Nowy porządek świata w odwrocie w 2014?


Nowy porządek świata w odwrocie w 2014?

Określenie „Nowy Porządek Świata” NWO (New World Order) przestało być już dawno wyśmiewanym przez medialnych opiniotwórców synonimem „oszołoma spiskowych teorii”. Od czasu, kiedy bez żadnego zażenowania używane jest przez praktycznie wszystkich obecnych „leaderów Wolnego Świata” trudno jest przypisać je nawiedzonym narodowcom w czapeczkach z aluminiowej folii. Teoria Nowego Porządku Świata powstała jeszcze w starożytnym Egipcie (lub jak niektórzy twierdzą wcześniej). Celem osób promujących tą utopię jest „zjednoczenie” całego Świata pod jedną centralną władzą w szczytnym celu zapewnienia międzynarodowego pokoju. Niestety idea ta nigdy nie miała być zrealizowana, choć wielokrotnie społeczność światowa dawała się na nią „nabrać”. Głównym celem nowego światowego porządku jest wprowadzenie światowego rządu, armii, banku i ogólnoświatowej waluty i nie jest to obecnie żadną tajemnicą. Najlepszym tego dowodem jest zjednoczenie Europy i zmiany zachodzące w USA po wydarzeniach 11 września 2001 roku.

Niestety dla promotorów tego diabolicznego planu ostanie wydarzenia nie wróżą szybkiej realizacji ich złudnych założeń. Wspólnota europejska przeszła w 2012 i 2013 roku finansowe i ideologiczne załamanie. Obecnie w kilku jej krajach rozważane jest bardzo poważnie zwołanie referendów mających zadecydować o wyjściu z unii. Próba wciągnięcia Ukrainy do tego chorego układu nie powiodła się i nawet w zniewolonej Polsce, poprzez zaangażowanie rodzimych polityków w „ukraińską rozróbę”, coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć bezsens „europejskiego układu zamkniętego”. Białoruś pozostaje kolejną porażką. Ogólnoświatowa histeria medialna przeciwko „reżimowi Łukaszenki” zamilkła w końcu w obliczu wyników finansowych białoruskiej ekonomii i jakości życia obywateli tego kraju. „Arabska Wiosna” spowodowała odsunięcie od władzy ustanowionych przez USA i Izrael dyktatorów, a zamiana ich na kontrolowane przez wywiady tych krajów Bractwo Muzułmańskie nie udała się ani w Egipcie ani w Tunezji. Budowana przez lata nowoczesna infrastruktura Libii po zamordowaniu Kadafiego, została całkowicie zniszczona przez bombardowania francuskich i angielskich samolotów. Cały kraj i jego mieszkańcy, nawet ci w przeszłości będący przeciwko Kadafiemu zrozumieli, że demokracja przyniesiona przez zachodnie samoloty bojowe doprowadziła ich kraj do upadku, a ich wygodne życie w Dżamaharia zmieniło się w koszmar (Dżamaharia – libijska republika arabska rządzona przez 2700 deputowanych przedstawicieli libijskich plemion). Złoża najlepszej na świecie i najłatwiejszej w wydobyciu libijskiej ropy naftowej nadal nie są kontrolowane przez zachodnie korporacje spod znaku NWO, choć zamordowały one tysiące niewinnych cywili i zniszczyły cały kraj. Zatrzymano jednak skutecznie plany Kadafiego wprowadzenia afrykańskiej waluty nazwanej „Złotym Dinarem”, która miała zastąpić amerykańskiego dolara w wymianie handlowej pomiędzy państwami Afryki sprzedającymi swoje bogactwa naturalne na Zachód.

Fiasko w Afganistanie było raczej oczywiste zanim rozpoczęto tam działania wojenne. Największe złoża litu na świecie, używanego obecnie we wszystkich bateriach przenośnych urządzeń elektronicznych, znajdujące się w Afganistanie, pozostają jednak nadal poza zasięgiem koncernów z Zachodu. Plan przeprowadzenia rurociągu gazowego łączącego Kazachstan z wybrzeżami Pakistanu będzie musiał także wrócić do pierwszego stadium – negocjacji z Talibami, którzy nie ugięli się pod naporem wojennej machiny międzynarodowych korporacji.

Wojna w Iraku, której głównym powodem była odmowa przez Saddama Husseina przyjmowania płatności za ropę naftową w dolarach amerykańskich, jest praktycznie przegrana. Kilka tysięcy amerykańskich żołnierzy straciło tam życie zabijając przy okazji blisko milion w większości cywilnych obywateli Iraku. Jak długo utrzyma się tam marionetkowy rząd po wycofaniu głównych sił wojskowych USA? Prawdopodobnie nie dłużej niż kilka miesięcy zwłaszcza, że podbicie graniczącej z Irakiem Syrii nie udało się na razie i nie wygląda, żeby w najbliższej przyszłości stworzona przez CIA walcząca tam z prawowitą władzą Alkaida, przejęła inicjatywę na polu walki. Bez wsparcia z powietrza, jak to się stało w przypadku Libii, międzynarodówka najemników i żołnierzy „ sorosowskich fundacji” nie ma raczej szans na zwycięstwo. Podobnie skończyła się eskapada wojenna francuskiego wojska do afrykańskiego Mali. Początkowe medialne zwycięstwo zamieniło się szybko w mało efektowną przepychankę z niekreśloną ilością ofiar wśród cywili i własnych żołnierzy padających ofiarą ataków własnej artylerii i lotnictwa. W końcu media ze wstydem zapomniały o francuskiej żenadzie w Mali wracając do zastępczych tematów dyżurnych jak: problemy homoseksualistów i szalejąca homofobia w krajach rozwiniętych.

W ostatnich tygodniach mijającego roku sztuczny twór powstały w wyniku ingerencji w Sudanie również staje w sytuacji zagrożonego istnienia. Składająca się z kilku tysięcy armia rebeliantów zbliża się nieuchronnie do stolicy Sudanu Południowego, a wojska rządowe coraz bardziej niepewne swojego zwierzchnictwa nie bardzo gotowe są do zabijania swoich własnych obywateli dla dobra zagranicznych mocodawców.

Nie tylko w tak zwanych krajach „trzeciego świata” idea Nowego Porządku przeżywa wyraźny regres. W Stanach Zjednoczonych coraz więcej ludzi zaczyna widzieć, jakie skutki dla ich stylu życia i idei amerykańskiej wolności niesie ze sobą ślepe akceptowanie narzucanych przez międzynarodowe korporacje nowych praw. Stworzony w 1913 roku Bank Federalnej Rezerwy był bezpośrednim następstwem prawnie nielegalnego wprowadzenia poprawki do Konstytucji mówiącej o opodatkowaniu pracy amerykańskich obywateli. Poprawka ta wprowadzona została pomimo niewystarczającej ilości ratyfikującej ją Stanów Unii i jest w rzeczywistości nielegalna i bezprawna, o czym coraz więcej ludzi w USA zaczyna wiedzieć i coraz więcej z nich zaczyna mieć z tym poważny problem. Oczywiście promotorzy NWO pamiętają, że w 1776 roku nielegalne opodatkowanie był powodem Amerykańskiej Rewolucji, więc profilaktycznie wprowadzają restrykcje w posiadaniu broni dla obywateli, co samo w sobie jest również wbrew Konstytucji USA. Pierwszym Stanem, w którym wprowadzono w sto lat po stworzeniu Banku Federalnej Rezerwy drakońskie prawo ograniczające posiadanie broni jest Nowy Jork. Ustawa nazwana SAFE Act (Secure Ammunition Firearms Enforcement – Bezpieczna Amunicja Egzekwowanie Broni (Prawa?) w kwietniu 2014 roku spowoduje kryminalizację ponad 5,000,000 praworządnych dotychczas obywateli Stanu. Pomimo obligatoryjnemu wymogowi rejestracji broni narzuconej nowym prawem tylko niewielka grupa posiadaczy postanowiła ją jak dotąd zarejestrować. Jak się okazuje olbrzymia większość uważa to za wstęp do późniejszej konfiskaty i nie zamierza tego robić uważając nowe prawo za nie legalne. Tom King, przewodniczący NRA w Nowym Jorku ( National Rifle Association – narodowa organizacja posiadaczy broni) przypomina o podobnych praktykach w faszystowskich Niemczech w latach trzydziestych oraz Rosji radzieckiej czy komunistycznych Chinach. Jego organizacja rozpoczęła również w zeszłym roku sprawę sądową przeciwko władzom Stanu, które wprowadziły nowe prawo nie zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Stany Zjednoczone od 1913 roku znajdują się w nieustannym Stanie Wyjątkowym ogłoszonym w wyniku rozruchów spowodowanych krachem na giełdzie nowojorskiej w następstwie, którego całą ekonomią zawładnęła hiperinflacja i olbrzymie bezrobocie. Sytuacja ta została zaplanowana przez niewielką grupę hochsztaplerów finansowych z Rockefellerem, JP Morganem i Wartburgiem na czele, którzy w 1907 roku doprowadzili wspólnymi posunięciami finansowymi do zapaści gospodarczej w USA, a później stworzyli prywatny Bank Federalnej Rezerwy. Bank ten odebrał Kongresowi prawo do drukowania pieniądza i przez ostatnie sto lat drukuje i pożycza na procent „amerykańskiego” dolara dla rządu i obywateli USA zatapiając gospodarkę w niemożliwych do spłacenia długach. Wiedza o tym jeszcze do niedawna była ściśle strzeżona i niedostępna dla „szarego obywatela”. Dzisiaj wie o tym olbrzymia część amerykańskiego społeczeństwa i z miesiąca na miesiąc dzięki internetowi grupa ta powiększa się w zastraszającym dla NWO tempie. Co w tym kontekście przyniesie rok 2014 przekonamy się już niedługo. Oby nie skończyło się to powtórką z roku 1776. Czego sobie i Panstwu zycze w ostanich dniach roku 2013.

Marek Wysocki

Za: http://www.nasznowyjork.org/cosie-dzieje-w-polityce.html

Data publikacji: 29.12.2013

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowy-porzadek-swiata-w-odwrocie-w-2014-2013-12

Reklamy

14 uwag do wpisu “Nowy porządek świata w odwrocie w 2014?

 1. za: http://15w08.blogspot.com/2013/12/zniszczone-witryny-trzech-bankow-w.html

  Autor: 15W08

  czwartek, 26 grudnia 2013
  Zniszczone witryny trzech banków w Warszawie
  Czy kliknąłeś już w brzuszek pajacyka?
  Czy na stole pali się świeczka z Caritasu?
  Buty i torebka makaronu dla bezdomnych
  Maskotka dla dzieci z domu dziecka
  Pusty talerz przy wigilijnym stole
  Święto konsumpcji z mądrościami o konieczności refleksji
  W cieple, przeżarci i pijani zapominacie
  Jak banki, korporacje, kapitał
  Odklejają was od reszty, od was samych.
  Kredyt codziennie robi z Was bezkrytycznych niewolników
  Cel na życie jasno wytyczony: spłata kolejnej raty
  Nie czujecie jak korporacje drenują z was życie
  Bo sami je tworzycie.
  Koła się kręcą, wąż zjada swój ogon.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/012.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/03.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/021.jpg?w=700

  Autor: 15w08 o 23:40
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook
  wtorek, 15 października 2013
  Zniszczona witryna w centrum Warszawy
  Showbiznes i agencje PR.
  Marketing i reklama.
  Account i Art Director.
  A w tym wszystkim dziennikarze: czwarta władza podporządkowana wskaźnikom zysku. Pseudo-życie pod dyktando opłacalności.
  Serwisy informacyjne, które przestały informować.
  Dwuzdaniowe pierdo-niusy.
  Napuszeni dziennikarze komentujący wypowiedzi innych dziennikarzy. Perpetuum mobile.
  Tak bardzo niewiarygodni, że nikt nie sprawdza waszych informacji.
  Nawet wy sami.
  Zwyczajna gra w pseudo-politykę i pseudo-rozrywkę. Handel wiadomościami.
  Wygodny podział na dwa obozy, dwa światy.
  Wzajemne szczucie podnosi stopę zysku.
  A pomiędzy wami stażyści i freelancerzy z kajdanami kredytów i podsycaną przez was idiotyczną nadzieją na wybitne kariery i redaktorskie fotele.

  Bezkrytyczni tchórze, uzależnieni od opinii bogatych.
  Dość już tego – przegryźcie sobie grdyki!

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/011.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/02.jpg?w=700

  Autor: 15w08 o 03:44
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook
  piątek, 8 lutego 2013
  Hossa czy bessa, banki mają się super.
  Fundusze Walutowe gromadzą kapitał.
  Pomnażają zysk.
  A gdy okaże się, że narozrabiają, ogłaszają Kryzys.
  Jednak nigdy, za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Kryzys to tylko pretekst do mocniejszego dokręcenia śruby, ewentualnie roszady stanowisk na szczycie. Pełni arogancji nie oglądają się na protesty. Zależnie od nastrojów, społeczne postawy nazywają roszczeniowymi i wykluczają z debaty albo organizują spotkania i dyksusje, które nic nie wnoszą.
  Kapitalizm konsumuje każdą próbę oporu.
  Tak wygląda obecna demokracja.
  Nie jesteśmy oburzone.
  Jesteśmy wkurwione.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/dscn0008f.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/dscn0003f.jpg?w=700

  Autor: 15w08 o 04:55
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook
  wtorek, 29 stycznia 2013
  Ekskluzywny salon z odzieżą zniszczony.
  Nudziecie nas. Nudzą nas wasze gry i zabawy, wzajemne umizgi, bale i aukcje charytatywne. Wydaje wam się, że żyjecie pełnią wolności, a zachowujecie sie jak nędzni dworzanie na zamku ubogiego króla. Plotki, uśmiechy, uprzejmości, obgadywanie, pseudo-afery i niby-konflitky o okruchy. Od lat bez zmian, choć czasem uda się podmienić bohaterów telenoweli.
  A kumulacja kapitału trwa.
  Nuda.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/dscn0002f.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/dscn0005f.jpg?w=700

  Autor: 15w08 o 03:19
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook
  środa, 16 stycznia 2013
  Przestańcie nas gwałcić.
  Gwałcicie nas zbiorowo każdego dnia, każąc nam oglądać wasze seksistowskie reklamy. Każdego dnia przypominacie nam jak niewiele znaczy kobiece ciało, jak łatwo można je poniżyć, uprzedmiotowić, pozbawić kontroli. Kobieta jako narzędzie. Ciało na haczyku.

  Co trzecia kobieta doświadcza w swoim życiu przemocy seksualnej (http://www.who.int/gender/violence/who_multicountry_study/summary_report/summary_report_English2.pdf). Co piąta zostanie w ciągu swojego życia zgwałcona (http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-16192494). Każecie nam o tym myśleć każdego dnia. Jeśli któraś miała kiedyś nieproszonego chuja w swoim tyłku, przez Was będzie go czuć każdego dnia. Niewygodnie chodzi się po mieście stale czując w dupie niechcianego chuja, serio.

  Wy nie tylko przypominacie nam o gwałcie. Wasza seksistowska, patriarchalna, banalizująca przemoc seksualną kultura wizualna wspiera kulturę gwałtu. Nie wierzycie? Poczytajcie wyniki badań http://www.uky.edu/~aubel2/eng104/paranoia/pdf/jacobsen.pdf . To wy gwałcicie.

  Za gwałt należy się kara.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/znizki-na-samochody.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/pict00052.jpg?w=700

  Autor: 15w08 o 11:36
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook
  czwartek, 3 stycznia 2013
  15W08 wita neoBANK w Warszawie!
  Z wściekłością witamy pierwszy oddział neoBANKu (dawniej- Wielkopolski Bank Spółdzielczy) w Warszawie. NeoBANK ma swoją centralę w Poznaniu, w którym to nazywany jest neoGANGIEM.
  neoBANK, poprzez swoje spółki-córki finansuje i aktywnie wspiera Fabrykę Mieszkań, firmę zajmującą się „czyszczeniem”, prywatyzowanych kamienic z lokatorów, czyli zastraszaniem i brutalnym usuwaniem. NeoBank jest bezpośrednio powiązany z dramatem mieszkańców kamienicy przy ul. Stolarskiej w Poznaniu. To dzięki finansowemu wsparciu neoBANKu mogą w Poznaniu działać takie świnie jak Piotr Śruba z ‚Fabryki Mieszkań’.

  Dlatego też, witamy neoBANK w Warszawie krótkim: WYPIERDALAĆ!

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/dscn1114g1.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/dscn1112g1.jpg?w=700

  Autor: 15w08 o 03:19
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook
  czwartek, 20 grudnia 2012
  Płachty reklamowe, bilbordy, nachalne promocje, niszczenie przestrzeni publicznej komercyjnym przekazem, reprywatyzacja, eksmisje, brutalna gentryfikacja – to warszawska codzienność. Wydaje się, że nie może być gorzej. A jednak: okres przedświąteczny to czas, w którym branża reklamowa wręcz dostaje zadyszki, a z niewolników i niewolnic w fabrykach ‚krajów rozwijających się’ wyciska się ostatnie poty. Neony migają w szaleńczym rytmie, bezrobotni wpychani są w stroje mikołajów, zewsząd atakują nas promocje i okazje. Tysiące ludzi wydaje ostatnie oszczędności aby kupić coś, co ‚zrobi odpowiednie wrażenie’. Przed sklepami ustawiają się kolejki.

  Nie chcemy brać w tym udziału. Nie damy sobie wmówić, że pragniemy czegoś, czego tak naprawdę nie potrzebujemy. Mamy dość nachalnej propagandy towaru.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/moko2.jpg?w=700

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/12/moko1.jpg?w=700

  ze swojej strony dodam tylko: BRAWO, BRAWO, BRAWOD.Kosiur

  Polubienie

 2. Do POLSKIEGO LOGOS A ETHOS trzeba językiem matematyki dopisać rozdział o wartościach narodowych.Rewolucyjnie zrobili to Węgrzy zmieniając konstytucję.

  Polubienie

 3. Bojownicy zaatakowali siedzibę stacji telewizyjnej Salaheddin TV w mieście Tikrit na północ od Bagdadu.

  Policja poinformowała, że zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze obok bramy budynku, po czym jego uzbrojeni towarzysze, w tym jeszcze trzech zamachowców-samobójców, dostali się do środka. Później w budynku doszło jeszcze do trzech wybuchów. Ich przyczyny nie są jeszcze znane.

  W budynku w chwili ataku znajdowali się pracownicy stacji telewizyjnej. Niektórym z nich udało się uciec, inni jednak do tej pory znajdują się w środku, ich dokładna liczba jest nieznana. Według wstępnych danych, co najmniej dwóch dziennikarzy zostało zabitych.
  za RT

  Polubienie

 4. W irackim mieście Ramadi wybuchły dziś zbrojne starcia między wojskami rządowymi i miejscową sunnicką ludnością.

  W mieście występują problemy z łącznością komórkową. Ludzie wzywani są z megafonów na minaretach do „świętej wojny” przeciw rządowi kraju, kontrolowanemu przez szyitów.

  W starciach zginęło już co najmniej 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Sunnici spalili dwa opancerzone transportery sił rządowych i przejęli jeszcze jeden. Z latających nad Ramadi wojskowych śmigłowców otwierany jest ogień w kierunku powstańców.

  Polubienie

 5. Przez cały 2013 rok Rosjanie ze zdumieniem obserwowali thriller polityczny z odcieniem komedii w porządnych Czechach. W styczniu odbyły się tam pierwsze powszechne wybory prezydenckie, w których wygrał Miloš Zeman. Wydawać by się mogło, że ten charyzmatyczny i wpływowy polityk, były premier, co prawda niezbyt lubiany przez dziennikarzy za swoją złośliwość i szorstkość, zapewni statkowi państwa czeskiego spokojną żeglugę. Jednak statek popłynął sam.

  Pierwsza sensacja wybuchła w marcu, gdy senatorzy oskarżyli odchodzącego ze stanowiska ówczesnego prezydenta Václava Klausa… o zdradę stanu. Powodem ku temu posłużyła ogłoszona przez niego amnestia, która objęła również wpływowych korupcjonistów. A co z przyczyną? Najprawdopodobniej była to zemsta na wiecznym eurosceptyku za uporczywą niechęć do integracji Czech z dużą europejską rodziną. Przecież nie chciał on nawet podnosić flagi unijnej nad Praskim Hradem! Na szczęście oskarżenia te nie miały następstw prawnych. Za to polityczne życie Czech podgrzał już nowy zaprzysiężony prezydent Zeman. Na przyjęciu w ambasadzie Rosji z okazji Dnia Zwycięstwa został sfotografowany z kieliszkiem w ręku, co oczywiście nie jest żadnym przestępstwem. Tyle że później przywódca państwa zjawił się na ceremonii prezentacji czeskich klejnotów koronacyjnych, wyraźnie się chwiejąc.

  Nietrzeźwy prezydent?! – przeraziło się czeskie społeczeństwo. Wątek podjęli przeciwnicy polityczni Zemana i rozpoczęła się kolejna afera. Tym bardziej, że w internecie zostały opublikowane kompromitujące zdjęcia przedstawiające rzekomo córkę prezydenta. Kolejna „bomba” w czeskiej polityce wybuchła w czerwcu, tuż po bezprecedensowych niszczycielskich powodziach. Najbliższe otoczenie premiera Petra Nečasa, partyjni koledzy i szef administracji zostali przyparci do ściany przez prokuraturę. Oskarżenia o korupcję, ściśle powiązane ze zdradą małżeńską, rewizje w domach najwyższych oficjeli w kraju, aresztowanie znanych polityków i tak dalej. Akcja wyglądała tak, jakby się odbywała w „republice bananowej”, a nie w „sercu Europy”, jak lubią nazywać swój kraj Czechy. Patriarcha czeskiej publicystyki, Jan Petránek, powiedział w wywiadzie dla „Głosu Rosji”:

  Czy była to niespodzianka dla społeczeństwa? O, nie! Wszyscy zdawali sobie sprawę, że na szczytach władzy dzieją się brzydkie rzeczy, że każdy dąży do przywłaszczenia sobie własności publicznej. Na razie trudno przewidzieć, czym to się skończy, ale jest nam wstyd za naszych polityków.

  Polityczny skandal korupcyjny skutkował dymisją premiera. O korupcji jako o złu, którym przesiąkło całe czeskie społeczeństwo, zaczęto mówić otwarcie. Doszło do tego, gdy prezydent przedstawił parlamentowi „technicznego” premiera Jiříego Rusnoka, ktory miał zastąpić skompromitowanego Nečasa.

  Niestety głosowanie nie doszło do skutku. Tamtego dnia nad Pragą szalała burza. Jak poinformował rzecznik Izby, system elektroniczny został najprawdopodobniej uszkodzony przez piorun. Niebawem chmury nad Pragą zniknęły, lecz kandydatura premiera nie została zatwierdzona. Wielu rozczarowanych zarówno politykami, jak i partiami zagłosowało w wyborach na „czarnego konia” – nikomu de facto nieznaną partię miliardera Andreja Babiša, „ANO“, która znalazła się na drugim miejscu. Obecnie parlament znów jest niestabilny, nikt nie ma w nim absolutnej większości. W mękach formuje się koalicja, nowy rząd.

  Media przyglądają się teraz noworocznemu orędziu prezydenta Zemana do kraju, podkreślają, że w odróżnieniu od pierwszego orędzia Vaclava Havla nie ma w nim słów o wolności. W tym zamieszaniu zatraciły się informacje, że przed katolickim Bożym Narodzeniem Ministerstwo Finansów Rosji spłaciło dług byłego Związku Radzieckiego wobec Republiki Czech w wysokości 3,6 mld dolarów. Że czeskie firmy opanowują rosyjski rynek. Firma „MTS KOVOSVIT MAS” uruchomiła na przykład w Azowie pierwszy w Rosji zakład produkcji obrabiarek pełnego cyklu, o zlecenia na wydobycie gazu na Syberii walczy czeska „CTU Bohemia”, a w przetargu na budowę kolei na Syberii uczestniczą czescy budowlańcy. I oto nasuwa się myśl: gdzie w rzeczywistości leży obszar stabilności politycznej?
  ——————————————
  Zofia Bąbczyńska-Jelonek · Top Commenter
  Jest w Polsce takie powiedzenie na opis tego co się dzieje na czeskiej scenie politycznej…. – „Czeski film” – czyli taki słowianski Cyrk Monty Pythona.
  I to co sie dzieje w Czechach, niczym sie akiurat nie różni od innych państw bylego bloku wschodniego. W jednym skecze są inteligentniejsze, w innym bardziej zabawne.
  Korupcja praktycznie wszędxzie podobna, nepotyzm polityczny także, sieganie po napoje wyskokowe w elitach politycznych – też nie obce. Ta sytuacja oczywiście potrwa jeszcze, bo elity polityczne w krajach post-socjalistycznych muszą wydorośleć, wyrosnąć z krótrkich spodenek i zabaw w politycznej piaskownicy.
  Problemem są media w tych krajach, w Polsce czy Czechach też., Zajmuja się, mówiąc kolokwialnie – pierdułami.
  Wszystko sprowadzają do jednego, miałkiego, prymitywnego mianownika – medialnej sensacji.
  Nie ma porządnej informacji o gospodarce, nie ma uczciwej publicystyki politycznej, są skandale, aferki i afery, gonitwa za sensacją i maksymalne jej wyolbrzymienie. W mediach tych państwa pojawiają się dziwne polityczne felietoniki z blyskotliwą żonlerką słowną, ale w sumie bez treści. Bez liczenia się z inteligencją odbiorcy.
  Kogo może np. obchodzić opinia jakiegoś kościelnego dostojnika w państwie, w którym znakomita większość ludzi nie deklaruje przynależności do jakiegokolwiek wyznania chrześcijańskiego, a świątynie nie mają wiernych, lecz zwiedzających je turystów i są „na garnuszku” państwa?
  Więc dla kogo ma być np. cytowana wyżej opinia patriarchy Pietranka o braku chrześcijanskich zasad etycznych u czeskicvh polityków?
  W ten sposób media buduja mity, zapominajac o istotnych sprawach. Czechy nie są jakąś bezludną wyspą, podobnie dzieje się w Polsce, na Węgrzech, na Slowacji, Litwie itp.
  Na tak miałkich mediach i ich mialkich informacjach – buduje się opinię publiczną o własnym kraju w oczach własnych i obcych czytelników czy widzów i słuchaczy.
  Doskonale wiem, ze pisać ciekawie, ale poważnie o polityce jest szalenie trudno, o sprawach gospodarczych jeszcze bardziej. Ale to media same sobie wychowują odbiorców.
  Tablioizacja mediów prowadzi do stworzenia bezmyślnego oglądacza „komiksów”, intelektualnego, schamialego prymitywa. Który nie szanuje wlasnego państwa, panoszy się jako postawa w elitach politycznych, przyjmuję postawę „kibola” w społecznych i politycznych manifestacjach.
  Nie jest poblemem dla Czech i Czechów, że ich prezydent pił piwo i miał nieco w czubie, to temat do skeczu albo „czeskiego” filmu, problemem jest brak istotnych informacji w czeskich mediach o sukcesach czeskiej gospodarki.
  —————————–
  U nas ulubionym serialem demokratów jest Rodzina Kiepskich, Ferdek, Paździoch, Boczek i cała reszta + prezes
  Serial polityczny z udziałem szefów i ich partii mamy identyczny, tyle że bardziej kosztowny

  Polubienie

 6. Niestabilność polityczna w Turcji, będąca wynikiem skandalu korupcyjnego, spowodowała szkody dla gospodarki kraju w wysokości 100 miliardów dolarów – poinformował wicepremier, Bülent Arınç.

  W poniedziałek turecki rząd zebrał się na posiedzeniu po raz pierwszy po powołaniu 10 nowych ministrów, co nastąpiło tuż po dymisji ich zamieszanych w skandal poprzedników.

  Pomimo masowych antyrządowych akcji, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu, premier Turcji Recep Tayyip Erdoğan oświadczył, że nie opuści swojego stanowiska.

  W połowie grudnia turecka policja przeprowadziła w Stambule szeroko zakrojoną operację w sprawie korupcji, aresztując ogółem ponad dwadzieścia osób.

  Polubienie

 7. W jakim celu zadłuża się Polskę?
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=9859&Itemid=56

  Czy niemożliwe do spłacenia zadłużanie Polski ma jakiś określony cel? Sądzę, że ma i to bardzo konkretny.
  W zeszłym roku w Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce (ROŻwP).
  Charakterystyczne jest to, że organizacja która postuluje powrót do Polski trzech milinów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim w naszym kraju językiem urzędowym, swój pierwszy kongres zorganizowała w Berlinie:

  Ale powracając do rzeczy.
  Otóż ROŻwP powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, która to nakręciła cykl trzech krótkich filmów dotyczących tego ruchu.
  W pierwszym z nich Sławomir Sierakowski, redaktor lewicowej „Krytyki Politycznej” (nota bene to w tym lokalu zbierają się i chronią osoby przyjeżdżające z zagranicy, którzy atakują później uczestników Marszu Niepodległości 11 Listopada), przemawia do pustych trybun zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia i zachęca Żydów do powrotu do Polski.
  W drugim filmie Zydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc na terenie dawnego getta.
  W trzecim Sierakowski ginie w zamachu.
  Czy ta artystyczna wizja może przeistoczyć się w realną sytuację?
  Otóż ROŻwP chce aby powrót Żydów do Polski został sfinansowany przez podniesienie podatków płaconych przez polskich podatników.
  Teraz mam pytanie za 100 punktów:
  Pod jakim pretekstem w Polsce można podnieść podatki, którymi sfinansuje się zasiedlenie trzema milionami Żydów naszej ojczyzny?
  Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

  Innymi postulatami ogłoszonymi podczas ubiegłorocznego kongresu w Berlinie zorganizowanego przez ROŻwP są:
  aby Polski Senat został przekształcony w Izbę Mniejszości (etnicznych- dopisek mój), i jednocześnie Polskie władze zerwały Konkordat podpisany z Watykanem, zaś hebrajski ma zostać uznanym jako drugi język urzędowy.
  Symbolem ROŻwP jest logo, na którym połączono polskie godło z gwiazdą Dawida- symbolem syjonizmu.
  Na temat tego ruchu wypowiedział się sam Sierakowski mówiąc m.in. że:
  „Uważamy, że nie ma sensu tworzyć sztucznej granicy między światem sztuki i polityki. Polskie społeczeństwo jest obecnie homogeniczne, jak żadne inne w Europie. W naszym społeczeństwie jest rodzaj luki po przeszłości, którą należy zapełnić”.
  Były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss ocenił, sytuację w następujący sposób:
  „Obiektywnie mówiąc, to jest fantazja. Co nie wyklucza faktu, że motywacja do tej fantazji może być pozytywna”.

  No a teraz przejdźmy do historii.
  Otóż osadnictwo żydowskie w Palestynie było finasowane już od 1841 roku przez żydowskich finansistów. Pierwszy zakup ziemi był finansowany przez Sir Mosesa Montefiore, dzięki czemu mogło przybyć do Jerozolimy ponad 4 tysiące Żydów.
  Kolejna fala osadnicza była możliwa dzięki finasowaniu jej przez barona Edmonda James’a de Rothschild’a, który w tym celu założył nawet specjalną organizację The Palestina Jewish Colonization Association (PICA) i przekazał na nią 50 mln dolarów (na dzisiejsze pieniądze będzie to ponad 5 mld $). Dzięki temu wsparciu przybyło na teren Palestyny do 1880 roku 40 tysięcy Żydów.
  Tak właśnie rozpoczął się proces żydowskiej kolonizacji Palestyny finansowany przez banki i instytucje finasowe których właścicielami byli Żydzi.
  Proszę zastanowić się kto obecnie jest właścicielami największych instytucji finansowych na świecie i jednocześnie połączyć to z faktem zadłużania Polski w tychże instytucjach.
  Czy zadłużanie Polski nie ma na celu zajęcie jako należności na poczet długów, pozostającej w rękach państwa ziemi, którą później mogliby użytkować osadnicy żydowscy w naszej ojczyźnie?
  Czy polityka zduszania krajowego przemysłu i polskiej przedsiębiorczości oraz przymuszenie wielomilionowej rzeszy polskiej młodzieży do emigracji ekonomicznej nie ma na celu stworzenie wolnej przestrzeni do osadnictwa i jednocześnie pozbycie się niewygodnej konkurencji?
  Sądzę, że odpowiedź na te pytania pozwoli zrozumieć to co się obecnie (tzn. od 1989 roku) dzieje w Polsce i w czyim interesie to jest robione? Bo jak myślę, i na pewno się nie mylę, nie jest to działanie sprzyjające naszemu interesowi narodowemu.
  Biorąc, zaś pod uwagę niepewną sytuację państwa izraelskiego na Bliskim Wschodzie oraz problemy jakie będą mięli prominentni przedstawiciele diaspory z branży finasowej i wielkiego przemysłu na Zachodzie, można przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że Polska ponownie stała się w ich planach miejscem bezpiecznego osadnictwa, które pozwoli im przetrwać spodziewane kłopoty tak jak to już miało miejsce w średniowieczu.
  Jednocześnie sytuacja dla nas jest na tyle niekorzystna, co można zaobserwować po tym co się działo wcześniej i dzieje obecnie w Palestynie, bo obarczeni na wiele pokoleń długami niemożliwymi do spłacenia zostaniemy obecnie rzeczywistymi niewolnikami we własnym kraju, który tym sposobem stanie się dla diaspory polin- czyli miejscem jej bezpiecznego spoczynku.
  Pozdrawiam.
  1. pl.wikipedia.org/wiki/Osadnictwo_%C5%BCydowskie_w_Palestynie,
  2. adnovum.neon24.pl/post/103951,80-tys-zlotych-tyle-juz-wynosi-dlug-kazdego-z-nas- warto pod tym tekstem zapoznać się z niektórymi komentarzami, które dużo dają do myślenia.
  Za: http://adnovum.neon24.pl/post/103995,w-jakim-celu-zadluza-sie-polske

  Polubienie

 8. Cytuję fragment swojego tekstu z przed 2~3 lat, „Littera docet, littera nocet”:

  „Ich taktyka i strategia dotyczy głównie ziem południowo – wschodnich, gdyż ziemie północne i zachodnie zarezerwowały sobie …Niemcy. Całość szczegółów jednomyślnie sprecyzowano w Wannsee 06. 05. 1990 roku…”

  Tenże kolejny w dziejach Polski rozbiór, postanowiono realizować na raty, przypomina metodę gotowania żaby…

  Polubienie

 9. Orszański próbują też Żydowskie Środowiska z innej strony -> Wmawiają,że jesteśmy im winni zadośćuczynienia za rzekome majątki 65 miliardów dolarów / propaganda grosza vel grossa mająca na celu wzbudzić w młodych pokoleniach nieuzasadnione poczucie winy / Wiadomo,że jesteśmy biedni i nie mamy kasy / a nawet gdybyśmy mieli,według mnie oni chcą od nas wyłudzić,co jest niezgodne z naszym prawem i karalne / a Środowiska Żydowskie były gotowe pożyczyć nam tą kwotę co równałoby sie z przejęciem NASZEJ ziemi za tą pożyczoną kwotę,bo nie bylibyśmy w stanie jej spłacić.
  Posunęli się do tego aby podjąć próbę bojkotu dolara w naszym kraju za to,że nie chcemy dać się okraść :
  „Dopóki nie powstanie prawo, które będzie odpowiadać roszczeniom ofiar Holokaustu i ich spadkobiercom, społeczność żydowska, ocaleni i ich rodziny w szczególności powinni powstrzymać się przed wpompowywaniem dolarów z turystyki i innych dziedzin w polską ekonomię” – te ostre słowa jednej z głównych figur w Światowym Kongresie Żydów, radcy generalnego Menachema Z. Rosensafta, to kolejny głos w polsko-żydowskim sporze o restytucją mienia ofiar Holokaustu.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/swiatowy-kongres-zydow-wzywa-do-bojkotu-polski,166102.html

  Według mnie powinno się zerwać kontakty dyplomatyczne z Izraelem / prócz problemów,pomówień i fałszywych oskarżeń nie mamy z nich nic / osoby pochodzenia żydowskiego wyprosić z NASZEGO kraju / dali nam wystarczająco argumentów aby na arenie ogólnoświatowej nie być uznanym za antysemitów,a nawet gdyby nawet to osobiście mam w poważaniu,co świat będzie miał do powiedzenia w tym temacie – mój kraj czyli dom i moja sprawa kogo chcę w nim gościć / a „Polaków”,którzy dopuścili się zdrady Polskiego Narodu na rzecz Żydów postawić pod trybunał stanu.

  Polubienie

 10. Dodam jeszcze,ze POLSKI PODATNIK jest okradany z kasy / nie tylko na rzecz obcej nam frakcji watykańskiej / na kulturę żydowską np. Muzeum Żydowskie we Warszawie,nie dość że zostało zbudowane z pieniędzy POLSKIEGO PODATNIKA to i jeszcze jest utrzymywane z pieniędzy POLSKIEGO PODATNIKA / a z jakiej racji? / To samo tyczy się Watykanu – jest kasa na kościoły darmozjadów w koloratkach,a nie a kasy na leczenie POLSKIEGO DZIECKA
  Dalej :
  Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiada, że będzie wysyłać ministrowi finansów faktury za leczenie nieubezpieczonych dzieci, kobiet w ciąży, bezrobotnych i osób uzależnionych. Za nich wszystkich płacić powinien budżet państwa, a nie NFZ – tymczasem minister finansów >>>>Jacek Rostowski odmówił podpisania planu finansowego Funduszu twierdząc, że wzrost wydatków na osoby nieubezpieczone o ponad 650 milionów złotych jest nieuzasadniony.<<<<

  hmm leczenie ludzi chorych,cierpiących jest nieuzasadnione? Ciekawa teoria.- ale na wydawania NASZEJ kasy na KK i kulturę zydowska jest uzasadnione?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s