Ruski Blok chce walczyć z Prawym Sektorem


Organizacja prorosyjskich Ukraińców – Ruski Blok – ogłosiła mobilizację w celu podjęcia walki z neobanderowcami z Prawego Sektora.

Już nawet „Gazeta Wyborcza” przestała ukrywać przed swoimi „antyfaszystowskimi” czytelnikami, że prym w zamieszkach wymierzonych w legalne władze Ukrainy wiedzie ruch o nazwie Prawy Sektor, zrzeszający neobanderowców z różnorakich organizacji oraz ich sympatyków i niebanderowskich uczestników Euromajdanu, zawiedzionych zbyt małą energicznością dotychczasowych, demoliberalnych przywódców tego zgromadzenia.

http://wyborcza.pl/1,75477,15328259,Pod_sztandarem_Bandery_Bojowcy_Prawego_Sektora_bojkotuja.html

Neobanderowcy z Prawego Sektora twierdzą, że są niezależni i pod pretekstem euromajdanowej imprezy wywołanej przez USA/UE chcą przeprowadzić narodową rewolucję i przejąć władzę na Ukrainie, a następnie uczynić z niej państwo nacjonalistyczne. Ile jest prawdy w tej niezależności neobanderowców, trudno mi ocenić. Osobiście coraz bardziej skłaniam się ku tezie, że neobanderyzm jest kontrolowany przez służby zachodnie, choć do niedawna myślałem, że jedynie tolerowany:

http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/102670,neobanderyzm-a-geopolityczny-pragmatyzm-globalistow

Tak czy owak, energiczna działalność bojówek Prawego Sektora spowodowała, że przeciw neobanderowcom zaczynają się mobilizować Ukraińcy prorosyjscy z organizacji (o podobnie do Prawego Sektora bojowym nastawieniu) Ruski Blok. Jak podaje portal geopolityka.org:

 

 

„Ruski Blok chce walczyć z banderowcami

Ukraińska partia Ruski Blok rozpoczęła nabór ochotników do„oddziałów samoobrony i walki z banderowską swołoczą”.Informacja o takiej treści pojawiła się na stronie internetowej partii.Ochotnicy zachęcani są do zapisywania się przez pocztę internetową – informuje portal Lenta Ru. 

Wielu ludzi chce się jakoś zjednoczyć, by walczyć. Przychodzą do nas, jesteśmy gotowi zorganizować i uporządkować cały proces tworzenia grup samoobrony naszego społeczeństwa – powiedział w rozmowie z portalem „Nowy Region” lider Ruskiego Bloku Giennadij Basov. – Pod banderowcami zapłonie ziemia – podkreślił.

Lider Bloku informuje o gotowości wolontariuszy z Krymu i innych części Ukrainy. Partia wezwała również władze do podjęcia rygorystycznych środków w celu rozproszenia „banderlogów” (potworów z gier fantasy, przyp. red.) w stolicy.

Lider partii powiedział, że jeśli rząd nie jest w stanie przywrócić porządku „to ludzie będą musieli wkrótce zacząć robić to sami”.

Partia Ruski Blok została zarejestrowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości w dniu 30 marca 2001 r.  pierwotnie nosiła nazwę „Za Jedną Ruś”.

 

Źródła: http://nr2.ru/sevas/480895.html, http://lenta.ru/news/2014/01/22/call1/       „
http://www.geopolityka.org/info-ecag/2648-info-ecag-ruskii-blok-chce-walczyc-z-banderowcami

Apel można przeczytać na stronie Ruskiego Bloku:

http://rusblok.org.ua/nabor-dobrovol-tsev/

http://rusblok.org.ua/ob-yavlenie-partii-russkij-blok/

 

za:http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/105202,ruski-blok-chce-walczyc-z-prawym-sektorem

 

Reklamy

10 uwag do wpisu “Ruski Blok chce walczyć z Prawym Sektorem

 1. Znalezione w sieci:

  Przed chwilą taki tekst pojawił się w internecie, gazeta Bild napisała: “kilka tysięcy niemieckich neonazistów szkoli się pod Berlinem, przygotowując się do wyjazdu na Ukrainę, w obronie Majdanu. Jest to odpowiedź na apel szefa Swobody Tianobyka (też neonazisty, banderowca), który poprosił niemieckich kolegów o pomoc w walce o wolność, demokrację i prawa człowieka, przeciwko dyktaturze Janukowycza. Grupy niemieckich bojówkarzy przechodzą szkolenie pod okiem niemieckich służb specjalnych, niektórzy z członków grup są w trakcie odbywania wyroków za działalność neonazistowską i w ten sposób mają być poddani resocjalizacji” (koniec cytatu z artykułu). Zatem walka o demokracje i wartości europejskie w wykonaniu Niemców weszła w decydującą fazę. Kliczko jest finansowany przez Fundację Adenauera a naczelny ukraiński neobanderowiec wzywa z innego kraju neonazistów do wojny w swoim kraju. Czy ma jeszcze ktoś wątpliwości, o co tu tak naprawdę chodzi? Groźnie i strasznie. Do tego doprowadzili polscy, sejmowi “majdańscy pielgrzymi” krzykami “sława ukraina, „herojam sława!”

  Polubienie

 2. Poniżej mapa politycznego rozdarcia Ukrainy i przenoszenia konfliktu do innych ośrodków,w tym również do Równego na Wołyniu,mojego miejsca urodzenia.Ważne to z punktu widzenia i Polaków,którzy organizują się wokół Społecznego Komitetu Pomocy Parafii Rzym.-kat.w Równem na Wołyniu.Wraz z politycznymi zmianami jest miejsce na polską myślą polityczną dla utworzenia w parlamencie ukraińskim mniejszości narodowej na wzór niemieckiej w Polsce,aby promować otwartość na ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
  To nie przez przypadek,że polski badacza Feliks Koneczny jej osiągnięcia opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA,a niezależnie od tego wyeksponował CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ i TURAŃSKĄ.
  Doświadczamy konsekwencji CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s