Ataman kozaków z Kubania (FR) oficjalnie ogłosił, że pomoga bronić Ukrainy przed „zapadnikami”


Wiktor Wodołacki, ataman kozaków z Kubania (FR) oficjalnie ogłosił, że pomogą bronić Ukrainy przed „zapadnikami”

(…) Do roku 2913 Wodolacki był szefem Wielkiego Województwa Dońskiego, a teraz zajmuje stanowisko najwyższego atamana związku kozackich wojsk Rosji i zagranicy, a także jest członkiem komisji rosyjskiej Dumy do spraw bezpieczeństwa.

Z kolei ataman wojsk kozackich na Zaporożu (czyli na Ukrainie) Aleksander Panczenko wyjaśnił „Ridusu”, że  o pomoc kozaków rosyjskich Ukraińcy zwrócą się tylko w ostateczności, jeśli prozachodnie siły będą kontynuować swą agresywną działalność.

– O pomoc będziemy prosić, jeśli separatyści z Galicji i faszyzujące elementy zwiększą nacisk na Zaporoże. Jeśli chodzi o sytuację obecną, pomoc nie jest konieczna, wszystko to jest potrzebne aby ci tam na Zachodniej Ukrainie zrozumieli rozkład sił. U nas był szturm nowoczerkaskiej Rady Głównej i (centralnej) administracji i im niczego nie udało się zrobić, myśmy wszystkie problemy rozwiązali w ciągu ośmiu godzin. To nie jest Kijów – wyjaśnił Panczenko.”

czytać całość na http://www.ridus.ru/news/153579.

No i masz babo placek. Banderowcy mogą sobie podskakiwać we Lwowie i Stanislawowie, ale jakby co do czego, to dostana po mordzie od Kozaków, zarówno tych z Zaporoża, jak i znad Donu i Kubania, że aż do Polszy, do swojego gieroja Kaczyńskiego będą musieli uciekać…

Reklamy

19 uwag do wpisu “Ataman kozaków z Kubania (FR) oficjalnie ogłosił, że pomoga bronić Ukrainy przed „zapadnikami”

 1. „…że aż do Polszy, do swojego gieroja Kaczyńskiego będą musieli uciekać…”

  i kto wie, czy wtedy który z nich, tak tylko dla przetrzymania trudnych czasów, jaki etat na Akademii Pomorskiej w Słupsku nie otrzyma…

  A tak tylko o tym wspominam, gdyż od 2008 roku, rektorem słupskiej uczelni został historyk z wykształcenia, specjalizujący się w w historii najnowszej Polski i Europy Wschodniej XX wieku, niejaki – Roman Drozd (rocznik 63).

  Za wikipedią: „W 2007 za działalność naukowo-organizacyjną odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.”

  Tenże polski jegomość o ukraińskich korzeniach, zaliczany jest do tej „uczciwej” grupy historyków ukraińskch, która to „rzeź wołyńską”, traktuje jedynie jako „reakcję” na wcześniejsze wydarzenia na ziemi chełmskiej…
  (czym w istocie były te „chełmskie” wydarzenia można przeczytać na wikipedii – wpisując „Fałszowanie historii ludobójstwa OUN i UPA”).

  Można by rzecz, słychać szyderczy rechot w piekle Dmytro Doncowa, zmarłego w latach 70 XXw., teoretyka i wykładowcy ukraińskiego faszystowskiego zbrodniczego nacjonalizmu, który wprawdzie nie powiódł się wczasie IIWŚ, za jego życia,
  ale jak mówi przysłowie, co się odwlecze – to nie uciecze…

  Na naszych oczach odgrzewana jest powtórka z historii, z udziałem tych samych sił, żydowsko-anlosaskich, germańskich, ukraińskich do spółki z polskojęzyczymi poliycznymi kurwami…

  Polubienie

 2. We Lwowie została stworzona „Narodowa Gwardia
  Ukrainy” z prawem do posługiwania się bronią palną.

  Dodane przez Lipinski

  Opublikowano: Poniedziałek, 27 stycznia 2014 o godz. 15:03:18

  W skład Gwardii werbowani są mężczyźni posiadający legalne prawo do posiadania broni
  palnej, którzy „w granicach zakreślonych przez konstytucję będą bronić obywateli przed
  zagrażającym im niebezpieczeństwem” – poinformował Światosław Jaworśkij – członek
  organizacji.

  Nie jesteśmy ekstremistami ani terrorystami, nikomu niczym nie grozimy, ale maruderom i
  zdrajcom swojego narodu, którzy będą dopuszczać się przemocy i bezprawia, damy
  prawidłową odpowiedź. – twierdzi Jaworski.

  Jednocześnie dodał, że ma zamiar tworzyć tego typu organizacje w całej Ukrainie, które mają
  wzorować się na amerykańskiej Gwardii Narodowej. Poza tym aktywiście „Narodowej
  Gwardii Ukrainy” zaproponowali opozycji plan zatytuowany „jak należy zdobywać władzę w
  całej Ukrainie”. Zaproponowali również Radzie Narodowej (pozakonstytucyjny organ
  stworzony przez Majdan jako alternatywa dla ukraińskiego parlamentu). Podjęcia
  natychmiastowo następujących działań:

  – przyjąć uchwałę o odpowiedzialności Prezydenta za zdradę państwa oraz narodu
  ukraińskiego.

  – Natychmiast odsunąć od władzy rząd skompromitowany udziałem w antynarodowej
  zmowie.

  – Wstrzymać pełnomocnictwa przewodniczącym administracji obwodowych, rejonowych i
  Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej

  – Stworzyć urząd zaufania publicznego, oraz przekazać mu funkcje i uprawnienia wyższego
  organu władzy wykonawczej na Ukrainie, w okresie przejściowym.

  – Wyznaczyć termin nadzwyczajnych wyborów prezydenta Ukrainy, Werchownej Rady, oraz
  innych wybieralnych urzędów.

  Narodowa Gwardia Ukrainy wezwała również milicję do obrony Rady Narodowej oraz do
  wezwania ONZ do przysłania na Ukrainę oddziałów pokojowych. Zdaniem Narodowej
  Gwardii Ukrainy, jakiekolwiek negocjacje z władzą to próba wygrania władzy przez
  rządzących Ukrainą oligarchów.

  http://www.Vgolos.com.ua/Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fwe-lwowie-zostala-stworzonanarodowa-
  gwardia-ukrainy-z-prawem-do-poslugiwania-sie-bronia-palna

  Polubienie

 3. No i idzie powoli na wojnę domową na Ukrainie.
  A Zachodowi w to mi graj, bo tak czy siak, Rosję to osłabia, a być może nawet wciągnie w wir tej wojny, a wówczas nie pomoże Syrii, nie pomoże Iranowi.
  I o to by miedzy innymi, ale nie tylko, chodziło
  A wszystko za sprawą ciapowatego i bez jaj W. Janukowycza, który nie miał odwagi zdusić zarzewie konfliktu już w pierwszym dniu jego powstania.

  Polubienie

 4. Co do kozaków, i jeden i drugi opowiadają bajki, gdyby mówili serio, to już ich sotnie byłyby pod Kijowem.
  A tak, bajdurzą, jak stare baby.

  Polubienie

 5. Mam wrazenie(obym się mylił), że Ukraina i prez. Janukowicz zostali powaleni( na razie, na kolana), kwestią czasu jest…
  A Rosja… to tylko kwestia, krótkiego czasu, to będzie – następny etap.
  Nie piszę o tych co „pozostaną”, Białoruś, Iran, Wenezuela, i inne „niepokorne latynoskie”…
  Chazarska dzicz panem świata…

  Polubienie

 6. Czyli Ukraina idzie w kierunku scenariusza syryjskiego, po jednej stronie siły rządowe, lokalne milicje, odziały samoobrony, kozacy, ruski blok i inne siły prorosyjskie a z drugiej banderowcy, prozachodnie, prounijne, prokapitalistyczne szumowiny, wspomagane i szkolone przez NATO bojówkarze oraz różnej maści menele, kryminaliści, młode szczyle które nie mają nic innego do roboty niż rzucać butelkami z benzyną, pożyteczni idioci. Obawiam się że mogą im jeszcze dorzucić ludowych mudżahedinów. A było rozjechać czołgami to tałatajstwo na samym początku, teraz już po ptokach.

  Polubienie

 7. To tak jak z ogniem. Gdy się zapali lub gdy go podłożą, trzeba go niezwłocznie zgasić, gdy ktoś do niego podkłada, pogonić i to ostro i bez wahania.
  Popatrzcie jak to się odbywa u nas. Jeszcze nic nie zapowiada, że się coś zapali, a już ustawy o ,,bratniej” pomocy obcych gotowa.

  Polubienie

 8. No i mamy to, co pisali moi poprzednicy:

  Янукович сам позвонил в Вашингтон, чтобы обсудить ситуацию на Украине

  Подробности: http://www.regnum.ru/news/polit/1760440.html#ixzz2rnxmzMn8

  Czyli Janukowicz sam dzwoni do Waszyngtonu z pytaniem, co ma (nie)robić dalej.

  I co tutaj pisać o tym, że Rosji udaje się wydostać z uścisku „Sprzysiężenia (Przymierza) Mojżesz 9-11” jak to niedawno na swej stronie pisałem. Ciekawym jak długo utrzyma się jeszcze Białoruś, która zapewne zaatakowana zostanie zarówno z południa (Ukraina) jak i wschodu (Rosja). Czyli będziemy mieli prawdziwy „słowiański kocioł”.

  A te dziesięć tysięcy Amerykanów, którzy już przyjeżdżają na Olimpiadę w Soczi, to chyba w połowie agenci CIA mający za zadanie rozbechtać nastroje separatystyczne na północnym Kaukazie. Po coś przecież USA wysłały na Morze Czarne dwa okręty wojenne by zabezpieczyć (informacyjnie?) swych obywateli w czasie olimpiady…

  Polubienie

 9. Panowie,

  część zarzutów jest słusznych, ale nie przesadzajcie w czarnowidztwie i nie grzebcie Janukowycza przedwcześnie, a Rosji nie uważajcie za spisaną na straty i rozpracowaną przez anglosasko-żydowskich agentów. Janukowycz gra pewną grę, a ostatecznie będzie zmuszony grać grę w takt rosyjskiej orkiestry. Polityka jest grą, Rosja liczy plusy z tytuły propagandowego efektu jaki daje olimpiada oraz minusy z tytułu prób wykorzystania tejże do regionalnej prowokacji w myśl koncepcji zarządzania chaosem. Ukraina, to kraj wysoce zdemoralizowany i permanentnie chory, bo nie nauczony stanowienia o sobie ( rządziła nią Rzeczpospolita albo Rosja, a eksploatowali ją dodatkowo w każdym układzie żydzi). Ameryka jest za słaba żeby prowadzić wojnę, nawet ograniczoną, na Ukrainie, a Janukowycz lub ktoś go zstępujący, np. jakiś generał, w ciągu trzech dni może zrobić( i zrobi po olimpiadzie) porządek z Majdanem. Jeśli zachodnioukraińska czerń myśli, że zmierza do europejskiego raju i jest oczekiwana w nim, to się sromotnie rozczaruje. Ci rozwrzeszczani banderowcy nawzajem się wykończą, skłócą i pomordują. Najgorsze niebezpieczeństwo, wbrew pozorom i politycznej głupocie ogrągłostołowych bęcwałów( takich jak Kaczyński, Kowal, Czarnecki, Saryusz-Wolski i inni, którzy starają się podpalać Ukrainę) grozi Polsce i Polakom. Bo zdesperowana czerń będzie szukać winnych ich frustracji i niefektywnej szarpaniny, a żydostwo wskaże im Polaków. To ukraiński kryzys może stać się powodem lądowania „aliantów” w Polsce, rzekomo, aby ją bronić przed chaosem. To powinno nas interesować, a nie zbyt mocno wewnętrzna sytuacja na Ukrainie. Wskazujmy na „naszych” prowokatorów, demaskujmy głupotę i szykujmy się do samoobrony. Pozyskujmy polską opinię publiczną, polskie służby, resztki polskiego wojska do uzmysłowienia skutków działań tych skurwysynów z PiS , PO i PE.

  Polubienie

 10. Tutaj jest świetna wypowiedź Natalii Witrenko, szefowej Postępowej Socjalistycznej Partii Ukrainy. Twierdzi ona, że Partia Regionów, oprócz popierania Janukowicza, nie ma żadnego programu alternatywnego w stosunku do banderowców. Którzy wiedzą czego chcą i jak zdobędą pełnię władzy, to dla ich opozycji będzie to straszne. Z czym się nie kryją, tak jak Hitler ze swym programem:

  http://dentv.ru/content/view/neonatsistskij-putch/

  Polubienie

 11. Mam podobny pogląd jak Pan Anonim.
  Sanhedryn III RP zalecił wyemitowanie w Radiu Wnet (żydowskie radio opcji anglosaskiej) wypowiedzi ks. Isakowicza-Zaleskiego, który krytycznie ocenia udział żydowskich polityków III RP na trybunach Majdanu.
  Zastanawiający jest cel, którym kierował się sanhedryn. Według mnie nie można założyć, że chodzi o podgrzewanie wśród Polaków nastrojów antybanderowskich i antyukraińskich, ponieważ ks.Isakowicz-Zaleski negatywnie ocenia cały żydowski „establishment” III RP, rządzących i opozycję, czyli mamy jakby tonowanie nastrojów zwycięstwa syjonistów w żydo-mediach.
  Oto ta wypowiedź czas: od 02:01 (na samym dole strony można kursorem regulować czas wypowiedzi) – żeby odsłuchać należy kliknąć na „słuchaj” na pomarańczowym pasku, potem kliknąć na „słuchaj teraz” przy audycji z ks.Isakowiczem-Zaleskim:
  http://www.radiownet.pl/#/publikacje/isakowicz-zaleski-gazeta-polska-blokuje-artykul

  Żydowskie szumowiny III RP, które jeżdżą na Majdan znakomicie określa powiedzenie autorstwa G.Orwella: „raz kurwa, zawsze kurwa” – tak, to są antypolskie kurwy.

  Polubienie

 12. Czytając „Moskwa – Bruksela: sprzeczności sprzyjają dialogowi”, mamy tu jak na dłoni – w czyim interesie leży cała ta inscenizowana i pozorowana ukraińska rozpierducha.
  Prowakatorom ze starej Unii, takim jak UK, Niemcy, Francja, Holandia, najwyraźniej bardzo zależało na dalszej rozbudowie „mostu” z Rosją, na co ta, widząc własne korzyści, tak chętnie zresztą przystała.
  Ta ukraińska rozpierducha, w której posłużono się poraz kolejny w historii tzw. użytecznymi idiotami, miała na celu jedynie dalszą marginalizację krajów środkowo-europejskich, szczególnie tak dużych jak Polska czy Ukraina, którym sojusz staraUE + Rosja, zakładam, conajwyżej wyznaczył rolę rynku zbytu oraz możliwość dostarczania robotników.

  Cyt:

  „Władimir Putin przypomniał, że Unia Europejska jest kluczowym partnerem handlowo-gospodarczym Rosji. Wymiana towarowa między nimi jest mierzona w setkach miliardów dolarów, a wzajemne inwestycje są liczone w dziesiątkach miliardów. Federacja Rosyjska jest głównym dostawcą surowców paliwowych dla europejskich odbiorców. (…)
  Teraz trzeba stawiać przed sobą bardziej ambitne zadania. Jednym z nich jest połączenie europejskiego a euroazjatyckiego procesów integracyjnych. Jestem przekonany, że nie ma między nimi żadnych sprzeczności.”

  Na co:

  „Jose Manuel Barroso, który najpierw dwa razy zacytował Dostojewskiego, w swym przemówieniu końcowym wprowadził nutę wyraźnie optymistyczną. Oświadczył mianowicie, że utworzenie jednolitej przestrzeni gospodarczej od Lizbony do Władywostoku nie jest marzeniem, lecz w pełni realnym projektem, który na pewno przyczyni się do prosperowania tych olbrzymich terenów.”

  A naszym, jak by na to nie spojrzeć, zdolnym szumowinom, zapewne znowu kilka zer na koncie przybyło… upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu – nikomu przy tym się nie narażając…

  Z jednej strony, nasze płatne dziwki zadowoliły klientelę z krajów starej Unii, dając im możliwość robienia naszym kosztem, interesy z Rosją,
  a z drugiej zabezpieczyli interesy USraela dla budowy w Polsce własnego „łupkowego” przyczółka.

  Zadanie wykonane, dlatego teraz pozwolili sobie na uruchomienie ks.Isakowicza-Zaleskiego, któremu conajwyżej temu przedsięwzięciu pozostało jedynie pobłogosławić…

  Polubienie

 13. @ dyl

  Oto i potwierdzenie dla treści Pańskiego komentarza.

  Warszawa obrywa za Ukrainę? Rosja odbiera polskim firmom prawo do eksportu

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/01/5381472-kreml-643-385.jpg?w=700

  Czy Moskwa ukarała Polskę za zaangażowanie na Ukrainie? Rosyjscy inspektorzy sanitarni, którzy początkowo chwalili polskie zakłady mleczarskie i mięsne, nagle wyskoczyli z toną zastrzeżeń, które sprawią, że ani nabiał, ani mięso granicy nie przekroczą. Producenci sugerują, że to kara za zaangażowanie si polityków po stronie ukraińskiej opozycji.
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/449595,rosja-odbiera-polskim-zakladom-prawo-do-eksportu-kara-za-ukraine.html

  Nie należy jednak pomijać faktu, że Rosja w kwestiach gospodarczych rozmawia z każdym z państw UE z osobna, ponieważ faktycznie (poza oficjalna retoryką) nie uznaje UE jako państwa.

  Polubienie

 14. „część zarzutów jest słusznych, ale nie przesadzajcie w czarnowidztwie i nie grzebcie Janukowycza przedwcześnie, a Rosji nie uważajcie za spisaną na straty i rozpracowaną przez anglosasko-żydowskich agentów.” – też raczej nie spisuję Janukowycza na straty, mam nadzieję że sobie poradzi z rozwydrzonymi majdaniarzami i ich liderami czyli banksterskimi najemnikami od brudnej roboty, gorzej będzie jak sobie nie poradzi. Chociaż mam nadzieję że w sytuacji gdyby Janukowycz sobie nie poradził to Ukraińcy ze wschodniej części Ukrainy, plus zbuntowana armia, siły specjalne, na czele z którymś ze zbuntowanych Ukraińskich generałów zrobią porządek i posprzątają ten cały burdel.
  Jeśli chodzi o Rosję, to po to właśnie banksterzy napadają na kolejne kraje islamskie/arabskie, na przykład na Syrię w których Rosja ale też Chiny mają największe interesy gospodarcze, finansują, dozbrajają, szkolą różnej maści organizacje terrorystyczne mające robić zamieszanie w tej części świata, wzajemnie się zwalczające, dokonujące całej masy zamachów terrorystycznych aby przejąć kontrole nad Bliskim wschodem i Afryką północną, zdestabilizować te kraje, podzielić na małe i słabe państewka, skonfliktowane wewnętrznie i zewnętrznie. Dopiero taka destabilizacja krajów islamskich/arabskich spowoduje również destabilizację południowych granic Rosji i republik środkowoazjatyckich zamieszkałych przez muzułmanów. Do tego umiejętnie podsycane zamieszanie na Ukrainie, aktywizacja żydo-opozycji na Białorusi i w samej Rosji, różne tendencje separatystyczne i odśrodkowe też podsycane przez zachodnie służby specjalne, do tego próba wywołania konfliktu pomiędzy Rosją a Chinami, zamachy terrorystyczne, no i mamy kompletny chaos w Rosji gdzie Rosyjska armia i inne siły porządkowe będą musiały być zaangażowane na wielu frontach tłumiąc zamieszki, rebelie, bunty inspirowane z zewnątrz plus wojna z Chinami której celem jest po prostu wzajemne wykończenie się obydwu tych państw co ma zagwarantować dalszą dominację anglo-amerykańskiego establishmentu kontrolowanego przez żydo-banksterów na 100 lat.
  „Jeśli zachodnioukraińska czerń myśli, że zmierza do europejskiego raju i jest oczekiwana w nim, to się sromotnie rozczaruje. Ci rozwrzeszczani banderowcy nawzajem się wykończą, skłócą i pomordują.” – ci banderowcy to tylko narzędzie w rękach żydo-banksterów, posługują się nimi na obecnym etapie, ponieważ mają w tym interes, ale kiedy przestaną być im potrzebni pozbędą się ich na zasadzie murzyn zrobił swoje murzyn morze odejść, podobnie zresztą zrobią z „naszymi” politykami, na razie działają i są użyteczni dla żydo-banksterów, ale jak zrobią swoją robotę to zastąpią ich nowymi marionetkami i cała manipulacja zacznie się od nowa.

  Polubienie

 15. Oczywiście jednym z celów podboju Bliskiego wschodu(ponownego) jest kontrola nad zasobami naturalnymi, strategicznymi rejonami takimi jak zatoka Perska czy Kanał Sueski ale głównym celem jest podbój Rosji i Chin jako głównych konkurentów mocarstw zachodnich.

  Polubienie

 16. Pingback: Wydarzenia na Ukrainie – linki « Monitor Polski

 17. jeżeli jest prawdą, że ruchy nacjonalistyczne z pod znaku UPA przejmują kierownictwo nad rewoltą na Ukrainie, to dla nas Polaków jest to dobry znak, mimo odwiecznej wrogości między Polakami a Ukraińcami. Powinniśmy bacznie obserwować czy jest to ruch będący pod kontrolą syjonistów czy będący faktycznie ruchem ukraińskim.. Reakcja międzynarodowego żydostwa będzie różna. Jakie mają plany tego nikt nie wie.

  Polubienie

 18. c.d.
  Ukraina to poligon doświadczalny ruchów nacjonalistycznych, jeśli im się powiedzie odseparować nawet Ukrainę Zachodnią, to będzie to świadczyło, że mają jaja czego plebsowi polskiemu nazywając rzecz po imieniu brakuje

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s