W razie ataku na Iran – jesteśmy gotowi na decydującą bitwę z USA i Izraelem


Głównodowodzący irańskich sił zbrojnych: jesteśmy gotowi na decydującą bitwę z USA i Izraelem

 

Irański czołg T-72

 

Głównodowodzący irańskich sił zbrojnych gen. Hassan Firuzabadi ostrzegł USA i Izrael, że jego kraj jest gotowy na „decydującą bitwę”, jeżeli zostanie zaatakowany – informuje AFP, cytując irańską agencję Farsi. To kolejny wysokiej rangą irański wojskowy, który w ostatnim czasie sięga po ostrą retorykę, wymierzoną głównie w Amerykanów.

 

Przed kilkoma dniami Iran ogłosił, że jego dwa okręty wojenne wpłynęły na Atlantyk i kierują się w stronę wybrzeży Ameryki. – Irańska flota wojenna zbliża się do morskich granic Stanów Zjednoczonych – ten krok to wiadomość (dla USA) – oświadczył admirał Afshin Rezayee Haddad.

W ślad za nim głos zabrał dowódca marynarki strażników rewolucji admirał Ali Fadavi, grożąc zatopieniem amerykańskich okrętów. – Amerykanie mogą w pełni oczekiwać, że ich okręty wojenne zostaną zatopione wraz z całą pięciotysięczną załogą w walce przeciwko Iranowi, a ich kadłuby będzie można znaleźć na dnie morza – oświadczył.

Teraz w podobnym tonie wypowiedział się głównodowodzący irańskimi siłami zbrojnymi. – Jesteśmy gotowi na decydującą bitwę z Ameryką i syjonistycznym reżimem (Izraelem) – oświadczył gen. Hassan Firuzabadi, cytowany przez Farsi.

Wojskowy ostrzegł również sąsiednie kraje. – Nie przejawiamy żadnej wrogości wobec tych państw, ale jeśli zostaniemy kiedykolwiek zaatakowani z amerykańskich baz w regionie, odpowiemy uderzając w ten obszar – zagroził.

W ubiegłym miesiącu sekretarz stanu USA John Kerry podkreślił, że jeżeli dyplomacja zawiedzie ws. Iranu, USA są przygotowane na opcję militarną. Gen. Firuzabadi stwierdził, że jest to „polityczny blef”. – Przez ostatnią dekadę ściągali tu swoje siły, ale doszli do wniosku, że nie są w stanie nas zaatakować i wycofali się – powiedział irański generał.

Amerykanie utrzymują silną obecność wojskową na Bliskim Wschodzie, skąd pochodzi znaczna część importowanej przez USA ropy naftowej. W Bahrajnie na stałe stacjonuje amerykańska V Flota.

Zachód obawia się, że w razie awantury na Bliskim Wschodzie Iran może zablokować strategiczną Cieśninę Ormuz, przez którą przepływa 35 proc. światowego morskiego transportu ropy naftowej. Wywindowałoby to ceny tego surowca do niebotycznych poziomów, sprowadzając światową gospodarkę na skraj kolejnego kryzysu.

Źródło: AFP, WP.PL

(tbe)

za:http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Glownodowodzacy-iranskich-sil-zbrojnych-jestesmy-gotowi-na-decydujaca-bitwe-z-USA-i-Izraelem,wid,16402722,wiadomosc.html?ticaid=112313

Reklamy

17 uwag do wpisu “W razie ataku na Iran – jesteśmy gotowi na decydującą bitwę z USA i Izraelem

 1. Niech Allah będzie z Wami.

  Wydaje się jednak, że głównym celem syjonistów jest eskalowanie napięcia w kilku punktach jednocześnie (Syria, Iran, możliwość zamachów terrorystycznych w Rosji w czasie zimowej olimpiady), co ma rozproszyć koncentrację służb i władz Rosji na sprawie Ukrainy, na której Żyd próbuje położyć swoje łapska.
  USA nie stać już na wojnę na Bliskim Wschodzie, która może przyśpieszyć tylko i tak już trwającą agonię żydo-systemu Zachodu. W okolicach 23 lutego, czyli w okolicach zakończenia igrzysk w Soczi, możemy spodziewać się wyjaśnienia i rozwiązania kwestii ukraińskiej.

  Polubienie

 2. Bliski Wschod to nie problem dla Polski,dla której ważniejszy jest pozar na Ukrainie .
  Ten pozar może się rozprzestrzenić na teren Polski,tym bardziej ,ze kurduple tam jada i podsycają go.
  Decydujacy glos będzie mieć teraz Rosja i Niemcy,gdzie,co i jak rozegrać.
  Stratedzy wojenni i rewolucyjni pracują nad tym dzień i noc.

  Faktycznie po zakończeniu zimowych igrzysk Olimpijskich decydować się będą losy kilku narodow – BYC albo NIE BYC !

  BRON KLIMATYCZNA PRZESZLA JUZ OSTATNIE TESTY !!!

  Straszenie się dzisiaj bronia klasyczna to kiepskie żarty.

  Polubienie

 3. Bezpośredniego ataku możemy się nie spodziewać.
  Właśnie amerykanie przetestowali na Syrii wojnę partyzancką robioną rękoma najemników. Można powiedzieć, że cel osiągnęli, Syria jako regionalne mocarstwo przestała istnieć. Jej infrastruktura, w tym miasta są w ruinie.
  Teraz mogą armię najemników przerzucić do Europy ( prowadzą rozmowy z Rumunią, być może także były rozmowy amerykańskiego generała z władzami w Warszawie, przecież mamy tu Klewki i Szymany), przerzucić do Europy by użyć ich na Ukrainie. To by Rosję zajęło na długo, a wówczas i w Iranie można by popróbować zrobić jakąś rewolucję.

  Polubienie

 4. Tak zrobia ,bo na wojnach to „duzy ynterrres” !
  Dzisiaj chetnyc za kase mordować nie brakuje,ale jeden z drugim durny LEB REBELIANTA nie wie,ze i jego będzie stracony w odpowiednim czasie.
  Przekonali się o tym nawet „prezydenci rebelianci”.

  Polubienie

 5. W działaniach wojskowych i także tych prowokowanych konfliktach są pewne zasady, ale nie ma prostych analogii. Prawie zupełnie nieprzydatne są te między Syrią, Pn. Afryką a Ukrainą.

  W przypadku tej ostatniej kierunek na wsparcie środowisk szowinistów ukraińskich i tych obłąkanych młodych, kupujących marzenia o „Europie i zachodnim świecie” – to z punktu widzenia naszych polskich, narodowych interesów, kierunek niezwykle groźny. Jego praktykowanie ze wsparciem anglosasko-żydowskich pieniędzy i logistyki oznacza instalowanie w polskiej strefie przygranicznej, a także na jej terenie, ośrodków („legalnych” bądź nielegalnych ), a także spontanicznych, niedostatecznie kontrolowanych band terrorystów lub sfrustrowanych „nacjonalistycznych europejczyków”. Bałkanizacja ( to dawne określenie- P.Z), a raczej „majdanizacja” naszych pd.-wsch. regionów, czyli na wzór Kairu i Kijowa, wiecowo-tumultowo-internetowej „demokracji”, to potencjale zagrożenie dla naszej państwowości. Dlatego podżegaczy do tego typu „europeizacji” Ukrainy, a zatem J.Kaczyńskiego, J.Syryusza-Wolskiego, P.Kowala, R.Czarneckiego i całą bandę hipokrytów PO-PiS owskich, należy nie tylko napiętnować, ale nawet aresztować i postawić przed wymiarem sprawiedliwości z paragrafów kk dotyczących przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej.

  Wspomniany przeze mnie brak prostych analogii między krajami arabskimi a Ukrainą polega na tym, mimo wszystko Ukraina ma stosunkowo liczebną armię( o zupełnie innej zdolności bojowo-mentalnej niż armie krajów arabskich) i zdecydowaną większość społeczeństwa popierających jeśli nie w 100 % politykę Janukowycza, to na pewno dostrzegających, że muszą bronić Ojczyzny przed anglosasko-żydowskimi spekulantami i ich płatnymi kohortami zaczadzonych „europejskich terrorystów „.

  Pozostaje także ostatnia instancja ( szczególnie istotna w decydujących działaniach wobec ośrodków kierowniczych „ukraińskiego tumultu”) , tzn. rosyjskie jednostki specjalne i logistyczne wsparcie armii rosyjskiej ( a także białoruskiej).

  W końcu lutego powinno nastąpić decydujące kontrnatarcie narodowo-woskowe przeciwko rozpanoszonemu, szowinistycznemu, płatnemu majdanowi.

  Polubienie

 6. Tytułem aneksu:

  Gdyby w efekcie kontr natarcia i politycznej kalkulacji sił narodowo-patriotycznych na Ukrainie i prezydenta Putina powstała jednak szowinistyczna enklawa na zachodniej Ukrainie, to wtedy należy wkalkulować w naszą rzeczywistość polską oraz „post galicyjską” zagnieżdżenie się ośrodków destrukcji ładu środkowo-europejskiego, Wtedy należałoby powołać podziemny Trybunał Narodowy, a takich kolaborantów „euro terroryzmu” i anglosasko-żydowskich agentów ( wymienionych wyżej,listę których należałoby uzupełnić) trzeba postawić przed najwyższym wymiarem kary.

  Polubienie

 7. Egipt podpisał pierwszy kontrakt na dostawę rosyjskiego uzbrojenia o wartości 2 mld dolarów.

  Zakupy rosyjskich zestawów uzbrojenia finansowany jest przez Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Arabię Saudyjską, która co ciekawe jest sojusznikiem Izraela. Kontrakt przewiduje stopniową dostawę nowoczesnego uzbrojenia w tym samolotów, śmigłowców oraz modernizację juz posiadanego przez Egipt uzbrojenia jeszcze z czasów wpływów radzieckich w tym leżącym w północno-wschodniej części Afryki, państwie.

  Jak można przeczytać między innymi na stronie defence24, jest to odpowiedź na wstrzymanie pomocy wojskowej ze strony Stanów Zjednoczonych, które miały zamiar dostarczyć śmigłowce szturmowe AH-64D Apache i nowe wersje myśliwców F-16C Falcon. W zamian tego wojskowi, którzy sprawują władze w Egipcie, zamówili w Rosji nowe MIGI 29M za pieniądze swoich nowych (?) sojuszników.

  Jest to wyraźny sygnał po obaleniu w kraju Bractwa Muzułmańskiego skierowany do Stanów Zjednoczonych, że zmienia się polityka Egiptu w regionie. Najwyraźniej Kongres dostał w ten sposób wiadomość, że wojskowi przywódcy Egiptu mają nowe plany i zamierzają korzystać z pomocy Rosji. Jest to obecnie jedna z ważniejszych wg mnie informacji z tej cześci świata, która może sporo powiedzieć o zmieniającej się jak w kaleidoskopie sytuacji w kraju, który zarządza jedną z najbardziej istotnych miejsc/bram dla światowej gospodarki, jakim jest Kanał Sueski. Oczywiście sytuację po rozruchach i późniejszym obaleniu prezydenta Mohammed’a Mursi’ego z grudnia 2013, skwapliwie wykorzystali Rosjanie oferując swoje usługi jeszcze w listopadzie 2013r kiedy to przy okazji oferty wojskowej nakłonili generalicję Egiptu do takich a nie innych działań miesiąc później. Z wizytą wtedy przybyli do Kairu minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow i oraz minister obrony Siergiej Szojgu. Oferta rosyjska zakładała sprzedaż pocisków przeciwpancernych Kornet-E, mysliwce wielozadaniowe MIG-29 M/2M jakiś rodzaj uzbrojenia przeciwlotniczego krótkiego zasięgu. Być może samobieżny system przeciwlotniczy pancyr-1. Pomoc zagranicznych sojuszników dla Egiptu w takjiej sytuacji w najbliższym czasie ma wynieść nawet 12 mld dolarów co jest sumą dość duża. Oczywiście w zależności od przyszłych potrzeb armii i „nowy zadań” jakie mogą stać przed Kairem w przyszłości.

  Inne źródła twierdzą, że Moskwa zaproponowała Kairowi „zawarcie historycznej transakcji, dając temu ostatniemu możliwość wybrania najnowocześniejszych rodzajów broni bez żadnych ograniczeń na poszczególne systemy bojowe, co nierzadko zdarzało się wcześniej”.

  Z tego wygląda, że jak najbardziej jest możliwa kombinacja w uzbrojenie dwóch konkurujących ze sobą mocarstw oraz dodatkowo kilku państw takich jak Francja czy Chiny, bowiem Egipt użytkuje uzbrojenie róznego typu wszystkich tych krajów. Posiada między innymi amerykańskie samoloty F16, czołgi ambrams, francuskie Mirage 2000, rosyjskie Migi-21 czy chińskie J-5. Dochodzą teraz nowoczesne systemy rosyjskie, które będą musiały być kompatybilne z amerykańskimi. Jak widać wszyscy się zbroją na świecie i kupują na potęgę. Idą niespokojne czasy. Rosyjskie a także Niemieckie i Amerykańskie fabryki pracują już pełną parą..

  h

  http://amarant.neon24.pl/post/106026,egipt-kupuje-rosyjska-bron
  ———————————–
  Jak z powyzszego widać nie wszystkie rewolucje idą po myśli Amerykanów.
  Utrata Egiptu to byłaby nie tyle porażka co klęska polityki Izraela i USA na bliskim wschodzie

  Polubienie

 8. Abstrachując od tematu
  Justyna i Stoch w Soczi dali światu sygnał, że Polska jeszcze żyje… wbrew oczekiwaniom syjonistów… Jak się okazuje Rosjanie kibicują Justynie, a górale w Soczi śpiwają ..Justyna maładziec..uraaa… Trenerem Justyny jest rosjanin, a ona głównie trenowała na Białorusi i w Rosjii.. Jak się okazuje mariaż z Rosją nie jest taki zły.. W syjonistycznej Polsce tylko jej kłody podkładają w myśl syjonistyczmej dewizy, że „Placy to nieudacznicy’… A jednak Justyna pieprzy to wszystko i robi swoje… Dziękuję Justynie…

  Polubienie

 9. I wracając do tematu
  W razie ataku na Iran – jesteśmy gotowi na decydującą bitwę z USA i Izraelem…
  Decydującą bitwą (?), w razie dużych strat amerykanów, USA mogłyby zastosować uderzenie atomowe na kilka miast irańskich.
  I co wówczas?

  Polubienie

 10. Obawiam sie, ze zydzi dosc szybko „szyja sobie buty” na kolejna 40 letnia wyprawe pustynna…
  Ale tym razem, moze sie ta „wyprawa” przedluzyc… a i zadne kraje na swiecie juz nie zgodza sie na zydowska „goscine” w imie „demon-kracji” czy „wolno-myslnosci” talmudycznej…
  w wersji syjonistycznej…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 11. Panie Janku w Polin gotują im kwatery – patrz dofinansowanie do mieszkań młodym – gojów nie stać na ten pułap zarobków, oraz dofinansowanie rodzin wielodzietnych – gdzie polskich rodzin jest znikomy procent – mam na uwadze rodziny w wieku rozrodczym. W tym drugim przypadku wielokrotnie pisałem, że rodziny pochodzenia żydowskiego mają jakieś bliżej niesprecyzowane źródło pomocy mającej na celu jak największy przyrost naturalny. Stąd gender dla gojów, aborcja, eutanazja, moda na singletony, palikoty etc. Wystarczy dokonać krótkiej analizy obcoplemiennych artystów i celebrytów w telavizji, aby dojść do wniosku, że posiadanie przez nich dzieci jest niepisanym nakazem. Stąd po kilkudziesięciu latach „zastoju’ wśród rodzin polskich, lub bezpowrotnej emigracji une w sposób demon-kratyczny przejmą pełnię władzy w Polsce.

  Polubienie

 12. Pelni władzy to oni w Polsce nigdy nie przejma tylko ich słudzy i zdrajcy za kase i zaszczyty !
  DURNOTA z GLUPOTA idzie i glosuje w NIEPOLSKICH WYBORACH !

  GDZIE SA LISTY WYBORCZE POLAKOW,ZROZUMIEJA TO W KONCU ZADZUMIENI ?

  Sugerowanie się pięknymi polskimi nazwiskami MIESZANCOW,ich wyglądem i gladka mowa,urokiem i aparycja plus wyretuszowane obrazy i zdjęcia to DURNI WYBORCZYCH nie tylko w Polsce ujmuje ale w każdym państwie gdzie działa SZMULOWSKA KASA !!!

  OLEJ RODAKU TAKIE WYBORY,zobaczysz co się będzie dzialo.

  Dzisiaj mydla wam oczy partiami,wiec pytam :
  NIE WIDZISZ CZYJE TO SA PARTIE ?
  POKAZ MI POLAKU POLSKA PARTIE,GZIE ONA JEST,KTORA TO ????????????

  Jak zauroczyli moje rodzinne Podkarpacie SZMULE z PiS,co oni wam znowu obiecali gruszki na wierzbie ?
  Tylko mi nie praw ,ze media Rydzyka radza glosowac na PiS,bo tym tylko dajesz dowod swojego zadzumienia .
  WSZYSTKIE OBECNE PARTIE NIE SA ZA SUWERENNA i WOLNA POLSKA DLA POLAKOW,TO PARTIE MIESZANEJ KRWI,TO KORYTA DLA SWOICH.

  Idz wybieraj ich a będziesz dalej jako niewolnik zdychal.

  A może powiesz ,ze KK jest za nimi ?
  Pewnie ,ze jest bo to dalej „rozprawa miedzy „panem,wojtem,a plebanem”,nic się nie zmienilo od wiekow po za większym ogłupianiem także od ołtarzy i salek parafialnych.

  Co już zapomnieliście KTO POLSKE i PO CO OCHRZCIL i co zrobiono z ludami SLOWIANSKIMI ?

  Jak nie wiesz ,to popros MADRYCH LUDZI TO CI WYJASNIA cierpiętniku jeden z drugim/z druga.
  Czy ty nie wiesz,ze szmul ci obiecuje niebo po śmierci a sam sobie rychtuje niebo na twej ziemi ???
  O IRAN SIE NIE MARTW oni sobie glow nie urwia,to nie nasze problemy,a jak urwia to my będziemy mieli wreszcie spokoj z całym tym SYJONEM NAWIEDZONYM !

  Nastapi POKOJ jak amen w pacierzu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s