Na co czeka Janukowycz?


Tak wygląda jakby czekał na wybuch wojny domowej

W Kijowie jakby mała przerwa.

Prezydent Janukowycz jest na zwolnieniu chorobowym, Kliczko i Jaceniuk u swych mocodawców w Monachium, a rezuni spod znaku tryzuba przegrupowują siły. Po stronie władz też mobilizują się grupy oporu.

Los Euro Majdanu rozstrzyga się teraz na Zachodzie. Jeśli zapadną tam odpowiednie decyzje i w najbliższych 2-3 tygodniach na Ukrainę nadejdzie broń i posiłki, bojówki UPA przypuszczą  ostateczny szturm na siedziby władz w Kijowie a prawdopodobnie podejmą też próby opanowania zachodniej Ukrainy.

Duże znaczenie dla dynamiki wydarzeń może tez mieć kalendarz olimpiady w Soczi.

Uczestnicy nadzwyczajnego zjazdu ukraińskiej rządzącej Partii Regionów, który odbywa się w Charkowie, ogłosili utworzenie „Frontu Ukraińskiego”.

Z propozycją utworzenia frontu wystąpił przewodniczący „Związku weteranów Afganistanu” Władimir Ryżkow. Podkreślono, że uczestnicy zjazdu jednogłośnie poparli pomysł.

Zgodnie ze słowami Ryżkowa front będzie usuwał z ukraińskiej ziemi tych, którzy zamierzają ją okupować. „Nasi przodkowie poradzili sobie z tym zadaniem, dzisiaj nasza kolej” – powiedział przedstawiciel  afgańców. Nie podano, kto wejdzie w skład nowej organizacji i czym będą się zajmować jej członkowie. W zjeździe uczestniczą także przedstawiciele współczesnego kozactwa na Ukrainie.

Rosja gotowa jest na pośredniczenie w uregulowaniu sytuacji na Ukrainie, a także na zostanie gwarantem wypełnienia porozumień między ukraińskimi władzami a opozycją – powiedziała przewodnicząca Rady Federacji Rosji Walentina Matwijenko. Podkreśliła ona konieczność nieingerencji w sprawy Ukrainy. „Rażącym naruszeniem suwerenności ukraińskiego państwa jest to, że wszelkiej maści zachodni politycy po prostu przyjeżdżają i rządzą się na  Ukrainie” – powiedziała Matwijenko. Dodała, że także ambasadorzy krajów zachodnich z pogwałceniem wszelkich międzynarodowych konwencji zachowują się i czują się „właściwie panami na Ukrainie”.

http://jeznach.neon24.pl/post/105568,sobota-1-02-2014-cz-ii

—————–

Warto mieć świadomość, że Ukraina graniczy z Polską.

Ewentualne dostawy broni, biorąc pod uwagę, zaangażowanie naszych polityków w sprawy ukraińskie, mogą odbywać się poprzez teren naszego kraju, a to już może uwikłać nas w samą wojnę.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Na co czeka Janukowycz?

 1. W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ pełne naiwności są opinie odwołujące się do emocji!!!
  Kto finansowo i w jakiej wielkości wspiera ukraińską rewoltę!!! ???

  Polubienie

 2. To jeszcze masz wątpliwości,kto ?
  Znasz inny narod ,który jest tak chytry i pelen pychy ???
  HISTORIA UDOWODNILA TO DAWNO !

  Malo tego ten narod diabelskiego nasienia tworzyl i nadal tworzy nie tylko,rewolty,powstania i wojny ale również religie/wierzenia ,USTROJE i wszystko co ZLE na tym swiecie .

  Czy sa jeszcze tacy ,których trzeba o tym przekonywać ???????

  Polubienie

 3. A co do religii – zwłaszcza chrześcijańskiej – katolicy przeoczyli fakt,że jak Nazarejczyk się mocno hmm zdenerwował to i on zabijał – logicznie to nawet uzasadniając.Jednak KK zafundował taki odlot mistyczny,że Polacy / katolicy / nie są w stanie ruszyć się i zawalczyć o swoje minimum.No bo ileż można nastawiać drugiego policzka? Życiorys Nazarejczyka jasno pokazuje,że i on miał już czasami za dużo i pokazał na co go stać.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s