Jan Engelgard: Coraz bliżej Banderlandu?


RAKOWA NAROSL NA CIELE UKRAINY

 

Jeśli nic się nie zmieni – to milowymi krokami zbliżamy się do oddzielenia zachodniej Ukrainy od reszty tego państwa. To co zapowiadano już przed laty, na naszych oczach może stać się rzeczywistością. Nie będzie już Wielkiej Ukrainy – będzie strzęp państwa na zachodzie, rządzony niepodzielnie przez posbanderowców różnych odcieni i Ukraina wschodnia, szybko integrująca się z Rosją.
Takie mogą być konsekwencje eskalacji napięcia, z jakim mamy obecnie do czynienia. Nie do końca wiadomo, kto ku temu steruje – czy władze w Kijowie mające dosyć współżycia w jednym państwie z banderowcami realizującymi strategiczne cele Zachodu, czy sami banderowcy, którzy wiedzą, że całej Ukrainy nie połkną, więc lepiej mieć niepodzielną władzę na skrawku jej terytorium.
Taka perspektywa raczej nie niepokoi naszych „elit” i mediów. Bezkrytyczna akceptacja dla banderowców realizujących na Ukrainie wariant siłowy – jest doprawdy czymś zdumiewającym. Z reguły media i politycy w ogóle przemilczają fakt podstawowy – na placu boju w Kijowie pozostali już wyłącznie banderowcy ze „Swobody” i UNA-UNSO, nie ma tam już roześmianych młodych dziewcząt z flagami Unii Europejskiej, nie ma atmosfery pikniku, jest tylko czarno-czerwona bojówka.
A mimo to Adama Michnik, wróg wszystkich nacjonalizmów, razem z Bronisławem Wildsteinem – wykrzykuje „jesteśmy z wami”, a aktywista Związku Ukraińców w Polsce, nawiązującego do tradycji Bandery, Mirosław Czech, zachwyca się Siczą otoczoną przez wrogie armie.
A niegdyś rządowy dziennik „Rzeczpospolita”, piórem Andrzeja Talagi obwieszcza: „Czarno-czerwona flaga oraz dawne OUN-owskie hasła przeszły przewartościowanie. Nie są już symbolem szowinizmu, ale tożsamości oraz dumy ukraińskiej, walki o suwerenność Ukrainy zagrożoną uleganiem przez rząd Janukowycza naciskom rosyjskim”.
Zaiste, granice głupoty politycznej, granice choroby na Moskala, irracjonalnego mesjanizmu politycznego – są u nas nieograniczone. Nie ma to nic wspólnego z polskim interesem narodowym i interesem państwa polskiego, wie o tym coraz więcej Polaków. Tyle tylko, że w wyniku blokady medialnej i szantażu mają zamknięte usta.
Na trasie do Lwowa neobanderowcy zatrzymali polski rejsowy autokar do Lwowa i zmuszali pasażerów do wykrzykiwania „Sława Ukrainie, hierojam sława”.
„Nasi” politycy wykrzykują to niemal codziennie bez przymuszania.
Inne glosy warte odnotowania:
( JFL to osobnik z gruntu obrzydliwy, ale porownanie sytuacji chrzescian w Egipcie i Polakow na Ukrainie jest wyjatkowo trafne )
( projekt uchwaly wniesiony przez poslow SLD, ktorzy choc sa obrzydliwymi komuchami, to szczesliwie nie zarazili sie polska odmiana gabczastego zapalenia mozgu Creutzfelda-Jacoba, u nas znana jako choroba Giedroycia-Michnika ).
Do czytania na biezaco www.isakowicz.pl
( od niedawna oskarzany o bycie agentem Rosji / KGB, wedlug tej samej logiki, wg ktorej np. dr Przemysław Żurawski vel Grajewski moglby byc agentem banderowskich nazistow za artykulhttp://niezalezna.pl/51263-antyukrainskie-zacietrzewienie  ).
PS
Co laczy lidera banderowcow Tarasenke ( Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach.) z niezyjacym juz rabinem Obadia? Laczy ich to, ze na chwile zapomnieli sie i powiedzieli to, co przecietnie bystry czlowiek i tak wiedzial, ale czemu oficjalnie zaprzeczano, zas publikacje ograniczano do “biuletynow wewnetrznych”.
( Proby tlumaczenia nazistowskiemu prymitywowi, ze Przemysl nigdy nie nalezal do „liczacej tysiace lat” Ukrainy, wiec o powrocie nie moze byc mowy, zas jego wlasne rozumowanie uzasadnia koniecznosc powrotu Wolynia do Polski, bylyby oczywiscie strata czasu ).
Reklamy

15 uwag do wpisu “Jan Engelgard: Coraz bliżej Banderlandu?

 1. A mimo to Adama Michnik, wróg wszystkich nacjonalizmów, razem z Bronisławem Wildsteinem – wykrzykuje „jesteśmy z wami”

  Warto, żeby zwłaszcza zwolennicy PiS zwrócili uwagę na ten duet żydowskich medialnych bandziorów współpracujących ponad iluzorycznymi podziałami.

  Polubienie

 2. by realizowac niepolski interes, jakos wszyscy sie potrafia zjednoczyc, by zrobic cos dla dobra wspolnego, przeciwnikow wiecej niz obywateli w kraju, jak to jest?

  Polubienie

 3. 29 stycznia sprawozdawca Guardian Schimus Miln skomentował stanowisko NATO w kwestii wydarzeń na Ukrainie w następujący sposób: „Wszelkie wątpliwości, że zalecanie się UE do Ukrainy jest ściśle związane z zachodnią strategią wojskową, rozwiał dzisiaj sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, który oświadczył, że niedoszła umowa z Ukrainą dałaby „silny impuls dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego”.

  Porozumienia UE z Ukrainą potrzebuje obecnie również NATO. Ostatnie wojny na Wschodzie nie powiodły się, są niepopularne i bardzo kosztowne. Ich zakończenie wzmocniło tendencję do cięcia budżetów obronnych w krajach europejskich. Natomiast na Ukrainie obecność NATO będzie uzasadniona z gospodarczego punktu widzenia. W trakcie ekspansji na wschód Europy warunki umów z kolejnymi członkami i partnerami w sferze obronnej tradycyjnie gwarantują strukturom finansowym i gospodarczym UE zajęcie nowych rynków i zagospodarowanie zasobów, wygnanie zewnętrznych i zdominowanie miejscowych konkurentów.

  Jednak w zapale bezkrwawych bitew o nowe ziemie europejscy stratedzy zapominają o jednej z najważniejszych gwarancji zwycięstwa – niezawodnych tyłach. Rzesze dyplomatów i urzędników pędzą na wschód, lekkomyślnie zostawiając za sobą kraje, zmiażdżone przez korporacje transnarodowe i banki. Ich narody miały nadzieję na cud, lecz biedne kraje nadal są biedne. Ich obywatele nazywają teraz UE „Frankoniemcami”, a siebie uważają za „Europejczyków drugiej kategorii”. Nie wszyscy godzą się z taką sytuacją. Zaciekłe starcia między policją a manifestantami, bardzo przypominające kijowskie, przetoczyły się przez całą Europę na długo przed ukraińskimi.

  Jednak najbardziej niepokojące podobieństwo polega na czym innym. Zarówno na Ukrainie, jak i w wielu krajach Europy falę niezadowolenia obywateli do własnych celów wykorzystują populiści i nacjonaliści. Pierwsi proponują błyskawiczne rozwiązania wszystkich problemów, drudzy – określają wrogów i sposoby osiągania celów. Metody radykałów są znane. Na Ukrainie potrzebne decyzje wymuszano na władzy „koktajlami Mołotowa” i zajęciem budynków administracyjnych.

  W marcu ubiegłego roku przed realnym zagrożeniem gorącą „europejską wiosną” w wywiadzie dla Spiegel ostrzegał były premier Luksemburga Jean-Claude Junker. Porównał on obecną radykalizację nastrojów w Europie do lat 30. i ostrzegł: „diabły nie zostały wygnane, a tylko uśpione”. Według niego, „każdy, kto uważa, że odwieczna kwestia wojny i pokoju w Europie została ostatecznie pogrzebana, popełnia poważny błąd”.

  Najwyraźniej władze UE uważają, iż wszystkie problemy wewnętrzne Europy mogą rozwiązać organy finansowe. Są to Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i MFW. Ich unię nie wiedzieć czemu nazwano „Trójką”. Rosyjska „trójka” to zaprzęg z trzech koni do szybkiej jazdy na długie odległości. Europejska „trójka” nie może się pochwalić ani prędkością, ani kolejnymi zwycięstwami. Rozwiązywanie europejskich problemów odbywa się bardzo wolno. Czy europejskie „diabły” po obudzeniu się będą czekać na szczęśliwe zakończenie?

  W stepie niedaleko ukraińskiego miasta Kachowka stoi brązowy wóz – „trójka”, ale z karabinem maszynowym. Przypomina on o wojnie domowej. Kiedyś jej przyczyną również było lekceważenie wewnętrznych problemów w celu osiągnięcia pokazowych zwycięstw. Miejmy nadzieję, że dla obrony europejskiej gospodarki przed „diabłami” na europejskiej „trójce” nie zostanie ustanowiony karabin maszynowy.
  Za ;Głosem Rosji

  Polubienie

 4. Ukraińscy żołnierze zwrócili się do naczelnego dowódcy sił zbrojnych, prezydenta Wiktora Janukowycza, z prośbą o podjęcie pilnych działań w celu ustabilizowania sytuacji w kraju. Ich apel opublikowany został na stronie internetowej Ministerstwa Obrony kraju.

  Wcześniej, 26 stycznia, minister obrony Ukrainy, Paweł Lebedew, wykluczył możliwość ingerencji armii w rozwiązanie konfliktowej sytuacji w kraju.

  „Armia będzie ściśle przestrzegać konstytucji i prawa Ukrainy, które wyraźnie określają jej rolę, funkcję i zadania” – powiedział Lebedew.
  za Głosem Rosji

  Polubienie

 5. W zamieszkach w Kijowie biorą udział cudzoziemcy, posiadający doświadczenie w działaniach bojowych – powiedział dziś prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas spotkania ze zwierzchnikami kościołów i organizacji religijnych kraju.

  Według tego, co powiedział prezydent, niektórzy z nich są poszukiwaniu międzynarodowym listem gończym. „Wszyscy oni ukrywają się w zajętych budynkach. Wiemy, że jest tam broń” – podkreślił prezydent.

  Tym nie mniej Janukowycz oświadczył, że ukraińskie władze powzięły stanowczy zamiar znalezienia kompromisu z opozycją w celu wyjścia z kryzysu politycznego. „Będę robić wszystko, aby powstrzymać przemoc” – powiedział.
  Za; Głosem Rosji

  Polubienie

 6. Rosja gotowa jest na pośredniczenie w rozwiązaniu kryzysu na Ukrainie

  Rosja gotowa jest na pośredniczenie w uregulowaniu sytuacji na Ukrainie, a także na zostanie gwarantem wypełnienia porozumień między ukraińskimi władzami a opozycją – powiedziała przewodnicząca Rady Federacji Rosji Walentina Matwijenko. Podkreśliła ona konieczność nieingerencji w sprawy Ukrainy.

  „Rażącym naruszeniem suwerenności ukraińskiego państwa jest to, że wszelkiej maści zachodni politycy po prostu okupowali Ukrainę” – powiedziała Matwijenko. Dodała, że ambasadorzy krajów zachodnich z pogwałceniem wszelkich międzynarodowych konwencji zachowują się i czują się „właściwie panami na Ukrainie”.

  za:http://polish.ruvr.ru/2014_02_01/Rosja-gotowa-jest-na-posredniczenie-w-rozwiazaniu-kryzysu-na-Ukrainie/

  Polubienie

 7. Partia Regionów ogłosiła utworzenie „Frontu Ukraińskiego”

  Uczestnicy nadzwyczajnego zjazdu ukraińskiej rządzącej Partii Regionów, który odbywa się w Charkowie, ogłosili utworzenie „Frontu Ukraińskiego”.

  Z propozycją utworzenia frontu wystąpił przewodniczący „Związku weteranów Afganistanu” Władimir Ryżkow. Podkreślono, że uczestnicy zjazdu jednogłośnie poparli pomysł. Zgodnie ze słowami Ryżkowa front będzie usuwał z ukraińskiej ziemi tych, którzy zamierzają ją okupować.

  „Nasi przodkowie poradzili sobie z tym zadaniem, dzisiaj nasza kolej” – powiedział przedstawiciel związku.

  Nie podano, kto wejdzie w skład nowej organizacji i czym będą się zajmować jej członkowie.

  za:http://polish.ruvr.ru/2014_02_01/Partia-Regionow-oglosila-utworzenie-Frontu-Ukrainskiego/

  Polubienie

 8. Rasmussen i Ławrow przedstawili różne stanowiska w Monachium

  Podczas odbywającej się w Monachium konferencji bezpieczeństwa sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przedstawili różne stanowiska wobec sytuacji na Ukrainie i systemu obrony przeciwrakietowej.

  Rasmussen oświadczył, że Ukraina powinna mieć wolny wybór w określeniu swoje przyszłości. Z kolei Ławrow oskarżył europejskich polityków o zaostrzenie sytuacji w tym kraju. Odnośnie stosunków NATO z Rosją, Rasmussen oświadczył, że nadszedł czas, aby strony zaczęły współpracować w sferze obrony przeciwrakietowej.

  Szef MSZ Rosji powiedział o braku zaufania w sferze bezpieczeństwa na kontynencie europejskim.

  za:http://polish.ruvr.ru/2014_02_01/Rasmussen-i-Lawrow-przedstawili-rozne-stanowiska-w-Monachium/

  Polubienie

 9. Na Ukrainie rozpatrują próbę przejęcia władzy

  Na Ukrainie wszczęto dochodzenie w sprawie próby przejęcia władzy w kraju. Śledztwo rozpoczęło się po przebadaniu materiałów znalezionych na serwerach opozycyjnej partii Batkiwszczyna, oświadczył szef głównego zarządu śledczego służby bezpieczeństwa Ukrainy Maksim Lenko.

  Scenariusz siłowy rozwoju protestów w Kijowie został napisany na długo do ich rozpoczęcia. Sensacyjne oświadczenie ukraińskich służb specjalnych oparte jest na materiałach śledztwa. Przeprowadzany etapami plan organizacji zamieszek był przechowywany na serwerze, który pracownicy służb porządkowych zabezpieczyli w biurze partii Batkiwszczyna. Po przeanalizowaniu materiałów z komputerów krajowa służba bezpieczeństwa wszczęła dochodzenie. Przedstawiciele służb specjalnych oświadczają, że analiza elektronicznych dokumentów wykazała, iż masowe akcje protestacyjne na kijowskim Majdanie nie były spontaniczne i przygotowywano je zawczasu. Co więcej planowano je licząc właśnie na wariant siłowy. Organizatorzy stawiali na brutalne rozpędzanie wieców, co powinno było wywołać szeroki rezonans społeczny. Eksperci, obeznani z technologiami „kolorowych rewolucji”, uważają, że sytuacja rzeczywiście rozwijała się zgodnie z analogicznym scenariuszem. Liderzy ukraińskiej opozycji, podobnie jak radykalna część Majdanu, są bardzo dobrze kontrolowani przez kogoś, twierdzi ukraiński historyk i politolog Aleksander Karewin:

  Teraz odbywa się próba przewrotu państwowego. Początkowo miała być ona odłożona do wyborów prezydenckich. Myślę, że plan był taki: Wiktor Janukowycz podpisuje umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, po czym ukraińska gospodarka się rozpada, a winę zrzuca się na prezydenta Ukrainy. Jednak nie podpisał on umowy i zaczęły się protesty. Mogę przypuszczać, że i liderzy opozycji i tak zwani radykałowie są kontrolowani z jednego centrum. Robią to, co im się mówi. A Majdan kontroluje ten, kto go finansuje. Sami pomyślcie: ile tam jest butelek z substancjami zapalającymi! Żeby je przygotować i dostarczyć na Majdan potrzebne są pieniądze. Żeby trzeci miesiąc karmić całą tę gawiedź, która siedzi na Majdanie też potrzebne są pieniądze. Ktoś to wszystko finansuje i nie wierzcie, że są to dobrowolne ofiary Kijowa. To mogą być ukraińscy oligarchowie, którzy chcą zmiany władzy, ale raczej kluczową rolę odgrywają zewnętrzni gracze. Odszukajcie sponsorów, dowiecie się, kto wszystko kontroluje. Myślę, że Zachód dołożył również swoich wysiłków.

  Niejednolitą ukraińską opozycję łączy chęć obalenia obecnej władzy. Wydarzenia Majdanu osłabiają ukraińską państwowość i wzmacniają potencjał wewnętrznej niestabilności w kraju.

  Niespokojna sytuacja na Ukrainie utrzymuje się już od ponad dwóch miesięcy. Akcje protestacyjne trwają w Kijowie od 21 listopada 2013 roku, kiedy rząd Ukrainy postanowił wstrzymać proces przygotowań do podpisania układu o stowarzyszeniu z Unią Europejską. Wkrótce od pokojowych akcji protestacyjnych aktywiści przeszli do pogromów. Rząd kraju nie jest przeciwny dialogowi z protestującymi i nawet poszedł na ustępstwa. Zniesiono 9 z 12 ustaw zaostrzających odpowiedzialność za organizowanie masowych akcji na ulicach. Właśnie one w dużym stopniu stały się pretekstem do masowych zamieszek na ulicach Kijowa.

  Oprócz tego do dymisji podał się premier kraju Nikołaj Azarow. Pod koniec mijającego tygodnia Wiktor Janukowycz podpisał ustawę o amnestii uczestników akcji w Kijowie pod warunkiem, że opuszczą zajęte budynki organów władzy w celu przywrócenia porządku w kraju. Wysiłki prezydenta Ukrainy zmierzające do przezwyciężenia kryzysu politycznego w kraju docenił sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Powiadomił o tym departament polityki informacyjnej MSZ Ukrainy. Takie oświadczenie zostało wygłoszone w piątek w czasie spotkaniu sekretarza generalnego ONZ z szefem MSZ Ukrainy Leonidem Kożarowem w trakcie Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

  za:http://polish.ruvr.ru/2014_02_02/Na-Ukrainie-rozpatruja-probe-przejecia-wladzy/

  Polubienie

 10. Piszacy tu i dyskutujący podpierają się doniesieniami z mediów wszystkich stron barykady ale dlaczego żaden z dyskutantow nie da własnych przemyslen O CO CHODZI Z TA REWOLTA NA UKRAINIE i co najważniejsze z SYTUACJA w Polsce ?

  Istnieje jakas obawa o „wychylenie się przed szereg ” ?
  Wiec może ja dam iskre do POLSKICH PRZEMYSLEN na ten temat.

  UKRAINCY TO WE WIEKSZOSCI WREDNY i MORDERCZY NAROD,jak powiadają w Przemyslu „z ciemnym podniebieniem” !

  Na jakiej podstawie tak oskarżam ?

  Na tej,ze te „bohatyry” przeprowadzaly okrutne mściwe MORDERSTWA na polskich,dzieciach i kobietach – TO SA FAKTY OKRUTNYCH MORDERSTW NA POLAKACH.
  Z kim te sq..syny zawsze trzymali madrym Polakom chyba nie trzeba przypominać ,ZYD i NIEMIEC to zawsze byli i sa przyjaciele UKRAINCOW , to trzeba młodym pokoleniom GLOSIC i odsylac do autentycznej historii.

  Teraz ,kiedy za pieniądze LOTROW SWIATOWYCH ROBI SIE REWOLTY w CALYM SWIECIE,po to tylko ABY KRASC i MORDOWAC,ZAWLADNAC CALY SWIAT TE LOTRY NAPUSZCZAJA JEDNYCH NA DRUGICH ABY SIE WYKRWAWIALY .
  Nastepnie wchodzą „naprawiacze” i urzadzaja swiat po swojemu,swiat niewolnikow,potulnych i posłusznych,obalamuconych PROPAGANDA,REKLAMA i BLICHTEM SMIERDZACEGO,ZGNILEGO KAPITALIZMU.

  Tu warto zapytać sasiadow uczciwych i sprawiedliwych Ukraincow:
  Czy nie widza co zrobiono z Polska i Polakami w JEWROKOLCHOZIE i KTO TO ZROBIL?

  Być może BOG TAK CHCE ,ze aby się podnieść trzeba wpierw upaść.

  Tak upadla Polska i Polacy,tak obalmucono inne narody przed nami,tak sobie podporządkowano gojow w USA,Kanadzie i na innych kontynentach .
  I co nikt z tego nie wyciagnal nauki dla siebie ?

  Owszem dzisiaj dużo się pisze,dyskutuje,linkuje ,informuje ale co po za tym ?

  CZY MY WIERNI POLSCE TYLKO TYLE POTRAFIMY ???
  Baaa,obawiamy się aby nas ANTYSEMITAMI NIE NAZWANO !
  Wiec bojmy się dalej .
  Ja przestałem się bac jeszcze w roku 1983 kiedy wyrypalem raport do władz wojskowych i po miesiącu byłem już na głodowej emeryturze,po czym stanalem dopiero na „finasowe nogi” w USA zaczynając prace na myjni samochodowej za $ 3.50 ,ja major LWP jak mnie tu afiszujecie – DZIEKUJE.
  Dzis slysze bełkot texasnczyka jaki to ja „komisar ” stanu wojennego,ale gdy by nie tacy jak ja oficerowie nie jeden „bohater „S” w grobie by się przewracal ,dzis zyjacy otworzyl oczy po zadzumieniu i mowi j WOJSKO POLSKIE URATOWALO NAS PRZED PRZELEWEM POLSKIEJ KRWI zobaczcie jak się potoczyly losy w krajach,w których wywołano rzezie a zrobili tacy sami co u nas dumnie zwali się KOR-niki.
  CALUJCIE DZIS DURNIE STOPY JARUZELSKIEMU i ZOLNIERZOM POLAKOM !
  Bo wzięto was na Matke Boska w klapie marynarki „bohatera” i wielki długopis oglupiajacy.

  Nie boj się wiec DZIS jeden z drugim,sciagnij przylbice ,wyjdz za nicku forumowego ,STAN WRAZ Z INNYMI DO WALKI Z ANTYPOLONIZMEM – NIE BADZ TCHORZEM !!!
  Wszystkich nas nie ubija,a jak jaczna ubijac to wpier paru i z ich bandy polegnie !
  POKAZ SIE ,ZE POLAKIEM JESTES a nie zastraszonym durniem.

  Polubienie

 11. Teraz Prezydent Janukowycz może wziasc przykład z gen.Jaruzelskiego ,uzyc wojska do powstrzymania SZMULI,zrobic im „wakacje” internując ,reszta ich slugusow stuli pysk i pryśnie tam skad przyszli.
  Nastepnie ZROBIC DEBATE Z RDZENNYM NARODEM i przez FEFERENDUM zapytać :
  CHCECIE DO JEWROKOLCHOZU ?
  Jezeli odpowiedza bez fałszerstwa TAK,to niech ich diabli tam niosa i przekonają się czym JEST UNIJNE PIEKLO POD ZARZADEM SZMULOW i SZWABOW .

  Jeżeli przeglosuja na NIE,to wtedy spokojnie Janukowicz wycofaj się z „panowania” i zyj spokojnie swoim a nie politycznym życiem.
  Zrob może nawet tak jak zrobil to niemiecki Papiez BXVI ,który nie wykonal polecen LOTROW TEGO SWIATA i oddal władze papieska ,wg.mnie postapil honorowo i słusznie,niech psy w piuskach/myckach czerwonych i purpurowych szatach zagryzają się wzajemnie ,nie chciał podzielić losu Papieza,ktorego otruto.

  Polubienie

 12. Tak, tu z przedmówcą Panem majorem (Gutkiem) się zgadzam. Wszystkich Nas nie zabiją. czekanie na „opatrzność” jest tylko na rękę okupantowi. On ma plan i go realizuje. By wygrać, trzeba plany przeciwnika pokrzyżować. Uprzedzić cios ( tak jak w boksie). Wiemy dokąd Nas prowadzą więc Ich zamiary są do przewidzenia. Czekanie Nas osłabia a Ich wzmacnia z każdym dniem i godziną. By Naród się obudził potrzeba „iskry bożej” a nie tylko pisania na portalach i FB. To za mało. To nic. Oni nad tym panują i nawet pewne rzeczy prowokują i kierunkują. Szczególnie w kierunku antyrosyjskości Polaków. Na 15,02, br. ludzie planują Majdan Krakowski a w następnych dniach i tygodniach w Warszawie i innych miastach. Myślę, że powinniśmy tam być. Tylko gdy Naród usłyszy o czynnym oporze wobec okupanta zacznie się budzić. Internet i fora to tylko narzędzie, a czynna i zorganizowana manifestacja i to obliczona na długo a nie na parę godzin, to już metoda. Najbardziej boją się Naszej jedności i mają rację. Masowe protesty pokrzyżują Ich plany. Zaczną się gubić i popełniać błędy. A każdy Ich błąd to Nasza szansa na zwycięstwo. Bo kiedy Oni wyprowadzą ludzi na ulice ( a wyprowadzą) to tylko po to by zmienić swoje szaty na narodowe kosztem polskiej młodzieży ( niedouczonej i łatwej do zmanipulowania). Dlatego też, rolą Nas 40+, którzy znają i tamte i te czasy – jest stać tam w pierwszym szeregu – by nie dopuścić do zmanipulowania. Ale zacząć trzeba przed Nimi, ubiec Ich. Wprowadzenie sił obcych spotęguje tylko opór społeczeństwa, zacznie się Ono budzić, jak grzyby po deszczu zaczną powstawać nowe grupy niezadowolonych. Opór wzrośnie. Władza zacznie się gubić. Są już przyzwyczajeni do tego, że Polacy są tak ogłupieni i zastraszeni, że nic Im nie grozi. I dobrze. Jeżeli ktoś tego nie zacznie to jesteśmy straceni. Każdy dzień zwłoki, to kompletny upadek polskości i Polaków. Czy o to Nam chodzi?.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s