Święta (Xmas, Vianoce) 2013 – czyli skrócony wykład o związku lichwy i Zbawienia


Święta (Xmas, vianoce) 2013 – czyli skrócony wykład jak Kult Boga w Trójcy Jedynego (431 AD) doprowadził, w 1944 roku, do narodzin Potwora Banku Światowego

Wczoraj rozesłałem swym korespondentom, krótkie, sformułowane oryginalnie w dwóch językach, życzenia świąteczne oraz noworoczne:

Wesołych i pogodnych Świąt dla wszystkich wierzących w poniżej przedstawioną historię:

Image 

oraz

Owocnego Nowego Roku dla wszystkich wierzących, że da się zdemontować „Święte Przymierze” Biblijnych Banksterów

***

Komentując te me, lekko ironiczne (jak mi to napisał z USA Robert Hickson http://catholicism.org/author/drroberthickson ) życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne, mój kolega jeszcze z zmierzchłych czasów deutero-studenckich w Berkeley, Kalifornia USA, Jan Napoleon Saykiewicz, (Ph.D.; D.Sc.
Professor of Marketing and International Marketing, Palumbo-Donahue School of Business Duquesne University, Rockwell Hall )

zauważył:

Za piekne zyczenia Swiateczne stokrotne dzieki.

Jesli  chodzi o pierwsza wersje to  niekoniecznie tam musi byc wiara. Moze byc przekonanie i przywiazanie do tradycji. Jesli chodzi o druga (wersję życzeń), powierzchownie jest w tym duzo racji. Jest to tzw.pragmatyczne traktownie idei, ktore maja sens w ich skutkach praktycznych i te skutki maja swiadczyc o ich wartosci. Porzucenie obu wersji jest mozliwe. Nie jeden raz usilowano to uczynic. Problem w tym, ze w powstajaca pustke wlewaly sie niedowarzone koncepcje o katastrofalnych skutkach praktycznych.

Na co ja odpowiedzialem: 

„Oczywiście jest możliwe „porzucenie obu wersji (tej bożonarodzeniowej oraz tej bankowej) kultury judeo-chrześcijańskiej” i wcale nie oznacza to jakiejś pustki z karkolomnymi koncepcjami społecznymi – vide cała, greko-rzymska (a także słowiańska, konfucjańska, inkaska, etc,) kultura przedchrześcijańska, oraz monoteistyczny islam, w którym Jezus nie jest bogiem tylko jednym z 4 proroków i (dzięki temu?) pożyczanie na procent jest całkowicie zakazane.”

Odnośnie historycznego mechanizmu powstania  „Świętego Przymierza biblijnych gangsterów”, dokładnie przed 4 laty w Moskwie, na Uniwersytecie Handlowo-Ekonomicznym miałem cały wykład, którego dwa pierwsze akapity cytuję, w tłumaczeniu na język polski, poniżej.

Tutaj przypominam, że w momencie gdy kolejne „sobory/synody zbójeckie“ w Efezie na początku V wieku zatwierdziły dogmat o Równości Boga Ojca (starotestamentowego Jahwe) i jego Jedynego Syna (nowotestamentowego Jezusa Chrystusa, czyli „pomazańca bożego“), to zwarte w Księdze Powtórzonego Prawa mojżeszowego Pięcioksiągu, bardzo plugawe zezwolenie na pożyczanie „obcym” na procent w celu tych „obcych” wyzucia z własności, nabrały równorzędnej etycznej wartości jak Jezusowe zalecenia „miłości sąsiada twego (bliźniego) jak siebie samego”. Stąd właśnie ta sławna „gwiazda betlejemska” ewangelicznej nadziei związanej z rodzącym się Zbawicielem, ciągnie za sobą starotestamentowy „ogon kulturowego wirusa” w postaci „mojżeszowego” zapewnienia, że to TYLKO LICHWIARZE – czyli biblijny Naród Wybrany – TAK W NIEBIE JAK I NA ZIEMI ZOSTANĄ ZBAWIENI…

Cytuję, przetłumaczone na język polski, pierwsze dwa akapity mego w Moskwie, 4 lata temu wystąpienia

Bez wątpienia symboliczne zburzenie Muru Berlińskiego w dniu 9 listopada (9-11 ! ) dwadzieścia lat temu (czyli w 1989 roku), było monumentalnym zwycięstwem sił ukrytych za szklistymi murami Globalnego Systemu Bankowego. Było to zwycięstwo super bogatej burżuazji, ukrytej w „wieżach z kości słoniowej“ jej luksusowych apartamentów – to znaczy miejsc gdzie super bogaci przebywają w oddzieleniu“ (stay apart ) od innych mieszkańców globu. Nie było to zwycięstwo prostych ludzi żyjących po obu stronach tej sławnej linii granicznej miedzy Wschodem i Zachodem. W miarę jak fabryki oraz wiejskie kołchozy w „zdobytej dla wolności“, post-socjalistycznej Europie zaczęły się walić  po tym historycznym momencie 9-11-1989 roku, gmachy banków zaczęły rosnąć, tworząc najważniejszy element architektoniczny naszych miast, zazwyczaj w towarzystwie świeżo wybudowanych – lub zrekonstruowanych (w byłym ZSRR)  po „nocy komunizmu“– kościołów.

Sama idea, że profaniczne z definicji banki, są w jakiś sposób powiązane z kościołami, których rolą jest zaspakajanie potrzeb duchowych społeczeństwa, wydaje się być absurdalną. Jednakże gdy zaczniemy czytać uważnie tak zwane „księgi kanoniczne” chrześcijaństwa to ta idea nabiera sensu. Chociaż mojżeszowy Pięcioksiąg potępia lichwę, oraz żąda wymazania długów po siedmiu latach, to ostatnia Księga Pięcioksięgu zwana Deuteronomium – stąd księga Drugiego Mojżesza – czyni mały, liczący zaledwie kilka słów wyjątek do tej generalnej reguły: OBCEMU MOŻESZ POŻYCZAĆ NA PROCENT … aby Pan, twój Bóg, błogosławił ci we wszystkim co będziesz robił w kraju do którego przychodzisz, aby objąć go w posiadanie” (V Mo, 23,21). (http://anti-glob.ru/public-conf/marekg.htm ):

No i dzięki „zbawicielowi”, który młodo chętnie umarł na krzyżu za grzechy w jego śmierć „inwestorów”, mamy to co mamy, jak to mi napisał w swych życzeniach bożonarodzeniowych i noworocznych na rok 2000, bezpośrednio po trwających przez całe 3 miesiące, „humanitarnych bombardowaniach” przez NATO bezbożnej Jugosławii, mój kolega z Bratysławy:

Ked my ctimy Pana pri vianocnym stole

Farizej prodava nasych otcov role…

 

Vianocni pozdrav,

Image 

 www.markglogg.eu w październiku 2013 na Kopieńcu k. Zakopanego

Reklamy

84 uwagi do wpisu “Święta (Xmas, Vianoce) 2013 – czyli skrócony wykład o związku lichwy i Zbawienia

 1. Ked my ctimy Pana pri vianocnym stole

  Farizej prodava nasych otcov role…

  Kiedy my czcimy Pana przy wielkanocnym stole
  faryzeusze sprzedają naszych ojców rolę

  Oj, jak ten język jest podobny do naszego
  I nie tylko język, bo i to co się dzieje i tam i tu

  Polubienie

 2. Teologię JUDEOCHRZEŚCIJAŚKĄ bazujacą na judaizmie trzeba odróżnić od chrześcijańskiej bazujacej na antycznej kulturze greckiej.Z mitologematu zrodził się filozofomet na bazie którego ewoluuje ludzkie myślenie.

  Polubienie

 3. Tutaj przypominam, że w momencie gdy kolejne „sobory/synody zbójeckie“ w Efezie na początku V wieku zatwierdziły dogmat o Równości Boga Ojca (starotestamentowego Jahwe) i jego Jedynego Syna (nowotestamentowego Jezusa Chrystusa, czyli „pomazańca bożego“), to zwarte w Księdze Powtórzonego Prawa mojżeszowego Pięcioksiągu, bardzo plugawe zezwolenie na pożyczanie „obcym” na procent w celu tych „obcych” wyzucia z własności, nabrały równorzędnej etycznej wartości jak Jezusowe zalecenia „miłości sąsiada twego (bliźniego) jak siebie samego”. Stąd właśnie ta sławna „gwiazda betlejemska” ewangelicznej nadziei związanej z rodzącym się Zbawicielem, ciągnie za sobą starotestamentowy „ogon kulturowego wirusa” w postaci „mojżeszowego” zapewnienia, że to tylko lichwiarze – czyli biblijny Naród Wybrany – będą tego „zbawienia” zarówno na ziemi jak i w niebie, przedmiotem
  …….itd etc tfu,,tfu,,tfu,… koniec Tfu cytaty…

  Nie przypominam ,ale ….zmyslam…. z niczego, czyli wlasnej glowy…
  Jako wierzacy- takie wumlofskie syktetycno prtopagandystofskie rzycenia przyjmuje z westchnieniem ,,Choc blizni,….pocaluj mnie w rzyc….bez wzajemnosci!
  Pisze to ktos , uzywajac jezyka bratniego narodu, ktos kto nazywa jezyk drugiego bratniego narodu…. chamskim….:-)))
  Normalni ludzie- nie pozujacy na „swiondkow” wiedza doskonale, ze chamow poznaje sie NIE po tym- jak mowia, jakim jezykiem mowia….ale po tym – CO mowia!
  No coz…w Wigilijana Noc i bydleta przemawiaja…. wolno i psom na Boga szczekac ludzkim glosem:-)))

  Polubienie

 4. @Roman K.
  Żydowska monolatria ma swoje NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA,które opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.Pominął problem wolności związanej ze szczekania psów na YHWH ludzkim głosem.

  Polubienie

 5. Pan Roman Kafel (me pozdrowienia dla niego) zdaje się wzburzył tym, że przypisuję reprezentowanemu wśród Żydów przez mitycznego Mojżesza, Bogu Ojcu ukrzyżowanego Chrystusa zezwolenie na stosowanie bardzo podłych metod osiągania Panowania nad Światem, panowania tak bardzo zachwalanego przez „naszego” papieża Jana Pawła II. Tymczasem ja nie robię nic innego, jak powtarzam super-chrześcijańskie myśli znamienitego rzymskiego prawnika Aureliusza Augstyna. W sposób logiczny wyprowadził on wniosek z dogmatu o Trójcy za jego czasów ustanowionego i utrzymywał, że Jezus Chrystus (in statu nascendi) był już z Mojżeszem gdy ten, prowadzony przez swojego „boga” (JAHWE Nieistniejącego) nakazał żydom złupienie wierzących w jakichś animistycznych (zwierzęcych) bogów Egipcjan. I zapewne ten Chrystus też był, już za naszego życia w Polsce, gdy bezbożny socjalistyczny PRL został złupiony przez „boga wybrańców” pracujących na zlecenie MFW i Banku Światowego.

  Cytuję odpowiedni fragment mego artykułu Tractatus theologico-philosophicus, opublikowanego w Forum Myśli Wolnej w Krakowie w 2001 roku (http://markglogg.eu/?p=241 ):

  Otóż studiując De doctrina christiana pióra świętego Augustyna trafiłem na zapowiedź tego co się właśnie u nas odbywa. Mianowicie w księdze II, w rozdziale XVL 60-61, nasz przewielebny Ojciec Kościoła w ten sposób interpretuje na pozór haniebny fakt okradzenia przez Żydów ich egipskich sąsiadów, bezpośrednio przed ucieczką “narodu wybranego” z goszczącego ich Egiptu:

  Naród izraelski zabrał potajemnie im te bogactwa z zamiarem zrobienia z nich lepszego pożytku (Wj 3,22). Nie dokonał tego podług własnego prawa, lecz na rozkaz boży, zaś Egipcjanie pożyczyli im to (naczynia oraz ozdoby ze złota i srebra, a także szaty) skutkiem nieostrożności, gdyż posługiwali się tymi dobrami w sposób niewłaściwy. … Zresztą, czyż wielu naszych dobrych wiernych postępowało inaczej? Czyż nie podziwiamy jak bardzo objuczony złotem i srebrem wyszedł z Egiptu najmilszy doktor i najświętszy męczennik Cyprian? … Poganie jednak dawali złoto i srebro oraz suknie ludowi Bożemu niejako nie zdając sobie sprawy, jak owe dary przechodziły we władztwo Chrystusowe (2 Kor 10,5). To bowiem co się wydarzyło podczas wyjścia Żydów z Egiptu, miało znaczenie figuratywne, które – nie ujmując w niczem równie dobremu, a może i lepszemu zrozumieniu czyjemuś – przyjąłbym za zapowiedź tego, co się obecnie dokonuje.

  I rzeczywiście, bardzo podobna “przekładka własności”, z rąk pogan w ręce (nowo)żydowskie, zachodzi na gigantyczną skalę obecnie, całe tysiąc sześćset lat po zapowiedzi Św. Augustyna. Otóż teologia chrześcijańska (bodajże wszystkich dzisiaj wyznań) postuluje, że chrześcijanie to “nowi izraelici”, rządzący się Nowym Prawem, a zatem to im wolno bezkarnie zawłaszczać bogactwa narodów pogańskich, obojętnych wobec spraw Wiary (na przykład w Przenajświętszą Trójcę). Jak czytałem, największe obecnie instytucje lichwiarskie – takie jak Bank Światowy i MFW – są kierowane przez nominalnych chrześcijan, a wiele z osób sterujących u nas obecną “przekładką własności” – jak chociażby Bronisław Geremek czy Adam Michnik – już w 1980 roku przyjęło chrzest, stając się Nowymi Chrześcijanami. Nic zatem dziwnego, że zgodnie z zapowiedzią Augustyna, ci ludzie i te “chrześcijańskie” instytucje przejmują – najwyraźniej z nakazu boga – narodowe bogactwa naszego pogańskiego, ateistycznego przecież do niedawna kraju. I jest zrozumiałym że Polacy, tak jak niegdyś Egipcjanie, użyczyli (swych narodowych bogactw) skutkiem nieostrożności, gdyż posługiwali się tymi dobrami (za czasów “komuny”) w sposób niewłaściwy, … niejako nie zdając sobie sprawy jak owe dary przechodzą we władztwo (nowo)Chrystusowe.

  W księdze O doktrynie chrześcijańskiej znajdujemy zatem najzupełniej teologiczne wytłumaczenie współczesnego procesu określanego mianem “wielkiej prywatyzacji”, będącej jednocześnie procesem likwidacji (z definicji pogańskich) państw o charakterze narodowym. Dlaczego jednak tak nikłe są protesty kiedy to Nowi Chrześcijanie – a zatem zgodnie z teologią Ojców Kościoła “izraelici najnowszej generacji” – wynoszą z naszego kraju praktycznie wszystko, co może mieć wartość w ich, najwyraźniej pozostających pod “opieką Boga”, krajach? Ten pozorny “cud” Święty Augustyn tłumaczy w rozdz. XLI 62, w sposób następujący: (Powinniśmy) mieć nieustannie w pamięci to oto wyrażenie Apostoła “Wiedza nadyma, a miłość buduje” (1 Kor 5,7). Dzięki temu zrozumie(my), że wychodząc z Egiptu obładowany bogactwem nie może zostać zbawiony (przed pościgiem wojsk faraona – M.G.) o ile nie dokona Paschy. Otóż naszą Paschą jest Chrystus (Ef 3,17).

  Polubienie

 6. Wyjście Izraelitów z egipskiej niewoli pozostaje tylko w sferze wiary.Niestety ta bajka została uwzględniona w teologii Krk.
  Przez 40 lat wędrowali i nie pozostawili żadnego archeologicznego śladu.
  Sztuka kradzieży jest językiem matematyki zapisana w EKONOMII,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana.

  Polubienie

 7. Post Scriptum. Jak gdyby z „nieba” (prawie dosłownie) spadł mi tutaj wigilijny przykład ilustrujący, jak szybkie bogactwo, uzyskane w okresie poczynań w Polsce Banku Światowego, przyczyniło się do Zbawienia, w oczach kleru Pana Naszego, Zygmunta Solorza, miliardera polskiego. Rzeczony miliarder w Wigilię na Jasnej Górze łamał się opłatkiem z Przeorem, biskupem i innymi księżmi na uroczystej Kolędzie w wykonaniu zespołu Golec Łorkiestra, transmitowanej przez „Polsat” TV. (www.niezalezna.pl ; przypominam, wg. Wikipedii „Solorz-Żak wcześniej znany także jako Piotr Krok, Piotr Podgórski, jako agent do współpracy z wywiadem został zwerbowany 18 października 1983 i do 26 czerwca 1985 był zarejestrowany pod pseudonimem Zeg. W latach 80 XX w. został mu wydany paszport konsularny”, zapewne na pobyt szkoleniowy w Stanach Zjednoczonych).

  No i tutaj, „na wejściu w Rok Pański 2014”, wszystkim wierzącym w Boga chciało by się przytoczyć kilka celnych słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z jego poematu „Skumbrie w tomacie”:

  „CHCIELIŚCIE BOGA, NO TO GO MACIE, SKUMBRIE W TOMACIE, SKUMBRIE W TOMACIE, ŚLEDŹ!”

  Polubienie

 8. Agent „Zeg” odkupuje swoje winy.
  Ciągle aktualne jest pytanie,które stawia Feliks Koneczny na zakończenie swojego POLSKIE LOGOS A ETHOS :
  „Jak zorganizować ,ażeby wprowadzić etykę chrześcijańską do życia publicznego?!”
  Wynik wnioskowań kończy :
  „Cały wiek XiX od wojen napoleońskich (początek handlowania wojną i pokojem) chorował na sprawę polską;obecnie ma się przywrócić Europie zdrowie przez przywrócenie niepodległości Polsce,likwidując anormalności (autor wskazuje i żydopochodne) wieku XIX.Jeżeli ta likwidacja ma być dokładną,musi Polska wziąć w niej czynny udział.”
  Historia jak widać lubi się powtarzać,dziś dobra diagnoza,gorzej z ETHOSEM,za którym idzie CZYN.

  Polubienie

 9. Kazdemu Judeo- Marksiscie przychodza na mysl wlasnie takie skojarzenia. Na inne ich nie stac.
  Prawda jest prozaiczana TYLKO Judeomarksistowskie siurki objeci byli tzw intermnacjonalna zdolnoscia stypendialna. TYlko najbardziej zaufane siurki judeomarksistowskie dostawali paszporciki ze stypendiami na szkolenia w Ameryce w renomowanych Think Tankach i uniwersytecikach do kojarzenia judeomarksistowskich najduchow z kabalistycznych parchatosarmackich rodow – jak Berkeley- czy Yale,, i dosztalcenia piatej kolumny spod bzydkiej gwiazdy z szescioma- czy piecioma ogonami, zlodzieji. Na to szykowano ich juz w latach 70tych. Szykowano na Pieriestrojke i Transformacje Ustrojowa.

  TYlko chrzescijanstwo ma i daje bez cienia falszywego wstydu jasny przyklad, ze wsrod grona 12 jeden znalazl sie sprzedawca i zdrajca… wlasnie po to- zeby przypominac poprzez wieki, ze podlosc, zdrada, chamstwo i sprzedajnosc to…Powszechnosc….a nie wyjatek.
  Co widzimy zreszta kazdego dnia ….na kazdym kroku… np…. obserwujac reakcje ludzi patrzacych na zlob i nedzna szope ..i…..doznajcych olsnienia bogactwem:-))))palacow Herodow:-)))) do tego w TelAvizji:-))
  Zagladajac gleboko w oczy blizniego…widzi sie tylko swoje wlasne odbicie.

  Chcieliscie Boga????,,,,idiotyczne pytanie:-)))a co Bog ma do tego???
  ja wiem, ze moze miec pretensje do Boga, ktos kto tak zazdrosci zlodziejom, ze az ma zal do Niego, ze nie dal mu na tyle odwagi i energii …..zeby krasc wiecej i szybciej….mimo, ze jest tym ,ktory Boga odrzucil,.., i stal sie judeo-marksista:-))).
  ZLodziejstwo- przypominam- ma rozne formy..od biernej- jak zdolnosci stypendialne poprzez, synekurki na panstwym za opowiadanie banialukow i macenie dzieciskom we lbach po…zagarnianie mienia spolecznego duzej wartosci pelniac funkcje straznika tregoz,…kazde wg niestety osobistej bezczelnosci odpornosci moralnej tzn…zdolnosci :-)) przy zupelnuym wypieciu sie na Dekalog..w imie…no wlasnie…KOGO???

  Polubienie

 10. Wierzących w mesjasza Karola Marksa i jego bandycki historycyzm nie brakuje.Po socjalizmie przyszedł czas na globalizm.Aby zrozumieć tego mesjasza w globalizmie trzeba odpowiednio dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu.

  Polubienie

 11. Obaj adwersarze nieco schodzą ze ścieżki, jeden nie odpowiada wprost czy pies może obszczekiwać Boga Jahwe i co w takim przypadku na to Jahwe, drugi nie odnosi się do słów św. Augustyna i nie chce się wypowiedzieć, czy rabunek dla ,,lepszych celów” jest słuszny, czy też pozostaje dalej zwykłym złodziejstwem.
  A my, bierni obserwatorzy dyskusji być może chcielibyśmy to wiedzieć

  Polubienie

 12. Co do psa,to wyraziłem swoją opinię,że można tym uzupełnić opis NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA.
  Co do św.Augustyna,to w mojej ocenie wchodzi on w poczet świętych,na bazie których ewoluowała CYWILIZACJA ŁACIŃSKA.Istotą rzeczy są jej osiągnięcia,po które Marek nie chce sięgnąć.Feliks Koneczny opisał je zarówno w POLSKIE LOGOS A ETHOS,jak i w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.
  Opisując CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazwał ją PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,co było rzeczą znamienną dla REALNEGO SOCJALIZMU.

  Polubienie

 13. Mieczysław S.Kazimierzak:

  „Co do św.Augustyna,to w mojej ocenie wchodzi on w poczet świętych,na bazie których ewoluowała CYWILIZACJA ŁACIŃSKA.Istotą rzeczy są jej osiągnięcia,po które Marek nie chce sięgnąć.”

  I ja się wcale Panu Markowi G. nie dziwię, bo historia pochodzącego z zamożnej rodziny, prawnika bogatych szumowin, a przy tym notorycznego kurwiarza, ma wiele wspólnego z równie, kilka wieków wcześniej, „świętą” personą Szawłem vel św. Pawłem, który to przed swym cudownym „nawróceniem” doprowadził m.in. do ukamieniowania hellenizującego Szczepana… albo naszym przechrztą Adasie Michnikiem vel Szehterem, który to dziś ręki byle robotnikowi już nie poda…
  czyli innymi słowy, parafrazując fragment z powieścu W. Łysiaka: raz kurwa – zawsze kurwa…
  A jeśli się tak prostej rzeczy Panie Mieczysławie nie rozumie, tj. psychiki kurwy, to niestety, ale kury szczać prowadzać…

  RomanK:

  „ZLodziejstwo- przypominam- ma rozne formy..od biernej- jak zdolnosci stypendialne poprzez, synekurki na panstwym za opowiadanie banialukow i macenie dzieciskom we lbach po…”

  Oho, tak się składa, ale Pan Marek G. był recenzentem mojej pracy licencjackiej, tak więc niejako siłą rzeczy przynależę do tych „dziecisków”.
  A jeśli już mowa o „ZŁODZIEJSTWIE”… to ma Pan rację, Pan Marek G. przez ostatnie 10 lat skradł mi swoimi pracami, esejemi cholernie dużo cennego czasu…
  No i proszę,
  A WRĘCZ PARADOKS, WCALE NIE ŻAŁUJĘ I CIĄGLE CZEKAM NA NASTĘPNE…

  A na zakończenie, może tak dla pogodzenia zwaśnionych stron, fragment z książki Jana Ciechanowicza – „Etyka wielkich cywilizacji”.
  Mnie ten fragment przypomina trochę judeo hollywódzką produkcję „Spartakus”:

  „A jednak od około IX wieku przed narodzeniem Chrystusa trwały w Egipcie wydarzenia, których konsekwencje trwałe są do dziś. Idzie mianowicie o dzieło Mojżesza. Ten twórca nowej religii był od dzieciństwa wychowywany na egipskim dworze królewskim. Wielu twierdzi, że był żydowskiego pochodzenia. Ale nie wszyscy. Inni uważają, że był rodowitym Egipcjaninem, który z jakichś względów osobistych postanowił wyprowadzić z pustyni społeczność ludzi chorych, trędowatych, upośledzonych, pogardzanych, wysyłanych przez wiele pokoleń na wieczną kwarantannę do jednej z oddalonych prowincji, z której to społeczności ukształtował się w ciągu wieków szczególny etnos.. [Zsyłanie na przymusowe osiedlenie określonych grup socjalnych na wyznaczone ku temu wydzielone tereny było znane i rozpowszechnione także w starożytnej Asyrii, której władcy uważali m.in. Żydów za wyjątkowo szkodliwą i nie dającą się reedukować zbiorowość, jakby genetycznie upośledzoną. Nie sięgnęli więc, co prawda, po ostateczną metodę rozwiązania tej kwestii, lecz rozsiedlili wszystkie szczepy (pokolenia) Izraela po różnych, oddalonych od siebie regionach ówczesnej ojkumeny (aby rozrzedzić ich toksyczność), tak iż do dziś uczeni żydowscy nie mogą odnaleźć dziesięciu swych „pokoleń” i ogłaszają za nie to Hindusów, to Majów, to Anglików; przy czym używają tak naciąganych i sztucznych argumentów, że trudno je czytać bez uczucia politowania].
  Uczony niemiecki Rolf Krauss w książce pt. „Moise le Pharaon” (Paris 2000) twierdzi, że Mojżesz w XIII wieku przed nową erą był egipskim wicekrólem, który w imieniu faraona Merneptaha prowadził wojnę przeciwko rebeliantom w pustynnej prowincji, do której od wielu stuleci zsyłano przestępców, zbrodniarzy, psychicznie chorych i fizycznie upośledzonych, ojcobójców, prostytutki, szaleńców, z których z biegiem czasu ukształtowało się coś na kształt osobnego „ludu”, straszliwie obciążonego genetycznie, który był przez władze Egiptu trzymany w twardym rygorze i zmuszany do najcięższych prac. Kiedy ci pogardzani niewolnicy wreszcie się zbuntowali, pułkownik Moise został do nich wysłany z misją pacyfikacyjną. Gdy jednak z kolei zmarł faraon, sam wszczął rebelię i poprowadził odziały buntowników oraz podległe sobie regularne oddziały wojsk egipskich na stolicę kraju, dążąc do przejęcia władzy monarszej. Ponieważ puczu nie udało się skutecznie zrealizować, stanął na czele buntowników, z których powoli kształtował się nowy etnos, i razem z nimi koczował prze wiele (40?) lat po pustyni, uciekając przed oddziałami zbrojnymi coraz to kolejnych faraonów. Po drodze przekazał swym poddanym zarówno staroegipską doktrynę o Bogu Jedynym, jak i odnośny kodeks moralny. W końcu uciekinierzy przybyli do księstwa Kanaan, leżącego już poza zasięgiem ówczesnej władzy faraonów, wyrżnęli niemal w pień tutejszych mieszkańców i osiedlili się na stałe w tej „ziemi obiecanej”. „

  Polubienie

 14. Pingback: Alex Jones coraz skuteczniejszy « Grypa666's Blog

 15. Fanatyzm zaćmiewa mózgi, nie tylko scyro-religiozne 🙂 Marek rzadko zgrzeszył mądrością religijną, ale obecne brednie to jakaś choroba starcza 😦
  Błąd logiczno-rzeczowy u naszego narodowego filozofisty: „bardzo plugawe zezwolenie na pożyczanie „obcym” na procent w celu tych „obcych” wyzucia z własności, nabrały równorzędnej etycznej wartości jak Jezusowe zalecenia „miłości sąsiada twego (bliźniego) jak siebie samego” „.
  Wg etyki chrześcijańskiej, pożyczki lichwiarskie nienadają się nawet dla wroga. Widocznie równorzędność etyczna nabrana przez Marka pozwala ładować taki kit pseudo-religijny.
  Dalej: „Chociaż mojżeszowy Pięcioksiąg potępia lichwę, oraz żąda wymazania długów po siedmiu latach, to ostatnia Księga Pięcioksięgu zwana Deuteronomium – stąd księga Drugiego Mojżesza – czyni mały, liczący zaledwie kilka słów wyjątek do tej generalnej reguły: OBCEMU MOŻESZ POŻYCZAĆ NA PROCENT … aby Pan, twój Bóg, błogosławił ci we wszystkim co będziesz robił w kraju do którego przychodzisz, aby objąć go w posiadanie” (V Mo, 23,21). (http://anti-glob.ru/public-conf/marekg.htm )”
  Faryzejcy dostawili Deuteronomium do Czteroksiągu, tak jak ich spadkobiercy żydo-banksterscy dorobili ustawki dla Fedu 100 lat temu czy „prawa” na „Zachodzie” do obstrzyżenia kont gojowskich w nadchodzącym bail-in, a la Cypr.
  NB, kto się chce ustrzec przed strzyżeniem, może za drobny datek z dopiskiem „bailin” na mój blog otrzymać zestaw samopomocowej info:
  http://grypa666.wordpress.com/dzieki/

  Polubienie

 16. @Mieczysław S.Kazimierzak
  „Żydowska monolatria ma swoje NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA,które opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.”
  Następstwa wybrańcze są w każdej religii religioznej. Rozejrzyjcie się jak katoliczniccy rodacy wierzą, że mają do spełnienia dziejową globalną misję duchową = farsa przy polskiej etyce i bezmóżdżu
  Sam Koneczny bezwstydnie szowinistycznie pisze o wyższości cywilizacji chrześcijańskiej — a właściwie „jego” łacinniczej, bo poniżana przez niego bizantyjska też jest chrześcijańska!
  Bizantyjska jeszcze broni się przed judaizacją banksterską, podczas gdy łacinnicza jest już globalnym orężem we wprowadzaniu NWO…

  Polubienie

 17. „Sztuka kradzieży jest językiem matematyki zapisana w EKONOMII,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana.”
  Problem w tym, że żydo-banksterska „ekonomia” nie ma nic z matematyką czy rzeczywistością i jest jak cebula Talmudu, która nie wanjajet Torą, tylko żądzą władzy rabinicznej. A że Jahwe chciałby się zrzec władzy nad duszami, to nie słyszałem…

  Polubienie

 18. „…jak szybkie bogactwo, uzyskane w okresie poczynań w Polsce Banku Światowego, przyczyniło się do Zbawienia, w oczach kleru Pana Naszego, Zygmunta Solorza, miliardera polskiego…”
  Co ma ‚kupowanie „zbawienia” w KK z wiarą w Posłanie Chrystusa? Świadczy jedynie o judaizacji isntytucji KK, a nie o Przesłaniu, jakże powykręcanym tutaj przez narodnego folozofistę!
  Prawosławny Bein wierzy w Boga i w Jego Syna Chrystusa, a nie spożywa skumbrii w tomacie. Jak Pan Filozofista wytłumaczyłby tę odchyłkę?

  Polubienie

 19. „Historia jak widać lubi się powtarzać,dziś dobra diagnoza,gorzej z ETHOSEM,za którym idzie CZYN.”
  Mianowicie gdzie ta diagnoza? Poza paroma blogani jak Opolczyk i Grypa666, diagnozy ni widu ni słychu. a WPS surfuje na emocjach scyropolsko-religioznych, bez własnej myśli politycznej, a co mówić o etosie czy CZYNIE!
  WPS chciał demonstrować w metrze mińskim po żydofałszywej fladze w 2011, a dla ostrzeżenia Polaków przed opadami z Fuku palcem nie kiwnął…
  WPS chciał zapraszać Le Pen do Polin, pojęcia niemając, jaka to krypto-judeocentryczka.
  Wychodzą skutki głogoczowskiego wychowania… Popisy dla punktów ‚politycznych’ od obrzezanych na mózgach, zero głębi i duchowości.
  Walczcie za Swoją Suwerenną beze mnie. Współtwórzcie Swiatowa Fora Odmóżdżonych Polakuf, co kolportują hasbarę:
  http://piotrbein.wordpress.com/2013/12/10/polacy-kolportuja-hasbare-pt-muslims-my-ar-se/

  Polubienie

 20. u….uczniem pana Marka:-))))).. ..Jezu Chryste….
  Niech mnie pan poslucha i oprocz tego licencjatu zrobi sobie jeszcze gdzies kurs kroju i szycia..czy gotowania:-)))) pasionki ..byleco…zeby nie zostac stypendiozaleznym na cale zycie:-())) i nie powtarzac judeomarksistowskich talmudycznych pierdol, bedac przy tym swiecie przekonanym, ze sie jest …..filozofem:-)))
  Panie Piotrze…pan wie- jaka jest roznica miedzy wroblem… a slowikiem???? obaj niby po konserwatorium:-)))) stad:
  Co ma ‘kupowanie “zbawienia” w KK z wiarą w Posłanie Chrystusa? Świadczy jedynie o judaizacji isntytucji KK, a nie o Przesłaniu, jakże powykręcanym tutaj przez narodnego folozofistę!..
  …..pyta pan ze zgroza:-))???
  ano wg logiki na cztery byki towarzyszof filozofistow dokladnie to samo, co sluzba bezpieczenstwa z bezpieczenstwem… czyli sie rymuje:-)))) w Czestochowie, ale tylko po poludniu:-)))

  Polubienie

 21. …a WPS surfuje na emocjach scyropolsko-religioznych, bez własnej myśli politycznej,……
  grypa666

  Odpowiem skromnie, że grypa666 zajęta szczypionkami i fuku, bardzo zajęta, nie zauważyła, tym samym nie czytała tekstów traktujących zarówno o polityce jak i gospodarce autorstwa pana Pawła i pana Dariusza
  Zatem proszę najpierw przeczytać choćby na początek ,,Polska potrzebuje poważnej naprawy” cz.1- 14 jako że to jest dla każdego Polaka sprawa dużo ważniejsza niż zajmowanie się problemami Japończyków z ich elektrownią atomową, czy przemysłu farmaceutycznego ze sprzedażą nadmiaru wyprodukowanych szczepionek
  Polecam też poczytać teksty z zakładek nawigacyjnych ( góra strony)
  Może wówczas panie Piotrze zmieni pan zdanie o WPS.

  Polubienie

 22. >> postanowił wyprowadzić z pustyni społeczność ludzi chorych, trędowatych, upośledzonych, pogardzanych, wysyłanych przez wiele pokoleń na wieczną kwarantannę do jednej z oddalonych prowincji, z której to społeczności ukształtował się w ciągu wieków szczególny etnos..<> do dziś uczeni żydowscy nie mogą odnaleźć dziesięciu swych „pokoleń” i ogłaszają za nie to Hindusów, to Majów, to Anglików<<

  A mnie to jako żywo przypomina historię Australii. Ciekawe co na to JUR. 😉

  Swoją drogą ciekawa to analogia, że — tak jak rejon doliny Jordanu z najgłębszą na Ziemi depresją – Morzem Martwym – musi, jako miejsce "sensu hydrologico" najniżej położone, budzić skojarzenia z symbolicznym szambem Planety, do którego spływają ścieki całego globu (którą to symbolikę twórczo rozwija w plugastwa obfitujący Pentateuch) — tak i kraj położony na antypodach – "na dole" Ziemi – z uwagi na wyżej opisaną proweniencję swoich "founding fathers" ewokować może konotacje z kloaką.

  Polubienie

 23. co do emocji scyropolsko-religioznych

  Rzecz by nie była warta i jednego słowa, jako że czegoś takiego jak Bóg w tym pojęciu i rozumieniu w jakim wtłoczono nam do głów po prostu nie ma .
  Nie ma takiego bytu. Nikt takiego bytu nie widział, nie słyszał w żaden sposób nie można udowodnić jego istnienia.
  Wiemy o nim tyle z tego co nam księża i zakonnice wmawiali już we wczesnym dzieciństwie.
  Nie widzimy wiatru, lecz go czujemy, nie widzimy powietrza lecz nim oddychamy, możemy nim także napompować baloniki. Fal radziowych także nie widzimy lecz ich istnienie także udawadniamy w sposób oczywisty i niepodważalny.
  itd. i tp. Boga istnienie nie można udowodnić. Nie można w żaden sposób ani fizycznie, ani chemicznie wykazać że jest. A już że w jakikolwiek sposób oddziałuje na nas, w życiu nic takiego.
  Więc po co to całe zamieszanie.
  A no bo kler musi z czegoś, żyć, mało, on musi mieć nas na kolanach, biernych, posłusznych, uległych, głupich. Bo im głupszy tym potulniejszy, nawet bandzior lękający się piekła lepszy im od człowieka rozumnego lecz nie wierzącego w to co wciskają już od najmłodszych lat.
  Myślę sobie, że gdyby jednak był Bóg, nie potrzebny byłby mu kosciół i zakony i książa i zakonnice. On by nam dawał odczuć swoje istnienia w prosty i jednoznaczny sposób jak odczuwamy np. głód, pragnienie, zmęczenie, senność, smutek czy lęk.
  Nie byłoby wojen, mordów, cudzołóstwa, zbrodni, bo nie bylibyśmy w stanie przezwyciężyć lęku jakim by nas paraliżował, lub obezwładniał choćby snem, utratą przytomności, lub grzmotem z nieba.Ale ludzkość robi to co robi tak jakby go nie było, Zaplanował ktoś uderzenie na Hiroszimę, wykonane. Co Bóg na to?
  A no nic?
  Widać go jednak nie ma
  Było rznięcie i mordowanie w noc św. Bartłomieja w Paryżu i w całej Francji. Krew się lała.
  Co na to Bóg?
  A no nic.
  Drzemał? Był nieobecny?
  Papież ,,namiestnik Chrystusowy” błogosławił zastępy Hitlera wyruszające na bezbożnych sowietów, faktycznie na śmierć. Pod samą Moskwą 1.7 miliona poległo żołnierzy z tym że błogosławieństwem.
  Wierzycie, w Boga, że istnieje, że się nami interesuje.
  Ile razy ciotka kazała mi rano i wieczorem odmawiać pacierz – Aniele boży stróżu mój ty zawsze przy mnie stój, jak rano we dnie w nocy bądź mi zawsze ku pomocy
  Wyglądam kiedyś przez okno, a chłopaczek w moim wieku, razem chodziliśmy na religię, leży na jezdni przejechany przez trolejbus.
  Gdzie był jego anioł stróż do którego tak jak i ja modlił się dwa razy dziennie?
  Poszedł na piwko?

  Chcecie to wierzcie, zgodnie z tym co mówił Goebbels- Kłamstwo powtórzone tysiąc razy…..
  Nam to kłamstwo powtarzają 1000 lat

  Polubienie

 24. Gosciu…jesli tworzysz Boga na wzor i podobienstwo swoje..i wyjchodzi ci ….parobek..to rzeczywiscie mozesz mu zarzucic to co mu zarzucasz , ze nie robi swojej roboty i sie leni..ze nie rznie , rznacych i nie chroni rznietycyh..tudziez i nei zarabia na ciebie i twoje potrzeby…
  ale…..BOG nie przystaje do Twoich wyobrazen…..zatem go nie ma…:-)))
  Coz -jaka wyobraznia taki bokkkk:-)))))ciebie nikt nie musi klamac,.,..nie musi.

  Polubienie

 25. Panie Tadziu…pisze pan…
  olecam też poczytać teksty z zakładek nawigacyjnych ( góra strony)
  Może wówczas panie Piotrze zmieni pan zdanie o WPS…..
  Widzi mi sie, ze i pan Piotr i wielu ludzi czytalo i czyta texty pana Pawla i pana Dariusza i ich opracowania.,i nie ma do nich zadnych zastrzezen .i tylko dlatego tu wraca….Zeby od czasu do czasu w progu poslizgnac sie na takich zyczeniach z okazji SWIOND…niby..ale tak naprawde przy okazji:-))))ze az rece swedza..zeby z wzajemnoscia.
  Widzi pan to jest tzw kropla dziegciu…dzieki ktorej wylewa sie beczki miodu….\
  D;atego pszczelarze wiedza ze wystarczy jeden truten….i koniec.
  Jaw iem ze to taka tradycja regionalna ,zeby z Okazji Swiat nasrac pod drzwiami sasiadowi …ale jakze ,,piekna nasza Polska cala:-)))

  Polubienie

 26. A no wchodzi pan Piotr, ale zdanie o nas ma nietęgie, gównie, że tu o szczepionkach mało było, a i Fuku tez szybko przeleciało i nie wisi do dnia dzisiejszego, bo my ostatnio dużo o Ukrainie, a Fuku za górami za lasami z Japończykami.
  A na poważnie, co by nam pisać o tragedii wokół elektrowni skoro możemy o niej tyle wiedzieć ile nam serwisy światowe zechcą podać lub napisać, a ile w tych newsach prawdy a ile dezinformacji, tego nigdy się nie dowiemy

  Polubienie

 27. Szanowny Panie Bein,

  dostrzegam u pana jakąś chorobliwą niezborność intelektualną ( jest pan w bardzo wielu wypowiedziach niezwykle logiczny, aby nagle zerwać z logiką na rzecz emocjonalnego wartościowania ?!) pomieszaną z nie opartą na żadnych podstawach niechęcią do WPS ( choć powtarzające się próby dyskredytacji WPS przez pana daję wiele do myślenia i zmuszają do zadania sobie pytania o pana rzeczywiste intencję?) .

  Nasze forum gości dyskutantów bez prób cenzurowania ich wypowiedzi, o ile nie urągają oni wprost – słowem lub stylem swych wypowiedzi innym dyskutantom. I czynimy to z wielką cierpliwością dopóki któryś z komentatorów nie zarzuca tego forum spamem( nawet niezwykle „intelektualnym”, „wojowniczo patriotycznym”, ” doktrynalnie religijnym” itp.).

  Wielokrotnie podkreślaliśmy, że staramy się koncentrować naszą publicystykę, a także dyskusje ( w tym także z naszymi adwersarzami) wokół zagadnień politycznych, gospodarczych, społecznych, mniej natomiast światopoglądowych, czy czysto religijnych ( w sensie doktrynalnym). Religia interesuje nas na tym forum o tyle, o ile jest ona orężem socjotechnicznym lub wprost narzędziem politycznym wykorzystywanym przeciw Polakom i inny narodom, w celu podporządkowania ich globalnemu syjonizmowi.

  Unikamy religijnych rozważań doktrynalnych, gdyż naszym zdaniem jest wiele innych forów specjalnie temu poświęconych i dalece bardziej kompetentnych, a także z tego powodu, że nie chcemy tej subtelnej materii obciążać kontekstem bieżącym, ani tym bardziej wplątywać jej w działania czysto polityczne, a właśnie ów praktyczny aspekt czynu specjalnie nas interesuje ( oczywiście czynu w pierwszej kolejności przemyślanego i świadomego).

  Zdumiewa mnie także pana maniera mieszania nas w jakieś kłamliwe konteksty „demonstrowania w metrze mińskim?” zamiast popierać rzekomo najważniejszą zdaniem pana kampanię przeciw Fukushimie ( która rzekomo w pana wykonaniu była skuteczna ?)
  Po pierwsze wiele jest pól przeciwstawiania się urojonemu, żydowskiemu elitaryzmowi i globalnemu terroryzmowi syjonizmu, i dlatego pracy i czynu starczy dla wielu.

  Z pana być może formacji intelektualnej, a może z charakteru wynika, że uznał pan siebie i swój portal ( a jedynie aby nie wyjść na całkowitego megalomana, to jeszcze podparł się pan portalem A,Szuberta) za wyłącznego i nieomylnego bojownika, który jednakże jak ognia unika działań w ramach jakiejkolwiek organizacji, budowy silnego realnego zaplecza społecznego. W pana wydaniu „czyn polityczny” spełnia się w „czynie publicystycznym”.

  Niestety my, w WPS, nie podzielamy w pełni tego pańskiego przekonania.

  Pan rzekomo stawia nieomylną diagnozę, a WPS nawet nie próbuje, bawiąc się w schlebianie własnej próżności i „scyropolsko – religioznym emocjom” Polactfa ( ten slang nie tylko jest zupełnie nietrafny wobec WPS, to jeszcze czymś nieznośnym zalatuje?!). Łatwo prześledzić ponad czteroletnia publicystykę na portalu WPS, ale także „czynną politykę” członków WPS, aby pańskie oceny działań WPS skwitować dwoma słowami: insynuacje i hucpa.

  I na koniec.

  Pańską postawę dobrze ilustruje sprawa tzw. „planu zaproszenia Marien Le Pen” do Polski( wg. pana określeń do Polin, czyżby pan pogodził się już z tym żydowskim określeniem i politycznym zamiarem?). Wypada przypomnieć, ze najpierw pan ( wszechwiedzący i przenikliwy analityk) z wielkim entuzjazmem poparł pomysł, aby po zaistnieniu w sieci sprawdzonych, czy niesprawdzonych do końca obaw o niezależność M.Le Pen od żydostwa) natychmiast dokonać wolty, próbując jednocześnie obarczyć „grzechem błądzenia” tych „patałachów” ( inne pana soczyste określenie pod adresem WPS ! ) za nieznajomość realiów politycznych.

  Panie Bein, nawet gdyby M.Le Pen była uwikłana w kontakty z żydostwem, czego pan nie wykazał, to i tak jej wizyta w Polsce i możliwość przy tej okazji poważnej, europejskiej debaty o państwach narodowych vs, żydowska Unia byłoby wielkim i znaczącym wydarzeniem. Ale pan zdezerterował i dowiódł, że może być pan „czynnym publicystą”, ale nie „czynnym politykiem”

  Polubienie

 28. RomanK

  Cyt: „Panie Piotrze…pan wie- jaka jest roznica miedzy wroblem… a slowikiem???? obaj niby po konserwatorium:-))))”

  Panie RomanieK, a wie Pan jaka jest różnica między wróblem… a „zwłaszcza”????

  WRÓBEL SIADA NA OKNIE, A „ZWŁASZCZA” NA ….PARAPECIE…. 😦

  Panie Kafel, nie zamierzam, nie planuję stawiać się w roli adwokata Pana Marka Głogoczowskiego.
  Dlaczego?
  Raz, musiałbym być bezczelny, dwa, ponieważ nie odczuwam takiej potrzeby. Po prostu teksty Pana Marka G. same świetnie się bronią…

  Cyt: „Niech mnie pan poslucha i oprocz tego licencjatu zrobi sobie jeszcze gdzies kurs kroju i szycia..czy gotowania (…) i nie powtarzac judeomarksistowskich talmudycznych pierdol, bedac przy tym swiecie przekonanym, ze sie jest …..filozofem:-)))”

  Tu zgoda, wie Pan co, chyba nawet po Nowym Roku zgłoszę się na kurs językowy organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku, czyli dla osób które planują wyjazd za …GRANICĘ!!!
  Albo nie, zacznę się uczyć języka chińskiego… gdyż jeden ze znajomych mieszkający od kilku lat za granicą, jak to mnie mówi, ma w zwyczaju dla poprawy samopoczucia przeglądać od czasu do czasu oferty pracy w Polsce (Słupsku). Ostatnio znalazł m.in. taką oto perełkę: „przyjmiemy do restauracji osobę ze znajomością języka chińskiego…”

  Tak, Panie Kafel – TU JEST POLSKA…

  Na koniec słów kilka o tej nieszczęsnej FILOZOFII, innymi słowy poszukiwaniu (miłowaniu) MĄDROŚCI…
  Pan też powinieneś spróbować, proszę się nie bać, toż sam wielki Sokrates miał powiedzieć u kresu życia: „wiem, że nic nie wiem…”.

  Choć z drugiej strony, o czym informuje nas Talmud: „Milczący głupiec może uchodzić za mędrca…”
  I to właśnie w tej „mądrości” upatruję dla Pana szansę…

  Jahwe jest wielki – a jeszcze większy TEN co go stworzył… Amen

  Ps. A tak na marginesie, co się teraz w Stanach „jara”…?

  Polubienie

 29. Panie Dylak….wiem , ze tam jest Polska:-))) dyc poznaje z daleka patrzac na tych co se sami ich robiom ….swoje jahve:-)) z niczego- czyli z glowy:-))
  Jakie licencjaty i jakie ich recenzenci…… takie i produkta:-))i taka ta ich… ta… no tego…fizolofia szukajoncych mondrusi:-)))
  Co sie” jara” w usa…szczerze powiem nie wiem….nie zadaje sie z absolwentami….Berlekey:-))) poliglotami:-)))zwlaszcza….tymi rozumiejacymi chamskie jezyki:-))]
  A propos panscy znajomi nie znaja Sokratesa????:-))

  Polubienie

 30. Panowie Admin, Pazim, Grzanek = skoro nalegacie… Noga Beina (sic) niestanęłaby tu, gdybym niewidział potencjału w WPS. Wytykam tematy mi znane, które WPS zawaliło, mimo obszernej korespondencji.

  @Grzanek podsumowuje poziom WPS, wpisów i forum: „Nie wiem, ile w tym prawdy, ale znalazłem coś takiego…”
  Skoro pan wdaje się w ad hominem, wypadałoby zaznajomić się ze sprawami:
  https://piotrbein.wordpress.com/pralnia/
  Wie pan (i Admin) — oszczerstwo, stalking są surowo karalne, zwłaszcza z Kanady. Mój mecenas w Polin nie może doczekać się spraw, bo ja frajer łożę na anty-systemowców, zamiast walić w gnojków jak pan…
  Nie umi pan znaleźć pierwotnej publikacji zdjęcia, bez neandertalskich insynuacji typu Ulicki-Rek (PolskaWalcząca = chyba o odmóżdżanie dla ADL)?
  Prawda2 to projekt sajana Szewczyka Dratewki vel Fircyk w Zalotach. Tylko tacy i imbecylnie użyteczne polactfo kolportują to. Reszta wie, o co chodzi i zaśmiewa się z durnoty kolporterów. A pan z których?

  @Admin
  „…grypa666 zajęta szczypionkami i fuku, bardzo zajęta, nie zauważyła…”
  Zauważyła, ale swym zwyczajem łaje (na pochwałę trzeba zasłużyć), a ws. doniosłych dla bio-bezpieczeństwa Narodu — łaje podwójnie.
  Skoro się nawzajem uściślamy, scypionki i Fuku są pod-tematami działu „Zdrowie”, nienajwiększego na moich blogach. Od 2010 r. mam działy systemowe: globalne i krajowe. W tych też próbowałem rozmawiać z WPS z podobnym skutkiem: WPS wie lepiej.
  „…bo my ostatnio dużo o Ukrainie, a Fuku za górami za lasami z Japończykami”. Jak dużo o Ukrainie? Więcej niż na Grypa666?
  Piszę powyżej o terażniejszych zawalankach, jak i o przeszłych, kiedy krytycznym było ostrzec Naród po explozjach Fuku. Rozpisywaliście się (po fakcie) o ofiarach żydo-fałszywej flagi w Mińsku, a od Fuku zginą tysiące Polaków tylko w najbliższych latach. Można było liczbę zredukować stosując się do zaleceń niezależnych expertów (na pewno nie moich), rozpowszechnianych przez moje blogi. Olaliście temat — bo nie wyszedł od was i przez to ująłby WPS? Na moich blogach, 99% to dorobek innych = czego się boicie?
  Podobnie skwitowaliście zagrożenie od basenu nr 4 Fuku, gdy zaczyna się chyba najgroźniejsza operacja techniczna w dziejach. Polska nie jest w bezpiecznej odległości od Fuku (a Polonia też się liczy) = nawet mała pomyłka przy usuwaniu prętów z Fuku 4 zagraża całej półkuli płn.
  Trza pomyślunku i wiedzy, zamiast plotek i mądralstwa filozofistów. Tymczasem mądrość WPS sumuje zdanie o siłowni Fuku: „możemy o niej tyle wiedzieć ile nam serwisy światowe zechcą podać lub napisać, a ile w tych newsach prawdy a ile dezinformacji, tego nigdy się nie dowiemy”.
  Tyle mądrości ile „serwisów światowych” skonsumujecie…

  @Paziem:
  Od powstania (lipiec 2009), Grypy666 edukuje, bo bez oświaty nie ma rozumnego, skutecznego działania, wolnego od wpływów propagandy.
  Tekst Głogoczowskiego urąga nie tyle chrześcijanom (bo Chrystus sam się obroni) co inteligencji. Zdecydowaliście zamieścić to na Boże Narodzenie. No to macie…
  „Unikamy religijnych rozważań doktrynalnych…” Nie zyskał jeszcze wyborców, a przemawia jak polityk 😦
  “demonstrowanie w metrze mińskim” = racja: WPS lametował (po fakcie) nad morderstwem w Mińsku „zamiast popierać rzekomo najważniejszą zdaniem pana kampanię przeciw Fukushimie ( która rzekomo w pana wykonaniu była skuteczna ?)”.
  Kampania byłe żałośnie nieskuteczna przez olewaczy jak WPS. Nie ochroniliśmy tysięcy Polaków, którzy mogliby się ochronić.
  Pól na ugorze judeocentryzmu wiele, ale niektóre ważniejsze od innych i wartałoby słuchać niezależnych expertów, zwłaszcza gdy idzie o bio-integralność Narodu, panowie kandydaci na elity.
  „…uznał pan siebie i swój portal (a jedynie aby nie wyjść na całkowitego megalomana, to jeszcze podparł się pan portalem A,Szuberta) za wyłącznego i nieomylnego bojownika…”
  Moje blogi, powtarzam, to 99% pracy innych.
  „…jak ognia unika działań w ramach jakiejkolwiek organizacji, budowy silnego realnego zaplecza społecznego. W pana wydaniu “czyn polityczny” spełnia się w “czynie publicystycznym”….” Oczywiste od początku istnienia moich blogów. Do waszego czynu lepiej brać info od poinformowanych zamiast od bajdurzystów. Ja zaś absolutnie nie pójdę na elity odmóżdżone.
  Poparłem pomysł z Le Pen, bo nie moim obowiązkiem sprawdzać aspirantów na elity, a podobnej korespondencji i tekstów dostaję kilka na dobę. Krzysztof Cierpisz ostrzegł, zaświtało mi z poprzednich lektur, zweryfikowałem na necie, ostrzegłem WPS i wycofałem się, napotkawszy ambicjonalny opór w WPS. Dziś nie ma wątpliwości, że uny kontrolują „ruchy narodowe”.

  Polin = czemu miałbym się pogodzić? Nieprowadziłbym blogów. Łudzić się, że Polska jeszcze istnieje, przeczy realce. Pana ułudy niedziwią, skoro olaliście kwestię Fuku.

  ” “patałachów” ( inne pana soczyste określenie pod adresem WPS ! )” – na pewno nie moje = czy takoż sprawdzaliście Le Pen?

  Zbłądzić nie grzech. Pakować się w mordownie mimo ostrzeżeń, to już nawet nie grzech… Pozostanę czynnym publicystą… Z nastawieniem WPS jak powyżej, my publicyści bliżej będziemy patrzeć wam na łapska, zaglądać pod sufit.

  Tyle do jednoczenia Polaków.

  Polubienie

 31. Panie Romanie
  dyl to nie Dylak
  Ten drugi ma jedynie technikum i żadnych licencjacji
  Kim jest zatem dyl?
  być może domyśla się tego pan Marek.

  Polubienie

 32. Kampania byłe żałośnie nieskuteczna przez olewaczy jak WPS….
  to z tekstu pana Beina
  Zatem jak nie patałachy to olewacze,
  Z wyrazami szacunku panie Piotrze
  pozdrawia
  adm

  Nowy rok już wkrótce.
  Miejmy nadzieję, że nie zginiemy i nie zginie nam Polska.
  Jednak jak obserwuję tu na miejscu w kraju, radzimy sobie dobrze i może nawet coraz lepiej.
  Wisi nad nami to cholerne zadłużenie, ręce peta nam i Unia i rodzima biurokracja ale któregoś dnia to się zmieni. Polska to jednak duży kraj i liczny naród.
  Ukraina, Rosja, Węgry, opór wśród społeczeństw krajów zachodnich dają nam nadzieję na zmiany na lepsze.
  ——————————–
  „Polityczne trzęsienie ziemi” przepowiadają niektórzy eksperci w Europie w nadchodzącym roku. Według nich w zaplanowanych na wiosnę 2014 roku wyborach do Parlamentu Europejskiego z dużym prawdopodobieństwem sukces odniosą eurosceptycy i radykałowie.
  …………….
  W przededniu zbliżających się wyborów eksperci wyrażają wątpliwości: niska frekwencja wyborców i możliwy sukces eurosceptyków i radykałów. Jeśli chodzi o frekwencję, to się jeszcze okaże. Ale nastroje, które były obecne wśród Europejczyków w ostatnich latach, zmuszają do zastanowienia się. Liderka francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen spotkała się w Hadze z szefem niderlandzkiej Partii Wolności Geertem Wildersem. Obaj politycy chcą do wyborów do Parlamentu Europejskiego utworzyć unię „eurosceptyków”. Do niej może przyłączyć się belgijska partia „Flamandzki interes” i austriacka Partia Wolności.
  ………………………..
  Europa znajduje się teraz w stanie kryzysu. I kryzys gospodarczy, i problemy migracji, i stan kryzysowy Unii Europejskiej są bodźcem dla głosów protestu w różnych krajach europejskich.
  za: Głosem Rosji

  Polubienie

 33. Licząca ok. 3,4 tys. osób załoga tyskiej fabryki Fiata otrzyma po 800 zł nagrody za wysiłek, który zaowocował przyznaniem zakładowi złotego medalu w światowej klasyfikacji World Class Manufacturing,

  To prestiżowy certyfikat, potwierdzający standardy produkcji.

  W grudniu pracownicy tyskiej fabryki dostali już po 1,9 tys. zł nagrody świątecznej. Nagrodę związaną z międzynarodowym wyróżnieniem otrzymają z kolejną wypłatą, 10 stycznia…………………..
  W przyszłym tygodniu zakład Fiata w Tychach ma podsumować tegoroczną produkcję. Wyniki osiągnięte w ciągu 11 miesięcy wskazują, że fabryka zamknie rok znacznie powyżej prognoz. Na początku roku zakład ostrożnie prognozował roczną produkcję rzędu 250 tys. samochodów, a do końca listopada z linii produkcyjnych zakładu zjechało blisko 278 tys. aut. Produkcja modeli fiat 500, lancia ypsilon i abarth 500 była średnio o 23,6 proc. wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706186,1075329-Zaloga-Fiata-dostanie-nagrode-za-prestizowy-certyfikat.html
  ……………………
  Polskie małe rodzime firmy także sobie niezłe radzą.
  Ja sam wziąłem się znowu za biznes ( z sukcesem) i także planuję od wiosny o co najmniej 20% w górę.
  Także można, nawet jak już się ma ponad 70 lat na karku, (a ten wiek jednak nieco przygina do ziemi).

  Polubienie

 34. „Nasze forum gości dyskutantów bez prób cenzurowania ich wypowiedz (…) I czynimy to z wielką cierpliwością dopóki któryś z komentatorów nie zarzuca tego forum spamem( nawet niezwykle “intelektualnym”, “wojowniczo patriotycznym”, ” doktrynalnie religijnym” itp.).”

  A co z Mieczysławem S Kazimierczakiem – upierdliwym trolem religijnym na okrągło bredzącym o Konecznym i jego „cywilizcji łacińskiej” – zbrodniczym totalitarnym żydo-katolicyzmie? Wypisuje on bzdury do potęgi! I odstrasza poważnych ew. dyskutantów. Oto jeden z jego „kwiatuszków”:

  „Teologię JUDEOCHRZEŚCIJAŚKĄ bazujacą na judaizmie trzeba odróżnić od chrześcijańskiej bazujacej na antycznej kulturze greckiej.Z mitologematu zrodził się filozofomet na bazie którego ewoluuje ludzkie myślenie.”

  Chrześcijaństwo bazuje na żydowskij biblii, księdze zbrodni i rasizmu, jewangeliach pisanych przez żydów i na żydowskich idolach i bożkach – Jahhwe, Joszue, Miriam, Abraham, Mojżesz, „prorocy”, „apostołowie”. Gdzie ten troll widzi w żydo-chrześcijaństwie „kulturę grecką”? Poza pewnymi zapożyczeniami z Platona czy Arystotelesa w tzw. „nauce kościoła” fundament i trzon żydo-chrześcijaństwa stanowią żydowskie brednie „objawione”.

  „Religia interesuje nas na tym forum o tyle, o ile jest ona orężem socjotechnicznym lub wprost narzędziem politycznym wykorzystywanym przeciw Polakom i inny narodom, w celu podporządkowania ich globalnemu syjonizmowi.”

  Takim narzędziem jest właśnie żydo-katolicyzm, który zjudeizował a raczej zżydził i zażydził umysły milionów Polaków, czyniąc ich ślepymi wyznawcami żydowskich bredni „objawionych”. Tępakom wierzącym w nie można wmówić nieomal każdą brednię. Ponadto okupant wykorzystuje zaślepienie i fanatyzm katolików do odwracania ich uwagi od spraw ważnych – fanatycy bronią ich żydowskiej „wiary”, bronią krzyży – rzymskich szubienic – zamiast bronić spraw polskich i polskiej racji stanu. Chcą Polski przykutej łańcuchem do Watykanu zamiast Polski suwerennej.

  „Z pana być może formacji intelektualnej, a może z charakteru wynika, że uznał pan siebie i swój portal ( a jedynie aby nie wyjść na całkowitego megalomana, to jeszcze podparł się pan portalem A,Szuberta) za wyłącznego i nieomylnego bojownika, który jednakże jak ognia unika działań w ramach jakiejkolwiek organizacji, budowy silnego realnego zaplecza społecznego. W pana wydaniu “czyn polityczny” spełnia się w “czynie publicystycznym”

  Panowie już kilka razy budowali „silne zaplecze” społeczne – i nic z tego nie wychodziło. Kiedyś – parę lat temu łącznie z katolikami „narodowcami”, kiedy to główny kandydat koalicji różnych kanapowych grupek – katolik – tuż przed wyborami wycofał się i inicjatywa upadła. Potem zainicjowaliście Konwent Narodowy i daliście się wypchnąć łokciami z szeregu. Ponownie katolik wystrychnął was na dudka. Budujecie Polskę „suwerenną” ale żydłackim trolom pozwalacie buszować u was. Ponadto chcecie zaistnieć politycznie biorąc udział w farsie wyborczej organizowanej przez okupanta. Chcecie zaistnieć – macie ambicje bycia „posłami” czy „senatorami” w polskim knessejmie – na co ja nie mam ochoty. Wierzycie, że jak wsadzicie kilku ludzi do knessejmu – to będzie to sukces i zwycięstwo. A ile zdziałał Lepper w knessejmie? Co zrobiono z jego Samoobroną mającą 50 posłów? Zapomnieliście? Was spotka dokładnie to samo. Jeśli w ogóle uda się wam wsadzić do knessejmu kilku ludzi.
  Ja nie biorę udziału w skazanych na porażkę przedsięwzięciach – i tym różnię się od was. Wolę poważną publicytykę nież marnotrawienie sił i energii na zaistnienie w polityce, które skończy się niczym.

  Określenie „patałachy” (o was) wziął PB ode mnie. Tylko – jak nazwać mających ogromne aspiracje polityczne ludzi którzy nie potrafią (mając tylu adminów) wyciągać ze spamu nawet własnych komentarzy? Mnie już kika osób prosiło o wyciąganie ze spamu u was ich komentarzy, które tam lądowały – i okazjonalnie to robiłem. Przy okazji widziałem, że lądują tam wasze własne komentarze i nie potraficie ich przywrócić na bloga. Kiedyś tłumaczyłem TD jak to się robi – ale niczego nie zrozumiał.

  Polubienie

 35. Na obramowaniu strony WPS ukazała się okraszona kolorowym carskim orłem dwugłowym zajawka strony http://www.rusimperia.info/. O ile się orientuję, Imperium Rosyjskie historycznie nie tylko nie sprzyjało Polsce Suwerennej, ale wręcz było wrogiem suwerenności „privislanskiego okraja”. Po co zatem reklamować tę imperialną agenturę na WPS, automatycznie pozbawiając ten portal wiarygodności? Może by dla równowagi, wpuścić na „prawy mankiet” WPS zajawkę ukraińskiej partii PSPU, której to „antysystemowej” organizacji działaczy dość dobrze znam i z której to, postępowo-socjalistycznej strony nie grozi nam ani rosyjski „czarnosocinny” ani ukraiński „banderowski” nacjonalizm? Patrz http://vitrenko.org/ .

  Polubienie

 36. czyli innymi słowy, parafrazując fragment z powieścu W. Łysiaka: raz kurwa – zawsze kurwa…
  A jeśli się tak prostej rzeczy Panie Mieczysławie nie rozumie, tj. psychiki kurwy, to niestety, ale kury szczać prowadzać…

  Taki język,który przykrywać może nawet najgłębszą myśl,mnie nie przekona.Ewolucja ludzkiego myślenia,w tym i CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ rozpoczyna się od pojedynczego człowieka.
  Jest POLSKIE LOGOS A ETHOS i ten problem jest mi najbliższy,bo aktualnie też chodzi o CZYN,aby było więcej polskości u Polaka.

  Polubienie

 37. @opolczyk.pl
  Jężeli powoływanie się na badaczy,w tym i przykładowo polskiego Tadeusza Zielińskiego,którzy dokumentują rozwój kultury chrześcijańskiej na bazie antycznej Grecji kwalifikuje się do upierdliwości to nie jest to odosobnione.Doświadczyłem tego szczególnie na Forum POLITYKI.Objawił się Zaprzaniec,który zaparł się wiary w swojego mesjasza Karola Marksa i szantażuje moderatora,który usuwa komentarze : :
  http://www.polityka.pl/forum/1183676,13-to-grudniowa-zmowa-milczenia.thread
  Można powiedzieć,że trzy w jednym bo i antyPOLONONIZM kiedy polskich badaczy wpisuje na listę błaznów i wyznaje KULT HOLOCAUSTU dla ogranicza ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.
  Moja formacja intelektualna jest wierna POLSKIE LOGOS A ETHOS.Aby zacząć oceniać tą formację trzeba najpierw przeczytać nie tylko tą książkę Feliksa Konecznego,ale i charakterystykę CYWILIZACJI:ŻYDOWSKIEJ,ŁACIŃSKIEJ,BIZANTYJSKIEJ i TURAŃSKIEJ.
  Dla zrozumienia jak z Tragedii Greckiej zrodził się DRAMAT ODKUPIENIA jest niezbędne przeczytanie listu rozwodowego opisanego przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Po tej lekturze można podjąć dyskusję z Polakiem wiernym CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która charakteryzuje się tym,że nie jest JEDNOSTAJNA.

  Polubienie

 38. z mojej poczty e-mailowej:

  Dzień bez…

  Szanowni Państwo!

  Zauważyliście może, że zapanowała moda na „dzień bez” – a to bez samochodu, a to bez papierosa. Ostatnio wymyślono „dzień bez przekleństw”. Przypomina mi to starą komedię „Dzień bez kłamstwa”. Udowadniała ona, że całkowita szczerość jest nie do przyjęcia, jak każda zresztą przesada.

  A gdyby tak spróbować dzień bez łapówki? Albo bez morderstwa? Dajmy odpocząć przeciążonej policji.

  Zastanawiam się nad noworocznym zobowiązaniem. Co mogłabym zadeklarować ze swej strony? Samochód używam z rzadka, papierosów i przekleństw w ogóle. Łapówek nie daję, ani nie biorę. W tym ostatnim wypadku, to żadna moja zasługa. Nikt mnie nie próbuje przekupić. Chyba pozostaje mi jedynie zapewnić, że w przyszłym roku już nikogo nie zabiję. Nie, to jednak zbyt skromne zobowiązanie. A może przywrócę jakiegoś leminga społeczeństwu? Tak, to jest ten kierunek.

  Ogłośmy rok 2014 ROKIEM DOBROCI DLA LEMINGA! To przecież całkiem sympatyczne stworzenia, tyle, że nie potrafią samodzielnie myśleć, co grozi zagładą ich samych i nas przy okazji. Dlatego trzeba udostępniać im treści, jakich w mediach głównego nurtu nie uświadczą. Proponuję zacząć od małych dawek takich jakie zawarte są w „Domniemaniu bezkarności” i stopniowo zwiększać o literaturę poważną i mądrą zarazem.

  W Nowym 2014 Roku życzę Państwu siły charakteru, ponieważ ona generuje wszelką pomyślność.

  Pozdrawiam – i do następnej soboty!

  Małgorzata Todd
  ————————-
  Dzień bez internetowych swarów także by się przydał.

  opolczyk
  nie wszystkich traktujemy z jednakową powagą.
  MG
  Pod tym dwugłowym orłem kryją się obecnie środowiska które wydają się być Polsce przyjazne, a symbol jako taki, symbol narodu rosyjskiego nie musi oznaczać, że naród rosyjski jest naszym wrogiem, chociaż jak pamiętamy stawaliśmy przeciw sobie choćby pod Kłuszynem, pod murami Kremla i pod redutą Ordona .
  Z literatury też dowiadywałem się, o kozakach w Warszawie i o tym jak Rosjanie klęli, że Polacy w tym samym czasie obsadzają wszystkie lepsze stanowiska w carskiej Rosji .

  Polubienie

 39. Opolczyk
  Kiedyś tłumaczyłem TD jak to się robi – ale niczego nie zrozumiał.
  Po pierwsze dziękuję za to że wskazał mi pan ( już spory kawał czasu temu) kierunek na dotarcie do spamu.
  Panel administracyjny wordpress jest mocno rozbudowany i ma jak mi się wydaje co najmniej kilkadziesiąt różnych opcji i możliwości i nie da się go opanować z marszu i w godzinę. Ale po pana wskazówce już sobie z tym radzę i prawdą jest to co pan pisze, że można tam było znaleźć także oprócz innych i nasze komentarze.
  Czasem jednak tak jest, że klikamy na opublikuj i już trzeba wstać od komputera bo czajnik gwiżdże, telefon dzwoni lub inne goni zajęcie.
  Nie zawsze mam też i czas by sprawdzać czy jakiś komentarz stoi i czeka na zatwierdź odrzuć
  Obecnie zatem – ale niczego nie zrozumiał.
  mija się po prostu z prawdą.

  pozdrawiam i liczę na to że zacznie pan u nas publikować

  No i znów nazbierało się ponad pół setki spamu, ale komentarze wszystkie przeszły, chyba, że siedzą gdzieś tam pomiędzy tymi 578 spamami

  j

  Polubienie

 40. Mieczysław S.Kazimierzak,

  Dyskusji z zaślepionym jahwistą nie podejmuję. Brednie doktrynera Konecznego, zaślepionego żydłaka nie warte są splunięcia. Udowodnić chciał, że katolicyzm to „najwspanialsza” cywilizacja. A była to żydo-anty-cywilizacja zbrodni, ucisku, wyzysku, masowych rzezi, prześladowań i ślepej wiary w żydowskie brednie „objawione”. Po co bredzić o „greckich wpływach” w jahwiźmie, skoro w żydo-katolicyźmie nie było Zeusa, Afrodyty, Hermesa, Apollina, a prorokami nie byli Platon czy Arystoteles. Są za to w roli głównej żydowski psychopata Jahwe ludobójca, obrzezany żyd Joszue, żydówka Miriam, żydowscy „prorocy” i „apostołowie”. Przypomnę na marginesie, że to żydo-chrześcijański cesarz Justynian zamknął prawie tysiącletnią akademię platońską wypędzając filozofię grecką z terenu okupowanego przez żydo-chrześcijaństwo. Za samo posiadanie ksiąg „pogańskich” – w tym filozoficznych – była wtedy kara śmierci. Igrzyska olimpijskie, ważny element kultury greckiej jako „pogańskie” jeszcze wcześniej też zostały przez żydłactwo zabronione.
  A „dramat” odkupienia egzystuje tylko w łepetynkach odmóżdżonych żydłaków! Jest to wyssana z palca żydłacka brednia i tyle. Straszy się owieczki „wiekuistym piekłem” aby były posłuszne. I wdzięcze żydowskiemu „chrystusowi” za domniemane „odkupienie”. A już na marginesie dodam – skoro piekło w dogmatyce żydłackiej nadal istnieje i grzesznicy nadal idą do piekła – to jakie „grzechy” żydowski obrzezany prorok odkupił?

  adm,

  Zauważyłem niedawno, gdy poproszono mnie o wyciągnięcie ze spamu u was komentarzy, że w spamie były komentarze Dariusza Kosiura i Marka Głogoczowskiego. Niedawno nawet były skargi komentatorów, że ich komentarze nie ukazują się, a D. Kosiur tłumaczył, że komentarze lądują niechcąco w spamie, jego też i że on na to nie potrafi nic poradzić.
  Mój blog zalewany jest jak ten spamami. Niekiedy w ciągu ledwo godziny mam ich 200. I choć u mnie tylko ja i adm „Słowianin” dbamy o blog nie zdarza się nam, że dobre komentarze lądują na stałe w spamie i nie wracają na blog.
  U was jest (oprócz mnie) czterech adminów, dwóch redaktorów i jeden autor – a pan sam nie pisze własnych tekstów – i nie potrafił pan przekazać innym członkom redakcji WPS wiedzy o tym, jak wyciągać komentarze ze spamu? Robi to pan sam okazjonalnie, a nie systematycznie. Akurat w tym momencie ma pan 578 „spamów”. U mnie spam jest przeglądany systematycznie wiele razy dziennie i wszystkie dobre komentarza wracają na blog a spam jest kasowany na bieżąco. Co najmniej 10 razy dziennie. I nigdy nie było u mnie w spamie 578 sztuk barachła. Choć mój blog jest znacznie bardziej zalewany spamami niż wasz. Udokumentuję to:
  Proszę zobaczyć ile macie spamów + komentarzy w sumie:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/12/25/swieta-xmas-vianoce-2013-czyli-skrocony-wyklad-o-zwiazku-lichwy-i-zbawienia/#comment-43816

  43 816 komentarzy przy ilości zaakceptowanych komentarzy 13 703. Tę liczbę znajdzie pan po wkliknięciu sią na „komentarze”. Reszta to właśnie spam.

  U mnie, choć mój blog jest dużo „młodszy” od WPS, przy ilości 9 246 komentarzy zaakceptowanych łączna suma komentarzy i spamu to 63413

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/21/niechciany-tekst/#comment-63413

  A więc mam dużo więcej spamów. A jednak u mnie komentarze w spamie nie giną.
  Chcą panowie być poważną firmą, poważnie traktowaną. Chcecie działać politycznie. A nawet nie potraficie zorganizować systematycznej kontroli spamu i wyciągania z niego wszystkich dobrych komentarzy.

  Po doświadczeniach z obszczymurkiem Ulickim, gdy Kosiur opublikował jego bełkot (co odebrałem jako „strzał w plecy”) chcąc pokazać brak cenzury na WPS (a później Ulicki sam go kasował u siebie) nie mam zamiaru publikować w miejscu, gdzie obok takich obszczymurków jak Ulicki tolerowani są fanatyczni trolle jak Kazimierzak, „augustyn” (czy jak mu tam) lub „mars”. Bicie piany w kółko o tym samym z takimi trolami to strata czasu, a nie poważna dyskusja.

  Na koniec – jeśli pan zrozumiał moje wyjaśnienia co do spamów – to przepraszam i to wycofuję. Niemniej niewiele to dało, skoro nie kontroluje pan spamu na bieżąco – przynajmniej parę razy dziennie.
  Powinniście to panowie dograć, wszyscy nauczyć się wyciągania komentarzy ze spamu – co jest proste i koszuje kilka kliknięć, a następnie ustalić sobie harmonogram i na bieżąco kontrolować spam. Wtedy „epitety” typu „patałachy” będą niepotrzebne.

  Polubienie

 41. Do Opolczykpl

  Panie Andrzeju,

  jest Pan nieprzeciętnym intelektualistą, a zarazem doświadczonym działaczem społecznym ( solidarnościowym) i dlatego dziwię się nieco, że tak gładko wypowiada pan kilka banałów, a nawet półprawd.

  1. Nie tolerujemy uciążliwego pseudohistoryczno-łacińskiego glindzenia M.S.Kazimierzaka, bo jest nam na rękę odpychanie tym sposobem od naszego portalu poważnych publicystów(nota bene jeśli rzeczywiście są poważni, to przechodzą do porządku dziennego nad takim pitoleniem). Pan Kazimierzak dostawał wiele razy ostrzeżenia, ale ze służbowym uporem powraca ( na pewno do czasu!). Obecność tego rodzaju spamu i jemu podobnych jest nie do uniknięcia biorąc pod uwagę sposób administrowania naszą stroną ( czynimy to w pełni społecznie, nieco amatorsko, kosztem innych swoich zajęć i utraconych w tym czasie dochodów, nie pracując w tym czasie zarobkowo). Obecność tego rodzaju zadymiarzy jest przez nas tolerowana do czasu,ale posiada także mimowolną korzyść dla nas, gdyż darmowo mamy test, które wątki szczególnie niepokoją agenturę. Korzystając z funduszy opłacających agenturę i spamerów potwierdzamy tym sposobem trafność i dotkliwość pewnych naszych publikacji i działań publicznych.

  2.Chcąc zmienić Polskę, tzn. odzyskać ją dla Polaków nie można tego zrobić w ostrej konfrontacji z ich obecną formacją duchową, mentalnością, błędnymi wyborami politycznymi, sytuacją materialną oraz narzuconymi stereotypami zachowań i identyfikacji autorytetów publicznych. Można się obrazić na rodaków i nazwać ich nawet Polactfem ( choć to określenie, to już element wyrachowanej, agenturalnej walki na zniszczenie poczucia godności narodowej i kreowanie negatywnej samooceny polskiego narodu), ale nie ma to nic wspólnego z rozsądkiem, ani ze skutecznością polityczną – a nam, czyli WPS, właśnie o to chodzi. Nie możemy godzić się na niszczenie słowiańskich korzeni etnicznych i kulturowych Polaków, ale nie oznacza to, że „reanimujemy” natychmiast słowiańskich Bogów. Oni i wartość słowiańskiego etnosu przetrwają, gdyż wyjdzie to z długotrwałych lecz być może nieuchronnych wyborów wynikających z koegzystencji z naturą i ze sztucznym środowiskiem kultury techniczno-materialnej, które jedynie w zgodzie z tymi najgłębszymi zasadami słowiańskiego etnosu mogą gwarantować przetrwanie i rozwój. Żydowski, spekulacyjno-materialistyczny i rabunkowo-utylitarny etnos,narzucany narodom za pomocą różnych narzędzi, m.in. zjudaizowanego chrześcijaństwa, na naszych oczach przegrywa, a na pewno jest w kryzysie. Pełne zwycięstwo może przynieść tylko konsekwentne działanie świadomych, suwerennych narodów, gdzie jednymi z najpotężniejszych są narody słowiańskie, dlatego są tak znienawidzone i niszczone przez żydostwo.

  3. Co do budowy silnego zaplecza społecznego, to zgodnie z wyznawanym przez nas realizmem i pragmatyzmem, uważamy to za warunek konieczny zmian politycznych, a tylko one stwarzają warunki dla odzyskania Polski dla Polaków i rozwój naszej ojczyzny. Pan, jako doświadczony działacz, zapewne wie, że bez „zewnętrznego wsparcia” jest to proces stopniowego pozyskiwania zaufania, wielu kroków naprzód i kilku koniecznych wstecz, po to aby nie ustawać w konsekwentnym ruchu, którego celem jest poszerzanie strefy oddziaływania, obnażania fałszywych sprzymierzeńców, wyczerpującego konfrontowania się z przeciwnikami( zwłaszcza, że oni nie narzekają na brak protektorów i sponsorów). Myli się pan głosząc pogląd o rzekomo przegranych przez WPS walkach o odpowiedzialną koalicję w pełni polskich, narodowych środowisk. Uczestnicząc aktywnie w „komitecie prezydenckim” wokół prof. Kozłowskiego obnażyliśmy miałkość programową Jego otoczenia, fałszywość „politycznego” doradztwa Radia Maryja ( z czym obecnie chyba sam profesor zdał sobie sprawę?), a zarazem zgłaszając kandydaturę D.Kosiura ( co nie oznaczało megalomanii politycznej lecz podyktowane było zimnym pragmatyzmem) dowiedliśmy zasad funkcjonowania systemu wyborczego tzw. III ( żydowskiej )RP nagłaśniając jednocześnie na ile było można środowisko WPS, ale bardziej nasz program polityczny i gospodarczy. Ten program ma 6 zasadniczych punktów: Pkt.1- wyeliminowanie z życia politycznego uczestników i zasad okrągłego stołu, Pkt.2 – odzyskanie polskich banków i zbudowanie suwerenności finansowej, Pkt. 3. – zbudowanie polskich mediów i definitywne złamanie medialnego, żydowskiego monopolu., Pkt.4 – suwerenność polityczna wyrażająca się zawieszeniem udziału w UE i wyjściem z NATO Pkt.5 – geopolityczny wybór na sojusz z narodową Rosją oraz pozostałymi krajami słowiańskimi i narodami światowej, antysyjonistycznej koalicji. Pkt.6- przejęcie władzy politycznej najprawdopodobniej w drodze bezpośredniej demokracji narodowej przy okazji nieuchronnego globalnego lub regionalnego ( europejskiego: wokół dekompozycji lub rozpadu UE po wypchnięciu USA z Europy) politycznego) do czego potrzeba dojrzałego programu i przygotowanych kadr, które należy „przecierać” w europejskich, samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich kampaniach wyborczych.
  Jeśli chodzi o rzekome wypchnięcie nas, współtwórców Konwentu Narodowego Polski, z tego grona przez żydowsko-katolickich aktywistów, to zupełnie się pan myli. Na spotkaniu w Łodzi, wiosną 2012r. postawiliśmy jasno i pryncypialnie zaporę kryptożydowskiemu i „katolickiemu” sekciarstwu. Powróciliśmy do formuły Kongresu Polski Suwerennej, a Konwent Narodowy Polski pozostawiliśmy jego wewnętrznej mechanice sekciarstwa, pustosłowia i samozniszczenia w oparach apelotwórstwa i pokusy wodzusiostwa.KOnwent narodowy Polski jest w chwili obecnej atrapą oraz przeżuwaczem dorobku publicystycznego i działalności politycznej innych środowisk. „Przygody” z Konwentem Narodowym Polski, a także z tzw. Ruchem Narodowym ( Winnickego, Zawiszy, Kowalskiego i innych), z JOW-ami(Sanockim, Kukizem i innymi) i Ruchem Oburzonych były także skutecznym sposobem do ujawnienia ostatniego zaplecza oddziaływań agenturalnych na suwerenistyczny, polski ruch narodowy.

  4. Sądzę, że myli się pan uważając, że porażka Samoobrony wynikała ze zniszczenia jej przez „młyn parlamentarny” i nieliczność przedstawicielstwa tej partii w Sejmie. Grzech i słabość Samoobrony leżała u samych korzeni, w braku kośćca politycznego jej liderów, w koncesjonowanym ułożeniu się z okrągłostołowcami w biznesie okradania polskiej wsi i żerowania na eksploatacji zwykłych, chcących uczciwie pracować polskich chłopów oraz wiejskich przedsiębiorców, a potem także drobnych i średnich przedsiębiorców miejskich.
  Żadna z partii stanowych, czy światopoglądowych( katolickich, lewackich, liberalnych) nie ma szans odzyskać Polski dla Polaków.

  Jedyną perspektywą dla Polski jest realistyczny, pragmatyczny ruch narodowy, uwolniony od antyrosyjskiej fobii, posiadający przychylną neutralność narodowych( w tym także niemieckich) środowisk narodowych i suwerenistycznych w Europie oraz niezależny od watykańskich i usraelskich suflerów i dyrygentów.

  Polubienie

 42. @grypa666

  Jak mnie wiadomo grypa to choroba.Były różne odzwierzęce,teraz się objawiła 666,dla uniknięcia powikłań można leczyć.

  Polubienie

 43. Panie Pawle,

  1. Odnoszę wrażenie, że trol agent M.S.Kazimierzak wrzuca jego bzdury „jak leci”, a nie tylko pod szczególnie ważnymi czy istotnymi tekstami. Trochę, jak kundelek, który na spacerze obsikuje wszystke napotkane drzewka, krzaczki i murki. Zdawanie się na jego torolowanie jako na wyznacznik ważności tekstów jest w moim przekonaniu nieuzasadnione.

  2. Chcąc zmienić Polskę, tzn. odzyskać ją dla Polaków należy im uświadomić to wszystko co do upadku Polski doprowadziło. A więc przede wszystkim żydo-katolicki fundamentalizm, który dobił potężną w czasach Jagielonów Rzeczypospolitą. Bo nie jest przypadkiem, że ona upadła, gdy żydokatolicy zdobyli całkowitą supremację w państwie, spychając na margines niekatolicką (i niepolską) większość.
  Nie ma innej drogi do Polski wolnej i suwerennej niż poprzez edukację Polaków. A więc demaskowanie propagandowych kłamstw, nie tylko katolickich, ale i choćby pisanie o szkodliwości czczonych przez miliony ludzi szkodliwych „powstań narodowych” czy demaskowanie szkodliwego kultu litewskiego przybłędy Piłsuskiego. Ważna jest rzeczowa publicystyka aktualna pokazująca agenturalność praktycznie wszystkich frakcji knessejmu, jak i faktu, że Polska jest pod żydowską okupacją. I to robimy – wy na WPS a ja u siebie.
  Do powrotu do słowiańskich bogów nikogo na siłę nie namawiam. Postulowałem jedynie w tej sprawie co nastąpuje:

  „Postulaty kulturowo – społeczne:

  1. Odbudowa i otoczenie opieką państwa naszej własnej, słowiańskiej, pogańskiej, przedżydowskiej tradycji, kultury i tożsamości.
  2. Oddanie Rodzimowiercom wszystkich zagrabionych przez katolicyzm pogańskich miejsc kultu.
  3. Zakaz finansowania przez państwo kościołów i religii wrogich kulturze słowiańskiej.
  4. Oczyszczenie przestrzeni publicznej z symboli żydowskich religii monoteistycznych, wrogich Duchowi Słowiańszczyzny.”

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/

  Termin „polactfo” uważam za warunkowo uzasadniony przy wyraźnym zaznaczeniu, że nie odnosi się on do wszystkich Polaków. Widząc ogłupienie i odmóżdżenie milionów naszych rodaków sam niekiedy nie jestem w stanie powstrzymać się z użyciem terminu „polactfo” pod adresem wyborczego bydełka agenturalnych PO/PiS/SLD/PSL/PJN/RPalikota.
  Przy czym, jeśli już piszę o „polactfie” to tylko po to aby uwidocznić poziom upadku i ogłupienia Polaków przeciwstawiając im tych rodaków, którzy ogłupić i zniewolić się duchowo nie dali – pomimo nachalnej propagandy poprawności politycznej z jednej, a żydo-katolicyzmu (tego samego zresztą, tylko starczego, żydowskiego chowu) z drugiej strony.

  3. Ocena zaangażowania WPS w wymienionych inicjatywach jest sprawą subiektywną. Były aspekty pozytywne, były i negatywne – nadal jesteście na marginesie i nadal nie macie silnego zaplecza. Pytaniem wobec tego jest – czy jest sens angażowania się w działania polityczne, czy raczej lepiej byłoby nastawić się na działalność edukacyjną. I dopiero w momencie, gdy zacznie ona przynosić owoce zainicjować działalność polityczną.
  Przy czym – i to jest moje pytanie do Panów z WPS – czy nie powinniście jednoznacznie zadeklarować się jako ruch odcinający się od tzw. „wartości chrześcijańskich”. Bo zauważam, że niejako siedzicie okrakiem na barykadzie – chcecie Polski suwerennej, ale kokietujecie ew. umiarkowany katolicki elektorat. A nawet propagujecie twórczość gorliwego katolika Poręby. A z katolikami budowanie czegokolwiek doprowadzi prędzej czy później do kolejnego rozłamu i kolejnej ślepej uliczki. Tylko ci katolicy, którzy stawiają sprawę Polski na pierwstym miejscu i gotowi są traktować ich religię jako sprawę wyłącznie prywatną i osobistą mogą wchodzić w rachubę. Tylko – ilu takich katolików znajdziecie?
  Niedawo D. Kosiur napisał mi w komentarzu w innym wątku, że zdarzali się patriotyczni księża (w czasach PRL). Otóż jest to nieporozumienie – księża są przede wszystkim patriotami kościoła. Polska jest dla nich dodatkiem do katolicyzmu. Polski niekatolickiej nie chcą. Bo niekatolicka Polska ich nie interesuje. Oni chcą Polski katolickiej – albo żadnej. No to co to są za patrioci?

  4. Bez względu na ocenę „kośćca politycznego” liderów Samoobrony (miała poparcie twardego i upartego chłopstwa – a więc nie mięczaków) – zniszczoną ją podstępnie. Kalkstein w lutym 2005 mówił w fundacji Sorosa o konieczności „wykluczenia” Samoobrony. A jesienią wciągnął ją do koalicji. Po to aby ją wykończyć. W tym celu Kalkstein stworzył CBA, które sfabrykowało „aferę gruntową”. Dodatkowo przy pomocy kupionej lub podstawionej „dziewczynki” sfabrykowano „seksaferę” i zakończyło się to wywaleniem skompromitowanej Samoobrony (i LPR) z knessejmu. I nawet posiadanie tylu posłów i senatorów oraz wicepremierostwo Leppera nic jemu i Samoobronie nie pomogło. Co pokazuje, że odzyskanie Polski za pośrednictwem wsadzenia do knessejmu kilku/kilkunast/kilkudziesięciu posłów nie ma szans. Tam trzeba mieć od razu ponad 2/3 miejsc aby móc Polskę wyrwać z żydowskich łapsk. A na taki wynik szans nie ma.

  Polubienie

 44. @Admin 28 Grudzień 2013
  Wprowadzam do Słowniczka „olewacz”, z przykLadem WPS w kampanii pt. radiacja z Fuku dobra dla Polaków — zapytajcie Dra Głogoczowskiego 😦
  http://grypa666.wordpress.com/slowniczek/
  Nie ja olałem Fuku zapatrzony w Mińsk, ale jako stróżowi temat, mnie pilnować i oceniać „pod-wykonawców”.
  Powtarzam: „patałach” nie mój wokabularz, użyłbym nieudacznik (tak mi brzmi prawosławnie).
  Co do wróżb nt. jewrounii, Gałos Rassiji chyba jasno wyłożył, które z kolei pajace żydo-banksterii mają „przemalowywać” baraki. „Radykałowie” jak przed II wojną żydo-banksterii przeciw światu, a WPS ciągle nie widzi. Jeśli jeszcze WPS nie wie, polecam np. nowy tekst Wayna Madsena:
  http://piotrbein.wordpress.com/2013/12/27/wayne-madsen-ukraine-natos-eastern-prize/
  albo jego starszy na PiotrBein blog o wojnie asymetrycznej (nie mam już czasu dla was szperać, ręce opadają).

  Polubienie

 45. @MG 28.12.2013
  Na tej zasadzie to i powyrzucać Serbię i Serbów = w godle też mają bizantyjską (o zgrozo! koniecznie powiedziałby Koneczny) 2-głową bestię.
  No i swastyki… 🙂

  Polubienie

 46. Co do adminowania = nie zgubiły się moje komenty w czeluścich kokpitu WPS, ale co innego mnie bodzie: macie oczywistych trolli/sajanów, np. Grzanek powyżej.
  Obowiązkiem Admina jest czyścić forum z tego ścierwa = chyba że liczycie na wysoką frekwencję utytłanej już trzody.
  Wiem, wiem… trzeba czasu pozaznajamiać się z tematami i kto jest kto, a tu czajnik gwiżdże, dziecię płacze o cycka…
  Może więc, by uniknąć nieprzyjemnej ewentualności sprawy sądowej, lepiej zamknąć forum? Bo jak stoi, zabawiacie się kosztem dobrego imienia innych.

  Polubienie

 47. @Mieczysław S.Kazimierzak 28.12.2013
  Cieszę się, że zna pan leczenie. Kiedy zaczyna pan?
  Serio: „Grypa666” ukuł Marek Podlecki, założyciel bloga o tejże nazwie w lipcu 2009, wzorując się na BirdFlu666 Jane Buergermeister. Bein „odziedziczył” blog i nicka wbrew swej woli, gdy Podlecki zdezerterował 3 lata temu, obawiając się o mój „antysemityzm” wyrażany na jego blogu.
  Co można zoczyć na „O nas”: http://grypa666.wordpress.com/about/
  gdyby zainteresowany był pan poza czubkiem swego nosa.
  Teraz proszę o pana życiorys, a jeszcze bardziej — o wykaz osiągnięć dla Polskiej Racji Stanu…

  Polubienie

 48. @opolczyk
  Rasy to nie nowość w historii ludzkości pod tym względem mogę prezentować się jako „kundelek”.
  Jeżeli chodzi o psią kundlowatość to jego cała licencja poetica w komentarzach „opolczyka” jako wojującego bezbożnika
  @grypa666.
  Mam nadzieję,że już zidentyfikowana nie będzie zaraźliwa.

  Polubienie

 49. Pisze pan- panie Andrzejku: cyt:
  Bo nie jest przypadkiem, że ona upadła, gdy żydokatolicy zdobyli całkowitą supremację w państwie, spychając na margines niekatolicką (i niepolską) większość….- koniec cytaty.

  Nie za bardzo moge pojac o co w sumie panu chodzi??…. to dobrze????, czy zle????

  BO wynikaloby z tego co pan pisze, ze trzebaby teraz z powrotem, zepchnac na margines katolicka mniejszosc, a wepchac z marginesu niekatolicka i niepolska wiekszosc????

  Mnie sie widzi, ze od 240 lat nic innego nie robia….stad moje zdziwienie ,gdy Admin pisze cyt ” Tu jest Polska- panie Kafel….

  Widze, ze skoro i pan i admin…( przepraszam panie Tadziu- bylem pewien, ze to pan- sorry) podjeliscie sie odgrywania roli adwokatow kontrowersyjnych postaci i straconych dziel ..to zechciejcie przyjac dobra rade. Zeby byc adwokatem i stawac na wokandzie trzeba sie odpowiednio ubrac…i po koleji, najpierw majtki, potem portki, potem koszula, jakas marynarka i na samym koncu toga.
  A panowie calkiem na odwrot…tak nie mozna, bo od razu poznaja co jecie…..latwo i z daleka …..po posranym:-)))

  Polubienie

 50. ad Opolczyk uwagi ogóle
  ‚Polactfo’ to termin trafny. W angielskim używa się „sheeple”, co przełożyłem na „ludziowce”. Podobnie „judeocentryk” nie oznacza wszystkich Żydów, a kto się unosi z tego powodu jest fałszywie patriotyczny. Obowiązkiem publicysty-patrioty nie jest certolić się z nieudacznikami (parę lat od 10 IV pokazuje na beznadzieję takiego wyboru), tylko walić we łby młotem, w nadzieji obudzenia przytępionych intelektualnie. Macie doświadczenie w „miłosiernym” podejściu == jakie wyniki?
  Pan Paweł przy tym insynuuje, że moje używanie tego terminu wskazywałoby na wpływ wrażych agentur. Rozumiem, jesteście tu pod subtelną majnd-kontrolą suszp — vide Grzanek.

  „…czy jest sens angażowania się w działania polityczne, czy raczej lepiej byłoby nastawić się na działalność edukacyjną”
  Moje poprzednie komenty wskazują, że WPS przegalopował edukację własną i publiczną, kosztem zbierania punktów politycznych, które zaprzepaścił kulawym poziomem wiedzy (i kulfonami jak filozofizm na Boże Narodzenie). Podobna była moja diagnoza od 1-go e-spotkania z WPS parę lat temu.
  WPS pootrzebuje lepszych doradców niż filozofista od religii i radiacji. Czy długo będziemy czekać, czy może wypisać się z tego towarzystwa?

  „…trzeba mieć od razu ponad 2/3 miejsc [w kneSSejmie] aby móc Polskę wyrwać z żydowskich łapsk.”
  Śmiem twierdzić, że i 99,9% miejsc niczego nie gwarantuje. Trzeba wpierw zlikwidować krypto-struktury — nie tylko w Polin, ale przede wszystkim globalnie.

  Polubienie

 51. RomanK

  Cyt: „A propos panscy znajomi nie znaja Sokratesa????:-))”

  Znają, z dialogów Platona.

  Panie Kafel, czy oby na pewno indyk był pierwszej świeżości…?

  grypa666

  czyli krzyżówka choroby (grypa) z kupcem (666),

  zagadka Panie UzdrowicieluGrypkiZaDrobnąOpłatą, z czyjego tekstu wyrwałem następujący cytat?

  „Zasada edukacyjna, jaką realizują obecni apostołowie globalizacji jest kontynuacją zawartej w Nowym Testamencie, w Liście do Rzymian myśli św. Pawła, głoszącego; A Zakon (czyli prawo mojżeszowe, utożsamiane potocznie z Dekalogiem) wkroczył, aby się upadki rozmnożyły; gdzie grzech się rozmnożył, tam łaska bardziej obfitowała (Rz. 5, 20). Patrząc na to zdanie z pewnego dystansu, należy je traktować jako swoistą instrukcję”jak mają postępować wszelacy reformatorzy’dotychczasowych systemów społecznych. Winni oni zaczynać swą działalność od tak zwanej dekonstrukcji’zastanych przez nich form kulturowych, zgodnie z zasadą najpierw należy szczepić choroby, by tym godniej wyglądał ich Uzdrowicie

  Mieczysław S.Kazimierzak

  Witki opadają…

  Powiem tylko tyle, o takich jak Pan, w starożytnym Rzymie miano zwyczaj mówić: „człowiek jednej książki”…

  markglogg

  Cyt: „O ile się orientuję, Imperium Rosyjskie historycznie nie tylko nie sprzyjało Polsce Suwerennej, ale wręcz było wrogiem suwerenności „privislanskiego okraja”. Po co zatem reklamować tę imperialną agenturę na WPS, automatycznie pozbawiając ten portal wiarygodności?”

  Dokładnie tak.
  Czytając prace R. Dmowskiego, owszem przypominam sobie jego wskazówki odnośnie podejmowania prób dogadywania się z Moskalami, ale o wchodzeniu im w kakao na siłę… to jakoś już nie bardzo.
  Prawdziwy NARODOWIEC, to musi być pokerzysta o twarzy cynika, zawsze zaintersowany tym – aby ugrać dla siebie (Narodu) jak najwięcej.
  Przede wszystkim grając w politycznego pokera, musi przy tym stole siedzieć, a nie jak jakaś panienka do wynajęcia, towarzyszyć swemu obocojęzycznemu sponsorowi za prezenty.

  opolczykpl

  dużo racji w tym co Pan piszesz, jednak jedna moja skromna uwaga,

  cyt: „gdzie obok takich obszczymurków jak Ulicki tolerowani są fanatyczni trolle jak Kazimierzak, “augustyn” (czy jak mu tam) lub “mars”…”

  a co w tym złego, uważam że tacy też muszą być, dzięki nim po prostu łatwiej człowiekowi przychodzi oddzielanie ziaren od plew…

  paziem

  „Obecność tego rodzaju zadymiarzy jest przez nas tolerowana do czasu”…

  Proszę spojrzeć wyżej

  adm

  Panie adm, ja już co najmniej dwukrotnie podawałem na tymże portalu kim jestem, włącznie z podaniem personaliów. Mniejsza o to.

  Mieszkając przed kilku laty Szkocji, odwiedziłem miejscowość Roslin pod Edynburgiem.
  Miejscowość ta słynie z masońskiej kapliczki (Rosslyn Chapel), która to, ale również jej bliskie sąsiedztwo, posłużyła nawet dla ekranizacji ksiązki D. Browna – Kod Leonarda da Vinci.
  Nie bez powodu wspominam akurat o tej kapliczce, w której co istotne, trudno doszukać się jakiegokolwiek motywu odwołującego się do znanego nam „chrześcijaństwa”…
  Piszę to, pragnąc raz jeszcze odwołać się do tegorocznych życzeń świątecznych Pana Marka Głogoczowskiego, które właściwie powinny stanowić jedyny punkt wyjścia naszych polemik, czyli „Wesołych i pogodnych Świąt dla wszystkich wierzących w poniżej przedstawioną historię”.

  Moja osobista wiara w tę „historię” wygląda następująco…

  Zapraszam do lektury:

  „Malowidła sprzed 3500 lat przed nasza erą na ścianach Świątyni Luxoru w Egipcie, to obrazy wprowadzające koncepcję niepokalanego poczęcia, narodzin i uwielbienie Horusa.
  Obrazy zaczynają się od TOTa zwiastującego dziewicy, że powije Horusa potem NEF – Duch Święty zapładnia dziewicę, która rodzi uwielbianego.
  To jest dokładna historia cudu narodzin Jezusa.
  W istocie podobieństwa pomiędzy religią Egipską i Chrześcijaństwem są uderzające.

  Im bardziej zastanawiasz się nad tym, co wiemy o naszym pochodzeniu i tym co tu robimy, tym bardziej zaczynasz widzieć, że nie byliśmy dostatecznie informowani w tych kwestiach.

  Aby rzucić na to więcej światła, spróbujmy sięgnąć w czasy bardzo odległe i dokonać pewnych porównań.

  I tak:
  Oto Słońce.
  Od 10 tysięcy lat przed naszą erą, historia obfituje w rzeźby i rysunki wyrażające dla niego szacunek i uwielbienie. I łatwo zrozumieć dlaczego; skoro każdego ranka Słońce wschodzi przynosząc światło, ciepło i bezpieczeństwo, chroniąc człowieka od zimna i ataków drapieżników ukrytych w ciemności. Kultury rozumiały, że bez Słońca, zboże nie wyrośnie, a życie na ziemi nie przetrwa.

  Ta świadomość sprawiła, iż Słońce stało się najbardziej adorowanym obiektem wszechczasów. Ludzie byli również bardzo świadomi gwiazd. Śledzenie gwiazd pozwalało rozpoznawać i przewidywać wydarzenia, które mają miejsce w dłuższych cyklach czasu, takich jak zaćmienia czy pełnie księżyca.

  Skatalogowali grupy gwiazd w to, co dziś nazywamy konstelacjami. Oto Krzyż Zodiakalny, jeden z najstarszych konceptualnych obrazów w ludzkiej historii. Przedstawia Słońce i drogę jaką przebywa ono w ciągu roku przez 12 najważniejszych konstelacji. Odzwierciedla też 12 miesięcy, 4 pory roku, przesilenia i równonoce.

  Termin Zodiak odnosi sie do faktu nadania konstelacjom ludzkich kształtów, personifikacji: postaci i zwierząt. Inaczej mówiąc, wczesne cywilizacje nie tylko podążały za słońcem i gwiazdami ale personifikowały je, tworząc mity na podstawie ich wyglądu, ruchu i położenia względem siebie. Dające życie i ochronę Słońce, stało się uosobieniem niewidzialnego stwórcy albo Boga. Było znane jako „Bóg Słońce”, światło świata, zbawca ludzkości.

  Podobnie 12 konstelacji reprezentujących trasę wędrówki Boga Słońca otrzymało nazwy, zazwyczaj związane z elementami natury jakie występują w okresach, gdy przechodzi przez nie Słońce.

  Na przykład – Wodnik – niosący wodę, który przynosi wiosenne deszcze.
  „Horus” – 3000 lat przed naszą erą był Bogiem Słońca w Egipcie. Jest on uczłowieczeniem Słońca, a jego życie to seria alegorii związanych z ruchem Słońca po niebie. Z hieroglifów wiemy dużo o tym słonecznym mesjaszu. Na przykład HORUS będąc słońcem, światłem, miał wroga zwanego SET – będącego uosobieniem ciemności czy nocy. I mówiąc metaforycznie – każdego ranka HORUS wygrywał walkę z SETEM a kiedy nastawał wieczór, SET wygrywał walkę i wysyłał HORUSA do świata podziemi.

  Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło – to jedne z najważniejszych mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych na wielu płaszczyznach po dziś dzień. Najogólniej mówiąc, historia Horusa jest następująca: Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25-go grudnia Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie za wskazaniem której szło 3 królów by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.

  W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP i tak zaczął się jego stan duchowny. Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie. Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.

  Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał. Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów mitologiczna struktura jest taka sama. ATTIS z Frygii – urodzony 25 grudnia przez dziewicę NANA; ukrzyżowany; złożony w grobie, po 3 dniach zmartwychwstał.

  KRISZNA z Indii, urodzony przez dziewicę Devaki; z gwiazdą na wschodzie zapowiadającą jego nadejście; czynił cuda; a po śmierci zmartwychwstał.

  Grecki Dionizos, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; był podróżującym nauczycielem który czynił cuda np. zamieniał wodę w wino; nazywany był „Królem Królów”, „Synem Bożym”, „Alfą i Omegą” itd; a po śmierci, zmartwychwstał.

  MITHRA z Persji, syn dziewicy; urodzony 25 grudnia; miał 12 uczniów; czynił cuda; a po śmierci został pochowany na 3 dni a potem zmartwychwstał. Był też nazywany „Prawdą”, „Światłem” i wiele innych.

  Interesujące, że dniem świętym dla Mithry była niedziela. Faktem jest, że istnieje szereg zbawicieli, z różnych okresów, z całego świata, którzy pasują do tej samej charakterystyki.

  Pozostaje pytanie: dlaczego takie atrybuty? Dlaczego dziewica rodziła ich 25 grudnia; dlaczego śmierć na 3 dni, a potem zmartwychwstanie; dlaczego 12 uczniów? Aby się tego dowiedzieć, zbadajmy historię najmłodszego solarnego mesjasza.

  JEZUS CHRYSTUS, był synem dziewicy Marji urodzonym 25 grudnia w Betlejem. Jego narodziny zapowiedziała gwiazda na wschodzie, za którą podążali trzej królowie/magowie by uczcić nowego zbawcę. Nauczał jako dwunastoletnie dziecko. W wieku 30 lat przyjął chrzest i tak zaczął się jego stan duchowny. Jezus miał 12 uczniów z którymi podróżował i czynił cuda – jak uzdrawianie chorych, chodzenie po wodzie, wskrzeszanie zmarłych; był znany jako „Król Królów”, „Syn Boży”, „Światło świata”, „Alfa i Omega”, „Baranek Boży” i wiele innych. Gdy został zdradzony przez swego ucznia Judasza, sprzedany za 30 srebrników, został ukrzyżowany złożony w grobowcu i po 3 dniach zmartwychwstał i wstąpił do nieba.

  Przede wszystkim sekwencja narodzin jest czysto astrologiczna. Gwiazda na wschodzie to Syriusz, najjaśniejsza gwiazda na niebie, która 24 grudnia leży w jednej linii z trzema jasnymi gwiazdami z Pasa Oriona.

  Te 3 gwiazdy nazywane są dziś, tak jak w starożytności: TRZEJ KRÓLOWIE. Trzej Królowie i najjaśniejsza gwiazda – Syriusz wskazują miejsce wschodu słońca 25 grudnia. Oto dlaczego Trzej Królowie podążają za gwiazdą na wschodzie aby odnaleźć miejsce wschodu – narodzin słońca. Dziewica Maria, jest konstelacją Panny, znaną także jako Dziewica Panna. „Virgo” (Panna) po łacinie znaczy „Dziewica”. Starożytny symbol Panny to przerobione „M”.

  Oto dlaczego Maria, i inne matki dziewice jak matka Adonisa – Myrra, albo matka Buddy – Maya zaczynają się na „M”. Panna odnosiła się także do „Domu Chleba”. I reprezentacją Panny jest dziewica trzymająca kłos pszenicy.

  Dom Chleba i symboliczny kłos pszenicy oznacza sierpień i wrzesień – czas żniw. Słowo „BETLEJEM” w istocie przetłumaczyć można jako „dom chleba”. Betlejem odnosi się więc do konstelacji Panny, miejsca na niebie, nie na ziemi.

  Jest też inne ciekawe zjawisko zachodzące 25 grudnia, w dniu przesilenia zimowego. Od przesilenia letniego do zimowego, dni stają się krótsze i chłodniejsze. Z perspektywy północnej półkuli Słońce wędruje na południe, staje się mniejsze i wydaje się oddalać. Skracanie się dni, dojrzewanie zbóż, gdy zbliża się zimowe przesilenie symbolizował dla starożytnych proces śmierci.

  To była śmierć Słońca. Do 22 grudnia proces umierania Słońca się dopełniał. Słońce poruszając się na południe przez 6 miesięcy, osiąga najniższy punkt na niebie. I tu ciekawostka – Słońce wstrzymuje swą wędrówkę na 3 dni. Przez te 3 dni pauzy Słońce przebywa w sąsiedztwie konstelacji Południowego Krzyża (Crux). Po tym czasie, 25 grudnia, Słońce podnosi się o 1 stopień, tym razem na północ, zapowiadając dłuższe dni, ciepło i wiosnę. I dlatego się mówi: Syn (Słońce) umarł na krzyżu, był martwy 3 dni po to by zmartwychwstać, czy narodzić się ponownie.

  Oto dlaczego Jezus i inne Solarne bóstwa łączy koncepcja ukrzyżowania, i zmartwychwstania po 3 dniach. Jest to okres zmiany kierunku poruszania się Słońca do kierunku północnej półkuli co przynosi wiosnę i zbawienie. Ale nie czczono zmartwychwstania Słońca aż do wiosennej równonocy lub Wielkanocy. A to dlatego, że z wiosenną równonocą, Słońce przezwycięża ciemność, dzień staje się dłuższy niż noc, i zaczyna się wiosenny rozkwit. Chyba najbardziej oczywistym ze wszystkich astrologicznych symboli dotyczących Jezusa jest 12 apostołów.

  Są zwyczajnie 12 znakami Zodiaku, z Jezusem – jako Słońcem, który porusza się między nimi. Liczba 12 powtarza się ciągle w Biblii. Ten tekst ma więcej wspólnego z astrologią niż z czymkolwiek innym. Wracając do krzyża Zodiakalanego, ukazującego życie Słońca, Nie jest to tylko artystyczna koncepcja, czy narzędzie śledzenia ścieżki Słońca. Był to także symbol Pogański. A więc nie jest symbol Chrześcijaństwa. Poza tym prawie wszystkie insygnia chrześcijańskie zostały wzięte z pogańskich kultur: ornat, tiarę, stułę i wiele innych.

  To pogańska adaptacja Krzyża Zodiakalnego. Układ gwiazdozbiorów, jeszcze z czasów poprzedzających nastanie wielkich cywilizacji Egiptu i Sumeru. Oto dlaczego Jezus we wczesnych malowidłach zawsze ma głowę na tle krzyża.
  Bo Jezus jest Słońcem, Synem Bożym Światłem Świata, Zmartwychwstałym Zbawcą. który „przyjdzie ponownie”, jak to robi każdego ranka. Chwała Boga, który przeciwstawia się ciemności, jako iż „rodzi się ponownie”, każdego ranka.

  I może być widziany jak chodzi pomiędzy chmurami „wysoko w Niebie”, w koronie cierniowej albo koronie z promieni Słońca. Pośród wielu astronomicznych i astrologicznych metafor w Biblii, jedna z najistotniejszych dotyczy Wieków (Er).

  W całym tekście jest wiele odniesień do „Wieku” (Ery).

  Aby to zrozumieć, musimy zaznajomić się ze zjawiskiem zwanym ruchem precesyjnym Ziemi. Starożytni Egipcjanie oraz wcześniejsze kultury odkryły, że co około 2150 lat wschód słońca o poranku w dniu przesilenia wiosennego występuje w innym miejscu w Zodiaku. Wynika to z powolnej zmiany kąta nachylenia Ziemi względem własnej osi. Zwie się to ruchem precesyjnym, bo obserwowane konstelacje cofają się w stosunku do ich normalnego cyklu rocznego. Czas potrzebny na precesyjne przejście poprzez wszystkie 12 znaków wynosi 25.765 lat. Jest to tak zwany „Wielki Rok”, a starożytni byli go bardzo świadomi.

  Każdy okres 2150 lat zwali „Erą”. Od 4300 przed naszą erą do 2150 przed naszą erą trwała Era Byka. Od 2150 przed naszą erą do 1 n.e. Era Barana. I od 1 n.e. do 2150 n.e. do dziś trwająca Era Ryb. W roku 2150 wkroczymy w nową Erę. Erę Wodnika.

  Biblia generalnie odzwierciedla symboliczną wędrówkę poprzez 3 Ery zapowiadając czwartą. W Starym Testamencie, kiedy Mojżesz schodzi z Góry Synaj z 10 przykazaniami jest bardzo zły widząc ludzi oddających cześć Złotemu Cielcowi.

  Rozbija więc kamienne tablice i nakazuje swojemu ludowi wzajemnie się pozabijać – by się oczyścić. Większość badaczy biblijnych łączy ten gniew z faktem uwielbienia przez Izraelitów fałszywego bożka. W rzeczywistości złoty byk jest astrologicznym Bykiem, a Mojżesz reprezentuje nową Erę – Barana. Dlatego Żydzi do dziś nadal trąbią w barani róg. Mojżesz reprezentuje nową Erę Barana, a w tej erze każdy musi porzucić poprzednią.

  Inne Bóstwa także wskazują to przejście np. Mithra, przedchrześcijański Bóg, który zabił byka w tej samej symbolice. Jezus jest postacią przewodnią następnej po Baranie ery.

  Ery Ryb. Symbolika Ryb pojawia się bardzo często w Nowym Testamencie. Jezus nakarmił 5000 osób chlebem i dwiema rybami. Kiedy rozpoczął nauczanie w Galilei, spotkał 2 rybaków, którzy za nim poszli. I myślę, że wszyscy widzieli znak ryby Jezusa naklejany na samochody, nie wiedząc co tak naprawdę znaczy.

  To pogański symbol astrologiczny Solarnego Królestwa Ery Ryb. Poza tym dzień narodzin Jezusa stał się początkiem tej Ery. Św. Łukasz: 22:10 – gdy uczniowie spytali Jezusa gdzie będzie następna pascha gdy jego już nie będzie. Odparł: „Kiedy wejdziecie do miasta, ujrzycie człowieka niosącego dzban z wodą. Idźcie za nim do Domu, do którego wejdzie”.

  Ten fragment jest jednym z najlepiej odkrywających wszystkie astrologiczne konotacje. Człowiek niosący dzban z wodą to Wodnik. Zawsze przedstawiany jako człowiek niosący wodę. Reprezentuje Erę nastającą po Erze Ryb i kiedy Słońce (Syn Boży) opuszcza Erę Ryb (Jezus), wejdzie do Domu Wodnika. Jako że Wodnik następuje po Rybach w ruchu precesyjnym. Jezus mówi więc, że po Erze Ryb nastąpi Era Wodnika.

  Słyszeliśmy już o czasach ostatecznych i końcu świata. W oderwaniu od obrazków z Księgi Objawienia, główne źródło tej idei pochodzi z Ks. Mateusza 28:20, gdzie Jezus mówi: „Będę z wami nawet do końca świata”. W wersji Biblii „Króla Jamesa”, „świat” jest złym tłumaczeniem, wśród wielu innych. Właściwym słowem powinno być „AEON” co znaczy „ERA”.

  „Będę z wami nawet do końca Ery” Co jest prawdą, bo Jezus, Solarne uosobienie Ery Ryb skończy się gdy Słońce wejdzie w Erę Wodnika. Cały pomysł końca świata jest złym rozumieniem astrologicznych alegorii.

  Więcej – postać Jezusa – będącego dosłownie astrologiczną hybrydą, jest wyraźnym plagiatem egipskiego boga Słońca – HORUSA. Dla przykładu, malowidła sprzed 3500 lat na ścianach Świątyni Luxoru w Egipcie to obrazy wprowadzające koncepcję niepokalanego poczęcia, narodzin i uwielbienie Horusa. Obrazy zaczynają się od TOTa zwiastującego dziewicy, że powije Horusa potem NEF – Duch Święty zapładnia dziewicę, która rodzi uwielbianego.

  To jest dokładna historia cudu narodzin Jezusa. W istocie podobieństwa pomiędzy religią Egipską i Chrześcijaństwem są uderzające. Plagiat ma swą kontynuację.

  Historię NOEGO i jego arki wzięto bezpośrednio z tradycji.

  Koncept wielkiej powodzi jest wszechobecny w starożytnym świecie, z ponad 200 przykładami z różnych okresów i czasów. Ale na przedchrześcijańskie źródło najlepiej wygląda epos Gilgamesz, napisany 2600 przed naszą erą. Historia opowiada o wielkiej powodzi zesłanej przez Boga, Arce ratującej zwierzęta, a nawet uwolnieniu i powrocie gołębia, wszystko tak samo jak w biblijnej historii, obok listy wielu innych podobieństw.

  A potem pojawia się splagiatowana historia Mojżesza. Kiedy Mojżesz się urodził, miał zostać włożony do kosza i puszczony na rzekę, by uniknąć dzieciobójstwa. Został uratowany przez córkę króla i wychowany na księcia. Ta historia została zaczerpnięta z mitu o SARGONIE z Akkad, około 2250 przed naszą erą Sargon po narodzinach by uniknąć śmierci został włożony do kosza i spuszczony rzeką.

  Został uratowany i wychowany na księcia przez królewnę AKKI. Poza tym Mojżesz jest znany jako Dawca Prawa, który dał 10 Przykazań. Ale idea dawania prorokowi przez Boga prawa na górze jest także starszym motywem. Mojżesz jest tylko kolejnym prawodawcą w długiej linii sukcesji takich postaci w chronologii.

  W Indiach – MANU był wielkim dawcą prawa.

  Na Krecie – MINOS – zstąpił z Góry Dicta, gdzie ZEUS dał mu święte prawa.

  W Egipcie był MISES, który zniósł kamienne tablice ze spisanym prawem.

  MANU, MINOS, MISES, MOSES (Mojżesz) Nawet 10 przykazań, zaczerpnięto bezpośrednio z egipskiej Księgi Zmarłych.

  Co w Księdze Zmarłych napisano jako „Nie ukradłem” stało się „Nie kradnij,” „Nie zabiłem” – „Nie zabijaj,” „Nie skłamałem” – „Nie dawaj fałszywego świadectwa”, itd.

  Faktycznie religia egipska jest podstawą całej Judeochrześcijańskiej teologii.

  Chrzest, życie po życiu, sąd ostateczny, dziewico-rództwo, wskrzeszenie, ukrzyżowanie, arka zbawienia, obrzezanie, zbawiciele, święta komunia, wielka powódź, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Pascha i wiele wiele innych, to cechy koncepcji egipskich długo wyprzedzających Chrześcijaństwo i Judaizm.

  Św. Justyn Męczennik, jeden z pierwszych chrześcijańskich historyków napisał: „Kiedy mówimy, że Jezus, nasz nauczyciel został poczęty bez seksu, umarł ukrzyżowany zmartwychwstał i wstąpił do Nieba, nie mówimy o niczym innym niż ci, którzy oddają cześć bogu Jowiszowi.

  ” W innym tekście, Justyn powiada: „Był zrodzony z dziewicy, zaakceptuj to jako podobieństwo z twą wiarą w Perseusza”. To oczywiste, że Justyn i inni wcześni Chrześcijanie wiedzieli jak bardzo podobne do religii pogańskich było Chrześcijaństwo. Justyn miał na to radę. Im bardziej go to niepokoiło, była to wina Diabła. Diabeł mógł przewidzieć co Chrystus zrobi, mógł więc stworzyć takie podobne mity w świecie Pogan.

  Biblia jest tylko astro-teologiczną literacką hybrydą, jak prawie wszystkie religijne mity przed nią. Aspekt przeniesienia jednej postaci i jej atrybutów do nowej można znaleźć w samej Biblii.

  W Starym Testamencie jest historia Józefa.

  Józef był prototypem Jezusa. Narodziny Józefa były cudem – Jezusa narodziny także. Józef miał 12 braci – Jezus miał 12 uczniów. Józef został sprzedany za 20 srebrników – Jezus za 30. Brat „Juda” dokonuje zdrady Józefa – uczeń „Judasz” dokonuje zdrady Jezusa. Józef zaczyna pracę w wieku 30 lat – Jezus także. Lista podobieństw jest długa.

  Religia Chrześcijańska jest w jakimś sensie kopia kultu Solarnego, w której postawiono osobę Chrystusa w miejsce Słońca i oddaje się mu cześć pierwotnie oddawaną Słońcu. Chrześcijaństwo nie opiera się na prawdzie do końca na prawdzie. Chrześcijaństwo jest jedynie Rzymską historią rozkręconą politycznie. Prawda jest taka, że Jezus był Bóstwem Solarnym gnostyckiej sekty Chrześcijan.

  To było polityczne zagranie, by wykorzystując Jezusa zyskać kontrolę nad społeczeństwem.

  W 325 r.n.e. cesarz Rzymu Konstantyn zwołał Radę Nicei. Podczas tego spotkania polityczna doktryna chrześcijańska została zatwierdzona. I tak zaczęła się długa historia Chrześcijaństwa, przesiąknięta krwią i duchowymi kłamstwami. A przez następne 1600 lat Watykan trzymał polityczną władzę nad całą Europą. Doprowadzając do okresów zwanych „Ciemnymi Wiekami”, podczas których zaistniały Krucjaty czy Inkwizycja. Chrześcijaństwo, razem ze wszystkimi innymi teistycznymi systemami, do pewnego stopnia jest oszustwem wieku. Służyło oderwaniu gatunków od naturalnego świata, i od siebie samych. Polega ono głównie na ślepym słuchaniu autorytetów.

  Redukuje ludzką odpowiedzialność za sprawą „Boga” kontrolującego wszystko, a w efekcie „okrutne zbrodnie są usprawiedliwiane w imię Boskiej Sprawy. I najważniejsze: daje władzę tym, którzy znają prawdę, ale używa mitu by manipulować i kontrolować społeczeństwem. Mit religijny jest najpotężniejszym orężem kiedykolwiek stworzonym i służy za psychologiczny grunt na którym mogą kwitnąć inne mity.

  Mit jest ideą polegającą na błędnej wierze w niego szerokiej rzeszy ludzi. W głębszym sensie, w sensie religijnym mit służy jako historia organizująca i mobilizująca ludzi. Sens nie polega na opowiadaniu historii w odniesieniu do rzeczywistości ale na jej funkcji. Historia nie może spełniać swej funkcji, dopóki w społeczeństwie nie jest traktowana jako prawda.

  Niektórzy ludzie mają czelność zadawać pytania o prawdę dotyczącą świętej historii, ale strażnicy wiary nie wchodzą z nimi w dyskusję. Ignorują ich, albo wyzywają od bluźnierców, którzy służą szatanowi.”

  Polubienie

 52. „Niektórzy ludzie mają czelność zadawać pytania o prawdę dotyczącą świętej historii, ale strażnicy wiary nie wchodzą z nimi w dyskusję. Ignorują ich, albo wyzywają od bluźnierców, którzy służą szatanowi”

  …albo jeszcze gorzej, jak choćby wspominany uprzednio, przy okazji innych tekstów, przez Pana Marka Głogoczowskiego – Kazimierz Łyszczyński, którego w okrutny sposób stracono w „tolerancyjnej” ponoć Rzeczpospolitej za krytykę ….m.in. naszych czcigodnych Patres

  Polubienie

 53. Podaję linki do bardzo interesujacych informacji przytoczonych przez mego byłego studenta, Krzysztofa Fedona, wraz z mymi pozdrowieniami dla niego:

  http://www.eioba.pl/a/1ncr/czy-plagiat-chrzescijanstwa-byl-mozliwy
  oraz
  http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=czy_plagiat_chrzescijanstwa_byl_mozliwy

  dokładniej pisząc, wciąż dla mnie anonimowemu autorowi tego tekstu chodzi o to, ze CHRZEŚCIJAŃSTWO JEST SYNKRETYCZNYM PLAGIATEM wielu , głównie bliskowschodnich i afrykańskich (Egipt) religii krajów wysoce zurbanizowanych w czasach antycznych. Profesor Ludwik Kostro z Uniwersytetu Gdańskiego (który w latach 1970, jako z z wykształcenia fizyk oraz ksiądz wtedy jeszcze, studiował biblistykę na katolickim uniwersytecie Sacro Cuore w Rzymie) opowiadał nam (filozofom przyrody na UJ), a potem i mnie osobiście, że na tymże katolickim Uniwersytecie badacze podliczyli ilu to sławnych ludzi urodzilo sie z dziewicy – i doliczyli sie blisko sześciuset, Platona w to wliczając, pomimo iż ten miał bardzo znanego w ówczesnych Atenach ojca oraz brata…

  Polubienie

 54. @grypa666:
  „macie oczywistych trolli/sajanów, np. Grzanek powyżej.
  Obowiązkiem Admina jest czyścić forum z tego ścierwa”

  Jestem więc – wg szanownego pana o obco brzmiącym (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Bein) nazwisku – trollem, sajanem oraz ścierwem.

  Wiadro pomyj wylewa się na mnie za to tylko, że podałem odnośnik do wątku, którego nie jestem autorem, ba! – w którym nawet nie zabrałem głosu, i do którego w żaden sposób się nie ustosunkowałem, wklejając link jedynie w celach informacyjnych tudzież z kronikarskiego obowiązku (napisałem przecież wyraźnie, że nie wiem, ile w tym prawdy, a ile fałszu). I ten pan śmie straszyć pozwem? W języku naszych ulubieńców takie zachowanie (skądinąd dość charakterystyczne, podobnie jak reagowanie niebywałym chamstwem na celne argumenty interlokutora) zwie się bodajże: hucpa.

  Polubienie

 55. CHRZEŚCIJAŃSTWO JEST SYNKRETYCZNYM PLAGIATEM wielu , głównie bliskowschodnich i afrykańskich (Egipt) religii krajów wysoce zurbanizowanych w czasach antycznych……pisze nasz czolowy SYNKRETYK….podpierajac sie 6 setkami wspominek dzieworodztwa… szafujac wierutna bzdura przypisywana komus innemi..autorytowi jakiemus tam…talmudyscie.
  Drugi religioznawca uwaza za swoimi mentorami-
  “okrutne zbrodnie są usprawiedliwiane w imię Boskiej Sprawy. I najważniejsze: daje władzę tym, którzy znają prawdę, ale używa mitu by manipulować i kontrolować społeczeństwem. Mit religijny jest najpotężniejszym orężem kiedykolwiek stworzonym i służy za psychologiczny grunt na którym mogą kwitnąć inne mity.
  Rownie idiotyczny argument i oszukancza manipulacja intelektuialana..

  Otoz panowie….przypomne wam slowa ciotki Tekli, ktora w podobnych sytuacjach powiadala cyt: Ucol Morcin, Morcina, a som gupi- jak swinia!

  Chrzecijanstwo panowie to bardzo prosty system…nauczany przez Jezusa Chrystusa…
  Dekalog plus Kazanie na Gorze….az….i tylko tyle. Prosta relacja- bardzo osobista…Czlowiek- Stworca- Czlowiek. Panie Dyl…nie slyszal pan nigdy prostego zdania tak waznego dla Cjhrzescijaniena??? Cokolwiek uczynicie najmniejszemu z maluczkich,,..MNIE czynicie…..
  Chrzecijanstwo to jedyny system , gdzie a propri zapowiedziana jest odpowiedzialnosc osobista za kazdy czyn,,,,

  Kto uwierzy i ochrzci sie..zbawion bedzie…kto nie…moze udawac znawce historyjek od pocztku swiata i talmudycznych przemyslen judeo marksistowskich mendrkow wydumywanych podczas zatwardzien w wychodkach calego swiata. I laczyc je w dowolnej kolejnosci miejsca ,czasu iakcji…. Tworzac intelektualne frankensteiny , czyli synkretyczne plagiaty za pomoca takich zabiegow rekontrukcji, gdzie nie robi roznicy w kreacji waszej kreartury, ze zamiast ust przyszywacie odbyt, a zamiast reki……. pugilares:-)))
  Mieniac sie ,,,heheheh filozofami:-)))))

  Polubienie

 56. Na Neonec ie toczy się podobna dyskusja
  oto fragment
  ————-
  Bezczelność i arogancja, pasuje jak ulał do pani Nicka.
  W tak krótkim opisie własnej głupoty, popełnić tyle gaf i niedorzeczności, to naprawdę trudno się nie zorientować, że mamy do czynienia z kobietą i to z raczej grupy Pussy Riot.
  O jakich naukowych dowodach pani mówi, nie podaje pani żadnego z nich. Na jakiej teźie opiera pani twierdzenie, że tylko chrześcijaństow jest historyczne (sic!) inne religie są ahistoryczne?!
  Od kiedy to antropolog (i znowu kobieta) ma wiedzę na temat Jezusa, a więc religii, skoro nie ma nawet jednego pisanego lub podyktowanego słowa Jezusa z czasów gdy on żył?! Wszystko co o nim wiemy pochodzi z czasów o pokolenie młodsze.
  Jeśli Jezus mówił i czynił rzeczy absolutnie sprzeczne z kulturą swoich czasów, więc wszczął rebelię przeciwko uświęconym zwyczajom. Jeśli nauczał u Izraelitów, obrażał ich wiarę w Boga Jedynego, Boga Izraela, o którym to Bogu mówi się dzisiaj, w religii chrześcijańskiej, że ten Bóg był Ojcem Jezusa i w imię tegoż Jezus przyszedł na świat aby tenże, zbawił ludzkość od grzechu!
  Chrystus obalił tabu szabatu.
  Szabat, szabas, sabat, sobota (hebr. שַׁבָּת, odpoczynek) – w judaizmie i tradycji chrześcijańskiej ostatni (siódmy) dzień każdego tygodnia (czyli sobota).
  Tutaj to pani mały mózg już eksplodował!
  Bóg gdy stwarzał Świat przez sześć, siódmego dnia odpoczął, później przekazał Izraelitom prawo, według którego siódmego dnia wszyscy maja powstrzymać się od pracy tego dnia, maja jedynie prawo przygotować sobie posiłki, każda inna praca karana będzie bardzo surowo. A więc Syn Boży nakazuje łamać bardzo surowe przykazania Boga Ojca, ciekawe, bardzo ciekawe! Mój Ojciec wstawiłby mi bańki!
  Chrystus odrzucił Boską obsesję na punkcie czystości, zastępując ją czystością wewnetrzną. Czyżby Jezus wymyślił lewatywę, mówił, ludzie nie myjcie się, spółkujcie ze zwierzętami, posiłki jedzcie prosto z ziemi, Jezus uczynił nas zwierzętami?!
  Chrystus zrównał kobietę z mężczyzna, od dzisiaj macie takie same prawa i obowiązki, Jadzia jest w ciąży, jutro ma termin porodu, ale, że mam dla niej inne zajęcia urodzi za nią Franek. Słyszałeś Franek, nic na jutro nie planuj jutro będziesz rodził, nie myj się ale zrób sobie lewatywę, abyś był czysty w środku! Bóg Ojciec, wyraźnie stwierdza kto ma nad kim zwierzchnictwo. Po zjedzeniu zakazanego owocu w Raju, Adam otrzymuje zwierzchnictwo nad Ewą! Tak było, chwilowo nie jest (niestety) ale będzie w przyszłości. I znowu, według pani nieprzytomnych opowieści Jezus wystąpił przeciwko własnemu Ojcu, Bogu Najpotężniejszemu!
  Orędzie Chrystusa kwestionuje każdą kulturę? Orędzia Ewangelii stworzyły nową kulturę, a jest nią chrześcijaństwo. Może kwestionawać inne ale nie może ich unicestwić!.
  Pozdrowienia dla mister Bin’ów, Repsola i żydowskiego skryby Mind Service, niech Bóg będzie dla nich litościwy!
  nadużycie link skomentuj
  Queseek 28.12.2013 22:58:10
  @Queseek 22:58:10
  Zastanawiałam się, czy wyciąć ten arogancki komentarz, czy go pozostawić.

  Pozostawiam, gdyż jest „klinicznym” przykładem tego, do jakiego stopnia osoby Pańskiego pokroju nie znają aktualnych wyników badań naukowych nad datowaniem Ewangelii i ich treścią. Nie znają też wyników ustaleń antropologii kulturowej w związku z orędziem Chrystusa. Podałam źródła. Proszę się zapoznać z podstawową literaturą. Nie mam teraz czasu na robienie pełnego wykładu.

  Kwestii cech oryginalności orędzia Chrystusowego Pan nie zrozumiał. Chrystus nie zakwestionował potrzeby odpoczynku, ale nakazał, aby każdy dzień był dniem modlitwy i kontaktu z Bogiem. Czystość nie ma być tylko zewnętrzna, legalistyczna, obsesyjna, jak u żydów 2000 tysiące temu, ale także i nade wszystko wewnętrzna.

  Kompletnie Pan nie zrozumiał o czym pisała Ida Magli.
  nadużycie link skomentuj
  Rebeliantka 28.12.2013 23:26:18

  Polubienie

 57. Pan RomanK z Teksasu znowu sie popisuje, na stronie WPS, znajomością swego chamskiego „banderowskiego” języka. Pozwalam zatem sobie mu przypomnieć zdanie czczonego ponoć przezeń Jezusa Chrystusa, iż „nie rzuca się pereł przed wieprze”. Według lekceważonych przez mego adwersarza skrupulatnych badaczy Pisma Świętego, taka opinia pojawia się już w napisanym na prawie cztery wieki przed Chrystusem „VII Liście” arystokraty Platona. Jednak, jak sprawdziłem, sformułowana jest ona w nim w mniej obrazowej, niż u Jezusa z Nazaretu, formie.

  Polubienie

 58. @dyl.
  Powiem tylko tyle, o takich jak Pan, w starożytnym Rzymie miano zwyczaj mówić: „człowiek jednej książki”…

  Już bardziej byłoby prawdopodobne gdyby jedną książkę zastąpić jednym autorem,bo Feliks Koneczny napisał ich wiele.Cenię jego ze względu na interdyscyplinarne ujęcie historii pod ogólnymi tematami PRAWDY,PIĘKNA i DOBRA z intencją aby więcej polskości w Polakach,a w polityce sztuki wykonywania przejścia z Logosu do Ethosu.Dla zrozumienia korzeni CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ I problemu relacji polsko-żydowskich posłużył mi list rozwodowy opisany przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.O aktualnej żydowskiej ewolucyjnej strategii grupowej i wpływie na politykę globalną wiedzy nabrałem głównie od Kevina MacDonalda,a na warunki polskie przekłada i dokumentuje Jerzy R.Nowak.Ze specjalnymi wykładami nawiązującymi do CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ na Yuotube występuje Stanisław Michałkiewicz,Grzegorz Braun i szereg innych publicystów.
  Tak szanowny Panie „dyl” to nawet nie jeden autor i nie problem w diagnozie,lecz w projekcie czynu.Zgodnie z tezą Feliksa Konecznego,tak chętnie opluwanego na WPS:”POLITYKA,sztuka wykonywania przejścia z Logosu do Ethosu.” i nie służy temu wojna na slogany.Jak już informowałem przykładowo do tej reguły dostosował się Victor Orban :

  Z jego wypowiedzi nie wynika,że po odbiciu się od ściany komunizmu do ściany globalizmu nie ma być potrzeby zwrócenia się w kierunku zakonu SIŁY,to jest rosyjskiego militaryzmu.
  Gospodarz szanując prawo do swobodnej wypowiedzi powinien czuwać nad zachowaniem standardów ich kultury.
  „MAJĄTEK GŁUPCA TO JAK NÓŻ W RĘKACH DZIECKA” – to cytat z POLSKIE LOGOS A ETHOS,rozdziału,w którym autor analizuje funkcję takich dziedzin jak oświata i nauka od ekonomii.Też dokumentuje,jak korzystali z tego zaborcy.Dla jasności sprawy,że artyści wyprzedzali naukę,aby nie spekulować po próżnicy utożsamiam się z MOJĄ OJCZYZNĄ Cypriana K.Norwida:
  Kto mi powiada, że moja ojczyzna:
  Pola, zieloność, okopy,
  Chaty i kwiaty, i sioła – niech wyzna,
  Że – to jej stopy.

  Dziecka – nikt z ramion matki nie odbiera;
  Pacholę – do kolan jej sięga;
  Syn – piersi dorósł i ramię podpiera:
  To – praw mych księga.

  Ojczyzna moja nie stąd stawa czołem;
  Ja ciałem zza Eufratu,
  A duchem sponad Chaosu się wziąłem:
  Czynsz płacę światu.

  Naród mię żaden nie zbawił ni stworzył;
  Wieczność pamiętam przed wiekiem;
  Kluch Dawidowy usta mi otworzył,
  Rzym nazwał człekiem.

  Ojczyzny mojej stopy okrwawione
  Włosami otrzeć na piasku
  Padam: lecz znam jej i twarz, i koronę
  Słońca słońc blasku.

  Dziadowie moi nie znali też innéj;
  Ja nóg jej ręką tykałem;
  Sandału rzemień nieraz na nich gminny
  Ucałowałem.

  Niechże nie ucza mię, gdzie ma ojczyzna,
  Bo pola, sioła, okopy
  I krew, i ciało, i ta jego blizna
  To ślad – lub – stopy.

  Polubienie

 59. O jej !
  Ale się naczytałem,az mi się w glowie zakrecilo,choc odporny na „zydzizm” od dawna jestem i bez zakaski go lykam każdego dnia.

  Bedac „antyzydzim” (nie mylic z antysemita) wyspecjalizowalem się w rozpoznawaniu zapachow cebulowo-czosnkowych na każdym forum,a w realu rozpoznaje szmulkow nie tylko po wyglądzie i wypowiedziach ale bez opuszczania im spodni (menom) i majtek (damom) nie myle się „kto jest kto” !

  Czytajac z uwaga wszystkich tu doktorow ,niektórych nawet po trzy razy, przyznam,ze madre i sprytne to osoby oraz ……. ,
  zresztą nie mnie szwejkowi to oceniac,bo zaraz ten (chyba nie doktor) z Texasu po sąsiedzku na mnie „hulnie ” a ja mam zadaleko z Georgi aby stary staremu przylozyl .

  Wiec naprawdę krociutenko w tym Xmas-temacie.

  Hej ! kto Polak,nie, nie , nie na bagnety ale za wsiarz i za drzwi !
  I tu prosba do wlascicieli portalu:

  NIE OTWIERAJCIE DRZWI MIESZANCOM SZMULO I SZWABO PODOBNYM !
  Nie tylko na portal POLSKI ale i własnych siedlisk w realu.

  Jak mawia (chyba nie nasz) Cejrowski :
  WSZYSCY WON !
  Pytanie : KTORZY ?
  Ano CI CO NIE Z NAMI – Z POLAKAMI,Z NASZA polska POLSKA,
  BO NASZA OJCZYZNA POLSKA DO NAS NALEZY,
  A OBCY,KTORZY NIE Z NAMI – WON !

  WON CI CO CHOC MAJA POLSKIE OBYWATELSTWO ALE POLSCE i POLAKOM SZKODZA WOOOOOOOON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dosyc tej całej blaazenady i przepychanki ateistyczno-chrzescijanskiej i innej !
  Dosyc PO-PiS-ow partyjnych,koscielnych,holo-caustycznych,innych przefarbowanych kretów

  WOOOOOON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JEZELI JESTESMY WIERNI POLSCE SUWERENNEJ TA BADZMY NIMI DO KONCA NASZEGO ZYCIA,NAWET ZA CENE ZYCIA !!!

  GONMY JUDASZOW NIE TYLKO Z NASZYCH DYSKUSJI Z CYBER i REALU
  ale Z NASZEJ OJCZYZNY,Z NASZYCH WIOSEK i MIAST,Z NASZEJ ZIEMI I DOMOW ,Z NASZYCH URZEDOW,KOSCIOLOW,Z NASZEJ WLASNOSCI .

  Cierpliwosc i miłosierdzie DLA WROGOW NASZYCH NAPRAWDE SIE SKONCZYLA.

  ZA MIOTLE I JUZ BEZ ZWLOKI ZAMIATAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polska to nie xmasparty.

  Polubienie

 60. A gdy już na szmula i szwaba
  nie ma innej rady,
  to tylko zakasać rękawy
  i uzyc szpady .

  DOBRY CZLOWIECZE,
  nie marudz ,nie zwlekaj
  powiedz im :
  LAJDAKU, WYNOS SIE ,UCIEKAJ !

  Gdy i tego szubrawca nie posłucha
  NIECH GO DOPADNIE KOSTUCHA !!!

  stary zolnierz

  Polubienie

 61. Kontynuując powoływanie się Marka na antyczną kulturę grecką to dla jasności sprawy o Bogu w trzech osobach :
  „Rzecz zdumiewająca o bogu hermetycznym :zrodził on boga Logosa,zrodził,następnie,Rozum Demiurga,tj.prawie boga Ducha…” tak kontestuje Tadeusz Zieliński w HERMES TRZYKROĆ WIELKI (HERMES TRISMEGISTROS).
  Ja jednak nie o samej tradycji religijnej,tylko o CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoją ewolucyjną drogę i ma osiągnięcia nad którymi trzeba się pochylić aby polskości było więcej u Polaków. ..

  Polubienie

 62. @Augustyn

  A gdzie się podział Rusek.Też uczestniczy w UŚCISKU TAJNYCH SŁUŻB,jak to opisał Andrzej Zybertowicz.

  Polubienie

 63. Panie !
  Z Ruskimi zawsze nic nie wiadomo,jaki diabel w ich piecu zapali,jaka im „caryce” podesle .
  Dlatego tak na nich ,jak i na banderowcow liczyc nie można ,chyba,ze ………. .

  Urodzil się im „car putinowski”,który to wcześniej praktykowal zycie w takich sluzbach,ze dzisiaj wie jaki i skad cios może otrzymać,wiece po wojskowemu stosuje zamiast obrony atak.

  My Polacy,mamy już oba policzki obite,skora na du..ie tez nawet na lejce się nie nadaje,sluchamy nadal „swietych ksiąg farmazony” i tak nam zycie ulata jak przykazal mama i tata.
  Ateista płodzi i rodzi ateistę, a katolik jak posypywal glowe popiołem tak nadal posypuje.
  Partyjniacy jak zawsze zmieniają się na wietrze i ubierają w rozne szaty jak przykazuja psubraty !

  Teraz widać cos zmienia,
  bo i wiare traci Gienia.

  Adam z Jozkiem jeszcze graja
  ale wiare w du..ie maja.

  Srulki,szmulki i szwabiki
  graja z gojem na guziki.

  Ateista za piec trzysta,
  przygrywa im cymbalista.

  Cymbalistow mamy wiele
  w knajpie ,w partii i kościele.

  Co wiec robic (?) ,dziś zapytasz,
  zachlać leb i nic nie pytac ???

  NIE ,MOJ MLODY TY POLAKU
  DAJ DZIS W MORDE WSZEM LAJDAKOM !!!

  A jak odda ,co to będzie ?
  Nie boj zaby ,dobrze będzie.

  Będzie tak jak postanowisz
  i z innymi DOBRZE ZROBISZ !

  Chlopaki Polaki – NIE BOJTASIE !!!

  Polubienie

 64. Panie Kafel,

  Cyt: „Panie Dyl…nie slyszal pan nigdy prostego zdania tak waznego dla Cjhrzescijaniena??? Cokolwiek uczynicie najmniejszemu z maluczkich,,..MNIE czynicie…..”

  A tak poza tym, wszystko w porządku, serce, płuca bez zmian…?

  Naprawdę, proszę mnie uwierzyć, serce me rośnie, że jest ktoś jeszcze na tym świecie, kto tak się troszczy o przywrócenie Bogu, mą upadłą duszę…

  Jednakże Panie Naphta-Kafel, tak się pechowo złożyło, ale młodemu Castorpowi-Dylkowi, przysłowiowy włos na jajkach rzucił się już wiele lat temu…

  Więc cóż począć? Pójdę do …PIEKŁA.

  Choć patrząc na to z drugiej strony, tylu tam ciekawych ludzi, a do tego …ile upadłych kobiet…

  Panie Kafel, spokojnie, Panu to nie grozi… Pan bez przesiadki pójdziesz prosto do NIEBA, i będzie jak w tym opowiadanym dowcipie…

  Miejsce – Niebo, bohaterowie – św. Piotr, Romek

  Romek: święty, święty Piotrze! Co to za odgłosy, tam z dołu?
  Św. Piotr: Romuś, spokojnie, to grzesznicy w Piekle urządzili sobie śpiewy, tańce, dzikie orgie…
  Romek: a oni tak często?
  Św. Piotr: Romuś, często, ale z czasem przyzwyczaisz się do tego
  Romek: święty, święty Piotrze, a tak w ogóle, to kiedy u nas będzie obiad…?
  Św. Piotr: hmmm, czy ja wiem, właściwie czy warto robić obiad dla dwóch osób…

  Panie Mieczysławie,

  winszuję

  Panie Augustyn,

  Cyt: „…wyspecjalizowalem się w rozpoznawaniu zapachow cebulowo-czosnkowych na każdym forum,a w realu rozpoznaje szmulkow nie tylko po wyglądzie i wypowiedziach ale bez opuszczania im spodni (menom) i majtek (damom) nie myle się “kto jest kto” !”

  Koniec cytatu.

  Proszę mnie oświecić, „mężczyzn” – domyślam się, mam jednak mały problem z „paniami”…

  Zgaduję, mają w poprzek…

  Polubienie

 65. Godzien Licencjant …. Recenzenta…..:-))))) zero zdziwienia.
  Panowie….tylko na tyle was stac????”:-) …zalosne to co reprezentujecie..jak kazde nic:-)))

  Co do znajomosci chamskich jezykow… no coz- znam tez polski i pare innych…jak i chamow sie nimi poslugujacych:-))) biegle…w mowie i w pismie jeszcze bieglejszych:-)))) wsrod nich nawet takich, ktorzy obnosza sie z tytulami:-)))) i probuja udawac intelektualistow:-))))

  Polubienie

 66. RomanK

  Cyt: „Godzien Licencjant …. Recenzenta…..:-))))) zero zdziwienia.
  Panowie….tylko na tyle was stac????”:-) …zalosne to co reprezentujecie..jak kazde nic:-)))”

  Panie Romanie, na żartach się nie znacie…
  Toć w starożytnym Rzymie przestrzegano, aby nie ufać osobom, które nie potrafią się śmiać…
  Zatem głowa do góry, chłopaki nie płaczą…

  Pierwotnie powyższy „dowcip” wyglądał trochę inaczej, ale raz, ze względu na dzień świąteczny – Niedziela, a dwa, aby Pan Paweł Z. ponownie nie posądził mnie o znajomość „branży”, postanowiłem w ostatniej chwili, przed jego publikacją na WPS, nieco go okroić.

  Jako że mamy już dzień roboczy, przytaczam go tym razem już w pełnej wersji:

  Miejsce – Niebo, bohaterowie – św. Piotr, Romek, anielski chórek (gościnnie: Silvia Saint, Laura Angel i Angelica Black)

  Romek: święty, święty Piotrze! Co to za odgłosy, tam z dołu?
  Św. Piotr: Romuś, spokojnie, to grzesznicy w Piekle urządzili sobie śpiewy, tańce, dzikie orgie…
  Romek: a oni tak często?
  Św. Piotr: Romuś, często, ale z czasem przyzwyczaisz się do tego
  Romek: święty, święty Piotrze, a tak w ogóle, to kiedy u nas będzie obiad…?
  Św. Piotr: hmmm, czy ja wiem, właściwie czy warto robić obiad dla dwóch osób…

  PS. Chórek owszem był, ale szybko się zmył, dziewczyny znudzone towarzystwem, postanowiły zejść na dół, na imprezę…

  A tak na poważnie,

  „Chrześcijaństwo, razem ze wszystkimi innymi teistycznymi systemami, do pewnego stopnia jest oszustwem wieku. Służyło oderwaniu gatunków od naturalnego świata, i od siebie samych. Polega ono głównie na ślepym słuchaniu autorytetów.”

  Tak się składa, że w tym powszechnie znanym nam „chrześcijaństwie”, bawi mnie już sama KONCEPCJA Maryi – Dziewicy, która porodziła Syna…
  Toż to promocja, trwająca ponad 2000 lat, ANTYZOOLOGIZMu, służącego „oderwaniu gatunków od naturalnego świata, i od siebie samych”.

  A PRAWDA jest taka, że w świecie NATURALNYM, ŚWIECIE PRZYRODY, po prostu MIŁOŚĆ jaka PIĘKNA by nie była – to aby powstało NOWE ŻYCIE – DO SPASKUDZENIA SIĘ ZAWSZE DOJŚĆ MUSI… na moim osiedlu mówiło się – zalania formy…

  Panie Romek – KPW, czy może mam to Panu namalować…? A może mimo to, jak to głosił pański AUTORYTET – św. Paweł – uważa w ślad za nim, WIEDZA NADYMA…

  Bo jeśli tak, to gwarantuję, że ze strony wszelakich „AUTORYTETÓW” (szczególnie tych kupiecko – lichwiarsko – klerykalnych) ŻADNA KRZYWDA DZIAĆ SIĘ Panu W ŻYCIU NIE BĘDZIE… przynajmniej, nieświadomy tego, będzie Pan tak uważał…
  Oni takich wręcz POŻĄDAJĄ!!!

  NATOMIAST KRZYWDA W ŻYCIU, DOTYKA JEDYNIE „STYPENDIALNOZALEŻNYCH”, SZCZEGÓLNIE TAKICH, KTÓRZY MAJĄ ODWAGĘ IŚĆ POD PRĄD, NA PRZEKÓR „AUTORYTETOM” BEZ NEURONÓW, TAKICH CHOĆBY JAK Jean-Pierre Changeux…

  dixi

  Polubienie

 67. Obecne chrześcijaństwo jest odłamem które ma swój początek w roku 325 n.e . Ojcem założycielem tego odłamu chrześcijaństwa(Dz.Apost 11:22-26) jest Euzebiusz z Cezarei . Warto o tym pamiętać. Chrześcijaństwo to zlepek pogańskich doktryn ,tradycji i mitów . To , że nominalne chrześcijaństwo twierdzi , że stoi na fundamencie nauk ,prawd i zasad zapisanych w Biblii jest zaprzeczeniem tego co czyni.
  Całe tzw.chrześcijaństwo jest częścią światowego systemu patokratycznego (ekonomia-polityka-religia) opartego na ludzkim cierpieniu. Opisany w Biblii system teokratyczny który panował w starożytnym Izraelu a później w Judzie był systemem sprawiedliwym który uwzględniał położenie osób ubogich i chronił je przed popadnięciem w permanentne ubóstwo.
  Koniec tego systemu nastąpił wraz z upadkiem i zburzeniem Jerozolimy przez Babilończyków. Siedemdziesiąt lat później powstała nowa religia judaizm rabiniczny która na przestrzeni ponad 25000 lat przybierał różne formy,odłamy. Judaizm(Ohola) jak i chrześcijaństwo (Oholiba)są odłamem a raczej odpryskiem od „skały” (V Mojżeszowa 32:4) i stanowią zlepek bałwochwalczych doktryn ,tradycji i legend. Oba „odpryski” butnie powołują się na Biblię jako fundament na którym kapłani,duchowni stawiają okazałe „gmachy wiary”. W rzeczywistości są to imperia zbudowane z łatwopalnych materiałów (1 Koryntian 3:12,14 , Galatów 5:19-21 ,Sofoniasza 2:2,3 ). Od upadku systemu teokratycznego i utraty przez Jerozolimę statusu miasta „świętego” do odrodzenia się systemu teokratycznego ale już w nowej formule upływa ponad 600 lat(Daniela 9:24-27). Tym który zgodnie z licznymi proroczymi wypowiedziami zapisanymi w Biblii pokazał udręczonym ludziom na jakich wartościach opiera się nowy system teokratyczny był Jezus Chrystus. Po śmierci ostatniego z apostołów Jezusa ów nowy system teokratyczny został zawieszony . Na powrót i odrodzenie się tego nowego systemu teokratycznego ustanowionego w I wieku n.e ludzkość skwapliwie wyczekiwała ponad 1800 lat (Mateusza 24 ,Daniela 7:7-27, Objawienia 12 ). Przez tem długi okres czasu patokratyczny judaizm i patokratyczne chrześcijaństwo toczyło ze sobą walkę o prymat nad światem (Objawienie 17, Ezechiela 23). Pomóc w tym miały mesjanistyczne proroctwa które tak skwapliwie były nadinterpretowane („samorealizujące się” proroctwa związane z mesjanizmem ) przez obie zwalczajace się strony. Postepowanie bałwochwalczej Oholi(judaizm wraz ze swymi odłamami ) i Oholiby(nominalne chrześcijaństwo wraz ze swoimi odłamami) sprawia ,że mnóstwo ludzi jest zdezorientowanych zwiedzionych, zniesmaczonych postępowaniem wyznawców Tau i heksagramu co wpływa na ich stosunek do całokształtu prawd zawartych w Biblii. Biblia od samego początku potępia lichwę która jest „występkiem powodującym spustoszenia”. Proroctwa z księgi Daniela
  ( posag ze snu Nabuchodonozora) opisują obrazowo upadek systemu opartego na standardzie złota . To właśnie odejście od standardu złota umożliwiło w XX i XXI wieku prowadzenie bezprecedensowych ludobójczych wojen (militarne,ideologiczne ,społeczne,ekonomiczne,religijne). Obecnie żyjemy w okresie zobrazowanym przez stopy a raczej palce stóp posągu ze złota. Ten okres Biblia nazywa „czasem końca” , „dniami ostatnimi” .Czy ludziom uda się wypracować sprawiedliwy globalny system monetarny przeciwdziałający ubóstwu ? Armagedon to ostatnia z wojen którą ludzie zgotowali sami sobie. W tej ostatniej z wojen dojdzie do takiej sytuacji światowej w której istnienie życia na ziemi będzie zagrożone . W tej rozpaczliwej sytuacji zaingeruje Stwórca Ziemi i zniszczy tych którzy rujnują ziemię nie tylko pod względem rujnowania ekosystemu ale tez pod względem moralnym , gdyż jak jest napisane korzeniem wszelkiego zła jest miłość do pieniądza(1 Tymoteusza 6:10). Dlatego musi upaść nieludzki system (miedzy innymi) bankowy który wspierany jest przez pozostałe filary ogólnoświatowego systemu Goga (mocarstwa światowe w „dniach końca”) politykę ,ekonomię/gospodarkę,religię.Opis upadku tego kolosa przedstawiony został między innymi w proroctwach z księgi Daniela. Biblia zasługuje na to by jej przywrócić należne miejsce jako Księgi Prawdy i Słowo od kochającego ludzkość Boga który ostrzega ludzkość przed nierozważnymi krokami(Izajasza 48:17-19).

  Polubienie

 68. No tak mamy prawie ostatni dzień roboczy tego dobrego lub zlego (zależy dla kogo) 2013 roku.
  Ci co maja prace gonia po po pieniądze ,bo przeciez trzeba z czegos zyc !
  Ci co pracy nie maja do jakiegoś okretu się doczepiają i plyna (pytanie gdzie i po co?).
  Sa jeszcze emeryci i renciści w roznym wieku i „zaawansowaniu ” emerytalnym tez snuja plany na nowy zblizajacy się rok (starczy,nie starczy na przezycie ?) i tak to nam wszystkim to zycie ulata az do własnego końca swiata !

  Dyskusja w tym temacie nabrala pedu i rozgłosu,nawet miałem telefony z podszeptem : „Gutek gon na „DarkoPawla” rozmyslania i poczytaj jak tam ludzie z wyższym wyksztalceniem debatują ,mało tego wzajemnie się okladaja,ze az Jahwe polecil podeslac posiłki” !
  Wiem,wiem,chlopie ,nawet sam sobie tam rymnalem tak przy niedzieli i o dziwo strofek diabli nie wzięli,bo to wiesz czyje to dzisiaj serwery ,prawda ?

  Tak wiec wlazłem tu z mojego amerykanskiego poranku po 5am i cos nie co dopisząe.

  Fajnie się dzieje,ze nastepuje konfrontacja WSZELKA w Polsce !

  Bo wicie,rozumicie tak dalej być nie może aby „ZYD po kolędzie” wchodzil do chałupy,razem się modlil po katolicku a jakze i kropil swiecona woda.
  Do tego wyciagal rejestr i pyta : „A ty cegos nie był u spowiedzi ?” pyta Antka.
  Wiem,zes z chlopow i spowiadać się powinieneś- co nie ?
  Antek na to trochę tak z przekasem : A cy to cosik da ,jak i tak zaroz po swintach będą musiol znowu kraść jak roboty nadal nima ?!
  Ksindza to trochę zbilo z tropu i powiada : po prowdzie to nima ale przecie mos pole i mozes se w nim zmiokow zasadzic i zyc uczciwie a nie kraść !
  Rozuchwalony Antek :
  A ty co nie mozes se zasadzic tyz na ksiazencym polu ino po lolendzie zebzes ???
  Wstydzil by się tak mnie poucac,przecie wiem zes z wiochy i tata cie chyba ucyl sadzic zimnioki ,co nie ?

  Kolenda zrobila się trochę taka jakas nie po chrzescijansku wiec zona Antka Jagna tak pado:

  Wita co ,obascie dzisiaj jakies nieprounijne.
  Lada dzień maja nom te jewro piniadze wprowadzić i dawac na jakiesik dopłaty a wy o głupie zimnioki się spirocie.
  Ty zes proboscu tyz jakisik nie prounijny, o spowidz pytos jakbys nie wiedziol ze ludzie jak gzesyli tak i daly będą gzesyc a tobie roboty nie braknie.
  Jo se tak pomyslala,ze lepi jak by ty spowiedzi już nie było to i ludzie by oddychli a zydy nic by o nos nie wiedziały z cego i jak zyjemy !!!

  W tym momencie ksiądz kazal ministrantom wyjść i tak koncy kolende;

  „JA TO SIE SAM ZACZYNAM MARTWIC CZY TA NASZA WIARA CHRZESCIJANSKA PRZETRWA,KIEDY TO I NAM NOWE WYTYCZNE Z WATYKANU PLYNA !”

  Powyzsze bajanie wzięte z REALU.
  Co wy na to OBRONCY WIARY ?
  Bo ateistow i nie dowiarkow zdanie znam

  trybun ludowy

  Polubienie

 69. @rodz.
  W tych wywodach zabrakło historii dotyczącej listu rozwodowego opisanego przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.Dał początek późniejszego rozwoju dwóch CYWILIZACJI : ŻYDOWSKIEJ i ŁACIŃSKIEJ,obok już istniejącej TURAŃSKIEJ.W czasach kapiącego złotem Wschodu kiedy władza cesarska uzależniła kościelną ukształtowała się CYWILIZACJA BIZANTYJSKA,która na dobre ulokowała się w Prusiech,gdzie zrodził się pomysł JUDEOPOLONII.
  Opis tych cywilizacji na tle interdyscyplinarnie przedstawionej dziejów Euro-Azji zaprezentował Feliks Koneczny.Dla większej polskości w Polakach napisał też DZIEJE ROSJI.
  Między bajki włozyć trzeba synkretyczny pomysł dotyczący ogólnoludzkiej cywilizacji.W Polsce jest wykorzystywany jest nadal przez tych,co zniszczyć chcą CYWILIZACJĘ ŁACIŃSKĄ wzorując się na mesjaszu Karolu Marksie z jego wizją bez Boga i bez Ojczyzny.Doskonali się natomiast narzędzia,na topie GENDER z możliwością wyboru społecznej płci.
  Na tym tle ciekawy wywód Tadeusza Guza :
  http://insane.salon24.pl/511001,x-prof-tadeusz-guz-protestanckie-korzenie-ideologii-gender

  Polubienie

 70. Gender wykracza daleko poza protestantyzm, bez wątpienia ma podłoże religijne gdyż jest częścią starożytnego kultu planety Wenus . W czasach starożytnych kult planety Wenus rozprzestrzenił się daleko poza Europę i Azję. Swym zasięgiem objął Bilski Wschód i obie Ameryki.Planeta ta była często czczona jako bogini miłości i płodności, a w wielu przypadkach także wojny. Spotkać można także męskie personifikacje planety Wenus — semicki ( androgyniczny ) Astar/Istar, staroarabski Attar, starojemeński bóg deszczu i płodności Mutibnatjan, chiń. władca zachodu Baidi, Apuwenonu — bohater kulturowy u brazylijskich Indian Tapirape, patron tabunów Sołbon (Czołbon, Czołmon, Cołwi) u ludów syberyjskich (Buriatów, Jakutów, Ewenków i Kałmuków).Rozpowszechnionym motywem jest także kult planety Wenus jako gwiazdy zarannej i wieczornej (rzym. Wenera czczona była jako Venus Lucifer i Venus Hesperus, u Indian Makaritare z Ameryki Pd. taką parę stanowią Amaduwakadi i Kuamachi, a także peruwiańska Chaska i Kijuna).
  (Androgynia (z łac.: androgynus — „hermafrodyta”; za gr.: ανδρογυνής (androgunos), od ανήρ (andro ) — „mężczyzna” i γυνή (gynou) — „kobieta”) – połączenie cech męskich i kobiecych, obupłciowość.). Jest to najbardziej destrukcyjny i upadlający człowieka kult który w naszych czasach zyskał miano”nowej nauki” . Na wielu uczelniach pojawiły się kierunki „gender studies”. Ten kierunek ” nowej nauki ” pojawił się się w latach 80-tych XX wieku w USA, a obecnie można go studiować na wielu wyższych uczelniach, także w Polsce, pod tą samą nazwą. Ideologia gender jest celowo wprowadzona przez ONZ (w Deklaracji Pekińskiej i poprzez Komisję Europejską ) z uwzględnianiem perspektywy androgyni we wszystkich działaniach: edukacyjnych, politycznych, ekonomicznych, społecznych jako nowej rewolucji obyczajowej w której człowiek przestaje być stworzeniem Bożym a staje się własnym produktem (Słynne określenie „człowiek-maszyna” wymyślił francuski przyrodnik, lekarz Julien Offray de La Mettrie z czasem porównanie to rozciągnięto na wszystkie możliwe sfery/ transhumanizm). Ideologia gender promuje ,że stałość wobec tradycji i zasad jest czymś co ogranicza wolność wobec możliwości nieograniczonego wyboru.Ale tak naprawdę ideologia gender stanowi element polityki „zrównoważonego rozwoju ” która ma na celu zmniejszenie populacji światowej. Korzenie „ideologii gender” znajdują się w XVIII wiecznym mistycyzmie Francisa Becona („(…)człowiek znalazł się w nędzy z powodu grzechu pierworodnego to z pomocą nauki w pewnym stopniu ludzkość powoli poprzez wynalazki będzie kroczyła do wyzwolenia się z pod jarzma podporządkowania się przyrodzie ) i Thomasa Malthusa (depopulacja;eugenika,genetyka,polityka zrównoważonego rozwoju). Zepsucie moralne prędzej czy później doprowadzało do upadku różne cywilizacje w tym żydowską. Obecny widoczny proces upadku moralności w społeczeństwach jest bardzo powolny ale trwa już od ponad 300 lat .

  Polubienie

 71. Interesujące to, co napisano powniżej o androgyni, czyli obojnactwie, hermatofrodyzmie, jest dość często spotykanym zjawiskiem na niższych gałęziach drzewa filogenetycznego, na przykład u ślimaków. (U niektórych gatunków ryb występuje w ciągu życia zmiana seksu: w młodości są one rodzaju żeńskiego i składają ikrę, gdy się zestarzeją nabierają cech męskich i produkują spermatozoa…)

  A ja znowu w sprawie Pisma Świętego, gdzie przecież projekt gender jest wyłożony „kawa na ławę” przy pomocy Chrystusa Zbawiciela od wszelkich trosk związanych z płcią, pochodzeniem narodowym oraz społecznym. Zrobił to św. Paweł w liście do Galacjan 3, 28:

  „Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.”

  No i ten pauliński „plan boży”, sztucznej likwidacji nie tylko różnic między płciami, ale i różnic między narodami, oraz formalnymi prawami obywateli, z zapałem próbują realizować uwazane za „marksistowskie” (sic!) fundacje Rockefellera oraz Goldmana-Sachsa. W ten sposób dość skutecznie odwracają one uwagę, zarówno chrześcijan jak i żydów jak i ateistów, że według Jezusa z Nazaretu równość między ludźmi miała polegać na względnej równości ekonomicznej członków chrześcijańskich komun, jako że „prędzej wielbłąd przez ucho igielne niż bogacz do Królestwa Niebieskiego”. „A ponieważ „jak w niebie tak i na ziemi”, a zatem bogaci mają być społecznie wyklęci – która to ludobójcza, bandycka komunistyczna ideologia Jezusa z Nazaretu była bardzo popularna przez ponad stulecie, od połowy wieku XIX aż do prawie końca wieku XX, czyli do czasów Solidarności i pierestrojki w ZSRR oraz Watykanie II.

  Polubienie

 72. @rodz
  Niewątpliwie jest to problem przemian kulturowych,które dzieją się na naszych oczach.Margared Mead po czasie kiedy odwoływano się do swoich przodków,następnie do rówieśników dochodzi do czasu „zagadkowych dzieci”,którego zaczynamy doświadczać.
  @markglogg
  CYWILIZACJA ŁACIŃSKA,której podstawą jest katolicyzm przeszła swoją ewolucyjną drogę.Oparła się :ŻYDOWSKIEJ,BIZANTYJSKIEJ i TURAŃSKIEJ.Nie przez przypadek jej osiągnięcia Feliks Koneczny opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.

  Polubienie

 73. Żadna z tych cywilizacji(łacińska,bizantyjska,turańska żydowska ani inna) nie „oparła się” i to co obecnie widzimy zostało w sposób obrazowy przedstawione w Biblii prawie 2000 lat temu (Objawienia 16:13-16 ; Armagedon). Kulminacja „Zderzenia cywilizacji ” (Armagedon) w XXI wieku prowadzi do totalnego zniszczenia ludzkości . W „Zderzeniu cywilizacji ” wielki Establishment świata nauki pełnił i pełni rolę kapłanów a sama nauka rolę religii. Bacon reformator nauki postulował by nauka służyła realizacji praktycznych celów. Jego hasło jakże skwapliwe zostało przyjęte przez zjednoczony Wielki Establishment świata nauki,polityki,religii i finansów : „Tyle mamy władzy ile wiedzy”. Scalenie się owego Wielkiego Establishmentu doprowadziło do pojawienia się zbiorowego „człowieka bezprawia” którego zapowiadała Biblia (2 Tesaloniczan 2: 1-12).
  Bacon uważał , że „grzechem pierworodnym” była utrata kontroli człowieka nad przyrodą. Jak to Bacon ujął utracone panowanie nad stworzeniem człowiek miał odzyskać dzięki nauce która miało go wyposażyć w „odpowiednie środki opanowania przyrody i królewskie stanowisko w świecie”. I rzeczywiście się tak stało. Powstała klasa „kapłanów i króli” która przyjęła idee Bacona , Thomasa Malthusa i innych XVIII, XIX i XX wiecznych mistycznych intelektualistach którzy nadali impuls dla projektowania i realizowania przyszłych nieludzkich systemów politycznych-ekonomicznych-społeczych-religijnych . Mistycyzm baroku i oświecenia doprowadził do powstania „Goga z Magog” . Triumfalny pochód „Goga z Magog” zapoczątkowała I wojna światowa .Upadek tego kolosa na glinianych nogach opisany jest w księdze Ezechiela w 38 i 39 rozdziale. Do jego upadku w jakiejś mierze przyczyniają się takie społeczności jak ta na tym portalu wchodząca w skład tzw. ruchu przebudzeniowego (analogia do Wielkiego Przebudzenia w XIX wieku) opis takich „rewolucyjnych”społeczności w sposób obrazowy przedstawiony jest w Biblii pod postacią ptaków(Objawienia 19:19-21). Jedynie w procesie Norymberskim nieliczni z grona Establishmentu świata nauki stanęło przed sądem. Wątpię by kiedykolwiek powtórzyła się podobna sytuacja i na siebie wzięła odpowiedzialność za własne czyny klasa”króli i kapłanów”. Wyrok śmierci na tej obrazobójczej grupie wykona nie człowiek tylko wyznaczony do tego celu archanioł (Objawienia20 , Efezjan 6:10-13)

  Polubienie

 74. @Marek.
  Wiedzieć i uczestniczyć.
  „POLITYKA,to sztuka wykonywania przejścia z Logosu do Ethosu”,a prawa stworzenia i natury powinny się oprzeć wyniszczającym przemianom kulturowym.Polska stała się bastionem CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoja ewolucyjną drogę.

  Polubienie

 75. Pingback: Nowy Rok 2014: czy uda się nam zacząć demontować Święte Przymierze Biblijnych Banksterów? | Strona autorska Marka Głogoczowskiego

 76. Ja mam tylko jedno pytanie skoro biblia to klamstwo to jak mozna wyjasnic te wszystkie proroctwa biblijne ktore spelniaja sie co do jednego bardzo dokladnie po kilku tysiacach lat
  i nie mam opini negujacej tylko po prostu chce poznac prawde
  jezeli ktos potrafi to wyjasnic to zamieniam sie w sluch

  Polubienie

 77. TEZY Tadeusza Zielińskiego z opisanego w HELLENIZM A JUDAIZM listu rozwodowego,który stał się podstawą dla równolegle rozwijających się kultur :
  I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
  II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
  III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
  IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
  V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
  VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

  Czy ktoś tego chce,czy nie,to korzeniami CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoją ewolucyjną drogę jest antyczna kultura grecka!!!

  Polubienie

 78. Poszukiwanie i wyznaczenie osi symetrii między liberalizmem a republikanizmem staje się jednym zbiorowym obowiązkiem,aby OBRONIĆ POLSKOŚĆ.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s