Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na „drakę” w Kijowie?


Poniższa informacja mówi i szczegółowo objaśnia (podaje fakty, konkrety), że w ambasadzie USA w Kijowie opłacono wczorajsze i dzisiejsze zamieszki w Kijowie. Główny organizatorem trwającej już drugi dzień „draki” jest jeden z przywódców Majdanu, Dymitr Bułatow, który na ten cel otrzymał w ambasadzie USA 1 milion dolarów.
 
A z innych źródeł: Witalij Kliczko, który jak się okazało jest rezydentem nie tylko Niemiec, ale i USA, zagroził Janukowiczowi, że jak nie ustąpi to czeka go los Kadafiego w Libii. (Dwa lata temu z identycznym straszeniem wystąpili w Mińsku wobec prezydenta Łukaszenki ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, „Brytyjczyk” Sikorski i pedał Westerwelle.) Czyli co, Zachód planuje „bombardirowkę” Ukrainy, a popierająca ukraińskich banderowców „Solidarność” ruszy bojowo na Kijów szlakiem przetartym przez Bolesława Chrobrego i Józefa Piłsudskiego?
 
Coś robi się bardzo ciepło na Kresach…
 

Массовые беспорядки в Киеве организовал Дмитрий Булатов с подачи Посольства США. Цена вопроса – $1 млн

20 Января 2014

Как известно, вчера вечером группа провокаторов пыталась прорваться в правительственный квартал, дорогу им перекрыли подразделения из Внутренних войск. Обезумевшие молодчики в масках забрасывали стражей порядка камнями и бутылками с зажигательной смесью переворачивали и поджигали автобусы.

«Мирные митингующие», как их любят телеканалы, выхватили из цепи бойца «Беркута», которого утащили в Дом профсоюзов на расправу. Его удалось спасти, с переломами ребер и носа, многочисленными травмами и ушибами. Его били толпой. Ногами. Лежачего, уже потерявшего сознание.

По данным спецслужб, инициатором вчерашних беспорядков является один из главарей «Автомайдана» Дмитрий Булатов, который пытается вырвать инициативу у лидеров оппозции Кличко, Яценюка и Тягнибока.

Примечательно, что такая инициатива и него возникла после посещения Посольства США. Его встреча с послом Пайеттом состоялась при посредничестве сына Анатолия Гриценко – Алексея.

В интервью сайту «Тексти.org» Алексей Гриценко рассказал о том, что Джеффри Паетт во время встречи обещал всестороннюю поддержку, при этом через подконтрольные структуры, в частности Агентство США по международному развитию было начато активное финансирование «Автомайдана».

Из источников, близких к другому «Автомайдановцу» – Пояркову, стало известно, что, в частности, через «Промэкономбанк» было перечислено около 1 миллиона долларов США на счета «Автомайдана» и других праворадикальныхорганизаций.

По материалам http://jureg.com/

http://antifashist.com/latest-news/22569-massovye-besporjadki-v-kieve-organizoval-dmitrij-bulatov-s-podachi-posolstva-ssha.html

Reklamy

31 uwag do wpisu “Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na „drakę” w Kijowie?

 1. Niedawno pisałem:
  „Od kilku lat Rosja odnotowuje poważne sukcesy polityczne, co świadczy o jej przemyślanej i długofalowej strategii politycznej i potwierdza rosnącą pozycję w świecie. Jednym z istotnych i bezprecedensowych sukcesów rosyjskiej polityki i jednocześnie potężnym ciosem zadanym żydostwu z USA, było zatrudnienie byłego kanclerza NRF, G. Schrödera, w rosyjskiej firmie Gazprom, a także zablokowanie wchłonięcia do UE Białorusi i Ukrainy, a w tzw. międzyczasie udzielenie azylu E.Snowdenowi.”
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/15/oslabienie-pozycji-usa-w-europie-konsekwencje-dla-iii-rp/

  W roku 2013 trzeba odnotować sukces rosyjskiej polityki w sprawie Syrii i Iranu.
  Żydostwo chce wykorzystać okazję zaangażowania się rosyjskich służb w ochronę zimowych igrzysk i maksymalnie zaszkodzić Rosji na, ile to będzie możliwe (nie wykluczone terrorystyczne zamachy w samej Rosji w czasie igrzysk – syjonistyczny Żyd nie ma skrupułów). Stąd nasilenie akcji destabilizacyjnej na Ukrainie. Wydaje się jednak, że poza tymi akcjami Żyd niczego więcej nie jest w stanie osiągnąć ani w Rosji, ani na Ukrainie, ani na Białorusi (Żydzi z PO i PiS zbierają podpisy poparcia dla przyznania nagrody Nobla syjonistycznemu agentowi A.Bialackiemu, odbywającemu karę więzienia na Białorusi).

  Polubienie

 2. Amerykanie naciskają rząd Rumuni by zgodził się przyjąć kilka, lub kilkanaście tysięcy najemników walczących obecnie w Syrii.
  W jakim celu?
  Czy chodzi o to by ich można było podesłać do Kijowa?
  Pamiętamy, że gdy zaczęła się olimpiada w Pekinie, Szakaszfili zaatakował Osetię.
  Jakie są plany na okres olimpiady w Soczi?
  Dziś w TVP padło pytanie czy Janukowycz będzie strzelał do tych (na majdanie) ludzi?
  Co będzie jak zaczną strzelać do budynków rządowych zza tych ludzi?
  Janukowycz gra cały czas w obronie, a w taki sposób łatwo jest przegrać.
  Den siao ping w takiej samej sytuacji nie wahał się pojechać czołgami po demonstrantach.
  Czy Janukowycz czeka by sytuacja jeszcze bardziej zaogniła, by zrobić to samo, czy już myśli o wycofaniu się z gry i oddanie władzy jak to zrobił generał Jaruzelski

  Polubienie

 3. -szczerze mówiąc ! Rosja mnie nie obchodzi –martwi mnie Polska i jej los w momencie gdy !! padnie Rosja –BEZ BRONI bez Orła na czapce -BEZDOMNY na ziemi Matce …………

  Polubienie

 4. Po walce Witalija Kliczki z Chrisem Bardem wygranej przez Chrisa Barda walkowerem w 6 rundzie Witalij Kliczko miał dość boksu i chciał z niego odejść. Nie pozwolił mu na to jednak jego główny sponsor – Międzynarodowa Lichwa, która w niego wcześniej zainwestowała widząc w nim i wiążąc z nim przyszłościowe plany. W ten sposób Witalij Kliczko przeszedł metamorfozę z boksera stał się celebrytą całkowicie uzależnionym od Międzynarodowej Lichwy. Od tego momentu wygrywał wszystkie walki, między innymi po to, by w przyszłości wykonać swoje główne zadanie rozwalenia Ukrainy od wewnątrz na zlecenie Międzynarodowej Lichwy.

  Wydaje się, iż spotka go tutaj rozczarowanie tak jak to się stało w walce z Chrisem Bardem. Dla porządku przypomnę walkę z Chrisem Bardem :

  Polubienie

 5. Pingback: Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na “drakę” w Kijowie? « Dziennik gajowego Maruchy

 6. Przyroda nie znosi próżni,również w oddziaływaniu na postkomunistyczne kraje.Nie tylko rachunek polityczny,ale i ekonomiczny sprawił,że w stosunku do Ukrainy zdystansowały się Niemcy.Powstaje linia frontowa USA – Rosja.W WOJNĘ O PIENIĄDZ wpisuje się zmowa milczenia nad antyPolską kolaboracją zbolszewikowanych Żydów z sowietami.
  KAPITAŁ tym bardziej zacznie nabierać wartości narodowych i jeszcze więcej będzie znaczyć niż czołgi.

  Polubienie

 7. Jest jeszcze plan AA ( według scenariusza USA)
  Dodruk 10 milionów dolarów i kupienie Berkutu.
  Wówczas Kliczko na czele tego oddziału aresztuje Janukowycza, Azarowa i kilku innych ministrów i …. Ukraina jest NATO-wska w całości.
  Od tego momentu Rosja jest krajem rzędu Francja, Anglia ( regionalne mocarstwo atomowe) i Niemcy, Turcja pod względem demograficznym. Przemysłowo ustępuje Niemcom
  Dziesięć lat później rozwalą Rosję tak jak Syrię od środka (plan AAA) lub za pomocą miliardera Prochoruka i masowych demonstracji jak obecnie na Ukrainie.
  I tak NWO stanie się faktem.
  Chiny Będą przez jakiś czas żółta wyspą

  Polubienie

 8. W sumie Putin i Janukowycz to cieniasy nieświadome tego, że aby mieć spokój u siebie trzeba siać wojnę (rewolucję) u innych, tak jak to robił Stalin w odniesieniu do kolonialnych imperiów, a wcześniej Brytyjczycy, a jeszcze wcześniej Rzym (dziel i rządź, czyli skłócaj, przekupuj, okupuj )

  Polubienie

 9. Parlamentarna gazeta „Głos Ukrainy” opublikowała wszystkie zatwierdzone 16 stycznia przez Radę Najwyższą ustawy, ograniczające prawa i swobody cywilne. Ustawy wejdą w życie w dniu, następnym po opublikowaniu aktów ustawodawczych – o 00:00 22 stycznia.

  Zatwierdzone 16 stycznia ustawy zaostrzą zasady przeprowadzenia masowych imprez i wprowadzają odpowiedzialność karną za pogróżki pod adresem władz, rozprzestrzeniane przez internet. Opozycja nazwała poprawki narzędziem dyktatury i wprowadzenia cenzury w kraju. Akcja protestacyjna przeciwko „ustawom o dyktaturze” w Kijowie 19 stycznia wieczorem zamieniła się w zamieszki.
  http://polish.ruvr.ru/2014_01_21/Na-Ukrainie-opublikowano-ustawy-ograniczajace-prawa-cywilne/

  h

  g

  Polubienie

 10. “Tymczasem młodzi Ukraińcy gaszą pożar wywołany w ich kraju przez Witalija Kliczkę…”

  Nie tak całkiem do końca. Kliczkę spryskali gaśnicą, bo uznali go za zbyt “ugodowego”. A co do owego “pożaru” to jednym z podpalaczy jest Zbigniew Bujak, którego oceniam całkowicie odmiennie.

  Wysłuchałem jego agenturalnego bełkotu:

  Bujak jest ewidentnym agentem banksterów. Na uwagę zasługuje jego wypowiedź o tym, że Ukraińcy w dwa dni dogadali się w sprawach, o których w Solidarności w roku 1980 dyskutowano tygodniami. Po czym dodał, że to dzięki “fundacjom” w których działają ukraińscy “opozycjoniści”. I w ten sposób agent banksterów Bujak przyznał do czego służą przeróżne, najczęściej “amerykańskie” (czytaj – żydowskie) fundacje – szkolą agenturę banksterów. Która albo robi zadymy i “rewolucje” w krajach jeszcze nie podbitych, albo szkoli kadry do dalszego betonowania okupacyjnego systemu. Tak jak to robi w Polsce fundacja Sorosa.

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/
  Trudno jest mi ocenić motywy współpracy Bujaka z WSW, ale był on sercem związany z żydowską opozycją – co pokazuje jego dalsza kariera od okrągłego stołu – żydowskiego spisku – w którym Bujak brał udział.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Bujak

  Współzałożyciel Agory SA (jej przedstawiciele jeżdżą na obrady rockefellerowskiej Komisji Trójstronne).

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna#Byli_i_obecni_Polacy_w_Komisji

  Agora jest wydawcą m.in gadzinówki – Zionzeitung GW.
  Członek jednej z najbardziej żydowskiej partii – Unii Wolności (z szabrownikiem Balcerowiczem i przeróżnymi żydowskimi opozycjonistami).

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Wolno%C5%9Bci

  Nie jest wykluczone, że Bujak do współpracy z WSW został oddelegowany przez żydowską opozycję. Podobnych oddelegowanych agentów w SB miała i Solidarność Walcząca – osoby związane z nią a werbowane przez SB za wiedzą Morawieckiego podpisywały współpracę. Niby donosiły SB-kom (treść donosów była uzgadniana z Morawieckim), a jednocześnie informowały kierownictwo SW czym i kim SB się interesuje.
  Gdyby Bujak podjął współpracę z WSW z pobudek ideowych – chcąc wspierać blok wschodni w walce z globalną lichwą zachodu – uznałbym retrospektywnie jego współpracę za czyn patriotyczny. Jednak jego postawa od 1989 roku, jak i obecnie (dolewanie benzyny do ognia na Ukrainie) świadczą jednoznacznie o tym, że Bujak to agent globalnej lichwy służący banksterom i banksterskiemu okupacyjnemu systemowi narzuconemu Polsce w roku 1989.

  za źródło : komentarz Andrzeja Szuberta /Opolczyka.pl w dyskusji pod artykułem http://opolczykpl.wordpress.com/2014/01/09/slowianski-porzadek-swiata/#comments

  Polubienie

 11. Według korespondentów http://www.tut.by (bardzo antyłukaszenkowski portal, ale ludzie na Białorusi coś jednak myślą) te małe „Euromajdany” o których – oczywiście w konspiracji w cerkwi – mówił Bujak, to są zarodzie podobnych do banderowskich w latach 1943-44 tajnych organizacji w niewielkich miasteczkach, które w pewnym momencie „wybuchną” tak jak na Wołyniu przed 70 laty, albo w Syrii obecnie. A idea „Szwecji” by nie dopuścić by Ukraina stała się „nową Białorusią” to nic innego jak plan zrobienia z Ukrainy Nowej Jugosławii, Nowej Libii, czy Nowej Syrii. A z Kijowa dzisiejszego Damaszku względnie Kairu.

  No i ponoć planuje się, wykorzystując sytuację w Kijowie, do sabotażu Zimowych Igrzysk w Soczi…

  Skądinąd, gdyby Janukowicz wycofał swój podpis pod nowym zestawem praw, to wszystko by się na Ukrainie rozleciało – po prostu wojna domowa (parlamentarna opozycja nie kontroluje już nastrojów radykalnych, które sama podbechtywała) i mam nadzieję, że rząd Ukrainy to czuje.

  A swoją drogą co za gnida ten Bujak, jak samo nazwisko, nomen omen wskazuje, specjalista od bujania.

  Polubienie

 12. Pingback: Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na “drakę” w Kijowie? | ZYGFRYD GDECZYK

 13. W ramach pomocy w sferze bezpieczeństwa, udzielanej Rosji w związku z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi, Stany Zjednoczone ogłosiły gotowość wysłania na Morze Czarne dwóch okrętów wojskowych.

  Jak poinformował Pentagon, okręty zbliżą się do wybrzeża w przypadku otrzymania odpowiedniego wniosku od rosyjskich władz. Na razie takiego wniosku nie ma.

  Amerykańskie media wyrażają obawy z powodu zagrożenia zamachami w Soczi podczas Olimpiady. NBC News podaje, że rosyjskie służby specjalne dysponują informacjami o możliwym pojawieniu się w mieście co najmniej czterech wdów po ekstremistach, które mogą zostać wykorzystane jako terrorystki-samobójczynie.
  Za: Głosem Rosji
  —————————————-
  Czyżby coś się wcześniej zaplanowało?

  Polubienie

 14. Uczestnicy wieców na Ukrainie wymknęli się spod kontroli sił opozycyjnych. Opór wobec organów ochrony porządku publicznego przekształcił się w zacięte walki. Milicjantów obrzuca się kamieniami i petardami, odpowiadają oni ze swej strony granatami hukowymi. Ponad stu żołnierzy specnazu i wojsk MSW jest poszkodowanych, wielu z nich umieszczono w szpitalach z ciężkimi urazami czaszki i mózgu, ranny jest także rosyjski dziennikarz, znajduje się on szpitalu. Sytuacja na Ukrainie wywołuje zaniepokojenie ze strony ONZ.

  Milicja zatrzymała blisko 50 uczestników akcji, większość z nich stanowią radykałowie należący do ruchu „Prawyj sektor”. Wzywają oni do zniszczenia systemu państwowego i utworzenia rewolucyjnych sił zbrojnych i policji. Przy tym żądają dla siebie przywilejów – ubezpieczenia na życie i zdrowie w międzynarodowych spółkach ubezpieczeniowych. „Wojna swoją drogą, a obiad musi być według rozkładu”, – w ten sposób skomentował sytuację ekspert ukraiński, redaktor naczelny gazety „Kijewskij tielegraf” Władimir Skaczko.

  Na Ukrainie zastosowano pewną mieszankę scenariusza tunezyjsko-egipsko-syryjskiego – bez ingerencji z zewnątrz, lecz przy udziale dobrze wyszkolonych, wyposażonych i opłaconych bojówkarzy-prowokatorów, którzy wprowadzają w ruch cały ten tłum. Jak ustalili funkcjonariusze organów ochrony porządku publicznego, są to ludzie karani w przeszłości albo też ci, którzy nie mają żadnego innego zajęcia, jak tylko uprawianie takiego oto kondotierstwa politycznego w swym ojczystym kraju.

  Sytuacja już wymknęła się spod kontroli liderów opozycyjnych. „Bardzo bym nie chciał mówić o prawdopodobieństwie wojny domowej”, – oświadczył w jednym z wywiadów prasowych lider partii „UDAR” Witalij Kliczko. Równocześnie, właśnie Kliczko wzywa publicznie wszystkich, aby „jechali na Majdan”. Obecnie rozwój sytuacji może potoczyć się w dwóch kierunkach, – zakłada politolog ukraiński Oleg Bondarienko.

  Obecnie nie istnieje rozwiązania pośredniego: albo Wiktor Janukowycz w sposób zdecydowany rozpędzi Majdan, albo też Majdan w sposób nie mniej zdecydowany rozpędzi władze Wiktora Janukowycza. Żadne trzecie wyjście nie istnieje. W najbliższych dniach Janukowycz ma podjąć decyzję. Obecnie już chodzi o wprowadzenie w kraju stanu nadzwyczajnego.

  ONZ w dalszym ciągu wzywa strony zaangażowane w konflikcie do konstruktywnego dialogu. Ukraińcy powinni osiągnąć zgodę odnośnie dróg dalszego rozwoju kraju, – oświadczył sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon. W otwartym orędziu podkreślił on, że wszyscy koniecznie muszą wykazywać powściągliwość, usiłować unikać przemocy i występować w obronie zasad demokratycznych środkami pokojowymi.

  Polubienie

 15. Ttuaj jest video pokazujące jak walczy „naród” z milicją. Coś strasznego.

  http://obozrevatel.com/crime/07412-mvd-vyilozhilo-video-na-kotorom-na-grushevskogo-goryat-berkutovtsyi.htm

  Na co czeka Janukowycz? Ponoć w Domu Związków Zawodowych „zakwaterowane” są siły główne Rewolucji, sprowadzone z krajów NATO (chyba głównie komandosi z Polski, tak jak to miało miejsce w czasie „Rewolucji Pomarańczowej” w 2004 roku – bo „naszym” łatwo się dogadywć z Ukraińcami). Interesujące dlaczego w tej Kwaterze Głównej jest ciągle światło (ciepło już im odcięli). Jedyne co pozytywnego w ostatnich dniach Janukowicz zrobił, to dymisjonował szefa Administrachi Prezydenckiej Lewoczkina, oraz dowódcę wojsk lądowych. Lewoczkin był znany jako pro-NATOwszyk, a tego generała odkomenderował wyraźnie po to, aby „suchoputni” nie zrobili mu zamachu stanu.

  Jedyna pociecha w tym, że cała ta rewolucja to zajęcie dla nie więcej niż 400-600 osob skoncentowanych u zbiegu kilku ulic i wspartych kilkudziesięcioma dziennikarzami. Ale NATO marzy, aby to się rozlało po całym kraju. Jak Janukowicz zacznie się „uginać” to się zacznie na całego.

  Polubienie

 16. Panie Marku G.,

  to nie jest straszne – to jest po prostu śmieszne!

  totalna kompromitacja ukraińskiej milicji…!!!
  Aby nie dać sobie rady, z opłaconymi zapewne po kilkadziesiąt dolarów na łeb, połączonych …sił :))) meneli, starych dziadów i gówniarzy…?!

  setka dobrze zoorganizowanego z któregokolwiek większego miasta, mającego nie jedną „ustawkę” za sobą, kibicowskiego chłopa z Polski, „przeczołgałaby” ze dwa, trzy razy po asfalcie tę przypadkową, sfinansowaną zbieraninę,
  i szybko zapomniwszy o niej,
  dawno siedziałaby w kijowskich pubach, piła piwo i podrywała zgrabne ukraineczki…

  no chyba, że milicja ukraińska wie coś więcej, a ta hooliganeria to tylko przedsmak tego, co ma dopiero nastąpić…

  Polubienie

 17. Panie adm,

  w jednym z tu zamieszczonych komentarzy, nakreśliłeś Pan przyszły obraz świata niczym z opowieści science-fiction…

  Rosji, żadne z aktualnych mocarstw nie będzie (nie zamierza) atakować – gdyż taki atak w obecnych czasach, czasach atomu – to po prostu pewne SAMOBÓJSTWO…

  Konflikty jakie mają (będą mieć) obecnie na świecie miejsce, do złudzenia przypominają tarcia płyt tektonicznych skorupy Ziemi.
  Jeśli USA, Rosję i Chiny potraktujemy jako odrębne orwellowskie strefy-płyty – to wszelkie konflikty (tarcia) będą zawsze i wyłącznie zachodziły na ich granicy i obrzeżach.

  Druga uwaga dotyczy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, którego rolę w światowej polityce, zauważyłem wiele osób pomija, a nawet lekceważy.
  A toć, nawet sam mistrz propagandy, niejaki Goebbels, przyznał pod koniec wojny, że niedość dobrze ocenił siłę tej brytyjskiej.

  Z obecnie „dobrą prasą” UK na świecie, jest jak z tą diabelską sztuczką, w której Diabeł robi wszystko – aby inni myśleli, że on faktycznie nieistnieje…

  A tak się dziwnie składa, ale to dzięki spowinowaceniu właściwie wszystkich wpływowych polityków Stanów Zjednoczonych z brytyjskimi rodami, te jako siła militarno-gospodarczo-ekonomiczna pracuje na rzecz Królestwa, de facto zakulisowo pociągającego za sznurki.
  Mało tego, niejako przez analogię do czasów magnacko-szlacheckiej Rzeczpospolitej, w roli doradców, Królestwo wspiera również, widzący w tym własny interes, element żydowski…

  Imperium Brytyjskie traktuje Amerykę jak tę przysłowiową białą mysz, którą wrzucono do diabelskiego młyna, po to, aby ta bezsensownie w nim się poruszając, dzięki pracy własnych mięśni, natępnie go solidnie napędzała.
  Mało tego, już od dłuższego czasu, biednej nie daje się spokoju ani wytchnienia, by choć trochę, przez chwilę, odespała.
  Straszy się ją chińskim kotem…

  Polubienie

 18. Dyl napisał:

  to nie jest straszne – to jest po prostu śmieszne!

  totalna kompromitacja ukraińskiej milicji…!!!
  Aby nie dać sobie rady, z opłaconymi zapewne po kilkadziesiąt dolarów na łeb, połączonych …sił :))) meneli, starych dziadów i gówniarzy…?!

  Oczywiście i mam nadzieję, że Ukr-milicja zarabia więcej na godzinę bezczynnego stania, niż te menele z „rewolucjonistami” obrzucające ją butelkami z benzyną. (Do tych meneli przyłączyli się fani kijowskiego klubu „Dynamo”, którym udało się spalić kasy i wejście na „swój” stadion, wszystko to w ramach propagowania „wejścia Ukrainy do Europy”.)

  O tym że to, co się dzieje obecnie w Kijowie, że jest to koszmar, mówił dzisiaj na konferencji prasowej w Mińsku prezydent Łukaszenka. Zauważył, że jest to wynik RYNKU (słowo Majdan to synonim słowa rynek) i że odpowiedzialny polityk nie może wychowywać syna na biznesmena. (Syn Janukowicza jest takim i na pewno hamuje bardziej twarde poczynania ojca.)

  „no chyba, że milicja ukraińska wie coś więcej, a ta hooliganeria to tylko przedsmak tego, co ma dopiero nastąpić…”

  A może dla milicji, podobnie jak dla dziennikarzy do których ona okazjonalnie strzela kulami gumowymi, to też jest po prostu biznes – we Francji policja uwielbia rozmaite „draki” w Paryżu, bo jej lecą nadgodziny…

  I tak płynie czas nad Dnieprem na tak zwanych Kresach…

  A jak przed kilku laty przeglądałem wykazy organizacji pozarządowych na Ukrainie, sponsorowanych przez polskie ministerstwo Spraw Zagranicznych (jest ich około 40) to dość szybko wyliczyłem, że na „proeuropejską rewolucję” w bratnim kraju Rząd Polski wydaje coś z kilkanaście milionów złotych. I to nie jest śmieszne.

  Polubienie

 19. @markglogg
  „…wyliczyłem, że na “proeuropejską rewolucję” w bratnim kraju Rząd Polski wydaje coś z kilkanaście milionów złotych…”
  Jak zwykle pomija się problemy polskiej diaspory,która jest rozproszona i poszczególne ośrodki są wspierane dzięki działalności KrK.Przykładowo w Równem za sprawą Społecznego KomitetuPomocy Parafii Rzym.kat.w Równem na Wołyniu,które wydaje WOŁYŃ BLIŻEJ.Ostatnio otrzymałem album POLSKI CMENTARZ W RÓWNEM.
  Powinna powstać inicjatywa udziału w ukraińskim parlamencie koła mniejszości narodowej polskiej na wzór niemieckiej w Polsce,aby oddziaływać na bezpieczeństwo Polaków

  Polubienie

 20. dyl
  …Rosji, żadne z aktualnych mocarstw nie będzie (nie zamierza) atakować ….

  USA macała Rosję rękoma Szakaszfilego i to w sposób dość brutalny.
  Jasne, że o otwartym frontalnym ataku być nie może, ale wojna propagandowa trwa. Rozmiękcza się społeczeństwo tz. demokracją, prawami człowieka i szykuje się grunt pod kolorową rewolucję także w Moskwie.
  Już samo to, że Putin przyjmuje od zachodu narzucaną Rosji tz. demokrację świadczy o jego uginaniu się przed wrogiem.
  Putin i Janukowycz prowadzą błędna politykę powstrzymywania, a to wcześniej czy później da zwycięstwo zachodowi.
  To tak jak z piłką nożną, jeśli się gra jedynie w obronie, a atak siedzi na ławce rezerwowych to wiadomo, że wcześniej czy później straci się bramkę.
  Co mógłby zrobić Janukowycz by załatwić majdan bez rozlewu krwi.
  Wysłać kilka helikopterów z baniakami z wodą i zlać towarzystwo z góry. Na mrozie długo by nie wystali
  Jeśli po wprowadzeniu nowych ustaw nie zrobi szybko porządku, to można będzie powiedzieć, że to ciołek a nie polityk.
  I jak to mówią – Śmierć frajerom

  Polubienie

 21. wiadomość ze strony Głosu Rosji

  Kijów: milicja rozpędza protestujących

  Redakcja internetowa
  22.01.2014, 11:03

  Dzisiaj milicja zaczęła wypierać zwolenników opozycji z miejsca przeprowadzenia akcji protestacyjnej w centrum Kijowa, używając granatów błyskowo-hukowych.

  Członkowie oddziału specjalnego „Berkut” przerwali barykady, zbudowane przez protestujących, i rozpoczęli ich demontaż.

  Z kolei demonstranci obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i butelkami z koktajlem Mołotwa. Na miejsce przebywają karetki pogotowia.

  Tymczasem służby porządkowe rozpoczęły śledztwo w sprawie śmierci uczestnika akcji protestacyjnej w stolicy Ukrainy. Przedstawiciel MSW nie potwierdził krążącej w mediach informacji o tym, że demonstrant został zabity.

  h

  Polubienie

 22. Panie adm,

  Skoro jesteśmy już przy „piłce nożnej”, to Rosja dysponuje zbyt wyrównaną i szeroką „kadrą”, aby „grę” opierać wyłącznie na samych obrońcach.

  Rosja w „polityce” preferuje piłkarskie włoskie catenaccio, czyli „grę” opartej na głębokiej defensywie, oraz z 3-ką może 4-ką zabójczych dla przeciwnika, potrafiących przejść błyskawicznie z obrony do kontrataku, skrzydłowych i bezlitosnych snajperów z przodu.

  Najwyraźniej, niedoceniasz Pan wiekowej „strategii” Rosji, a przypomnę tylko, że to dzięki tej taktyce, Sborna pokonała już w przeszłości mocną „reprezentację” Francji, prowadzonej przez wielkiego coach`a Napoleona, czy jeszcze mocniejszą Niemiec, która swe ataki konstruowała aż z trzech sektorów pola „gry”…

  Polubienie

 23. Jest coś ciekawego, co powiedział dzisiaj prezydent RP Bronisław Komorowski, zdaje się po rozmowie telefonicznej z Janukowiczem i co przytoczyły „Fakty” TVN. Mianowicie Polska być może ma się przygotować na przyjęcie Ukraińców. A myśmy się, zaledwie kilka godzin wcześniej śmiali ze znajomą, obserwując w TV reportaże z Kijowa, że jak tak dalej pójdzie, to Polska będzie musiała udzielać azylu potomkom banderowców…

  A jeśli chodzi o tych dwóch (Ormianina i Białorusina), których rano zastrzelono w Kijowie, to znaleziono ich już nieżywych w lokalu Biblioteki Narodowej w okolicy Kreszczatiku, pierwszego już o 6.30 rano, być może przeniesionego tam z Domu Związków Zawodowych, gdzie jest „kwatera główna” Rewolucji Listopadowo-Styczniowej. Tak twierdziła to przed południem białoruska http://www.tut.by

  Polubienie

 24. Pingback: Ambasada USA przeznaczyła milion dolarów na “drakę” w Kijowie? | forumemjot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s