieszkańców miast, realizującego w praktyce ideę zrównoważonego rozwoju, dzięki któremu miasto może się stać miejscem bardziej przyjaznym dla mieszkańców.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i skierowany jest do architektów, urbanistów, designerów, ale również organizacji społecznych czy wspólnot obywatelskich – wszystkich tych, którzy chcą zmieniać i unowocześniać przestrzeń miejską.

Zgłoszone projekty w wymierny sposób mają poprawiać jakość życia mieszkańców w jednym z następujących obszarów: miejska mobilność, zrównoważony rozwój, ekologia, recykling, rewitalizacja przestrzeni, bezpieczeństwo, energia, estetyka miasta, komunikacja w przestrzeni miejskiej, czas wolny, systemy parkingowe oraz energia odnawialna. Projekty mogą być nadsyłane do 31 stycznia 2014r.

Niezbędną cechą projektów konkursowych musi być możliwość ich zrealizowania. Ponadto powinna cechować je innowacyjność, ekologiczność oraz zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Uczestnikami konkursu mogą być zespoły, w skład których wejdą profesjonalni architekci i designerzy. Ich zadaniem będzie stworzenie projektów, sprawiających, że miasta staną się miejscami bardziej przyjaznymi dla swoich mieszkańców. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 10.000 zł, a zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości 100.000 zł, przeznaczonych na jego realizację i zostanie włączony w przestrzeń jednego z polskich miast.

Konkursowe prace oceni jury, w którego skład weszli: Aleksandra Wasilkowska – architektka, wiceprezeska SARP – OW, Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, z-ca kierownika Działu Naukowego tygodnika POLITYKA, Grzegorz Piątek – krytyk architektury, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej m.st. Warszawy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w lutym 2014, a wiosną 2014 planowana jest wystawa najlepszych projektów. W połowie przyszłego roku rozpocznie się miejska realizacja nagrodzonej koncepcji.

Projekt BMW/URBAN/TRANSFORMS to wyraz zainteresowania problemem dynamicznego rozwoju światowych metropolii będącym jednym z najważniejszych wyzwań gospodarczych, technologicznych i socjologicznych współczesnych społeczeństw. Organizowany jest w ramach współpracy Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana – inicjatora cyklu wystaw i publikacji „Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości” oraz marki BMW, która pracuje nad pionierskimi koncepcjami miejskiej mobilności, jak na przykład w pełni elektryczny model BMW i3.


Nowa kukurydza GM dopuszczona w UE…a więc i w Polsce.
6 listopada 2013 Komisja Europejska autoryzowała kontrowersyjną, genetycznie modyfikowaną kukurydzę SmartStax do stosowania w żywności i w paszach. Decyzja zapadła pomimo
tysięcy protestów wysłanych do Komisji…Choć kukurydza SmartStax została zmodyfikowana genetycznie do wytwarzania sześciu białek owadobójczych i jest odporna na dwa
herbicydy, nie zbadano w ogóle (!) skutków połączenia się pozostałości oprysków i toksyn owadobójczych. EFSA nie zleciła też badań nad żywieniem tymi roślinami pod kątem ich
oddziaływania na zdrowie.
Razem z kukurydzą SmartStax wprowadzono już do UE w sumie 49 genetycznie modyfikowanych jednostek do stosowania w żywności i paszach, w tym dwie do upraw.
Komisja UE zezwala na SmartStax w żywności i paszach
Decyzja o uprawie kukurydzy 1507 ma być wkrótce podjęta
6 X 2013-11-06 Bruksela/Monachium

Dziś Komisja Europejska autoryzowała kontrowersyjną genetycznie modyfikowaną kukurydzę SmartStax do stosowania w żywności i w paszach. Decyzja zapadła pomimo tysięcy
protestów wysłanych do Komisji.
Testbiotech i eksperci z krajów członkowskich UE już wcześniej wskazywali na wiele błędów w ocenie ryzyka dokonanej przez Monsanto, DowAgroSciences i Europejski Urząd do
spraw Bezpieczeństwa Żywności EFSA).
Testbiotech oficjalnie zaskarży teraz decyzję Komisji.
Choć kukurydza SmartStax została zmodyfikowana genetycznie do wytwarzania sześciu białek owadobójczych i jest odporna na dwa herbicydy, nie zbadano w ogóle skutków
połączenia się pozostałości oprysków i toksyn owadobójczych. EFSA nie zleciła też badań nad żywieniem tymi roślinami pod kątem ich oddziaływania na zdrowie.

‚Importowanie tej kukurydzy do UE nie stanowi żadnej korzyści dla rolników, konsumentów ani dla zdrowia zwierząt. Przeciwnie, istnieją poważne wątpliwości co do
bezpieczeństwa stosowania tych roślin, zawierających mieszankę kilku toksyn’ , stwierdza Christoph Then z Testbiotech. ‚Rynek żywności i pasz w UE staje się miejscem, do
którego wyrzuca się ryzykowne, przez nikogo niechciane produkty.’

Import kukurydzy z USA do UE spadł z ponad 800.000 ton w 2011 r. do około 40.000 ton w 2012. To zmniejszenie ilościowe na rynku było skutkiem okoliczności takich jak susza w
2012 r. Wskaźniki importu mają szanse znów wzrosnąć w 2013 r., jako że USA spodziewa się w tym roku dużo wyższych zbiorów. Ok. 90% kukurydzy uprawianej w USA jest
genetycznie modyfikowane.

Razem z kukurydzą SmartStax oraz inną, zwaną Powercore, zalegalizowanymi dzisiaj, wprowadzono już do UE w sumie 49 genetycznie modyfikowanych jednostek do stosowania w
żywności i paszach. Prawie wszystkie one wytwarzają białka owadobójcze oraz/lub są odporne na herbicydy. Najważniejszym importowanym produktem rolnym jest genetycznie
modyfikowana soja. Ogólnie producenci żywności w UE unikają stosowania roślin GM, lecz duże ich ilości są stosowane w paszach dla zwierząt.

Komisja postanowiła także przedłożyć do głosowania w Radzie Europy genetycznie modyfikowaną kukurydzę Pioneer (nazwa techniczna 1507). Przemysł naciska, by zezwolono na
uprawę tej kukurydzy w UE. Została ona wprowadzona na rynek przez Dupont/Pioneer i Dow AgroSciences. Kukurydza ta jest odporna na herbicyd glufosynat i wytwarza białko
owadobójcze. Posłużyła ona także do wyhodowania kukurydzy SmartStax.
Kontakt:
Dr. Christoph Then, Testbiotech, Tel: +49 (0)15154638040, info@testbiotech.org
ŹRÓDŁO: http://www.testbiotech.org/en/node/940


SEKRETARZ STANU USA
PROMUJE POLSKI CHLEB,a nasi URZĘDNICY…gdzie?
http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/john-kerry-z-wizyta-w-warszawskiej-cukierni-zdjecie,iId,1237119,iAId,93194#1237119
Kazimierz


Ten e-mail jest przeznaczony dla zainteresowanych osób i firm.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Informacje gospodarcze.

  1. Komentarz dotyczy tylko czwartego akapitu n/t OFE i budżetu III RP.

    W aktualnych warunkach politycznych, a więc przy funkcjonującym narzuconym RP systemie finansowym (m.in. art. 220 Konstytucji RP) nie istnieją możliwości stworzenia tzw. zrównoważonego budżetu. Zadłużanie kraju musi narastać. Zrównoważony budżet w obecnych warunkach oznaczałby systematyczny rosnący przyrost bezrobocia, ponieważ z roku na rok maleją przychody budżetu z podatków. Uruchomienie w obecnym systemie rozwoju gospodarczego spowodowałoby jeszcze większy wzrost zadłużenia – taka polityka ma tylko jeden cel: depopulacja polskiego narodu.

    OFE – istotnie, ich likwidacja (niestety tylko częściowa) nie jest podyktowana dobrem obywateli, tylko tragiczną sytuacją budżetu. Dlatego żydo-rząd zdecydował się ograniczyć żydowski geszeft na OFE, na co przystali geszefciarze z Wall Street i z londyńskiego city.

    więcej n/t OFE tu:

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s