3D metal printer


Drukarka 3D drukująca modele w wymiarze 3D z metalu jest już faktem.

has been made at Michigan Technological University, which presented an open-source 3D metal printer for only $1,500.

I to za jedyne 1500 dolarów

Teraz nie trzeba kupować broni palnej bo można ją sobie wydrukować.

Czy strzela, zobaczmy na video.

 

Reklamy

22 uwagi do wpisu “3D metal printer

 1. Jak bardzo cofnięta jest nasza nauka mogę obserwować na przykładzie mojego wnuczka, aktualnie studenta uniwersytetu.
  Stajemy się Zulusami XXI wieku jeśli chodzi o technikę .

  Polubienie

 2. Panie Tadeuszu, wpada pan w przesadny kompleks niższości. Drukarki 3D są technologicznie, a także jeśli chodzi o oprogramowanie rozpracowane przez młodych, zdolnych inżynierów z Polski. Znam kilka firm m.in. z Poznania. Proszę wpisać drukarki 3D Poznań w wyszukiwarkę, a pewnie pan bez trudu znajdzie trop. W Łodzi znam osobiście przynajmniej dwie firmy, prowadzone przez młodych inżynierów, które robią super zaawansowane własne konstrukcje, albo posługują sie obrabiarkami na najwyższym światowym poziomie. Nie jest tak źle, trzeba tylko rozumnego rządu i polskich banków.

  Polubienie

 3. Wiem, mamy w kraju takie urządzenia i można je bez trudu nabyć, ale wszystko to jest albo bezpośrednio produkt z importu albo składak z importowanych komponentów.
  Nasza Polska Akademia Nauk dalej jest ,,wytfurcom” rzeczy kilkanaście lat temu odkrytych i wdrożonych do produkcji, a i to tylko dla tego, że niektórym z ,,naukofców” udało się poznać obce języki i wyczytać w Wikipedi co nieco.
  Faktycznie pozostało nam na gruzach PRL, niegdyś dziesiątej potęgi gospodarczej, zaczynać od budowy……małych kurników

  Polubienie

 4. Miedwiediew dostał w prezydencie smartfon YotaPhone
  Szef korporacji „Rostech” Siergiej Czemezow zaprezentował premierowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi pierwszy rosyjski smartfon YotaPhone. Unikatowość i największa zaleta rodzimego urządzenia polega na tym, że posiada ono dwa ekrany: jeden – ciekłokrystaliczny kolorowy, a drugi czarno-biały, w którym wykorzystano technologię „elektroniczny atrament”. Monochromatyczny wyświetlacz działa przy prawie rozładowanej baterii – podkreślił Czemezow. Przy minimalnym zużyciu energii wyświetlacz ten jest w stanie pokazać wszystkie informacje, znajdujące się w smartfonie – pogodę, notowania, wiadomości i książki elektroniczne.

  YotaPhone w 100% jest rosyjskim wynalazkiem. Szef „Rostech” dodał, że do produkcji tego telefonu wykorzystywane są importowane części i na razie urządzenia są składane w Singapurze.
  6 grudnia 2013
  Za Głosem Rosji
  ———————————–
  No właśnie, części importowane i składane poza granicami kraju
  adm

  Polubienie

 5. Co więcej obawiam się, że nasz ,,żont” wprowadzi zakaz importu drukarek 3D, bo można z nich drukować pistolety ( o czym już była wzmianka z TV), jakby nie można było ustrzelić Goliata z procy (Dawida), łuku, tomahawka, lub rzutem oszczepem
  Dobrze że nasze władze nie wiedzą, że broń, w tym automatyczną robi się zwykłymi obrabiarkami do metalu, (tokarki, frezarki )

  Polubienie

 6. I tu się zgadzam z panem Pawłem, że gdybyśmy mieli taki rząd który na pierwszym planie postawi interes narodowy, to już przy tych skromnych zasobach i technologiach jakie mamy(rozproszone) szybko moglibyśmy odbudować naszą gospodarkę i naszą pozycję w świecie.
  Ale jest wiele do zrobienia, w tym do natychmiastowej zmiany kierunków nauczania na ściśle techniczne i zawodowe

  Polubienie

 7. Ta nowoczesna technika wytwarzania przedmiotów posiada jednak pewne ograniczenia: np. temperaturowe. Chodzi o max. ciepło roztopionego tworzywa wyciskanego z głowicy drukarki 3D w stosunku do odporności na wysoką temperaturę samej głowicy drukarki. W związku z tym istnieje ograniczenie, co do rodzaju tworzywa, z którego wykonuje się przedmiot. A więc przedmioty wykonane tą techniką posiadają gorsze parametry mechaniczne. Co prawda udało się tę wadę zmniejszyć przez laserowe utwardzanie (dotyczy metali) przedmiotu wykonanego technika 3D. Pewnym problemem jest także dokładność wykonania przedmiotów.

  Jeśli chodzi o broń palną, to pistolet z tworzywa sztucznego wykonany w 3D jest właściwie jednorazowego użytku – tylko jeden strzał. Udało się to nieco poprawić, ale istnieje niebezpieczeństwo rozerwania broni z tworzywa przy kolejnym strzale.
  Pistolet metalowy wykonany w 3D, nie posiada już wady wytrzymałościowej, ale mała dokładność wykonania lufy ogranicza jego przeznaczenie do strzałów z bliskiej odległości. Wadę tę można usunąć tylko przez tradycyjną, mechaniczną obróbkę lufy.

  Polubienie

 8. To stosunkowo młoda technologia, ale tempo w jakiej posuwa się technika do przodu pozwala przypuszczać, że drukarki tego typu zostaną tak dopracowane, że staną się podstawą dla wielu zakładów produkcyjnych

  Polubienie

 9. Zupełnie inny temat, ale ważny

  Niedługo do układów klimatyzacji w samochodach trafi nowe chlodziwo o symbolu HFO-1234yf, 2,3,3,3-tetrafluoropropan czyli fluorowany węglowodór.
  Fluorowodór wydzielający się przy silnym podgrzaniu HFO-1234yf bezbolesnie przenika przez skórę, a nawet przez strój ochronny. Zresztą fluorowodór swobodnie trawi szkło, więc cóż to dla niego skóra . W niewielkim stężeniu jest rakotwórczy, w większym powoduje niegojące się rany, a poza tym obniża poziom wapnia w organizmie zakłócając pracę serca. W dodatku pierwsze objawy zatrucia pojawiają się z opóźnieniem, kiedy na ratunek jest już za późno.

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/17699-nowe-plany-depopulacji

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s