Gender – awangarda myśli żydowskiej


                                            Co to takiego owo gender?

 

Ciekawe, co o UE wiedział, a czego nie sam JPII, który nas tam zapędzał? Ciekawe jaki stosunek do gender mają wielbiciele PiS i obrońcy KK, bo przecież nie zaprzeczą, że PiS i KK popierają dążenia ukraińskich syjonistów wepchnięcia Ukrainy do UE?

Gender (czyt. dżender) – termin zaczerpnięty z języka angielskiego, obecnie jest wykorzystywany w języku polskim do określenia płci kulturowej lub płci społecznej – w odróżnieniu od płci określanej jako płeć biologiczna (ang. sex). W tym znaczeniu gender oznacza tworzony w sposób performatywny zespół cech i zachowań, ról płciowych i stereotypów płciowych, przypisywanych kobietom i mężczyznom przez społeczeństwo i kulturę.

Kreowanie performamtywne polega na ogłoszeniu, że np. jesteście mężem i żoną, w szpitalu po urodzeniu dziecka: to jest chłopiec itd., itp.

Termin Performatywność płci (inaczej: performatywność rodzajowa) (ang. gender performativity) został wprowadzony do socjologii przez filozofkę i teoretyczkę kultury Judith Butler (o niej poniżej) w książce „Uwikłani w płeć” (ang. Gender Trouble) i oznacza sposób konstrukcji płci społeczno-kulturowej poprzez jej nieustanne powtarzanie i odgrywanie.

Jest to więc teoria – z jakąkolwiek nauką nie ma „toto” żadnego związku -, której ideologowie wieszczą, że tym co określa człowieka naprawdę, jest płeć kulturowa, a nie biologiczna. Ci ideolodzy twierdzą wręcz, że nikt nie rodzi się mężczyzną, czy kobietą, ale jest do takich ról społecznie wychowywany.

 

Wychodząc, zatem z tych genderowo – performatywnych „rozważań”, czy może genderowo – performansowych – prawie jedno i to samo licho -, nie ma żadnej pewności, że wszystkie Tuski, Buzki, Środy, czy  Michniki…itd., itp. są ludźmi, choć jako tacy pojawili się w naturze. No bo, kto i jak zagwarantuje, że kulturowo i społecznie nie zostali ukształtowani np. na małpy? Tu nawet istniałby pewien dowód pośredni, ponieważ wiadomo w czyim cyrku występują, co mimo wszystko, nie najlepiej świadczy o „III RP z gwiazdą Dawida w tle”.

 

 

                             Słowo o Judith Butler(lesbijka – współczuć, czy gratulować?)

Judith_Butler_(2011)_cropped

 

Urodziła się w 1956r. w Cleveland. Jest amerykańską filozofką feministyczną, profesorką literatury porównawczej i retoryki University of California w amerykańskim Berkeley, zajmuje się teoriami władzy, tożsamości i płci.

I nie jest chyba bez znaczenia, że przodkowie Butler pochodzili z Węgier i z Rosji – matka była krzewicielką ortodoksyjnego judaizmu, a ojciec od dzieciństwa uczęszczał do synagogi reformowanej.

 

 

Nie warto szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego Żydzi znajdują się zawsze w awangardzie destruktorów ludzkiej cywilizacji. Ważniejsze jest inne pytanie: co zrobić, żeby ten regres powstrzymać i odwrócić? – na to pytanie musimy znaleźć odpowiedź i to możliwie szybko, póki nie jest jeszcze za późno.

 

                                                        Inne małpy

 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako „stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet.

Małpy z WHO ustaliły np. w drodze telefonicznego referendumpoprzez głosowania ustalono naukową prawdę! -, że homoseksualizm nie jest zboczeniem, tylko naturalnym, zgodnym z normą, zachowaniem seksualnym człowieka (takie ustalenie przyjęło dwadzieścia lat wcześniej, w 1973r., Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne). Do przegłosowania tej prawdy w drodze referendum zaproszono tylko część specjalistów, przeważnie pochodzenia żydowskiego – samą awangardę.

 

Polskie szkolnictwo, oświata, media także opanowane są przez podobne małpy, których zadaniem jest degeneracja naszej, polskiej, europejskiej, ludzkiej, kultury, niszczenie rodziny, która jest podstawową jednostką tworzącą naród. Niszczenie rodziny, to niszczenie narodu.

Czas, więc na eksterminację z naszej ludzkiej społeczności wszelkich małp, a mówiąc poważnie czas eksterminować z naszego życia barbarzyńców i czynione przez nich zło.

Lud w swojej masie jest na szczęście zdrowy: już piąty raz spalono symbol pederastów – tęczę ustawioną na wprost kościoła na pl. Zbawiciela w Warszawie.

2023f6e960a2038163a474a2b8c15108

 

Dariusz Kosiur  

Reklamy

16 uwag do wpisu “Gender – awangarda myśli żydowskiej

 1. Panie Mieczysławie,

  przebrnąłem przez ten artykuł i zacytuję jego fragment jako puentę:

  „Zatem tutaj mamy w myśli Hegla filozoficzne usprawiedliwienie ideologii gender jako ideologii, która sprowadza rozumienie całego człowieka do popędu. Ideologii, która uważa, że istotą nawet samego Absolutu jest popęd.”

  Precyzując powyższą myśl, głównie popędu seksualnego, jako podstawowego motoru naszych ludzkich zachowań, w całości determinowanego przez przedsiębiorczego osobnika(ów) pod nazwą Boga Absolut – innymi słowy – Wielkiego Alf(ons)a albo jeszcze lepiej Mega P(ut)I(n)M(y)P(ocket) – usia…
  Nad skuteczną realizacją projektu Gender, czuwają wysoko opłacane zastępy anielskie, w rodzaju choćby tej pani Butler.

  Gender to „kulturowy biznes – geszeft”, który aby mógł się w pełni powieść, wpierw potrzeby ludzkości muszą zostać sprowadzone do tych tylko i wyłącznie najniższych, jakie przedstawia piramida wg Maslowa…

  Takie estetyczne lateksowe gumki, bądź tylko opakowania, celowo są rozrzucane w wielkich miastach zachodnio – europejskich. Cel – mają działać na wyobraźnie przechodniów poprzez odwoływanie się do ich najniższych instynktów.

  Polubienie

 2. Dodam jeszcze od siebie,że na tym instynkcie biznes pornograficzny bije krocie jak i producenci na gadżetach.Polityczna korzyść z tego,że poprzez w/w skutecznie odsuwa się uwagę mas od istotnych problemów.

  Polubienie

 3. GENDER TO STARY JAK APOSTOŁ PAWEŁ, CHRZEŚCIJAŃSKO-BIOLOGICZNY UPUPIAJĄCY LUDZKOŚĆ, RAKO-PODOBNY NOWOTWÓR

  Cytuję Przypis IV do artykułu „O powstaniu gatunku o nazwie Naród Wybrany” z listopada 2011 (http://markglogg.eu/?p=164).

  Cytat z rozdziału ‘Cirripedia’ (polska nazwa ‘wąsonogi’) Encyclopedia Britannica:

  Najbardziej zdegenerowaną formą wąsonoga są przedstawiciele rzędu Rhizocephala, z których rodzaj Sacculina (polska nazwa ‘worecznica’) jest to popularny pasożyt krabów. … Sacculina przyczepia się pod brzuchem kraba, i poprzez szczeliny w jego pancerzu wkorzenia się i rozgałęzia w jego wewnętrznych organach. … Worecznica poprzez wysysanie substancji odżywczych z ciała kraba ZMIENIA PŁEĆ ŻYWICIELA (http://jcs.biologists.org/content/s2-57/226/267.full.pdf ) „organy reprodukcyjne kraba ulegają atrofii, kraby rodzaju męskiego nabierają wtórnych cech charakteryzujących dojrzałe osobniki rodzaju żeńskiego, podczas gdy niedojrzałe osobniki żeńskie przedwcześnie osiągają cechy charakteryzujące osobniki dojrzałe tej płci. (itd. , takie „zfeminizowane” kraby obu płci spontanicznie chronią i dostarczają żywności i ochrony przed drapieżnikami potomstwu samo-pozbawionej organów wzroku oraz ruchu worecznicy, które ona bezustannie, wrośnięta pod ich brzuchem, płodzi).

  To jest dokładnie fenomen socjobiologiczny o charakterze „gender”, jaki obecnie obserwuje się wśród narodów kolonizowanych przez „Naród Wybrany”: mężczyźni coraz bardziej tracą swą potencję seksualną (w ciągu ostatnich 50 lat ilość żywych plemników w cm3 spermy Polaka zmalała od 50 tysięcy do 20 tysięcy) i po prostu „kobiecieją” – i to nawet pod względem swego fizycznego wyglądu (vide poseł(ka) Grodecka. Stają się łagodni („politically correct”) i wobec swych pracodawców potulni, starając się przystosować do NIEWOLNICZEGO TRYBU ŻYCIA jaki narzuca zwłaszcza anglosaska CYWILIZACJA, najbardziej ze wszystkich na świecie zjudaizowana, nawet bardziej od tej klasycznej, komercyjnej żydowskiej, o której bezustannie bębni nam pan Kaźmierczak.

  A jeśli chodzi o sam pomysł UJEDNOPŁCIOWIENIA I UJEDNONARODOWIENIA CHRZEŚCIJAŃSKIEJ CYWILIZACJI? Toż to przecież sam apostoł Szaweł alias Paweł zachwalał zarówno GENDER jak i ODNARODOWIENIE narodów jak i stworzenie niezróżnicowanego gatunku „wolnych niewolników (‘rabów’) Pana”:

  „Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.” Gal. 3: 28.

  Nie zapominajmy tutaj, że żyjący z pasożytowania na chrześcijanach kapłani co rusz ich zapewniają, że są oni „w Chrystusie, przez Chrystusa i dla Chrystusa” zbawieni (od myślenia) lub coś w tym rodzaju.

  Polubienie

 4. GENDER TO STARY JAK APOSTOŁ PAWEŁ,,,,pisze pan Marek….bo pisac umie.
  Starszy,, panei Marku wiele starszy…,,,wg Talmudu, ElZohar i Kabbaly….tylko Zyd jest Czlowiekiem, dzieckiem Boga z dusza specjalna zawierajaca czynnik boski Nephesh elokis….
  Sa tez inne sTVORY( tu sie klania rowniez cosmogonia Slovian),,ktore sa tylko ludzmi z wygladu, ale duszy- jako nephesh elokis nie majace….stworzone do roboty…. Nie dzieci Boze..ale Raby Boze….
  Cnota pierwszych i wyznacznikiem jest Wolniosc,,,drugich Uleglosc….do czego namawia wlasnie Talmud i jego wyznawcy .
  Chrzescijanstwo o czym pan Marek doskonale wie, ale udaje -ze nie wie:-))) z tym pogladem walczylo, od zarania- a na czele tego tryndu wlasnie stal Sw, Pawel, ktorego tu obmawiaja,

  „Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.” Gal. 3: 28
  TO nei znaczy, ze nalezy sie wykastrowc, czy obrzezac. czy zdobyc jakis tytul co jest rownoznaczne z obrzezaniem umyslu……znaczy, ze ma sie jednakowe prawa i traktowanym sie jest poprostu- jako Czlowiek. i Nic wiecej:-)))))I ze nei ma zadnego prawa do prozniactwa, ani ten co udaje ksiedza=, czyli intelektualiste religijnego, ani ten co udaje intelelktualiste areligijnego.
  To wlasnei oni za wszelka cene staraja sie uchodzic za „dzieci” i zerowac na Tvorach i ich pracy.

  Polubienie

 5. Pan RomanK celnie napisał, że

  wg Talmudu, ElZohar i Kabbaly….tylko Zyd jest Czlowiekiem, dzieckiem Boga z dusza specjalna zawierajaca czynnik boski Nephesh elokis….

  A ja pozwolę sobie mu przypomnieć, że według Kościoła Katolickiego, opierającego się na osiągnięciach nowoczesnej genetyki „płód ludzki jest człowiekiem i posiada status osobowy od samego początku swego istnienia,”

  No i świetnie, z tego „naukowego odkrycia KK” wynika logicznie, że embrion ludzki jest już LUDZKĄ OSOBA, która w pewnym okresie swego rozwoju ma ogon oraz wyraźne łuki skrzelowe na szyi – czyli jest po prostu płazem w w stadium tego płaza kijanki.

  Co więcej w tym przed-narodzeniowym okresie życia „kijanki” ta OSOBA LUDZKA nie jest jeszcze zróżnicowana na płeć męską i żeńską, nie mówiąc już o zróżnicowaniu na Żyda (to następuje dopiero w 8 dniu po narodzeniu podczas obrzezania) i Greka względnie Polaka czy Amerykanina (ci ostatni w znacznej mierze są „z natury Narodu Wybranego” obrzezani).

  I choć (obowiązkowo obrzezany) Apostoł Paweł zapowiada, że „Chrystusie” nie masz pana i niewolnika, to w innym miejscu On dopowiada, że wbrew naturze „Starszy będzie służył młodszemu”. (Czyli jak to się naśmiewał z Apostoła George Orwell „Wszystkie zwierzęta są równe ale pewne są równiejsze”)

  A zatem „w Chrystusie” ludzie dojrzali winni służyć tym „embrionalnym” bo akurat w ich przypadku mamy do czynienia z idealną sytuacją, kiedy to „nie ma (jeszcze) pana ani niewolnika, ani mężczyzny ani kobiety, ani żyda ani greka”.

  No i do tego STANU IDEALNEGO, nie zróżnicowanego „CZŁOWIEKOWISKA” (to określenie Aleksandra Zinowiewa) AMERYKAŃSKA „CYWILIZACJA POD BOGIEM” systematycznie dąży:

  czytaj http://markglogg.eu/?p=493

  Deklaracja Praw
  Człowieka Embrionalnego

  oraz
  Prezentacja celów
  Światowego Ruchu „Precz z Rozumem”

  (wersja oryginalna z 1993 roku: http://markglogg.eu/?p=267)

  My, Ludzie Embrionalni wszystkich Narodów, Ras oraz Płci, deklarujemy co następuje:

  1. Będąc w pełni świadomymi, że nasze idee są sprzeczne z Rozumem i Biologią, ogłaszamy iż jest to prawdą oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równi. Twierdzimy zatem, że Kain jest równy Ablowi, idiota jest równy geniuszowi i że zwykły gangster ma te same prawa jak święty. Co więcej, zgodnie z nauką Nowego Katolickiego Kościoła deklarujemy, że embrion ma takie same prawo do życia i do dążenia do szczęścia, jak osoba dorosła. Mówiąc krótko stwierdzamy, że (ZAPŁODNIONE) JAJO JEST RÓWNE KURZE – i to jest nasza Nowa, Promienna Myśl, która przyświeca wszystkim naszym dążeniom oraz poczynaniom.

  2. Deklarujemy, że nasz Bóg, Stwórca Równości, wyposażył nas – w przeciwieństwie do innych bezrozumnych zwierząt – w naturalne prawo do bezpieczeństwa, do wolności oraz do szczęścia. Zamierzamy zrealizować te nasze boskie prawa na poziomie umysłowym niewinnego dziecka, czy nawet jeszcze nie zróżnicowanego embriona. Mamy prawo to uczynić, gdyż jest to prawda oczywista, że każdy dorosły człowiek był kiedyś w fazie embrionalnej rozwoju swej osobowości. I to jest jego własna wina, że wbrew Woli Stwórcy Równości, opuścił ten cudowny stan pierwotnego zidiocenia oraz szczęścia.

  (I dalej pkt 3 – 9)

  i na zakończenie:

  10. Mówiąc krótko, po wyzwoleniu Ludzkości od jej historycznych ciemiężycieli my, Zuniformizowane Społeczeństwo Ludzkich Neotenicznych Umysłowo Embrionów, zamierzamy „mnożyć się i panować nad ziemią” – tak jak nasz Bóg, Stwórca Równości przemawiający do nas już z pierwszej strony Pisma Świętego, nakazał nam robić. Nie potrzebujemy dodawać, że zamierzamy się zachowywać jak agresywnie rosnący, monstrualny Rak Planety Ziemia.

  (Elaborated in 1993 in Geneva. Text drawn after the “Declaration of Independence of North America” of 1776, and the encyclical letter “Laborem exercens” of 1981.)

  Polubienie

 6. A dla zainteresowanych zjawiskiem pojawienia się ideologii „gender” znalazłem coś ciekawego, potwierdzającego mą ‚lamarckowską’ tezę o przystosowaniu sie biologicznym ludzkości „rozwinietej” do życia w coraz łatwiejszym, nie wymagajacym prawie w ogóle wysilku fizycznego środowisku (środowisku obecnie silnie „ulepszonym” za pomoca ludzkiej pracy, pracy oczywiscie wychwalanej przez św. Pawła a za nim JPII, jako „czynności zbliżajacej człowieka do boga”:)

  „Bilodzy zauważyli, że destrukcja czlowieka zachodzi także na poziomie genetycznym. W obecnym czasie ulegają degeneracji genetycznej zarówno mężczyźni jak i kobiety, ale progresywną destrukcję obserwuje się zwłaszcza w męskiej polowie chromosomu Y. Jest to zmniejszanie się części chromosomu Y, ktora sklada się z zaledwie 78 genów, chociaż pocżątkowo ta część chromosomu Y posiadała 1500 genów. To zjawisko wiedzie do silnej modyfikacji męskiego pola (?) i do o pojawienia się mężczyzn z żeńskim typem zachowania się, homoseksualistów i niedorozwinietych, kobietopodobnych bytów…”

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2014/01/14/evropeiskii-soyuz-es/729700-sistemnyi-krizis-kapitalizma-degradatsiya-chelovechestv

  Polubienie

 7. Fundacji, która promuje pedofilię nie można zakazać działalności – orzekli sędziowie Sądu Apelacyjnego. Holendrzy proszą Europę o ratunek.

  W 2012 r. Sąd Cywilny w Assen nakazał rozwiązanie fundacji “StitchingMartijn” zamieszczającej anonse seksualne między osobami dorosłymi i dziećmi twierdząc, że są one sprzeczne z normami społeczeństwa holenderskiego. Fundacja odwołała się do sądu apelacyjnego, który uchylił ten wyrok.
  http://www.fronda.pl/a/holenderski-sad-zezwolil-na-promowanie-pedofilii,29391.html

  Polubienie

 8. ojcowie mają poświęcać uwagę łechtaczkom córek??????????????
  Zam przypadek – opowiedziany w zaufaniu, bo ludziom ciężko żyć z takim obciążeniem – gdy ojciec zbliżył się oralnie do córki i ona teraz nie jest w stanie ułożyć sobie życia z żadnym chłopakiem. Lata całe miała nerwicę, problemy z anoreksja, poczucie winy i poczucie, że jest brudna. Matce nic ona nie mówiła, bo się wstydziła. I nie chciała narażać związku swojej matki na problemy. Po kilku latach nie wytrzymała i wykrzyczała matce prawdę ale zaraz potem chciała się zabić. Psycholog niewiele pomógł, bo nie da się zrobić tego niebyłym. Ona z tym musi żyć i to codziennie. Na szczęście matka wyrzuciła z domu swego męża. Umarł on jakiś czas temu i siostra tej dziewczyny powiedziała: nareszcie zdechł.
  Jest absolutnie niedopuszczalne, by zboczeńcy z unii europejskiej rozpowszechniali tego typu szkodliwe pomysły.
  Ważną rolę mają w tym do odegrania właśnie mężczyźni. Powinni zrobić we własnych szeregach porządek i to do końca.

  Polubienie

 9. Pytanie do pana marglogg: A czy czasem to nie właśnie gendery i genderopodobne ideologie stały u podstaw marksizmu-leninizmu? Przecież to któryś z tych czerwonych guru promował pogląd, że w komunizmie o seks będzie tak łatwo, jak o szklankę wody, małżeństwa zostaną zniesione, by każdy z każdym mógł się bez czarnosecinnej okowy moralności bawić swobodnie w doktora. Tak właśnie postępowała słynna Aleksandra Kołłontajowa, zanim wyperswadowano jej, że na takie harce jest jeszcze za wcześnie, bo komunizm dopiero co trzeba zbudować 😀

  Polubienie

 10. @LuK, tak mnie się Twój wpis spodobał, że aż pozwolę sobie cosik napisać…

  cyt. : „Przecież to któryś z tych czerwonych guru promował pogląd, że w komunizmie o seks będzie tak łatwo, jak o szklankę wody(…)”

  Bo tak też, w tym wybrzydzanym dziś szczególnie KOMUNIZMIE, tak przez kler jak i wszelkiej maści mamonistyczne „męskie” cioty, było istotnie.
  W komunizmie (czy lepiej socjalizmie) bożek zwany Mamonem na niewiele się zdawał. Każdy coś tam w przysłowiowej kieszeni nosił. Zatem ludzie „parzyli się” po mało bożemu – bo się sobie zwyczajnei podobali, za darmochę.
  Jednakże wszystko się zmieniło, kiedy to od ćwierć wieku przyszło nam żyć w nowym BOŻYM (mamonim) systemie.
  I niestety, pech chciał, że o „pukaniu” w „nim” za free można już śmiało zapomnieć.
  Jako, że aktualnie miłościwie panujący nam „system”, ma w swym (nie)naturalnym zwyczaju wszystko „co ludzkie” …urynnkawiać.
  No i cóż, toć i „dupy”, włącznie z tymi ostatnio popularnymi nastoletnimi galeriankami, siłą rzeczy uczyniły z siebie kolejny dopełniający „system” – PRODUKT.

  Polubienie

 11. @dyl pisząc do mnie myślałem, że jakoś odniesiesz się do mego wpisu, a tu odwracasz kota ogonem. Chodzi o to, że cała ta tęczowa zgraja walcząca o równouprawnienie (postulat św Pawła panie Marku?) ma więcej wspólnego z Leninem niż klerem, przy całej moralnej degradacji tych ostatnich. Dzisiejsi „ludzie” zachowują się jak zwierzęta(nie wiem czy teraz nie obraziłem animalsów) i co za różnica, czy ktoś na tym zarabia, czy nie? Dla nikogo nie jest tajemnicą, że ta cała urbanowa neolewica dokonała czegoś nieprawdopodobnego – wprowadziła marksistowskie dogmaty w sferze moralności za pomocą pasożytniczych koncernów medialnych, które zauważyły, że można na tym zbijać KAPITAŁ. I tak mamy obecnie twardy tandem sił, które niegdyś ze sobą walczyły. Wilk syty i owca zadowolona.

  Polubienie

 12. @LuK, odpowiadam parafrazą fragmentu M.G.:

  Nie zapominajmy tutaj, że żyjący z pasożytowania na „dokonujących wolnych wyborów” konsumentach kapłani pieniądza co rusz ich zapewniają, że są oni „dzięki własnej wielogodzinnej pracy zarobkowej ” zbawieni (siłą rzeczy od myślenia) lub coś w tym rodzaju.

  LuK, leninistą-marksistą szło o „równoprawny”, naturalny system z możliwie sprawiedliwym dostępem dla wszystkich do cyca Mamona. System ten postawił sobie za cel likwidację sztucznego podziału na lepiej i gorzej uposażonych.
  Natomiast „kto z kim”, to były sprawy wagi śmiesznej, nie poważne aby marnować papier.

  Takimi pseudo-sprawami zajmuje się obecnie solidnie opłacana różowa lewica, de facto na usługach Kapitału.

  Co zaś tyczy się glajszachtującego wszystko i wszystkich „postulatu św. (Żyda) Pawła?” – to znienawidzony przez niego Grek – Platon, już duża wcześniej uważał, że najlepszy System to taki, w którym panuje „równość” polegająca na „nierówności”,
  szczególnie między ojcem a synem, nauczycielem a uczniem, mądrym a głupcem …

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s